TFMM DE GELE SPIN MAANDAG 11 OKTOBER 1976 VARIA Opgelet, opgelet een feest van rectificaties, aanimllingen en verbeteringen. Waar was ik donderdag ook alweer geble ven? Behoren Bum Verbiezen en Bert Voorthuyzen tot de hand langers van Henk van der Mey- den, die onder zijn naam hun bijdragen aan de showpagina in de Telegraaf leveren? Bum wel, dat is algemeen bekend, maar Bert heeft me verzekerd dat hij nooit van zijn leven ook maar één stuk voor Privé heeft geschreven of zelfs maar één on derwerp er voor heeft aange bracht. Hij zit bij de nieuws dienst van de Telegraaf, Bum Verbiezen kent hij niet eens, luckey fellow Wat was er verder? Heeft Aage M. inderdaad 26.000 gulden ontvangen van de Nieuwe Re vue voor de exclusieve rechten op zijn herinneringen, en heeft de AVRO een deel van de schade op zich genomen door de Nieuwe Revue te betalen voor het exclu sieve optreden van Aage M. in de Vuist van Duys? Henk van der Molen, perschef van de AVRO, heeft me verzekerd dat de AVRO niets heeft betaald, en Ton van Dijk, de hoofdredacteur-in-afbouw van de Nieuwe Revue, heeft mij dat bevestigd. "Nee hoor, ze konden 'm krijgen of niet, over geld is helemaal niet gepraat. Ik hou niet van die zakelijke vermen gingen. We wisten dat Aage be langstelling zou trekken, en we hebben gezegd: wie belangstel ling heeft, kan hem krijgen. TROS-radio was de eerste, maar de televisie van de TROS had blijkbaar minder belang stelling, en toen kwam Willem Duys. Als Achter het Nieuws of Brandpunt eerder waren ge weest, hadden die hem gekre gen. De AVRO was wel vreselijk bang voor het effect. Gerard Zuur is nog op de persconferen tie wezen kijken om te controle ren of Aage niet al te veel grove taal uitsloeg "En dat bedrag van 26.000 gul den, dat Theo Koomen had ho ren verluiden", vroeg ik. Ton van Dijk: "Die zaak ligt heel eenvoudig. Wij hebben met Aage Meinesz afgesproken dat hij zijn boek bij ons zou publice ren, in ruil voor exclusiviteit. Van de verkoop krijgt hij het gebruikelijke percentage, 10 of 12 procent, dat zou ik moeten nakijken. Op de te verwachten verkoop heeft hij een voorschot gekregen van 5000 a 6000 gul den. Voor de drie verhalen die we uit het boek in de Nieuwe Re vue publicerenhebben we ver der de gewone paginaprijs be taald,naar boven afgerond, zo dat hij alles bij elkaar zo'n 10.000 gulden heeft ontvangen. De eerste oplage van "Mijn nachten met de thermische lans" bedraagt 10.000 exemplaren. Het is misschien wel aardig voor je om te weten dat we vrij wel niets aan de tekst hebben hoeven doenmisschien drie taalfouten schrappen, en om druktechnische redenen zijn er geloof ik dertien regels uit ge haald. Aage heeft het samen met een celmaat heel nauwkeurig opgeschreven. Het kon zo de deur uit." Advocaat Via zijn advocaat, mr. Th. R. Bremer, heeft Aage Meinesz het Algemeen Dagblad laten weten dat de van hem gemaakte foto's zonder zijn opdracht gemaakt waren, dat het zogenaamde in terview dat Koomen met hem gehad had, in strijd met de wer kelijkheid was, dat hij één en ander tevoren per telefoon aan de redactie had meegedeeld en dat hij verlangde dat door het AD de onrechtmatigheid van een en ander erkend werd, dat het zich van soortgelijke publi caties in de toekomst zou ont houden, dat zij erkende schade- plichtig te zijn en dat een recti ficatie zou worden geplaatst. Hoofdredacteur Abram van het Algemeen Dagblad antwoordde dat Theo Koomen met een net van medewerkers werk dat één van die medewerkers, K. Boost uit Hoorn, op 14 september met de heer Meinesz in de sporthal had gesproken en dat de heer Meinesz zich terdege bewust was geweest van het feit dat hij met een verslaggever sprak, en dat de foto op de openbare weg te Hoorn was genomen. Hij zag daarom geen reden, op éen van de eisen van de heer Meinesz in te gaan Het aardige is nog, dat er een duidelijke afspraak bestond tussen Nieuwe Revue en het Al gemeen Dagblad, dat het dag blad recht op voorpublicatie zou krijgenTheo Koomen was daar blijkbaar niet van op de hoogte, en had door zijn stuk óp maan dag 27 september, de dag van Aages vrijlating, deze deal van zijn hoofdredacteur met Nieuwe Revue van een dag tevoren, wreed verstoord waardoor Nieuwe Revue dat recht op voorpublicatie uit Aages boek, dat op 1 oktober wcts gepland, weer introk. U merkt het wel. er is bijzonder veel leed en wanhoop in de sen- satiejournalistiek. Morgen zal ik daarom een zin over het ver schijnsel "personality- schrijver" uit de brief van de heer Abram aan Nieuwe Revue voor u aan een analyse onder werpen NICO SCHEEPMAKER tfuwwtf v®®ff WENEN - Filmactrice Elizabeth Taylor en John Warner, nalig Amerikaans onderminister van marine, hebben in Wenen hun m fedXltf hefefn^an he" in het huwelijk te zullen treden. Warner kwam vrijdag in Wenen aan opnamen worden gemaakt de film "A little night music", een rol speelt. Het wordt het zevende huwelijk van de actrice die t^veemaal met Ri chard Burton getróuwd is geweest. LEIDEN - De kamermuziek concerten in Leiden hebben al tijd een aanloopje nodig. Gezien in dat licht, was de belangstel ling voor K&O's eerste koffie concert gisterochtend zeker geen tegenvaller. Deze reeks in de foyer van de Stadsgehoor zaal werd geopend door de vio list Dick Bor en de pianist Stan ley Hoogland. Bor toonde zich een violist met de allures van een solist. Zijn drang, om zichzelf te be wijzen, kwam tot uiting in het programma, waarop o.a. de so nate voor viool-solo van Bartok (1944) en Paganini's variaties over God save the King ston den. Bor verwierf zich een oor konde op het Paganini- concours in 1964, maar wat mij betreft mag hij dit document onmiddellijk weer terugsturen: de duivelse maestro moet zich bij dit geknerp in z'n graf heb ben omgedraaid; bovendien zijn in elke doe-het-zelf-zaak meer efficiënte apparaten ver- Dick Bor verdient Bartok-diploma krijgbaar om een viool door te zagen. In mil voor het teruggeven van de Paganini-oorkonde ver diende Bor een Bartok- diploma. Na Bach is Bartók de eerste geweest die iets zinnigs voor viool-solo heeft geschre ven, en als iemand voor dit werk als sales-promotor is opgetre den, is het Dick Bor wel. Dat wil nog niet zeggen, dat er niets op zijn technisch kunnen aan te merken was, maar zijn volle dige overgave en doordrin gende interpretatie stuwden dit werk naar het hoogtepunt van het concert. Dit alles zonder afbreuk te wil len doen aan de prestaties van Stanley Hoogland, wiens esca pades naar het bespelen van „Original-Instrumente" geen funeste invloed hebben gehad wat betreft muzikaliteit: hierin is hij een van de uitzondering gen. Zelfs zou men zich kunnen afvragen, of de interpretatie van Mozarts sonate in Es, K. 302, niet eerder aan de romantische kant was. Perfect samenspel tenslotte werd bereikt in Brahms' sonate op. 100. RON HARMS Galerie van derVlist, Botermarkt 3. Ten toonstelling Jan Nikkels - schilderijtjes, Wim Bettenhausen- grafiek, Maud Mul ler Massis, wandkleden, Pieter van Heerde en Mananne Wouerben, bron splastieken. Tot 6 nov. geopend, di. t/m zat van 10-17 uur, do. tot 21 uur. De Ruif, Janvossensteeg. Tentoonstel ling Jaap Jonkers en Gerard de Reus, schilderiien. Tot eind oktober. De lakenhal. Oude Singel 28-32. Ten toonstelling van de Stichting Openbaar Kunstgebit. Van 25 sept. t/m 7 nov., dag. geopend van 10-17 uur, zo. van 13-17 Atelier "De Scherf", Nassaulaan 41,- Oegstgeest, tel. 150220. Ans v. d. Hei- de-Kort exposeert eigen werk glasbui- gen, houtwerk, tegels en mozaieken. Galerie JA, Sportfondsenbad, Wasse naar. Tentoonstelling Arnold Trippelaar - reisschetsen, Lya Schooneman- kera miek. Van 7 t/m 24 okt., geopend do. t/m zo van 10-17 uur, woe van 20-22 uur. Galerie-Bibliotheek, Luifelbaan 1, Was senaar. Tentoonstelling Reisschetsen en fantasietekeningen van Ben Moritz. tot 28 okt., openingstijden van de biblio theek. Rijksmuseum van Oudheden (Rapen burg 28). Werkd. 10 uur voorm.-5 uur nam. zondag 1-5 uur nam. Pulchri Studio, Passage 10, Oegstgeest. Tentoonstelling Annie Borst Pauwels - pastels en tekeningen. Kees de Kruijff - beeldhouwwerk. Van 8 t/m 28 okt., dag. geopend van 10-16 uur (beh. zo.). Galerie 't Straatje, Niëuwstraat 23. Handgeknoopte wand- en vloerkleden. Tot 30 okt. ARS- Expositiecentrum, Pieterskerk- gracht 9. Foto-expositie van Theodoor Niekus, Harry Cock, Koen de Keyzer, en Hans van der Meer. Tot 24 okt. geopend ma. t/m do. van 13.30-16.30 en van 20-22 uur. vr. van 13.30-16.30 uur, za. en zo. van 12-16 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73. Ten toonstelling Haro van Panhuys. Van 6 okt. t/m 3 nov. (Site/ 11 oktober 1976 Honderd jaar geleden stond in de krant: - Als een historisch feit komt het volgende verhaal van het Zeeuwsche eiland Schouwen: een pholograaf, bij wien een boer van dat eiland zijn portret had laten maken, ontving van dezen, nog vóór de proef geno men was, een briefje, waarin woordelijk de volgen de curieuze zin voorkwam: Nitetuzinma dromene etekin". De boer, die zijn vrouw wenschte te verras sen, wilde hiermede den photo- graaf verzoeken, dat deze, wanneer hij met de proef kwam, „niet het huis in, maar daarom heen het hek in" zou gaan. De voorstanders van de leer, dat men schrijven moet zoals men spreekt, kunnen bij dezen prac- tischen boer een lesje nemen. - ZJVf.de Koning heeft den O.I. hoofdambtenaar den heer De Laat de Kanter, laatstelijk in specteur van de bebakening, kustverlichting en het loodswe zen in Ned .-Indie, than smet ver lof hier te lande (wethouder te Leiden), op zijn verzoek eervol uit 's lands dienst ontslagen. - De „Gazetta di Napoli" ver neemt, dat de rooversbende van Sinardi den opzichter der stoe terij van baron Berlingieri, tegen wien zij wrok koesterde, op een landgoed bij La Sila ge- grepen hebben en, na water in een reusachtigen ketel aan de kook gemaakt te hebben, den ongelukkige daarin geworpen had, zijne spartelingen koel bloedig aan aanziende tot hij den adem had uitgeblazen. Vijftig jaar geleden: - De hevige storm uit het Zuid-Westen van Zaterdag ieefijiatwif^n^iegenjrauu^ gedompeld: de KW 152 .Agatha Maria" van de firma ThJHaas- noot,schipper Klem Plug, is met man en muis vergaan. Dertien menschen, allen of bijna allen in den bloei van het leven, hebben het leven gelaten. En zoo moest ds. Rutgers o.a. aan de vrouw van den schipper de vreeselijke tijding brengen, dat haar in- niggeliefde man en vader van zeven jeugdige kinderen een prooi der woeste zee was gewor den. De ramp deed zich voor in de nabijheid van de haven van Ijmuiden, toen de motorlogger KW 127 samen met den zeillog- gerKW 152 aanstalten maakten binnen te loopen. Op dat ogen blik brak een zware bui los. Toen die na eenigen tijd was overgedreven, was van den zeil- logger geen spoor meer te ont dekken. Driehonderd meter be noorden de brulboei Van Be verwijk zijn de toppen van den mast van het verongelukte schip gevonden. PANDA EN DE GOUDDORST 44-134- ,Zal ik een lapje grond op uw naam uitschrijven"? vroeg Joris hoopvol. ,f)at kost u dan honderd florijnen registratie-recht en vijftig florijnen zegel en leges". Maar daar wilde de automobilst niets van weten. Hij stapte uit zijn wagen en liep met een schep de heuvel op. ,faat maar zitten!" riep hij terug. ,Jk ga gewoon maar een beetje kijken en wat graven. Hier is natuurlijk helemaal geen goud te vinden - ik doe het alleen maar voor de arav". Maar toen viel zijn blik op een rij koplampen die vanuit de stad naderde,en hij verstrakte. Het was duidelijk dat hij niet de enige was. die voor de grap kwam kijken naar het goud - en daarom keerde hij dan ook haastig op zijn schreden terug. Schrijf me toch maar in!" riep hij gejaagd. ,J<.lapstra is de naamJ. Klapstra.Niet om het een ofanaer-maar ik wilgeen trammelant als ik die ader vind. Honderdvijftig florijnen, is het niet"? ,„£n tien florijnen opslag voor een spoedbehandeling"sprak Joris minzaam. „Te voldoen aan de kassa". Onder piroggen verstaat men in Rusland en Po len deeglapjes met een vulling. Kneed een ste vig deeg van 300 gr. ge zeefde bloem, 1 ei, snufje zout, en ruim 1 dl water. Snijd ongeveer 300 gr. groene kool fijn en kook de snippers 10 minuten in water met een theelepeltje kum- melzaadjes en wat zout. Laat de koolsnippers uitlekken. Fruit een ge snipperd uitje in boter licht goudgeel en ver meng de kool met de ge fruite ui, 250 gr. kwark, zout en peper. Rol het deeg dun uit en snijd er vierkante of ronde lap jes uit van ongeveer 10 cm middellijn. Schep een lepeltje vulling in het midden van elk. Vouw vierkante deeg lapjes diagonaal tot een -driehoek en ronde lap jes tot een halve maan. Plak de randen met wa ter op elkaar en druk ze stevig tesamen. Breng een grote pan water aan de kook en temper dan het vuur. Kook in'het water de piroggen in 6 FRED BASSET AVmBtTEN'.tMVJD De avonturen van Jommeke CAMERA:"A Clockwork Orange", dag. 8.00 uur. 18 jaar. Kindermatinee: „Circus op stelten", zat. en wo. 2.30 uur, zo. 2.00 en 4.15 uur AL. Nachtvoorstelling: "Everything you al ways wanted to know about sex", vr. en za. 11.30 uur. 18 jaar. LUXOR: "All the president's men", dag. 2.30,7.00 en 9.30 uur, zo. 2.00,4.30,7.00 en 9.30 uur. AL. STUDIO "Fantasia", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. AL LIDO' "The Poseidon adventure", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zo. ook 4 45 uur. 14 TRIANON „De Max Havelaar", dag. 2 00 en 8 00 uur. 14 jaar REX "Goodbye Bruce Lee", dag. 7.00 en 9.15 uur. 18 jaar. Kindermatinee: "Robin Hood", za en woe. 2 30 uur. AL. Nachtvoorstelling: „Meisjes voor het fijne werk", vr. enza. 11.30 uur. 18 jaar. Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 Uur tot woensdag 13.00 uur (Diacones- senhuis) en van vrijdag 13.00 uur tot za terdag 13.00 uur (Elisabeth-ziekenhuis). .Bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis' Middagbezoekuur 13.45-14.30 uur Avond bezoekuur 1830-19.30 uur. Kinderafdeling dage- oint Elizabeth-ziekenhuis volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; klasse-afdelingen ook 11.15 tot 12.00 uur. Kraamafdeling: dag. van 11.15 tot 12.00 uur (alleen voor gcht- ,gen.)v. 15.00 tot 16.00 uur en van 18.30tot 19.30 uur Laatste kwartier middag-en avondbezoek baby.show. Kinderafde ling dag. 15.00 tot 18.30 uur. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.15 tot 14.45 uur en van 19.00 tot 19.30. Intensieve verpleging dag vai» 14.00 tot 14.30 uur en van 18 30 tot 19 00 Sport-Medisch Adviescentrum Spreek uur. do 1930-2030 uur in het St. Elisabeth-Ziekenhuis. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur 's zondags 11-12 uur cn 14-15 uur; eerste klasse: de gehele dag. 1*8 30 tot 20.00 uur. Derde klasse bezoekuur Van 13.00-14.00 uur en 18 30-19.30 uur Kinderzaal van 13 00-14.00 uur. Op woensdagavond (uitsluitend voor de ouders) van 18 30-19.30 uur ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als 'volgl Elke dag: 14 15-15 00 uur 18 30-19 30 uur Voor de prematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voof ou ders)': Maandag tlm vrijdag: 18.30-18.45 uur. Zaterdag en zondag 14 45-15*00 uur Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door ciale kaarten Bezoektijden Kinderkliniek: Dagelijks: 15 00-15.45 uur 18 30-19 08 uur Bezoektijden kinderafdeling Elke dag- 14 15-15 00 uur 18 30-19.00 uuc. Alphen aan den Rijn Rij noord: le en-2e klas 11-11.30; 13.30 14 15 en 18.30-19.30 uur; 3e kla$ 13 30- 14 15 en 18.30-19.30 uur;-Kraamafdeling 13 30-14.15 uur alleen voor echtgenoten 19-20 uur; Kinderafdeling 13-15.30 uur alleen voor ouders 18-18.30 uur. Geluidshinder Schiphol' Klachten over geluidshinder van vlieg verkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden'gemeld bij het in formatiecentrum Geluidshinder Schip hol (020-175000).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17