De Vlaeminck plannen Zoetemelk doorkruist Van der Smissen op een eenzame hoogte Afgang Bayern tegen Schalke Spanje verslaat Joegoslavië 1-0 SCORES BEKER VOETBAL Zege in laatste klassieker Rugbyteam haalt uit MAANDAG 11 OKTOBER 1976 UTRECHT - Jaap van Praag heeft zaterdag in de vergader ing van de FBO, de Federatie van Betaalde Voetbalorganisa ties nauwelijks enige steun ge kregen bij zijn streven het sec- tiebestuur betaald voetbal te bewegen vrijwillig terug te tre den. Sterker, als we de schaarse mededelingen van voorzitter Guus Couwenberg juist inter preteren heeft de Ajax- voorzitter in de (nog altijd be sloten) vergadering, geen poot aan de grond gekregen. Van Praag had vorige week in Manchester laten weten dat, in dien de clubs (de FBO dus) hem Door Peter Dijkgraaf niet zouden volgen, hij tijdens de algemene vergadering be taald voetbal van 27 november aanstaande een motie van wan trouwen zou indienen tegen de huidige sectiebestuurders. Na zijn nederlaag van zaterdag wilde de duidelijk ontstemde Amsterdammer niet zeggen, of hij dit plan nu ook gaat uitvoe ren. "Alleen de FBO-voorzitter mag vandaag commentaar ge ven", aldus Van Praag. Couwenberg gaf toe, dat de Ajax-voorzitter in eerste instan tie op een stemming had aange drongen, maar later in de loop van de discussie daarvan had afgezien. Maar hoeveel steun Van Praag - die begonnen was met een op somming van een aantal pun ten, waarop het sectiebestuur zijns inziens heeft gefaald - nu uit de vergadering kreeg, hoe de ruim een uur durende discussie over dit onderwerp zich ont wikkelde, dat bleef allemaal in het ongewisse. Couwenberg wilde slechts kwijt, dat er als tastbaar resultaat uit de bus is gekomen, dat er een FBO- delegatie op korte termijn met het sectiebestuur gaat praten. Tijdens de bijna 6Vs uur du rende vergadering van de "werkgevers" in het betaald voetbal werd besloten dat de FBO in de algemene vergader ing betaald voetbal zal voorstel len een reglementswijziging aan te nemen, waardoor bij ho ger beroep van een speler de opgelegde straf zal worden op geschort. Nog een paar puntjes uit de FBO-bijeenkomst: Er komt een nieuw gesprek met adviseurs van het ministe rie van CRM over shirtreclame. De FBO verwacht dat er vol gend seizoen een begin kan worden gemaakt met een offi ciële competitie betaald zaal voetbal. De FBO zal in de toekomst vaker in samenwerking met WCS (vereniging van con tractspelers) en WON (oefen- meesters) vaker bemiddelen bij het ontslaan van trainers, zoals vorige week met succes is ge beurd bij het verbreken van de verbintenis tussen De Graaf schap en Evert Teunissen. De FBO zal aandringen op een andere sleutel bij de verde ling van de gelden uit lotto en toto. De structuur-commissie be taald voetbal zal op 27 novem ber een interim-rapport uit brengen. Het eindrapport wordt pas in de loop van het voorjaar verwacht. In het rapport komt een aan beveling een scheiding te ma ken tussen de onderwerpen, die het sectiebestuur behartigd en andere, die door de betrokken organisaties mogen worden be handeld (Couwenberg wei gerde voorbeelden te noemen). Pe reglementswijzigingen, noodzakelijk na de oprichting in juli van de Stichting Arbeids zaken Betaald Voetbal (de offi ciële tegenhanger van Inter Football) zijn nog niet gereed. Zeker is, dat er een licentie voor contractspelers komt. Er wordt nog altijd gewerkt aan reglementering var* een col lectieve ongevallenverzekering voor werknemers in het betaald voetbal. De Zwervers-Noord wijk 2-1 (1-1), 2. W. v.d. Graaf 1-0, 9. Bröring 1-1, 86. Bosveld 2-1. Scheidsrechter Janssen. Toeschouwers: 1200. MW-IJsselmeervogels 6-0 (1-0), 16. Kowalik 1-0,51. Kowalik2-0,56. Kerstges 3-0, 67. Brokamp 4-0, 76. Quaden 5-0, 81. Bonfrère 6-0. Scheidsrechter Bakker. Toe schouwers: 9100. FC Vlaardingen-FC Groningen 2-4, na verlenging. Rust 0-2, stand na 90 minuten 2-2. Score: 20. "Schipper 0-1, 36. Van Dyk 0-2, 85. en 88. Zwamborn 1-2 en 2-2, 103. Fühler 2-3 108. Schoonbeek 2-4. Scheidsrechter Beukman. 2500 toeschouwers. Vitesse-RVC 10-0 (6-0). Bosveld 1-0, 5. Bosveld 2-0 (strafschop), 15. Bursac 3-0, 21. Veenendaal 4-0, 27. Gerdsen 5-0,29. Kip 6-0,47. Brusac 7-0, 55. Gerdsen 8-0, 76. Bosveld 9-0, 85. Bursac 10-0. Toeschou wers: 2500. Scheidsrechter Oetel- COMO - De laatste "coupe" van Joop Zoetemelk is mislukt. De drievoudige etappe-winnaar in de Ronde van Frankrijk had zijn seizoen graag willen afsluiten met een klinkende overwinning in de Ronde van Lombardije, de laatste klas sieker van het seizoen. Zoetemelk, die erg sterk reed, ein digde als vierde. In dezelfde tijd als winnaar Roger de Vlaeminck, de Belg die van ver terugkwam en op de val reep zijn reputatie, elk jaar winnaar van een klassieker, waarmaakte. Een dag later nam Zoetemelk wraak door de wielerkoers "Dwars door Lausanne" te winnen. Overigens voor de tweede maal in successie. Fortuna SC-CW 4-2 na verlen ging. Rust 1-0, stand na 90 minuten 1-1. Score: 22. Engbersen 1-0, 76. Polderman 1-1, 92. Hutting 2-1,10. Engbersen 3-1, 109. Van der Sluis 3-2,116. Benen 4-2. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers: 2000. Helmorid Sport-SW 0-2 (0-1). Joop Zoetemelk had het graag an ders gezien. De verrassende win naar van de Waalse Pijl in het voor jaar en de verliezer van de Ronde van Frankrijk (de tweede plaats was ondanks drie ritzeges in de be rgen een teleurstelling) had zijn v/- v" zibnen gezet op een zege in een na- SCOTK28. Dutina"Ö-ï, 84."Muldër jaarsklassieker In Parijs-Brussel 0-2. Toeschouwers: 6000. Scheids rechter Van Oyen. Volendam-Wageningen 2-4 (1-2), 2. Frandsen 0-1, 25. Plat 1-1,40. Bud ding 1-2,59. André 2-2,65. Bish 2-3, 83. Menting 2-4. Scheidsrechter Mulder, toeschouwers: 1500. Excelsior-SC Amersfoort 3-0 na verlenging (0-0,0-0). 93,100 en 115: Van Diggele 1-0, 2-0 en 3-0. Scheidsrechter Jonker. Toe schouwers: 1200. FC Dordrecht-Limburgia 1-0 (0-0). 74. Snijders 1-0. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 2500. miste hij de slag door materiaal- pech. In Tours-Versailles moest hij "knechten" voor de oude Poulidor, die in de aanval was gegaan en uit eraard tweede werd, maar de Ronde van Lombardije was voor Zoetemelk toch het meest geschikt. Het geaccidenteerde parcours tus sen Milaan en Como lag hem het beste. Gevaar Zoetemelks vertrouwen groeide vorige week in Angers, waar hij in het officieuze wereldkampioen schap tijdrijden om de Grand Prix Heracles-Weber Germanicus 0-1 des Nations een goede tijd maakte (0-0). Score: 74. De Vries 0-1. Toe schouwers: Manuel, niet veel achterbleef bij de spe- 1000. Scheidsrechter cialisten Maertens en Schuiten. Zijn kansen stegen ook door de ab- Veendam-FC Den Bosch 1-2 <0-1,, ?°.g 25. Burhenne 0-1,50. Peters 0-2,65 Vlietstra (strafschop) 1-2. Scheids- Toeschouwers: 3000. Willem II-SC Cambuur 0-0. Scheidsrechter, Gans. Toeschou wers: 2000. Willem II w.n.s. Kuiper (ook hij) en Eddy Merckx. Het enige gevaar voor Zoetemelk i de onmiskenbare klasse kilometer lange wedstrijd met de bijnaam "de klassieker van de val lende bladeren" gold De Vlae minck als de grote favoriet. De wijze waarop hij recentelijk de Ita liaanse semi-klassiekers Coppa Agostoni en de Ronde van Emilie had gewonnen, zei veel zo niet alles. De Ronde van Emilie won hij zelfs na een solo van 90 kilometer, een krachtsinspanning die men in de wielerwereld van de sprintsterke Belg niet gewend is. Tijdens die so- lorit testte De Vlaeminck zichzelf voor de Ronde van Lombardije. In die vorm kon hij de laatste klassie ker van het seizoen haast niet ver liezen. Het kwam ook zo uit, al deed de Belg opnieuw een beroep op zijn krachtige eindsprint. De strijd ontbrandde pas echt toen de renners er al meer dan 200 kilo meter op hadden zitten. Tot dat moment was er nauwelijks iets ge beurd. De Italiaan Zahoni was er al vroeg vandoor gegaan. Meer dan 100 kilometer reed hij alleen aan de leiding met een aantal minuten voorsprong. Vervolgens reed hij 100 kilometer voorop in het gezelschap van zijn landgenoot Davide Boifava, eens een belofte maar al lang verdwenen in het pelo- i Roger de Vlaeminck, de Belg ton naamlozen. Boifava en Zanoni die dit jaar in eigen land twist met de bond werd miskend e genegeerd. hadden op een bepaald moment zes minuten voorsprong, maar d slonk snel toen de vedetten zich i beweging zetten. MÜNCHEN - De naam van de beste voetbalclub uit Gelsenkirche wordt veranderd. Schalke '04 wordt schalke 0-7. Dat mag ook wel, want de overwinning van Schalke op de negende speeldag van de Bundesliga had niet sensa tioneler gekund. Schalke droogde namelijk niemand minder dan Eu ropees kampioen Bayern München met 7-0 af. In het Olympisch sta dion in Beieren nog wel. Het enorme verlies van Bayern was onverklaarbaar. Schalke speelde tot nu toe met wisselend succes. Doelman Maric, eens held van het Joegoslavische elftal is nog niet in vorm. Bovendien kon Schalke in München niet beschikken over ve dette Branco Oblak. Niettemin speelde Schalke een voortreffelijke partij en leed Bayern de zwaarste nederlaag uit de geschiedenis van de bundesliga. Negen jaar geleden won MSV Duisburg in München met 4-0 en in uitwedstrijden werd tweemaal met 6-0 verloren. Van Eintracht Frankfurt en Kickers Of fenbach, maar dat was ook al weer vele jaren geleden. Meer dan 50.000 toeschouwers za gen tot hun verbijstering Schalke al in de elfde minuut de leiding ne men door Fischer. Vier minuten la ter botste doelman Sepp Maier tegen Erwin Kremers op. HÜ raakte daarbij ernstig geblesseerd aan een arm, maar hij besloot toch verder te spelen. Na de wedstrijd werd hij naar een ziekenhuis gebracht om te laten bekijken of hij zijn arm niet gebroken had. Na die botsing had Bayern, dat overigens Torstensson en Ander- i moest missen en later ook nog noords tegenstander speelde de snelle Sandberg voor het eerst sinds lange tijd (blessure) weel mee/Hij bleek nog niet fit te zyn. De Zweed kon niet imponeren en liet zich dan ook in de 69ste minuüt vervangen. SPORTTOTO Toto 1 2 3 Helmond Sp.-SW k Heerenveen-Rheden X MW-IJsselmeer. X Vlaardingen-Groninger X Excelsior-Amersfoort X V olendam-W ageningen X Fortuna-CW X Dordrecht-Limb. X Zwervers-Noordwijk X Veendam-Den Bosch X RKC-PEC Zw. X Willem II-Cambuur x Hercales-Germanicus V mee, maar zou in de eindsprint Een dag later nam Joop Zoete- waarschijnlijk geklopt worden. De melk revanche door de wielerkoers Vlaeminck leek verslagen, het gat Dwars door Lausanne te winnen, was ruim 200 meter, maar door een uiterste krachtsinspanning waar- Deze wedstrijd bestaat uit twee ge- aan ook Zoetemelk zijn steun gaf, deelten, een tijdrit van vijf kilome- kon hij de aansluiting tot stand ter en een mini-etappe op hetzelfde brengen. Op dat moment was het parkoers. Beide keren toonde Zoe- zeken De Vlaeminck zou deze klas- temelk zich de snelste. De bergtijd- sieker winnen in de eindsprint. En rit won hij met 24 seconden voor- zo geschiedde. sprong op Bernard Thevenet, die Uitslag hij *ater °°k in de etappe versloeg. De Zwitser Lienhard eindigde op 1. Roger de Vlaeminck (Bel), 253 ki- de derde plaats, lometer van Milaan naar Como in 6 uur 26 minuten (gemiddelde: 39.326 De uitslag is: 1. Joop Zoetemelk kilometer per uur), 2. Thevenet (Ned) 22 minuten en 14 seconden, 2. (Fra) z.t., 3. Panizza (Ita) z.t., 4. Zoe- Bernard Thevenet (Fra) 22.40.0, 3. temelk (Ned) z.t., 5. Poulidor (Fra) Willy Lienhard (Zyri) 23.28,0, 4. Jo- z.t., 6. Moser (Ita) op 1.20, 7. Ver- sëf Fuchs (Zwi) 23.42,0, 5. Bruno beeck (Bel) z.t., 8. Bitossi (Ita) z.t., 9. Wolfer (Zwi) 23.43,9, 6. Uli Sutter Riccomi (Ita) z.t., 10. Houbrechts (Zwi) 23.46,9, 7. Felice Gimondi (Bel) z.t., 11. Conti (Ita) z.t., 12. Gi- (Ita) 23.49,0, 8. Michel Pollentier mondi (Ita) z.t. (Bel) 23.52,5. Lotto: Lotto 41: Winnende cijfers: 14, 22, 25, 27, 31, 35, reserve: 1 Aantal deelnemers: 848.396 Inleg: ƒ3.381.784. Prijzenbedrag 1.716.500 Duitsland: In de Westduitse lotto zijn zaterdag de volgende winnende getallen ge- Schwarzenbesk zag uitvallen, de trokken: wedstrijd nog een andere wending 6, 9,19, 24, 35, 39. Reservegetal: 16. kunnen geven, maar Gerd Müller Supertrio: was net zo slecht in vorm als zijn Winnende volgorde: 2, 8, 3 medespelers en miste een mooie Uitslag: 1. nummer 2 (Maxi H, Har kans. Vlak voor rust werd het 2-0 rie Pools( door Kremers. Niettemin koes- 2. nummer 8 (Noblesse Oblige, Jan terde het publiek nog hoop op een van Dooyeweerd) goed resultaat. Bayern was immers 3. nummer 3 (Noords ter G. Anne de al eerder dit seizoen uit kansloze Wrede). Omzet: 54.402 positie teruggekomen. Bij Bochum Uitkering: 544,00. bijvoorbeeld werd eerst een achter- stand van 4-0 weggewerkt waas nog met 6-5 gewonnen Dit keer pakte alles anders uit. De aanvalsmachine van Schalke be gon na rust pas warm te lopen. De verdediging van Bayern was vooral na het uitvallen van Schwarzen- besk - zo lek als een zeef. Klaus Fi scher werd de held van de dag met HILVERSUM - De eerste interland vier doelpünten. De club uit Ge- om de FIFA-cup is door het natio- lsenkirche ging feestvierend naar nale rugbyteam tegen Zweden tot huis. Beladen met twee onvergete- een goed einde gebracht. Neder- lijke punten en een nieuwe naam: land versloeg de Scandinaviërs Schalke 0-7. vooral op conditie en boekte een FC Kaiserslautern, de UEFA- fraaie 34-3 overwinning. In deze bekertègenstander van Feyenoord, stryd vervulden met name de Lei leed zaterdag de vierde achtereen- denaars een belangrijke rol. volgende nederlaag. BoChum won Na tien minuten spelen kwam met 1-0. Kaiserslautern bleef daar- Chris Schroder tot een break en na door met vijf punten uit negen een goede balbehandeling van de wedstrijden voorlaatste. Bij Feye- hele driekwartlijn zorgde DIOK- speler Peter Brandt voor de eerste Nederlandse try (4-0). Nederland bleef gaan en al na twee minuten wist de goed meegekomen full back Theo Oortwijn (trainer van DIOK) de stand op 8-0 te brengen. In de tweede helft kregen de Hol landse voorwaartsen meer greep op hun tegenstanders. Peter Brandt kreeg de bal uit een scrum en kon het ovaal na een snelle rush achter de Zweedse trylijn deponeren. Even later tilde Tribert Nederland naar 16-3. Nü brak het geweld van Oranje dan eindelijk los, schitte rende tries van Peperkamp en Al- tena werden geconverteerd door Theo Oortwijn (28-3). Twee minu ten voor het einde maakte Leide- naar Brandt zijn derde try. Oor twijn converteerde en bepaalde de eindstand op 34-3. Naast Brandt had DIOK nog drie spelers in het Nederlands team: Altink, Rysdam en Koemans. WELKE VOETBALVERENIGING WINT 0IT SEIZOEN 0E GROTE ZWARTE W0LFBEKER V.T.L. WINNAAR 1975-1976. U KOOPT BIJ ONS ALTIJD MET 10-15% KORTING OP VERTOON VER. LIDMAATSCHAP Roger de Vlaeminck weigerde zijn titel te verdedigen in het wereld kampioenschap veldrijden. Dat -kwam hem niet alleen op een schorsing te staan, hij werd ook geweerd in de Belgische ploeg voor PEC-Zwolle-RKC 3-3. PEC/Zwolle het wereldkampioenschap op de sprong, werden echter ogenblikke- j.jk achterhaald door De Vlae- Heerenveen-Rheden 2-1 na ver lenging (1-1,1-0). 36. Rorije 1-0, 51. Zweers 1-1, 118. Boersma 2-1. Scheidsrechter Bosman. Toe schouwers 2100. Aanval Wladimiro Panizza en Bernard Thevenet gaven het sein tot de aan- al. Zij namen een kleine vo Mulder 6-1, Van den weg. Dat zat hem bepaald niet lek- Bosch 6-2, Hendrikse 1-2, Gerards ker, cok aj was hij nog niet hersteld 2-2, Brekelmans 2-3, Bankoffer dijbeenblessure waardoor zijn Ronde van Italië volkomen mislukte. Roger de Vlaeminck, fel minck, Zoetemelk en Poulidor, waarmee de beslissing gevallen was. Het vijftal nam een voor sprong van één minuut. Het ver- han De Muynck in de steek had ge laten zodat die de Ronde van Italië niet won. De Vlaeminck had een uiterst moeilijk jaar. Door een tacti sche blunder op de wielerbaan van Roubaix had hij Parijs-Roubaix ook al verloren. De Belg zon op wraak. Een revanche die de plan- val van de kleine Italiaan werd i nen van Joop Zoetemelk volkomen vankelijk alleen maar beantwoord doorkruiste. door Thevenet. De Fransman ging den, daalde even tot 40 seconden, maar op dat moment doemde de laatste berg in het parcours op: de Cote de San Fermo di Battaglia, tien kilometer voor het einde. Daar had Panizza een aanval in petto. Die verrassing kwam er bijna. De DEN HAAG - In het afgelopen weekeinde zijn een aantal wed strijden voor de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap gespeeld. Bulgarije en Frankrijk kwam in Sofia een 2-2 ge lijkspel overeen, Griekenland en Hongarije finishten op 1-1 en Zwe den won met 2-1 van Zwitserland. Met die overwinning kreeg Spanje iets te veel in groep acht. Joegosla vië beheerste vooral in de eerste helft het spel door knap werk van laatste man Katalinski, die zich kon uitleven, omdat het Spaanse mid denveld met Villar, Pirri en Del Bosque matig was bezet. Aantrek kelijk was het duel in de eerste helft echter niet. Na de hervatting werd dat anders. De Spaanse bonds coach Kubala zette twee verse spe lers Juanito en Rojo) in en dit twee tal bracht meer vaart in de aanval- kansen ontstonden er niet. Toen het offensief van Spanje wat was geluwd, waagde Katalinski zich meer naar voren en de Spaanse doelverdediger Migel Angel moest tweemaal zijn klasse bewijzen op kopstoten van de Joegoslavische vrije verdediger. Popivoda was het dichtst bij een doelpunt. Migel Angel greep mis op een schot van de spitsspeler, maar de bal kwam tegen de paal. Spanje zou uiteindelijk beide punten pak ken, toen scheidsrechter Palotai uit Hongarije een strafschop toekende, nadat Juanito door Bogicevic on deruit was gehaald. Pirri miste van elf meter niet. In groep zes won Zweden met 2-1 van Zwitserland. Dit gebeurde in Basel, na een ruststand van 1-1 WIJCHEN - Christ van der Smis sen heeft tijdens de nationale ti telstrijd bandstoteri in het we grestaurant Verhoeven te Wij- chen duidelijk aangetoond dat hij ook in Nederland een klasse apart vormt in deze zo moeilijke en ondankbare spelsoort. Inter nationaal had de 22-jarige Bra bander al enkele malen zonne klaar laten zien dat hij zich op dit gebied met de grootste spelers kan meten. Zo is hij momenteel Europees kampioen en al twee keer heeft hij tijdens het wereld kampioenschap alleen resp. de Belgen Ludo Dielis en Raymond Ceulemans moeten laten voor gaan. Voor de derde maal legde hij nu al beslag op de nationale ti tel, nadat hij vorig jaar nog zijn meerdere in Hans Vultink had moeten erkennen. Ditmaal kraag de mentaal bijzonder sterke Van Der Smissen de titel als 't ware in de schoot geworpen. Dat ge beurde zaterdag al toen titelhou der Vultink achtereenvolgens moest buigen voor Hans Sund-% quest en Piet Vet en Van der 16.35 omhoog tilde. Hij bracht het daarmee dicht in de buurt van het Europese record dat sinds 1968 met 13.11 op naam staat van Raymond Ceulemans. Het alge meen moyenne van Vultink in Wijchen bedroeg 9.46 en dat van de als derde geëindigde Piet Vet 7.15. De rest van de spelers reikte nauwelijks tot de helft van dat Van der Smissen. Smissen zelf rustig en onbed- In dit eerste nationale kampioen- reigd bleef winnen. Hij bleef ook zondag tegen Vultink ongeslagen en eindigde in het eindklassement met 6 punten voorsprong en een algemeen ge middelde van 12,72, waarmee hij zijn oude record van mei 1974 van schap ereklasse seizoen heeft Van der Smissen dus al bewezen dat hij, met alle tijd om te biljarten, wel wat van plan is. "Het is wel wat anders dan vorig seizoen toen ik pas de cember uit militaire dienst kwam", lachte hu veelbeteke nend. Hans Vultink kan als ar gument voor zijn falen aanvoe ren, dat hij het druk heeft met zijn zaken. Zaterdagmiddag moest hij in 15 beurten met 155-260 zwich ten voor Sundquest en 's avonds bleef hij tegen Piet Vet na 18 beurten op 146 steken. Vet kwam dan ook uit de bus met een serie van 89. Vrijuit Van der Smissen en Vultink kon den in de finalepartij gistermid dag, toen in feite weinig meer op hetspel stond, vrijuit spelen. Vul tink moest alleen oppassen dat hij Vet achter zich hield om zeker te zijn van een plaats tijdens het Henk de Kleine, in het verleden en kele keren kampioen, verwierf nog een vierde plaats tot zijn ei gen verrassing, hetgeen hem vrijwaarde van voorwedstrijden voor volgend seizoen. Was dat niet gebeurd dan had hij waar schijnlijk aan het biljarten de brui gegeven. wereldkampioenschap in mei volgend jaar in Rotterdam. Dat gebeurde, want Vet verloor tens lotte van Velthuis in 24 beurten. De nieuwe kampioen maakte in de partij tegen Vultink in de eerste drie beurten 92 caramboles. Maar in dit duel zonder carotte ant woordde Vultink met een reeks van 111, zeven punten minder dan het nationale serierecord, dat De eindstand Van der Smissen al twee jaar in Van der Smissen zijn bezit heeft. Van der Smissen raakte even geagiteerd doordat de arbiter halverwege Vultinks reeks twee dubieuze caramboles door de vingers zag, maar kwam toen toch nog met een serie van 73 op de proppen en rondde de partij in 10 beurten af. 14 88 12,72 Vultink 8 111 9,46 Vet 8 89 7,15 De Kleine 8 44 6,31 Velthuis 6 59 6,87 Sundquest 4 47 6,63 Havermans 4 42 5,74 Van Ham 4 70 5,62 Door deze nederlaag in eigen land is Zwitserland praktisch kansloos voor kwalificatie voor Argentinië '78 want ook van het zwakke Noor wegen werd al met 1-6 verloren. Zweden nam ten aanschouwe van 30.000 toeschouwers in de 29e mi nuut de leiding door Böijesson. Vijf minuten voor rust maakte Trin- chero gelijk, maar in de 74e minuut schoot Sjöberg Zweden toch naar de zege en de eerste plaats in groep In de eerste wedstrijd van groep 9 uit de voorronden van het wereld kampioenschap speelden Grieken land en Hongarije tegen elkaar ge lijk, 1-1. Bij de rust van de wed strijd in Athene, die door 30.000 toeschouwers werd bijgewoond, was er nog niet gescoord. In de 69ste minuut gaf Papaioannou Griekenland de leiding. Zes minu ten voor het einde zorgde Kereki voor de gelijkmaker. In groep 9 is naast Griekenland en Hongarije de Sovjet Unie ingedeeld. Bulgarije en Frankrijk speelden za terdag in Sofia met 2-2 gelijk, Het was de eerste wedstrijd in groep 5. Bij de rust leidde de Franse ploeg, waarin vier spelers van Saint Etienne uitkwamen met 2-1. Pla- tini scoorde in de 37ste minuut het openingsdoelpunt en drie minuten later zorgde Lacombe voor 6-2. In de laatste minuut van de eerste helft bracht Bonev de stand op 1-2. Pas in de 69ste minuut slaagden de Bulgaren erin langszij te komen via Panov. Er waren 38.000 toeschou wers. In groep 5 komt behalve Frankrijk en Bulgarije ook Ierland uit

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10