mededelingen gemeentebestuur leiden 4tlm8okt.'76 DE GROOTSTE KOLLEKTIE TAPIJT EN GORDIJNEN VAN DE HAARLEMMERSTRAAT I Haarlemmerstraat 214, Leiden, 071-122614 Mededelingen i.v.m. 3 oktober Sluiting stadhuis en gemeentelijke diensten De gemeentesecretarie en de gemeentelijke diensten zijn op maandag 4 oktober voor het publiek gesloten. Alleen het Bureau Bevolking op het stadhuis is tijdelijk geopend en wel 's-ochtends van 8.30 tot 10.30 uur uitsluitend voor aangiften van geboorte of overlijden. Openstelling gemeentelijke musea In verband met de 3 oktober festiviteiten gelden a volgende openingstijden en toegangsprijzen. De Lakenhal zaterdag 2 oktober geopend 10-17 uur; toegang 1,50 voor kinderen; zondag 3 oktober, geopend 13-17 uur; toegang gratis; maandag 4 oktober geopend 10-12 uur; toegang gratis. Molenmuseum De Valk r de gemeentelijke musea de r volwassenen en 0,75 zaterdag 2 oktober gesloten i.v.r zondag 3 oktober geopend 13-17 kinderen; maandag 4 oktober gesloten (altijd gesloten op maandag, kermis bij de molen; ir, toegang/ 1,-voor volwassenen 0,50 voor ook wegens de kermis). Ophaaldienst huisvuil In de week van 4 tot en met 8 oktober wordt het huisvuil in Leiden slechts éénmaal opgehaald. De ophaaldiensten vinden plaats op donderdag en vrijdag. Tribune voor bejaarden Bejaarden, die op maandag 4 oktober 's-middags de grote optocht willen bekijken kunnen daarvoor gebruik maken van de tribune voor het stadhuis in de Breestraat. Deze tribune wordt geplaatst tussen de monumentale trap van het stadhuis en de Maarsmansteeg. Andere toeschouwers wordt verzocht er aan mee te werken, dat de tribune alleen door bejaarden wordt bezet. In de ochtenduren is de tribune toeganke lijk voor degenen, die de sportdemonstraties en andere aktiviteiten in de Breestraat willen gadeslaan. Grote optocht De jaarlijkse 3 oktober optocht begint maandag 4 oktober a.s. om 13.00 uur precies op de Burggravenlaan. De route is als volgt Hoge Rijndijk - Hogewoerd - Breestraat - Kort Rapenburg - Prinsessekade - Blauwpoortsbrug - Morsstraat - Morssingel - Plesmanrotonde - Stationsplein - Stationsweg - Steenstraat - Blauwpoortsbrug - Haarlemmerstraat - Pelikaanstraat - Hooigracht - Watersteeg - Hogewoerd - Brees traat - Koornbrugsteeg - Vismarkt - Aalmarkt. Het is verboden om tijdens deze optocht met een auto langs bovengenoemde route te staan. Bewoners in stra ten, waar de optocht zal passeren, wordt verzocht tijde lijk een ander plekje voor hun auto te zoeken. Feestmarkt In verband met de verplaatsing van de kermis naar de omgeving van Molen De Valk zal de 3 oktobermarkt dit jaar gehouden worden op: de Oude Singel tussen Turfmarktbrug en Marebrug, de Turfmarkt, de Beestenmarkt en de Nieuwe Beestenmarkt. De openingstijden van deze feestmarkt zijn: zaterdag 2 oktober van 17.00 tot 24.00 uur en maandag 4 oktober van 8.00 tot 24.00 uur. Warenmarkt In verband met de 3 oktoberfestiviteiten zal de warenmarkt rond Nieuwe Rijn en Hooglandse Kerkgracht op zaterdag 2 oktober a.s. om 16.00 uur 's middags beëindigd worden. Verkeersmaatregelen In verband met de verplaatsing van het Lunapark en de feestmarkt naar de binnen stad rond Molen De Valk zijn de volgende maatregelen getroffen: Op donderdag 30 september j.l. is 's ochtends om 8.00 uur de gehele Lammermarkt met rijbanen voor het verkeer afgesloten. Dat geldt eveneens voor de Molenwerf, de Schuttersveldweg en het Schuttersveld. Ook de oostelijke rijbaan van de Oegstgeesterweg (tussen Stationsplein en Willem de Zwijgerlaan) is afgesloten. De Oegstgeesterweg is alleen in de richting van het station toegankelijk. Deze afsluitingen worden weer opgeheven op dinsdag 5 oktober a.s. 's nachts om 24.00 uur of zoveel eerder als mogelijk is. Op zaterdag 2 oktober a.s. vanaf 14.00 uur wordt het gebied uitgebreid met de weste lijke rijbaan van de Oegstgeesterweg (tussen Stationsplein en Willem de Zwijger- laan), Rijnsburgersingel, 2e Binnenvestgracht, Beestenmarkt, Nieuwe Beesten markt, Oude Singel (tussen Beestenmarkt en Mare), Fokkestraat, Scheistraat, Mark straat, en Turfmarkt. Deze afsluiting duurt tot uiterlijk maandag 4 oktober 24.00 uur of zoveel eerder als mogelijk is. Tijdens deze afsluiting van het kermisterrein kan het verkeer stad-in gebruik maken van de Steenstraat. Het verkeer stad-uit wordt verwezen via de route Apothekersdijk, Stille Rijn en Lange Mare. Tenslotte zal op maandag 4 oktober ook de Breestraat en de Marktenroute tot onge veer 17.00 voor het gemotoriseerde verkeer worden afgesloten. Auto thuis In verband met de drukte die tijdens de festiviteiten in de binnenstad wordt verwacht raadt de politie bezoekers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gevolg van de afsluitingen en de verkeersmaatregelen zal het centrum van de stad moeilijk bereikbaar zijn. Het verkeer wordt door middel van speciale borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes. Parkeren De politie adviseert bezoekers, die toch per auto naar de stad willen komen zoveel mogelijk buiten de singels te parkeren. Gewezen wordt op de mogelijkheid een parkeerplaats te zoeken op het terrein van de Groenoordhal aan de Willem de Zwijger laan. (Brom)fïetsen Het is niet toegstaan om fietsen of bromfietsen mee te nemen op het terrein van het Lunapark. Bezoekers kunnen hun fiets of bromfiets plaatsen op het speelterrein bij de school op het Schuttersveld, op het Stationsplein naast het station bij het viaduct, het voorterrein van de LBF aan de Mare en op het speelterrein van de voormalige school aan de Boommarkt. Vuurwerk Op last van de brandweer wordt medegedeeld, dat het verboden is zich op 4 oktober a.s. 's-avonds op te houden binnen een straal van 50 m van de plaats op het Schutters veld waar het slotvuurwerk wordt afgestoken. Op het onbestrate gedeelte van het Schuttersveld wordt aan de zijde van het Stationsplein, een speciale ruimte ingericht om het vuurwerk te zien. De aandacht wordt er verder op gevestigd dat vóór en tijdens het vuurwerk de Oegstgeesterweg, tussen Stationsplein en Willem de Zwijgerlaan, ook voor voetgangers is afgesloten. Commissievergaderingen Commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. Donderdag 7 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Bespreking bouwplannen AZL. Verlenging huurovereenkomst met de onderwijsstichting St. Bonaventura mbt een perceel grond op het Schuttersveld. Gemeentelijke bijdrage in rehabilitatie van volgens de Monumentenwet 1961 be schermde woningen en overige beeldbepalende woonpanden gelegen in stadsver nieuwingsgebieden in de gemeente Leiden. Rapport van de dienst van gemeentewerken inzake bestrating Boommarkt. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 7 oktober a.s. om 20.15 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Vervanging van een VW-bedrijfswagen in gebruik bij de Dienst beheer schoolge- bouwén. Krediet t.b.v. botenloods voor "Die Leythe". Aanstelling tweede burgerraadsman. Ter kennisneming: - Overzicht van de in nabije toekomst leegkomende gemeentelijke schoolgebouwen en gebouwen van bijzondere scholen voor k.o. en g.l.o. naar de toestand per 1 september 1976. Contourennota (21.00-23.00 uur). Commissie voor de beroepschriften de beroepschriften der gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie op woensdag 6 oktober a.s. om 16.30 uur in kamer 263 van het stadhuis, uitspraak doen op het beroep van de heer W. Verberg in Leiden tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 15 april 1976, houdende aanschrijving tot het aanbrengen van een dakgootafvoer voor het pand Levendaal 119, Leiden. De commissie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie op woensdag 6 oktober a.s. om 17.00 uur kamer 263 van het stadhuis, behandelen een beroepschrift van de heer J. Lepelaar in Leiden tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 10 augustus 1976, houdende aanschrijving tot herstel van onderhoudsgebreken aan het pand Cathari- nastraat 12, Leiden. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Ontheffingen Ontheffing drank- en horecawet De burgemeester deelt mee, dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op zaterdag 2 en maandag 4 oktober a.s. niet geldt voor de houders van consumptietentjes op de feestmarkt. Het verbod geldt op die dagen ook niet voor de houders van consumptietentjes, die met toestemming van B. en W. elders in de gemeente een standplaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vastgesteld voor zaterdag 2 oktober op 24.00 uur en voor maandag 4 oktober op 01.00 uur 's-nachts. Ontheffing winkelsluiting In verband met de 3 oktoberviering mogen winkels voor viswaren, feestartikelen en tabakswaren op zaterdag 2 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het publiek geopend zijn. De sluitingstijd voor maandag 4 oktober is vastgesteld op 01.00 uur 's-nachts. Deze ontheffing van de winkelsluitingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthandel, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horecabedrijven De Burgemeester deelt mee, dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en consumptie-inrichtingen. Deze ontheffing geldt voor de nacht van zaterdag 1 oktober a.s. tot 03.00 uur en de nacht van maandag 4 oktober a.s. tot 02.00 uur. Diversen Schouwaankondiging Burgemeester en wethouders van Leiden delen hierbij aan alle eigenaren van opper vlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan gelegde riolen en waterleidingen) in de gemeente Leiden mee, dat, overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedreven over genoemde wateren in de periode van 11 oktober 1976 tot en met 22 oktober 1976. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging tenge volge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroeiing van bomen en struiken die de waterstroming belemmeren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de deugdelijkheid van de be schoeiingen etc. Bedoelde eigenaren wordt gewezen op hun verplichting hun eigendommen vóór 11 oktober 1976 in overeenstemming met de schouwbepalingen te brengen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst Gemeen tewerken, afdeling rioleringen, Boommarkt 6-7, te Leiden, telefoon 071-769241, toe stel 229. Indieningstermijn huursubsidie Onlangs heeft het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening de ter mijn voor het indienen van aanvraagformulieren voor individuele huursubsidie met drie maanden verlengd tot 1 januari a.s. Het gaat hier om gezinnnen, duurzaam samenwonende alleenstaanden en alleen staanden van 30 jaar en ouder, die huursubsidie willen aanvragen voor het tijdvak 1 juli 1976 tot 1 juli 1977 a.s. De datum van 1 januari 1977 geldt niet voor huurders, die pas na 1 oktober 1976 een woning betrekken. Voor deze huurders geldt een indieningstermijn van drie maan den. Deze termijn begint op de datum, waarop de huur is ingegaan. Aanvragen moeten bij de gemeente worden ingediend. Formulieren kunnen worden afgehaald en geleverd bij de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Daar zijn ook inlichtingenfolders gratis verkrijgbaar. Spreekuur wethouder Volkshuisvesting Op donderdag 14 oktober a.s. houdt de wethouder van Volkshuisvesting de heer A. Verboom zijn maandelijkse spreekuur. Dit spreekuur wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur 's-avonds en vindt ditmaal plaats in het klubhuis De Zevensprong, Be- rnhardkade 35. Het spreekuur is in de eerste plaats bedoeld voor bewoners in het Noorderkwartier en de Kooi, die huisvestingszaken met de wethouder willen bespreken. Eenrichtingsverkeer Maredorp-oost In de week van 11 oktober a.s. zal het stelsel van éénrichtingsverkeer in Maredorp- Oost worden gewijzigd en uitgebreid. Het gaat om de maatregelen: - de rijrichting in de Clarensteeg de Grevenstraat, de Druckerstraat, en de Janvos- sensteeg (tussen Clarensteeg en Van der Werfstraat) wordt omgedraaid; - er komt éénrichtingsverkeer op de Vollersgracht, in de richting van de Oude Vest; - het éénrichtingsverkeer op de Van der Werfstraat (tussen Janvossensteeg en Vol lersgracht) zal worden opgeheven. De laatstgenoemde maatregel is getroffen om de bevoorrading van enkele bedrijven niet te zeer te bemoeilijken. Deze verkeersmaatregelen zijn genomen voor een proeftijd van 3 maanden. Gevraagd JONGE KOK OF LEERLING KOK 5-daagse werkweek; zondags vrij. HULP VOOR DE AFWAS de avonduren. i §\*ixo Bistro d' Oude Herbergh Voorstraat 44. Voorschoten, tel. 2524. NAJAARSSTOFFEN In handbedrukt van Paap en Marimekko. Zuiver wollen IJslandse kleding. Arabia serviezen uit voorraad leverbaar. Bronzen sieraden. Kado geschenkartikelen enz. HANS VINK Breestraat 119, Lelden t/o Stadhuis - Tel. 071-122839. LEKKAGES! Snel gebeld zo hersteld. Voor reparaties aan uw dak Fa. de Graaf Nieuwe Rijn 111 tel. 143773 Bezoekt onze Countrybar Gezellige sfeer, rustige muziek. Uw gastheren Gé en Wim. Herengracht 100. Telefoon 121935-140876*

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 29