Ik heb de pest in ik als tweede word" Mercasol: nog een Amerikaan „RCL is geen Spijkenisse" Geef ze iets beters.Voor het te laat is. Mercury, houdt'm betrouwbaar! Leids basketbalteam verliest oefenduel met opzet CHEF/1 STE AUTOMONTEUR Aad van den Dool VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1976 Jeugdatlete José van Sonsbeek Vrij spel LEIDEN - Het overvalt José van Sonsbeek allemaal een beetje. Een uitnodiging voor nationale jeugd-meerkampen op de kunststofbaan van Papendal, een uitnodiging voor een jeugd-interland, belangstelling van de pers. En dat alles omdat de 14-jarige Leidse afgelopen zondag eigenlijk niets anders deed dan wat ze de hele zomer al heeft gedaan: namelijk harder lopen dan andere meisjes. ste gelederen te vinden geweest, wil het komende winterseizoen Drie jaar geleden begon ze met het wedstrijd. Het was een ontmoeting sprinten in clubverband. José: "Ik tussen de sterkste C-jeugd (13,14 en zat op gymnastiek maar daar vond 15 jaar) van de Atletiek Unie. Daar- ik niet veel aan. Mijn gymlerares op bij werd José van Sonsbeek, lid v de AV Holland, eerste op de 80 r school zei "Jij moet aan atletiek gaan doen wantje loopt zo hard". Ik ter sprint zodat zij zich nu in haar heb me toen bij AV Leiden aange- leeftijdsgroep met recht de snelste meld. Atletiek vond ik gelijk leuk. Je kon zoveel verschillende i i het ging ook direct haar toenmalige trainer Eli Vermond. Deze begeleidt haar nog Nederland mag noemen. "Ik had er op gehoopt en ik wist dat mers doen ik een kans maakte. Maar er waren goed", nog andere snelle meisjes. Van Bovendien werd w eentje, Marjo van de Linden uit door de enthousiaste begeleiding leren en sporten beter. Als ik Amsterdam, had ik al eens verlo ren", vertelt José in haar ouderlijk veel trainen. Om daar voldoende tijd voor te hebben heeft de scho liere van de Rembrandt- Scholengemeenschap op eigen verzoek en met goedvinden van haar ouders voor het Atheneum gekozen in plaats van het zwaarder geachte Gymnasium. José (ze zit nu in de derde klas): "Op het gymna sium krijg je zoveel huiswerk datje nauwelijks tijd hebt om te trainen. Op het atheneum is de combinatie huis aan de Leidse Van de Brande- steeds veelvuldig r lerkade. "Ik ben wel erg gelukkig moest inmiddels, op dokter- met de overwinning. Ik heb het sadvies, stoppen met het geven v hele seizoen eigenlijk een beetje training. Sinds het vorige winter- aan de C-spelen lopen denken. Het seizoen traint zebij Bert Paauw, ging op wedstrijden ook steeds trainer van AV Holland, goed. Alleen begin augustus, m'n vakantie, was ik een beetje bang. Het ging toen niet meer zo lekker. Maar dat was ook mijn ei gen schuld want m'n trainer eniging waar ze naar overstapte toen ze het bij haar eerste club AV Leiden niet meer zo naar de zin had. Het succes op de C-spelen heeft het enthousiasme bij José voor de atle- met vakantie en zelf deed ik toen tiek nog verder aangewakkerd. Zij niet zoveel op de trainingen. De thuiskom begin ik gelijk aan i huiswerk en daarna ga ik trainen". Overigens besteedt José nog be hoorlijk wat tijd aan pianospelen, een andere hobby van haar. Zelf is ze daar wat zwijgzaam over maar haar moeder zegt "Ze kan vrij goed spelen. Ze heeft dan ook heel wat geoefend, vooral in het begin met al die saaie oefeningen. Mijn man en ik dachten wel eens "Kind hoe houd je het zo lang vol". Maar ze is een echte doorzetster, ook in haar sportbeoefening". José van Sonsbeek, snelste jeugdsprintster van Nederland. Sons- Daarom zal de overgang volgend cessen minder zijn. José a jaar naar eer« oudere meisjesgroep beek begrijpt dat best al zegt ze la- best lukken ook al zal er harder chend: "Als je zo vaak gewonnen voor de overwinningen moeten hebt, dan heb je er wel de pest in als worden geknokt of zullen de sue- je eens tweede wordt". LEIDERDORP - "Ik stond er vorige week wel van te kijken, dat ik met een trap richting doel de bal onhoudbaar achter die doelman van CSVD plaat ste. Niet dat ik het doelpunten maken niet gewend ben, maar we hadden tot vorige week za terdag van trainer Huguenin nog geen schietoefeningen gehad", aldus Dick van der Bijl, die in de eerste wedstrijd van de competitie voor RCL de enige en winnende goal scoorde. Van der Bijl kreeg voor de aanvang van het sei zoen wél van Huguenin te ho ren dat zijn conditie niet in orde was. Als liefhebber van het agrarisch bedrijf heeft hij in de zomer op een boerderij in Oud Ade gewerkt. Dit bete kende onder meer dat hij om zes uur 's morgens in alle vroegte onder de koe moest kijken of er nog melk was. "Tja, en ik ben een jongen die nogal wat rust nodig heeft, dus dat begon op een gegeven ogenblik aan mijn conditie te vreten". De HEAO-student ge looft dat hij die achterstand momenteel wel ingelopen heeft, vooral tijdens de train ingen in het voorseizoen, waaraan hij overigens een broertje dood heeft: "Die trainingsaanpak is gewoon barbaars, het is lopen en nog eens lopen. Net of je van een atletiekvereniging lid bent". Toch ziet hij ook de vruchten- die de aanpak, afwerpt, waar bij hij niet uit het oog verliest dat er een groot aantal spelers staat te dringen om zijn plaats "We hebben dit seizoen zeven nieuwe spelers en zes junioren in de selectie gekregen. Ik ge loof dat je je dan ook niet al teveel fouten kunt veroorlo- laatste weken ging het weer goed". De kampioensmedaille heeft in middels een plaatsje gekregen in de» al goed gevulde prijzenkast. Want vanaf het begin dat José de atle- tieksport beoefent is ze in de voor- ADVERTENTIF. ROTTERDAM - Mercasol Leiden hoopt nog dit weekeinde te kunnen beschikken over een tweede Amerikaanse speler, zodat de volgende week zaterdag beginnende competitie kan wor den ingegaan met een compleet team. Dit ver klaarde gisteravond gisteravond Mercasol- manager Henk Rekkers na afloop van het door Leiden met opzet verloren gegeven oefenduel tegen het Rotterdamse Disco Dancer (65-54). Ook de beste buiten boordmotor vraagt om jaarlijks onderhoud. U verlengt daarmee de levensduur. Bel nu de erkende Mercury Dealer, die haalt Uw motor ook graag even op. Goede vaart 1 1977. Van 4 tot 175 pk. Mercasol had aanvankelijk een an dere Amerikaan op het oog dan de gene die nu "besteld" wordt. Lei den's eerste keus, Miller, is echter nog steeds niet afgevallen in een profkamp, en dat was voor de ere divisieclub aanleiding een (tijdelij ke?) vervanger te zoeken. In Rotterdam deed Mercasol giste ren weinig moeite om tot een herha ling van de ruime zege van afgelo pen maandag te komen. "Disco Dancer heeft al te veel van onze kracht gezien en dat werkt alleen maar nadelig in de competitie. Ik wil mijn kaarten nog niet op tafel leggen", gaf coach Hennie Blom als verklaring voor de ingecalculeerde nederlaag. Blom liet al zyn spelers, met name de nieuwelingen Be- rendsen, Maassen, Rijsbergen en Van Dijk, in het veld komen en Leiden spande zich alleen maar in om het verlies beperkt te houden. By rust was het 34-24, mede door i matig Leids schot, daarna bleef Mercasol tot de voorlaatste minuut goed in het Rotterdamse spoor (59-54), waarna de eindstand op AUTOSPORT - Ferrari wil geen verantwoordelijkheid dragen voor het meerijden van Niki Lauda in de Grote Prijs van Italië. Directeur Enzo Ferrari was verheugd over het meerijden van Lauda maar stelde wel dat het voor de verantwoording van Lauda en zijn artsen was. 65-54 werd bepaald. Vic Bartolo- me, die goed speelde, was bij Mer casol topscorer 26 punten en een schotpercentage van 73%. Receptie Blitz Tien jaar basketbal met Blitz, dat was gisteravond aanleiding tot een feestelijke receptie in het clubhuis van de jubilerende Voorschotense basketbalvereniging. De op 9 sep tember 1966 door leerlingen van de Leidse christelijke LTS opgerichte club, bewees gisteren duidelijk dat het sinds de verhuizing naar Voor schoten in 1970 een vaste plaats in de Voorschotense (sport-)wereld veroverd. Allereerst werd dat tijdens de re ceptie onderstreept door de aanwe zigheid van een "zware" gemeente lijke deputatie, zowel burgemees ter Van der Haar als wethouder Marcelis van sportzaken waren aanwezig. Daarnaast gaf ook de vol- zijn toespraak tot het bestuur Blitz moest burgemeester Var der Haar bekennen dat hij de jubilaris eigenlijk niet zo goed kende en "daarom graag van de uitnodiging gebruik had gemaakt om eens na der kennis te maken". Van der Haar was vol lof over het door Blitz op nieuw ingerichte clubhuis: "Ik wist niet dat een oud schoolgebouw nog Het veel gelouterde team van Spartak Zbrojavka, zoals dat vanavond zal aantreden in Voorschoten, v.l.n.r. achterste rij: coach Ing. Koyiviska, Hecas, Petr, Jandak, Arpas en Prochazka; voorste rij: Havlik, Beranek, Brabenko, BobrovskyStehlik en Havlicek. zo goed gebruikt kan worden". We thouder Marcelis beloofde Blitz dat er in de nabije toekomst meer bas ketbalveldjes zullen komen in de verschillende wijken van de ge meente. Nu zijn er al twee veldjes achter sporthal "De Vliethorst". De zusterverenigingen Mercasol en Luba uit Leiden en Jumpers uit Den Haag schonken bloemen, voetbalclub SVLV deed hetzelfde en bijna alle medegebruikers van De Vliethorst kwamen het bestuur van Blitz de hand drukken. De Ne derlandse Basketball Bond was vertegenwoordigd door districts voorzitter Mailohollo. De directeur van de LTS, waar Blitz nog steeds onderdak vindt voor de trainingen, Wielenga, herinnerde in een kort woord aan het recente verleden van de nog jonge club. Vanavond worden de feestelijkhe den voortgezet in sporthal "De Vliethorst", waar de jubileumwed- stryd tussen de kampioen van Tsjechoslowakije, Spartak Zbroja vka Bmo (hofleverancier van het nationale team) en Pioneer Punch de bekroning moet vormen van het tweede lustrum. Kaarten voor deze topper, waarin onder andere Voor schotenaar en ex-Blitz speler Peter de Weijs bij Pioneer zal uitkomen, zijn vanaf zeven uur verkrijgbaar aan de kassa, het duel begint om half negen en wordt voorafgegaan door een muzikale show van MCL uit Leidschendam. Gevraagd per 1 oktober die zelfstandig alle voorkomende onderhouds- en reparatiewerkzaamheden kan verrichten aan personenauto's. In een snelgroeiend nieuw bedrijf Bij gebleken geschiktheid zeer hoog loon en sociale voor zieningen. Aanmelden bij autobedrijf Mazda dealer. Westerdreef 5. Lisse. Telefoon 02521-14757. De juiste maat kiezen is bij Oerlemans geen probleem! De groeivormmeter wijst 'm precies aan, zowel de lengte als de breedte-maat, plus dat beetje extra voor de groei. Kindervoetjes in-de-groei hebben goed schoeisel nodig. Wat beters dus dan gympies, slippers of laarsjes Die zijn leuk voor een keertje, maar op de duur funest voor de voetjes. Voor de gezonde groei van de voet en voor de goede ontwikkeling van voetspieren en banden is 'n verantwoord, degelijk schoentje beslist noodzakelijk. Een goed schoentje herkent u aan: natuurlijk gevormd voetbed. hiel die goed aansluit. inwendige versteviging van de zool. Natuurlijk gemaakt van echt, ademend leer. En een verantwoord kinderschoentje hoeft helemaal niet saai of ouderwets te zijn. Dat ziet u direkt als u de grote kollektie bij Oerlemans bekijkt! Alles voorradig in zowel lengte als breedte maien. Laat uw kind niet voortsukkelen op slap. vormeloos schoeisel. Kom nu snel kijken en passen En geef ze waar ze recht op hebben. modeschoenen Leiden. Hogewoerd/Gangetje 2. Haarlemmerstraat 140 Oegstgeest Winkelcentrum Langevoortplein 14-16 ven in een wedstrijd. Tijdens de oefenwedstrijden heeft iedereen al behoorlijk voor de plaatsen moeten knokken. Ik denk dat de elf die er vorige week instonden het vertrouwen van de trainer hebben en die hebben naar mijn mening ook recht op een faire kans om zich te bewij zen", aldus Dick van der Bijl. Slechts twee man zijn in ver gelijking met het vorige sei zoen uit het basisteam ver dwenen. Twee buitenspelers, Leo van de Berg, de "wind hoos" op links en Wally van Haver, het renpaard op rechts. Beiden bevinden zich min of meer door eigen toedoen niet meer in het elftal. Van de Berg is vorige week getrouwd en heeft, doordat hij zijn vrije tijd spendeerde met het opknap pen van zijn huis, nog niet ge traind. Wally van Haver is vo rige week van vakantie terug gekomen. Voor hen zal het moeilijk worden om terug te komen. Immers Jan van Duyn en Ben Heemskerk hebben de plaatsen ingenomen en zullen die bepaald niet zomaar willen afstaan. Door de absentie van deze specifieke spitsen. Van Duyn en Heemskerk zijn dat niet, mist de aanvalslinie nog alwat kracht. Van der Bijl: "Onze grote kracht is dat we al lange tijd met bijna dezelfde formatie spelen. We kunnen elkaar in het veld bij wijze van spreken blindelings vinden. Toch geloof ik inderdaad dat we zonder die twee specifieke vleugelspitsen het gevaar lo pen dat we stootkracht te kort komen. Er kan niet meer zo vaak op de dieptepass ge speeld worden en je gaat een bruikbare voorzet missen. Maar Huguenin heeft een tak- tiek ontworpen, waarbij de middenvelders bepaalde ta ken krijgen die de aanvalslinie ten goede komen. En ik geloof dat we nu ook wel een uitgeba lanceerd elftal hebben. Trainer Huguenin geeft zijn inspraak als het gaat over de te volgen taktiek en aanver wante zaken. Donderdags op de bespreking doet echter bijna niemand zijn mond open. Niet vanwege het feit dat de spelers niets te zeggen zouden hebben, maar omdat de voetballers zo'n groot ver trouwen in de trainer hebben dat ze bij voorbaat al met de door hem gekozen taktiek ak koord gaan. Van der Bijl verwacht niet dat RCL hetzelfde stuntje zal uit halen, waarvoor Spijkenisse twee jaar geleden zorgde. De ploeg werd evenals RCL kampioen van de tweede klas se, promoveerde en werd kampioen van de eerste klas se: "Ik geloof dat we voor het Spijkenisse van toen toch on der moeten doen. Zij waren indertijd fysiek beresterk. Wij kunnen dit niet nadoen. Maar toch als we gaan redeneren vanuit onze kracht en we kop pelen daar een dosis vechtlust, karakter en hardheid aan vast dan kunnen we zeker aan de top meedraaien". Van der Bijl kijkt nu al vooruit naar de wedstrijden tegen Noordwijk en Quick Boys "Hete gevech ten zullen dat worden voor hopelijk veel toeschouwers. Maar eerst SHO". Hij weet van die club uit Oud-Beijerland al leen maar dat het stevige spe lers bezit "Dat zijn voor ons niet de makkelijkste tegen standers. Maar we moeten op timistisch zijn en geloven in onze eigen kracht. Vergeleken met vorig jaar hebben we het misschien makkelijker. Wy stonden in de tweede klasse bovenaan. Wat doen je tegen standers dan allemaal? Die graven zich in. Die situatie hebben we (voorlopig) nu niet. Integendeel. Iedere tegen stander wil dat nieuwko- mertje wel even gauw pakken, met gevolg dat wij de ruimte en de kansen krijgen. Ik geloof dat we, uitgaande van onze kracht, wel twee punten naar Leiderdorp mee kunnen ne- WALTER OOMEN. Uitgewezen Novib-man aangekomen SCHIPHOL (ANP) - De Chileense medewerker voor de Novib Rod- rigo Egana, van wie aanvankelijk aangenomen was dat hij was ont voerd. is gisteravond op Schiphol gearriveerd. Egana, die voor de No vib in Ecuador aan eerr aantal ont wikkelingsprojecten werkte, werd vorige week donderdag aangehou den in zijn hotel in Quito. De Ecuadoriaanse regering be schuldigde hem er onder andere van contacten te onderhouden met groeperingen die de veiligheid van het land in gevaar brachten, zo ver telde hij bij zijn aankomst op Schiphol. De geheime dienst van Ecuador verhoorde de ontwikke lingswerker zes dagen. Egana was in Ecuador voor mede financieringsprojecten van de No vib in de agrarische sector. Via het verhoor besloot de immigratiepoli- tie hem het land uit te zetten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17