Uitdaging Trip aan de sociale wetenschappen Ria Beckers lijsttrekker PPR? Zweed voorop in T oekomst-ronde administratieve kracht Bij opening academisch jaar Koersen Duindigt win een prijs Kom en win een prijs. TOEGANG GRATIS Mijnders Meubelen B.V. LEIDEN - Minister F. H. P. Trip (Wetenschapsbeleid) heeft een regeringsbeleid in uitvoering", Hoon^nt8 06 f0"?'6 '5 uitgedaagd mee te ^rd0UfSdPrr°M.'jeUJan«en van de Gro- doen aan sociaal-wetenschappelijk onderzoek in en voor de ningse universiteit waarschuwde samenleving. "Een idylle zal het tussen het sociaal-wetenschappelijk onder zoek en het overheidsbeleid nooit worden, maar kritische samenwer king om te proberen de problemen van deze tijd op te lossen, moet mo gelijk zijn", aldus de bewindsman op het spreekgestoelte van de Uni versiteit van Amsterdam bij de opening van het academisch jaar dat vandaag aan de meeste univer siteiten en hogescholen in het land plaatsvond. Evenals voorgaande jaren lieten de meeste rectores magnifici en an dere universitaire bestuurders zich zorgelijk uit over de problemen die aan de universiteiten en hogescho len zijn ontstaan nadat de wet Uni versitaire Bestuurshervorming was ingevoerd. Deze wet bezorgde de universitaire instellingen een ge democratiseerde bestuursorgani satie met universiteits- en facul teitsraden. Met name prof. mr. I. A. Diepen horst, scheidend rector van de Vrije Universiteit in Amsterdam, schet ste een somber beeld. Hij meende dat minister Van Kemenade het wetenschappelijk onderwijs geen goed hart toedraagt. Ten onrechte, aldus de rector, stelt de bewinds man het voor als zouden de univer siteiten te vaak een ondoeltreffend en dus niet zuinig beleid voeren. Het verwerken van de honderden eerstejaars studenten dreigt vol gens hem uit te lopen op vermalen. De studenten studeren niet, maar leren, aldus de rector. De technische "hogescholen in Eindhoven en Delft zullen in het kader van de herprogrammering plannen voor een vijQarige cursus indienen, zo kondigden prof. Vos- (rector in Eindhoven) en Prof. Van Bekkum (rector in Delft) aan. De Eindhovense rector voorzag in Nieuwegein gaat op kattenvangst NIEUWEGEIN (ANP) - De dienst gemeentewerken van de Utrechtse gemeente Nieuwegein gaat bin nenkort op kattenvangst. Bewo ners van enkele straten uit Nieu- wegein-zuid hadden geklaagd over enorme overlast van zwerfkatten in hun omgeving en daarbij het ge meentebestuur gevraagd hiertegen maatregelen te treffen. Nadat een gemeentelijke functio naris op onderzoek was uitgegaan en overleg had gepleegd met de dierenbescherming, hebben bur gemeester en wethouders van Nieuwegein besloten kattenvallen te plaatsen. verband hiermee een onvoorstel bare papierwinkel. Prof. Vossers vond het ook hoog tijd worden dat er nu eens aandacht wordt besteed aan de kwaliteit van onderzoek en onderwijs in plaats van aan kwanti tatieve problemen op het gebied van ruimte en personeel. De Tilburgse rector prof. mr. H. J. M. Jeukens vreesde dat de vele re geringsnota's voor het onderwijs het karakter van pseudo-wetgeving krijgen. "Langs nauwelijks zicht bare wegen beschermt zo'n nota pseudo-wetenschap en tradi tionalisme, waardoor de weten schapsman verhinderd wordt nieuwe dingen te zien. In Nijmegen zei ir. W. C. M. van Lieshout van het college van bestuur, dat de univer siteiten en hogescholen zich te weinig gezamenlijk verzetten tegen de bezuinigingen die in Den Haag worden toegepast. Een soortgelijk geluid kwam er uit Wageningen, waar dr. J. van Bragt zich zorgen maakte over de financiële beper kingen en problemen rond het functioneren van het universitaire bestuur. MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 NIJMEGEN (SP) - In het Nijmeegse Goffertpark is gis termorgen in het rosarium het lijk van een 38-jarige man ge vonden. De man was gevon den door een toevallige voor ganger gistermorgen acht uur. Sectie, die door dr. Zeldenrust verricht werd, heeft uitgewe zen dat de man door messte ken om het leven is gekomen. Volgens de Nijmeegse politie is ook de identiteit van de vermoorde man vastgesteld. "Het is een 38-jarige man zon der beroep en woon- of ver blijfplaats", aldus de politie. Wel is inmiddels bekend ge worden aat de man zo nu en dan logeerde in het huis "De Hulzen", een doorgangshuis voor daklozen. Doodgestoken man gevonden 'in Nijmegen Tot nu toe ontbreekt van de daders ieder spoor. Ook het mes waarmee het misdrijf is gepleegd is nog niet gevon den. Inmiddels houdt het recherche-bijstandsteam van Gelderland zich met de zaak bezig. Een andere dodelijke zaak waar de politie dit weekeinde mee werd geconfronteerd was een ongeval tijdens een jacht partij in de omgeving van 's Hertogenbosch. De negen tienjarige J. van Esch uit Den Bosch werd getroffen door een schot hagel uit een jacht geweer. Hij overleed later in het Prins Willem Alexander- ziekenhuis. De jongen was zaterdagmid dag met vier vrienden in het natuurreservaat "De Moer- putte" aan het jagen. Door on bekende oorzaak ging plotse ling een jachtgeweer af. De po litie heeft de achttienjarige A. W. L. uit Den Bosch ingeslo ten in de hoop nader in de kern van de zaak te kunnen door dringen. DEN HAAG (SP) - Als kandidaat voor het lijsttrekkerschap van de Politieke Partij Radikalen bij de tweede-kamerverkiezingen in mei volgend jaar is dit weekeinde naar voren gekomen de 37-jarige Ria Beckers-de Bruijn uit Oegstgeest. Op vier regionale voorvergaderin gen zetten de PPR-leden haar op nummer één vóór drie mannelijke kandidaten: staatssecretaris Mi chel van Huiten en de tweede kamerleden Dolf Coppes en Leo Janssen. In november valt op het PPR- congres de beslissing. Daarvoor kunnen het partijbestuur en de kerngroep nog verandering in de koppositie brengen. Maar toch "Het was voor mij inderdaad een verrassing, dat ik op de vier regio nale vergaderingen nummer één. ben gezet", zei mevrouw Beckers gisteravond. Eerder heeft zij in een vraagge sprek in een weekblad al eens ge zegd: "Ik weet» dat ik* genoemd wordt als opvolger van Bas, alslijst- trekker. Ik ben er volstrekt niet op uit om carrière te maken, maar het kan inderdaad zo gaan dat ik zeg: ik moet lijsttrekker worden. Als het moet dan doe ik het". Mevrouw Beckers is al enkele jaren voorzitter van de PPR. Ze is van beroep lerares klassieke talen. Toen zij in 1974 voorzitter werd heeft, zij voor twee jaar buitenge woon verlof aangevraagd. De nieuwe functie viel niet te combi neren met haar baan als lerares aan het stedelijk gymnasium in Leiden. De Indonesische actrices Nenni Sulanji (links) en Rima Melati, arri veerden zaterdag op Schiphol om de deze week in première gaande film ,Max Havelaar" bij te kunnen wonen. Beide actrices spelen een voor aanstaande rol in deze film. In het midden regisseur Fons Rademakers en op de voorgrond het dochtertje Adinda van Rima Melati. Het meisje werd bijna een jaar geleden geboren op de laatste draaidag van de film SANTEYRE - De vijftiende editie van de Ronde van de Toekomst heeft dit weekeinde een enerver ende start gehad. Na de eerste twee etappes, die door de Franse Alpen voerden, is het rennersveld al door verschillen van vele minuten uit- eengescheurd. De Zweed Sven- Ake Nilsson draagt na de forse schermutselingen van dit wee keinde de gele trui. Van de Neder landse deelnemers plaatsten Henk Lubberding en Leo van Vliet zich in de voorste gelederen (resp. derde en veertiende), maar twee renners uit de Oranjeploeg (Maarten de Vos en Michel Jacobs) moesten in de tweede etappe de strijd al staken. De Nederlandse ploeg staat op de 5de plaats, Spanje heeft de leiding in het algemeen ploegenklasse- ment. In de ronde van Rijnland-Palts hebben de Poolse vertegenwoordi- gers na drie etappes de leiding. LDG verliest HEEMSKERK - In de eerste ronde van de Nationale Hoofdklasse competitie groep 1 heeft het Leidsch Damgenootschap met 12-8 verloren van Damclub Heemstede. Hoewel de Leidenaars een voor sprong van 0-2 kenden (Evert Bronstring won van Theo Tiel- rooy), kwamen de Heemstedenaars al spoedig langszij: Van der Kwar tel verloor van Sluyter, Jan Pas- schier bereikte een gewonnen stel ling tegen Sterel, maar verprutste die in tijdnood en verloor zelfs nog, en Heemskerk leed aan hetzelfde euvel.In een voordelige stelling verzuimde hij de winst te pakken, en moest zich tevreden stellen met een remise. Henk de Koning ver loor verdiend van Van Hall. De overige partijen eindigden in remi se. De gedetailleerde uitslag: 1. Theo Tielrooy-Evert Bronstring 0-2; 2. J. Sterel-Jan Passchier 2-0; 3. P. M. Boerigter-Wim Kleyn 1-1; 4. Ir. H. J. van den Vossen-F. Ong 1-1; 5. J. B. Sluyter-A. van der Kwartel 2-0; 6. H. F. van den Vos- sen-J. Hasrat 1-1; 7. N. van Hall-H. G. M. de Koning 2-0; 8. G. van der Eem-Peter Bronstring 1-1; 9. H. C. Belién-H. van Winkel 1-1; 10. P. J. Beiién-Wim Heemskerk 1-1. To taal DC Heemstede-LDG (Lei den): 12-8. In de Ereklasse is het na de eerste ronde al duidelijk geworden dat DC Bennekom het bijzonder moeilijk zal gaan krijgen. Met maar liefst 1&-2 kreeg Bennekom klop van DC Huizum, de club van Frank Drost. Het Residentie Damgenootschap (Den Haag) won overtuigend van Constant uit Rotterdam met 15-5. Roxy Dual uit Groningen heeft door de fraaie overwinning op de club van oud-wereldkampioen Roozenburg, Twentes Eerste, al bewezen dat het aantrekken van Ton Sijbrands niet voor niets ge weest is. Roxy Dual won verplette- rend met 16-4. Vissers: onmogelijk regels te volgen URK - De Nederlandse vissers hebben voor het overgrote deel hun contingent, dat is de toegestane hoeveelheid tong en schol die men mag vangen, voor dit jaar al volge- vist. Dit werd zaterdagmiddag be kend gemaakt op de vergadering van vissersvereniging Visserijbe- langen en de Nederlandse Vissers bond in Urk. De vissers maakten op de vergader ing, waar ook enige Kamerleden waren, duidelijk dat het voor hen (nu het Qoutum is volgevist) onmo gelijk was de regels van de overheid te volgen en het schip voor de rest van het jaar in de haven te laten. Miecislaw Nowicki, die zaterdag de gele trui overnam van zijn landge noot Szurkowdi, is eerste in het al gemeen klassement. Van de Neder landse deelnemers is Frits Schür met een derde plaats met een ach terstand van 1 minuut en 36 secon den op Nowicki de best geklas seerde renner, vierde is de Neder lander Ribbers en zevende Koot. WASSENAAR - De uitslagen van de zaterdag op de renbaan Duindigt gehouden koersen zijn: MONACOPRIJS 2040 meter 1. Narrenkapper P (C. van Leeuwen) 2.54.9 -1.25,7,2. Nevil Fez, 3. Nallas- tarV.Toto: winnend 4,70 plaats 1,60 -3,10-1,70 koppel 43,60 trio 286,10. CANNESPRIJS 2520 meter 1. Os- tar Zuidvelde (J. Wagenaar)3.34,1 - 1.25,6, 2. Nike Volann, 3. Nranda. Toto: winnend 3,80 PLAATS 1,90- 1,60 koppel 6,40. CHANCELINAPRIJS 1880 meter 1. Laristo (H. Stouthamer) 1.59,2, 2. Foggy Queen, 3. The Toy. Toto: winnend 4,30, plaats 5,20 - 11,00 - 9,40 koppel 233,00 trio 1.889,70. CRITERIUM DER TWEEJARI GEN 1500 meter 1. Paloro du Bois (A. Knijnenberg) 2.09,5 - 1.25,2, 2. Palkure W, 3. Paramita. Toto; win nend 13,70 plaats 2,80 - 2,60 - 6,20 koppel 36,80. NICEPRIJS 2040 meter 1. Nora II- penstijn (J. Geluk) 2.52,5 - 1.24,6, 2. Mary S, 3. Orion Dakota. Toto: win nend 49 (stal): 4,10 plaats 3,20 - 4,50 - 2,70 koppel 52,50 trio 800,60. CINDYPRIJS 2150 meter 1. Tie- rana (J. Webb) 2.21.1.2. Jet Flight, 3. Hopeful Future S. Toto: winnend 2,70 plaats 1,90-3,50 koppel 11,10. BEAULIEUPRIJS 1600 meter 1. Nanette) F. Eerenberg) 2.07,1 - 1.19,4, 2. Margo G, 3. Lola van Voorne. Toto: winnend 3,90 plaats 1,60 - 2,10 - 3,80 koppel 6,20 trio 273,10. JUAN LES PINPRIJS 2120 meter 1. Moneymaker (J. van Dooye- weerd) 2.53,4-1.21,8,2. Idas, 3. Loes Areta. Toto: winnend 1,90 plaats 2,40 - 10,60 - 4,20 koppel 28,40. FAROUCHEPRIJS 1300 meter 1. Rathsalla (A. Jones) 1.22,6, 2. Blac ky, 3. Artois. Toto: winnend 5,00 plaats 2,10 - 2,80 - 1,80 kopppel 20,20 trio 211,30. ANTIBESPRIJS2120meter l.Na- ron Buitenzorg (K. van de Bosch) 2 54,5 - 1.21,5,2. Nancy uit Laren, 3. Martina Norma. Toto: winnend 2,20 plaats 1,10 - 1,40 - 1,30 koppel 9,60. De totale omzet is 332.609 gulden. Paardensport - Piet Raaymakers is gisteren de eerste Benelux- kampioen geworden. Op het terrein van Leon Melchior liet hij favorie ten als Anton Ebben en de Belg Francois Mathy achter zich. ^e/f/eïbe Knullen van krentenbroden, die Pi/leweg- gen uit de Achterhoek. Wel meer dan drie turven hoog, met kilo's zuidvruchten erin, tussen planken afge bakken. Van huisuit een burengeschenk aan de kraamvrouw, bakt uw Echte Bakker ze deze week voor iedereen in wiens kraam een pil te pas komt! (^Winkelcentrum Kopermoleny Merenwijk LEIDSCH DAGBLAD ZOMER-EXPRES IN VALKENBURG (z.h.) op woensdag 8 september op het Dorpshuisplein tijdens de PAARDENMARKTFESTIVI- TEITEN, om 10.15 uur en om 11.45 uur. PRESENTATIE: HANS VERSNEL Leidsch Dagblad zomerexpres: een half uur durend showprogramma voor jong en oud met muziek, zang, goochelen, dans en een flitsende kwis! vraagt op korte termijn door sterk toenemende werkzaamheden voor ons bedrijfskantoor een Zijn taak zal bestaan uit diverse werkzaamheden, zoals expeditieplannen, bestellen van goederen en het admini stratief verwerken van binnenkomende goederen. Voor deze boeiende job is gewenst een goede accuraat heid en goed kunnen werken in een klein teamverband. W/y bieden u een: Prima salaris Reiskosten vergoeding Vijfdaagse werkweek. Sollicitaties aan: MIJNDERS MEUBELEN B.V. Vennestraat, Llsse, Telefoon 02521-19028 t.a.v. dhr. v. d. Boon.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 6