Massale opkomst bij zwemprestatietochten In zwembad 7 "Poelmeer" Oegstgeest: eidse agenda Protesten tegen huurverhoging Expositie in De Pomp van drie kunstenaars KEURING HONDERD MAN OP 'RECREATIE-FIETS Boekenmarkt Amnesty geslaagd evenement PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 27 SEPTEMBER 191 MA OEGSTGEEST - Ondanks het feit dat het weertype afgelopen zaterdag niet uitnodigde tot een massaal optrekken naar de openluchtzwembaden kon het be stuur van de zwemvereniging Poelmeer toch terug kijken op een zeer geslaagd zwemevenement. Als af sluiting van het seizoen organiseerde de vereniging voor de achtste maal zwemprestatietochten over 400 en 750 meter. In totaal 1455 deelnemers ver schenen aan de start om zo doende na het "trekken" van 8 of 15 baantjes de, soms felbe geerde, herinneringsmedaille in ontvangst te kunnen ne men. In de ochtend bestond er voor de ouderen de gelegen heid om de proeven vah zwembekwaamheid af te leg gen. Opvallend hierbij was dat er in deze groep ook een groot aan tal personen van boven de pensioengerechtigde leeftijd aanwezig waren. De heer Van Ingen Schenau, belast met de algehele leiding: "De leeftij den lopen zeer uiteen. De jongste deelnemer vandaag was 4 jaar terwijl de oudste de 70 jaar al was gepasseerd." In de middag namen de lagere scholen met enige honderden enthousiaste zwemlustigen bezit van het bad. De Oegst- geester scholen waren veruit de grootste groep. Negen scholen verschenen met een groep van 40 of meer deelne mers aan de start. Formule Aan het eind van de middag restten nog de overige vereni gingen en groepen. Vooral in deze groep schrok men er niet voor terug beide afstanden te De organisatie toonde zich uiterst tevreden. "Bij deze weersomstandighe den toch een zo groot aantal deelnemers bewijst dat wij te gemoet komen aan een grote behoefte." Voor volgend jaar werkt het bestuur aan een nieuwe formule. "We zullen dan een zogenaamde 4-daagse gaan organiseren. Dit houdt in dat men 4 dagen achtereen 500 meter zwemt." "Maar", zo voegde de heer Van Tngen Schenau er snel aan toe,"dit zal niet ten koste gaan van de overige zwemtochten. We streven ernaar die in te passen bij de nieuwe vorm van pres- tatiezwemmen en het ligt in de bedoeling de laatste 4 dagen van het seizoen hiervoor te be stemmen." HAAGWEGKWARTIER: LEIDEN - Bewoners van het renovatiecomplex V van Ons Belang in het Haagwegkwartier hebben er in een brief aan staatssecretaris Van Dam nogmaals op aangedrongen om de huurverhoging van 1 april jl. in te trekken. WARMOND - In Galerie De Pomp wordt op het ogenblik geëxpo seerd door een drietal kunste naars die ieder een heel eigen stijl van werken hebben. Yoka Linders, de enige vrouw in het gezelschap, heeft een aantal ab stracte schilderijen gemaakt waarbij vooral de kleuren be langrijk zijn. Sommige werk stukken zijn heel rustig van kleurstelling, andere zijn uit bundiger, vrolijker en wilder. Er is een werkstuk met herken bare vormen, toch is dit voor de schilderes minder prettig ge weest om te maken. „Ik voel mij door het op doek zetten van her kenbare vormen geremd", ver telt Yoka. „Als ik mij uitslui tend bezig houd met dekleuren kan ik veel vrijer werken. Pentekeningen Tegenover de abstracte schilder werken hangt een aantal pente keningen in zwart-wit en licht gekleurd. De pentekeningen zijn van Frederico Pauke. Frederiko heeft de bekende componisten getekend in oude stijl. Heel pre cies zijn de afbeeldingen en de kleuren doen denken aan ou derwetse prentbriefkaarten. De zwart-wit tekeningen zijn eigen lijk karikaturen. Naast dit fijne werk maakt Frederico graag heel grote werkstukken bijv. op gebouwen, wanden e.d. Het grote werk ligt hem namelijk evengoed als het pieterpeuteri- ge. In de vitrine is het werk uitgestald van G. J. V. D. Kraan. Rondbor stige figuren van keramiek. Heel herkenbaar en gezellig. De heer v. d. Kraan pakt bij tijd en wijle een klomp klei en maakt gewoon wat hij gezien heeft of wat ie mand van hem vraagt. Dieren en mensen, allemaal puur Hollands uitgebeeld; een visser compleet met hengel, Kniertje, een paartje op een bankje e.d. „Ik heb wel eens geprobeerd iets moderns te maken, maar toen het af was vond ik er niets aan dus heb ik er weer een klomp klei van gemaakt", vertelt de heer v. d. Kraan, die in de oor logsjaren is begonnen met het werken met klei. WARMOND - Onder grote belangstelling heeft de Warmondse muziek vereniging St. Matthias afgelopen zaterdaga vond het laatste open luchtconcert gegeven ter afsluiting van de zomer. Dat gebeurde in en om de muziektent op De Baan, waar ook Crescendo uit Noordwijkerhout acte de présence gaf. Foto: de minirettes van St. Mat thias in actie. Zakkenrollers LEIDEN - Op de Leidse inarkt hebben zich afgelopen zaterdag twee gevallen van zakkenrollen voorgedaan. Een 65-jarige Leidse vrouw werd beroofd van haar portemonnee met een inhoud van honderd gulden. Zij betrapte echter de dader, een Spanjaard, die kort daarna door de politie werd aangehouden. Een 51-jarige marktbezoekster werd beroofd van haar porte monnee met f 120. Tussen beide gevallen bestaat volgens de poli tie geen verband. Etherpiraat LEIDEN - De Leidse politie heeft begin dit weekeinde in samen werking met de opsporings dienst van de PTT de etherpiraat "Capital" opgerold. De zendap paratuur, die een waarde verte genwoordigt van f1500, werd aangetroffen in een pand aan de Haarlemmerstraat en bleek ei gendom van een 30-jarige be drijfsleider. ZOETERWOUDE - Na een onder breking van twee jaar organi seerde de Fok- en Controlever eniging "Zoeterwouds Glorie" zaterdag weer een jongveekeu ring op het bedrijf van de heer W. G. van Veen aan de Weipoortse- weg. Bij onvoldoende belangstel ling bij de eigenaars van het zwartbont vee de keuring ditmaal beperkt tot de blaarkoppen. Hiervan was bleef de inschrijving de inschrijving groot want de ca talogus omvatte 80 nummers waarbij de opkomst 100 procent was. Gesterkt door dit succes ho pen de jongveedagcommissie en hoofdcontroleur Bonder volgend jaar weer beide categorieën ter keuring te krijgen. De jury be stond uit W. D. Eikelenboom, Rijnsaterwoude en J. F. M. Straathof uit Rijpwetering waar- fa y de heer H. Roest uit Leider dorp als arbiter optrad. Bij de melkvaarzen viel een zeer duidelijke vooruitgang in kwali teit te bespeuren met vooral beter gevormde uiers. Hierdoor was het voor de jury moeilyk om hier het dier met de beste uier aan te wijzen waar het ging tussen Jeltje 17 van A. C. v.d. Akker en Willie 17 van W. v. Veen, Willie 17 werd uiteindelijk winnaar. De belangrijkste uitslagen: Sierkalveren: la Arcoeig. A. C. v.d. Akker. Groepen Melkvaarzen: la W. G. v. Veen, lbFa. C. J. v. Leeuwen, (to taal 6 groepen). Groepen pinken: la J. L. Versteeg- en, lb W. G. v. Veen, (totaal 4 groepen). Groepen kalveren: la W. G. v. Veen, lb H. W. Versteegen, (totaal 7 groepen). Kampioen Vaarzen: Beatrix 93 van W. G. v. Veen, Loeti 27 van W. G. v. Veen. Kampioen Pinken: Wina 37 van J. L. Versteegen, Tini 20 van J. L. Versteegen. Kampioen kalveren; Loeti 33 van W. G. v. Veen, Roza 48 van H. W. Versteegen. Het argument daarvoor is dat de renovatiewerkzaamheden aan deze woningen nog aan de gang zijn. Om die reden is voor een an der complex in het Haagweg kwartier, van de Leidse Woning Stichting, geen huurverhoging toegepast. Dat laatste wordt ook door de be woners van Ons Belang aange voerd en „een schoolvoorbeeld van rechtsongelijkhed" ge noemd. De bewoners zijn „ver wonderd en teleurgesteld" over het feit dat Van Dam op een eer der verzoek van hun kant nega tief heeft gereageerd en „nauwe lijks op de argumenten ingaat". Voor de bewoners staat de toezeg ging centraal dat er pas van een jaarlijkse huurverhoging sprake zou zijn, nadat de renovatie van het hele complex is voltooid. De sondanks hebben ze al een huur verhoging van vijf gulden geac cepteerd, toen bij een herbereke ning de huren opnieuw werden vastgesteld. Bovendien komt de wijziging in het systeem van in dividuele huursubsidie sommi gen op een huurverhoging van dertig gulden te staan. De jaar lijkse huurverhoging, die per 1 april is ingegaan wordt echter door vrijwel alle bewoners ge weigerd. We zijn vastbesloten onze actie voort te zetten, zolang aan deze onrechtvaardige situatie geen eind wordt gemaakt", schrijven Martin Weijers tenniskampioen ZOETERWOUDE - In het afgelo pen weekeinde zijn de laatste fi nales gespeeld van de onder linge kampioenschappen van de Zoeterwoudse Tennisclub. In een spannende strijd, met een 7-5 uitslag in de derde set, klopte Martin Weijers zijn ri vaal Johan van Velzen en ver overde daarmee de titel bij de heren. Hij onttroonde daarmee Leijn Cijsouw die in de halve fi nale bij verrassing werd uitge schakeld door Johan van Velzen. Bij de dames prolongeerde Ann Cijsouw voor de vierde keer haar titel door zich de meerdere te tonen van Ineke Mallander. Petra van Peet werd junior- kampioene door Sabine Biekart te verslaan terwijl Frans Ver mond in de finale Alfons Ubert terugwees. ze in de brief aan de staatssecre taris. De bewoners wijzen erop, dat van feitelijke oplevering van het complex geen sprake is, omdat per 1 april nog maar enkele wo ningen waren gereed gekomen en de zg. tweede oplevering nog in haar geheel moest plaatsheb ben. De bewoners ondervinden van de renovatie bovendien, zo schrijven zij. veel overlast. „Onze ramen moeten geheel gesloten blijven in verband met de gewel dige stofontwikkeling, die con stant aanwezig is als gevolg van het machinaal verwijderen van oude steenvoegen. Verder on dervinden wij veel herrie van de werkzaamheden die met de re novatie zijn gemoeid; al 's och tends om zes uur worden puin- containers af en aan gereden", al dus de brief, die met een aantal foto's aan de staatssecretaris is gestuurd. Kinderen kunnen niet meer op straat spelen en de be- wonders kurlnen er hun auto niet meer parkeren. Bovendien zal deze situatie nog even voortdu ren, aldus de bewoners, omdat volgend jaar de straten weer worden opengebroken in ver band met de aanleg van een nieuwe riolering. De gemeente, i.e. het college van B en W, heeft zich eveneens ander maal tot staatssecretaris Van Dam gewend met het verzoek om de huurverhoging voor complex V van Ons Belang (De Genestetstraat-Nic. Beets- straat-Van Lennepstraat-Potgie- terlaan-Oltmanstraat) terug te draaien. Ook het bestuur van Ons Belang is het daarmee eens. WARMOND - Zoals elk jaar orga niseert de jeugdraad van War mond ook dit jaar weer een die- renochtend. Kinderen kunnen met hun' dier a.s. zaterdag naar het pleintje bij de Pomp komen waar zij zich kunnen melden bij een jury, die niet zal letten op ras zuiverheid, stamboom e.d. maar uitsluitend zal kijken naar de ver zorging van het dier en de om gang tussen kind en dier. Er zijn aardige prijsjes te verdienen en voor ieder kipd is er een kleine attentie. Om niet alle kinderen en dieren te gelijk te hebben en geen gevech ten te riskeren zijn er verschil lende tijden voor bepaalde dier soorten: 9.30-10.15 uur katten, 10.15-11.00 uur hamsters, mar motten en konijnen, 11.00-11.45 uur diversen en 11.45-12.30 uur honden. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdiensj der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 24 sept, tot 1 okt., door Apotheek Kok, Ra. penburg 9, tel. 124807: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorj schoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur namif Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uul 't Breehuys, breestraat 19, open-huis, 2-3 Tt(x?famNoordeinde 2a, WSW-groep, jeugdwerkloosheid, Troefkrant, textiel* werkvormen, 8-10 uur nam.; jazz-balletj 7-10 uur nam 't Bruggehoofd. Steenschuur 11, ama teur fotografen vereniging, 8 uur nam Steenschuur 6, helderziende waarnej ming en psychiometne, 8 i Gemeentehuis Leiderdorp, i bestuurszaken en commissie ruimte lijke ordening, 8 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 7.30 uur nam Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a, (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Dl Geopend: ma. en woe. van 11—13 uur, dij^ Koord-studio Rx Centrum voor intermenselijke betrek-JTg kingen. Geopend ma. t/m vri) 10.00-18.00 uur en 19.30-23.00 uur Zon ae dag 19.30-23.00 uur, Oude Rijn 88. telto< 144000. ve Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.0! uur, Noord, van Hogendorpstraat36,ma 10 30-11.30 uur. Kooi. Driftstraat 49a, di 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s D avonds en in het weekeinde). Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, E (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14 00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur. telefoon 142144 Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama. maatschappelijk werk- OEGSTGEEST - De door de Oegstgeestse adoptiegroep van Amnesty In- AdvOCatGH Spreekuur iernational georganiseerde boekenmarkt is een groot succes geworden. Vrijdagavond en zaterdag de hele dag waren er wel belangstellenden bij de boekenstal in hel winkelcentrum aan de Irislaan te vinden. Hoe groot de opbrengst is, is evenwel nog niet bekend. Dienstencentrum Adoptiefonds De boekenmarkt was bedoeld voor.het vormen van een adoptiefonds ten behoeve van geadopteerde politieke gevangenen in de DDR, Bolivia en Indonesië. In het laatste land gaat het om een groep van vrouwelijke gevangenen. Overigens is het niet de bedoeling dat de Oegstgeestse adoptiegroep gere geld met een boekenmarkt op straat gaat staan, de markt in het afgelo pen weekeinde was slechts een eenmalige activiteit. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20. QÏ) uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500'. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48*25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij autpmatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. VOORSCHOTEN - Ondanks het sombere weer hadden toch nog honderd belangstellenden gehoor gegeven aan de oproep van de turnvereniging Avanti om mee te fietsen op een recreatieve tocht van 25 kilometer door de regio. Bijzonderheid op deze tocht was de aanwezigheid van vijf mensen die hadden meegedaan aan de "Bike Centennial" - de grootste toertocht ooit vertoond - in de jubilerende Verenigde Staten. Hengeltje Corry, Gerard en Jack van Boheemen hadden het daar 3500 kilometer volgehouden, Joop van Leeuwen en Eric Westgeest hadden ieder 7000 kilometer gereden. De tocht door de regio startte in Voorschoten (zie foto) en had als rustpunt de drie molens bij Stompwijk, waar zelfs een hengeltje werd uitgegooid. De zondagmiddagfietstocht leverde over igens weinig problemen op. Er was slechts één lekke band. De deelnemers aan de recreatieve fietstocht bij de start.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2