Markt pas laat aan kant gezet Danaiden zakt verder af Routineklus nog moeilijk voor Bax Foreholte Jeugdrecord Lelieveld Ruime zege Mercasol SVENSKOLYTH MAANDAG 11 OKTOBER 1976 PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT LEIDEN. Mercasol Leiden heeft zaterdagavond pas in dè slotfase van de wedstrijd tegen BC Markt kunnen voldoen aan de verwachtingen van het weer in groten getale opge komen publiek en stuurde Markt alsnog met een ruime nederlaag naar Utrecht terug: 85-70. Geconcentreerd dribbelend passeert Mercasol-Amerikaan Greg Bell zijn landgenoot Myrill Larson i Markt, die in de tweede helft uit het veld zou worden gestuurd. Mercasol blijft door deze (tweede) zege stand houden in de midden moot van de eredivisie. Die mid denmoot strekt zich overigens uit van de 3de tot en met de 7de plaats, want ook dit weekeinde vielen er weer enkele opmerkelijke uitsla gen te noteren. Zo won Arke Rei zen, woensdag tegenstander van Leiden in de Vijf Meihal, van Na tionale Nederlanden, 75-68, en ver pletterde Pioneer Punch het Bos sche Remington op eigen terrein: 102-82. BC Markt, debutant in de eredivisie en na vijf wedstrijden rode lan taarndrager, was kennelijk naar Leiden gereisd met de gedachte dat de stunt van een week terug, een ATLETIEK -Haico Scham is giste ren winnaar geworden van de tiende Lido-cross die in Waalwijk is gehouden. De atleet van Ciko'66 legde de 8900 meter afin 26 minu ten en 55 seconden. BASKETBAL - Het damesteam van Delta Lloyd (eredivisie) is een actie begonnen om hun sport meer onder de aandacht van de media en het publiek te brengen. De dames sturen nu kaartjes rond met het op schrift: „Wij beoefenen ook top sport". TENNIS - Betty Stöve is uitge schakeld in de halve finale van het toernooi in Phoenix. Tegenstand ster was Chris Evert. verrassende zege op Arke, herhaald zou kunnen worden als er maar hard genoeg geknokt zou worden. Die uitgangsstelling werd althans driftig gedemonstreerd, waardoor de acht Utrechtse spelers in snel tempo een record-aantal kruisjes achter hun naam kregen. De Ame rikaan Myrill Larson ging het verst, in de tweede helft (Leiden kwam toen net los van Markt) kwam het weer eens tot een botsing met een Leiden-speler, en Larson duwde geïrriteerd Peter de Jong met een flinke zwaai tegen de vloer. Scheidsrechter Bob Woudstra kende maar één antwoord: de bank. Bezegeld Het wegsturen van Larson beze gelde het lot van de Utrechters. BC Markt had in de eerste helft de race met het sterkere Leiden goed bij kunnen houden. Mercasol zat vast, de Nederlandse spelers durfden niet tot een score te komen en Greg Bell, schoot ondanks zijn totaal van 22 niet erg precies. Aan de andere kant verdedigde Leiden wel be kwaam, Berendsen met name pakte Larson helemaal in. De Ame rikaan kwam in de 18 minuten dat de stevige Leidenaar tegenover hem stond slechts vier punten op zijn conto. Beide teams hielden el kaar goed in evenwicht 10-10 (4de min.), 20-18 (10de), 30-28 (15de) en bij rust 42-36. Mercasol dreigde even in de fout te gaan. Bell, kreeg zijn vijfde fout en bij Markt feliciteerde men elkaar al met de zege. Leiden had toen na zeven minuten spelen pas twee punten geproduceerd. (44-48), maar kwam juist door het uitvallen van Bell goed los. Benjamin Ruijse- naars en Paul Hoeksema scoorden opeens vlot, Bartolome verhoogde zijn inbreng en Markt was binnen enkele minuten een geslagen ploeg: 63-56. Na het incident met Larson bleven de gemoederen verhit. John van Ommeren, vanwege zijn "shuffle" door het publiek Ali genoemd, bleef zijn tegenstanders irriteren en de getalenteerde Ben van Doorn wond zich enorm op over het ma tige sluiten van de Utrechtse tweede scheidsrechter. Leiden trok zich van alle heibel weinig aan en stevende af op een ruime overwin ning: 85-70. Het damesteam van Leiden gaat samen met Blue Stars en Voorburg ongeslagen aan kop in de eerste di visie. Onder leiding van coach Wim Petrici behaalde Leiden vrijdaga vond in Amsterdam een simpele 65-43 zege op het zwakke Wartbur- gia. Leiden speelde met name in de eerste twaalf minuten gped basket bal (10-28), maar viel daarna terug, waardoor het verschil klein bleef. Ruststand 23-36. Na de hervatting gebruikte Leiden een periode van 7 minuten waarin Wartburgia niet scoorde om verder uit te lopen, tot 65-43. Topscoorst/ïrs bij Leiden wa ren Ria de Wit (16) en Mardet van Gennip (13). Tweede divisie LISC/Vak Stars kwam dit wee keinde niet in actie omdat de bas- ketbalbond op aandringen van Mercasol het eredivisieduel tegen Markt had verplaatst naar 8 uur, het tijdstip waarop LISC had moeten spelen Luba speelde wel, maar kampte opnieuw met ernstige pro blemen. Hoewel de Leidenaars lange tijd uitzicht op de eindzege hadden werd in Spakenburg een gevoelige nederlaag geleden: 83-69. In de eerste helft had Luba de wed strijd lange tijd onder controle, en bleef de Kallenberg-équipe in het spoor van Spakenburg. Vier minu ten voor tijd keerde het tij, de stand sprong van 33-31 naar 48-36 bij rust. Luba herstelde na rust (64-61), maar kon door enkele vreemde opmerke lijke arbitrale beslissingen niet dichterbij komen. De regionele jeugd van Luba had pech tegen Leiderdoro: 76-77 (rust 33-46). Een laatste scnot van Ton Kallenberg kon Luba in de slotseconden net niet de begeerde zege brengen. Mercasol deed het opnieuw erg slecht 57-68 tegen Jumpers. HANS JACOBS LEIDEN - Wat een routineklus leek te zullen worden, werd voor de handbalsters van Bax Foreholte tenslotte nog een zware opgave. Bij het Haagse Kwiek Sport, puntloos onderaan bungelend in de regio nale eerste klasse, konden de Voorhoutse dames uiteindelijk nog een gelijkspel van 7-7 boeken. Voornamelijk als gevolg van non chalance kwam Bax Foreholte bij Kwiek Sport nog in moeilijkheden na een 4-0 voorsprong. Hoewel de ploeg vanaf de zijlijn herhaaldelijk werd opgewekt attent te blijven, werd Kwiek Sport toch de gele genheid geboden om aan de cirkel toe te slaan. De Haagse ploeg ge bruikte de kansen dankbaar. Even voor de rust was de zo royale marge al geslonken tot één treffer (3-4) en de pauze kwam met een 6-4 voor sprong voor Foreholte. Na de her vatting kampten de Voorhoutse schutters met een dosis pech; vier ballen op de binnenkant van de paal, en kregen zij te maken met een serie wonderlijke beslissingen van het arbitrale duo. Met nog vier minuten voor de boeg, stand inmiddels 6-6, raakte een Haagse aanvalster vallend de bal kwijt, pakte die duikend toch weer op en toen de gehele Voorhoutse defensie stond te wachten op een vrije worp mee, speelde zij de bal in handen van een vrijstaande hoek- speelster die ongehinderd 7-6 kon laten aantekenen. Nog was de el lende voor Foreholte niet op. An- nemieke de Bruyn bij een doelpo ging door twee Haagse verdedig sters in de tang genomen liet zich ontglippen "We blijven toch wel handballen?" en mocht daarop de kant opzoeken. Haar onbegrip over deze maatregel kreeg een "extra" beloning in de vorm van definitieve uitsluiting voor de rest van het duel. Kwiek Sport maakte zich al op om onder de luide toejuichingen van de supporters de eerste winst te vieren, toen de aanval van Fore holte via Jet Verdegaal toch de ver diende gelijkmaker produceerde, 7-7. De Voorhoutse doelpunten kwamen van Jet Verdegaal en Mar jan Mens, ieder 2, Annemieke de Bruyn, Lenie van Beek en Hennie Boskamp, ieder 1. In de regionale tweede klasse A ging de wedstrijd Northa-Wings, een treffen met een historie omdat Wings in de vorige competitie geen kampioen werd door een protest van Northa, niet door omdat er weer geen arbiters aanwezig waren. Vorige week was dat ook voor Jong Ade en HVS een bittere teleurstel ling, evenals de week daarvoor voor Foreholte. De wedstrijd Jong Ade-HVS zal nu komende zondag worden gespeeld met als inzet de bezetting van de eerste plaats in de regionale tweede klasse B. Gisteren wonnen beide formaties. Jong Ade won moeiteloos van Van der Voort Quintus 2 (lees 3), rust 8-2, eind stand 18-2. Commentaar van keep- ster Wil van der Geest "Zulke wed strijden hoeven voor mij ook niet meer" Helma van der Geest was! weer topscoorster met 6 treffers. In de afdèlings eerste klasse bood NIO moedige tegenstand tegen een technisch beter HEC, rust 3-6, eindstand 6-8. De marge zou groter zijn geweest als keepster Gre Luy- ten in het NIO-doel niet zo gran dioos haar doel had verdedigd. Bij de heren verloor een incompleet Sanocel/Saturnus, doelman Rob Otten moestom studieredenen ver stek laten gaan, weer in de slotfase van een hard spelend Wings 2, 12-13, rust 5-5. In de afdèlings tweede klasse gingen de heren van MMO in de wedstrijd om de bezet ting van de eerste plaats op de rang lijst tegen de reserves van Idem Hellas eervol tenonder, 6-7. Met de zelfde cijfers verloren ook de MMO-dames in de regionale tweede klasse A van Hercules, Margre Volwater was bij MMO topscoorster. In dit geheel gelij- kopgaande duel was Hercules de gelukkige winnaar. BUDO - De voorzitter van de Budo Bond Nederland (BBN) legt pet 1 december zijn functie per gezond heidsredenen neer. De heer Me thorst, die al 19 jaar lid was van het hoofdbestuur van de BBN zal tot de volgende bondsvergadering wor den vervangen door J. Brakel. Handballers overwegen kort geding NOORSWiJKERHOUT- De firma Pennings heeft de sporthal in Noordwijkerhout gesloten voor handballers en zaalvoetballers. De reden? De gemeente Noordwijker hout weigert de toegezegde subsi die van 6000,- voor het komende zaalseizoen te betalen naar aanlei ding van het ontvangen exploitatie-overzicht van de Pen ningshal. Daarin is namelijk aange toond, dat Pennings niet, zoals de firma eerder stelde, een verlies op verhuur leed van 25.000,-, maar daarentegen een winst maakte van ƒ20.000,-. Hetgeen voor de ge meente aanleiding was om de sub sidie in te trekken. Waarop de firma Pennings de hal voor handballers en voetballers sloot Door een en ander is de handbal- bond in de grootst mogelijke moei lijkheden gekomen, want voor de aanstaande competitie heeft men 118 wedstrijden van Northa in de hal gepland. Vervangende ruimte is er niet. Gedupeerd zijn behalve de bond en Northa ook Bax/Foreholte (geen trainingsaccommodatie meer) en de zaalvoetballers, die een contract met de firma Pennings hebben tot en met maart '77. De twee clubs plus de zaalvoetballers overwegen nu een kort geding tegen de firma Pennings aan te spannen. Op gedeelde laatste plaats na verlies tegen HKV nverse korfbalklassen blij ken zeer klein te zijn. De over gangsklasse A ranglijst met name verandert per week sterk. Na de uitslagen van gisteren prijkt nu weer Die Haghe bo venaan met de Leidse ploegen Fides Pacta en De Danaiden op de gedeelde laatste plaats. De Danaiden verloor van HKV, wat verdiend was. Een duidelijke nederlaag voorts voor Zuider kwartier en dat dit tegen hek- kesluiter Ready gebeurde wijsi ook in deze afdeling op gering onderling verschil (uitgezon derd voorlopig DTV). In de eer ste klasse bleef De Algemene op kop. Pemix en TOP verloren waardoor nu SMS de lijst aan voert (IC). In IB verwijderde Ons Eiland zich verder van de onderste plaats ten koste van Terheijden. De Danalden-HKV 4-7 (3-3) - Het gaat de oud-hoofdklasser nog niet naar wens. De verdiende ne derlaag tegen HKV, dat geen top vorm haalt, plaatste de ploeg op de laatste plaats in de overgangs klasse A, maar reden tot pessi misme geeft die plek voorlopig niet, omdat er meer clubs op 4 punten staan. Het verschil met de nieuwe nummer 1 (Die Haghe) bedraagt trouwens maar 3 pun ten. Aanvankelijk was er niet zo veel verschil tussen beide teams, al kwam De Danaiden in de be ginfase vooral in het middenvak moeizaam op gang. Die snelle goal van Fred. v. Duyn (een voor sprong die tot 22 min. in tact zou blijven) bracht daarin geen ver betering. Een bewijs dat ook HKV niet de beste vorm had was het feit, dat de ploeg uit Den Haag er nauwe lijks van profiteerde in deze fase. In de tweede helft gebeurde dat wel, nadat de eerste helft op 3-3 was afgesloten. HKV ging toen wat agressiever spelen. Ook nu weer plaatsfouten in het Leidse middenrif, waar HKV eigenlijk nog laat van profiteerde (17de en 22ste min). De twee punten marge was er toen en dat had Ge rard Nap nog kunnen voorko men. Vanaf de stip miste hij ech ter, waarna een wel doeltreffende doorbraak gevolgd werd door een Haagse goal. M^t nog een kwartier te spelen, regelde HKV de zaken snel. Nauwelijks 2 min. later was het 4-7, terwijl Wietse Oele het zich kon permitteren een strafworp te missen. Met breed- tespel in het aanvalsvak consoli deerde HKV de kostbare winst. Scoreverloop: 1-0 van Duyn, 1-1 Sanderse, 1-2 Berendes, 2-2 Nap, Scherpe tijd op steeple-ehase kroon op seizoen LEIDEN - Een mooiere afsluiting van het atletiek-baanseizoen had Wybo Lelieveld zich niet kunnen wensen. Terwijl de meeste atleten in deze periode het baan seizoen reeds voor gezien houden bond de 19-jarige Stompwijker zaterdag in Zoetermeer de spikes onder om nog een aanval te doen op het Ne derlands jeugd-record 2 kilometer steeple chase. Een geslaagde aan val want met een chase van 5 minu ten 50,4 sec. bleef de Bataven- junior ruimschoots onder het oude record dat hij met 5.58.8 tot zater dag met AV Holland-atleet Martien van de Hoorn moest delen. Daarmee kreeg Wybo Lelieveld toch nog het record dat hem toe kwam want eigenlijk had zijn naam vorig jaar al op de recordlijsten moeten worden bijgeschreven. Toen al, tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Am sterdam, dook hij met 5.57.7 onder het bestaande recordtijd maar een onjuiste vlakteligging van de Ook- meersintelbaan was aanleiding voor de Nationale Rekord Com missie om de tijd niet te erkennen. Het afgelopen baanseizoen kwam Lelieveld maar weinig in actie op de steeple CHASE. De Bataven- atleet, die gisteren al weer vrolijk zeven nummers tijdens een onder linge meerkamp van zijn vereni ging afwerkte, zegt daarover „Het was aanvankelijk de bedoeling dat ik met dit seizoen op de 3000 m en de steeple chase zou richten. Maar het ging op de 800 m en de 1500 m zo goed dat ik die afstanden steeds meer ben gaan lopen. Op de 800 m had ik bijvoorbeeld voor het begin van het seizoen op een tijd rond de 1.54.0 gehoopt. Ik ben dit jaar uit gekomen op 1.51.6.". Ook op de 1500 m ging het hard. Zelfs zo hard dat de Stompwijker zich met 3.44.7 de snelste Neder landse junior aller tijden op dit nummer mag noemen. Een presta tie waar nu dus ook, als er tenmin ste weer geen reglementaire hin derpalen in de vorm van vlaktelig ging e.d. opduiken, het record op de steeple chase aan kan worden toe gevoegd. De wedstrijd zaterdag in Zoeter meer verliep van meet af aan gun stig ondanks de hinderlijke wind. Wybo Lelieveld: „Ik ban wegge gaan op een schema van 3 minuten 55 seconden. Al in de eerste ronde zat ik daar twee seconden onder en dat verschil bleef stees zo. Tegen het einde was het verschil al drieeenhalve seconde hoorde ik la ter want m'n trainer Lambert van de Berg gaf expres nog steeds een verschil van twee seconden door. In de laatste ronden dacht ik: „Nou moet ik er nog een schepje bovenop doen om de recordtijd zo scherp mogelijk te maken. Toen bleek aan de finish dat ik ruim acht seconden onder het oude record had gelo pen". Waarmee Lelieveld de kroon zette de senioren moet worden gemaakt. ongemeen succesvol zoen: behalve twee nationale re cords ook vijf nationale titels (twee bij indoor, één bij veldlopen en twee op de baan) en nog wat ander eremetaal (bij seniorenkampioen schappen). Een successenreeks die volgend jaar, als de overstap naar niet gemakkelijk zal zijn te evena ren. Wybo Lelieveld: „Ik heb dit seizoen al veel wedstrijden bij de senioren gelopen en ik kon goed meekomen. Daarom ben ik niet bang voor de overgang naar de se nioren". BERT PAAUW 2-3 Oele, 3-3 Christiaanse, rust 3-4 Sanderse, 3-5 Toos Nell, 4-5 Nap, 4-6 Berendes, 4-7 Hanneke Cozijn. Ready-Zuiderkwartier 10-6 (5—3) De duidelijke nederlaag voor Zuiderkwartier was het gevolg van een zeer slechte start van de Leidse formatie. In de eerste 5 minuten werden zoveel plaats fouten gemaakt in zowel mid denvak als verdediging. Hoewel Zuiderkwartier zich lang zaam maar zeker herstelde is het dit verschil niet meer te boven gekomen. Halverwege was de achterstand weliswaar gehal veerd (één treffer werd boven dien nog afgekeurd), maar in de tweede helft kwam men niet dichterbij. Integendeel zelfs, want via 8-4 zat Ready voor het eerst in deze competitie op flu weel. Strafworpen halveerden nogmaals die achterstand, maar het slot was weer voor Ready, dat de eerste overwinning op het wed strijd formulier kon schrij ven. Rens Hensen (3), Dirk Der- ksen, Joke Zierikzee en Ineke de Hartog scoorden. De Algemene-De Tovers 9-7 (4-3)- Koploper De Algemene had meer moeite met De Tovers dan ver wacht mocht worden. Nu moet gezegd dat de bezoekers een gro ter afstraffing bespaard bleef, omdat de Algemene geen goed strijdwapen vond voor de nogal losse manier van verdedigen van Tovers. De geboden ruimte was nogal verleidelijk voor diverse afstandsschoten en daar had de ploeg van trainer Zirkzee ditmaal niet veel geluk by. Voor het over ige maakte De Algemene geen slechte indruk, al werd er in de slotfase wat al te gemakkelijk verdedigd, waardoor Tovers de 4 punten achterstand nog kon hal veren. Ruud v Vliet (2), Jan Sjar- dijn, Sannie Rusman (2), Wim v Iterson, Truus v Vliet en Aad en Hen Rusman scoorden. Terheijden-Ons Eiland 3-4 (1-1) - Debutant Ons Eiland verrichtte prima werk door in het Brabantse gehucht Terheijden de plaatse- lyke club met miniem verschil te kloppen. Voor de Leidse ploeg betekende deze overwinning, dat de voorsprong op hekkesluiter Terheijden nu al 5 punten be draagt, zodat men zich voorlopig geen zorgen meer hoeft te maken. Men kan nu vrij uit spelen en dat kan het spel ten goede komen. Zaterdag werd het een moeilijk duel, dat beheerst werd door de verdedigingen. Voor het overige was er niet veel verschil tussen beide teams. In de tweede helft bezat Ons Eiland regelmatig een kleine voorsprong. Doelpunten van Huub en Rob Hasselbach, Patrick Verra en Barry v Duyn. In ons interview met Ciska Peters van De Danaiden stond abusieve lijk dat De Algemene gefusioneerd zou zijn met Vicus. Dit moet na tuurlijk zijn met Fluks (samen vormend "Fides Pacta"). De Alge mene korfbalt nog steeds op eigen kracht. TOP-SMS 8-9 (6-5) - Het topduel in IC bleek voor een flink aantal be langstellenden een prima wed- stryd, die in hoog tempo ver speeld werd. Veel verschil was er niet, al had TOP in de eerste helft wel de beste kansen. Via 4-2 re sulteerde dat in een voorsprong halverwege (6-5), die gehand haafd bleef tot 7-6. Daarna nam de ploeg uit Utrecht een voor sprong, die zou oplopen tot 7-9. Slecht balbezitspel van SMS le verde TOP nog een goal op. Hildo Krop (2), Peter Ciggaar (2), Dirk en Rob Meyer, Bep Verkuyl en Cees Zuurmond scoorden. Altius-Pernix 6-3 (3-2) - De eerste nederlaag voor koploper Pemix, dat het verlies tot 1 punt had kunnen beperken als niet in de laatste minuut een strafworp ge mist was. Pernix stak niet in de vorm van de laatste weken, maar het moet gezegd dat Altius een van de betere wedstrijden speel de. De Hilversummers hadden regelmatig een voorsprong, die door het geroutineerde duo Bak- ker/v Seggelen tegen het einde ongedaan gemaakt werd. Het voorkwam Pernix' eerste neder laag niet. Overige goals van Janco Breedveld, Kees Brokaar en Jo- han Mulder. ADVERTENTIE 't wordt weer tijd voor êiJiéééêê 444444444 éiiéUUi Exclusiviteitsrechten voor Nederland: ML-centrum "De Vink" Vinkweg 5 (bij spoorbomen) Leiden Telefoon (071) 764357 een benutte strafschop van Piet l'Ami (Crescendo) in de wedstrijd tegen Eureka.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13