nlscfft Geen garantie verbetering Ursula Veiling in Zoeterwoude brengt 14.000 gld op Ruime opzet politiebureau Leiderdorp ileidse agenda ZAKENNIEUWS Actie voor missionarissen Drie cursussen voor volwassenen in Sjelter LEIDERDORP - Het nieuwe politie-bureau, dat in Leiderdorp aan de Simon Smitweg gebouwd gaat worden, wordt zeer ruim en groots van opzetHet zeer moderne gebouw krijgt de ingang aan de Hoogmadeseweg Bij de entree valt vooral de ruime ontvangstgelegenheid op,die gekoppeld is aan een wachtkamer. Op de benedenverdieping krijgen verder de rayoncommandant en de recherche een eigen "home". De recherche krijgt, naast eigen kamers, de beschikking over een verhoor- en confrontatiekamer. Op de benedenverdieping komen verder vier cellen. De bovenverdieping is het domein van groepscommandant en plaatsver vangend groepscommandant. Verder is er boven ruimte voor de admini stratie en is er een ruim theorie-lokaal geprojecteerd. De overige ruimte op de bovenverdieping is gereserveerd voor een tweetal zit/slaapkamers voor inwonende agenten. Dit wordt een complete, van de rest van het bureau gescheiden, woonunit met een eigen keuken en sani taire voorzieningen. Naast het bureau komt een, ommuurde, parkeergelegenheid, waar bij voorbeeld in beslag genomen auto's neergezet kunnen worden. Verder is er een garage, die voorlopig plaats biedt aan vier dienstwagens. Deze garage kan worden uitgebreid. Op de binnenplaats tenslotte is ruimte gelaten voor een bloemenperk en een plantenbak. VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1976 ,Wij vrouwen eisen' naar Den Haag LEIDEN- Het comité „Wij vrou wen eisen" vertrekt volgende week woensdag om twaalf uur met een groot aantal geestverwanten van het station in Leiden naar Den Haag om daar te gaan demonstre ren in verband met de kamerdebat ten over de abortuswetgeving ép 14, 15 en 16 september. Het comité wil dat een drietal eisen wordt in gewilligd: abortus uit het wetboek van strafrecht, abortus in het zie kenfondspakket en: de vrouw be slist Het comité verwerpt, blijkens een communiqué, het wetsvoorstel van KVP en ARP, omdat daarin abor tus in principe als ontoelaatbaar wordt gezien. In het voorstel van PvdA en WD wordt de abortus we liswaar uit het strafrecht gehaald, maar ligt de verantwoordelijkheid voor de beslissing bij de arts en een commissie die de^ arts contro leert,,Dit is in strijd met onze op vatting dat abortus een normale medische ingreep is en dat de vrouw zelf moet beslissen. De arts is alleen verantwoordelijk voor de medische kant van deze beslis sing", aldus het comité. „Wij vrouwen eisen", dat a.s. zater dag pamfletten zal uitdelen op de Leidse markt. Overigens roept het comité belangstellenden op mee te gaan naar Den Haag. Volgende week donderdag, 16 september, heropent Van Haren z'n ge heel verbouwde en gemoderniseerde schoenenzaak op de hoek van de Haarlemmerstraat. Het oppervlak van de winkel is met ongeveer 50 m2 vergroot, doordat het pand in de Donkersteeg erbij werd getrokken. Hierdoor is de totale vloe roppervlak op 175 m2 gekomen. Ook in deze zaak is men overgegaan op het zg. voorkeuze-systeem, dat erop gebaseerd is dat de klant zelf de kollectie schoenen kan bezichtigen en kan passen als in een zelfbedieningswinkel. Voor de klant die dat wil, is er personeel bij de hand om te helpen de juiste keus te maken. Het autokledingsbebrijf van Th. H. van Kuijk aan de Narmstraat 25-27 bestaat op vrijdag 17 september 25 jaar. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit wordt er op zaterdag 18 september, 's middags tussen drie en vijf uur, in het bedrijf aan de Narmstraat een receptie gehouden. ZOETERWOUDE - Tot diep in de nacht duurde de veiling ten bate van de Zoeterwoudse mis sionarissen. Om precies 12 uur werd de 9.000,- overschreden. De totaalopbrengst bedroeg uiteindelijk 14.042,75. De vei ling van vorig jaar leverde 11.410,- op. In de volle zaal van het Don Bo- scohuis zat de vaart er al direct goed in toen veilingmeester Jac. Paardekooper de eerste koopjes onder de hamer bracht. Een kaasvat bracht 65,- op. Later op de avond zouden an dere exemplaren voor een be langrijk hoger bedrag weggaan. Een simpele pot augurken was goed voor ,12,50 en voor een boerenkaas gingen de bieders graag over de honderd gulden. Onverwacht waren er ook wel meevallers voor de kopers. De prijzen vlogen echter omhoog wanneer er antiek werd ge toond. Zo bleken oude reli gieuze beelden nog erg gewild. Onbetwiste topper werd een an tiek kabinet. Hoewel het nog een fikse restauratie zal moeten ondergaan ging het direct voor 600,- in bod en onder grote spanning ging het omhoog. Op 1500,- leek de beslissing te val len maar twee bieders gingen door en met 1.650,- mocht een mevrouw zich de nieuwe eige naar noemen. Hiermede werd ook de 7.000,- overschreden. De eerste duizend gulden was binnen 35 minuten bereikt en deken Lamot maakt de 5.000,- vol met de aankoop van een ta fellaken. zondag wordt de week voor de Zoeterwoudse missio narissen afgesloten met een kerkcollecte. MET BROMMER ONDER AUTO LEIDEN - Een 18-jarig meisje uit Ter Aar kreeg een hersenschud ding, toen zij gistermiddag op de Maresingel in botsing kwam met een bestelauto. Het ongeluk ge beurde op het moment dat het meisje met haar brommer moest uitwijken vooreen geparkeerde au to. De bestuurder van de bestelwa gen, die achter de bromfietser reed, zag geen kans om het meisje te ontwijken. Krediet voor onderzoek waterleiding in Warmond WARMOND - De leden van de Warmondse commissie financien en economische aangelegenheden gingen gisteren zonder veel discus sie akkoord met de beschikbaar stelling van een krediet voor een onderzoek naar de oorzaak van de te lage druk in het Warmondse wa terleidingnet. Vooral de bewoners van de hogere flats hebben de afgelopen zomer meermalen te kampen gehad met watergebrek. Op de spitsuren komt er helemaal geen water uit de kraan en op de andere uren is de druk vaak te gering om de geyser in wer king te stellen. Burgemeester de Vreeze heeft enige tijd geleden een verzoek tot het waterleidingbedrijf bollenstreek gericht om tijdelijke aansluiting. Het waterleidingbed rijf in Hillegom had hier bezwaren tegen omdat het bedrijf dan ook verantwoordelijk is voor de kwali teit van het geleverde water. Nader overleg is nog wel toegezegd. COMMISSIES VERGADEREN WARMOND - Op woensdag 15 sep tember vergadert de Warmondse commissie voor openbare werken. Daar wordt gesproken over de op dracht, die de Heidemij moet krij gen voor de reconstructie van de Groote Sloot en de Warmonder Leede. In de laatste raadsvergader ing werd er op aangedrongen dat een dergelijke opdracht zowel door de commissie voor openbare wer ken als die voor ruimtelijke orde ning voorbereid zou worden. De vergadering begint om zeven uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier,, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): R. M. G. Taytelbaum. Hoge- woerd 138, tel. 120266; Wyk II (Kooi en Merenwijk): F. B. Kruis. Klaproos 34. tel. 126371; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne. de Laat de Kanterstraat 32. tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Leiderdorp - F. O. A. M. Kern me, Merel straat 184a, tel. 893139 (za. en zo. spreek- uurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - J. W. de Haan, Duiven voordestraat 3, tel. 154294. Voorschoten - F. Koopmans, Wagner- laan 69, tel. 6352 (zaterdag); C. Meijer Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag); S. M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L. J. H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); A. de Gijzel, Swei land straat 16, tel. 10834 (van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur). Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 10 tot 17 sept., waargenomen door Apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482; Apotheek Van Breest Smallen- burg. Loevestein 6, Leiderdorp, tel. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning. tel. 2141, tst 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezenhorst 23. SascenhAim novï^ionoo Vrijdag Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk) jeugdsocièteit Time, 7.45-11.30 uur Hooglandse Kerkgracht, open- soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw) bejaardensociteit Humanitas 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei derdorp, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduw naars, 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, socié- teit voor kamerbewoners en alleen staanden 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, vegeta- ries eethuis, 6-7.30 uur nam. Mirakel-soos 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, sport (sport zaal Lammenschanspark) 7-9.30 LAK-Theater, Ka-theater met "Ro- Zaterdag De provinciale adviescommissie voor volksge zondheid heeft Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland geadviseerd neen te zeggen op het ver zoek van de Ursulakliniek in Wassenaar een ga rantie van ruim tien miljoen gulden te verlenen voor vervanging van twee paviljoens en een the rapiegebouw. De commissie heeft het bestuur van de kliniek de raad gegeven de gewenste ga rantie aan het rijk te vragen. De commissie heeft zich al in een vorige vergadering met deze zaak bezig gehouden. Naar aanleiding van hetgeen toen werd gezegd kreeg nu een delegatie van de kli niek gelegenheid haar zaak voor de commissie te bepleiten. De te ga randeren lening is nodig om verou derde voorzieningen te vervangen; de staatssecretaris heeft zijn goed keuring gehecht aan de plannen en de zaak vervolgens verwezen naar de provincie, die ze verder moet afwerken. Dit is bij de commissie in het ver keerde keelgat geschoten. Zij wil meewerken aan alles wat nodig is voor een goede gezondheidszorg, maar zij zegt geen verantwoorde lijkheid te kunnen aanvaarden voor beslissingen, die staatssecretaris Hendriks geheel buiten de provin cie om heeft genomen. De planning van de voorzieningen voor de volksgezondheid is een wettelijke taak van de provincie (Provinciale Staten) die daarover de staatssecretaris moet adviseren. Het eerste was nodig is, is vaststel len wat moet worden gedaan om het bestaande overschot aan zie kenhuisbedden te verminderen. Zo lang dat niet vaststaat behoren geen beslissingen te worden geno men, die tot vergroting van het aan tal bedden kunnen leiden, zoals met de plannen van de Ursulakli niek het geval is. Daarom wil de commissie geen verantwoordelijkheid dragen voor de beslissing van de staatssecreta ris, hoe zeer zij het ook zegt te be treuren, indien de Ursulakliniek daarvan het slachtoffer mocht worden. Dat behoeft echter niet het geval te zijn, als het rijk de garantie geeft. In twee andere gevallen wil de commissie wel een gevraagde ga rantie geven, omdat met die plan- it f' beslissingen van de staatssecretaris. Vandaar dat renovatie van twe lijke aantal bedden in de betrokken inrichtingen. Het gaat hierbij om de vervangi van verouderde accommodatie v Te paard Te paard, naar. Het stalen ros in dit geval. De Toerclub De Kampioen uit Den Haag organiseert zaterdag een 50 kilometer lange fiet stocht door Wassenaar. Voor liefhebbers en voor hen die op doktersvoorschrift fietsen (is een flets in dat geval fiscaal af trekbaar?) bedraagt het in schrijfgeld een rijksdaalder, beneden de veertien jaar mag men voor twee pieken mee doen. De start is bij paviljoen Zonnehof, van 10 tot 11 voor de individualisten onder ons, om 11 uur voor hen die het niet zonder reisleider kunnen stel len. Routebeschrijvinge, broek-clips en pleisters worden bij de start verstrekt. Muziek Nog meer te doen in Wassenaar. Vanavond marcheert de mu ziekvereniging Excelsior. Nu eens met ter opluistering van de een of andere officiële festivi teit, maar ter meerdere eer en glorie van de eigen vereniging, die 75 jaar bestaat. Er wordt vanaf 19.00 uur gemusiceerd op en rond de Hofcampweg. On derweg werden loten verkocht. Verkopers worden verzocht hun bonboekjes niet in de na bijheid van de sousafoon te houden. Feest Alsof het niet opkan. Alsof wij niet in een tijd van bezuiniging en gepaste deemoed leven. Er wordt maar raak gefeest. Zo ook bij de Leidse atletiekvereniging De Bataven, die morgen voor de jeugd tot zestien jaar een feest middag organiseert. Om twee uur vertrekt de feestende meute vanaf molen De Valk naar de rooly-golfbaan in Noordwijk. Mocht het weer niet Film Een film met achtergrond is het. "Als een dief in de nacht", die onder auspiciën van Johan Maasbach Wereldzending aan staande dinsdag om 20.00 uur in de Burcht wordt gedraaid. De film handelt over de weder komst van Christus en wat er gebeurt als Christus zijn ge meente heeft weggenomen. Troef Troef heeft vanavond uur een disco-avond, wordt meegewerkt door Nico Bill. De toegang is gratis. Café Chantant In de sociëteit "De Fuik", in het Oegstgeester jongerencentrum Taberna wordt zaterdagavond tussen acht en half elf een cafe chantant georganiseerd. Daar treedt Hugh McHaze op, die luisterliedjes en nummers van Stills en Young ten gehore brengt. Entree een rijksdaalder voor leden; niet-leden betalen een gulden meer. Actie Tenslotte is er dan nog - zeer vredelievende - actie te melden, namelijk die van de Warmondse muziekvereniging St-Matthias om de eigen financiële midde len wat te verruimen en zo doende wat instrumenten aan te kunnen schaffen. Daartoe wordt in oktober een veiling gehouden en daarvoor zijn goe deren nodig. Daartoe wordt za terdag vanaf tien uur een grote inzamelactie op poten gezet. Wie dus wat kwijt wil zoeke dat in de loop van vanavond bijeen. Het wordt morgen in de loop van de dag opgehaald. de psychiatrische inrichting Bloe- ranties bedragen respectievelijk 21 mendaal in Loosduinen en Scha- en 14 miljoen gulden, kenbosch te Leidschendam. De ga- De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 ui vm.-5 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, morgens geopend. Groenoordhal, Leidat huishoudshow, 1-5 en 7-10.30 ui Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideon. 11.30 uur vm.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan bejaardensoos Zuid- West 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis 2-5 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. vertrouwelijk. LEIDERDORP - Het jongerencen trum Sjelter uit Leiderdorp doet dit jaar opnieuw het een en ander voor volwassenen. Dat zijn drie korte cursussen; het maken van wan- dlappen, macramee en keramiek. De cursussen worden gegeven door respectievelijk Janny Smant, Lies- beth van Esveld en Jan Nikkels. Alle cursussen nemen tien weken in beslag; de eraan verbonden kos ten bedragen 25 gulden. Voor de tweede helft van dit sei zoen heeft Sjelter plannen voor cursussen sierraden maken, bloemschikken en weven/batik ken. Het jongerenwerk wordt op gesplitst in leeftijdsgroepen, die elk hun eigen uren krijgen, waarop zij in het jongerencentrum terecht kunnen. Net als vorig seizoen kun nen kinderen uit de wijk Binnenhof terecht in de gemeenschapsruimte van „De Hobbit". Daarnaast blijft ook het clubhuis aan de Lindelaan gehandhaaft, daar zullen op woensdagmiddagen een drietal hobbyclubs worden georganiseerd. Rectificatie LEIDEN - In het bericht over een handtekeningenactie in Leiden- Noord tegen het uitblijven van een goede beveiliging van het kruis punt Sumatrastraat-Willem de Zwijgerlaan-IJsselmeerlaan (deze krant van gisteren) zijn de namen van twee scholen, die bij deze actie betrokken zijn, weggevallen. Het zijn de kleuterscholen De Wigwam (openbaar) en De Springplank (Prot. Chr.). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. s.» honderd gulden.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2