"Praten heeft geen zin ^eidse agenda Gitaarconcert LCC-voorzitter J. van Egmond: "College voert partijpolitiek" Protest bewoners Utrechtse Veer tegen drankenhandel Zangers succes STAD EN RAND LEIDEN - Praten heeft geen enkele zin. De taal die wij als Leids City Centrum gewend waren te spreken, kunnen we bij dit college niet meer gebruiken. Dat komt doordat het college niet het algemeen belang dient, maar zuiver partijpolitiek voert. En die politiek is uitsluitend gericht op het weren van auto's uit de stad". Aldus de heer J. van Egmond, voorzitter van het Leids City Centrum (een vereniging van middenstand en grootwinkelbedrijf), gistermiddag bij de presentatie van de affiche-actie van de Leidse binnenstad-winkeliers. ,X>at het dit college er alleen maar om te doen is auto's weg te krijgen blijkt toch ook duidelijk in de Steenstraat", aldus de LCC-voorzitter, „waar wethouder Waal zijn zin doorzette tegen de unanieme opvatting van de daar gevestigde winkeliers en van de meerderheid van de verkeerscommissie in". Dat de Steenstraat-winkeliers er uiteindelijk toch in geslaagd zijn om het tweezijdig busverkeer uit hun straat te bannen, heeft volgens Van Egmond de andere winkeliers in de binnenstad een flinke steun in de rug gegeven. „Het blijkt dat we als winkeliers behoorlijk sterk staan, als we maar gezamenlijk op trekken. De middenstand heeft veel te lang haar eigen kracht on derschat." Hij wijst er overigens op, dat het Leids City Centrum een dergelijke confrontatie nooit gezocht heeft. „Maar het is het enige, dat we nog kunnen doen in de complete nood situatie waarin we verkeren". Actie-plan De acties van het binnenstedelijk bedrijfsleven zullen overigens niet beperkt blijven tot het opplakken van affiches in de etalages. „We hebben een compleet actie-plan voor de komende vier weken", zegt Van Egmond, „en daarin zitten rus tige en harde acties". Een van de acties, die nog aan de vandaag be gonnen affiche-actie voorafging, was het sturen van brieven aan het gemeentebestuur door een aantal verschillende organisaties, waar door de bezwaren tegea het Breestraat-plan in de afgelopen week dagelijks in de krant kwa- Een andere activiteit is het uitdelen van niet minder dan 20.000 pamflet ten, die vandaag onder het winke lende publiek worden verspreid. Vreemde situaties Op de vraag welke acties Leiden nog van de winkeliers kan ver wachten, wilde de heer Van Eg mond niet meer zeggen dan: „Er zullen nog vreemde situaties in Leiden ontstaan" en „Er zullen dingen gebeuren die je niet van de middenstand verwacht". PPR WIL TEGENACTIES De acties van de Leidse midden stand tegen het middenstandsbe- leid waren gisteravond tijdens de ledenvergadering van de PPR on derwerp van gesprek. Sommigen noemden de actie „het ontketenen van een ware hetze". Men vroeg zich af waartoe het diende en merkte op dat tijdens de informatie-avond van 27 augustus alle parti^n voldoende kansen hebben gehad hun mening ken baar te maken. De vergadering achtte het zeer gewenst een tegenactie te voeren. Over de wijze waarop wilde men zich nog niet uitspreken. Laurens Beijen verwachtte een harde con frontatie in de gemeenteraad: „De oppositie zal deze actie aangrijpen en zich als één blok verenigen. Er staan ons boeiende tijden te wach ten. Wij DE PPR, blijven zeer at tent en zullen blijven streven naar realisering van de Breestraat zoals beschreven in het ontwerp- preadvies Middenstand wil centraal verkeersplein In een persbericht, dat giste ren is verzonden aan alle nieuwsmedia in Nederland, schrijft het Leids City Cen trum het volgende: "De 500 middenstand- en grootwinkelbedrijven in de Leidse binnenstad bieden in etalages hun zaak te koop aan. Dit indien B. en W. van Leiden doorgaan met afslui tingen, omleidingen en re constructies, die het winke len in de binnenstad onmoge lijk maken. De dalende omzetten en het verdwijnen van het publiek naar andere winkelcentra, beangstigen winkeliers die het afsterven van het cen trum, en werkloosheid van mogelijk 4000 medewerkers (in de Leidse binnenstad werken ruim 4000 mensen - red.) zien naderen. Hierbij komt, dat alle maat regelen van B. en W. en ge meenteraad genomen wor den zonder ovérleg en on danks alle protesten, waar onder die van de Kamer van Koophandel. De middenstand eist overleg dat neerkomt op werkelijke inspraak en een centraal cir culatieplan voor Leiden. Reeds bij werken aan de Steenstraat traden ongere geldheden op en kwamen winkeliers in confrontatie met de politie. De problemen van Leiden dienen opgelost te worden op basis van een totaal plan waarin de toegangswegen en parkeermogelijkheden zijn vastgelegd." Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): H. G.M. Aelbers, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; Wijk II (Kooi en Me- renwijk): A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522; Wijk III (Waard, Pro- fessorenwijk en Tuinstadwijk): G. E.J. PieterseZoeterwoudse Singel 109, tel. 124403; Wijk IV (Zuid West en Haagwegkwartier): W. Schelle- kens, Paganinistraat 24, tel. 764035. Leiderdorp - Van 't Woud en Reu- ling. Hoofdstraat 40, tel. 130070 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - B.E. van Beusekom, PietHeynlaan 6, tel. 071-763551 (za terdag); W. van Dam, Palestrina- laan 29, tel. 3960 (zondag): S. M. Platteel-De Jongh, Diepenbrock- laan 6, tel. 5417 (zaterdag en zon dag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, te. 02523-3137. Apotheken GS handelen juist bij het ongeldig verklaren van verkiezingen "Rijnland" LEIDEN - De Kroon heeft beslist dat Gedeputeerde Staten van Noord- en Zuid-Holland destijds juist hebben gehandeld bij het ongeldig verklaren van de ver kiezingen van het hoogheem raadschap van Rijnland. De be roepen die tegen de beslissing van GS waren ingediend zijn door de kroon ongegrond ver klaard. Gedeputeerden heeft destijds be zwaar gemaakt tegen toelating van de via deze verkiezing geko zen hoofdingelanden omdat Rijn land toegelaten heeft dat afzon derlijke stembiljetten werden gebruikt voor alle vacatures van één categorie per kiesdistrict Een strikte toepassing zou heb ben meegebracht, dat de aan ie dere kiezer toegekende stembil jetten zouden moeten worden vermenigvuldigd met het getal van de per categorie te vervullen vacatures. De Kroon stemt in met dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland, dat een stemming als deze voor iedere kiezer bijzonder onover zichtelijk wordt. Anderzijds - zegt zij - dient te worden bedacht dat het niet denkbeeldig is, dat de verkiezingsuitslag zou kunnen zijn beïnvloed door de gevolgde afwijkende methode. Het hoogheemraadschap had niet - zoals nu is gebeurd - achteraf een uiteenzetting van deze werkwijze dienen te zenden, maar in een vToeger stadium overleg moeten plegen. De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 17 tot 24 sept., waarge nomen door Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur Ap®theek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, te. 071-762877 en Oegstgeestse Apatheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. C. J. Koster, Helm- straat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. LEIDEN - In een brief aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland schryven zeventien bewoners van het Utrechtse Veer dat zij vol ledig achter de beslissing van B en W van Leiden staan, om aan drankenhandel en slijterij Van Dort aan het Utrechtse Veer geen toestemming te verlenen een woonhuis in gebruik te nemen als bedrijfsruimte. "Niet alleen omdat het betreffende huis tot voor kort zeer goed voor bewoning geschikt was", aldus de briefschrijvers, "maar ook omdat zij van mening zijn dat het onttrekken van dit pand aan de ZOETERWOUDE - Op initiatief van Jef van Jole in samenwerking met de Jeugdraad werd gisteren in Ons Huis een concert gegeven om na te gaan of een cultureel actief fraai en voor hen, die er niet leven hier van de grond kan komen, bekend zijn, moet het Nu, de initiatiefnemers zullen wel voldaan zijn over de grote belang- stelling en de aandacht, die het op- Ier. Duidelijke en haarzuivere poly- treden van de gitarist Rob Bakker fonie, programmatische effekten. aan het gehoor te stellen, wat niet wil zeggen, dat Rob Bakker zich beperkte tot de meest bevattelijke muziek. Zijn instrument klinkt zeer sing zijn geweest, dat vrijwel alles mogelijk is bij deze begaafde spe- woonbestemming voor het be drijf geen oplossing biedt". "Ook wanneer het betreffende pand door de firma Van Dort als bedrijfsruimte zou worden ge bruikt, zal een groot deel van de bedrijvigheid zich op straat blij ven afspelen (zoals nu ook het ge val is). Grote stapels kratten en vaten versperren de rijweg en de trottoirs, terwijl de af- en aanrij dende vrachtwagens het woon klimaat aan het Utrechtse Veer aanzienlijk verslechteren", zo schrijven de bewoners aan GS. Zij verzoeken het provinciale be stuurscollege (waarbij de firma Van Dort in beroep is gegaan tegen het afwijzende besluit van B en W van Leiden), het verzoek van de firma eveneens af te wij zen. "Het bedrijf oefent uiterst hinderlijke bedrijfsavtiviteiten uit op een plaats in de binnen stad, waar een versterking van de woonfunctie dringend gewenst In het Don Bosco hvis wordt dit weekeinde een expositie gehou den van creatief Zoeterwoude. Het gaat hier om de vijfjaar lijkse manifestatie Z '76, die nu voor de derde maal wordt ge houden. Dat er veel is te zien toont deze foto. Londenaars op bezoek VOORSCHOTEN - Een voetbalelf tal bestaande uit Londense ambte naren van Sociale Zaken speelde gistermiddag tegen Voorschotense gemeente-ambtenaren. De inter land kreeg de aftrap van wethouder L. Marselis. De uitslag werd 8-5 in het voordeel van de Voorschotena ren. Na de sportieve strijd volgde een uitwisselingsontmoeting in het ruime clubhuis van SVLV. De Londense ambtenaren uit het district Islington maken een oriëntatie-reis door Nederland. De Voorschotenaren hadden weinig interesse voor deze gelegenheid sinterland. (in de regen) Onder de toeschouwers bevonden zich wel de drie Voorschotense wethouders. Het IVN organiseert morgen middag een wandelexursie op het landgoed "Berbice". De start, waarvoor verzameld dient te wor den bij de Zilvei fabriek, is om twee uur. De wandeling zal l1/» a 2 uur duren. MAANDAG Wijk 1 Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombok straat, Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoerastraat. Wijk 3 Lage Rijndijk, Voorstraat, Suma trastraat, Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten- straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat, Kooihof. PPR-werkgroep milieuzaken Dat er nog altijd te weinig aandacht besteed wordt aan het milieu baart ook de PPR zorgen. Vandaar dat op de gisteravond gehouden vergader ing het voorstel werd gedaan om over te gaan tot de vorming van een werkgroep "milieuzaken". Een voorlopig begin is gemaakt. In de komende maanden zal getracht worden een uitbreiding van de kern-groep waar te maken. Onlangs heeft de PPR een nota sa mengesteld over de noodzaak van bebouwing van de Stevenshofjes- polder. Unaniem blijft men van mening dat iets dergelijks totaal niet noodzakelijk is, zolang er nog voldoende open gaten in Leiden aanwezig zijn, die voor bebouwing in aanmerking komen. De PPR gaat ervan uit dat men dient te bouwen naar behoefte en niet naar mogelijkheden. Beijen: "Eerst de binnenstad reno veren en rehabiliteren en daarna alle open gaten bebouwen is waar schijnlijk ruim voldoende. We moe ten niet meer maar ook niet minder bouwen dan noodzakelijk is voor de behoefte van de Leidse ingeze tenen." LEZERS SCHRIJVEN ten deel viel De mogelijkheden zijn bij de grote massa eigenlijk bekend; men denkt plaats aan een instrument om lied jes te begeleiden. Niets is minder waar. Het instrument werd reeds in de tiende eeuw in Spanje ingevoerd door de Moren. Het had oorspron kelijk slechts vier snaren en groeide langzaam uit tot een vol waardig solo-instrument, dat door toepassing van versterking nog verder uit zijn isolement van inti miteit groeide. Rob Bakker, die in Den Haag een school heeft, legde een virtuoze be heersing aan de dag in een boeiend het gaat hem alles gemakkelijk af. de gitaar Opvallend is daarbij zijn knappe [enlijk on- nuanceringstechniek met beide de eerste handen. In de Oosterse Impressie van Angel Iglesias werd dat alle maal vooral duidelijk gedemon streerd. Het succes, dat de klas sieke en meer populair klassieke voordrachten ten deel viel werd hier dan ook nog overtroffen. Al leen zal sommigen de illusie zijn ontnomen, dat de gitaar een ge makkelijk te leren bespelen in strument is, waarmee men „in korte tyd resultaten kan behalen", zoals reclame slogans willen doen geloven. Nogmaals: er bestaan geen instrumenten, die men met afwisselend programma, dat „gemak" leert beheersen en zeker geopend werd met Dowland (1562-1626) en eindigde met he dendaagse muziek. Het was goed gezien, om nog niet al te grote eisen niet op een wijze, zoals door Rob Bakker, door en door muzikaal erd gedemonstreerd. HENRI WELBüüREN 'De Eendracht-' Ondergetekenden zouden graag kort ingaan op het stuk betreffende de toewijzing van een zeskamer woning aan de heer Mittelmeyer. Het is frappant dat juist deze heer in beroep is gegaan om zo een grote woning te bemachtigen en aan een groot gezin te onthouden. Immers de heer Mittelmeyer heeft van de daken geschreeuwd, dat een eer lijke verdeling van het woningbes tand een eerste vereiste is en blijft. Dat was vooral het geval toen hij nog in het aktie-comitè zat, maar ook later als voorzitter van het toe nmalige bestuur (voortgekomen uit genoemd aktie-comitè In die tijd ging hij zelfs - met de toenmalige penningmeester persoonlijk naar het bureau huisvesting om de toe- Volgnummers wijzing van een woning aan een dochter van een ander bestuurslid te onderzoeken. Deze voorzitter meent dat nu de tijd gekomen is, om zichzelf een zeer ruime woning toe te eigenen. Wij hopen dat vele leden van "De Eendracht" tegen deze handelwijze protest zullen aantekenen en dat B. en W. alsnog deze toewijzing onge daan zal maken. Voorzitter Mittel meyer en zijn gezin mag van ons een andere woning betrekken, maar dan wel een die bij de grootte van zijn gezin past. J. Beekman J. Brand Sumatrr straat 38 LEIDEN. Naar aanleiding van Artoteek 1870 moet mij iets van het hart. Welk een belachelijke situatie is ontstaan, doordat de Culturele Raad nu al volgnummers uitreikt, sinds woensdag 15 september, om kunstwerken te reserveren van de tentoonstelling Artoteek 1870 en welk een teleurstelling zal dit bete kenen bij velen, die op de afgespro ken datum van 23 september a.s. voor niets in de rij staan om een keuze te maken. Ik vraag mij af naar wie de eerste volgnummers gegaan zijn en welk een kronkel de raad deed afwijken van de voorgenomen beslissingen en gedane publicaties hieromtrent. Liesbeth Gordijn Apothekersdijk 29a Leiden tWOENSDAG Wijk 2 Jacq. Urlusplantsoen, A. Noord- ewierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan. Joh. Verhulstraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat, Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wa- genaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Rönt- genstraat, Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brück- nerstraat, Debussystraat, Ravel- straat, Chopinstraat, Moesorgski- straat. Caesar Franckstraat, Verdi- straat. Wyk 8 Schubertlaan, Mahlerstraat, Han- delstraat, Beethovenlaan, Vivaldis- traat, Bachstraat, Corellistraat, To- scaninilaan, Berliozpad, Rossini- straat, Lisztpad, Mendelssohnka- de, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollo- laan, Smetanastraat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Griegstraat, Doni- zettilaan, Bizetpad. DONDERDAG Wyk 5 Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat. Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuy- vesanthof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volk stuinen), Zwarte Pad. Wyk 7 Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianastraat, Julia- nakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oranjestraat, Lus thoflaan, Dillenburgerstraat, Nas- saustraat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijkestraat, Margrietstraat, Ire- nestraat, Bernhardstraat, Beatrix- straat^m LEIDEN - Voor de Vrienden van de Pieterskerk heeft Sander van Marion twee van zijn regio-koren en een uit Zoetermeer laten optre den m.m.v. de Voorburgse organist Wim v. d. Panne. Dit voor ver over de duizend toehoorders. Het aantal zangers bedroeg 300. Een door slaand succes naar alle zijden. Het Rijnlands Chr. Mannenkoor zette in met Wesleys „Lead me Lord" (het motto a.h.w.voor heel de avond), weldadig zachtmoedig en technisch uitgewogen, vervolgd met koraalwerk van Teleman en Bach, Misdelen van Schubert, Lof zang van Gebhardt en Negro's Kunst voor allen en alles mooj. Over Cantate Deo Zoetermeer (de-' len uit Mis-Gounod) bleek in de pauze de massa eens gezind vol bewondering. Vocaal mander op timaal, maar met gelukkigr hand voorbereid verliepen enkele meer eisende stukken uit Handel's Det- tinger Te Deum. Samen hebben Voorschoten en Zoetermeer Ps. 98 van de dirigent - vakwerk - ver klankt en de drie koren samen een trits composities. Algemene sa menzang ontbrak niet en begelei der v. d. Panne verheugde het ge hoor solo met een overwegend be slist boeiende Toccata van Jac. Bonset KEES VERHOEF Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's morgens geopend. Groenoordhal, Leidato, 1-5 en 7-10.30 uur nam. Wijkfeest Pieters- en Academie- wijk, in en rondom de Pieterskerk, gehele dag. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breêstraat 19, s£*oeGi- deon, 11.30 uur vm.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan. bejaardensoos Zuid West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, WSW-groep, jeugdwerkloosheid, Troefkrant, testiele werkvormen, 6-10 uur nam; jazz-ballet, 7-10 uur nam. lste Binnenvestgracht 33, Univer siteitsraad, 7.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, demonstratie en cursusavond Go, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, ge meenteraad, 8 uur nam. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10. woe 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwyk, Herengracht 45, vrydag 10.30-11.30 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2