Henk Burgwal krijgt 815.000 gulden mee draaier Roda JC heeft moeite met Eindhoven: 0-0 VOETBAL EXTRA Problemen voor WK in Argentinië Voetbal in buitenland Een goede vindt bij ons snel z'n draai SPORTTOTO LOTTO SPORT SPORT MAANDAG 27 SEPTEMBER 1976 p. BARSINGHAUSEN - Hermann Neuberger, voorzitter van het organisatie-comité van het wereld kampioenschap voetbal 1978, heeft tegenover journalisten verklaard dat het huidige telefoonsysteem in Argentinië "een catastrofe is". Tij dens zijn inspectiereis door Argen tinië, waar in 1978 de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschap moeten worden afgewerkt, heeft de Westduitser, die tevens vice-voorzitter van de FIFA is, de nodige tekortkomingen ontdekt. Naast de problemen met de telecommunicatie verwacht hij ook moeilijkheden met het onder brengen van touristen die de wed strijden willen bijwonen. systeem zal worden gemoderni seerd. De Duitser benadrukte dat indien Argentinië niet in staat is de eindfase van het toernooi te organi seren een ander Zuidamerikaans land als gastheer zal optreden. In geen geval zal het toernooi dan naar Europa worden verplaatst. "Ik blijf echter hopen", aldus Neuberger, "dat uiteindelijk alles toch goed zal komen". Buitengewone bondsvergadering lost niets op EREDIVISIE NAC-Ajax 0-1 (0-1). 21. Not- ten 0-1. Scheidsrechter Wel- linga. Toeschouwers: 17.500. FC VW-Sparta 1-2 (0-1). 25. Weerdenburgh 0-1, 53. Van der Weide 1-1,92. Van Staveren 1-2. Scheidsrechter Ram. Toe schouwers 15.500. -• Go Ahead Eagles-AZ'67 1-1 (1-1). 6. Oude Wesselink 1-0. 22. Kees Kist 1-1. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers:'12.000. Feyenoord-De Graafschap 5-0 (2-0). 1. Kreuz 1-0.17. Kreuz 2-0. 66. De Jong 3-0, 70. Kreuz 4-0. 88. De Jong 5-0. Scheids rechter Van Dijken. Toe schouwers: 16.500. FC Amsterdam-NEC 2-2 (2-0). 15. Wetzel 1-0. 36. Wetzel 2-0. 65. Posthumus 2-1. 88. De Neeling 2-2. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers: 2500. FC Utrecht-PSV 1-0 (1-0). Score: 18. Hamberg 1-0. Scheidsrechter Beek. Toe schouwers: 15.000. FC Twente-FC Den Haag 1-1 (0-0). 49. Schoenmaker 0-1. 81. Gritter 1-1. Scheidsrechter Be- rrevoets. Toeschouwers: 9000. Telstar-Haarlem 0-1 (0-0). 62. Van den Berg 0-1. Scheidsrech ter Derks, 9.000 toeschouwers. Eindhoven-Roda JC 0-0. Scheidsrechter Vervoort. Toe schouwers: 8000. 00000000000000 SCORES IN BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE SC Cambuur-PEC Zwolle 0-3 (0-1). 19. B. Hendriks (straf schop) 47. Van Slooten 0-2, 52. R. Hendriks 0-3. Scheidsrech ter Geurds. Toeschouwers: 3.000 Veendam-Vitesse 2-2 (1-0) 26. Vlietstra 1-0, 47. Wierin'ga 2-0, 54. Gerdsen 2-1, 89. Bursac 2-2. Scheidsrechter De Bruin, toeschouwers: 6100. Volendam-SW 1-0 (1-10). 18. Suurendonk 1-0. Scheids rechter Beukman. Toeschou wers: 4200. Fortuna SC-Excelsior 7-0 (2-0). 28. Zuidersma 1-0, 33. Engbertsen 2-0, 59. Engbertsen 3-0,72. Engbertsen 4-0,86. Titu- lay 5-0, 88. Titulay 6-0, 89. Hut ting 7-0. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 3000. FC Den Bosch-FC Dordrecht 1-1 (0-0). 66. Peters 1-0, 73. Ooms 1-1. Scheidsrechter. Et- tekoven. Toeschouwers: 3500. SC Amersfoort-FC Vlaardin- gen 2-0 (0-0). 61. Van Pelt 1-0, 68. Meyer 2-0. Scheidsrechter Draaisma. Toeschouwers: 1250. Helmond Sport-MW 0-1 (0-1). 13. De Werd 0-1 (eigen doel). Scheidsrechter Gans. Toeschouwers: 4500. Wageningen-Heracles 5-0 (2-0). 6. Groeneweg 1-0, 16. Groeneweg 2-0. 49. Groeneweg 3-0, 61. Mentink 4-0, 86. Bish 5-0. Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers: 4500. Willem II-FC Groningen 1-0 (0-0). 69. Breuer 1-0. Scheids rechter Keizer. Toeschouwers: 4500. DEN HAAG - De buitengewone bondsvergadering, zoals die afgelopen zaterdag in het Haagse Congresgebouw is gehouden, heeft noch een motie van wantrouwen, noch een revolutie teweeg gebracht. De wijze waarop bondsvoorzit ter Wim Meuleman de vergadering leidde stond er borg voor dat alles bij het oude bleef, dat wil zeggen dat de oppositie teleurgesteld het veld ruimde voor de vergader techniek van Neerlands allerhoogste voetbalregent. Sinds het amateurvoetbal veron trust over de affaires Knobel, Burgwal en NOS een buitenge wone bondsvergadering afdwong, Door Ger Stolk is hier en daar wel degelijk de ver wachting gewekt dat er ingrijpende veranderingen op til zouden zijn. Slechts door het voor zich uit schuiven van een hangijzer als de 'zaak Burgwal' heeft het bondsbes- tuur zich gered. Met name Ajax- voorzitter Jaap van Praag heeft zich ten aanzien van dat laatste heftig geroerd. De Amsterdammer eiste inzage van het mysterieuze rapport van de commissie Kastermans. Meuleman weigerde dit omdat de stukken een aantal vertrouwelijke gegevens bevat. Meuleman ging wel zo ver een uittreksel toe te zeg gen, iets waarop onder andere Masman (FC Twente) en Troost (amateur afgevaardigde) aandron gen, Herman Peringa (voorzitter Landelijke Bond van Amateurs) kreeg nog gedaan dat het bewuste uittreksel voor de najaarsvergader ing van 11 december zou worden gedistribueerd. En dat was dan zo'n beetje het enige succesje dat de oppositie kreeg los gepeuterd. Meuleman gaf wel op heldering over het bedrag dat Henk Burgwal meekrijgt. Weliswaar geen miljoen maar het bedrag van 815.000 ligt niet ver beneden de Schattingen, die in een eerder sta dium als volslagen belachelijk van de hand werden gewezen. Met de afbouw van het salaris van Burgwal (54) is een bedrag gemoeid van 566.000 gulden. Burgwals pen sioenrechten tillen dat bedrag op tot 815.000, welke som uiteraard niet in één keer zal worden uitbe taald. Hoewel Burgwals Joegoslavische loslippigheid aanvankelijk wel is uitgelegd als de reden van diens ontslag, heeft Meuleman de verga dering duidelijk gemaakt dat de oorzaak verder moet worden ge zocht. Al in 1975 werd de beslissing genomen om de leiding van het bondsapparaat in handen te leggen van een zogenaamd algemeen- directeur. Hoewel Burgwal zich aanvankelijk bereid verklaarde om onder die nieuwe man te willen werken, ("zij het niet van harte", zei Meuleman) bleek vooral in de ge sprekken die de commissie Kas termans met stafleden van het bondsbureau voerde de onmoge lijkheid daarvan. Wat een aantal af gevaardigden er terecht toebracht zich af te vragen of er sprake van een kostbare afvloeiings-procedure moet zijn ten aanzien van iemand waarvan mag worden aangenomen dat-ie niet bereid is om zich in zijn aangepaste werkzaamheden te schikken. Feringa: "Meneer de voorzitter, u bent nergens op ingegaan. U bent te summier geweest. U heeft nagela ten om tenminste te proberen ons wat tevredener naar huis te laten gaan." Feringa vertolkte zaterdag de mening van velen. Engeland Aston Villa-Leicester 2-0, Coven try-Birmingham 2-1, Derby-West Bromwich 2-2, Everton-Bristol City 2-0, Ipswich-Arsenal 3-1, Manchester City-Manchester Uni ted 1-3, Middlesbrough-Leeds 1-0, Newcastle-Liverpool 1-0, Queen's Park Rangers-Stoke 2-0, Totten ham-Norwich 1-1, West Ham-Sunderland 1-1. 1. Liverpool 7 10,2. Middlesborugh 7 10, 3. Manchester United 7 9, 4. Manchester City 7 9. Duitsland Hertha BSC-Werder Bremen 2-1, Borussia Mönchengladbach-Rot- weiss Essen 6-0, Hamburg SV- Eintracht Braunschweig 0-2, MSV Duisburg-FC Kaiserslautern 1-0, Karlsruhe SC-Eintracht Frankfurt 2-0, FC Saarbrücken-Fortuna Düs- seldorf 0-0, FC Schalke 04-Tennis Borussia Berlin 5-4, VFL Bo- chum-Borussia Dortmund 2-1, Bayern München-FC Köln 4-1. De stand: 1. Borussia Mönchengladbach 12,2. Eintracht Braunschweig 11, 3. Bayern München 10, 4. FC Köln 10. België KV Kortrijk-FC Antwerp 1-3, Standard-SK Beveren 3-0, Loke- SpBIlJG ren SC-FC Liege 1-1, Beer- schot-AS Oostende 1-0, Lierse SV-SV Waregem 2-1, SC Charle- roi-FC Win terslag 2-1, RSC Ander- lecht-SV Brugge 6-1, Club Brug- ge-RWDM 1-0, FC Beringen-KV Mechelen 3-0. Real Sociedad-Atletico de Madrid 2-0, Espanol-Celta 2-0, Elche-Va- lencia 1-4, Betis, Sevilla-Zaragoza 2-1, Real Madrid-Hercules, Ali cante 4-0, Salamanca-Athletic de Bilbao 3-0, Malaga-Barcelona 1-0. Eindhoven-doelman Adjanski (l.) moet achter de bal aan op het moment dat Gerard v.d. Lem (links) diep i defensie is doorgedrongen. Blijderveen en Warnaar staan hun doelman bij. EINDHOVEN - Roda JC heeft zyn ongeslagen record in Eindhoven tenslotte niet zonder moeite intact weten te houden. Nadat de Lim burgers bijna 80 minuten lang het initiatief voor zich hadden opgeëist gooide Eindhoven uiteindelijk alle schroom van zich af en toen kwa men de Limburgse bekerhouders nog in moeilijkheden. Maar ook de thuisclub slaagde er toch niet in te scoren hoezeer zij ook haar best deed (0-0). Eindhoven noch het steriel spe lende Roda JC kon enig recht op de overwinning laten gelden als be kroning van deze saaie wedstrijd die zeer matig door scheidsrechter Vervoort werd geleid. Hij duldde forse charges van \de Limburgse spits Nanninga tegen de Eindho- vense Joegoslaviërs Adjanski eh Savic en tegen Strik, maar stond in de tweede helft niet toe dat Meuser en Blatter opmerkingen plaatsten. Zij kregen beiden een boeking. De stand na vier wedstrijden: 1. Beerschot 7, 2. Club Brugge 7, 3. FC Antwerp 7. 1. Valencia 4-7, 2. Espanol 4-6, 3. Betis Sevilla, Atletico Bilbao er; Malaga 4-5. Overwinning De Witte in klassieker VERSAILLES - Raymond Pouli- dor heeft in de nadagen van een lange carrière zijn benaming "de eeuwige tweede" nog eens alle eer aangedaan. In Tours-Versailles kwam de Franse veteraan weer als tweede over de streep. Hij moest Ronald de Witte voor laten gaan. In de sprint bleek de Belg veel te snel voor Poupou. Alle favorieten werden verslagen. De Witte verraste hen met zijn de marrage twaalf kilometer voor het einde. Slechts Poulidor en Bouloux sprongen naar het wie» van de Belg. Hun eendrachtige samenwerking leverde een voorsprong van 40 se conden op, toen zij op het circuit van aankomst kwamen. Poulidor, de meest populaire, zette het eerste aan voor de sprint. Het was te vroeg, maar er was dan ook geen enkele taktiek denkbaar, die de 40- jarige Fransman in de spurt voor De Witte aan de meet had kunnen brengen. De bijna 30-jarige Belg behaalde gemakkelijk zijn tweede klassieke zege (na Luik- Bastenaken-Lui in 1974). De uitslag van Tours-Versailles is: 1. De Witte (Bel) 5.49.30,2. Poulidor (Fra) op één seconde, 3. Bouloux (Fra) z.t., 4. Van Looy (Bel) op 27 sec., 5. Van den Broucke (Bel), 7. Aling, 8. Raas, 12. Zoetemelk, 14. Kuiper, 15. De Vlaeminck, 22. Maertens, 47. Schuiten, 58. Knete- mann, 82. Bal z.t. Draaiwerk in de vliegtuigindustrie is ander draai- werk. Daar komt meer dan de gewone precisie en nauw keurigheid aan te pas. U vervaardigt onderdelen uit hoogwaardige mate rialen: van lichtmetalen legeringen (zoals dural) tot titanium. Nooit grote aantallen, maar kleine series of enkelvoudige delen. Het salaris is goed en ook de overige voorzieningen mogen gezien worden. Het vakantiegeld bedraagt 8%. Het restaurant verstrekt goedkope maaltijden (ook warm). Als u niet met onze eigen bussen komt, is er een bepaajde reiskostenvergoeding. En er is een actieve personeelsvereniging. Een prima vakman-draaier is bij ons welkom als hij tussen de 20 en 45 jaar oud is. Een sollicitatie formulier is zo aangevraagd. U belt even (020) 5443921. Of u schrijft een kort briefje naar: R)kkcr-VFW, afd. personeelszaken, Postbus 7600, Schiphol-Oost. fFOKCSZMS-tWFtW Roda JC is direct na het begin twee keer goed weggekomen. Goedhart en Kreekels hadden kunnen sco ren. Daarna betrok Eindhoven een defensieve stelling. Spectaculaire voorvallen bleven ook in de tweede helft uit. Bovendien zakte het spel peil. In de slotfase gooide Eindho ven het over een andere boeg en zou de winst nog naar zich hebben toe getrokken als de Limburgse doel man Van de Mierden niet uitste kend had gereageerd op een kogel van Strik. Toto 1 2 3 NAC-Ajax X VW-Sparta X Twente-Den Haag Utrecht-PSV X Telstar-Haarlem X Go Ahead-AZ'67 X Feyen.-L»e Graafsch. Amsterdam-NEC x Eindh.-Roda JC y Cambuur-PEC Zw. X Veendam-Vitesse X Den Bosch-Dordr. x Helm. Sp.-MW Lotto 39: 17 - 20 - 22 - 34 - 38 - 40, reserve: 21. Aantal deelnemers: 832.101. Inleg: ƒ3.307.419. Prijzenbedrag: 1.679.566. Eerste prijs (inclusief jackpot): 658.400, tweede prijs: 157.102, derde prijs: ƒ235.654, vierde en vijfde prijs: 314.205. DUITSLAND De winnende getallen in de West- duitse lotto van zaterdag zijn: 9- 23-28-32-44-46. Het reservegetal is: SUPERTRIO 1. nummer 10 (Katanja P. Zandt); 2. nummer 1 (Mascotta); 3. nummer 8 (longshot). Omzet 50.345. Uitke ring: 1218,-. leg- Joop van Daele: marsmuziek. Drs. Hoekwater, socioloog en deel uitmakend van Feyenoords ledenraad, bekende Voetbal Extra dat het uitstervende Nederlandse voetbaltalent ook hem is opgeval len. Hoekwater deed de pers zater dag het idee aan de hand om de normen, waarop in verslagen be grippen als goed, matig, slecht worden gebaseerd te herzien en aan te passen aan het prestatie-n van vandaag de dag. Iets c te denken, maar welke r gen we dan aan? Beginnen we te vergelijken met de eindjaren veer tig bij Bram Appel en Jan Linsen? Of nemen we de beginjaren vijftig - Max van Beurden en Loek Bies- brouck - als maatstaf. Eddie Trey- tei, een man die uitblinkt in visie, vindt dat het met name de pers is die schuldig gesteld moet worden voor de hele malaise van vandaag Om hem te plezieren stelt Voetbal Extra voor om het tijdperk Bok de Korver over te slaan en bij het nul punt te herbeginnen. Wat een enthousiasme zou dat niet geven. Theo Koomen, iemand die nu al alles fantastisch, fenome naal, grandioos vindt, zou niet lan ger niet door de mand vallen want al zijn collega's zouden met het nulpunt van Pim Muiier voor ogen enthousiast zijn met het gebodene. En Theo zelf zou in het Feyenoord- stadion door dokter Abarbanel ge holpen moeten worden. Die Theo, in een poging het verloren gegane terrein te herwinnen zou hij zich vast en zeker te zeer opwinden. mentator Koen Verhoef. Linksbui ten Bakker. Duidelijk zijn tijd vooruit, beslist geen speler die naar nulpunt-maatstaven moet worden beoordeeld. Als twee druppels wa ter Jan de Natris, zoals die 23 keer international was en op tweede Paasdag, 21 april 1920, het derde Ajax-doelpunt maakte tegen Velo- lenaar een baan aangeboden in het Wastora-concern. Iemand zaterdag op de buitengewone bondsverga dering in Zeist: "Dat zit zo. Burgwal wordt geestelijk adviseur bij AZ'67. Burgwal krijgt als afvloeiing even veel guldens mee als Willem van Hanegem gele kaarten heeft gekre- Een man als Koen Verhoef zou nog meer blijk kunnen geven van zijn parate voetbalkennis. Ondanks het nulpunt zou Verhoef het zeker niet kunnen laten om toch vergelij kingen te trekken met spelers uit andere voetbaltijdperken. Een tv- verslag van de NOS in 1981, com citas. Deze Bakker dan, geschei den, twee kinderen, afkomstig van Oranjeplein Henk Burgwal, de door de KNVB op het verkeerde been ge zette hoogste bondstunctionaris in rang, krijgt van de gebroeders Mo Bij het Burgwatergate-schandaal maakte de 29-jarige Jaap van Praag zich zaterdag nogal boos: "Geen opheldering hè? Dat wordt straks dus weer dag Zo blijft het dus een troep". Bondsvoorzitter Meuleman zei het niet maar je kon hem horen denken: verdorie, die jeugd met hun doordrammerige bandeloosheid. Een aardige van Sparta- voorzitter, drs. Cor van Rijn: "Wie gel heeft wel eens gezegd, regeren is vooruit schuiven. Trouwens, PSV's Ben van Gelder sloeg bij de zelfde buitengewone bondsverga dering ook kwink. Van Gelder. "Ik geef het bondsbestuur in overwe ging om wanneer een besluit ge heim moet blijven in conclaaf te blijven tot de termijn van geheim houding is verstreken. Joop van Daele vertelde Voetbal Extra de mop dat er tekenen van leven van Mars zijn opgevangen. Joop: "Marsmuziek". Vijf-nul in de kuip, de acteurs dreigden er de tel van kwijt te ra ken. Op een gegeven moment liep zowel Vreysen als Theo de Jong met het rugnummer negen rond. Niet voor één gat te vangen, trok De Jong snel zijn shirt averechts aan. En wat bleek? Theo de trucendoos draagt aan binnen- en buitenkant van zijn shirt een nummer. Aan de goede kant een negen en aan de verkeerde kant een zes. Onze medewerker W van H te Leerbroek bezocht zaterdag met Frans Derks de tentoonstelling Beestenspul in Leiden. Willem koos een vogel van het soort dat Ba- retta altijd op de beeldbuis verge zelt tot sportparkiet en werd verder verblijd met een nieuwe hond, een jonge Deense dog. Willem: „Of ik hem nu Wodan er niet meer is Do- nar noem weet ik nog niet. De oren van het hondje moeten eerst wor den gecoupeerd, volgende week krijg ik het thuis". Tijdens VW-Sparta voegde de Engelsman Lees scheidsrechter Bart Ram de meest lelijke Engelse scheldwoorden toe. Ram tegen aanvoerder Meutstege: wat zegt-ie nou iedere keer. Meutstege: "Eer lijk meneer Ram, wij kunnen Lees ook niet verstaan". Ton van Dalen, die als journalist veel gezelliger was dan als manager van FC Twente: "FC Den Haag is veel beter dan Twente. Wij hebben een onbekende Noor in de spits (Hallvar Thoresen), zij een Noorse international op de bank (Roger Albertsen). Albertsen schitterde afgelopen woensdag bij Noorwe- gen-Zweden, uitslag 2-3.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10