'Werk busbanen plan schorsen in Oegstgeest' jllzciftK Jamboree on the Air ook in Voorschoten TELEVISIEDIEF AANGEHOUDEN Weidse agenda Werkgroep aan Raad van State: BenW Voorschoten Kennel moet weg WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 VOORSCHOTEN - Het houtje en touwtje is in Scouting Neder land allang geen hoofdzaak meer. De volgelingen van Lord Baden Powell volgen nog wel steeds zijn spoor, het spoor naar een gelukkig leven. Baden Po well, de oprichter van de pad vinderij, heeft zijn lessen neer gelegd in het boek "Het spel van verkennen"en met dit boek in de hand is het heel normaal dat de padvinder van nu minder aan dacht wil besteden aan het vuur maken met een lucifer, dan aan de menselijke relaties. "Jambo ree on the Air" is zo'n moderne activiteit, die gewoon stoelt op het gegeven dat een padvinder een vriend van iedereen moet zijn. Een jamboree is vanouds een vierjarige padvinder sbijeenkomst. Bij de "Jamboree on the Air" maken de padvin ders uit vele landen contact met elkaar via de radio. In Neder land zijn zaterdag en zondag vele scoutinggroepen dag en nacht in de weerom contacten te leggen. In Voorschoten heeft de Prinses Marijkegroep deze activiteit gekoppeld aan het vierde lus trumfeest. In de Kim's Hoeve aan de Lord Baden Powellweg in de Vlietwijk krijgt de prinses Marijkegroep versterking van een achttal zendamateurs van de VERON en VRZA. Een ruimte van de Kim's Hoeve wordt omgevormd tot radiostu dio en zendstation. Alle zenda mateurs hebben een machtiging van het ministerie en hun appa ratuur is goedgekeurd door de PTT. Het zijn geen piraten, maar legale zendamateurs. "Jamboree on the Air" is een spel vol verrassingen. De ver rassingen komen via de radio golven. De zendamateurs gaan "zoeken"zenden en ontvangen. De padvinders moeten ieder ge sprek registreren in hun logboe ken. Zij helpen verder mee met het maken van spellen, het aan leggen van het antennepark, geven tevens een extra groeps- blad tijdens het weekeinde uit en tenslotte wordt het geheel beoordeeld door een landelijke ■jury. Iedereen is welkom om zaterdag-of zondagmiddag een kijkje te komen nemen in de Kim's Hoeve. De lucht zit vol verrassingen, boodschappen, spellen en opdrachten komen via de radio binnen en de landsgrenzen tellen helemaal piet mee. "Jamboree on the Air" is dit weekeinde een boeiend spel voor verkenners, welpen en leiding van Scouting Voorschoten. Wie het mee wilt beleven is welkom bij de Prinses Marijkegroep. Het dichtstbijzijnde andere ra diostation voor het weekeinde is te vinden in Voorburg in "De Haesburg", daar komen de groepen van de Haagse regio samen. Voorschoten vertegen woordigt het district Rijnland, waarbinnen Leiden en Alphen liggen. JOOP PEETERS. Apotheken LEIDEN - De werkzaamheden aan het busbanenplan in Oegstgeest moe ten onmiddellijk geschorst worden, vinden de Werkgroep Milieubeheer, de Werkgroep Fiets en de Verenigde Milieudefensie kerngroep Leiden. Een verzoek tot schorsing is gestuurd naar de Raad van State, terwijl de ge meente Oegstgeest een bezwaarschrift heeft ontvangen tegen de huidige plannen, waarin gesteld wordt dat het werk in Oegstgeest het busverkeer niet stimuleert. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 8 tot 15 okt. waargeno men door; Doeza Apotheek, Doeza- straat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loeves- tein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, tel. 153274; Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. WOENSDAG .Kennedylaan, 11, informatieavond Ba- ha'i gemeenschap, 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui zer- laan, bejaardensoos Zuid West, 2.30 uur 't Breehuys, B reestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam., vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam., gespreksgroep, creatieve wer- kavond, 8-10 uur nam, koffiebar, 8-11 Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhoven huis, Hofiaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Morsweg 10, vergadering werkgroep Leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 8 uur nam. DONDERDAG v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdoip, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente. 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 uur t Breehuys. Breestraat 19, Re pels teel. 7.30-10 uur nam., keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi. theaterwerkgroep. De twee rijstroken op de Rijnzichtweg gezien in de richting Leiden. De gemeente Oegstgeest wil er drie stroken van maken in het kader van het busbanenplan tussen Katwijk en Leiden. Compromisvoorstel afgewezen Burgerlijke stand Het gaat om de aanleg van een bus baan op de Rijnzichtweg ter hoogte van het kruispunt Leidse buurt. De rijstrook in de richting Leiden, die thans gebruikt wordt door het verkeer rechtdoor en rechtsaf, zal vervangen worden door twee rijstroken; één be stemd voor rechtdoorgaand ver keer, en één bestemd voor bussen tezamen met rechtsafslaand ver keer. Dit gebeurt in het kader van het experimenteerproject Leidse Baan: voor dit project geeft het ministerie van Verkeer en Water staat subsidie bij werken om het busverkeer tussen Katwijk en Leiden te stimuleren. Zo zijn in Katwijk enkele werken met sub sidie uitgevoerd en wordt op dit moment in Leiden de Rijnsbur- gerweg onder handen genomen. Over de plannen voor het kruispunt Leidse Buurt staat in het be zwaarschrift dat in de nieuwe si tuatie het autoverkeer rechtdoor veel meer ruimte zal krijgen, ter wijl het autoverkeer rechtsaf wordt bevoordeeld: dat staat na- Onderwijswinkel De Leidse onderwijswinkel, die goed heeft begrepen dat je onder wijs en milieu niet los van elkaar kunt zien, stuurde ons het volgende rijmpje: "Kinderen van vier tot tien/Die van boeken lezen houden en prentenboeken zien /Opgelet IDe onderwijswinkel heeft een biblio theek opgezetJDe boeken kan je ha len woensdagmiddag van drie tot vier /Hopelijk dan tot 20 oktober en wij wensen jullie erg veel leesple zier." Ter toevoeging: elke woens dagmiddag in het Dienstencen trum, Van Hogendorpstraat 36. Rock and Roll Rock and Roll, een soort muziek in oervorm, omkleed met rijkelijk in gevette harenlederen vechtjassen en draaiend heup werk, komt onze levenssferen weer veraangenamen. Zo is er as. vrijdagavond in het Leidse Vrijetijdscentrum (Brees traat 66) een rock and roll-avond (vanaf acht uur), waar de Leidse rockformatie "Billy and the Bulldo zers" zal optreden en waar de film "The London rock and roll show" zal worden vertoond, waarin o.a. optreden Jerry Lee Lewis, Bill Ha ley en Little Richard. De avond duurt tot twee uur, maar om half twaalf gaajt de deur dicht. Toe gangsprijs 2,50 en 3*50 voor niet-leden. Dienstverlening In het dienstverleningscentrum Lijtweg 9 in Oegstgeest wordt mor gen de jaarlijkse verkoopdag van de handwerkclub gehouden. Er worden werkstukken verkocht, die gemaakt zijn door een vijftigtal dames, die wekelijks de handwerk club bezoeken. Openingstijden van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. melijk in de baan van de bussen, die de mogelijkheid hebben de verkeerslichten te beïnvloeden, waardoor zowel bussen als auto's het kruispunt sneller kunnen passeren. Gebleken is, volgens het bezwaarschrift, dat het open baar vervoer alleen beter met het particuliere autoverkeer kan concurreren als de reistijden van de bus korter worden en die van de auto langer. Of als de reistijden van de bus korter worden en de reistijden van autoverkeer onve randerd blijfen. Voor dat laatste is gekozen in het experimenteer project Leidse Baan, evenwel tegen de achtergrond van het eerstgenoemde, zo staat het in het bezwaarschrift. De maatregelen in Oegstgeest ma ken de reistijden van zowel bus als auto korter. „Het is dan ook volstrekt onjuist om in dit geval van het stimuleren van het ge bruik van het openbaar vervoer te spreken. De voorgestelde maatregelen zijn niet selectief ten aanzien van het openbaar ver voer, integendeel, de auto krijgt meer ruimte en zal bij wijze van spreken van de groen golf voor de bus mee gaan profiteren!" Omdat de plannen in strijd met het experimenteerproject, waar Oegstgeest wel mee akkoord is gegaan, achten de gezamenlijke werkgroep „in strijd met beginse len van behoorlijk bestuur". De werkgroepen zijn bang dat al een begin gemaakt zal worden met het werk, terwijl het be zwaarschrift in behandeling is in Oegstgeest, waardoor het be zwaarschrift van geen belang meer zal zijn. Darrom is de Raad van State gevraagd het besluit van de gemeenteraad voor de duur van de procedure te schor- VOORSCHOTEN - Het Voorschotense college van B.enW.is van plan alles in het werk te stellen om de illegale kennel die gevestigd is achter het pand aan de Leidseweg 553, te laten verdwijnen. Dat blijkt uit de beantwoor ding van B.enW.op schriftelijke vragen van de raadsleden Meershoek en Ter Mul. Daarin zegt het college dat wanneer niet op korte termijn toezeg gingen worden verkregen van de eigenaarstegen de heren B.A.enA.Blok, een rechtsgeding zal worden gevoerd. Geëist zal dan worden dat er een boete van 250 gulden wordt betaald voor elke dag dat de kennel gehand haafd wordt. Volgens het college is bij de verkoop van de voormalige boerderij Leidse weg 553 in januari 1973 bepaald dat het pand alleen voor woondoeleinden gebruikt zou mogen worden. Het uitoefenen van een bedrijf werd uitdruk kelijk verboden. Toen bleek dat de heren Blok toch een kennel hadden ingericht, heeft de raadsman van de gemeente Voorschoten, mr. M. C. de Graaf, op 5 juli van dit jaar een brief aan de eigenaars geschreven om op korte termijn een einde te maken aan de overtreding. De kenneleigenaars hebben enkele dagen later de gemeente een compromisvoorstel gedaan. Daarin werd voorgesteld dat de gemeente nog gedurende drie jaar zou tolereren dat er maximaal tien honden in de vroegere boerderij zouden worden gehouden. Dat compromis hebben B.enW. van de hand gewezen. Op 31 augustus gaf de burgemeester van Voorschoten namens het college aan de groepscommandant van de rijkspolitie opdracht om proces verbaal op te maken tegen de heren Blok. Dat isop 25 september jl. gebeurd. LEIDEN - De Leidse politie heeft een 30-jarige inwoner van deze stad aangehouden, die ervan werd verdacht voor f 20.000,- aan televisietoestel len en andere elektronische apparatuur te hebben gestolen. De Leidenaar bekende de inbraak in het magazijn van Garant Service in de nacht van 1 op 2 oktober te hebben gepleegd. Hij pleegde de diefstal na eerst een bestelwagen van het bedrijf te hebben gestolen, waarmee de buit werd vervoerd. Het grootste deel van de gestolen goederen is inmiddels teruggevonden. x LEIDEN - Geboren: Davina d v H. W. Klingen en B. Bülles, Ingeborg Maria d v P. J. Kortekaas en M. J. Kret, Agnes Emi lia d v L. Prevendércsik en A Mika, Aat- ke.dvL L. J. van der Maas en M. Weg- gemans, Matthijs Theodoor Terry z v M. van Klaveren en H. M. Tromp, Maria Pe- tronella d v C. Ravensbergen en E. de Mooij, Kim Maria d v P. M. J. van Reste ren en M. C. A. van der Lans, Erik z v D. J. Vink en J. C. Fioole, Lonneke Cornelia d v H. Bruijn en A. C. M. Knijnenburg. Overleden: Y. S. Kisoen (26) echtgenote van D. Jhinna, H. Philippo (82) gehuwd geweest met J. Sloos, C. van der Linden (82) gehuwd geweest met A. Jansen, L. C. Otto (57) man, J. G. Kalsbeek (6) doch ter, B. G. J. Overmeer (49) man, J. Maree (70) man. Dokumentair toneel in LAK-theater recht/onrecht, kamerbewoners, hande narbeid, film. toneel, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café-avond. 9-12 uur nam. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., telefoon 01717-3309. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning, 8 uur nam. Roode Leeuw, Oegstgeest, informatiea vond Haaswjjck, 8 uur nam. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Hearing over uitbreiding gemeentehuis Wassenaar WASSENAAR - Op 26 oktober aan staande wordt in het Wassenaar se gemeentehuis "De Paauw" (zie fo to) een hearing gehouden over de uitbreiding van dat gemeentehuis dat al enige tijd te klein is, waar door goede huisvesting van het ambtenarenkorps onmogelijk is. Rijksbouwmeester Quist uit Rot terdam heeft inmiddels een (mil- joenenjplan gemaakt, nadat een eerder benoemde stuurgroep zich al over een program van eisen had ge bogen. Op de avond, waar betrok kenen en belangstellenden hun zegje over een en ander kunnen doen, worden de plannen aan de hand van modellen en foto's ver duidelijkt terwijl de bezoekers ook een brochure krijgen wa plannen zijn samengevat. LEIDEN - De Amsterdamse CREA-Handke/Weiss-groep geeft morgenavond in het LAK-theater een opvoering van "De zaak Op- penheimer". Van dit door de Duit ser Heinar Kipphardt geschreven stuk zijn tijdens de El Cid-week al enkele p roefvoorstellingen gege- Het stuk behoort op het dokumen- taire toneel. De dokumenten waar het hier om gaat hebben betrekking op het onderzoek dat in 1954 inge steld werd door het AEC (Atomic Energy Commission) naar de loya liteit van de fysikus Julius Robert Oppenheimer, in de oorlog direk- teur van het "Los Alamos Scientific Laboratory" waar de atoombom (A-bom) werd ontwikkeld. ZOETERWOUDE-Alleen in een sterk eerste kwartier toonde SJZ zich gisteravond op Haasbroek ge lijkwaardig aan het Leidschen- damse RKAW. In deze periode namen de groenwitten zelfs de lei ding door een fraai doelpunt van Sjaak Slingerland. Hij bekroonde hiermee een "rush" vanaf de mid denlijn. Vijf minuten later scoorde Peter Hakkaart met een afstands schot de gelijkmaker. Kort hierna werd doelman Vurens opnieuw van afstand verrast, nu door Henk van Dorp. Nog voor de rust werd het 1-3 toen een door Theo van Klink ach teloos teruggespeelde bal voor de voeten kwam van Leo Hakkaart die inschoot. In de tweede helft kregen Koos Romijn en Wim Bos een plaats in de Zoeterwoudse aanvalsfinie. Daar ging wat meer kracht van uit maar verder dan een schot op de paal kwam men niet. Henk van Dorp bepaalde met een schot, dat via de binnenkant van de paal tot doel punt caramboleerde, de eindstand op 1-4. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar. tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag Burgerraadsman do. 18.30-20.00. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noordvan Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwyk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. OEGSTGEEST - Ophalen grofvuil donderdag 14 oktober. Oude Rijn zichtweg - Van Assendelftstraat - Rhijngeesterstraatweg - Endegees- terstraatweg - Endegeesterlaan - Wilhelminapark - Deutzstraat - Ge versstraat - Willem de Zwijgerlaan - Julianalaan - Mauritslaan - Prins Hendriklaan - Fred. Hendriklaan - Nassaulaan - Koninginnelaan. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V Hoofdredacteur Han MuMer. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500". In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4^25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement P- post 181.50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling té voldoen. Bij automatische overschfij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2