.fUsCfft Dit draait klok eeuw terug [Le/c/sec ;d "Niet individueel politiek bedrijven agenda 'Cliëntenbond" betaalde tegen-expert Plate in raad Oegstgeest: Maaskant weg bij onderhoud WOENSDAG 22 SEPTEMBER 19" NOORDWIJKERHOUT - De Leidse advocaat mr. M. Teekens jr. heeft gisteren op de zitting van de Haagse rechtbank een felle aanval gedaan op de leiding van de psychiatrische inrichting St. Bavo te Noordwijker- hout en op het openbaar mi nisterie omdat er een straf vervolging is ingesteld tegen een zwaar gestoorde patiënt wegens brandstich- X\i&' St. Bavo De- "verdachte" is een 45-jarige zwakzinnige die als baby in een inrichting is opgenomen en die sindsdien zijn leven lang is ver pleegd. In St. Bavo verblijft hij al 23 jaar. Hij heeft daar enige keren brand gesticht en hij wordt er nu van verdacht degene geweest zijn geweesr door wiens toedoen in 1974 het hele Mariapaviljoen in as is gelegd. De staf van St. Bavo weet niet meer wat zij met deze pyromaan aan moet de psychiaters staan met hun rug tegen de muur, zo ci teerde advocaat mr. Teekens uit de rapporten, want zelfs de iso leercel is als afschrikwekkend middel onvoldoende gebleken om patiènt Hans van zijn vurige liefhebberij af te houden. Hij heeft er al eens een maand inge zeten. De advocaat meent echter dat nu zowel de rechtbank als de psy chiatrische ethiek op de tocht worden gezet door een strafver volging tegen deze patiënt in te stellen. De vervolging is min of CELSTRAF GEËIST TEGEN BRANDSTICHTENDE PATIËNT San 55 55 Woensdag meer zelfs afgedwongen, aldus de advocaat, omdat St. Bavo heeft aangekondigd Hans niet langer binnen de muren te dulden als er geen strafrechtelijke maatrege len tegen hem zullen worden ge nomen. Cliëntenbond Tijdens de behandeling van deze zeer merkwaardige strafzaak kruisten twee psychiaters met elkaar de degens ten aanhore van rechtbank, de verdachte zelf en van een groot aantal leden van de "cliëntenbond"l een organisatie van cliënten, patiënten en ex- patiënten van de geestelijke ge zondheidszorg en van psychiatri sche inrichtingen. Eén der deskundigen was6e RECHTSPSYCHIATER DR. D. Mulder, die tot de conclusie was gekomen dat de zijns inziens sterk verminderde toereke ningsvatbare verdachte uit op voedkundig oogpunt gediend zou kunnen zijn met een (zeer kortstondig) verblijf in de gevan genis, indien daarbij tenminste medische psychiatrische verzor ging onmiddellijk bij de hand is. Volgens dr. Mulder beschikt Hans nog over voldoende verstand en besef om van een dergelijke straf lering te trekken. Hij zou bij voorbeeld een week kunnen uit zitten in het gevangenis- Vast staat dat hij een hartziekte heeft en dat hij sinds 25 jaar aan suikerziekte lijdt, maar niet is onderzocht of hij - zoals vele py romanen - wellicht ook lijdt aan epilepsie. medepatiënt, om wraak te •r een pesterijtje. Het vuur werd overigens bijna on middellijk ontdekt en geblust. Officier van Justitie mr. E.der Schans stelde zich achter het de officier moeten worden ge steld dat Hans zich moet houden aan de aanwijzingen van St. Ba- Omgekeerd hospitaal. Volkomen oneens met dit stand punt toonde zich de door de "cliëntenbond" geëngageerde tegen-expert dr. C. van der Kroef, die van oordeel was dat Hans we gens volkomen ontoerekenings vatbaarheid voor geen enkele vorm van straf in aanmerking kan komen. Dr. Van der Kroef meende buiten dien dat er veel te weinig onder zoek is gedaan naar de verdachte in deze zaak. Zo is Hans leven slang in twee inrichtingen ver pleegd geweest zonder dat ooit precies is vastgesteld aan welk soort zwakzinnigheid hij lijdt. Uit bepaalde symptomen, plotse linge bewusteloosheid en tong- beet, leidde dr. Van der Kroef af dat epilepsie zeker tot de moge lijkheden hoort, hetgeen volle dige ontoerekeningsvatbaarheid met zich zou meebrengen indien Hans de brand heeft gesticht in een schemertoestand. Pesterijtje Gerechtspsychiater dr. Mulder stelde hier tegenover dat er geen enkele aanleiding bestaat om epi lepsie of zelfs maar latente epi lepsie aan te nemen. Hans stichtte de brand dan ook bij vol bewustzijn in de klerenkast van rapport van dr. Mulder. De visie van de tegen-expert Van der Kroef was zijns inziens te veel gebaseerd op onbewezen veron derstellingen. Het opleggen van zelfs een zeer k«rte gevangenis straf achtte de officier echter on uitvoerbaar om praktische en ju ridische redenen. De officier eiste desondanks tóch twee maanden gevangenisstraf, die hij echter voorwaardelijk op gelegd wilde zien, met een proef tijd van driejaar. Daarnaast eiste hij dat Hans ook voorwaardelijk ter beschikking van de regering zou worden gesteld, eveneens met drie jaar proeftijd. Als bij zondere voorwaarde zou volgens "De klok wordt hier honderd jaar teruggedraaid!", riep advocaat mr. Teekens verontwaardigd uit, "gevangenisstraf in plaats van therapie voor iemand die al veer tig jaar gestichtspatiënt is: de omgekeerde wereld!" Mr Teekens illustreerde zijn stel ling dat Hans absoluut niet beseft wat hij doet door te vertellen dat na de brandstichting Hans dood rustig naar bed is gegaan. Zijn bed stond één etage hoger vlak boven de vuurhaard. Twijfel Als er verschil van mening bestaat over de vraag of deze patiënt sterk verminderd toerekenings vatbaar is of volslagen ontoere keningsvatbaar, dan verdient Hans het voordeel van de twijfel, aldus de advocaat, die derhalve concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. Geversstraat 65, Oegstgeest, socic^ teit voor kamerbewoners en alleei staanden, 9-1 uur nam. Kennedy laan 11, Oegstgeest, formatieavond Baha'i gemeen schap, 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrij ving kinderclubs, 2-3.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bos huizerlaan, bejaardensoos Zuidl West, 2.30 uur nam. De Overdekte, Haarlemmerstra; zwemmen voor gehandicapten, 8- uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19 open huis 2-5 uur nam., vegetaries eet huis 6-7.30 uur nam.; gespreks groep, creatieve werkavond 8-l( uur nam.; koffiebar, 8-11 Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uu Vredeskerk, Natuurbeheer- Natuurbehoud: kinderspeelmid dag, 3-5 uur nam.; Poppentheater, 5-6 uur nam. OEGSTGEEST - Door het vertrek van fractieleider drs. L. C. J. Anema (VVD), zal de - toch al door wisselingen geteisterde - Oegstgeester raad nogmaals aan een nieuw gezicht moeten wennen. 55 Nieuweling is de heer T. Plate; de betiteling "nieuw" is voor hem niet helemaal van toepas sing, want in de vorige zittingsperiode maakte hij al deel uit van de Oegstgeester WD-fractie. Voor Plate, die eigenlijk ingenieur wilde worden maar uiteindelijk in de economie verzeild raakte, is de politiek niet nieuw. Het werd hem zogezegd met de paplepel ingegoten door twee grootvaders, die respectievelijk de liberalen vertegenwoordig den in de Staten Generaal en de Eerste Kamer en een vader die lid was van de Rotterdamse ge meenteraad. Toch heeft Plate (70) niet het idee een familietraditie voort te zetten. "Ieder van ons is om verschillende redenen, en door andere drijf veren in de politiek terecht gekomen." Alhoewel een duidelijke "fundering" van twee libe rale grootvaders dat wel zou doen vermoeden is liberalisme in de familie Plate zeker geen traditie, want Plate's vader vertegenwoordigde respectie velijk de SDAP en de PvdA in de Rotterdamse raad. Voor Plate is de stap naar de gemeenteraad zeker geen eerste op weg naar een politieke carrière: "Nog afgezien van het feit dat ik er met mijn ze ventig jaar wel wat te oud voor ben heb ik een dergelijke carrière ook nooit gezocht. Ik ben lid van de gemeenteraad omdat ik me bij het gebeu ren in de gemeente betrokken voel." Samenwer king is voor Plate de pijler waarop die betrokken heid steunt "In de politiek moet je nooit praten over "ik", maar altijd over "wij". Daarom zit ik in die gemeenteraad, om de grootste gemene deler te vinden, te zoeken naar datgene wat in ieder geval voor het merendeel van de bevolking van belang is. Zo moetje wel werken, je kunt niet als individu steeds met je eigenbelang komen aandragen." "Het zal wel weer even moeilijk zijn om er helemaal in te komen," aldus Plate, die voor zijn pensione ring werkzaam was in de scheepvaart en het ban kwezen en bovendien 27 jaar lang penningmees ter van de Rotterdamse Remonstrantse Ge meente was. "Want de raad is zo ontzettend ver jongd. Ik ben nu, als ik terugkom, verreweg de oudste, de nestor. Toch vertegenwoordigt mijn leeftijdsgroep dertig procent van het aantal kie zers en uit dien hoofde vind ik het van groot be lang dat er ook ouderen in een gemeenteraad zit ten." Plate was overigens ook in de vorige raad al nestor, hetgeen inhoudt dat hij - in een enkel ex treem geval - kan optreden als loco-burgemeester. Plate is verheugd over het feit dat Oegstgeest sinds kort een afspiegelingscollege heeft, waarin ook de socialisten zitting hebben. "Ik vind dat een wijs beleid, want als je alle partijen binnen het college vertegenwoordigd hebt kun je veel sneller wer ken. Bovendien krijgen alle fracties op deze ma nier betere voorlichting. Plate heeft geen bepaalde onderwerpen waarop hij zich wil specialiseren: "Het is eerder andersom, er is één onderwerp waar ik me pertinent van een mening onthoud. Dat is het onderwijs, want daar heb ik echt geen verstand meer van, het is al zo lang geleden dat ik zelf op school gezeten heb, en bovendien heb ik geen kinderen of kleinkinderen meer die naar school gaan. Bovendien is het on derwijs de laatste tijd zo sterk veranderd dat ik er geen enkele voeling mee mee heb." Hans Meijer Doorgereden na botsing T. Plate: "Geen traditie". WASSENAAR - De heer M. A. Maaskant, chef van de afde ling "onderhoud gebouwen" bij de dienst gemeentewer ken heeft de pensioengerech tigde leeftijd bereikt en zal op 1 oktober a.s. afscheid nemen. Die dag is er op het raadhuis van 17.00 tot 18.00 uur een af scheidsreceptie. De scheidende functionaris be gon zijn loopbaan 49 jaar ge leden, als l£jarige jongeman als timmermansjongmaatje in de burgerbouw. Hij ver vulde zijn militaire dienst plicht in het begin van de der tiger jaren en werd als ser geant met klein verlof gezon- den, totdat hij in 1939 bij de mobilisatie het militaire uni form weer moest aantrekken. De laatste oorlogsjaren bracht hij - gedwongen - in Duitsland door. Na de bevrij ding werd de heer Maaskant opnieuw opgeroepen voor militaire dienst, om te worden uitgezonden naar het toenma lige Nederlands-Indië, maar hij werd afgekeurd omdat zijn gehoor te wensen overliet. Maaskant ging opnieuw de bouw in maar maakte tegelij kertijd in 1946 een begin met een avondstudie aan de Aca demie voor Beeldende Kun sten in Den Haag. In 1951 haalde hij daar het diploma bouwkundige. Intussen werkte hij als opzich ter bij de bouw van 300 wo ningen te Vlaardingen en bij de bouw van een complex woningen in dezelfde ge meente als hoofdopzichter. In april 1953 kwam hij naar Was senaar om toezicht te houden op de bouw van 87 woningen in de buurtschap Kerkehout. Toen dat complex was opge leverd vroeg de toenmalige directeur van gemeentewer ken A. J. Bolten de heer Maaskant in gemeentedienst te komen voor het toezicht op het onderhoud en uitbreidin gen van de gemeentelijke ei gendommen. Aldus ge schiedde en de heer Maaskant werd aangesteld bij de afde ling "onderhoud gebouwen". Van die afdeling werd hij later chef. Op de ambtelijke ladder klom hij in gemeentedienst op van opzichter tot tech nisch hoofdambtenaar A. Hij trad nog op als instructeur van de B.B. en als zodanig leidde hij drie groepen van gemeentewerklieden en tien groepen van vrijwilligers op voor de opruimings- en red dingsdienst. Gedurende twaalf jaar was de heer Maas kant voorzitter van de afde ling van de Nederlandse Christelijke bond van Over- heidsperzoneel. In de Neder landse Hervormde Kerk was hij voorzitter van het college van collectanten en later ou derling. Eindelij k(l) Eindelijk mag het dan, inwoners van Oegstgeest. Eindelijk kunt u al die opgekropte gevoelens, die frustraties, die weerspannighe den, waarvan het gemeentelijk beleid de diepere oorzaak is, kwijt. Eindelijk kunt u klachten spuien over die parkeerhavens die niet, of juist wel voor uw deur wilt hebbenover die bomen waar honden maar tegen staan tep en dito parken en zandbakken. De VVD houdt een openbare fractie-avond waar u dat alle maal kwijt kuntNog even op houden, die frustratieswant het mag morgenavond pas, vanaf 20.15 uur in De Roode Leeuw. Verder kunnen de bezoekers er kennismaken met de nieuwe frac tieleden, de heren Plate en Lau- Eindelijk(2) Eindelijk is er dan ook een cursi'j drukpuntmassagemassage ge baseerd op de Chinese acupunc tuur. In het Leids Vrijetijdscen trum kunt u zich vanaf 30 sep tember op de hoogte stellen van de mogelijkheden om de energie stromen in het lichaam te beïn vloeden Cursusleider is Hugo Bass, die naar het schijnt al jaren met dit werk bezig is. NDe kosten bedragen 35 gulden. Eindelijk(3) Het wordt overigens hoog tijd dat u nu eindelijk eens leert pottenbak ken. Het Leids Vrijetijdscentrum heeft nog maar weer eens een cur sus georganiseerd voor hen die er nog altijd niet toe zijn gekomen. De start is op 29 september en in twaalf lessen leren de deelnemers kneden en draaien (volgens de zogenaamde ringtechniekom zo zelf potten, kannen, asbakken, vazen, kandelaars en wat dies meer zij te maken. Kosten 45 gul den, inclusief materiaal. Eindelijk(4) Als u nu eindelijk echt wilt weten hoe het allemaal zit kunt terecht bij de Leidse PSP, die een aantal scholingscursussen organiseert onder de titel socialisme, theorie en beweging. De cursus is in de eerste plaats bedoeld als theoreti sche basis voor toekomstig PSP- kader, maar ook voor bijvoor beeld leden van actiegroepen, wijkcomite's en dergelijke. Op 4 oktober is de eerst introductieles, men heeft er een scholingsmap ter waarde van 12 gulden voor no dig. Inlichtingen en opgave bij Marianne Plug, Oude Vest 99, telefoon 126859 of Felix Luitwie- ier, Sophiastraat 78, telefoon 132890. Opnieuw(l) In Zoeterwoude wordt deze week opnieuw een bevolkingsonder zoek naar TBC gehouden. Inwo ners van Zoeterwoude kunnen daarvoor terecht in het parochie huis "De Drie Eendjes" op 23 sep tember van 14.00-16.15 en van 1730-19.45 uur en in Hxlize Em- maus op 27 september van 1730-19.45 uur, op 28 september van 9.00-11.45 uur en van 14.00-16.15 uur en op 29 septem ber van 9.00-10.45. Opnieinv(2) Dan wordt er dit jaar opnieuw ge collecteerd voor het Prinses Bea trix Fonds. Dat gebeurt in de week van 27 september tot en met 2 oktober, de opbrengst is bestemd voor de slachtoffers van kinder verlamming. Er zijn nog collec tanten nodig. Opgave bij H. Hen- kes,telefoon 120191 of W. Downer, tel. 134580. Opnieuw(3) De steeds actiever wordende werk groep Amnesty International heeft opnieuw een actie op poten gezet. Op 24 en 25 september or ganiseert de werkgroep een boe kenmarkt ten bate van de aoor de groep geadopteerde, politieke ge vangenen. Boeken worden daar voor gaarne ingewacht op de Nassaulaan 32 in Oegstgeest een telefoontje naar nummer 156905 zorgt ervoor dat een en ander af gehaald wordt. Plaats van han deling van het gebeuren is het winkelcentrum De Lange Voort. Men staat overigens aan de zij kant van dat centrum aan de Iris laan. Opnieuw(4) De Wassenaarse afdeling van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde tenslotte organiseert opnieuw een lezing. Ditmaal over borders en terrasranden. Des kundige op dat gebied is tuinar chitect Cuypers uit Amsterdam. Hij komt op 27 september om 20.00 uur in het Jeroenhuis. Achthovenerweg betere entree LEIDERDORP - Het vervallen van de Hoofdstraat als ingangsweg voor het dorp, door de doortrek king van de Mauritssingel naar de Achthovenerweg, en het verval len van de plannen voor door trekking van de Burgemeester Smeetsweg in Zoeterwoude hebben geleid tot een herziening van de bestemmingsplannen voor het gebied rond de Leider- dorpse Achthovenerweg. Dat gebied, nu nog gedekt door het uitbreidingsplan in onderdelen van 1941 en het uitbreidingsplan in onderdelen Achthovenerweg 1960, zal worden opgenomen in een apart bestemmingsplan, dat beoogt het aanzien van de Ach thovenerweg, een van de rentrees van Leiderdorp, te verbeteren. Dat betekent dat een deel van de woningen, die van zeer wisse lende kwaliteit zijn, zal worden vervangen, terwijl er ook zorg vuldig zal worden gekeken naar de nu aanwezige bedrijven en boerderijen. Met name willen B. en W. van Leiderdorp de geva rieerdheid van de bebouwing be houden en tegelijkertijd veel aan kwaliteitsverbetering doen. In het gebied zullen geen grote wo ningbouwprojecten worden op gezet. Donderdag V. d. Valk Boumanweg 236, Lei derdorp, Bijbelstudie en gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur n',r Stuifzand uit Leiden raakte gis termiddag gewond, toen zij met haar fiets op de Blauwpoortsbrug kwam te vallen. De valpartij ont stond doordat de fietser een tik kreeg van een achter haar rij dende auto. De bestuurder van deze auto is na de aanrijding doorgereden zonder zijn identi teit bekend te maken. Het meisje is met onbekend letsel overge bracht naar het Diaconessenhuis. De 13-jarige Gijs van der Starre uit Voorschoten kreeg letsel aan hoofd en been, toen hij gister middag op de Burggravenlaan tijdens een stoeipartijtje met een aantal mede-scholieren tegen een juist passerende auto liep. Ook hij moest voor onderzoek naar het ziekenhuis. Diefstal geld en sieraden LEIDEN - In twee woningen aan de Haarlemmerweg en in een huis aan de Willem de Zwijger laan is gisteren op klaarlichte dag ingebroken. In een van de wo ningen aan de Haarlemmerweg werd behalve een aantal sieraden een bedrag van 1000 weggeno men. In het andere huis aan deze weg werden een gouden yijfje met ketting en enkele anderesie- raden buitgemaakt. Uit de wo ning aan de Willem de Zwijger laan verdwenen twee ringen, een gouden halsketting, een aantal oorbellen en een bankbiljet van ƒ100. In al deze gevallen zijn de daders binnengekomen door forcering van de achterdeur. Commissies vergaderen OEGSTGEEST - Vanavond verga dert de Oegstgeester commissie voor verkeer en vervoer. Op de agenda voor deze vergadering, die al om 17.00 uur begint, staan brieven van de ANWB en bewo ners van de Duinzichtstraat, de nota "Doelstellingen en uit gangspunten verkeers circulatieplan Leiden", de situa tie Wijttenbachweg/Lijtweg en de voorrangskruisingen. LEIDERDORP - Morgenavond vergadert de commissie finan ciën en belastingen van Leider dorp. Daar wordt onder meer ge sproken over het feit dat voor Leiderdorp een flink begrotings tekort dreigt. Daarover is inmid dels al bekend geworden dat dat tekort kleiner zal zyn dan de aan- - vankelijke schatting van 825.000 gulden. Verder praat deze com missie over het aanbrengen van richtingsborden op het industrie terrein De Baanderij. De Leiderdorpse commissie ruim telijke ordening en openbare werken komt op maandag 27 sep tember bijeen Daar wordt ge praat over de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan "Achthovenerweg". Diezelfde avond vergadert ook de Leider- dorpse commissie bestuursza ken, die zich onder meer buigt over de verhoging van de tarie ven van de plaatselijke belastin gen en de reinigingsrechten. W inkeldievegge aangehouden LEIDEN - Een 21-jarige Leidse studente werd gisteren in V en D op diefstal betrapt. Ze had ervoor bijna 150,- aan kleding wegge nomen. De politie trof bij onder zoek in ha.ar woning een grote partij goederen aan, voorname lijk kleding, die van diefstal af komstig bleek te zijn. Het meisje pleegde de diefstallen in diverse zaken. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië- LI teit voor kamerbewoners en alleen-| staanden, 9-1 uur nam. Pieterskerkstraat 1, voorlichtings-l avond werkgroep dienstweigeren.j 8-9.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, Repel-1 steel, 7.30-il0 uur nam.; keramiek- La kursus, gespreksgroep Praxi, thea- de terwerkgroep, 8-10 uur nam.; kof- de fiebar, 8-11 uur nam. jde Troef, Noordeinde 2a, groepen: W; recht/onrecht, kamerbewoners, pu handenarbeid, film, toneel 8-10 uur af| nam. he Nieuwe Rijn 20a werkgroep homo- |nv filie, open café-avond 9-12 uur namhe Vredeskerk, Natuurbeheer- m< Natuurbehoud: lezing drs. G. C. m Boere «ver de Waddenzee, met ge film, 8 uur nam. d\ Stadhuis, vergadering werkgroep Je kabel-tv, 5 uur nam. vc Gemeentehuis Leiderdorp, com- zc missie financiën, 8 uur nam. tx Gemeentehuis Zoeterwoude, ge- d; meenteraad, 8 uur nam. s( Café De Roode Leeuw, Oegstgeest, openbare fractievergadering VVD, Apotheken wordt van 17 tot 24 sept., waarge- nomen door Centraal Apotheek, li Breestraat 74, tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, te. 071-762877 en Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidseen- trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. C. J. Koster, Helm- straat 43, Noordwijkerhout, tel. 02525-3137. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet 'gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda- Dienstencentru m Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdyck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500'. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2