Geloogd Massief Eiken Meubelfabriek Oisterwijk "Achteraf bekeken stom dat ik ben gaan zaalvoetballen Prijsverlagingen bij ALBRECHT... wanneer dit even kan Schakers in trainingskamp de Meubelmakers uit het zuiden des lands Royale tafeltenniszege VRIJDAG 1 OKTOBER 1976 Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.), Noordei ndseweg 116 (langs het water) tel. 01891-4670. Ma t/mza 9-18 uur, vrijdagavond tot 21 uur. Verkuylen wil rentree in Roodenburg LEIDEN - „Achteraf bekeken was het stom. Had ik er nooit aan moeten beginnen. Het leek me voor de afwisseling wel eens leuk om mee te doen. Nu ik het een paar keer gezien heb hoeft het al niet meer. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Toen het seizoen eenmaal begonnen was kreeg ik al snel de kriebels. Nu sta ik te springen om er weer tegen aan te kunnen, maar ik maak de opstelling niet. En boven dien ben ik door dit uitstapje vooral in conditioneel opzicht behoorlijk achterop geraakt. Nee, het was een ondoor dachte zet om te gaan zaalvoetballen". Reinier Verkuylen. Getalenteerd dat de (dinsdagse) training in het voetballer van eersteklasser Rood- gedrang komt. En hoewel uitspra- enburg, die voor de tweede achte- ken, meestal door trainers gadaan, reenvolgende maal aan het begin als zou zaalvoetbal gevaarlijk zijn van het seizoen te kennen gaf het en slechte invloed hebben op het shirt van het eerste te willen verrui- ..echte" werk, inmiddels algemeen len voor dat van de zaalvoetbal- als loze kreten worden beschouwd vereniging De Tegelhandel waar <z'e Noordwijk en LDWS) zijn er broer Bram ook voor speelt. Want t?ch altijd nog wel een paar vereni- volgens de principe gaat men in gmgen die het been stijf houden. Leiden Noord nog steeds te werk Reinier Verkuylen besloot dat ook zaalvoetbal is voor de selectiespe- te doen, trok zijn conclusie en ging Iers taboe ln "et derde elftal voetballen. Hij Mede omdat er dit jaar op woens- keerde echter ras op zijn schreden dag gezaalvoetbald wordt is er nog **rug toen hlJ s£er en smaak van maar een luttel aantal Leidse clubs, zowLel hfl vcetbaUen op zonda dat deze stelregel hanteert en ge- gochtend orn half elf als van het woon omdat de selectiespelers niet sPele/J m de Groenoordhal had ge- langer voorgehouden kan worden, Proetd- Hij besloot het, mede door de aan drang die van boven af op'hem werd uitgeoefend, bij oefenwed- strijdjes in de zaal te laten. Vorige week meldde hij zich weer bij trainer Versteegh, die, ondanks de wat mindere prestaties van Ver kuylen in het vorig seizoen, zeker content zal zijn met de terugkeer van de frêle middenvelder, een vaste keus voor het Leidse elftal en geregeld gesignaleerd in Zeist on der de hoede van bondscoach Arie de Vroet. Voorbarig Hoewel hij staat te popelen om „weer aan de bak te kunnen" pro beert Verkuylen angstvallig te vermijden, dat er voorbarige con clusies getrokken worden. „Ik moét me natuurlijk allereerst waarmaken. Stel, dat ik binnen af zienbare tijd mijn rentree zak ma ken, dan is het nog maar de vraag of mijn invloed van belang zal zijn het het dode punt heen te komen. Dat het momenteel met Roodenburg nog niet best gaat is een ding wat zeker Reinier Verkuylen: Jk ga me weer volledig op Roodenburg con centreren". is. „Onbegrijpelijk eigenlijk", mij mert hij voor zich uit. „Deze ver eniging heeft zo ontzettend veel ta lent rondlopen, dat het önvoorstel- baar is dat de hoofdklasse nog niet is bereikt. Het komt er de een of andére manier gewoon niet uit. Tegen LENS ging het nog wel, bij Papendreqht was het al minder en afgelopen zondag tegen Olympia speëlde Roodenburg ver beneden zijn kunnen. Stuk voor stuk zijn het knappe voetballers, maar als team lukt het niet. Nóg niet althans. Het moet er toch een keer uitkomen. Roodenburg moet toch gemakke lijk kunnen promoveren". Mondjesmaat Over zijn eventuele aandeel in deze SOFIA - Het Nederlandse tafeltennisteam heeft gisteren in Sofia een royale overwinning van 6-1 behaald op Bulgarije in de tweede divisie van de Europese competitie. De enige nederlaag werd in het gemengd dubbelspel geleden. Bettine Vrieskoop en Bert van Helm verloren met 1-2 van Stoyanov en Neikova. De uitslagen zijn (Nederlandse namen eerstgenoemd): Bert van der Helm-Djevat Hassanov 2-1 (17-21, 21-16, 21-13). Nico van Slobbe-Ivan Stoyanov 2-1 (21-17, 10-21, 21-15). Bettine Vriesekoop-Emanova Neikova 2-1 (21-11, 18-21, 21-11). Van der Helm/Van Slobbe-Hassanov/'Stoyanov 2-0 (21-19, 21-17). Vriesekoop/Van der Helm-Stoyanov/Neikova 1-2 (26-24, 21-23, 15-21). Van Slobbe-Hassanov 2-1 (21-16, 13-21, 24-22). Van der Helm-Stoyanov 2-1 (9-21, 21-14, 21-13). Kaarten WK voetbal duur BUENOS AIRES - De toegangskaarten voor het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1978 in Argentinië zullen zeer duur zijn. Zo duur zelfs, dat ze voor de Argentijnen zelf nauwelijks te betalen zullen zijn. De goedkoopste kaartjes moeten vijf dollar (13 gulden) opbrengen en de duur ste 60 dollar (ongeveer 156 gulden). Dit heeft generaal Antonio Luis Merlo, hoofd van het organisatiecomité, gisteren in Buenos Aires bekend ge maakt. In 1974 betaalde men in Wst-Duitsland voor de goedkoopste plaatsen ruim tien gulden en voor de duurste, tijdens de finale, ongeveer 90 gulden. ADVERTENTIE toekomstdroom spuit Reinier Ver kuylen slechts met mondjesmaat informatie. „Wat mij betreft sta ik er zondag in. Ik denk echter niet, dat Versteegh dat zal doen, hoewel het huidige middenveld bepaald nog niet sterk draait. Als ik een kans krijg grijp ik die wel met beide handen aan. Ik heb dat zaalvoetbal niet laten schieten om in het tweede te gaan spelen. De sfeer in de Groe noordhal beviel me dan wel niet,' het zaalvoetballen op zich is hart stikke leuk om te doen. Maar liever speel ik toch in het eerste van Roodenburg..Dus daar ga ik me vol ledig op concentreren. Dan moet het toch gek lopen wil het niet luk ken". AD VAN KAAM miljoen gulden aan prijzen Win 'n Philips kleuren tv. Philips kleuren, échte kleuren!-Dat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bent van deze fantastischè Philips kleurenontvanger. Ugeniet van het royale ()(i cm groot beeld, de natuurgetrouwe kleuren, het kristalheldere geluid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TV! Deze luxe Philips all-transistor heeft een winkelwaarde van f 2.04."),- en is een geschenk van Philips Nederland BV. oude prijs nieuwe prijs Albrecht Albrecht 5 kilo Zeeuwse kleibintjes 3,95 3,45 Pindakaas jampot 1,38 1,28 Spaghetti 500 gram 0,98 0,88 Pannekoekmeel 400 gram 1,15 0,98 aV-[ - v En onveranderd, ondanks EEG-verhoging, halfvolle melk literfles 0,79 APELDOORN - Wie mocht menen dat schaken eigenlijk niét op de sportpagina thuishoort moet de komende twee weken eens een kijkje gaan nemen in de bossen rond Apel doorn om tot het inzicht te kunnen komen hoe deerlijk hij zich vergist. Met name in de gezegende uren tussen vijf en zeven, wanneer in menig huisgezin de borrelfles ter' tafel komt en de etablissementen hun piek beleven, is de vaderlandse schaaktop sinds maandag te vin den op de velden van de Apeldoor- voetbalvereniging Brink en Orden of, al naar gelang het sche ma, in het - verwarmde - zwembad van deze bosrijke gemeente. Een klein uur intensieve sportbeoefe- jning, gevolgd door een louterend saunabad en afgerond met een heuse sportmassage door de vaar dige handen van B en O-verzorgster mevrouw Kempel moeten er voor zprgen dat het Nederlandse schaakteam op 25 oktober in ieder geval lichamelijk optimaal aan de start verschijnt van de schaak olympiade, die dan in het Israëli sche Haifa zal beginnen. Deze professionele aanpak, zonder meer een unicum in de Neder landse schaakgeschiedenis, is ont sproten aan het brein van het KNSB-bestuurslid voor topaange- legenheden Waling Dijkstra. En hoewel Jan Hein Donner, al weer snel van het sportterrein was ver dwenen op weg naar een reddende simultaanséance in Breda, en ook Hans Ree aanvankelijk duidelijk onwennig rondscharrelde in zijn pogingen de bal te ontwijken, werd het eerste partijtje oefenvoetbal door de deelnemers aan deze twee trainingsweken unaniem als posi tief gewaardeerd. Behalve met voetbal gaat het schaakolympiadeteam (in bord- volgorde Timman, Sosonko, Don ner, Ree, reserves Ligterink en Kuipers) zich natuurlijk ook bezig houden met het fijnere werk op de vierkante centimeters van de 64 velden. Dat gebeurt vier uur per dag in een speciale zaal van het Apeldoornse hotel Nieland, waar de deelnemers zijn ondergebracht. Kortsjnoj is de man die ervoor moet zorgen, dat onze nationale cory feeën hun repertoire versterken en verfijnen; hoewel de uitgeweken Rus zelf niet naar Israël zal meerei De onwennigheid en de onbedrevenheid in de veldsportbeotfening gaf snel reden tot een lacherig sfeertje in het trainingskamp van de schakers. /S A£r APGECOPEH Af ET AP/UE A/APP/E /s dateem £-/hd£ /EP/PUD CAE DX&D/eqV<5 7D7- /VEDÈRtAAJDS- EAPPPA -ÓELEC77E. C/E &EPGE7APPES //V DE TtX/G Wt>AS. cfe A/er acaa/aal 3 KEEP ACK7EP- EZKAEtP CAEPZl/DAf. EU */EP£lOA<AA/- P/OEAf 30XSEM MS PET ZEEP ZhPUIff- <5EMCPr VEBD. schriften heeft opgetekend) ten be hoeve van zijn nieuwe landgenoten prijs te geven. Voor de schakers, die als notoire individualisten gewoon zijn in de eenzaamheid van de eigen studeer kamer hun toekomstige strategieën te ontwerpen, was dit gezamenlijk als team opereren een zichtbaar stimulerende ervaring. Men leert elkaar nu ook eens in andere om standigheden dan achter dat eeu wige schaakbord kennen, en de verwachting van Waling Dijkstra, die vanuit het clublokaal van Brink en Orden de eerste sportieve ver richtingen van zijn pupillen nauw lettend gadesloeg, is dan ook dat het Nederlandse team, in welke boezem zich in het verleden veel vuldige onderlinge twisten hebben afgespeeld, in de toekomst als een hechte ploeg in de arena zal ver schijnen. Hoewel de onwennigheid en de van elkaar snel geconsta teerde onbedrevenheid in veld- sportbeoefening (alleen Timman, Bohm en Hartoch hebben in hun jeugd wel eens iets aan fysiëke conditie gedaan) genoeg reden gaf tot een wat lacherig sfeertje op de eerste training, nemen de spelers hun verblijf in Apeldoorn wel dege lijk serieus. Lezers schrijven Met teleurstelling heb ik kennis genomen van het, in het LD van maandag 27 september jl., geplaat ste verslag ven de voetbalwedstrijd Ammersol-KRV. Zowel in de kop boven het verslag als in de tekst ervan wordt door u gemeld dat KRV-doelman Herman Oudshoorn de scheidsrechter zou hebben besprongen. Dit is een onjuiste weergave van het gebeurde. Wat er gebeurd is is dit Herman Oudshoorn is na afloop van de wedstrijd, in het gedrang van spelers en supporters, per on geluk tegen de scheidsrechter op gebotst. Door deze, naar onze me ning verkeerde visie is een smet geworpen op de naam ven Herman Oudshoorn, die al bijna tien jaar in KRV 1 speelt en een blanco straf blad heeft. H. RIJNSBURGER Naschrift redactie: We zullen de strafzaak afwachten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17