Stevin-groep niet in moeilijkheden Alcoholisme wordt een volksplaag Fotomodel helpt Statenlid stelt vragen Wie tapt mooiste biertje? PAGINA 4 STREEK DINSDAG 12 OKTOBER 1976 ALPHEN AAN DEN RIJN - De leden van de Alphense ARP hebben gisteravond in de Goede Herderkerk besloten in principe mee te werken aan de oprichting van een plaatse lijke CDA. Morgenavond gaan de besturen van KVP, ARP en CHU gezamenlijk rond de tafel zitten om de verdere procedure rond de totstandkoming van een Alphens CDA te bespreken. Hannie van Leeuwen in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Het ARP-tweede- kamerlid mevrouw Han nie van Leeuwen is niet van plan in de komende verkiezingen opnieuw op het abortusprobleem in te gaan. „Dat station is gepasseerd" zo zei ze gisteravond op een ARP- byeenkomst in de Goede Her derkerk. Euthanasie „Beter dan daar in de verkiezings strijd nu weer over te gaan pra ten, zullen we ons bezig moeten gaan houden met het probleem van de euthanasie. Het CDA zal daarin voorop moeten lopen. En niet alleen daar, maar ook daar waar sprake is van een ontluiste ring van het menslijk leven. Ik denk daarbij niet alleen aan de verslaving aan verdovende mid delen, maar ook aan het alcoho lisme dat een volksplaag van immense orde lijkt te worden". Ook vroeg zij aandacht voor de in tegratie van minderheidsgroepen in onze maatschappij zoals de ge handicapten, de buitenlandse werknemers en de Surinamers. Inbraak in woning aan Lupinesingel ALPHEN AAN DEN RIJN - Za terdagavond werd tijdens de afwe zigheid van de bewoners ingebro ken in een woning aan de Lupine- 'singel. De buit bestond uit een be drag van f325,- gestolen uit de la van een niet afgesloten bureau. De dief verschafte zich toegang tot de woning via een balkon en een niet afgesloten balkondeur. Uit een bootje gelegen in de Aar werden dit weekend twintig voor- bespeelde cassettebanden en enige gereedschappen gestolen. Het afgelopen weekend werd ook ingebroken in de Bonifacius kleuterschool en het kantoor van de erboven gelegen stichting Kern land. Hier werd niets vermist. Frontale botsing „Ik erger me kapot aan al die mensen die zo reuze goed weten wat er in Zuid-Afrika moet ge beuren, maar die, als je ze vraagt wat ze op plaatselijk niveau heb ben gedaan om de Surinamers op te vangen, het antwoord schuldig blijven. Het gaat mij dan ook te ver om van de kerken te horen of er wel of niet geïnvesteerd moet worden in Zuid-Afrika. Zij kun nen zich beter bepalen tot de problemen dicht bij huis". STER Het tweede-kamerlid betoogde dat de afschaffing van de STER- reclame een hoge prioriteit moet krijgen. "De overheid is verplicht het gebruik van schadelijke stof fen af te remmen en die om te buigen in een positieve con sumptie". In de hele problema tiek rond de bezuinigingen in de gezondheidszorg zal vooral de nadruk moeten worden gelegd op preventie. De overheid moet daar onder meer via voorlichting een zeer actieve zaak in hebben, vond mevrouw Van Leeuwen. Werkloosheid Over de werkloosheidsbestrijding zei ze: "Een nationaal stimule ringsbeleid kan nog slechts on dersteunend werken, in die zin dat het erger moet voorkomen. Een groot deel van de werkloos heid is echter niet meer op te i vangen. Een stimuleringsbeleid biedt geen oplossing in de be strijding van de structurele werk- WARMOND/Utrecht- De Stevingroep komt niet in moeilijkheden als gevolg van haar financiële verplichtingen ten opzichte van Warmond. De vooruitzichten van het bedrijf blijven weliswaar minder gunstig, zoals eerder dit jaar werd mee gedeeld, maar de liquiditeit van het bedrijf is niet in gevaar. De verliezen, die op het Warmondse zandwinningscontract gemaakt worden zijn al in een eerder stadium afgeboekt. Hannie van Leeuwen: „CDA moet voorop lopen waar sprake is van ontluistering van het menselijk leven loosheid. We zullen moeten stre- "Dat en harde les", vond me- Van Leeuwen, "die het kabinet te laat geleerd heeft". Daarnaast is arbeidsdeling en een heroriëntatie op de zin van de ar beid noodzakelijk, concludeerde Zij kenschetste de huidige econo mische situatie als "zeer ernstig". En ook zij vond dat de zwakte schouders zoveel mogelijk moe ten worden ontzien, "maar niet zo dat de middengroepen overmatig zwaar worden belast, zoals nu het geval is, dan wel wordt". DEN HAAG/HAZERSWOUDE - De Haagse rechtbank heeft een elektromonteur uit Hazerswoude veroordeeld tot een geldboete van 500 gulden en voorwaardelijk 3 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De monteur kreeg deze straf opgelegd voor het veroorzaken van dood door schuld. Toen de Hazerswoudenaar in Alp hen een voor hem rijdende auto in haalde (op de President Kennedy- laan) kwam hij op het linker weg gedeelte. Een frontale botsing met een bromfietser was het gevolg. De bestuurder ervan werd zo zwaar gewond, dat hij aan de gevolgen van zijn verwondingen overleed. Voorzitter van Rabo-bank in Nieuw-Vennep neemt afscheid NIEUW VENNEP - P. Hulsbosch zal donderdag 14 oktober afscheid nemen als voorzitter van het be stuur van de Rabobank in Nieuw Vennep. Vanaf half tien 's avonds - na de algemene ledenvergadering - zal in De Rustende Jager gelegen heid zijn de heer Hulsbosch de hand te schudden. In april 1952 kwam de heer Hulsbosch in de Raad van Toezicht van de Rabo bank in Nieuw Vennep. Sinds mei 1958 is hij voorzitter van het be stuur. De heer Hulsbosch treedt af in verband met het bereiken van de statutair vastgelegde maximum leeftijd van 70 jaar. Als opvolger wordt genoemd de heer G. van Mil, die in Haarlem mermeer voorzitter is van de Ka tholieke Land- en tuinbouwbond. De algemene ledenvergadering zal over zijn benoeming beslissen. Onder aanvoering van de rijwielhersteller Poedel van Dam pro beert momenteel een groep Alphenaren de inwoners van hun dorp te bewegen de knip wijd open te trekken voor de jonge boer Henk Vis, wiens boerderij aan het Rietveldse Pad, al drie keer grote schade is toegebracht. Koeienstal Zes jaar geleden doordat het zoontje van de boer met lucifers speelde en afgelopen jaar twee keer vlak achter elkaar door toe doen van een pyromaan. Men wil zoveel geld bijeen brengen dat boer Vis een nieuwe koeienstal kan laten neerzetten. Bij de laat ste brand ging de oude verloren. Met de winter in zicht is er nu grote behoefte aan een, beschut onderkomen voor het vee. „In het dorp vinden ze het allemaal sneu voor boer Vis", zegt Van Dam, „maar er is niemand die die jongen een handje helpt. Daarom gaan we iets voor hem doen." de eerste gerichte actie bestond uit het langs de weg plaatsen van een „mededelingenbord" met de tekst „De pyromaan zit er warmpjes bij, maar wat moet de boer met ziin koeien beginnen?" De rijwielhersteller: we hebben er duidelijk mee proberen te maken dat die brandstichter nu door psychiaters en mensen van de reclassering An de watten wordf gelegd. Zogenaamd als on derdeel van de therapie, het werkelijke slachtoffer, boer Vis, krijgt geen hulp. Die moet het zelf maar zien te redden". Leuzen Bord nummer één is inmiddels verwijderd. Door de politie, vol gens Van Dam, „Maar we laten ons niet uit het veld slaan", zegt hij, „lk heb nog twintig leuzen klaarliggen. Daar maken we ook borden van. Telkens plaatsen we er één. We gaat er toch mee door. Net zolang tot die boer geholpen is". Zij pleitte voor een spoedige aan pak van het oneigenlijk gebruik van de sociale verzekeringen en een herziening van het begrip „passende arbeid". „Juist ter- wille van de werkelijke werklo zen, moeten we er wat aan doen", zo motiveerde deze stelling. Zij vond echter „We zullen ook zelf de hand in eigem boezem moeten steken: geen „zwarte klussen meer in huis en geen huishoude lijke hulp zonder dat aan de be lasting op te geven. Defensie Zeer felle kritiek tenslotte kreeg het defensiebeleid van het kabi net Den Uyl te verduren. „Dit ka binet is er het meest schuldig aan dat de kernbewapening nog snel ler al toenemen. In de praktijk onttrekken we ons aan onze NAVO-plichten. Je maakt je daardoor als bondgenoot onge loofwaardig en het resultaat is dat onze taak door een ander zal wor den overgenomen, in casu Duits land". „Het is gewoon een slecht contract, vanuit ons standpunt bezien", al dus woordvoerder Petersen van het wegenbouwbedrijf Stevin. De oor zaak daarvan ligt voornamelijk in het feit dat, bij de opname van de zand- en grondexploitatiemaat schappij Rijnland die de zandwin ning in Warmond verzorgde) in de Stevingroep, meerdere zaken speelden. Rijnland was een maatschappij die werd opgericht door de Konin klijke Maatschappij voor Wegen bouw te Utrecht (onderdeel van de Stevingroep), het recreatiecentrum Rijnland (eveneens onderdeel van de Stevingroep en eigenaar van het Voorschotense zandwinningspro ject De Vlietlanden de firma Dik- keboom en Sybrandy en de aan nemingsmaatschappij Van den Heuvel Het contract stelde ieder van die vier hoofdelijk aansprake lijk voor het bedrag van vier mil joen gulden, dat jaarlijks aan War mond moet worden betaald voor winning van zand in de Zwanburg- polder. Dit bedrag is niet gebonden aan daadwerkelijke winning: de vier maatschappijen waren tot 1980 aan dit bedrag gebonden. Toen de beide laatste maatschappijen fail liet dreigden te gaan, als gevolg van de stagnerende vraag naar zand, en de Stevingroep beide bedrijven overnam was Stevin op dat mo ment de enige „betalingsplichtige". „We hebben met die situatie reke ning gehouden en de verliezen, zoals in deze bedrijfstak te doen gebruikelijk, zo snel mogelijk afge boekt", aldus Petersen. NS begint met onteigenings procedure SASSENHEIM - De Neder landse Spoorwegen kunnen op afzienbare termijn een on teigeningsprocedure gaan starten voor een strook grond langs de komende Schiphol- spoorbaan. Belanghebbenden waren gisteren in de gelegen heid om bezwaren naar voren te brengen. Hiertoe was in het Sassenheimse gemeentehuis bijeen geko- zitting hadden een lid van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, een lid van Provinciale Waterstaat, een vertegenwoordiger van de N.S. en het hoofd der ge meente Sassenheim, burge meester Kret. Aangezien ech ter niemand hetzij schriftelijk, hetzij in persoon bezwaren aantekende tegen de voorge nomen plannen tot onteige ning, was de zitting van de commissie al snel geëindigd. De minister kan nu een zg. Nutswet uitvaardigen, waar mee de weg tot onteigening vrij is. Overigens is al met vrijwel alle belangstellenden tot overeenstemming geko- Vragen Inmiddels heeft W. T. van den Berg, lid van provinciale staten voor de Boerenpartij, vragen gesteld over de zandwinning in Warmond. Hij vraagt of het juist is dat Warmond per kwartaal één miljoen gulden van het recreatiecentrum Rijnland ontvangt en wat daarvan de gevol gen zijn. Van den Berg doelt daar mee op het feit dat de provincie zand heeft gekocht van het recrea tiecentrum, dat zoals gezegd De Vlietlanden exploiteert. Een faillis sement van het recreatiecentrum zou een strop voor de provincie be tekenen. Van den Berg maakt echter de fout het recreatiecentrum Rijnland te verwarren met de zand- en gron dexploitatiemaatschappij Rijn land. „Die fout wordt meer ge maakt", aldus Stevinwoordvoerder Petersen. „Het zijn echter twee to taal verschillende bedrijven en de gang van zaken in Warmond heeft geen invloed op wat er in Voorscho ten gebeurt, ondanks het feit dat op delen van De Vlietlanden in het ver leden hypotheken werden geno men om aan de financiële verplich tingen te kunnen voldoen. Dat ge beurde toen het recreatiecentrum nog aparte partner binnen Rijnland WaS HANS MEIJER 'U LEEFT NIETALLEEN' LISSE - De leden van de Wereld- werkgroep Lisse willen proberen, de Lissese bevolking meer te be trekken bij wat zich in de wereld afspeelt. De werkgroep wil dit be reiken door het ophangen van affi ches en wandbordjes in winkels, openbare gebouwen, andere ruim ten en ook particulieren. Het is de bedoeling, dat de affiches om de zes weken worden verwis seld. Al tijdens de jaarmarkt introdu ceerde de wereldwerkgroep Lisse zich met de eerste spreuk "U leeft niet in Lisse alleen". De eerste reac ties waren voor de groep zo positief, dat ze besloot door te gaan. door Herman van Amsterdam Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt. tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. De voormalige manne quin en fotomodel An- nemarie Schepens uit Hillegom, die haar goed betaalde baan er gedeel telijk opgaf om zich te gaan inzetten voor het dier, is net teruggekeerd van het zonnige Spaanse eiland Ibiza, waar ze zich een weekje heeft be kommerd om loslopende honden en katten. Ze was er met de Sassen heimse dierenarts De Geus wie ze heeft geas sisteerd bij het castreren en steriliseren van tallo zen honden en katten. Afgevallen Annemarie, getrouwd en moeder van een 13-jarige dochter, is erg enthousiast over het verloop van deze door haar op poten ge zette „buitenlandse missie". Ze zegt „Ik hab nog nooit zo hard gewerkt en onder zulke ex treme omstandigheden. Vijf kilo ben ik er door afgevallen. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was het aanpoten geblazen. Maar ik heb het er graag voor over gehad. Het was dankbaar werk. En vooral die renarts De Geus heeft zich ge weldig geweerd. Ongelooflijk wat die man presteert". Hillegomse hillegomse huis vrouw en de Sassenheimse die renarts hebben op het eiland erg moeten improviseren bij hun kleine operaties. De cara- Annemarie Schepens: „Vijf kilo afgevallen van die ze als operatiekamer ter beschikking hadden gekregen kon niet worden gebruikt om dat het binnen veel te warm was. Dus werd er bij 36 graden celcius in de openlucht geope reerd, op een eenvoudige keu kentafel en onder een parasol. Zo zijn er veel dieren onder het mes gegaan. Niet alleen huis dieren van eilandbewoners, maar vooral van zwerfdieren, die eerst moesten worden ge vangen. Dat hoefden de twee niet zelf te doen. Dat werd voor hen ge daan door vrijwilligers die het eiland afstroopten, gewapend met een groot kleed als vangnet en met beschermende hand schoenen aan. Annemarie: „Onze actie is op het eiland in goede aarde gevallen. Aan alle kanten heeft men ons geholpen. Ook financieel. Daardoor hebben we nu vol doende geld om op Ibiza een nieuw asiel te gaan bouwen. Dat is steeds onze opzet ge weest We hebben al een stuk grond aangekocht en als het goed is staat er nu al een afras tering om. Die is dezer dagen door vrijwilligers neergezet Een Spaanse timmerman heeft aangeboden om nachthokken en dagverblijven voor de die ren te timmeren". is hartverwarmend gereageerd op wat wij op het eiland hebben gedaan. Van alle kanten stroomt het geld nu binnen. Er is nu ook een aantal dierenart sen, dat een handje wil helpen op Ibiza als dat nodig zou blij ken. In april gaan de twee, die niet be taald willen worden voor hun werk op Ibiza en het geld dat hen toch wordt teogestopt di rect afstaan voor de bouw van het asiel, weer trug naar het ei land. In de tussenliggende maanden houdt een Engels man er een oogje in het zeil. Dierenarts De Geus, die zijn kliniek heeft aan de Sassen heimse Hoofdstraat, heeft hem geleerd hoe hij loopse honden een spuitje moet geven". Annemarie Schepens vertelde dat ze waarschijnlijk bij diere narts De Geus in dienst komt als assistente". Daarnaast heb ik nog wat aanbiedingen als fo tomodel". Tanden De Hillegomse was vooral in de jaren vijftig een veel gevraagd model („vooral vanwege mijn tanden en mijn ogen"). Ze po seerde veel voor mode advertenties, prees wasmidde len aan en verscheen ook een paar keer in een tv- reclamespotje. Serveersters, kelners of eige naars van horecabedrijven uit de regio Bollenstreek gaan morgen in café De Witte Zwaan in Lisse proberen het mooiste biertje te tappen. Ze doen dat in het kader van de In januari te houden natio nale biertapwedstrijd waar van de krachtmeting in Lisse een van de voorselecties is. Evenals vorig jaar, toen de biertapwedstrijd werd ge houden in Het Bruine Paard in Sassenheim, hebben nu ook weer dames zich laten in schrijven, onder wie de vrouw van de eigenaar van De Witte Zwaan, mevrouw Grotenhuls, die vorig jaar ook al in de prijzen viel. Zij vormt een tapduo met een serveerster. De open tap-ontmoeting waarbij de wedstrijdbiertjes gratis onder het aanwezige publiek worden uitgedeeld» begint om twee uur precies.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4