Krachttoer Danaiden: winst op Stanfries Foreholte redt het niet tegen sterker Aneora Smith kan Mercasol niet meer stoppen pejbMfe TEAMS BATAVEN EN SPARTAAN SUCCESVOL Dertig goals bij Asko-Fides Pacta MAANDAG 27 SEPTEMBER 1976 SPORT LEIDEN - Er zaten enkele opvallende uitslagen in de wedstrijdenreeks van het afgelopen wee keinde. In de hoofdklasse leed Ons Eibernest een opzienbarende nederlaag tegen Deetos. Een klas lager verrichtte De Danaïden een prima prestatie door ongeslagen koploper Stanfries de eerste ne derlaag te bezorgen. Opmerkelijk was voorts de ongebruikelijke 15-15 score bij Asko-Fides Pacta in Assen. Zuiderkwartier leed zijn eerste neder laag al was dat (tegen koploper DTV) maar net aan: 6-7. In de eerste klasse louter goede prestaties van de Leidse ploegen. De Algemene overklaste Harga (13-5), Pernix bleef ongeslagen in Kinderdijk (6-7) en Ons Eiland pakte het eerste punt tegen het ongeslagen DEVD. De Danaïden-S tanfries 12-9 (4-3) - De minder goede afwerking van De Danaïden en de goede verdediging van de Friezen deden tijdens het eerste half uur van deze ontmoeting vrezen voor een nieuwe nederlaag van De Danaïden. Stanfries nam in dat tijdsbestek een 2-0 voorsprong. Geen hoopgevende start dus voor de ploeg van trainer Hensen, die "sjouwer" Simon Boot op de plaats van de nog steeds geblesseerde Eric Filemon had ingezet. Het harde werken van Simon Boot, werkte ditmaal mogelijk positief in op de rest van de formatie. Na het vruchteloze eerste half uur, was de daarop volgende ommekeer op merkelijk. Afstandsschoten van Gerard Nap betekenden 2-2 en vanaf dat moment ging het hard werkende De Danaïden meer in zichzelf geloven. Een zeer ver schot van Simon Boot bracht de ploeg de voorsprong, die de nodige rust gaf. Na rust drukte De Danaïden vak kundig door. Opmerkelijk was de uitstekende vorm van het dames sextet Trainer Jan Hensen daar over "Onze dames beslisten deze keer de wedstrijd". Aan het hoofd van het dameszestal stond de weer in genade genomen Bea v. d. Meel. Stanfries moest de kracht van de Leidse dames ondervinden. Hal verwege bedroeg de Leidse voor sprong maar liefst 9-4 en daarmee was de strijd, ondanks een terugval van De Danaïden tegen het eind, beslist. Fred v. Duyn (3), Gerard Nap (3), Bea v. d. Meel, Cees Chris- tiaanse (2), Sander v. Unen, Simon Boot en Joke de Kier scoorden. Asko-Fides Pacta 15-15 (8-10) - Na de opmerkelijke puntendeling voorspelde F.P. coach Piet de Haas: "Aan dit Asko verspelen nog veel ploegen punten". Misschien wat voorbarig na het sensationeel ver lopen duel, dat maar liefst 30 doel punten opleverde. Ondanks de flinke regenbuien kwamen de twee ploegen tot een geweldige presta tie. Tot 5-5 waren Fides en Asko aan elkaar gewaagd. Vanaf dat moment nam Fides Pacta het initia tief en dat leidde dankzij een vlotte afwerking lange tijd tot een Leidse voorsprong (8-10 bij rust). Het sterk veijongde Asko bleek daarna ook mentaal opgewassen tegen dit soort wedstrijden. Er werd door de Drentenaren een goed gebruik ge maakt van de strafworpen (alle 8 werden benut!). Dat weerhield Fi des Pacta eigenlijk van de winst, omdat via 8-11 de ploeg uit Drente door het benutten van drie straf worpen op gelijke hoogte kwam: 11-11. Ondanks deze tegenslag bleef Fides Pacta de beste uitzich ten op de winst houden. De voor sprong van 2 punten na twee goals van Heinrichs bleef in tact tot 5 mi nuten voor tijd. In de resterende minuten slaagde de thuisclub er in met verre schoten nog een punt te redden. De schutters: Diet Rosber gen (3), Dik Onderwater, Henny de Boer (2), Co de Haas (3), Hen Brakel Jan Heinrichs (3), Flip v. Meygaar- den en Yvonne Neuteboom. Zuiderkwartier-DTV 6-7 (3-3) - Het is Zuiderkwartier niet gelukt koploper DTV van de troon te sto ten. Met wat beter plaatsen en beter afwerken van de kansen, had dat echter wel mogelijk geweest. Zuid erkwartier werkte wel hard en compenseerde daarmee het ver schil met DTV, dat de bal gemakke lijker liet rondgaan. Niettemin zag de ploeg van trainer Berendes in de 2de helft zelfs kans de leiding te nemen (5-4), maar de geroutineerde Amsterdammers drukten op tijd door 5-7. Een strafworp van Rens Hensen (goed voor 2 goals) hal veerde de achterstand nog wel. Overige treffers van Toos en Joep v. Dam en Dirk Derksen (2). De Algemene-Harga 13-5 (8-3) - Een bliksemstart (5-0 in 7 minuten) bepaalde het treffen, waarbij het veel "oudere" Harga in het begin teveel fouten maakte en daardoor geen schijn van kans meer had. Ondanks moedig tegenspel was er voor de Schiedammers-niet veel eer te behalen, want halverwege be droeg het verschil nog steeds 5 pun ten: 8-3. Wat minder fortuin in de afwerking van De Algemene voor kwam in de 2de helft een debacu- leuze nederlaag voor Harga, dat met 13-5 nog erg blij mocht zijn. Wim v. Vliet (4), Wim v. Iterson (2), Jan Siardijn, Aad en Sannie Rus man, Ans Lambooy, Ruud en Truus v. Vliet, Lenie Slegtenhorst scoor den. Kinderdijk-Pernix 6-7 (2-2) - De aloude CKB-rivalen (mogelijk was er daardoor zoveel publiek!) maak ten er zaterdag een spannende par tij van, die Pemix uiteindelijk ver diend de winst opleverde. Pernix bleef daardoor ongeslagen, al moest het vrij lang (tot halverwege de tweede helft) Kinderdijk naast zich dulden: 3-3. Het werd vervol gens 3-5 en dat was de basis voor de overwinning, die door goals van Kees Brokaar, Janco Breedveld, Jan v. Seggelen, Alice Tieleman, Jan Mulder, Wim Laman en Joke v. Duyn tot stand kwam. Ons Eiland-DEVD 9-9 (4-5) - Prima werk verrichtte Ons Eiland door het sterkere DEVD een kost baar gelijkspel af te dwingen. Met Coby en Nan Deegenaars maakte de Leidse ploeg een betere indruk dan vorige week tegen Amersfoort, waardoor de 3-5 achterstand na de rust zelfs kon worden omgezet in een 7-5 voorsprong. In de nerveuze slotfase kwam de ploeg uit Amstel veen nog gelijk. De Leidse treffers waren van Coby en Nan Deeg enaars (ieder 2), Rob Hasselbach (3), Patrick Verra en Piet Beekman. Fiks-Vriendenschaar 5-6 (3-3) - Het missen van kansen heeft Fiks de das omgedaan in dit duel, dat voor Fiks voorspoedig begon: 3-1. Na 3-3 bij rust liet de ploeg uit Oegstgeest zich echter overdonde ren door enkele doeltreffende ac ties van Vriendenschaar (3-6), waarna de kansen niet benut wer den (onder andere een gemiste strafworp in de laatste minuut). Fiks-Albatros 5-8 (3-3) - Met drie invallers en een veranderde opstel ling is Velocitas lange tijd in staat geweest het sterkere Albatros on der controle te houden: 5-3. In de slotfase liet men het echter afwe ten, waardoor alsnog een ruime ne derlaag opgelopen werd. Fred Vroon, Wil Borst, Gerard en Arie v. Poelgeest en Ybo Schutte scoor den. De Spartaan-Crescendo 4-8 (3-5) - Slechts tijdens de openingsfase leek de Rotterdamse ploeg bij machte koploper Crescendo van zijn vierde overwinning af te hou- Janny van Iterson (rechts) scoort voor De Algemene in de wedstrijd tegen Harga. den. Louis Kok was met 4 goals weer de grote man. Overige tref fers: Leny en Gabriëlle Kok en Wil fred Cornelisse (2). Fluks-Ventura Sport 11-8 - Het betere Fluks geloofde het wel bij 9-4, waardoor Ventura Sport aan een flinke afstraffing ontkwam. Riet v. Bohemen, Jan Verloop (3), Rob Schelvis (2), Frank Dijkstra (2), Peter v. d. Berg (2) en Aad v. Dron- gelen maakten de elf doelpunten. WIM VAN VLIET Alecto geen partij voor dames van Roomburg: 4-1 LEIDEN - In de hockeycompetitie behaalden zowel de dames als de heren van Roomburg ruime zeges. Forescate speelde met 3-3 gelijk, de Voorschotense dames wonnen met 9-1 van Haarlem. Heren Roomburg speelde tegen VCL e< redelijke partij hockey en won u eindelijk verdiend met 3-1. Al i vijf minuten spelen scoorde Paul Lamping op beheerste wijze uit een voorzet van Boudewijn Alma. Nol van der Drift voerde de score op tot 3-0 door een strafbal en een straf- corner te benutten. Vlak voor tijd redde VCL de eer. Forescate kwam tegen Haarlem niet verder dan een gelijkspel, 3-3. Het was een vrij rommelige verto ning. Beide teams speelden zwak, maar toonden zich wel schotvaar dig. De dames van Leiden kwamen in een gelijkopgaande wedstrijd tegen HBS niet verder dan een Ö-O gelijkspel. Beide ploegen speelden sterk op de aanval, maar zagen geen kans om te scoren. Vooral in de slotfase kreeg Leiden enkele goede kansen. Roomburg boekte een ruime zege op debutant Alecto, 4-1. Els Rein- ders scoorde in deze ongelijke strijd driemaal, terwijl Joke van der Drift het vierde doelpunt voor haar rekening nam. Het hardwerkende Alecto redde tenslotte via Jopie Bayer de eer. Forescate won met 0-1 van Haar lem. Vooral de Voorschotense de fensie imponeerde, terwijl ook het middenveld knap draaide. Alleen het afwerken lukte nog niet zo best. Een doelpunt van Janneke Groen leverde uiteindelijk toch de twee verdiende punten op. LEIDEN - Weer kon Bax-Foreholte niet compleet aantreden. In Rot terdam ontbrak Ellen Oostdam.en het laat zich aanzien dat zij nog wel wat langer absent zal blijven. Afge lopen week wilde zij na de training over een gesloten hek klimmen, bleef met haar ring haken en scheurde haar vinger daarbij zo ver open, dat haar vinger nog dezelfde avond in het Elisabeth Ziekenhuis moest worden geamputeerd. Met die wetenschap stond Bax- Foreholte tegenover een fel Aneo ra. Bij rust leidde de Rotterdamse dames met 4-2. Het leek een grote zege te zullen worden toen Ancora met nog twaalf minuten voor de boeg op 7-4 kwam en duidelijk do mineerde. Maar Foreholte begon toen eindelijk terug te vechten. Met twee treffers van de licht gebles seerde Hannie Boskamp werd het 6-7 en een geschrokken Ancora ging over op risicoloos handbal. De dreiging aan de Voorhoutse cirkel bleef achterwege. De bal ging ein deloos op en neer in de tweede lijn en de arbiters grepen niet in. De tijd verstreek en Bax-Foreholte moest risico nemen, deed dat en betaalde de tol. Via 9-6 werd het tenslotte 11-7 voor Ancora. "We krijgen ze straks ook in de zaal", zei een grimmige Hannie Boskamp" en dan zal het niet zo gaan als van daag". Doelpunten van Hennie Boskamp (4), Marjan Mens (2) en Tijdens de internationale motor- zesdaagse in het Oostenrijkse Zeltweg hebben zeven Nederlan ders een gouden medaille behaald. De Nederlandse ploeg veroverde daarnaast ook nog zeven zilveren en drie bronzen plakken. Van de achttien gestartte nationale rijders haalde er slechts één de finisch niet. Jan Tijhuis viel op de derde dag met een polsblessure uit. West- Duitsland was in de teamwedstrij den veruit de sterkste. Net als vorig jaar wonnen de Westduitsers de Trophy. Anke van der Nouland. De meest pechvolle speelsters bij Foreholte waren Lenie van Beek (twee kogels op de paal) en doelverdedigster Lia van Kesteren. die twee ballen via de paal en haar benen in het doel zag verdwijnen. In de regionale tweede klasse A kreeg Northa niet alleen de dames van MMO op bezoek, maar kreeg ook nog tegenover zich de man, die beter dan wie ook de zwakke plekken in het spel van de Noordwijkerhoutse ploeg kent de vroegere Northa-trainer Carel Ca- ron. Maar die kennis baatte MMO niet in dit treffen, waarin Norha op het moeilijk bespeelbare veld veel bewegelijker handbalde en ook een beter schot in huis bleek tehebben. Halverwege de wedstrijd kon Nor- tha's nieuwe trainer Hans Scheel- beek nog niet zonder zorgen rond kijken. Toen steunde Northa nog op een magere 3-1 voorsprong, maar naarmate de tweede helft ver liep werd wel duidelijk dat Northa niet alleen in aanvallend opzicht beter speelde, maar ook defensief aardig uit de voeten kwam. Het einde kwam met een 7-3 zege. De doelpunten van Northa worden ge scoord door Lydy Vinken Monique Heemskerk (ieder 2), Thea Terhei- de, Wil Geurds en Mary van der Berg, Margré Volwater, Adri van Leyden en Toos van der Hoorn scoorden voor MMO. In de regionale klasse B won Jong Ade met 8^4 van V&V, dankzij een uitblinkende Helma van der Geest. Zij scoorde vijf treffers waarvan vier met break-outs. Loes van der Geest (2) en Ida Koek maakten de acht vol. De ruststand was 5-3 voor Jong Ade. In de afdeling tweede klasse A wonnen de dames van Sa- nocel/Saturnus met 5-4 van Animo 2 (rust 4-1). Monique Plouvier (3), Marion Blansjaar en Anneke Plou vier scoorden voor Sanocel/Satur- nus. De wedstrijd in de afdelings tweede klasse A tussen de heren van MMO en EHC 3 ging door het wegblijven van de arbieter niet door. LEIDEN - Eén man kon zaterdag bij het basketbalduel tussen Mercasol en Delta Lloyd, met nog één se conde te spelen, met één treffer het verschil bepalen tussen winst en verlies. Die ene man was Hank Smith, de gelouterde Amerikaan die het afge lopen seizoen topscorer en beste speler van de eredivisie werd. Smith mocht bij de stand 89-79 in het voordeel van Mercasol één vrije worp nemen, waarna Delta Lloyd ook nog balbezit zou krijgen bij de middenlijn. Met ingehouden adem stonden de ruim 900 toeschouwers op de tribunes van de Vijf Meihal. Hank Smith legde aan voor zijn be slissende worp, de bal kwam op de ADVERTENTIE Dick van Oort en Cristiaaii Uhlenbeck vechten met een niet zichtbare Alphenaar om balbezit in de derby tussen Luba en BVO. F rank Verbeek (10) en Ben Maarleveld (13) kijken toe. Wereldrecord Fibingerova OPAVA - De Tsjechische Helena Fibingerova heeft gisteren tijdens internationale wedstrijden in Opavo het wereldrecord kogelsto ten voor dames verbeterd. De bron zen medaille winnares van Mon treal stootte een afstand van 21,99 meter. Het oude wereld- en Euro pese record stond met 21,89 meter op naam van de Bulgaarse Ivanka Christova, die deze prestatie op 4 juli van dit jaar in Belmeken lever de. Helene Fibingerova, een 27-jarige, 1,79 meter lange en 88 kilogram wegende atlete, was bij de Euro pese kampioenschappen van Rome (1974) ook derde. Het verschil tus sen de wereldrecords kogelstoten bij de dames en heren scheelt in af stand slechts één centimeter Alexander Barisjnikov (Sov.) is we reldrecordhouder bij de heren met 22.00 meter. De dameskogel weegt echter bijna de helft minder dan die van de heren: 4 kilogram tegen 7,250 kilo. WELKE VOETBALVERENIGING WINT DIT SEIZOEN DE GROTE ZWARTE W0LFBEKER V.T.L. WINNAAR 1975-1976. U KOOPT BIJ ONS ALTIJD MET 10-15% KORTING OP VERTOON VER. LIDMAATSCHAP LANGE MARE 104-LEIDEN BIJ DE HAARLEMMERSTR. ring en rolde eraf.mis. nog was de wurgende spanning voor Merca sol niet geweken. De Amsterdammers namen de bal uit, de klok zou pas gaan lopen wanneer de bal in het veld een spe ler bereikte. Eén schot of één per soonlijke fout van een Leidse spe ler (waarop twee vrije worpen zou den volgen) was genoeg voor Delta Lloyd. Hank Smith ontving de bal en loste in het eindsignaal een noodschotenkele tellen later was de speelvloer het domein van hossende Leidse supporters en een juichend team. Alsof men kam pioen van Nederland was gewor den, zo werd de spectaculaire winst van Mercasol ontvangen: 89-79. In de eerste helft zag het er aller minst naar uit dat Mercasol, zoals eigenlijk iedereen verwachtte na de goede competitiestart tegen Buito ni, met de winst zou gaan strijken. Gehandicapt door het ontbreken van de nog steeds geblesseerde Pe ter Kop, waarvoor Eric Berendsen in de basis verscheen, startten de Leidenaars bijzonder nerveus. Be rendsen deed het goed tegen Smith, maar Greg Bell schoot te veel met te weinig rendement, ter wijl ook Paul Hoeksema niet goed los kon komen. Delta Lloyd kwam vlot aan een ruime voorsprong, die bij rust 10 punten bedroeg: 37-47. Een pittige toespraak van Leiden- coach Hennie Blom miste na de hervatting zijn uitwerking niet. Delta Lloyd dacht dat de zege al binnen was en ging langzaam van start. On der aanvoering van de uit blinkende Vic Bartolome, die tal rijke rebounds plukte en 27 punten produceerde, kwam Mercasol steeds dichterbij. Een afstandschot van Berendsen zorgde voor 53-54. Het was zijn laatste aktie, met vijf p's moest hij direct daarna het veld verlaten. Bariholome bracht de eerste voorsprong op het bord (63-62), die na enkele mislukte po gingen toch verder werd uitge bouwd tot 78-69 in de 17de minuut. Mercasol rustte ogenschijnlijk op rozen. Domme fouten, voortko mend uit nervositeit en onervaren heid gaven Delta Lloyd toch weer kans in te lopen, tot 89-79 in de laat ste minuut. Mercasol verloor de bal opnieuw, Smith (hij scoorde slechts 16 pun ten) miste en Hoeksema maakte één seconde voor tijd een „p". Een door Hennie Blom aangevraagde time-out zorgde toen voor een enorme verwarring rond de juryta fel. De jury had een voorgaande time-out van Delta Lloyd achter Blom zijn naam genoteerd, waar door deze nu in feite een „derde" spreekminuut vroeg en dat is ver boden. De fout van de jury, niet ge corrigeerd door de bondsofficial en door de scheidsrechters, bezorgde Blom een technische fout en Delta Lloyd via Hank Smith een unieke kans op een niet verdiende zege. Smith faalde bij de uitvoering van het vonnis, het bleef 89-79. Het damesteam van Mercasol won met moeite het treffen met Ra cing Agon in Amsterdam: 54-56. Agon keek bij rust al tegen een ach terstand aan (21-23), maar had in de eindfase toch de beste winstkan sen. Mercasol bleef echter over- Tweede divisie Luba en BVO Alphen hielden el kaar zaterdag lange tijd in even wicht. De Leidenaars konden moei lijk tot scoren komen tegen BVO, dat in Wim Verschueren haar beste speler en schutter had. Pas vijf mi nuten voor tijd wist Luba een door braak te forceren, die uitmondde in een 44-34 ruststand. Christiaan Uh lenbeck toonde zich een aanwinst voor Luba en ging ook na de hervat ting rustig door met scoren. BVO kon het verschil tot de laatste minu ten rond elf punten houden, maar moest toen definitief capituleren voor het sterkere Leidse team. De stand sprong toen van 65-54 naar een 89-63 eindstand. In Rotterdam boekte Vak Stars/LISC haar tweede zege: 85-66 tegen Juventus. BV Lisse kwam in Haarlem tot een zwaar bevochten overwinning tegen Ariola, dat na een 38-36 rust stand met 68-75 aan het kortste eind trok. De beslissing viel toen kort voor tijd Ariola-speler Van Wijk uit het veld werd gestuurd. HANS JACOBS LEIDEN - Bij de Nederlandse estafette-kampioenschappen, die het afgelopen weekeinde op de kunststofbaan aan de Haagse Zuid- larenstraat plaatsvonden, waren voor teams uit Leiden en Lisse suc cessen weggelegd op de midden afstand. De damesploeg van De Ba taven scoorde op de 4x800 m. een prima gemiddelde van 2 minuten 19 seconden wp.t een tweede plaats (precieze tijd 9.15.0) opleverde ach ter het Helmondse HAC. Eveneens een "zilveren" plaats was wegge legd voor de 4x800 m. jongensploeg van De Spartaan die tot een fraaie verrichting van 8 minuten 0.2 se conden kwam. Een bronzen plak werd od de 4x800 m. heren in de wacht gesleept door een üaiaven- viertal in 7.47.4. De tweede plaats van de Bataven- dames was een lichte verrassing. Weliswaar startte Anne Politiek niet onverdienstelijk maar zij moest toch terrein prijsgeven aan de ploegen van HAC en titelverde- digster ADA uit Amsterdam. Thea Kouwenhoven trok vervolgens weer helemaal bij en zag zelfs kans, samen met de loopster van ADA. voorsprong te nemen op HAC. De Helmondse club bracht echter als slotloopsters de nationale kam pioenen Annie van Stiphout (1500 m.) en Fridy Meulendijks (400 m.) in de baan en stoomde dankzij dit tweetal onbedreigd naar de zege in 9.09.2. Na een spannend duel slaag den Jeanet Hendriks en de sterk lopende Heieen Haverkort er in de tweede plaats voor De Bataven in de wacht te slepen. De jongensploeg van De Spartaan vocht op de 4x800 m. met het Bre dase Sprint een duel om goud of zilver uit. John Duivenvoorde startte goed, Leo Walraven maakte een zeer sterke indruk (tussentijd van circa 1.57.0), Dirk Jan Veeger overtrof zichzelf waarna Paul "Grimbergen gemakkelijk naar de tweede plaats liep achter het in middels onbereikbaar geworden Sprint dat met z'n derde loper toe sloeg. In de herenploeg van De Bataven op de 4x800 m. ontbrak jeugdkam pioen Koen Gijsbers wegens "studie-redenen" (ontgroening op de KMA). Dat het kwartet Jan van Zeil, Peter Wezel, Maarten Gijsbers en Wybo Lelieveld desondanks naar een derde plaats liep mag erg knap worden genoemd. Met Koen Gijsbers erbij zouden de Leide naars het nog verder hebben ge bracht al was het winnende AV NOP (met de drie broers Ruyter en Evert Hoving) gisteren niet te kloppen. De ploeg uit de Noor- Oost-polder bracht zelfs een nieuwe Nederlandse recordtijd van 7.32.6 op de klokken. Het Leidse AV Holland viel dit weekeinde niet in de prijzen. Het 4x100 m. meisjes-kwartet be staande uit Joske Boom, Alice Saat, Celina v.d. Meer en Barrv v. Haar lem, leek kansrijk voor een medail le. In de series maakte de ploeg ook een sterke indruk. In de buitenbaan lopend werd onbedreigd gewon nen in 50.8 sec. Een jurylid had ech ter geconstateerd dat een wissel iets te vroeg zou hebben plaatsge vonden hetgeen diskwalificatie be tekende. De Holland-meisjes moes ten nu toezien dat het door hen in de series ruimschoots geklopte Amsterdamse Sagitta in de finale met een tweede plaats ging strijken en de goed draaiende meisjesploeg van De Bataven in 50.9 sec. naar de derde plaats liep. Die derde plaats werd bij elkaar gelopen door Carola Buzing, Tine Buntsma, Linda Krouwel en Tineke de Groot. Net buiten de prijzen viel een over igens sterk lopende 4x200 m. her enploeg van Holland. Dick v.d. Vij ver, Alfred Verhoef, Bert Paauw en Frans Kroone werden vierde en kwamen met hun tijd van 1.30.8 maar weinig tekort voor brons. In deze race won het Amsterdamse AAC in een nieuwe Nederlandse recordtijd van 1.27.6. Voor Holland was voorts nog een finale-plaats weggelegd op de 4x100 m. jongens waarop het viertal Paul Crama, Ru- die Eveleens, Rudi van Schooten en Tom Saat tot 45.6 sec. (in de serie 45.5) kwam hetgeen niet meer ople verde dan een zesde plaats. Een Nederlands record werd in Den Haag nog gevestigd door een meisjesploeg van Sagitta op de 4x400 m. (3.55.9), terwijl een jon gensploeg van het Bredase Sprint het nationale record op de 4x400 m. evenaarde (3.22.4). Op een bijnum mer voor jongens C, de 3x800 m., lieten Wayne de Vries, John v.d. Zwet en Martien v. Rijssel van De Spartaan een zeer sterke indruk achter. Zij waren oppermachtig en noteerden een tijd van 6.26.7. Enkele andere Leidse en Lissese prestaties: 4x1500 m. heren: AV Holland (Frans Kroone, Dre de Wit, Bert Paauw, Jos Renne) 16.47.9, 4x400 m. jongens: AV Holland (Tom Saat, Rudi v. Schooten. Roel Hendriksen, Jos Renne) 3.35.8, 4X80 m. meisjes C: De Spartaan (Jacqueline Bierman, Marijke de Vreede, Lia Wessels, Jacqueline Huizer) 42.9.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14