,A1 zit koningin op tribune, ik doe wat ik wil' Roodenburg weer gelijk Eerste nederlaag voor damesteam van Alphia uvs LFC 'op weg naar het diner' verslagen: 6-4 ASC door Bernardus overspeeld 1-4 verlies Alleen jeugd Quick Boys boekt zege; Katwijk en kansloos MAANDAG 11 OKTOBER 1976 ROTTERDAM - Roodenburg heeft gisteren in Rotterdam- Zuid verzuimd tegenstander Coal de knock-out toe te bren gen. Evenals vorige week in Gouda moest Roodenburg zich tevreden stellen meteen 1-1 ge lijkspel. Niet dat de Leidenaars op meer recht hadden, maar de mogelijkheden werden op een presenteerblaadje aangeboden. Vooral nadat Roodenburg er een kwartier voor het rustsig- naal in was geslaagd de 1-0 ach terstand weg te werken. Op dat moment verdween elke geeste lijke weerstand uit het team van de Rotterdammers die als ver wende pubers over het veld rondrenden. Aanwijzingen van trainer Kooiman werden beantwoord met onkuise woor den, terwijl de spelers ook el kaar uitscholden voor alles wat lelijk was. Trainer Kooiman merkte later eufemistisch op: •„Ik geloof dat mijn jongens het een beetje moeilijk met zichzelf hebben. Een voetbalwedstrijd roept in het veld emoties op en de jongens zijn daar niet tegen opgewassen". Meer kritiek spuide Kooiman niet op de geestesgesteldheid van „zijn jongens" en waarschijnlijk moet in zijn goedmoedigheid gedeeltelijk de oorzaak worden gezocht. Roodenburg kon het verwijt worden gemaakt, dat het van deze situatie geen ge bruik maakte. Begon de partij met de niet geheel fitte Aad de Groot, Hans Tisseur en Peter Dubbeldeman. Op de rechts backplaats stond wisselspeler Wim Lancel. Het was daarom begrijpelijk dat Roodenburg niet wilde starten met een stor machtig openingsoffensief. De behoudende speelwijze bleek uit de voorhoede met twwe spitsen: Holverda en Dubbel deman, die bij hun acties wer den gesteund door de opko mende middenvelders Hans Hannaart en John de Wetering. De tegenstoten van de ploeg van Versteegh kwamen dan ook voornamelijk vanuit het mid denveld. Alleen wanneer er tot afronden moest worden over gegaan bleek er een tekort aan mankracht in de voorhoede te zijn. Drie, vier Leidenaars ston den vaak tegenover zeven Rot terdamse verdedigers, maar de sondanks waren de eerste reëele kansen voor Rooden burg. Doelman Van Uden kon de bal echter met een uitgesto ken been nog keren na een schot van de doorgebroken Pe ter Dubbeldeman en véivol- gens toonde Van Uden zich ook attent bij acties van Wouter Holverda. Ook Peter Dubbel deman stuitte daarna nog eens op de Rotterdamse doelman, nadat deze in eerste instantie de bal na een inzet van Holverda voor zijn voeten had gestompt. De aanvallen van Roodenburg waren echter speldeprikjes, want Coal bouwde intussen aan een stevig veldoverwicht, dat na 25 minuten succes oplever de. Hans Maus stuurde op dat tijdstip Dirk de Ridder in de richting van het Roodenburg- doel. Toen Aad de Groot wilde ingrijpen, gleed hij uit, waar door De Ridder op Van Berge Henegouwen kon afstormen. Van Berge Henegouwen werd omspeeld en Arie Mud mocht daarna de voorzet van De Rid der in het lege doel koppen: 1-0. Die achterstand stoorde Rood enburg nauwelijks. Het initia tief werd van Coal overgeno men en de gelijkmaker lag al gauw achter doelman Van Uden, nadat deze de bal tegen de rug van Hannaart had ge stompt bij een voorzet van Wou ter Holverda. Vanaf dat mo ment zakte de Rotterdamse ploeg als een kaartenhuis in el kaar, alleen fysiek wist Coal zich nog enigszins op de been te houden. Roodenburg profi teerde er niet van. Trainer Ver steegh: „Wij hebben een te jonge voorhoede. Het zal tijd vergen dat allemaal te laten rij pen. Wat het middenveld en de verdediging betreft zit het op het ogenblik wel snor. Alleen op het volwaasen worden van de aanval moeten we nog even wachten." Met dat laatste doelde Ver steegh vooral op zijn troetel kind Wouter Holverda: „Hol verda is nog wat te speels en stelt zich meestal te scherp op. Maar ik verwacht over één of twee jaar grote dingen van hem". In de tweede helft kon Roodenburg (waarin Lancel en Tisseur werden gewisseld voor Van Kooperen en Ooyendijk) Coal de genadeklap niet toedie nen, hoewel de Rotterdammers er rijp voor waren. Voor Coal- trainer Kooiman staat een moei lijke tijd te wachten. Gelet op zijn grijze haardos echter heeft hij ook in het verleden al veel met „zijn jongens" te stellen gehad. OEGSTEGEEST - ASC tegen Be rnardus tegen een forse nederlaag opgelopen. In een inhaalwedstrijd van de vier deklasser A verloor de ploeg kans loos met 1-4 van de ongekend streke tegenstander. A an de basis van het verlies stond de ASC-spe- ler Langerhorsdt die in de zeven tiende minuut zijn eigen doelman Roedoe met een terugspeelbal van dertig meter fraai passeerde. Daarna werd ASC bij vlagen over speeld, wat vooral in de eerste twin tig minuten van de tweede helf het geval was. In die periode scoorde Frans de Boer tweemaal schitte rend, waarna Antoon de BOER IN DE 65STE MINUUT HET Bernar- dusgeweld besloot met 0-4. Pas in de rommelige slotfase kon ASC nog iets terugdoen. Via een strafschop, na een handsbal van Jan v.d. Zon, redde Van Heukelom LEIDEN. Alphia heeft in de eerste leen klasse voetbalcompetitie zaterdag verrassende nederlaag geleden. De tot het afgelopen weekeinde nog ongeslagen Alphensen verforen in De Lier met 2-0 van Lyra. Alphia moet nu de eerste plaats delen met KRV en Lugdunum, die één wed strijd minder hebben gespeeld. In de keepster faalde (zij ker echter weer voor een voordelige de regionale dames- schoot de bal tegen de goalie van stand voor Lugdunum: 2-4. Na rust Lyra op), kwam zelfs nog op 2-0. kwam Monster nog terug tot 3-4. In de tweede klasse verloor Wete- KRV profiteerde van de misstap ringse Girls 2 met 1-0 op eigen veld van Alphia door met 2-1 van van KMD en speelde KRV 2 met 1-1 Naaldwijk te winnen. De Naald- gelijk tegen DSVP. KRV nam de wijkers namen weliswaar na twin- leiding via Dietske Kuit. Vijf minu- tig minuten de leiding, maar drie ten voor tijd speelde Marjan van minuten later tekende Nel Duin in het eigen strafschopgebied de Haagse competitie bleef Wete- Aanhane-van Beelen al voor de ge- met de hand en kon DSVP de 1-4. Nies v.d. Mark haalt uit voor KRV. Ditmaal vergeefs. ringse Girls ongeslagen aan de lei ding door een fortuinlijke 3-0 zege op concurrent Celeritas. Zaterdag: lphia heeft in de tweede helft haar meerdere moeten erkennen in Ly ra. In de eerste helft was er van krachtsverschil nog geen sprake en bleef de beginstand intact. Na een kwartier spelen in het tweede be drijf nam Lyra de leiding; de bal verdween op enigszins gelukkige wijze via de binnenkant van de paal in het Alphense doel. Na die tegen valler werd een wijziging aange bracht in het elftal van Alphia. Laatste vrouw Inge v.d. Elshoüt schoof op naar het middenveld en ruilde met Anneke van Oeveren. Die mutatie maakte echter niets uit. Lyra, dat voor rust eenmaal goed wegkwam toen Thea Verduyn al- lijkmaken 1-1. KRV, dat slechts penalty terugkomen: 1-1. Valken'68 tien dames kon opstellen (Inge de won door goals van Ineke Messe- Jong en Hennie Schrama, die haar maker (2) en Janna Guyt met 3-1 laatste wedstrijd schorsing uitzat van Ter Leede, dat via Maija van behoorden tot de afwezigen), eiste Duin tegenscoorde. Zevenhoven-'s na vijftien minuten in de tweede Gravenzande vond geen doorgang, helft de winst op. Na een voorzet omdat op het vastgestelde tijdstip van Nies v.d. Mark zorgde Corry geen veld beschikbaar was. Nijgh voor 2-1. Lugdunum hiéld aan een rommelige wedstrijd tegen het puntloze Monster eveneens In de Haagse competitie bleef twee punten over. Bij rust leidde Weteringse Girls zonder puntver- Lugdunum met 2-4, uiteindelijk lies. Het won met 3-0 bij Celeritas werd het 3-4. Lugdunum nam al in en bracht het doelgemiddelde de eerste minuut de leiding via daarmee op 37-1. Overtuigend was Nancy Verhoeven, waarna Monster de zege echter niet. Celeritas miste dankzij een penalty (toegekend na- veel kansen en was zeker niet de dat Yvonne Kooien een speelster mindere. Voor de Girls, die deze had vastgehouden) en een inzet in concurrent nu op twee punten eigen doel van Fie Bodijn op 2-1: hebben gezet, scoorde Ciska van kwam. Nog voor rust zorgden Na- Egmond (voor rust), Marion de noy Verhoeven (2x) en Ria Pijnac- Groot (penalty) en Stefanie Kalker, LEIDEN - In de regionale jeugd- competitie liet alleen Quick Boys in het weekeinde een overwinning noteren. Westlandia werd met een duidelijke 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. Katwijk en UVS werden beiden met verlies geconfronteerd (resp. tegen Feyenoord en VUC). VUC-UVS 4-1 - Een zeer slechte partij van de Leidenaars, want van het goede spel van de laatste weken was zaterdagmiddag nauwelijks iets te merken. Al na een kwartier stond UVS met 2-0 achter. Hoewel Cees van Veen de achterstand vlak voor de rust verkleinde, konden de jeugdige Leidenaars toch niet ver hinderen dat VUC na de hervatting tot 4-1 uitliep. Feyenoord-Katwijk 5-1 - Katwijk speelde een bijzonder sterke eerste helft Een 0-1 voorsprong (doelpun tenmaker Kees van der Niet) was daar het overtuigende bewijs van. Na de thee klapte de Katwijk-elf volledig ineen. Onnauwkeurig on nauwkeurigheid en nervositeit wa ren er de oorzaak van dat de Rot terdammers de achterstand in een 5-1 overwinning konden ombui gen. Quick Boys - Westlandia 3-0 - In de eerste vijfenveertig minuten voerden beide ploegen een matte vertoning op. In de tweede helft lie ten de Katwijkers pas hun ware ge zicht zien. Met veel machtsvertoon werd toen het bezoekende West landia op een achterstand gezet. Topscorer Arie Schaap scoorde tweemaal terwijl Johan Varkevis- ser de Westlandse doelman één maal de gang naar het net liet ma ken. WIELRENNEN - Joop Zoetemelk is gisteravond als vijfde geëindigd in een criterium over 100 kilometer in de Oostfranse stad Belfort. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg De Cauwer. Spadon kan BC Leiden niet naar zege op Yeglo schreeuwen maar: Door Ad van Kaam LEIDEN - „Voor mijn part zit de koningin op de tribune, dan nog gooi ik eruit wat ik wil. Het is*een deel van mijn tactisch concept, dat praten en schelden. Je imponeert de tegenstander. Aan hem en aan het publiek moetje maling hebben. Ik heb het graag dat ze zeggen: „Daar heb je die zak weer". Betekent toch, dat ze bang van je zijn. En als ze dan uiteindelijk zelf gaan praten zijn ze precies daar waar ik ze hebben moet Praten en spelen ze zichzelf de vernietiging in, want ik heb er niks van. Bij badminton moetje laten blijken datje superieur bent. Dat scheelt dikwijls de helft van de partij". Enzo Spadon, bestuurslid en eerste speler van BC Leiden is verant woordelijk voor bovenstaande uit spraak. Gedaan tijdens de wed strijd tegen stadgenote Veglo en dus mogelijk een tikkeltje emotio neel Al zegt hij dat zelf nauwelijks te zijn. Maar fanatiek is hij wel. Dat kan haast niet anders als je op 36-jarige leeftijd nog op een derge lijk niveau speelt (eerste klasse landelijk dus niet zo ver onder de top) en je er daarnaast in een wed strijd verbaal zo te buiten gaat. „Het maakt me allemaal niets uit, voor mijn part smijt ik mijn racket in het publiek", doet hij er nog een schepje bovenop. „Maar ik doe het met opzet om het spel van mijn tegenstander te ontregelen. Je moet het niet zien als een emotio nele ontlading, als zou ik me zelf niet in de and hebben". Fanatisme alom trouwens, bad minton blijkt een pakkende sport te zijn. Teamgenoot Sjaak Slinger land schreeuwt, in een poging de rustte doen weerkeren, zijn zoon de zaal uit Yolanda Heemskerk kan na een verloren partij van emotie nauwelijks nog een woord uitbren gen. Invaller Herman Strik gaat, na een overwinning, bijna door het net. En wat te denken van Ed Que- rin? Op 51-jarige leeftijd gaat hij te- gem genoemde Strik, die zijn zoon zou kunnen zijn, tot op de bodem. Verliest netaan, zijn buik en condi tie zitten hem dwars. In het minder adembenemende dubbelspel re vancheert hij zich op glansrijke wijze. En dit is landelijk niveau waarop gespeeld wordt Een raar spelletje, dit razendsnelle, vinger vlugge badminton. De titanenwedstrijd wordt door Veglo ruimschoots in haar voordeel beslist, 8-3, geheel volgens progno se. Enzo Spadon is het daar niet mee eens. Vertelde vooraf, dat Lei den met 6-5 zou winnen en blijft na afloop van mening, dat die uitslag best op het wedstrijdformulier had kunnen verschijnen. „Wij verliezen vier keer in drie sets. We zijn dus niet geveegd, met wat meer geluk win je. Trouwens, dat gebeurt nog wel een keer. Leiden is in opbouw, Veglo typisch niet" en hij wijst op de uithijgende Querin. De boze Slingerland („Die jongens hebben gewoon meer routine") negeert hij. „Welnee, jullie laten je gewoon in pakken. Zij blijven ijskoud, terwijl jij jezelf de vernieling inschreeuwt. Dat ligt niet aan hen, die fout moet je bij jezelf zoeken. Ik kreeg De Rooy toch ook klein? Al zit de koningin op de tribine, je speelt je eigen spel". Bij Veglo is men zowel voor, tijdens als na de wedstrijd beduidend rus- zse/t/yz ce doa&app/£ öpi/oajceaj EMMENTA/EP TU/HKABOCJT&Z AAS DPEAFF OA/DPPZOCA/r WCEDT DOOP V£ A//EP7DE /AS //Er LEl/EsA (3EPC£P£AJ COMMISS/E MAS DPaE <5447" APP/B ZELF A/A AF DE DO/rrEPSkAE/EP /AS FETSPOPT- PALE/E Was LOULOBSJEPSLOOr I/DOS? EEAJ AAJOEA? OASDEPZOEK tiger dan bij BC Leiden. Het supe rioriteitsgevoel waar Spadon het over had lijkt er bij Veglo ingegoten te zitten. Er wordt nauwelijks ge gooid of geschreeuwd, men werkt de partijen geconcentreerd af. Het uiterlijk vertoon blijft beperkt tot een grimas. De spelers en speel sters gaan te werk, alsof de konin gin op de tribine zitEnzo Spadon lijkt uitgeteld, maar de schijn bedriegd. Tegen Wim de Rooy zou hij hard terugslaan. Nederlagen van Leiden en Vlietwijk LEIDEN - Het kwaliteitsverschil tussen Veglo en BC Leiden kwam aan het licht in de dubbelspelen. Niet in de enkels, want daarin ver raste BC Leiden met drie overwin ningen. Nadat Enzo Spadon in een knappe openingspartij Wim de Rooy had teruggewezen nam Veglo een 2-1 voorsprong door zeges van André de Rooy en Dick van Wijk op respectievelijk Sjaak Slingerland en Henk Laman. De veelbelovende Herman Strik bracht de partijen weer op gelijke voet door een over winning op good-old Ed Querin. De stand werd vervolgens 3-3, omdat de dames de punten deelden. Daarna ging het bergafwaarts met BC Leiden. De mix-dubbels wer den op het nippertje verloren, in het herendubbel gaf Veglo rivaal Lei den geen schijn van kans. Het da- mesdubbel werd daardoor een formaliteit 8-3. Ook in de eerste klasse moest het Voorschotense Vlietwijk met 5-6 de eer aan Rotterdam laten. Vooral de dames heten het bij Vlietwijk afweten. De heren hielden élkaar in evenwicht Koemans won van Bolt en ook Oostergo liet een zege note ren. Van de Berg en Lapré verloren respectievelijk van Tuithof en Le ning. De zusjes Bisschop wonnen wel het dubbel, maar verloren de enkelspelen. Vlietwijk won twee dubbelspelen, maar dat was niet voldoende voor de overwinning. In de tweede helft was Katwijk de betere ploeg, maar Huig Schaap (twee maal oog-in-oog met rcl- doelman Brandt) vérzuimde Kat wijk naar een verrassende over winning te schieten. Rijnsb. Boys-SV *35 3-0 (3-0) - Rijnsburgse Boys, dat enkele jeugdspelers uitprobeerde, nam voor rust door twee kopstoten van LEIDEN - Verschillende clubs uit Leiden en omgeving hebben het vrije weekeinde benut voor het spe len van oefenwedstrijden. RCL speelde gelijk tegen Katwijk (1-1), Rijnsburgse Boys won met gemak van SV'35 (3-0), Ter Leede klopte de zaterdag-selectie van Randstad Sport 2-1. Teylingen was niet op- gwassen tegen WSB, dat met 3-2 won. Derdeklasser LFC verloor met 6-4 bij Tonegido, DOCOS speelde met 3-3 gelijk tegen Woer den. RCL-Katwijk 1-1 (1-1)- In een ma tig duel nam Katwijk na 25 minuten door een perfecte kopbal van Ar nold Boers de leiding. Tien minu ten later trdk Jan van Duyn met een hard afstandsschot de stand recht. Leo Pluimgraaff met 2-0 de leiding. In beide gevallen zorgde Jac. den Heyer voor de voorbereiding. Na rust hep Rijnsburgse Boys uit tot 3-0 door een doelpunt van Piet Haasnoot. WSB-Teylingen 3-2 (0-0) - Tey lingen, dat opereerde zonder Boe kei, v. d. Krogt en Zoet, nam na rust een 0-2 voorsprong via Peter v. d. Vlugt en Nico van Veelen. Daarna buitte WSB slordigheden in de Teyhngen-defensie goed uit. Peter v. d. Klugt, Leo van Wouw en Joop Oostdam schoten de knappe 3-2 zege bij elkaar. Ter Leede-Randstad Sport 3-1 (0-1) - Voor rust nam het zaterdag team van Randstad Sport een ver rassende voorsprong. In de tweede helft kwam Ter Leede toch nog langs het met meer inzet strijdende Randstad Sport. Piet v. d. Heiden en Jan Ligtenberg scoorden de beide goals. Tonegido-LFC 6-4 (1-4) - „Na af loop kregen wij een diner aangebo den van het bestuur van Tonegido. Vandaar dat we het na rust kalm aan deden", verklaarde LFC- trainer Raboen de, plotsehnge in storting van zijn ploeg. Zonder Zuma, Van Weerlee en Holswilder speelde LFC vierdeklasser Tone gido in de eerste helft naar een 1-4 achterstand. In de tweede helft be perkte LFC zich tot wat „spielerei", zodat Tonegido nog vijf maal kon Woerden-DOCOS 3-3 (1-1) - DO- COS bereidde zich in een leuke oe fenpartij tegen Woerden voor op de aanstaande derby tegen LFC.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12