Instemming met stadskantoor aan Langegracht Bemiddeling is mislukt Leidato-organisatie vergist zich in aantal amateurs... Padvinders Kamala geven de strijd op Hoogste punt 15 meter SKM over kabel-tv: Verzet tegen huur WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1976 LEIDEN LEIDEN - AU de organisatoren van de Leidato-huishoudshow die van 10 tot en met 19 septem ber in de Leidse Groenoordhal- 1en wordt gehouden,zich ergens in vergist hebben dan is het wel in het aantal amateurschilders dat er in de Leidse regio rond loopt. Datzelfde geldt voor de dames die vaardig zijn met naald en draad. Tot die ont dekking kwam men vorige week toen bleek wat een simpele oproep voor reactie teweeg bracht. Secretaris Jan van Zijp: "Onze bedoeling was een deel van de Leidato te artistieke vrijetijdsbesteding We hadden gerekend op een 25- tal inzendingen, maar vorige week is een jury vier uur lang in touw geureest om alle inzendin gen te beoordelen". Resultaat van dit alles was dat in één van de bijhallen van de Groenoord- hal zo'n 250 schilderstukken zullen hangen van "zondags schilders". Daaronder is zelfs een stuk van 3 bij 7 meter van een al bejaarde dame. De schil derstukken worden afgewisseld met 150 inzendingen van naaldwerk, nog aangevuld met de prijswinnaar van de zoge naamde "Lummel-wedstrijd", die enige tija geleden door e damesweekblad werd uitge schreven Naast dit a-commerciële gedeelte van de Leidato is er ook nog eens een gedeelte van ruim 13.000 vierkante meter, dat vol ledig op de consumptie is afge stemd. "Een aantal nieuwe dingen, maar ook een aantal vaste herkenningspunten. Onze "vaste klanten", aldus Leidato-voorzitter Jan Wolfs lag, die verwacht dat er bij het publiek zeer grote belangstel ling zal bestaan voor het derde lustrum-feest van de Leidato. Deentree van de Leidato staat dit jaar helemaal in het teken van de natuur. Op een ruimte van 150 m2 is door samenwerking van Plantsoenendienst, Flora in Rijnsburg en ontwerper Joop Visser een groot aantal aqua ria, vijvers, bloemen en planten bijeengebracht. De achter grond wordt gevormd door een Oosters decor. Achter de entree ligt "wonen en leven-gebied"Ruim 4000 m2 expositieruimte, waar onder meer de grootste collectie meu bels die ooit op de Leidato is geweest, wordt tentoongesteld Ook op een andere de aandacht op het worden gevestigdEr i zending van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening, die aandacht besteedt aan de renovatie. Ook de gemeente Leiden vestigt de aandacht op het wonen. Evenals in de twee voorgaande jaren is P&C weer aanwezig met een show, waarin de mode voor de komende wintermaan den wordt gepresenteerd.Dage lijks worden drie shows gege ven, namelijk om 1530,19.45 en 20.45 uur. Enkele mannequins zullen ook acte de presence ge ven op de ijsbaan die Ton Men ken in de Groenoordhallen zal bouwen ter introductie van zijn ijshal. Verder vestigen de Leidse atle tiekverenigingen de aandacht op de slechte conditie van de at letiekbaan in de Leidse Hout. Andere instellingen die acte de présence zullen geven zijn on der meer de Nederlandse Spoorwegen, ANWB, Leger des Heils.Rode KruisAstmafonds Leidse ReddingsbrigadeNed. Ver. v. Huisvrouwen. Het Leidato-bestuur heeft beslo ten de actie van Terre des Hommes dit jaar voort te zetten. Vorig jaar konden dankzij bij dragen zes Indonesische kinde- w or den geadopteerd. De huishoudshow in de Leidse Groenoordhallen wordt vrij dagmiddag om 2 uur geopend door burgemeester Vis. Zondagmiddag is er een speciale familie-middag waarbij de kinderen een gratis ijsje, een entreebiljet voor Beestenspul '76, en een reductiekaart voor de ijshal krijgen. Verder is er zaterdagochtend 11 september de traditionele Leidato-loop die om 11 uur begint, terwijl die zelfde dag en ook op 12 septem ber speciale Leidato- wandeltochten worden gehou den. LEIDEN - De gemeentelijke commissies voor fi- esthetische bezwaren had tegen de pijlers aan de voorzijde. Kunen nancien en ruimtelijke ordening zijn gisteravond <wd) suggereerde om het ontwerp in meerderheid akkoord gegaan met de eerste tc "spiegelen" zodat de open kant i t van het gebouw naar de singel ge- ontwerpen voor een nieuw aan de Langegracht te richt zou worden. Beijen bouwen stadskantoor. De bouw van het kantoor, {^^voiidtn rnee" voor "heli dat plaats zal kunnen bieden aan 480 tot 500 amb- gesloten gevel, zowel aan de voor- tenaren die bij de sector "wonen" zijn betrokken, SkJaanudf achterzijde. y. Zodra het ontwerp voor het nieuwe zal grotendeels betaald worden uit de reserves stadskantoor wat nader is uitge- van de Stedelijke Gas- en Lichtfabrieken. De to- werkt zal over het plan advies wor- .11 it j den gevraagd aan het Binnenstad- tale kosten van de bouw worden geraamd op 13 Steam en de Adviesraad voor de miljoen gulden. Binnenstad. LEDDIE EN SWIFTI IN DE PRIJZEN LEIDEN - Leddie en Swifti, de twee hazewindhonden van ca féhouder Jacques de Groot, zijn het afgelopen weekeinde in de hoofdprijzen gevallen op de jaarlijkse Internationale Ras hondententoonstelling in F riedrichshavenbij Frank furt. De Groot, zelf geen kenner van honden, kocht de haze windhonden een halfjaar gele den en kon nu naar huis terug keren met twee zilveren bekers en bijbehorende oorkondes. De dieren, twee zusjes en beiden drie jaar oud, zullen na het Duitse succes deze maand nog meedoen aan een tentoonstel ling in het Belgische Hoogstra ten en zullen volgende maand te zien zijn op een internationale tentoonstelling in de Rai in Am sterdam. Leddie is overigens onlangs ge dekt door de hazewind van de familie Will uit Lisse, die dit jaar werd uitgeroepen tot we reldkampioen. Leddie heeft twee jongen geworpen. Het schetsplan, dat nu is gemaakt door stadsarchitect ir. F. Temme, voorziet in de bouw van een pand met een hoogste punt van ruim 15 meter. Het gebouw krijgt een u-vorm, waarbij de open kant naar de zijde van de Langegracht is ge richt. Wel zal de open zijde gedeel telijk worden afgesloten met een glazen corridor rustend op pijlers. Volgens de ontwerper zal het bin nenhof, waaromheen de gebouwen gegroepeerd zijn, van groen voor zien moeten worden zodat het aan sluiting geeft op het Huigpark aan de achterzijde. De bouw van het stadskantoor is gepland in drie fasen, waarbij de eerste fase de twee buitenste vleu gels omdat met een totale vloerop pervlakte van 6500vierkante meter. De bedoeling is dat de afdelingen, waarmee het publiek het meest te maken heeft op de begane grond gehuisvest zullen worden. Wethouder Van Dam merkte giste ravond op dat met de bouw enige haast geboden is, omdat anders nieuwe tijdelijke oplossingen ge troffen moeten worden om de gemeente-ambtenaren te huisves ten. Zo zal voorlopig het pand van de Raad van Arbeid aan de Brees- traat worden gehuurd, dat leeg staat sinds de raad is verhuisd naar de Hoge Rijndijk. De huur van dat pand is mogelijk tot april 1978 en het streven is erop gericht tegen die tijd het eerste deel van het stads kantoor klaar te hebben. Het zou betekenen dat de dienst Gemeentewerken, die nu nog over een viertal panden verspreid in de stad moet werken, geconcentreerd zou kunnen worden aan de Lange gracht samen met bijvoorbeeld de afdeling Stadsontwikkeling en het Bureau Huisvesting. Als alle plan nen doorgaan zal de noordkant van de Langegracht tussen Mare en Noorderstraat een geheel nieuw aanzicht krijgen. Zo zal op de plaats waar nu een handel in waterspor tartikelen is gevestigd en op een deel van het SLF-terrein een nieuw administratie-kantoor voor het dan ontstane streekenergiebedrijf wor den gebouwd. Iets meer in de rich ting van de Pelikaanstraat komt het nieuwe stadskantoor en ter hoogte van de Pelikaanstraat zuilen wo ningen worden gebouwd, voor sa neringsgezinnen uit Noord, ruimte Het WD-raadslid Van Duvn trok gisteravond in twyfel of de ge meente wel zoveel geld zou moeten steken in een nieuw stadskantoor. Volgens zijn berekening zouden de Friese staart- en stoeltjes- klokken, Zaanse- en Schippert jesklokken. Div. stijlklokken, moderne schoorsteen- en wandklokken. Interessante collecties antieke klokken. Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig Speciaal atelier voor het repareren van antieke klok ken. kosten per vierkante meter 225.- gaan bedragen, terwijl voor bedra gen tussen de 150.- en 200.- per m2 kantoorruimte gehuurd zou kunnen worden. Wethouder Van Dam merkte op dat zowel aan het Schuttersveld als aan de Vondellaan in de panden van Zadelhoff onvoldoende ruimte be schikbaar is. Wachten tot het ogen blik dat op het Schuttersveld nieuwe kantoorruimte is gebouwd, raadde hij af, omdat dat te lang zou gaan duren. Ir. Temme voegde daar nog aan toe dat de huur van kan toorruimte aan de Vondellaan per jaar ongeveer één miljoen gulden zou kosten. Dus in een jaar of tien heb je het stadskantoor terugver diend", aldus ir Temme. Directeur gemeentewerken ir. H. H. Vos constateerde dat het plan dat nu op tafel ligt voor een stads kantoor het zestiende is in een lange reeks. Het vorige ging nog uit van de bouw op het Schuttersveld, maar daar is van af gezien om die ruimte open te houden voor voor zieningen, die een sterkere band hebben met het station. Volgens ir. Vos is bij het ontwerp gezocht naar een bebouwing, die niet te veel af wijkt van de woningbouw die er komt en die bestaande verhoudin gen niet teveel verstoort. Ir. Temme vulde daarbij aan dat de indeling van het pand zoveel moge lijk is vry gehouden, zodat aan wensen van het personeel tegemoet kan worden gekomen. Ter verho ging van de leefbaarheid is een op zet gekozen waarbij de mensen, die in het gedeelte werken dat ligt aan de binnenhof, toch uitzicht hebben op de Langegracht. Tegen het ontwerp kwam verzet van Marie-Anne Koning (PvdA) die geen schade dooMy Zoals bekend heeft men zowel in LEIDEN-Aan de Vondellaan staat een groot kantoorgebouw„Te huur", Leiden ais m oegstgeest een begin f gemaakt met de bouw van een hoge staat er al enige jaren op een bord, zoals vele treinreizigers al moet zijn mast om antennes op te plaatsen opgevallen. De oorzaak van de lange leegstand? Onbekende grapjassen Y°ul, kabeltelevisie. Muitmsie 7 ii - 7 i 7 in i, jij fleert in oegstgeest neiwerk voor hebben aangegeven wat zij ervan denken: van de „h maakten ze een „d een mast verricht, en in Leiden is de Stichting Mast begonnen. Deze laatste bouw is voorlopig gestopt in LEIDEN - Na acht jaar zame str\jd heeft de Kamala- scouting-groep het bijltje erbij neergelegd Net op het moment dat de padvinders over een nieuw eigen terrein zouden kunnen gaan beschikken, is het enthousiasme zover gedoofd, dat Kamala geen nieuw leven meer in te blazen lijkt. Nog eens een jaar wachten op realisering van een clubgebouw is te veel. De krant van 16 juni 1975 meld de: "Voor de zoveelste maal hebben vernielers huisgehou den op het lommerrijke terrein, dat in gebruik is by de Kamala- scoutinggroep aan de Haar lemmertrekvaart, nabij het ten nispark van Unicum en nabij het woonwagencentrum. Afge lopen woensdag waren er nog padvinders geweest en toen za gen de twee gebouwtjes, op een enkele gesneuvelde ruit na, er nog bruikbaar uit. Nu niet meer. er zyn eigenlijk geen on derkomens meer, zou je kunnen zeggen. Van het gebouwtje dat door de verkenners werd ge bruikt, is het dak compleet ver nield. De gedachte aan een no vemberstorm is verklaarbaar, maar dat is gezien de weersom standigheden van de afgelopen week ondenkbaar. Het tweede gebouw, dat van de welpen, heeft niet eens meer een ingang. De voorkant van hout is volko men gesloopt. Overal liggen glasscherven van ingetrapte ruiten, liggen scherven van ser viesgoed en hangen de electri- sche bedradingen los van de muur. Over schade spreekt men liever niet: die is nauwelijks te berekenen". Soortgelijke berichten over het clubgebouw van Kamala waren al eerder in de krant versche nen. Uiteindelijk zijn de pad vinders weggetrokken van het terrein aan de Haarlemmer- trekvaart. Een jaar lang kregen ze onderdak in het pand waar ook Scouting Rijnland, het dis trict, was ondergebracht. Maar 1 september verkocht de uni versiteit dit pand. De padvin ders moeten eruit; Kamala had niets meer. Niets? Met de ge meente waren de onderhande lingen wel zover, dat het zeker leek dat Kamala een terrein zou kunnen krijgen naast de molen aan het Zwarte Pad bij de Slaaghsloot. Een terrein, een clubgebouw is er nog niet. "Met de procedure-aanvraag voor subsidie zoivhet nog minstens een jaar duren", zegt Willem Oorde, een bestuurslid. "We zijn bang dat als straks het clubhuis er zou staan, we zou den moeten zeggen tegen de gemeente: nu hebben we nie mand meer. Het probleem is: je krijgt geen leiding meer. Een tendens, die je bij alle scouting groepen in Nederland tegen komt, maar bij ons is het nog erger. We hebben er lang en breed over gepraat. We houden de jongens ook niet meer. Lang hebben we ze kunnen houden met de belofte: er komt een clubhuis. Maar nu het weer een jaar zou gaan duren, zoeken ze iets anders". Misschien, zegt Willem van Oorde, zou het ter rein aan het Zwarte Pad be schikbaar kunnen worden ge steld aan de Dauwtrappers, een andere scoutinggroep die even eens huisvestingsproblemen heeft. De nog overgebleven leiders bij Kamala (twee mannen en een meisje) hebben geen puf meer Het laatste restje enthousiasme brokkelde deze zomer nog ver der af. Materiaal, dat in een pand in de Vestestraat stond opgeslagen, bleek gestolen te zijn. De zoveelste tegenslag. De emmer is overgelopen. Soms met liters tegelijk. LEIDEN - De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen drie jeugdige Leidenaars tien maanden gevangenisstraf geeist met aftrek van voorarrest wegens handel in heroïne. Een van hen kreeg van deze tien maanden twee maanden i>oorwaardelijk. De 22- jarige student Marcel C.van den D. en de 20-jarige Fred H., die ver slaafd was, verdienden met de heroine-handel in twee weken ieder 4000 gulden. En ook de derde ver dachte Jac. J., die eveneens aan heroïne verslaafd was, kwam door de handel uit zijn financiële moei lijkheden zo verklaarde hij voor de rechtbank. De Leidse politie koesterde al ge ruime tijd verdenking tegen het drietal.Opeen avond injulivan dit jaar kreeg zij een tip dat er in een café aan de Kaiserstraat heroïne werd verhandeld. Toen de politie daar arriveerdevertrok er juist een jongeman - die later van D bleek te zijn - op een bromfiets. Bij de achtervolging kwam hij op de brug naar de Witte Singel te vallen. De politie zag dat hij bijna tegelij kertijd een plastic zakje in het wa ter gooide. Nadat het was opgevist Tien maanden geëist wegens heroine- handel bleek het 6 112 gram heroïne te be vatten, verpakt in kleine hoeveel heden. De heroïne was in Amster dam gekocht bij „onbekende Chine zen". Er werd 100 procent winst op gemaakt. De officier van justitie verbaasde zich er over dat Van den D. zei zo getroffen te zijn door de vele pro blemen in de wereld. ,Hij maakte daar in Leiden zelf problemen bij door te handelen in spul waarvan hij wist dat het een verderfelijke uitwerking heeft en dat dij daarom zelf niet gebruikte"aldus de offi cier. Van den D. had een studie beurs gekregen, die hij lijk benutte om zichzelf vriendin te onderhouden. Vonnis op 21 september. LEIDEN - De raadsleden Beyen (PPR/D'66), Vink en mevr. Van Akkeren (CDA) en Groos (PvdA) hebben zich gisteravond in de financiële commis sies verzet tegen de huur van de Raad van Arbeid om het ruimtegebrek in het Leidse stadhuis het hoofd te kunnen bieden. Men vond het bedrag dat aan huur wordt gevraagd, te hoog in vergelijking met de ruimte die daar voor wordt geboden. Anne v. d. Zande (PSP) vroeg zich af of de Binnen stadswinkel niet in de Raad van Arbeid gevestigd zou kunnen worden. Ze vond dat het pand aan de Morsweg wel wat erg excentrisch ligt. opdracht van het ministerie van Ruimtelijke Ordening voor een on derzoek of de bouw niet in strijd is met het bestemmingsplan. Zo doende is het onzeker wanneer de Merenwijk, die al een aantal jaren is voorzien van een kabelnet voor ka beltelevisie, kan beschikken over signaal. Bestuurders van de SKM: „Als dit nog een jaar duurt zijn wij naar de knoppen De bewoners worden dan opstandig en zullen niet langer hun contributie betalen. Dan kunnen we ons faillissement wel aanvra gen". Zij nemen het daarbij de be windslieden Van Huiten en Gruij- ters kwalijk dat zij achter hun bu reau in Den Haag beslissingen hebben genomen zonder overleg met de betrokkenen, en vooral met de Merenw'ijk. Omdat Multivisie bij de bemidde lingspoging van Van Huiten om tot één mast te komen botweg gewei gerd heeft haar zaken openbaar te maken, moet de bemiddeling als mislukt worden beschouwd, aldus de SKM. Overigens stelde de SKM zich geheel achter het door we thouder Van Aken en de Stichting Mast gevolgde beleid met betrek king tot de bouw van de mast. Het bestuur van de SKM is zeer gebeten op Multivisie, waarmee de SKM zelf ruim een jaar geleden nog on derhandeld heeft om tot een mast te komen. Multivisie en Oegstgeest zijn indertijd buiten de Stichting Mast om (waar Oegstgeest toen nog deel van uitmaakte) met Defensie gaan onderhandelen over een ge zamenlijke mast „Ze hebben de hele boel belazerd. Het is onbegrij pelijk dat bestuurders van Oegst geest zich voor dit spel lenen", luidt het vernietigende oordeel van de SKM. De SKM zou zo snel mogelijk de mast in de Merenwijk willen af bouwen. Mocht de schorsing van de bouw echter te lang duren, dan zou op een andere plaats begonnen moeten worden. Het verlies van de 170.000 gulden die zijn uitgegeven aan de voltooide fundering zou men voor lief willen nemen: dat is een centenkwestie die je niet in de tarieven terugvindt, aldus de SKM. De gemeente heeft intussen een vijftal mogelijke bouwplaatsen be paald waaruit gekozen zou kunnen worden. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON VAN TONGEREN VOOR 'N CHARMANT KAPSEL DOEZASTRAAT 13. TEL. 123666 LEVENDAAL 104. TEL. 123612

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3