Don Juan in de Leidse Schouwburg Honderd jaar geleden: DON JUAN, CULTUUR IN HET HART VAN LEIDEN P.v.d.Veen: Leidens trouwste theater bezoeker DINSDAG 12 OKTOBER 1976 EXTRA PAGINA 17 De toenmalige muziekrecensent van deze krant vond de voorstelling best de moeite waard, hoewel hij ook enkele bedenkingen had. Hij schreef o.m. het volgende: 'Opnieuw zijn de deuren van den schouwburg geopend, en gistera vond wel op een wijze, die ons bijna voor dit seizoen grootsche dingen zou doen verwachten. Het Rotter- damsche Hoogduitsche Opera gezelschap toch trad vorige jaren hier zoo zelden op, dat de opening van ons toneel op deze wijze een bijzonderheid is, die niet onopge merkt kan voorbijgaan. De verwachtingen, die men van de uitvoering van de Don Juan koes terde, zijn gewis in menig opzicht niet teleurgesteld. De heer Fischer, van vroeger hier zoo goed bekend, wist .als Leporello de vergadering den geheelen avond en door schoonen zang én door actie te boeien en zijne gaven te doen be wonderen. Niet het minst was dit het geval in de aria, waarin hij het zondenregister van zijn meester Don Juan ophangt Hij oogstte als het ware den geheelen avond lau weren. De heer Polard toonde als Don Octavo een in vele opzichten goed tenorgeluid te bezitten, doch van het spel niet veel werk te ma ken. Hiermede konden wij ons althans niet vereenigen, en nog minder met dat van den heer Fichberger als Masetto, dat bijna naar niets geleek en evenals zijn zang niet zeer aan genaam was. Van de rol van Don Juan scheen de heer Cabisius een bijzondere opvatting te hebben. Wij althans hadden ons dien avonturier zoo nu en dan wel anders voorge steld en ook zijne partij zong hij o.i. niet geheel overeenkomstig de schoone compositie. Aan geluk kige en schoone momenten, vooral in de tweede afdeeling, ontbrak het echter geenszins, hetgeen 't pu bliek ook niet naliet op prijs te stel len. Dat Leiden in een heleboel op zichten een centrumfunctie vervult, mag zo zoetjes aan be kend worden verondersteld. Met onze centrumfunctie op cultureel gebied hebben we het helaas de laatste jaren wat moeilijk gehad omdat een be langrijk onderdeel daarvan, nl. een goed geoutilleerde schouwburg, geruime tijd bui ten gebruik is geweest. Maar nu is het dan zover dat theaterliefhebbers uit Leiden en verre omgeving weer te recht kunnen in het intieme gebouw aan de Oude Vest. On danks de ingrijpende restaura tie en verbetering van het ge bouw, is het toch hetzelfde theater gebleven. De architec tuur, de aankleding en de sfeer sluiten volkomen aan bij wat de oude bekenden zich nog van de vroegere schouwburg her inneren. Zij zullen zich er on getwijfeld direct weer thuis voelen. Maar ook de jongere generatie, die jarenlang niet eens de kans heeft gehad kennis te maken met dit Leidse juweel zal er spoedig de bekoring van on dergaan. De schouwburg, die we deze week feestelijk gaan openen, staat echter niet op zichzelf. Tijdens de verbouwing ervan is een integratie tot stand ge bracht met het ernaast gelegen gebouw van de Leidse Volksu niversiteit K. en O. Samen vormen deze gebouwen nu een uniek cultureel cen trum in het hart van de stad. Een centrum waar 1000 men sen tegelijk in aktieve of meer passieve zin hun vrije tijd kunnen doorbrengen. Ik hoop van harte dat de inwo ners van Leiden en omgeving vaak te gast zullen zijn in dit centrum. fi-Wf«T« iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 5 m LEIDEN - De Leidse Schouwburg gaat weer open. Het nieuwe seizoen begint met de door Watze Tiesema geschre ven musical "Wie betaalt het gelach"?. Een gelegenheids stuk met als thema de problemen van een moeilijk te bestu ren provincieplaats. Ook honderd jaar geleden was er het begin van een nieuw theaterseizoen in Leiden. Dat blijkt uit een advertentie in het Leidsch Dagblad van oktober 1876. Een advertentie, die een voorstelling van Mozarts "Don Giovanni" door het Rotterdamsche Hoogduitsche Opera gezelschap aankondigt. Voor drie kwartjes kon men deze "Grosse Oper in zwei Acten" al gaan zien. Damespersoneel Het damespersoneel deed zich van bijzonder gunstige zijde kennen, hoewel volgens de strengste ei- schen hier en daar wel wat viel af te dingen. Fraulein Wagner was als Donna Anna vooral in het slot der aria "Du kennst den Verrather" en in "Ueber alles bleibst Du theuer" schoon en wegslepend, terwijl ook Fraulein Schwenke, Donna Elvira, met een fraai alt geluid schijnt be giftigd te zijn en daarbij vele geluk kige momenten had. Fraulein Rasch was als Zerline een lieve ver schijning en weet bij het zingen met haar frisch en helder sopraangeluid goed te acteren. Indien zij evenwel wat minder vi breert zal haar optreden er bij win nen. Of zij in het slot der eerste af deeling, waar Don Juan zich met haar verwijderd heeft, den door Mozart verlangden schreeuw, waaraan de componist zooveel ge wicht scheen te hechten, wel aan gaf, durven wij niet te bevestigen. Het decoratief van onzen schouw burg schijnt nog altijd zoo nu en dan te wenschen over te laten. Het is trouwens geen onbekendheid dat ons tooneel tot het opvoeren van opera's niet buitengew. on ge schikt is. Daaraan is 't dan ook waarschijnlijk te wijten dat er, na 't geen er in 't stuk reeds gecoupeerd was, ook van het slot zoo goed als niets kwam. Ziehier in 't kort den indruk, dien de eerste voorstelling alhier van het Duitsche opera-gezelschap op ons gemaakt heeft. Van harte hopen wij spoedig in de gelegenheid gesteld te worden nadere kennis er mede te maken en nog menigmalen een in vele opzichten schoon kunstgenot te smaken. Ook het kunstminnend publiek zal dan voorzeker niet nala ten er tegenwoordig te zijn. Want LEIDSCHE SCHOUWBURG. 1100(11 HJITSCIIE OPERA onder Directie van JEAN PFLAG1NG. nAANOAC 16 October 1876i Grosse Oper in 2 Acten: Musik von VV. A Mozar Bureau geopend te zes uren. Aanvang te zeven uren. O.ROOTB 1'AUZB NA 1IET l"1'" HEDIII.TK PRIJZEN DER PLAATSEN Loges 2.50, Baiguoires 2.Parterre ..Cf Galerij f 0.75. Plaatsen kunnen bij de Uureelisie of aan den Schouwburg besproken worden a 111 cent,* extra per plaats. Zij die iets to vorderen heb ben van of verschuldigd zijn an den Hoer Th. JF. B. D. VAN LIEROP, worden verzocht hunne gespecificeerde rekeningen in te zenden of betaling to doen vóór 1 November aaustaande bij den Heer F. J H. DE WETSTEIN P FIST ER, Apothekersdijk N°. 28. Op een hef dorp nicht bij Leiden wordt «et November verlangd eene flinke Keultcnmeld De schouwburg advertentie in het Leidsch Dagblad van honderd jaar geleden, waarin een voorstelling van Mozarts opera "Don Giovanni" wordt aangekondigd. QflgflQQQOflQOP Q.O.g.fl flQOaOQQQOOOOOOOOOOOoooopoooaBonqq, dat het hier ter stede niet ontbreekt, daarvan zag men gisteravond een duidelijk bewijs, hoewel men in den laatsten tijd reden had er aan te twijfelen. De lijsten toch, die door den heer Taverne zijn rond gezonden tot teekening voor de in de Stadszaal door het Amsterdamsche Park- Orkest te geven vier concerten, toonen, niettegenstaande de voor waarden zoo billijk mogelijk zijn, zulk een geringe deelneming aan, dat men waarschijnlijk van deze muziekuitvoeringen zal verstoken blijven. Alvorens daartoe echter het besluit gevallen is, mogen we niet nalaten hen, die van hunne deelneming wenschen te doen blij ken, aan te sporen daaraan alsnog gevolg te geven, opdat men 't later niet aan zich zeiven zal te wijten hebben, wanneer er "hier in Leiden altijd zoo weinig te doen is". LEIDEN - Hij is met zijn glad ach terover gekamde, grijze haar en zijn verbaasde, door dik brille- glas nauwelijks verborgen blik een bekende verschijning in de schouwburgzaal. Een slepend been vormt voor hem geen en kele belemmering om met zelf verzekerde tred zijn tevoren be stelde plaats, meestal vooraan op te zoeken. De meeste schouw burgbezoekers kennen deze "Einzelganger" alleen maar van gezicht. Vandaar in dit feest nummer een nadere kennisma king met de man, die bijna elke theatervoorstelling in Leiden ziet en als collectief inschrijver van K. en O. ook culturele evenementen in andere plaatsen bezoekt. P. van der Veen is de naam. Nege nenveertig jaar geleden in Hoorn geboren en kort voor de oorlog naar Leiden verhuisd. Hij woont in de Charlotte de Bourbonhof bij zijn bejaarde ouders in en werkt al geruime tijd bij Van Kempen en Beeeer in Voorschoten. In het winterseizoen betekent dat voor hem 's avonds zo vlug moge lijk met de bus naar huis om zich wat op te frissen en op tijd in het theater te zijn. Voor het komende seizoen heeft theaterliefhebber Van der Veen alvast een keuze abonnement van vierentwintig voorstellingen genomen. "Maar", zegt de trouwe K. en O inschrijver, "aangezien van sommige gezelschappen een maand geleden nog niet bekend was met welke stukken ze naar Leiden zouden komen heb ik een voorlopige keuze gemaakt". Het komt er op neer dat Van der Veen straks ook nog een groot aantal losse kaarten aan de kassa zal kopen. "Ik ga daarbij wel een beetje af op de recensies in de krant. Wordt een stuk na de pre mière gekraakt dan ga ik het irK en O-inschrijver P. van der Veenop naar de schouwburg Sommige cabaretiers zie en hoor ik wel graag. Toon Hermans bij voorbeeld en Wim Kan. Sieto en Marijke Hoving kan ik ook waar deren en die groep van Tekstpie rement niet te vergeten. Opera Er korhen in de gerestaureerde schouwburg ook voorstellingen van de Nederlandse Operastich ting. Is de op cultureel vertier be luste Leidenaar van plan die ook te bezoeken? Van der Veen geeft op deze vraag een ontkennend antwoord. "Wat ze hier straks brengen zijn kleine kameropera's en daar hou ik niet zo van. "Ik ga wel met K. en O. mee naar de grote operavoorstellingen in het Circustheater in Scheveningen. Verdi en al die andere Italiaanse componisten, die hoor ik graag". Naar het theater gaan is Van der Vecns enige liefhebberij. Een hobby, die overigens steeds gro ter lijkt te worden. "Als jonge jongen ging ik hei l vaak naar de bioscoop, nu maar weinig. De werkelijkheid van het theater trekt me veel meer. En voor de televisie blijf ik echt niet thuis. Een enkele keer, als er een goed stuk op de teevee is en ik niet weg hoef, ga ik er wel op m'n gemak voor zitten". Leidens trouwste theaterbezoeker weet nog niet of hij de feestmu- sical. "Wie betaalt het gelach"?, die ter gelegenheid van de ope ning van de gerestaureerde schouwburg tien avonden achte reen zal worden opgevoerd, gaat zien. "Ik wacht dat nog maar even af', zegt Van der Veen, die over igens ook niet afkerig is van het amateurtoneel. In tegendeel, de Leidse toneelclub TIG (Tot Ie ders Genoegen) mag hem al vele jaren tot haar uitgebreide schare donateurs rekenen. En als TIG in het komende seizoen voor deze donateurs een opvoering in de Leidse schouwburg geeft, zal hij zijn plaats op het pluche vast en zeker weer weten te vinden t in Leiden komt meestal niet zien, tenzij het in m'n abonnement zit. In dat geval vind ik het namelijk zonde van het geld om een voorstelling, ook al is die slecht ontvangen, zomaar te laten verlopen. Ik lees trouwens ook altijd wat er na de voorstel ling in Leiden over een bepaald stuk wordt geschreven. Het blijft toch altijd weer leuk om je eigen mening te toetsen met die van de recensent, ook al ben je het er soms niet mee eens". Nieuwsgierigheid Van der Veen houdt van uitgaan, bezoekt daarom veel toneel- en cabaretvoorstellingen en heeft bovendien belangstelling voor opera en ballet. Wat voor toneel ziet hij het liefst? Theatervriend Van der Veen: "Ik ga naar de schouwburg om me te amuseren en zie dus graag een goed blijspel. Maar een ernstig stuk tussen alle komedies door is natuurlijk ook nooit weg. De Mickery- voorstellingen, daar ga ik meestal uit nieuwsgierigheid naar toe. Maar dan moet er geen Engels in worden gesproken, want dat ver sta ik niet. Ik heb een tijd geleden wel een Japanse theatergroep in het LAK gezien. Die voerden daar meer een show op. Fantas tisch was dat. Modern toneel komt in het LAK-theater wel goed tot zijn recht, vind ik. Ze spelen daar altijd erg op het pu bliek. En de sfeer is er intiem. Of dat Mickery geschikt is voor de schouwburg, ik weet het nog zo net niet. Het is natuurlijk wel fijn, dat de schouwburg nu weer opengaat, want elke keer opnieuw met de bus naar het Levendaal of naar Oegstgeest is ook niet alles". Fa voriete acteurs? Van der Veen schudt peinzend zijn hoofd. "Nee, namen zeggen mij niet zo heel veel. Ik ga bijna altijd op de inhoud van een toneelstqk af. LEIDEN - Het nieuwe Leidse theater seizoen staat, door de restauratie van de schouwburg wat verlaat, nu vlak voor de deur. Op vrijdagavond 15 oktober be ginnen de voorstellingen van de Leidse musical "Wie betaalt het gelach"? Het publiek heeft tot en met zondagavond 24 oktober de gelegenheid om het spekta kel te gaan zien. De avond daarop, maandag 25 oktober, gaat het doek op voor de eerste van een lange reeks "ge wone" voorstellingen. Uit bijgaand overzicht blijkt, dat er de komende maanden veel te doen zal zijn in de Leidse schouwburg, zowel op het gebied van het toneel, het cabaret, het ballet en het muziek-dramatisch theater. Het kan misschien nuttig zijn om deze repertoirelijst uit te knippen en te bewa ren. Het schema bevat overigens niet de voorstellingen, die door amateurtoneel verenigingen in het komende seizoen in de schouwburg zullen worden gegeven. Maandag 25 oktober: Allemaal mensen, soloprogramma Caro van Eyck (herhaling). Dinsdag 26 en woensdag 27 oktober: Der Vogelhandler, Hoofdstad Operette met operette van Zeiler. Donderdag 28 oktober: Scherts, satire, songs en ander snoep goed, satirisch programma met Robert Long, Jenny Arean, Jéróme Reehuis en Dimitri Frenkel Frank. Vrijdag 29 oktober: Hou jij nou van mij of ik van jou, huwe lijkskomedie van Enid Rudd met Si- mone Rooskens en Luc Lutz. Zaterdag 30 oktober: Mr. X door the Gay Sweet Shop uit Lon den (Mickery-voorstelling). Zondag 31 oktober: De rotzak op de trap en begrafenisver- maak, F-act met twee éénakters van Dick Top. Maandag 1 november: Moeder, ik ga trouwen, toneelstuk van Colin Higgins door toneelgroep Theater met o.a. Elise Hoomans en Porgy Fran- Dinsdag 2 november: Butley, cynische komedie van Simon Gray door Haagse Comedie met in de hoofdrol Guido de Moor. Woensdag 3, donderdag 4 en vrijdag 5 november: Fons Jansen 5, cabaretprogramma met Fons Jansen. Zaterdag 6 november: Noordzuid, oude Vlaamse en Neder landse volksliedjes door Roel Slofstra en 't Kliekske (herhaling). Maandag 8 hovember: Van de koele meren des doods, toneel bewerking van Fredenk van Eedens roman door toneelgroep Centrum met Ans Beentjes en Jules Hamel. Dinsdag 9 november: De lamp hangt scheef, toneelstuk van Per Justesen door toneelgroep Centrum. Woensdag 10 november: Fiesta Gitana, Spaanse zang- en dans- Donderdag 11 novembef: Ekathrina Sobechanskaja and Gloxina Trochadero ballet Company, balletpa rodie uit New York (Mickery- voorstelling). Vrijdag 12 november: Over Tsjechow gesproken, toneelvoor dracht door Jules Croiset. Zaterdag 13 november: Louis van Dijk en Jules de Corte op twee vleugels. Maandag 15 november: Spiegels, nieuwe komedie van Dimitri Frenkel Frank met Ingeborg Elzevier en Frans Vorstman. Dinsdag 16 november: Preparadise sorry now, toneelstuk van Fassbinder door toneelgroep De Appel. Woensdag 17 november: Driekoningenavond, toneelstuk van Shakespeare door toneelgroep Globe. Donderdag 18 november: Internationaal folkloristisch dansthea ter met Europese volksdansen. Vrijdag 19 november: Quitte of dubbel, blijspel van Frank D. Gilroy met Rijk de Gooyer en Ronnie Bierman. Zaterdag 20 november: Cabaret vangrail, programma van de winnaars van het Delftse Cameretten Festival 1974. Zondag 21 november: I Colombaioni, theaterprogramma van twee clowns. Maandag 22 november: Nu, noch, F-act met produktie van Rein Edzard. Dinsdag 23 november: Niks aan de hand, groepsproduktie van toneelgroep Sater in samenwerking met de schrijvers Dick Walda en Gerrit Bus- Donderdag 25 november: Spelenderwijs, blijspel van Roger Hanin met Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Henk van Ulsen en Carola Gijbers van Wijk. Vrijdag 26 november: Zulke dingen vergeet je toch niet, Poëzie Hardop met programma gebaseerd op werk van Remco Campert. Zaterdag 27 november: Door dik en dun, theaterprogramma van Marjol Flore en Sylvia Alberts. Zondag 28 november: Concertino Unisono, poppen- en pan tomimetheater uit Bratislava. Maandag 29 november: Nederlands danstheater, (programma nog niet bekend). Dinsdag 30 november: The Fantasticks, kameropera van Tom Jones en Harvey Schmidt door de Ne derlandse Operastichting. Woensdag 1 december: Voorjaarsontwaken, toneelstuk van Frans Wedekind door toneelgroep Globe met o.a. Elisabeth Andersen, Mart Gevers, Joost Prinsen en Siem Vroom. Maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 december: Totenmetnu, cabaretprogramma Henk Elsink (herhaling). Donderdag 9 december: England expects door Belt and Braces Road Show Company uit Londen (Mickery-voorstelling). Vrijdag 10 en zaterdag 11 december: Van de brug af gezien, toneelstuk van Arthur Miller met o.a. Andre van den Heuvel, Kitty Janssen en Joan Rem- Dinsdag 14 december: Het liefdesconcilie, toneelstuk van Os kar Panizza met als plaats van handeling het hof van paus Alexander VI, de hemel en de hel, door Toneelraad Rotterdam. Woensdag 15 december: Een klein concert 2, nieuw programma van Liselore Gerritsen. Donderdag 16 december: 'n avondje Funhouse, satirisch show programma met Rob van Houten. Vrijdag 17 en zaterdag 18 december: Achter de wolken is zonneschijn, caba ret Ivo de Wijs. Dinsdag 21 december: Deze wereld is niet de echte", Poëzie Hardop met programma gebaseerd op werk van Paul van Ostayen en Lodeizen. Woensdag 22 december: Klss" Oresteia,een stuk Griekse toneel geschiedenis door de toneelgroep Kiss. Donderdag 23 december: Scrooge en Marley, kerstverhaal van Charles Dickens door mimetheater Rob van Reijn l.s.m. theatergroep Per- spekt. Maandag 3 en dinsdag 4 januari: Niet bereikbaar, toneelstuk van Simon Gray met o.a. Ton van Duinhoven, Ina van Faassen en Carol van Herwjjnen. Zaterdag 8 januari: De tuin van het paradijs, theaterstuk ge baseerd op sprookjes van Hans Chris- tiaan Andersen, gespeeld door Peter van der Linden van toneelgroep De Appel. Maandag 10 januari: Kleinte kunst, programma van muziek, poëzie, ernst en luim met Henny Orri en Fons Jansen. Dinsdag 11 januari: Passie 1976, een persiflage op de muziek van de Matthaeus Passion door Toneel groep Baal met o.a. Kitty Courbois, Ru- dolf Lucieer en Hans Dagelet. Woensdag 12 en donderdag 13 januari: Inpakken en wegwezen, klucht van Pe ter Yeldham door Theater van de Lach met o.a. John Lanting, Marjan Berk en Carry Tefsen. Vrijdag 14 januari: Robert Kreis, nieuwe cabaretpro gramma m.m.v. Peter Stoops. Zaterdag 15 januari: Mickery-circuit (voorstelling nog niet bekend). Maandag 17 januari: Nat. zang- en dansgroep uit Liberië met folklore uit de binnenlanden van Afrika. Dinsdag 18 januari: Een vrouw is ook een mens. Vrouwen- cabaret van Natascha Emanuels. Woensdag 19 januari: Toneelgroep Camera Obscura (voorstel ling nog niet bekend). Donderdag 20 januari: Verre vrienden, toneelstuk van Alan Ayckbourn door toneelgroep Theater. Vrijdag 21 januari: Een doos vol kruimels, blijspel van Neil Simon met o.a. Josephine van Gasteren, Willem Nijholt en Hetty Verhoogt. Zaterdag 22 januari: Poëzie Hardop, programma nog niet be- Maandag 24 januari: Roulette, toneelstuk van Pavel Kohout door de Haagse Comedie. Dinsdag 25 januari: De onweerstaanbare opkomst van Ar- thuro Ui, toneelstuk van Bertolt Brecht door het Onafhankelijk Toneel. Vrijdag 28 januari: 't Was de leeuwerik, kluchtige tragedie van Ephraim Kishon met o.a. Lex Goudsmit en Doris van Caneghem. Zaterdag 29 januari: Ramses Shaffy en Liesbeth List met nieuw repertoire en sketches van Dimi tri Frenkel Frank. Maandag 31 januari: Nederlands danstheater (programma nog niet bekend). Dinsdag I februari: Shorts, Technische Theatergroep Per- spekt met twee zelf gemaakte verhalen: "Palais Mondo Bizarre", een kermis in Vlaanderen anno 1958 en "Shit and die", het Wilde Westen anno 1878. Woensdag 2 februari: Sieto en Marijke Hoving nieuwe caba retshow m.m.v. Ciska Beaudoux. Donderdag 3 februari: Mickery-circuit (voorstelling nog niet bekend). Vrijdag 4 februari: Liefde half om half, blijspel van Alan Ayckbourn met Ko van Dijk, Lies Fran ken, Pleuni Touw, Jeroen Krabbé, Hugo Metsers en Edda Barends. Donderdag 10 februari: Salomé, theaterstuk door toneelgroep Vrijdag 11 februari: Als jij de bloemen vertrapt, zal ik jou vertrappen, nieuwe thriller van Lode- wijk de Boer met Henny Orri, Gees Lin- nebank, Huib Broos, Wim Kouwenho- ven en Martine Crefcoeur. Zaterdag 12 februari: Wacht u voor de hond, cabaret Tekstpie rement met Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange, Guuske Kotteen Henk Bokkinga. Maandag 14 februari: Neerlands hoop interieur, cabaretvoor stelling Freek de Jonge en Bram Ver meulen. Woensdag 16 februari: Treats, toneelvoorstelling Globe met Canci Geraedts, Joost Prinsen en Allard van der Scheer. Vrijdag 18 februari: Ik, jij, zij, toneelvoordracht door Nel Kars. Zaterdag 19 februari: De storm, toneelgroep De Appel speelt William Shakespeare met o.a. Peter van der Linden, Niek Pancras, Geertde Jong en Sacha Bulthuis. Dinsdag 22 februari: Poëzie Hardop, (programma nog niet bekend). Donderdag 24 februari: Ene misdadige, volkstoneelstuk van Nestor de Thière door het Mechels Mi niatuur Theater. Vrijdag 25 februari: Ketelshow 2, clownesk cabaretpro gramma Jasper Postma en Fred van Deth. Zaterdag 26 februari: Mi el Cools zingt eigen composities op teksten van Nederlandse en Vlaamse schrijvers. Dinsdag 1 maart: Naar het u lijkt, komedie van William Shakespeare door toneelgroep Theater met o.a. Sjoukje Hooymaayer, Bernhard Droog en Carol Linssen. Vrijdag 4 maart: Opkomst en neergang van een familie bedrijf, familiedrama door toneelgroep Sater. Zaterdag 5 maart: Lied in de schemering, toneelstuk van Noél Coward met Paul Steenbergen, Myra Ward, Ellen Vogel en Jaap Wierin- ga- Woensdag 9 maart: Ballet Espagnol, Spaanse dansen en muziek uit verschillende tijdperken door het gezelschap van Manolita en Ra fael Aguillas. Donderdag 10 maart: II Matrimonio Segreto, komische opera van Domenico Cimarosa door de Ned. Operastichting. Vrijdag 11 maart: Amoroso, voorstelling door het Zwarte Theater uit Praag. Zaterdag 12 maart: Mickery-circuit (programma nog niet bekend). Maandag 14 en dinsdag 15 maart: Een vrouw als Beppie, toneelmusical door het Amsterdams Volkstoneel met o.a. Beppie Nooy, Milly Scott, Martin Brozius, Loekie Knol. Vrijdag 18 maart: Moeder geef me nog eens raad, cabaret- programma van Frits Lambrechts, Elsa Lioni en Wim van de Meeberg. Zaterdag 19 maart: Mirandolina, blijspel van Carlo Goldoni door de Noorder Compagnie met o.a. Ton Lensink, Rick Nicolet, Diny de Neef en Robert Sobels. Dinsdag 22 maart: Het 25ste uur. toneelstuk van Georges; Tabori door toneelgroep Centrum. Donderdag 24 en vrijdag 25 maart: Don Quichotte, mimevoorsteUing door Rob van Reijn. Zaterdag 26 maart: Turandot of der kongress der Weiswa- scher, toneelstuk van Bertolt Brecht door toneelgroep Globe met o.a. Mart Gevers, Marieke van Leeuwen en Allard van der Scheer. Maandag 28, dinsdag 29en woensdag 30 maart: Jasperina de Jong in een nieuwe show met teksten van Lennaert Nijgh op mu ziek van Joop Stokkermans, Donderdag 31 maart: Poëzie Hardop (programma nog niet be kend). Vrijdag 1 april: Dorp in opstand, volksverhaal van Lope de Vega door toneelgroep Theater met o.a. Sjoukje Hooymaayer, Nettie Blan ken en Peter Aryans. Zaterdag 2 april: Mickery-circuit (programma nog niet bekend). 'Woensdag 13 en donderdag 14 april: Tien jaar onderweg, cabaretprogramma Paul van Vliet Vrijdag 15 april: Schreber, F-act met een produktie van Paul Vermeulen- Windsant en Gerard Jan Rijnders. Zaterdag 16 april: De nachtschei en The four note opera, komische opera van Geatano Donizetti en persiflage op de opera van Tom Jones door de Nederlandse Operastichting. Dinsdag 19 april: Toneelgroep de Appel (voorstelling nog niet bekend). Donderdag 21 en vrijdag 22 april: En dat is twee, cabaretshow Robert Long en Nelleke Burg. Zaterdag 23 april: Bitter lemon, blijspel van Dimitri Fren kel Frank met o.a. Jenny Arean en Lou Maandag 25 april: Toneelgroep Centrum (voorstelling nog niet bekend). Dinsdag 26 april: Poëzie Hardop (programma nog niet be kend). Woensdag 27 en donderdag 28 april: Afscheidstournee I, cabaret Don Quis- hocking met Anke Groot, George Groot, Jacques Kloters, Pieter van Empelen en Fred Florusse. Maandag 2 mei: Medea, tragedie van Euripides door het PubLiekstheater met o.a. Annet Nieu- wenhuyzen en Eric Schneider. Dinsdag 3 mei: Een maatschappijkritisch stuk, F-act meteen produktie van Leo Hogenboom. Vrijdag 6 mei: .In wankel evenwicht, toneelstuk van Edward Albee door toneelgroep Thea- Zaterdag 7 mei: Mickery-circuit (programma nog niet bekend). Maandag 9 mei: Nederlands danstheater (programma nog niet bekend). Dinsdag 10 mei: Anatole, toneelspel van Arthur Schnitz- ler met Karl-Heinz Böhm, Herbert Ku- cera en Anna Tradi. Zaterdag 14 mei: Musicalprojekt, over de handel en wan del van een bekend Nederlands poLiticus op muziek van Willem Breuker door to neelgroep Baal met aa. Elsje de Wijn en Rudolf Lucieer. Dinsdag 17 mei: Toneelgroep Centrum (voorstelling nog niet bekend).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17