Bij bouw Stevenshof letten op werkgelegenheid" Storm over steppe [L eidse agenda Roel in 't Veld (PvdA): „Burgobasi" in nieuwe judohal Oproep tot protest Leiden-N TSJAIKOWSKI BIJR.Ph.0.: 'Excelsior' legt eer in met Bruckners Te Deum Lezers schrijven ZATERDAG 9 OKTOBER 1976 LEIDEN - Oud PvdA-raadslid Roel in 't Veld heeft gistera vond tydens de ledenvergadering van de PvdA in Leiden er voor gepleit bij de eventuele woningbouw in de Steven- shofjespolder (gebied ten zuiden van de Vink - Rijndijk - Haagsche Schouw) ook veel aandacht te besteden aan het creëren van werkgelegenheid. Dit om te voorkomen dat de verhouding tussen het aantal woningen en het aantal arbeidsplaatsen (de zogenaamde woon-werk-balans) uit zijn evenwicht zou worden getrok ken. Gevolg zou onder meer zijn een toenemend forensen verkeer. Wethouder Waal onderschreef die fhflltng, maar merkte op dat het Rxxr een gemeente gemakkelijker u om woningen te bouwen dan om nieuwe arbeidsplaatsen te creëren. Daarom zal bij de uitwerking van de ontwikkeling van de Steven- shoQespolder volgens Waal ook ze ker aandacht besteed moeten wor den aan ruimte voor nieuwe werk gelegenheid. "In dat opzicht is een fout gemaakt in de Merenwijk. In verhouding tot het aantal ge bouwde woningen is daar te weinig werkgelegenheid", aldus Waal. Hoewel de ledenvergadering de bedoeling had om binnen de PvdA de standpunten over de Steven- shoQespolder te bepalen, ter voor bereiding van de gezamenlijke le denvergadering van PvdA, PPR, en D'66 op 22 oktober liet wethouder Verboom (Volkshuisvesting) geen twijfel bestaan over zijn standpunt "De woningbouw van de Steven- shofjespolder moet snel worden aangepakt Anders valt er een groot gat in de Leidse woningproduktie, dat niet meer te dichten valt. Dan zullen we over vijf, zes jaar tegen echtparen moeten zeggen, dat we geen woning voor ze beschikbaar hebben". De woningbouw in de Stevenshof- jespolder dient volgens wethouder Verboom te gebeuren in drie fasen van zo'n 1200 woningen elk. "Als je steeds met kleine stukjes komt, sla je de plank mis", aldus Verboom. Onderwijs-wethouder Tesselaar, wees op het probleem, dat bij in flinke aantallen bouwen in nieuw bouwwijken op het punt van de scholenbouw alles geconcentreerd dient te worden op die wijken. "En •dan komen we niet toe aan het wegwerken van achterstanden in al bestaande wijken van Leiden", al dus Tesselaar. "We zien hoe het nu gaat met de Merenwijk. We bouwen scholen tegen de klippen op, en el ders in de stad moeten we straks scholen gaan sluiten. Voorwaarden De vergadering was begonnen met een uiteenzetting van Hugo Prie- mus, lid van de werkgroep stad sontwikkeling van de PvdA, over de StevenshoQespolder. Hij kwam tot de conclusie dat de mogelijkhe den voor het tot stand brengen woningen in grote dichtheden in de bebouwde kom van Leiden be perkt is en zeker woningbouw in de StevenshoQespolder niet overbo dig zal maken. Wel vond hij dat aan de bebouwing een aantal stringente voorwaarden gesteld zou moeten worden. Zoals: 1. Geen Leidse Baan, 2. Be taalbare woningen (dus forse loka- tiesubsidies), 3. Bebouwing aan passen aan bufferfunctie tussen Leiden en landschapspark (zeer veel laagbouw en een groen afron ding in de richting van het land schapspark en hoge dichtheden naar de kant van Leiden), 4. Alle woningen bestemmen voor Leide- naars of economisch aan Leiden gebondenen, 5. Daarnaast ver sterkte aanpak van binnenstad en oude wijken, 6. Gefaseerde plan- voorbereiding en steeds bijsturen. Burgemeester Van der Have neemt sportleraa heupzwaai. LEIDERDORP - Onder grote be langstelling werd gisteravond de splinternieuwe "dojo" (judohal) van Theo van Houdt aan de Luy- kendreef geopend. Met één ferme beweging gooide burgemeester Van der Have in een zelfontworpen heupzwaai Theo van Houdt over z'n schouders. Na dat hij van te voren onze fotografe Sylvia gevraagd had waar hQ Theo moest neerleggen. Na deze zwaai, die de burgemeester „Burgobasi Theomatti" noemde, was de zaal van een van de grootste sportzalen in de regio Leiden officieel geopend. Als dank yoor deze prestatie kreeg burgemeester de „ere-gele-band" aangeboden. Daarna gaven de neef jes Roger en Ralf van Houdt een judodemonstratie. Een van de oud- ste leerlingen in lesjaren, Römer bood Sportschool van Houdt wat zaalmeubilair aan: „Je hebt veel Leiderdorpers in beweging ge bracht. Op deze banken kan men wat uitrusten". Daarna kwamen zes charmante dames op de spinter- nieuw mat, die, o.l.v. Jos Nievaart, demonstreerde hoe gezellig gym nastiek op muziek kan zijn. Hoofdnummer was wel het „optre den" van de karate-specialist uit India, die sinds kort bij Theo van Houdt les geeft, Gopal Krisnan Kuni. Hij verbeeldde de gedachte achter de karate-sport door zijn ge concentreerde werken volledig uit een zwak mens maakt zich door ka rate sterk en onstellend weerbaar. Tegen beperking gezinsverzorgin g LEIDEN - Joop Vervoorn, voorzitter van het Wijkkollek- tief Plan Noord heeft alle diensten, verenigingen, instel lingen en werkgroepen in Leiden-Noord opgeroepen te protesteren tegen de bezuin igingsmaatregelen die staats secretaris Meijer (CRM) heeft afgekondigd voor de gezins verzorging. Volgens Vervoorn treffen deze maatregelen de Stichting Gezinsverzorging Leiden zo rigoreus dat het werk van de stichting inéén dreigt te stor ten. De voorzitter van het wijkkollektief wijst er in een pamflet op, dat de bezuiniging extra veel wrevel wekt omdat de stichting in Leiden een be langrijke plaats inneemt in het welzijnswerk. „Het werk van deze stichting bij de bejaarden, invaliden en gezinnen in tijdelijke noodsi tuaties zou het laatste moeten zijn, waarop je gaat bezuin igen", aldus Vervoorn. Hij wijst er verder op, dat er spon taan een actiecomité is ge vormd om de bezuinigingen teruggedraaid te krijgen. Hij roept de bewoners van Plan Noord op hun handtekening te zetten onder een actie die dit comité voert. Er zullen lijs ten in de wijk rondgaan en op enkele punten ter intekening liggen. Eventuele protestbrie ven kunnen worden afgege ven op het wijkbureau, Sop- hiastraat 36. Vervoorn heeft ook alle wijkorganen opge wekt een protestbrief te be zorgen bij de Stichting Ge zinsverzorging. LEIDEN - Af en toe is het nuttig om te beseffen, dat de Leidse Stadsge hoorzaal een architectonisch mis baksel is en dat de koffiekamers Jubileum uitvoering in Leiderdorp LEIDERDORP - „Excelsior", 80- jarige zangvereniging, had zich van een jubileum waardige medewer king voorzien: Esther Hillinga en Frieda van Engelenburg, sopraan en alt, Chris van Woerkom en Hans Zomer, tenor en bas. Met hen en het Gewestelijk Orkest is de slag om Bruckner's Te Deum ondernomen onder leiding van Aad van Vliet Vooraf waren we wel sceptisch of deze tewaterlating vooral mid scheeps zou lukken. Midscheeps is het hoopje tenoren en bassen. Juist dat stond stevig in het roer, met be vriende hulp weliswaar, maar soli de. Zo konden Laudamus- Confitemur bijna als Wagneriaans leidmotif in slagorde worden uitge stoten, op een D na alles puur kwint en oktaaf, door elkaar, orkest om laag, koor opwaarts. Geniaal. Bruckner wil er koororkest in ma ken en orkest koor en met het klankfeest van een uitgebreide bla zerssectie voorschot nemen op de goddelijkste maten van zijn7e sym fonie. Nam soms het koor een ara- beske over van het orkest of omge keerd dan werd dat geen model echo van elkaar, maar in hoofdlij nen gedacht werd het een uitste kend verlopende uitvoering, voor afgegaan door Vivaldi's Gloria en Gounod's Messe Solennelle. Bas en tenor plaatsten hun partijen mar kant in de ruimte, de alt ook tevre den stellend met iets breder vibra to. De sopraanstem gleed met op merkelijke soepelheid door alle liggingen. Als klaveciniste fun geerde Ada v. d. Bent, overbekend. KEES VERHOEF bepaald niet het summum zijn wat je op dit gebied in het uitgaansle ven kunt verwachten. Aan de an dere kant is het bouwsel voor de Leidse muziekcultuur onmisbaar, omdat er veel makke schapen in dat hok gaan, en het van alle Leidse concertzalen (of wat daarvoor moet doorgaan) nog de meest accepta bele akoestiek biedt. De Stadsge hoorzaal voorziet niet in een be hoefte, integendeel: de belangstel ling voor concerten is zo enorm, dat de toehoorders welhaast met opge trokken knieën moeten zitten. Conclusie: de Stadsgehoorzaal moet weg... zodra een goed geoutil leerd en groter 'cultuurpaleis' mét parkeergarage zijn deuren zal heb ben geepend. bisteravond beet het Rotterdams Philharmonisch Orkest het spits van K&O's Meesterserie af. Edo de Waart vergastte de luisteraars op een programma met composities van Rachmaninow en Tsjaikowsk De symfonische fantastie "De Rots" is een van Sergej's eerstelin gen, en is een aangenaam klinken de, zij het weinig persoonlijke, na tuurschildering. Indringender er door zijn evenwichtige climax verdeling evenwichtiger is de zgn Paganini-rapsodie, waarin Rach maninow de door zijn voorgangers opgebouwde traditie van melo dieuze inventiviteit alle eer heeft aangedaan. Tegenover de nergens sentimenteel aandoende sensitieve dramatiek, die De Waart en zijn or kest uitstraalden, kon de Ko reaanse pianist Myung-Whun Chung niet veel meer stellen dan technische perfectie. De grote kracht van De Waart schuilt dunkt me in het feit, dat hij steeds opnieuw uitgaat van de compositie zelf. Zijn ontwikkeling is dan ook gemakkelijk te volgen aan de hand van zijn interpretaties in de loop der jaren: het oog voor het detail is gebleven, gegroeid is' het gevoel voor de grote lijnen. Zo werd de vierde symfonie van Tsjai- kowski een indrukwekkend ge heel. Karajan-achtige verbrokke ling van de melodie-frasen bleef in het eerste deel op opvallende wijze achterwege, maar tegelijk (of de sondanks?) drong zich nergens een gevoel van oppervlakkigheid op. Tussen de correspondentie van Tsjaikowski met Nadesda von Meck, met wie hij een platonische liefdesrelatie onderhield, bevindt zich een toelichting op deze vierde symfonie. Dat de zwaarmoedig heid, die uit dit "programma" spreekt, eerder is terug te voeren tot een overdreven hang naar nau welijks gemeende sentimentaliteit, is mutatis mutandis af te leiden uit de levenslustige Tsjechow, die momenteel door Jules Croiset ge stalte wordt gegeven. Daarmede is de bijna lieflijke interpretatie van het Andantino in modo di canzona zonder meer overtuigend gewor den. "In het derde deel komt geen be paald gevoel tot uiting", schrijft de componist Uiteraard: deze mate van vrolijkheid is nauwelijks ver enigbaar met het hyperromanti sche tijdsbeeld, dat Tsjaikowksi voor zichzelf poogde op te houden. De uitvoering was perfect een compliment aan de bassisten, dat zij tot het eind toe muzikale tonen aan hun instrument wisten te ont lokken! In het Allegro con fuoco rekende De Waart af met het zo geëikte marstempo. Nu was het, of de stormvlagen over de barre steppe joegen: een meedogenloze strijd tegen de elementen, waaruit de mens, gesymboliseerd door de berkeboom, gelouterd als over winnaar tevoorschijn komt. Hoe anders lag dat zestien jaar later, toen de componist in het laatste deel van de zesde symfonie één gropt vraagteken plaatste achter de vraag naar de zin van het leven! RON HARMS MAANDAG Wijk 17 Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onyxhof, Amethis thof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parelstraat, Topaaslaan, Aquama rijnstraat, Bothastraat, H. Coster- straat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaathlaan, Saffierstraat, Tur kooislaan, Berylstraat, Carneool- straat, Barnsteenpad, Kristalstraat, Toermalijnstraat, Opaalstraat. Wijk 19 Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstraat, Coomhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat.Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Mui- derkring Cruquiuslaan. WOENSDAG Wijkl8 Lammen schansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, de Sitterlaan, v. d. Waalsstraat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat, v. d. Waalsplein, v^n Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zeemanlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozenboomstraat. Wijk 22 M. Treublaan, Stieltjensstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoeven- straat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerinck- laan, Temminckstraat, Suringar- straat, Burggravenlaan, Asser- straat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat. DONDERDAG WIJK 21 Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaan straat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Duizendd- raadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Ma- redorpsedwarsstraat, Greven- straat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossen- steeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baat straat. Wijk 23 Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Kort Gal gewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnenvestgracht, St. Aagten straat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat, Oude Vest, (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoorsteeg, Dolhuis- steeg, Sionshof, St. Ürsulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Ag- nietenstraat, Spijkerboorsteeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vre dehof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hendrikstraat. VRIJDAG Wijk 20 Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizin- gastraat, Uhlenbeckkade, Colen- branderstraat, Meyerskade, Duy- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenho- venplein), Rijndijkstraat, Kanaals traat, Dozystraat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wil helminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat. Wijk 26 Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brug- gestraat, Besjeslaan, Park "Die Leythe", Roomburgerweg, Aar- straat, Meerburgerkade en straat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leed estraat, Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaar- nestraat. Lekstraat. Castellumweg. artsen Leiden- Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 132877; Wijk II (Kooi en Merenwijk P. L. Tan, de Sitterlaan 57, tel. 132227; Wijk III (Waard, Professo- renwijk en Tuinstadwijk): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier); F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11. tel. 120347. Leiderdorp - Van Wijk, praktijkad res Merelstraat 184a, tel. 890529 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - H. A. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - W. van Dam, Pale- strinalaan 29, tel. 3960 (zaterdag); J. Vrijenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 6421 (zondag); S. M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417(zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout tel. 02522-11393 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); A. de Gijzel, Swei- landstraat 16, tel. 10834 (van zater dag 10 uur tot maandag 8 uur.). Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 8 tot 15 okt. waargeno men door: Doeza Apotheek, Doeza- straat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loeves- tein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8," tel. 153274; Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3 Voorschoten, tel. 071-762877. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38 tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezen- horst 23, Sassenheim, tel 025-^12022. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen 8-11 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideon, 11.30 uur vm 1.30 uur nam., koffiebar, 8-11 uur Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werkgroep homofilie/COC, 8-11 MAANDAG Steénstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, WSW-groep jeugdwerkloosheid, Troefkrant, textiele werkvormen, 8-10 uur nam., jazz-ballet, 7-10 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11 Leids amateur fotografen vereni ging, 8 uur nam. Loge-gebouw, Steenschuur 6, ruil en veilingavond Postzegel vrien den, 8 uur nam. Stadhuis, verkeerscommissie, 3.30 uur nam, Gemeenteraad 7.30 uur Speeltuin Oosterkwartier, viering lustrum dienstencentrum De Kooi, 7.30 uur nam. Koord-studio Centrum voor intermenselijke betrek kingen. Geopend ma. t/m vrij. 10.00-18.00 uur en 19.30-23.00 uur. Zon dag 19.30-23.00 uur, Oude Ryn 88, tel Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin stadwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. Pieterskerk (5) In de krant van 24 september 1976 j.l. schreef mej. E. van Eendenburg een kritisch stuk naar aanleiding van een gebeuren in de Pieters kerk. Dit gebeuren was een wyk- feest voor de Pieters- en Acade- miewijk, waarin mensen wonen die al jaren praten over deze kerk om dat zij graag dit gebouw een functie willen geven. Maar zij beseffen daar wel degelijk bQ dat dit gebouw een huis van God LOS ANGELES - Dit meisje blaast haar tongetjes leeg in een machine die is. Tevens beseffen zij ook dat men vrij vertaald ,&orrel op de korrel" kan noemen. Het apparaat geeft Godshuis een open huis is waarin dan precies aan, hoeveel de drinker heeft genuttigd en hoeveel er eventueel mensen elkaar kunnen ontmoeten nog bij kan. en zich thuis kunnen voelen. BORREL OP DE KORREL Deze sfeer was er ook in de midde leeuwen en niet alleen dat, ook werd het gebouw gebruikt voor evenementen als bijv. een markt. In de kerkgeschiedenis zijn er en kele tradities uit de middeleeuwen verbroken door bijeenkomsten die wy tot voor kort nog kenden. Maar deze bijeenkomsten voldeden niet meer en de kerkdeuren werden ge sloten. Wat wij nu in de kerk deden was het zoeken naar mogelijkheden om toch iets met deze fraaie ruimte, die nu niemand mag beleven omdat de deuren dicht zijn, te doen. Wat is er allemaal gebeurd? Wel, er was een toneelgroep, een jazzgroep, een troubadour, een ka mermuziekgroep, en een tentoon-1 stelling van kunstenaars uit de wijk. Ik dacht dat er niks nieuws bij dit rijtje staat, al deze dingen zijn wel eens eerder in een kerk ge beurd. Het enige nieuwe zou zijn is dat er pils is geschonken en dat je een stukje vlees kon eten, maar ook dat is niet nieuw want er werd en wordt wel eens meer gedronken en gegeten in een kerk en waarschijn lijk ook wel door die mensen die deze kerk met hun eigen handen hebben gebouwd. En dat er dan wat rommel op de grond ligt na een geslaagd feest is geen abnormale zaak want overal waar mensen zijn geweest ligt er af val, een probleem van niet alleen deze tijd. Ik dacht dat er iets goeds was ge beurd op 18 september j.l., er is iets gedaan wat helemaal niet nieuw was, maar er is alleen naar gestreefd om het gebouw een keer te gebrui ken voor de bewoners uit de wijk. We hebben erg veel geleerd die avond, er is erg veel over gepraat en de mensen waren erg enthousiast. Een ding kunnen we niet verande ren in deze ruimte en dat is de spanning, het mystieke, dat zal er altijd blijven en dat is gewoon fijn. Paul Bakker Herensteeg 8 Leiden één van de organisatoren van het wijkfeest LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500*. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4^25 Jaarabrnnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummere 0,55 Abonnementsgelden bQ voor uitbetaling té voldoen. Bij automatische ovwschFij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2