'Zandwinning is geen goudmijn...' [L eidse agenda Nog geen CDA in Leiderdorp Installatie schoolraad Straatschenders gepakt Gemeentesecretaris Zoetemelk van Warmond: Sint Jan uitgebreid i ir'tfj MAANDAG II OKTOBER 1976 LEIDEN - Als gevolg van de brand in zalencomplex van de Burcht moest een andere oplossing worden gevonden voor de antiek markt die daar elke zaterdag werd gehouden. Die oplossing werd ge vonden in de Pieterskerk. Afgelo pen zaterdag werd daar voor de eer ste maal de antiekmarkt gehouden. De bedoeling is dat een dergelijke markt voortaan iedere zaterdag op die plaats wordt gehouden. Koos Reugebrink: LEIDERDORP - Fractieleider van de PCG en oud-wethouder Koos Reugebrink ontkent dat er een CDA in Leiderdorp is. Vlak voor de verkie zingen van 1974 deelde Reugebrink mee dat hij zich zeker zou terugtrekken als raadslid wanneer de gemeenschappelijke lijst in Leiderdorp een feit zou worden". Dat was naar aanleiding van de brief die de KVP toen naar de kies vereniging van de CH en AR stuurde waarin men voorstelde om bij de aanstaande verkiezingen sa men met één lijst uit te komen. Met elf tegen vier stemmen is toen be sloten dat de protestanten zich tegen een samengaan met de katho lieken zouden uitspreken. Fractieleider Reugebrink vertelde toen ook: „Ik stel me links van het midden op. Ik vind de samenwer king van de confessionelen, zoals die nu in het huidige kabinet tot uiting komt een betere, dan wat er vroeger was. Op de vraag aan Reugebrink of hij nog zo tegen het CDA gekant is en zich zal terugtrekken, antwoordde hij: „Er is geen gemeenschappe lijke lijst in Leiderdorp. We hebben alleen gemeenschappelijk fractie- beraad. En als die lijst er komt, zal men over twee jaar, bij de verkie zingen wel zien wat ik doe. Op de vraag waarom hij dat nu niet kan vertellen, antwoordde Reu- genbrink: „We leven, naar mijn we ten in een democratisch land. Als ik nu zeg wat ik zal doen, zou ik de kiesvereniging onder druk zetten, en dat wil ik niet. Zoals bekend zijn de landelijke kiesverenigingen van de AR, CHU en KVP overgegaan op het nieuwe CDA. De plaatselijke kiesverenigingen wordt geadvi seerd die „gedachte" te volgen. Door een samengaan van de con fessionelen in Leiderdorp zou deze partij, na de WD, de grootste in Leiderdorp worden. WARMOND - "Het is in principe juist dat we jaarlijks vier miljoen gulden van de Stevingroep krijgen, maar het is zeker niet zo dat we daar slapende rijk van worden," aldus gemeentesecre taris C. Zoetemelk van Warmond in een reactie op een artikel in de Volkskrant van afgelopen zater dag. Zoetemelk noemt het bericht, waarin de zandwinnings "spaarpot" van Warmond aan de orde gesteld wordt, tendensieus omdat geen re kening is gehouden met de. kosten, die Warmond te dragen heeft. handen had, zit de moedermaat- de taak om éüi een in 10 miljoen - an derhalf miljoen per jaar - af te los- tot 1980 nog ruim 17 miljoen 1975 onderdeel geworden gulden aan Warmond te betalen zand dat niet of nauwelijks Het gaat allemaal om de zand ning in de Zwanburgpolder Het schappij recht daartoe werd in 1969 verkocht hypotheeklast aan de Zoeterwoudse grond- en zand exploitatiemaatschappij Rijn land, in 1975 onderdeel gewt i de Stevingroep. Bij dat i De zandwinningsput in de Zwanburgpolder. Poppenkast in bibliotheek Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De Kinder boekenweek, die van 13 tot 23 ok tober wordt gehouden, krijgt royaal aandacht van de Zoeterwoudse Openbare Bibliotheek. Woensdag is de bibliotheek geopend van half twee tot half vier om boeken te le nen maar de jeugd kan dan ook grabbelen voor een kleurplaat met tekeningen van de sprookjes van Grimm. Een week later, op 20 okto ber, is er voor kinderen van 2 tot 6 jaar poppenkast. De eerste voor stelling begint om 13.30 uur, de tweede om 14.30 uur. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen meedoen aan een wedstrijd. Zij moeten dan een boekenlegger maken met een ge dicht erop of erbij. Men kan zelf het materiaal kiezen. De boekenlegger, vermeld met naam en leeftijd, kan" worden ingeleverd tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek tot en met zaterdag 23 oktober. Voor ie dere deelnemer is er een prijsje. De openingsuren worden met ingang van 26 oktober als volgt gewijzigd: dingsdagmiddag van 15.30 tot 16.30 woensdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur zaterdagmorgen van 11.00 tot 12.00 Kinderen tot 18 jaar kunnen gratis boeken lenen. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 8 tot 15 okt. waargeno men door. Doeza Apotheek. Doeza- straat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loeves- teirt 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, tel. 153274; Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3 Voorschoten, tel. 071-762877. MAANDAG Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bos-^ huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, WSW-groep, jeugdwerkloosheid, Troefkrant, textiele werkvormen, 8-10 uur nam., jazz-ballet, 7-10 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leids amateur fotografen vereni ging, 8 uur nam. Loge-gebouw, Steenschuur 6, ruil en veilin'gavond Postzegel vrien den, 8 uur nam. Stadhuis, verkeerscommissie, 3.30 uur nam, Gemeenteraad 7.30 uur Speeltuin Oosterkwartier, viering lustrum dienstencentrum De Kooi 7.30 uur nam. Koord-studio Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- stadwyk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrydag 9.00-10.00 uur). Moederhulp tract werd zandafname gegaran- verkoopbaar is. Tot op heden heeft deerd door vier ondernemingen. Rijnland zijn financiële verplich- Door overname en onderlinge rege- tingen ten opzichte van Warmond lingen blijkt de Stevingroep in- op tijd voldaan, middels garant te staan voor zijn e gen zandwinning. Jongens plegen twaalf inbraken Hypotheken Recreatie Intussen is gemeentesecretaris Zoetemelk van mening dat de zandwinning in de polder Zwan- burg zeker geen goudmijn is. "De grond is ons eigendom en wij heb ben indertijd nogal wat geld uitge- i die te verwerven. Verder hebben we de put winrijp ge- Ü|P maakt." landen"" stagneert. "De"Stotndoch- E,en,andere zaak Is.dat de P°lder ruitgang van de wegenbouw, i Stevingroep in moeilijkheden ge- Seven c komen nu de zandwinning i Voorschotense gebied "De Vliet- landen" stagneert. De Stevindoch- ter Recreatie Combinatie Rijnland straks recreatiegebied moet wo (RCR), eigenaar van de grond in den- En juist daar liggen voor or.o "De Vliet landen" moest op haar de moeilijkheden, omdat de stag- grond al hypotheken voldoen. Na de overname door de Stevingroep, die daarvoor een derde van het aandelen bestand in natie in de zandwinning ook de"Vi'nanci"ële'"vèrphchti'ngen Paften speelt," aldus Zoetemelk, tegenover Warmond te kunnen De uitvoering van die plannen wordt namelijk steeds uitgesteld en dat betekent dat de kosten van uit voering voortdurend stijgen." LEIDERDORP - Vanavond wordt in Leiderdorp de gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar lager- en kleuteronderwijs geïnstalleerd. De raad nam daartoe al op 5 april van dit jaar een besluit. Het openbaar kleuteronderwijs wordt in de nieuwe schoolraad vertegen woordigd door de damet N.G.Moens-Kop, B.M.E.de Roos-W esselius,M.C. Nieuwenhuis-SmitM. A. de Lange-van der Vlist en A. E. Sekeris-Nieu- wenburg en de heer P. W. M. v. d. Meer. Voor het lager ondet\wijs hebben zitting de dames E. M. Wester duin-S anders en A. D. Dutour-Geerling Fraterman en de heren A. Jutte, G. Ronchetti en A. Philipse. De gemeente wordt vertegenwoordigd door wethouder mevrouw D. Tichler-Moerman en de heer P. H. Reijs. Verder hebben zitting in de raad de dames E. Brxnk-Wegenaar en A. Teebadt-Bakker (schoolteams kleuteronderwijs); mevrouw A. M. Smith en C. de munnik schoolteams lager onderwijs en mevrouw Neleman-Dobschüz (deskundige).Op de agenda voor de eerster eerste vanavond om 20.00 uur in het gemeentehuis, staan de bespreking van de scholenbouw in Voorhof, bespreking van het huishoudelijk regle ment en een gedachten wisseling over de onderwerpen, die het komend jaar behaixdeld vmeten worden. ZOETERWOUDE - De Sint Jans Fanfare groeit uit tot een groot korps. Na de vakanties mochten weer enkele nieuwe leden, die hun opleiding met succes voltooiden, plaatsnemen in het orkest. Dat betekent in de bezetting een uitbreiding van de trombones, bariton, trompet en hoorn. Ding ens Jan Mey kan nu beschikken over vijf trombones wat nog nooit eerder in het 73-jarige bestaan van de Sint Jans Fanfare is voorgekomen. Op de eerstvolgende concerten hoopt men het uitgebreide geheel te presen teren. Op 30 oktober as.t reedt de fanfare op in Boskoop met een programma van 45 minuten in de Floriade waar ook nog twee andere verenigingen optre den. In november hoopt men dit in Zoeterwoude te herhalen. Het grote winterconcert zal plaatsvinden op 5 februari. Dan denkt men ook weerde Egerlander blaaskapel te formeren. Dit is niet voor ieder concert mogelijk gezien de financiële consequenties: aanschaf van speciale muziekstukken en extra repetities. LEIDEN - Twee Leidenaartjes van resp. 12 en 13 jaar hebben in de af gelopen maanden tenminste twaalf inbraken gepleegd. Het jeugdige tweetal, dat in het afgelopen keinde door de politie werd aange houden, maakte voornamelijk geld en sieraden buit. De inbraken wer den alle in Leidse woningen ge pleegd. Slechts een deel van de buit is volgens de politie terecht. Radio en 1500 gulden gestolen LEIDEN - Uit een woning Albert Verweijstraat is gisteren geldbedrag van 1500,- gestolen. Er werd ook een radio weggeno men. Men is de woning vermoede lijk binnengekomen door openstaand keukenraam. Brandende auto houdt verkeer op rijksweg op LEIDEN - Een auto brand heeft het verkeer op rijksweg 4 gisteravond gedurende drie kwartier opgehou den. De auto, die door onbekende oorzaak in brand vloog, werd be stuurd door een 25-jarige Haar lemmer. De brand woedde nabö het viaduct over de spoorbaan Lei- den-Utrecht. De brandweer heeft het vuur gedoofd. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Arjan A.J. z.v. A. J. M. v.d. Veer en M. C. Rode- wyk, Rudy L. z.v. R. v. Dijk en D. Ranisavljevic, Anita P. J. d.v. T. G. M. Hoogerwerf en J. A. G. v.d. Voorn, Remco z.v. A. Kulk en Y. M. v.d. Hoorn, Edwin z.v. C. Baten burg en T. W. Boekhoven, Peter Rudolf z.v. A. C. Kuijt en M. A. Klerk. Overleden: J. A. d. Hollander (71) m., A. Wilpstra (55) e.v. H. d. Maar, A. J. H. Jansen (0) m., H. Crama (52) 1 A. W. Pel- Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar. tel. 134687 Onderwij s winkel Sophiastr^at 36, tel. 126325 Geopendmaandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren) Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Advocaten spreekuur k VOORHOUT - De voetbalvereniging Foreholte heeft zaterdagmiddag een belangrijke stap geze tooiing van haar nieuwe accommodatie. Secretaris Herman Godijn metselde de eerste steen i bouwen kleedruimten. Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Moeders voor Moeders Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in vol- n°od verkerende moeders, eventueel fp met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. LEIDEN - Veel straatterreur in het afgelopen weekeinde in Lei den. De daders konden echter in alle gevallen door de politie wor den aangehouden. In de afgelopen nacht waren het een 27-jarige Leidenaar en zijn drie jaar jongere metgezellin, die op het politiebureau verklaarde in de Hooglandsekerkchoorsteeg onder dwang een portemonnaie, met 25,- te hebben moeten afge ven aan drie onbekende jonge mannen. De politie, die onmiddel lijk een onderzoek instelde, trof kort daarna op de Haarlemmer straat drie jongelui aan, die niet alleen aan het opgegeven signa lement voldeden maar die ook be zig waren een ander paar geld af handig te maken. Het drietal, Lei- denaars van 27, 22 en 17 jaar, is ingesloten. De nacht tevoren hield de politie een 18-jarige Leidenaar aan, die op de Haarlemmerstraat een 23-jarige stadgenoot zou heb ben toegetakeld. De verdachte jongeman zou de oudere Leide naar opzettelijk met zijn fiets hebben aangereden en een stomp in het gezicht hebben gegeven. Nadat vrienden van de aangeval len Leidenaar te hulp waren ge schoten, zou de fietser een ruit hebben vernield en met een stuk glas de voetganger hebben be dreigd. De jongen, die zichzelf LEIDEN - In verband met on derhoudswerkzaamheden zullen de komende nachten enkele' spoorwegovergangen in Leiden voor het verkeer worden afgeslo ten. In de nacht van 11 op 12 okto ber betreft het de spoorwegover gang by de Telderskade, in de nacht van 12 op 13 oktober die bij de Herenstraat, in de nacht van 18 op 19 oktober die van de Morsweg, in de nacht van 19 op 20 oktober die van de Haagweg en de twee daarop volgende nachten die bij de Vink. daarbij verwondde, ontkende tegenover de politie zich aan nis handeling schuldig te hebben ge maakt. Hij verklaarde in elk geval "in de verdediging te zijn gedron gen". Voorts werd een 16-jarige Leidse scholier aangehouden, die giste ravond zonder enige aanleiding op de Burggravenlaan een 37-jarige bewoner van deze laan in het ge zicht sloeg. VOETBAL - SJZ speelt morgena vond een lichtwedstrijd op Haas broek tegen de sterke Leidschen- damse formatie RKAW. Aanvang 20.15 uur. BOKSEN - De Engelsman John Conteh heeft zaterdagavond in Ko penhagen zijn wereldkampioen schap in het halfzwaargewicht met succes verdedigd tegen de Ameri kaan Alvaro Lopez. Conteh won op punten. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500" In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4^,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 0,55 Abonnemerttsgelden by voor uitbetaling té voldoen. Bij automatische ovwschry ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2