Nieuwe aula voor 3 October-school eidse agenda Crescendo met Frederike Gedenkboekje van Schouwburg Clubhuizen in herfst vakantie Actief in vrije tijd "Keur beroepsverboden af" Viering 60-jarig bestaan ZWEMLES Extraatje voor sier bestrating Pastoor Hammerstein verlaat Leidedorp STA.D EN RAND ZATERDAG 16 OKTOBER 1976 LEIDEN - Volgende week begint de herfstvakantie en het ligt voor de hand dat de Leidse buurt- en clubhuizen hun programma's in die week aanpassen. Van het Vijf Ho- venhuis en de Stichting Zijl- wijk kregen we een overzicht. Het Vijf Hovenhuis gaat maandag om half twee zwemmen in een overdekt zwembad. Er is een gediplo meerde leiding aanwezig, de kosten bedragen een gulden. Dinsdag om twee uur wordt een speurtocht gehouden door Zuid-West. Kosten 0.50. In geval van regen is er een filmvertoning. Woensdag is ingeruimd voor sport en spel twee uur, kosten 0.50. Een bezoek aan het "indianen dorp" naast het zwembad de Vliet met het zoeken naar ma teriaal voor een herfststukje is geprogrammeerd voor don derdag. In geval van regen wordt er toneeigespeeld. Op vrijdag wordt met het verza melde materiaal een her- fststuk gemaakt. Alle activi teiten zijn om vier uur afgelo pen. Zijlwijk Op maandag wordt in het clubgebouw (voormalige Kor- timarkt) een handarbeidin- stuif gehouden, 's Morgens tussen tien en twaalf en 's middags tussen twee en vier. Dinsdag worden om dezelfde tijd in de aula van de school aan het Valkenpad films ver toond. waaronder Walt Disney en Pink Panter. Woensdag middag is er om twee uur een puzzeloptochi. Verzamelen voor restaurant de Koper wiek. Op donderdagmiddag is ?r wederom in de aula aan het Valkenpad een poppenthea tervoorstelling. Aanvang twee uur. Vrijdag tenslotte, begint Dm half acht 's avonds voor de Koperwiek een lampionne- noptocht. Toegangskaarten v'oor alle activivteiten kosten drie gulden. Inlichtingen over iet programma bij mevr. Leune (149319) en mevr. Rijpma (131904). PSP vraagt Leidse raad: LEIDEN - Het PSP- gemeenteraadslid Anne van de Zande wil dat de Leidse gemeente raad zijn afkeuring uitspreekt over de beroepsverboden in West- Duitsland en adhesie betuigt met de actie die nu wordt gevoerd voor de Duitse leraar Klaus Stein, die met een beroepsverbod wordt be dreigd. Ook wil het raadslid dat aan de gemeenteraad van Krefeld, de zustergemeente van Leiden, ge vraagd wordt hetzelfde te doen. Zij hoopt dat hiermee meer diepgang wordt gegeven aan de politieke uitwisseling met Krefeld "dan deze tot nu toe naar mijn mening gehad heeft". In een brief aan de gemeenteraad brengt Anne van de Zande een Kre- felds geval van beroepsverbod on der de aandacht. Dat geval betreft Klaus Stein. Deze kreeg in april jl. een beroepsverbod: hij kon niet als leraar aan het gymnasium worden aangesteld omdat hij niet de garan tie kon bieden te allen tijde op te komen voor de vrije democratische orde in de zin van de grondwet. Stcin was vroeger actief in de marx istische studentenbond Spartakus en is nog steeds actief lid van de Duitse communistische partij DKP en bracht in 1974 op uitnodiging een studiebezoek aan de DDR. Op grond van deze feiten meent het "Schulkollegium beim Regie- rungsprasidenten" in Düsseldotf. dat Stein ongrondwettige doelein den nastreeft en dat zijn aanvraag voor de aanstelling als leraar niet gehonoreerd kan worden. De PSP organiseert op 18 oktober 's avonds in het Antonius Clubhuis een informatie-discussie-avond over de situatie in West-Duitsland. Behalve beroepsverboden komt ook de Westduitse justitie aan de orde. Tot de sprekers op deze avond behoren prof. W. Nagel (crimino loog) en Bram van der Lek (tweede-kam er lid van PSP). LEIDEN - Tegelijkertijd met de viering van het 60-jarig bestaan van de school hebben ouders, kinderen en leerkrachten van de openbare Drie Octoberschool en de kleuter school "Margriet" gisteravond hun nieuwe aula officieeel in gebruik genomen. Dat ging gepaard met een feestavond, waarop toespraken werden gehouden en bingo werd gespeeld. De avond ervoor was er een feestavond voor de kinderen van beide scholen, die een toneel stukje opvoerden en voordrachtjes deden. De nieuwe aula is voor een belang rijk deel door zelfwerkzaamheid van de ouders tot stand gekomen. Lezers schrijven Naar aanleiding van het bericht dat het CDA al in de tweede klas zwem les wil, het volgende: De leerlingen van onze school be ginnen in de tweede klas met schoolzwemmen. Éénmaal per week. De leerlingen van de derde en vierde klas, die nog niet in het bezit zyn van het B-diploma zwemmen eenmaal per veertien dagen. Totdat ook zij dit diploma behaald hebben. De overige leer lingen van klas 3 en 4 hebben gedu rende deze zwemtijd een gymles. Oudercommissie Pestalozzischool, Kernstraat 2, Leiden. Aanvankelijk, vorig jaar januari, was er het plan om een gemeen schapsruimte op de eerste verdie ping van de lagere Drie October school te maken. Maar later, met de integratiegedachte voor kleuter- en lager onderwijs in het vooruitzicht, werd daar van afgestapt. Er moest een grotere aula komen op de be gane grond voor de kleuterschool en de lagere school. De gemeente had toen al f9600,- beschikbaar gesteld voor een aula op de eerste verdieping. Dat evenwel te weinig voor een nieuwe aula op de begane grond. Ouders en leerkrachten van de twee scholen staken toen de koppen bij elkaar en besloten de afbouw van de nieuwe aula voor hun rekening te nemen. In opdracht van de gemeente werd tussen twee voormalige lokalen een muur weggehaald, er werd een steunbalk aangebracht, er kwam een stucadoor, er werd een nieuwe vloer gelegd en de ruimte werd voorzien van nieuwe gordijnen. De ouders deden de rest. Dat wil zeggen: ze sausden de muren, knapten de volledig verwaarloosde toiletten op, schilderden het hout werk en brachten nieuwe kapstok- jes aan. Bovendien zamelden ze geld in voor nieuw materiaal door advertenties te werven voor de schoolkrant. Ongeveer twee maan den zijn de ouders elke avond met de optoiapbeurt bezig geweest, wat een besparing opleverde van en kele duizenden guldens. De nieuwe aula is overigens in de eerste plaats bedoeld voor de kin deren van beide scholen (toneel, volksdansen, handenarbeid etc.) en in de tweede plaats voor de ouders. Bovendien kunnen verenigingen e.d. de aula via de gemeente huren; een speciale verhuurcommissie van beide scholen neemt dan de aanvraag in behandeling. Over-, igens is er van de werkzaamheden een half uur durende film gemaakt, die vertoond werd tijdens de afge lopen twee feestavonden. LEIDEN - DE LPV "De Rijnklie- vers" heeft de kampioenen van 1976 aangewezen. De uitslag is: Vi tesse: 1. P. v. Griensven, 2. Gebr. Kok, 3. M. Jongeleen. Fond: 1. Gebr. Kok, 2. M. Jongeleen, 3. J. v.d. Wal, Oude duiven: 1. Gebr. Kok, 2. P. v. Griensven, 3. M. Jonge leen. Jonge duiven: 1. J. C. Pracht, 2. Gebr. Kok, 3. A. Dubbelaar. Na- vluchten: 1. Gebr. Hoogervorst, 2. Gebr. Kok, 3. J. v.d. Wal, Generaal kampioen '76: 1. Gebr. Kok, 2. J. v.d. Wal, 3. P. v. Griensven. LEIDEN - Met ingang van maandag aanstaande begint de afdeling Verkeerszaken van de Dienst Gemeentewerken met het opnieuw afstellen van de verkeerslichten op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan-Sumatra- straat. De werkzaamheden zullen tot uiterlijk vrijdag 22 oktober duren. Het karwei wordt uitgevoerd in de herfstvakantie omdat de scholieren dan vrijaf hebben en dus veel minder van het kruispunt gebruik zullen maken. Bij de afstelling wordt rekening gehouden met de wensen van de scholen. In Haarlemmerstraat LEIDEN - De verwachting is dat de nieuwe winkelpromenade in de Haarlemmerstraat, compleet met straatmeubilair, geheel voltooid zal zijn voor het begin van de St. Nico- laasdrukte. Dezer dagen is de firma Schouls in opdracht van de Dienst Gemeentewerken begonnen met het maken van 34 extra dwarsdoor- steken van siertegels in het weg dek. Die verfraaiing is mogelijk gemaakt door de gemeenteraad, die daar onlangs een krediet van onge veer 60.000 gulden voor beschik baar heeft gesteld. Het bestaande wegdek is met deze voorziening uitgebreid om tegemoet te komen aan de bezwaren van de winkeliers in de Haarlemmerstraat, die niet ge lukkig waren met de resultaten van het sierasfalt. De nieuwe doorste ken worden uitgevoerd in witgele berggrindtegels en krijgen een be paald motief. Ter hoogte van de Schapensteeg de Paradijssteeg en de Bouwelouwensteeg wordt een enkel sleutelmotief aangebracht van rode mijnsteen. Bij de kruisin gen van de Haarlemmerstraat met de Vrouwensteeg en met de Jan Vossensteeg komt een dubbel sleu telmotief. Het gehele werk zal on geveer vier weken in beslag neme Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier binnenstad tot Cityring en Groe- noord)- H. C. Jasperse jr.. Witte Singel 72. tel. 124961; Wyk II (Kooi en Meren- wijk): H A M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadwyk): J. de Bruvne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier)- C. J M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - Van Beek en Van Leeu wen, Hoofdstraat 8, tel. 122208 (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 Voorschoten - A Tromp, Lohmanplant- soen 33, tel. 071-762159 (zaterdag); C. Meijer, Chopinlaan 16, tel 2493 (zondag) Voor de praktijk van S. M. Platteel-De Jongh: zaterdag en zondag telefonische afspraken 01717-5417, van 8.30-9.30 uur. Warmond - A. W. Bots, Prof. Aalberse- laan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken op ond-, nacht- en zondagdienst apotheken in de regio Leiden, wordt 15 tot 22 okt. waargenomen door Apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; Apotheek Beker, L(jt- weg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Tevt zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d Waalslaan. tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht) Warmond - Zr. M. den Haan, Hortuslaan 25a. Sassenheim. tel. 02522-12485. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's morgens geopend. Leidse Vrijetijdscentrum, Brees- traat 66, volksdansinstuif, 8 uur Microtheater, Vestestraat 40, to neelgroep Imperium met "De goede mens van Sezuan", van Be- rtolt Brecht (première), 8.30 uur LEIDEN - De Leidse muziek- en operettevereniging "Crescendo" vierde gisteravond het zilveren jubileum in het Antonius Clubhuis met de op voering van "Frederike" van Franz Lehar. Men kon er kennis maken met wat werkelijk onder de Leidse burgerij leeft mensen die de dagelijkse sleur willen ontlopen door hun medemensen belangeloos wat ontspan ning te bieden. De voorstelling was niet geheel vlekkeloos, maar het publiek begreep dat het bestaan van de vereniging afhing van de nimmer aflatende ijver van de arrangeur-dirigent W. v. Strien en de sopraan Rina Viele, die het in profes sionele gezelschappen ook uitstekend zou kunnen doen. Diegene, die een ongedwongen vertolking wil bijwonen van "Frederike", kan vanavond om acht uur terecht in het Antonius Clubhuis. LEIDEN - De Leidse schouwburg commissie heeft, ter gelegenheid van de ingebruikneming van het gerestaureerde theater aan de Oude Vest, een uitstekend verzorgd gedenkboek-programma het licht doen zien. Behalve het programma van de musical "Wie betaalt het ge lach"? biedt dit door Loridan Stu dio knap ontworpen boekje veel nuttige informatie. Het bevat onder meer een uitvoerig artikel over de restauratie van de Leidse schouwburg door de Amstel- veense architect Onno Greiner, waarin een duidelijk overzicht van de herstelwerkzaamheden wordt gegeven. Daarnaast zijn er boeiende bijdra gen van Coby Bordewijk (over het repertoire in de Leidse schouw burg) en van Hans van Oosterom over spel en spelers en over het pu bliek in de loop der tijden). Hoe primitief de toestand op het toneel WASSENAAR - C. A. van Eind hoven, sinds 1964 directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst van Wassenaar, zal op 1 november zijn functie neer leggen. Zijn afscheid wordt gevierd met een receptie op 28 oktober van 16.30-18.00 uur in het Wassenaarse raadhuis. van de schouwburg voor de ver bouwing is geweest blijkt uit inter views met de mannen achter het scherm, waarvan een aantal frag menten in het boekje is opgenomen. Het gedenkboekje heeft een kleur rijke omslag en is rijk voorzien van illustraties. Het getuigt bovendien van zeer veel smaakdat alle adver tentieteksten zijn gebaseerd op een aantal meer of minder bekende to neelfragmenten Er zijn van dit gedenkboekje slechts vijfduizend exemplaren versche nen. Wil men aan de heropening van het liefste schouwburgje van Nederland een tastbare herinne ring bewaren, dan moet men zich haasten het boekje te kopen. LEIDEN - In de Marenatekerk zal niet, zoals eerder werd aangekon digd, worden voorgegaan door ds. Wagenvoorden. Voorganger in de dienst van 10.00 uur is ds. Achter berg. LEIDEN - Vanaf 18 tot en met 22 oktober zal de oostelijke op- en afrit van rijksweg 4 bij de Hoge Rijndijk wegens werkzaamheden worden afgesloten. Het verkeer wordt met borden omgeleid. koninklijke heer J. Keijer viert zijn 40-jarig ambtsjubileum als bedrijfsadministrateur bij H. E. Stenfert-Kroese b LEIDERDORP - Gisteravond nam pastoor Alex Hammerstein uit Lei derdorp informeel afscheid van zijn parochianen. Na vier jaar inten sieve arbeid in de parochie gaat pastoor Hammerstein de "Mens wording" verlaten en begin no vember zijn nieuwe standplaats in de Rijswijkse St. Bonifatius- parochie innemen. Na de kleuren film, die de opening van de 'bunga- lowkerk' "De Menswording" waar van hij bouwpastoor was liet zien, konden de parochianen de pastoor de hand drukken. Zondag, de laat ste dag van pastoor Hammerstein in Leiderdorp, zal na elke mis voor de parochianen de mogelijkheid bestaan om afscheid te nemen. Op zaterdag 6 november wordt de de heer J Keijer. De deken Van Noort geïnstalleerd. Dit gebeurt in de mis van 19.00 uur. Na deze viering zal er voor genodigden en aanwezige parochianen gele genheid zijn om met de nieuwe pas toor, die uit Dordrecht komt, ken nis te maken. Na alle eucharistie vieringen op zondag 7 november kan een ieder de nieuwe pastoor welkom heten. WARMOND - Geboren: Martijn Jan Willem Bastiaan, zv G. W. A. Roos en A. J. W. Zilverentant; Pau- lus Hubertus, zv H. J. A. Ritzen en J. M. T. Leenen. Overleden: S. v. Greeb (88) w.v. J. op den Brouw. Gehuwd: H. A. v. Hulst en M. J. C. v. d. Veer. Ondertrouwd: J. M. G. Bontje en J. J. M. Zoetemelk. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideon, 11.30 uur vm.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC. 8-11 uur nam. Leidse Schouwburg, musical "Wie betaalt het gelach", 8.15 uur nam. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur Troef, Noordeinde 2a, groepen: Troefkrant, WSW, film, recht/on recht, textiele werkvormen, 8-10 Leids Vrijetijdscentrum, Brees traat 66, tafeltennis, kreatief spel, Go, boetseren, psychotronica, an ders denken, alle groepen vanaf 8 Leidse Schouwburg, musical "Wie betaalt het gelach", 8.15 uur nam. Zuiderkerk, vergadering kiesver eniging Leiden ARP, 8 uur nam. Antonius Clubhuis, informatie discussieavond van de PSP over West-Duitsland, 8 uur nam. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, dj. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- 'mm? 30 ^frrengracht 45' vriJdag Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar MAANDAG Wijk 25 Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Verver splein, Haven, Haver.kade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat, Nieuwe Waardstraat, Oos terkerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarsemakerstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat Groenes- tegen. Uiterstegracht, Kerksteeg. Wyk 27 Breestraat, Langebrug, Ketelboe- tersteeg. Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maarsman- steeg, Mandemakersteeg, Vrou wensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Brucht- steeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Be schuitsteeg, Mariaansteeg, Hoog- landsekerkgracht, Koppehmk- steeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pan- crassteeg, van Driessenstraat, Mid delstegracht. WOENSDAG Wijk 24 Zoeterwoudsesingel (van Lam- menschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Roodenbur- gerstraat, de Mey van Streefkerk- straat, Cobetstraat, de Ridder straat, Thorbeckestraat, Was- straat.de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat. Wijk 28 Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Bin nenvestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Haverstraat, le 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrij- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nieuwe Brug steeg, Wielmakersteeg, Hoge woerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer, Veerstraat. DONDERDAG Wijk 32 (Merenwijk) VRIJDAG Wijk 29 Zijlsingel, Rijnkade. Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evertsen straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- retenaerstraat. Tasmanstraat, Overrijn. Wijk 30 Galgewater. Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazen- gracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Groot straat, Bilderdjkstraat. Wyk 31 Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisot- kade, Kampersteeg, Conciëntie- straat, Vliet, Douzastraat, St. Ja- cobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw- steeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lokhorst- straat, Zonneveldstraat, Pieters- kerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- daelstraat. Pieterskerkgracht en straat, Pieterskerkhof, Papen gracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500- In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 40,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling tè voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2