Bibliotheek in moeilijkheden jlfösrik !'e/cfee agenda Courbois en Kühne in "Hot House STOPLICHT PROBLEMEN TEN EINDE Buurtcomité blokkeert gevarenhoek bij LBF Beroepen naar Leiderdorp Oegstgeest krijgt eerste basisschool Burgerlijke stand PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 LEIDEN - Pierre Courbois en Wil lem Kühne geven morgenavond een duo-concert op Jazzzolder Hot House. Het concert begint om tien uur. Pierre Courbois, geboren in 1940, stamt uit een familie met een rijke traditie aan edelsmeden en musici. Aanvankelijk speelde hij piano en banjo, met drummen begon hij ei genlek pas op z'n achttiende. Ook toen hij al gediplomeerd edelsmid was, bleef hij drums spelen en met veel succes. De eerste grote door braak was in 1960 toen hij met het kwartet van Ton Wyhkamp het Loosdrecht Jazzfestival won. Aan het eind van de jaren zestig be gon hy met zijn eigen formatie: As sociation Pierre Courbois. Tegen woordig treedt hij veel met Loek Dikker op. Willem Kühne, geboren in 1946, heeft als pianist met de groep van Jo van Zandvoort veel langs de Duitse jazzclubs getoerd. Terug in Nederland volgde hij het conserva torium waar hij Niko Langenhuij- sen ontmoette. Daar werd de basis voor de groep Ohm gelegd, de groep die in 1975 de grootste jazz- prys van Nederland, de Wessel Ilc- kenprijs, kreeg toegewezen. Verder speelde hij mee in de groep van Gijs Hendriks, begeleidde veel bekende buitenlanders en zat in een van de laatste Association P.C. edities. Reli-musical van Alliance OEGSTGEEST - De verkeerslich teninstallatie op de Lange Voort/Abtspoelweg levert ern- Apotheken stige problemen op voor zowel voetgangers als fietsers. Fietsers worden in twijfel gebracht door dat tijdens de oversteek plotseling het voetgangerslicht op rood springt en voor de voetgangers geldt dat de oversteektijd te kort De stoplichten zullen straks de voetgangers beter beschermen. Aan beide problemen zal binnen kort een einde komen. Door de ombouw van de automaten zal er een langere tijd bestaan om over te steken en met het plaatsen van extra verkeerslichten voor fiet sers in de middenberm hoopt men ook een oplossing te hebben ge vonden voor de twijfelachtige si tuatie van de fietsers. LEIDEN - De in Den Haag geëindigde, nachtelijke achter volging van een gestolen auto, waarbij de Leidse politie ge bruik heeft gemaakt van een vuurwapen, blijkt in brede kring nogal wat vragen te heb ben opgeroepen. De korpsleiding van de ge meentepolitie in Leiden heeft 'althans in verband met de spec taculaire aanhouding van de au todief, een 19-jarige Leidse mili tair, een verklaring uitgegeven. Volgens deze verklaring is het gebruik van vuurwapens gere geld in de bijstandsinstructie gemeentepolitie, welke toestaat "dat tegen personen of tegen vervoermiddelen, waarin zich personen bevinden, een vuur wapen wordt gebruikt, o.m. in het geval dat een persoon moet worden aangehouden, die zich aan zijn aanhouding tracht te onttrekken of heeft onttrokken en wordt verdacht van een ern- Nachtelijke achtervolging van Leidse politie roept vragen op stig misdrijf dat bovendien moet worden aangemerkt als een grove aantasting van de rechtsorde". Hoewel bij de korpsleiding be grip bestaat voor de situatie, waarvoor de bemanning van de surveillance-auto was geplaatst in verband met het gedrag van de autobestuurder, waaruit men zou kunnen afleiden dat deze zich aan een ernstig feit had schuldig gemaakt, blijkt achteraf beschouwd dat dit niet het geval is. Wat betreft de achtervolging op grondgebied van een andere gemeente kan volgens de Leidse korpsleiding worden gezegd dat dit niet gebruikelijk is, maar dat de bevoegdheid hiertoe in de wet wel degelijk aanwezig is. "Als gevolg van een mobilofoonstoring was het contact van de betreffende surveillance-auto met de meld kamer van het hoofdbureau in Leiden komen te vervallen, waardoor het de meldkamer niet mogelijk- was andere ge meenten te waarschuwen, te meer omdat de rijrichting daar niet bekend was", aldus de ver klaring. Aan de officier van Jus titie in Den Haag zal over deze kwestie een rapport worden uitgebracht. LEIDEN - De bewoners van de Nieuwe Mare, gesteund door het buurt comité Noord vest, hebben op het gedeelte van de Nieuwe Mare van de' LBF-fabrieken tot aan de Langegracht een voetpad gemarkeerd door di verse hindernissen aan te brengen. Doel hiervan is te voorkomen dat er ongelukken gebeuren als de bewoners hun woningen verlaten. Volgens de bewoners en het buurtcomité komt het verkeer doorgaans met grote snelheid door de scherpe bocht over het bruggetje bij het LBF- terrein, waarbij vaak een gedeelte van de stoep als uitweg wordt genomen. Dit met alle gevaarlijke gevolgen vandien voor de bewoners en voorbij gangers. Daarnaast wordt het langzame verkeer belemmerd door het zich naast elkaar opstellende autoverkeer, terwijl bovendien de oude panden hevig te lijden hebben van het zware goederenverkeer met als gevolg verzakkingen en scheuren. In een brief aan B en W van Leiden hebben de bewoners en het buurtco mité geëist dat er een nieuw en verbeterd voetpad komt en dat er een fietspad wordt aangelegd waar geen auto's gebruik van kunnen maken. De bestaande ruimte voor het snelverkeer zou dan worden beperkt tot één rijstrook. Daarnaast moet, aldus de bewoners, het zware goederenverkeer over de daarvoor bestemde autowegen worden geleid (city-ring) en moet het door dit verkeer ontstane, slechte wegdek worden vernieuwd. de avond-, nacht- en zondagdienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van 1 tot 8 oktober door Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134 en apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. Tevens zaterdag tot 1 uur Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. DONDERDAG v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp. Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam., keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam., koffiebar 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, groepen: recht/onrecht, kamerbewoners, hande narbeid, film, toneel, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open café, 9-12 uur nam. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning en commissie onderwijs, samenlevingsopbouw en sport, 8 i Gemeentehuis Warmond, met Alphens Mannenkoor Personeelstekort maakt controle onmogelijk ALPHEN AAN DEN RIJN - Het jeugdkoor The Alliance geeft za terdag in de Adventskerk een con cert met medewerking van het Alphens Mannenkoor. Het is het eerste „echte" concert dat het jeugdkoor geeft In het algemeen verleent het koor zijn muzikale medewerking bij kerkdiensten. Op het programma staat onder meer het roek-oratorium „It's ge tting Late", gebaseerd op het bij belboek Openbaringen. De leden van het koor hebben er onder lei ding van Arjen van Lunen ander half jaar aan gewerkt De instru mentale begeleiding bestaat uit piano, gitaar, slagwerk, fluit en bongo's. Voor de pauze zingt het koor en kele liederen onder leiding van de „nieuwe" dirigent Barend van Triest Het Alphens Mannenkoor staat onder leiding van Sander de Kleuver. Het concert in de Adven tskerk begint om 20.00 uur. LEIDERDORP - De kerkeraad van de Geref. Kerk te Leiderdorp heeft in de vacature van ds. Van Netten een beroep uitgebracht op ds. T. Doesburg te Bovensmilde (Drente). Ds. Doesburg is 45 jaar oud. Hij was eerst predikant in Tienhoven en in Leerdam. Sinds 1969 werkt hij in Bovensmilde. VOORSCHOTEN - De commissie voor welzijn en Onder wijs van Voorschoten had weinig moeite met de cijfers van de Stichting Openbare Bibliotheek Voorschoten. Moeilij ker was het voor de commissieleden om toe te moeten zien dat mede door de ingebruikneming van het nieuwe gebouw vorig jaar om de toenemende „leeshonger" vooral bij de jeugd de kwaliteit van de bibliotheek als geheel een diepte punt heeft bereikt. Zowel voorzitter Mr. J. Klaasesz als direktrice mevrouw Sterk wezen op het ernstige personeelstekort, waardoor de voorlichting volledig in het gedrang komt en de biblio thecarissen niet verder komen dan alleen de registratie van de uitle ningen. Bovendien wordt de biblio theek in de avonduren door jonge ren „onofficieel" gebruikt als socië teit. Daarnaast heeft de bibiblio- theek aldus de voorzitter moeilijk heden met jongeren: „die binnen komen om lol te trappen en de boel af te breken". Somber In overleg met „De Lindehoeve" zijn deze week vrijwilligers aange trokken, die zullen proberen enige orde te handhaven. Het was een somber verhaal dat door voorzitter en directrice van de bibliotheek In 1977 van start OEGSTGEEST - Met ingang van 1 augustus 1977 zal de Oegstgeester Kamperfoelieschool ook de be schikking krijgen over een aantal lokalen ten behoeve van kleute ronderwijs. Dit deelde wethouder Gmelich Meijling gisteravond mee tijdens een vergadering van de commissie onderwijs en maat schappelijke aangelegenheden. In de afgelopen tijd hebben daar over gesprekken plaats gehad tus sen het schoolbestuur, de inspec- trice van het kleuteronderwijs en de besturen van andere Oegstgees ter scholen. Noodlokalen Na het gereedkomen van de nieuwbouw van de Kamperfoelie- school zullen de drie noodlokalen dienst kunnen gaan doen voor het kleuteronderwijs. Het zal dan te vens de eerste basisschool binnen de gemeente Oegstgeest zijn, waar sprake is van een volledige integra tie tussen het Kleuter- en lager on derwijs. Verwacht mag worden dat eerst in januari 1977 de kredietaan vrage de comissies zal bereiken. Daarnaast heeft ook het bestuur van de Dr. K. Schilderschool een verzoek ingediend voor de stich ting van een kleuterschool. Deze school richt zich op leerlingen uit de omliggende plaatsen en vormt als zodanig geen probleem ten aan zien van de bezetting van de scho len- De kosten voor de stichting van een dergelijke school zullen volle dig particulier gedragen moeten De commissie hield zich gistera vond ook bezig met de verordening op de vorming van de commissie welzijnszorg voor bejaarden. In september is er over deze verorde ning een openbare hoorzitting ge weest waarbij diverse organisaties die zich met dit onderwerp bezig houden nogal aanmerkingen had den op het concept-ontwerp. Men wil tot zo'n commissie komen om dat het naar de mening van het col lege overweging verdient ter behar tiging van de belangen van de ou dere inwoners van Oegstgeest te komen tot een formeel overlegor gaan. "Daarbij dient duidelijk ver meld te worden dat het niet de be doeling is in de afzonderlijke be voegdheden van de organisaties te treden. De commissie zal eigen be voegdheden hebben en daarnaast in overleg met B. en W. opdrachten kunnen uitvoeren", aldus wethou der Gmelich Meijling. Karinerschool Na de hoorzitting zijn veranderin gen aangebracht in het concept. Een tweede hoorzitting zal gehou den worden op 27 oktober a.s. Daarna zal de commissie zich uit spreken over het totale ontwerp. Tenslotte kon meegedeeld worden dat Gedeputeerde Staten de begro ting voor de bouw van de Prof. dr. Leo Kannerschool heeft goedge keurd, zodat daar binnenkort be gonnen mee kan worden. verteld werd. Door de grote drukte is ook iedere controle zoek en de indruk bestaat dat boekwerken zonder afstempeling meegenomen worden en nooit meer in de biblio theek terugkeren. Het personeels bestand wordt door het rijk gere geld. Op dit moment zijn er in de avonduren maar vyf bibliotheca rissen beschikbaar. Automatise ring van de uitlening wordt voorbe reid en daarna komen er mensen vrij voor controle en voorlichting. De meeste tijd wordt verdaan met stempelen en kaartjes invullen. Controleur Voor de bibliotheek betekent snelle hulp dubbele hulp en de commissieleden verzochten de voorzitter van de bibliotheek om de automatisering zo snel mogelijk tot stand te brengen en te trachten zo spoedig mogelijk een controleur aan te stellen. Opnieuw kwam de stichting van een permanent gebouw voor de Rudolf Steinerkleuterschool aan de orde. Doordat de vergadering werd voorgezeten door de reserve-wethouder Th. Esselaar kon wethouder Marselis niet ter verantwoording worden geroepen over het gegeven dat de scholen nota nog niet uitgebracht is. De commissie bleef het betreuren dat de Rudolf Steinerschool beslist een permanent gebouw wil en niet zoals de andere kleuterscholen in Voorschoten een semi-permanent gebouw. Men besloot de gemeente raad te adviseren de verlangde me dewerking voor de Rudolf Steiner school te verlenen. Inbrekers stelen jasjes LEIDEN - Bij een inbraak in de herenmodezaak van Penseel aan dë Haarlemmerstraat is voor bijna 3100,- aan kleding ontvreemd. De daders, die door vernieling van de voordeur binnenkwamen, maakten veertien suède jasjes, drie leren jas jes en een regenjas buit. FORUMAVOND HAASWUCK OEGSTGEEST - Wethouder dr. O. C. van Belle, raadslid mr. J. Boes- jes, PPR-lid A Rennen, bestuurslid J. C. Schellingerhout van de wo ningbouwvereniging „Buitenlust" en mevrouw J. de Groot-de Graaf van de milieuwerkgroep Oegst geest vormen de leden van het fo rum dat wordt gevormd voor een informatie-avond over het Oegst- geestster uitbreidingsplan Haas- wijek. De avond wordt op 14 okto ber georganiseerd door de PvdA- afdeling Oegstgeest. Plaats .van handeling is „De Roode Leeuw". LEIDEN - Geboren: Ewoud, zv W. Ku- zee en J. J. Sassen; Harmke Francina Geertruida, dv F. H. Koenegracht en G. A. L. Bosscher; Bianca Carola, dv H. W. Riesebos en J. A. Schipper; Ronnie, zv J. de Mooij en B. Bijsterbosch; Inge Julia, dv R. Vogel en J. M. Breedveld; Marco, zv J. N. v. Duijn en M. v. Duijn; Kristiane, dv C. de Vreugd en P. Meijvogel; Frank Theodorus, zv M. H. M. Braun en C. F. J. Schaap; Patty Johanna, dv J. de Jong en J. Vletter; Dirk, zv J. v. Egmond en J. Hoek; Simone Marise; dv S. Kraan en M. E. V. Gent; Elseline Vere, dv S. Ploem en P. H. M. Röhling; Renske Christel; dv N. J. Bosman en I. P. J. J. Marsman; Nor- bert Jacobus, zv M. Binnendijk en M. A. v. Wijk; Rémin, zv K. Kouchek-Zadeh en Z. A'zami; IJda Sophia Wilhelmina, dv A. J. v. Duijvenbode en L. S. Zwa nenburg; Danièl, zv P. J. v. d. Broek en H. v. Dijkhuizen; Sandra Jacqueline, dv J. A. Ouwehand en A. J. v. Duijn; Eliza beth Mary, dv B. Fitten en D. H. Har- nisch. Overleden: W. J. Hoogkamer (67) m; P. M. Egberts (82) geh. gew. m. A. J. Grif fioen; M. de Jong (54) ev. S. H. J. M. v.d. Aar; J. J. Bosman (62) m; C. v. Mook (52) geh. gew. m G. Severins; J. Voortwist (67) m; A. P. Berkhuizen (20) v; A. v. Eg- mond (83) m; G. V. d. Neut (79) geh. gew. m. M. Heemsbergen; J. Voll (68) m; M. M. Daudeij (57) ev H. Kuipers; J. W. Lam- boo (84) m; W. C. Hooijmans (83) m; G. J. v. Roeijen (87) m. Gehuwd: G. v. Schie en B. A. M. J. Geijer; A. H. Wijsman en W. M. Koppers; De bibliotheek in Voorschoten fungeert in de avonduren als „.onoffi ciële soos" voor jongeren. TIJDIG Niemand zal de Oegstgeester com missie voor financiën en cultuur kunnen verwijten op het laatste moment beslissingen te nemen en het ambtenarenkorps niet tijdig te waarschuwen. Integendeel, die commissie spant zich zelfs in om de stress onder leden en ambtena ren te bestrijden. Vandaar dat men nu reeds, in okto ber, al plannen maakt voor het etentje dat de commissie in maart van het volgend jaar zal hebben. Het is alleen te hopen dat het eten intussen niet koud wordt. DOODLOPEND Is ontwikkelingssamenwerking een doodlopende weg? Voorwaar geen gemakkelijke vraag vrien den, zo maar midden in de week terwijl Panoramiek gisteren al op de televisie was. De ontwikke lingssamenwerking verkeert in een impasse, zo meent medewer ker drs. P. Terhal van het centrum voor ontwikkelingsprogramme ring. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Kourd-studio Centrum voor intermenselijke betrek kingen. Geopend ma. t/m vrij. 10.00-18.00 uur en 19.30-23.00 uur. Zon dag 19.30-23.00 uur. Oude Rijn 88, tel Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraai36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwük, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s avonds en in het weekeinde). Dierenhulpdienst reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur donderda- SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Hij komt op 12 oktober in "De Oos thof' aan de Donker Curtiuslaan in Wassenaar alles over de dood lopende weg en de impasse vertel len, onder auspiciën van Huma- nitas, de Wereldwinkel en het Humanistisch Verbond. soos In Soos Mirakel, onderdeel van het Leidse Breehuys komt Paul Blac- kwell, een muzikaal moeilijk te plaatsen figuur, die zowel folk en blues als jazz en rock'n'roll op zijn programma heeft. Een man met een brede belangstellingssfeer dus-eigenlijk een schaap met vijf poten, dat op 8 oktober vanaf 20.00 uur voor twee gulden te zien en te horen is. WANDELEN En dan de sport nog evenvoor het sluiten geblazen is. De 18e hut- spottentocht in Leiden, voor wandelaars. Start op de hoek van de Rijnsburgersingel en het Schuttersveldafstanden 5,10,15, 20 en 40 km, inschrijfkosten een rijksdaalder. Datum: 9 oktober. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54— Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500'. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschry ving geen administratie- en in; cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2