De liefste schouwburg van Nederland volgende week weer open ZATERDAG 9 OKTOBER 1976 PAGINA 19 LEIDEN - Het liefste schouw burgje van Nederland" gaat vol gende week vrijdag weer open. Daarmee heeft Leiden zijn ruim vijfhonderd plaatsen tellende to- neelaccommodatie weer terug. De restauratie en de afwerking van de schouwburg zijn voltooid en de re sultaten zijn zichtbaar op de foto's op deze pagina. Op de foto rechts het vooraanzicht van de schouwburg. De bouwketen zijn afgebroken, de schouwburgge vel en ook die van het ernaast gele gen en verbouwde cultureel cen trum staan keurig in de verf. Links, een gezicht, vanaf de bal kons^ het toneel. Over smaak valt uiteraard niet te twisten, maar het bordeaux-rode doek lijkt in uitste kende harmonie met de kleuren van het schilderwerk van het plafond, de balkons en de bekleding van de stoelen. Een kijkje in de zaal. De regelma tige schouwburgbezoeker zal de spots, die vroeger aan de rand van de balkons hingen, nog missen. Hoe het belichtingsprobleem wordt op gelost is nog geheim. Sfeervol zijn ook de foyers, waarin eikenhouten bufetten, marmeren tafeltjes met bijpassende stoelen. In de foyers, zoals voorheen, een uit zicht op de Oude Singel. Helemaal in de stijl van de 18e eeuw is ook het brandscherm, waarop een toneelgordijn is geschilderd (foto rechts onderaan). De foto's zijn van de hand van de Amsterdamse foto graaf Ten Broek, en beschikbaar gesteld door het architectenbureau van Onno Greiner.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19