K.v.K. teleurgesteld in wethouder Waal Le/cfee agenda Wijkcentrum Merenwijk: f 1,5 miljoen Na reactie op verkeersrapport Rijnsaterwonde heeft weer een burgemeester Ton voor Buitenhof KATTEN Werkgemeenschap Kindercentra: tien mille extra STAD EN RAND zaterdag 11 september 1976 LEIDEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is bijzonder teleurgesteld over de reactie die wethouder Waal (Stad sontwikkeling en Verkeer) gegeven heeft op het ver- keersrapport, dat het bu reau Goudappel en Goffeng in opdracht van de Kamer van Koophandel heeft ge maakt. Interview In een brief aan het college van burgemeester en wethouders schrijft de Kamer, dat haar ver keersplan mede bedoeld was om een constructieve en positieve bij drage te leveren aan de discussie over de reconstructie van de mark- tenroute en de Breestraat. De Ka mer is er dan ook niet erg over te spreken, dat wethouder Waal zeer kort nadat het verkeersplan ver schenen was, in een interview met het "Leidsch Dagblad" en volgens de Kamer ongenuanceerd "onaan vaardbaar" uitsprak over enkele onderdelen van het rapport. En dit nog wel op een zodanig tijdstip, al dus de Kamer, dat een serieuze be studering van het plan niet kon hebben plaatsgevonden. "Een college dat inspraak als een belangrijk democratisch recht aan vaardt en hoog in zijn vaandel heeft geschreven, dient deze inspraak dan wel serieus te nemen", zo schrijft de Kamer. "Dit geldt ook als deze inspraak "op het eerste ge zicht" niet in zijn politieke concep tie past". In haar brief probeert de Kamer een antwoord te geven op de vraag of ér nu werkelijk sprake is van een principieel verschillende visie op de ontwikkeling van de verblijfs- en winkelfunctie van de binnen stad tussen het college en de Ka mer. Op een aantal punten zijn we het volkomen met elkaar eens, zegt de Kamer, en wel op het volgende: uitstel van de reconstructie van de Breestraat en marktenroute is ongewenst in het belang van de verblijfs- en winkelfunctie in de binnenstad; dit belang kan gediend worden door een daadwerkelijke uitbrei ding van het voetgangersgebied; dit voetgangersgebied moet gesi tueerd zijn in het stuk van de Brees traat tussen Koornbrugsteeg en Gangetje; Busroute Ook kan de Kamer zich verenigen met de route, die bus- en autover keer zullen moeten volgen tijdens de reconstructie van het voetgan gersgebied in de Breestraat. Maar juist omdat er op deze punten overeenstemming bestaat, kijkt de Kamer nogal vreemd aan tegen de gemeentelijke plannen met Brees traat en marktenroute, en wel: omdat het college van plan is de Breestraat alléén voor autoverkeer af te sluiten, dat vooralsnog onmis baar is voor een goede winkelfunc tie; omdat van een daadwerkelijke uitbreiding van het voetgangers gebied tussen Koornbrugsteeg en Gangetje geen sprake is, aangezien alle verkeer behalve het particu liere autoverkeer dit voetgangers gebied doorsnijdt; omdat bij wijze van proef het ge deelte Breestraat tussen Koorn brugsteeg en Gangetje wordt gere construeerd, terwijl deze "proef'- reconstructie de definitieve profi lering van dit stuk Breestraat in houdt, inclusief de aanleg van de riolering. Het lijkt volgens de Ka mer nogal naïef om te veronderstel len dat het college de raad zal mee delen dat de proef niet geslaagd is en dat een ander profiel gewenst is. "Om hier te spreken van een proef is zuiver misleidend", aldus de Kamer. omdat na reconstructie van het laatste gedeelte Breestraat het in de bedoeling ligt de bussen tweezijdig over de Breestraat te leiden, aange zien dan de marktenroute wordt gereconstrueerd. De Kamer zegt zich dan wel af te vragen, hoe deze bussen in twee richtingen over het nieuw geconstrueerde stuk voet gangersgebied van de Breestraat met een rijbaan van 4,50 meter moeten rijden. Rampzalig Tot slot vraagt de Kamer zich af of verbreding van de marktenroute tussen Vis- en Kippenbrug zulke rampzalige gevolgen zal hebben als wethouder Waal doet geloven. "Aan de Stille Rijn heeft deze ver breding van meer dan 1 meter plaatsgevonden zonder enig com mentaar van wie dan ook!", aldus de Kamer. Volgens haar zal het college reke ning moeten houden met het feit, dat de reconstructie van de mark tenroute en de Breestraat pas dan mag en kan worden uitgevoerd als een verkeerscirculatieplan met een samenhangend parkeer- en stal lingsplan ter beschikking is, dat als onderbouw hiervoor behoort te dienen. Confrontatie Hoewel de Kamer schrijft voorals nog niet te willen aannemen, dat het college geen andere bedoeling zou hebben dan uitsluitend het par ticulier vervoer uit het centrum te verwijderen, wijst ze er echter op dat in dat geval een harde confron tatie met het bedrijfsleven het ge volg zal zijn. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier„ binnenstad tot Cityring en Groe- noord): R. M. G. Taytelbaum, Hoge- woerd 138, tel. 120266; Wyk II (Kooi en Merenwijk): F. B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32. tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Leiderdorp - F. O. A. M. Kemme, Merel- straat 184a. tel. 893139 (za. en zo. spreek- uurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - J. W. de Haan, Duiven voordestraat 3, tel. 154294. Voorschoten - F. Koopmans, Wagner- laan 69, tel. 6352 (zaterdag); C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag); S. M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L. J. H. Lempers. Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); A. de Gijzel. Sweilandstraat 16. tel. 10834 (van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur). Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 10 tot 17 sept., waargenomen door Apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482; Apotheek Van Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000 en Apotheek Voorschoten, Leid* seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. MAANDAG 13 SEPTEMBER Wijk 25 Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Verver splein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat. Nieuwe Waardstraat, Oos terkerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarsemakerstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenes- tegen. Uiterstegracht, Kerksteeg. Wijk 27 Breestraat, Langebrug, Ketelboe- tersteeg. Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein. Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maarsman- steeg, Mandemakersteeg, Vrou- wensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Brucht- steeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Be schuitsteeg, Mariaansteeg, Hoog- landsekerkgracht, Koppehink- steeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht. St. Pan- crassteeg, van Driessenstraat, Mid delstegracht. WOENSDAG 15 SEPTEMBER Wijk 24 Zoeterwoudsesingel (van Lam- menschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Roodenbur- gerstraat, de Mey van Streefkerk- straat, Cobetstraat, de Ridder straat, Thorbeckestraat, Was- straat.de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat. Wijk 28 Korevaarstraat, Plantsoen. 4e Bin nenvestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Haverstraat, le 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrij- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nieuwe Brug steeg, Wielmakersteeg, Hoge- woerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer, Veerstraat. DONDERDAG 16 SEPTEMBER Wijk 32 (Merenwijk) VRIJDAG 17 SEPTEMBER Wijk 29 Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- retenaerstraat. Tasmanstraat, Overrijn. Wijk 30 Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazen- gracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Govenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo de Groot straat, Bilderdjkstraat. Wijk 31 Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen- gracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisot- kade, Kampersteeg, Conciëntie- straat. Vliet, Douzastraat, St. Ja- cobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw- steeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lokhorst straat, Zonneveldstraat, Pieters- kerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- daelstraat. Pieterskerkgracht en straat, Pieterskerkhof, Papen gracht. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezenhorst 23, Sassenheim, tel. 02522-12022. Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's morgens geopend. Groenoordhal, Leidato- huishoudshow, 1-5 en 7-10.30 uur Zondag Antonius Clubhuis, dansen. 8-11 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideon, 11.30 uur vm.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan bejaardensoos Zuid- West 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis 2-5 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoor 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325 Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma, di. en wo. 11.09-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Voorschoten De ophaaldienst voor grofvuil in de gemeente Voorschoten komt op 15 september in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Roubos- laan en Veurseweg), Jbhn F. Ken- nedyplantsoen, Oranjekade, Nar cisstraat, Tulpstraat, Hyacinth- straat, Van Kempenstraat, Bijdorp straat, Willem de Zwijgerlaan, Bur gemeester de Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijn gaardenlaan (zuidzijde), Veurse weg, Essenlaan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haag- wijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 1800-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post ƒ181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. LEIDEN - De bouw van een wijkcentrum in de Merenwijk gaat 1.600.000 gulden kosten. Na aan besteding bleek dat het aanvankelijk beschik baar gestelde krediet met bijna drie en een halve ton wordt overschreden. B en W hebben zich desalniettemin met de plannen akkoord verklaard, omdat CRM als uiterste datum voor de bouw september 1976 heeft ge noemd. Wil Leiden subsidiëring door CRM niet in gevaar brengen dan moet aan het einde van deze maand met de bouw begonnen zijn en dat laat B en W niet de mogelijk heid uit te zien naar alternatieven. LEIDERDORP - B. en W. van Lei derdorp stellen de raad voor een krediet van een ton beschikbaar te stellen voor de voorbereiding van het bestemmingsplan Bui tenhof. Andere gelden zullen, volgens een strakke tijdsplan ning, pas worden vrijgemaakt wanneer de behoefte daaraan ac tueel is. Eenzelfde procedure wordt ge bruikt bij de ontwikkeling en uit voering van het bestemmings plan Voorhof. Het tijdschema zal in de raadsvergadering van okto ber aan de orde komen. B. en W. van Leiderdorp stellen in middels dat gestart moet worden met de formering van een bege leidingscommissie. Naast de ste debouwkundig adviseur van de gemeente en de architecten zul len bijvoorbeeld ook geïnteres seerde Leiderdorpse burgers deel van die commissie uit kun nen maken. Van het extra krediet, dat nu wordt gevraagd, wordt 64.000 gulden door het Rijk gedekt, de rest komt ten laste van de gemeente Leiden. De bouwkosten nemen met ruim een miljoen de grootste post in op de begroting voor de bouw van het centrum. De grondkosten bedra gen 140.000 gulden, ongeveer een zelfde bedrag gaat weg aan archi tect en begeleidingskosten. Vooi de inventaris is een ton uitgetrok ken, terwijl tuinaanleg en decora tieve voorzieningen een post var 40.000 pulden innemen. LEIDEN - Aan de rijksuniversiteit van Leiden zijn geslaagd: voor het doctoraal scheikunde G. J. in 't Veld te Oegstgeest en R. Bosman en A. P. van Zwieten te Leiden; voor doctoraal wiskunde mej. J. M. Lagerberg en mevrouw P. F. v.d. Bult-Verhoekx te Leiden; voor doctoraal staatskunde J. H. Pron- gers.J. Sander, M. Schmidt, D. J. de Vries en C. Homan; voor doctoraal Nederlands recht; J. J. v.d. Velde. J. E. M. Akveld, F. E. A. M. Sassen: A. J. Beukenhorst, J. J. Brakema, J. C. Hogerduijn; H. G. Punt, B. Reedijk, H. J. S. Teppemaen H. F. Cath; voor doctoraal geschiedenis W. F. Nooter te Leiden; voor doctoraal klassieke talen J. M. v. Ophuijsen (cum laude) te Leiden voor docto raal geschiedenis C.A. Davids (cum laude) te Leiden en mevrouw C. C. J. den Boer-Snelders te Leiden. In de begroting 1976 was aanvanke lijk een bedrag van 42.000 gulden opgenomen. Bij de begrotings behandeling werd toen al door de raad voorgesteld deze subsidie met 10.000 gulden te verhogen om de Stichting wat meer moge lijkheden te geven de consulent een redelijke vergoeding te ge ven. Deze had tot dan toe voor een zeer geringe vergoeding ge werkt. Op grond daarvan hebben B en W nu de beide voorstellen gedaan. De maximale subsidie bedraagt overigens 10.000 gulden. Lezers schrijven Beestenspul '76 is géén uitge groeide KAT-EXPO. De K AT-EXPO is een activiteit van de Nederlandse Katten Fokkers Ver eniging NKFV, en niet van Rob Lauwers privé. De internationale kattententoon stelling waarvan sprake is in het Leidsch Dagblad van vrijdag 10 september, pag. 3, werdt niet er kend door de kattenfokkersvereni gingen NKFV. NVVK, Neocat en Procat. Keurmeesters die jureren op Beestenspul '76 worden voor goed uitgesloten van tentoonstel lingen van deze verenigingen. Wat niet alle katten-exposanten zullen weten, is dat geen enkele kwalificatie gegeven op Beesten spul '76, zal worden erkend in de officiële registers. Met name bij kampioensregistraties (derde CAC) zal onwetendheid met dat besluit van de verenigingen veel teleurstel ling geven. Vandaar deze brief. J. P. Maas VAn Oldenbarneveltstraat 18 Leiden LEIDEN - De heer H. G. de Maar uit Voorburg is aan de universiteit in Leiden gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld "De uitbrei ding van Schiphol (hoe de komst van het straalvliegtuig invloed heeft gehad op het bestuur)". Pro motor was prof. mr. T. Koopmans. LEIDEN - De Stichting Werkge meenschap Kindercentra Leiden krijgt honderd procent subsidie in de kosten van salariëring van de consult-begeleider van de Stichting. De gemeente Leiden zal, als de raad zich achter een daartoe strekkend voorstel van B en W kan scharen, ook de kosten van de organisatie van een infor matiebureau od zich nemen. LEIDEN - GEBOREN: Thessa, dv C Hoogenraad en G A van Duijn; Roosmarie Fransisca Hendrika, dv T R de Mul en W M H v Leeuwen; Pieter, zv W v d Bent en H A Rem- merzwaal; Robert Antonius Sieg- bertus, zv S A A. J. Hermans en A M J Stokman; Debbie, dv M de la Fe- bre en J Onderwater; Martijn Jorrit, zv A J v Nierop en A Bartelsman. OVERLEDEN: B. Owel (84) geh gew m F K Betcke; H Weegink (40) m; C v d Ende (79) m; P Wassenaar (81) m; J Vermeer (58) m. GEHUWD: RDodererenG Jansen; T J Mak en J C M v d Kroft. ONDERTROUWD: A W C M v d Berg en A M Langedijk; R Beyen- bach en A C M Minderman; E I Boom en R Keijzer; PT W Brouwer en J v d Meij; C Freke en C S M B Hagen; J Heerema en A Brouwer; C F Hulsbos en P v d Heijden; EEL Kroon en H H Pelser; R C J Muijzert en F F Villanueva; H W v Oosten en J Nieboer; P J Passchieren M A M v Veggel; C Roels en S R Sianturi; J Rus en FH Dik; C Schellevisen EC WASSENAAR - Burgemeester K. Staab van Wassenaar heeft vanmorgen de vlag gehesen Dillisse; G F M Schimmel en s v d op het hoogste punt van het appartementengebouw C, onderdeel van de bouw van een Blom; R HL Tegelaar en CA Q de groot aantal service-appartementen in het park Oud-Wassenaar. JfjTdw^eHnTen'wVV^n JW Er worden in totaal vierhonderd appartementen gebouwd, waarvan de eerste tweehon- Ze)st en R A G Jonk derd nu in ontwikkeling zijn. Het ontwerp (foto boven) is van het architectenbureau WARMOND - GEHUWD: R L N Verhave, Luut en de long. De appartementen zijn direct verbonden met het kasteel Olierook en w A Houweling; A v d Oud-Wassenaaar, waar exclusief voor de appartementenbewoners een keuken, restau- smdlnC^D^eLAvdvfideen rant en bar zullen worden ingericht. wjt Schellens. Wethouder Wenmakers (rechts) overhandigt de nieuwe burge meester de voor zittershamer RIJNSATERWOUDE - Rijnsaterwoude heeft sinds gisteren weer een "eerste burger". De heer G. J. van der Kroft uit Warmond werd in het gemeen tehuis van Rijnsaterwoude tot burgemeester be noemd met de wens: "Maak er iets heel goeds van, Rijnsaterwoude verdient het!". De buitengewone raadsvergadering was daarvoor geopend met het voorlezen van het koninklijk be sluit van de benoeming, door gemeentesecretaris Kuilboer. Voor het omhangen van de ambtsketen memoreerde loco-burgemeester Wenmakers in het kort de wensen van de raad inzake het profiel van de toekomstige burgervader. Hij noemde de punten jong-in-leeftijd (43), knap van geest en oranjegezind. Burgemeester van der Kroft pre senteerde zich direct na de plechtigheid met de woorden: "Ik wil graag uw eerste burger zijn. met de nadruk op burger-wonen en leven temidden Als er bij de raad nog twijfels zouden zijn omtrent de beantwoording van het wensprofiel, zei de bur gemeester zich geheel in te willen zetten om deze weg te nemen, met de kanttekening dat "het ras schapen met vijfpoten een zeer merkwaardig en zeldzaam ras is, waarbij de vraag rijst of het moge lijk zal zijn, de enorme inzet van mijn voorganger, de heer Breen, te kunnen evenaren". Burgemeester De Vreeze van Warmond - van welke plaats de heer Van der Kroft wethouder was - nam deze twijfels weg door te verklaren, dat de nieuwe burgemeester achttien jaar de kar heeft helpen trekken met een tomeloze energie en volledige inzet. Over de wijze, waarop de nieuwe burge meester zijn doel wilde bereiken hanteerde hij concrete uitgangsstellingen. Wethouder Zalm van Warmond completeerde de persoonlijkheidsschets, waarin opnieuw de enorme stuwkracht werd genoemd. Namens de raad sprak de heer Van Loenen een welkomstwoord. Hij herhaalde de belangrijkste wenspunten, zoals die donderdag al naar voren kwamen tijdens de informele ontmoeting met de raad. Ook prees hij de interim-leiding van de he ren Wenmakers en Kuilboer. Namens het IGOR sprak de heer De Haan. "De benoeming tot bur gemeester van drie gemeenten levert bijzondere situaties op: U telt voor drie, hetgeen betekent dat men u graag zie op vergaderingen," zo besloot oud-burgemeester Breen.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2