Vebo viert 40- jarig jubileum met grote show Feest in Pancras Veel bezoekers in Groenoordhal Festival van „Iris Speeltuin „Beatrix" uitgebreid gebouw met Leidse groepen „Kinder vreugd": boerderij in Zuider kwartier MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 LEIDEN Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40,- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U. SEIKO - CASIO - CERTINA PRISMA - CITIZEN -JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. i EIGEN ATELIERS Majoretten- vereniging opgericht LEIDEN - Op initiatief van het M^jorettecorps "Aktiefis eind vorige week de Vereni ging van Zelfstandige Majo- retten Groepen opgericht. Be langrijkste doelstelling is be langenbehartiging van de aangesloten korpsen, terwijl voorts gezorgd zal worden dat overlopen van leden van het ene naar het andere corps zo veel mogelijk wordt voorko- De vereniging wil een fonds oprichten dat gebruikt zal worden om geluidsappara tuur aan te schaffen, die door alle leden gebruikt kan wor den. Voor de reperesentatie wordt nog een coördinator aangesteld. De vereniging heeft vastgelegd over één jaar de resultaten te zullen evalue ren en aan de doelstellingen te toetsen. Inlichtingen over deelname (de vereniging wil in de gehele regio gaan werken): postbus 1020, Leiden. Concoursen Leiden - Een aantal majorette korpsen uit Leiden en omgeving heeft zaterdag met succes deelge nomen aan concoursen in Weesp en Amersfoort. "The Mariquita's" uit Katwijk aan Zee wonnen in Amers foort de eerste prijs in de categorie, senior-korpsen, terwijl majorette- groep "Ons Buiten" bij de junioren de zesde prijs won. De korpsen "The Golden Green Stars" en "Aktief' wonnen in Weesp in hun divisies beide een tweede prijs. Majorettepeloton "Pauline" kreeg de derde plaats. Extra prijzen waren er voor Golden Green Stars en Aktief, die in het eindklassement op de tweede en de vierde plaats eindigden. LEIDEN - De iubileum-Vebo-tentoonstelling, die zaterdag taak vervailt meende ir Buck te in de Leidse Groenoordhallen werd gehouden heeft veel meer publiek getrokken dan door de organisatoren werd 500 stuks rundvee - nog steeds verwacht. In allerijl moesten in de loop van de ochtend groot is, terwijl de kosten om één nieuwe entreekaartjes klaargemaakt worden om de bezoe- rund op de tentoonstelling te bren- kersstroom te kunnen verwerken. Een dergelijke grote be- IZt. ITdat ter- Commissaris der Koningin, mr. Vrolijk, het voltallig college v van het Leidse stadhuis naar de Groenoordhallen. Schakelaar in centrale SLF stond verkeerd LEIDEN - De electriciteitsstoring van afgelopen zaterdagochtend in het Morskwartier was het gevolg van werkzaamheden bij de Haagse Schouw. Volgens een woordvoer der van de Stedelijke Licht Fabrie ken stond een schakelaar van een nieuw station in de buurt verkeerd, waardoor gedurende ongeveer een half uur een storing optrad. Het werk bij de Haagse Schouw had be trekking op kabelwerkzaamheden. u it 1 k 1 J T 1 1.1 1 /.u'n dertig gulden kost. En dat ter- langstelling - ruim 2000 betalende bezoekers - betekende wij! er een iange droogteperiode is de vervulling van de wens die Vebo-secretaris M. Weima geweest en de boeren voor extra eerder deze week had uitgesproken: "interesse van de hoge kosten komen te staan omdat stadsbevolking voor hetgeen er door de veefokkers en mes ters wordt gepresteerd. de Vebo, woord dat de Vebo in april 1936 T0l6lirst0llin£? werd opgericht. Het was een direct gevolg van het succes van een vee- Verder sprak de Vebo-voorzitter zuiveltentoonstelling die van 18 zijn teleurstelling uit over het feit grote hoeveelheden veevoer zul len moeten kopen. De officiële opening n die werd verricht door der Koningin, mr. M. Vrolijk, voorafgegaan door een rijtoer LEIDEN - De Leidse Bond van Amateurtuinders organiseerde zaterdag de traditionele bloemendag. Een groot aantal bewoners r>an Leidse hofjes en bejaardencentra werden verrast met bloemen afkomstig van de verschil lendevolkstuincomplexen. 's Middagsom twee uur werd vanaf het Leidsch Dagblad vertrokken met 8 luxe en 2 vrachtwagens vol bloemen. Na een tocht via Noordeinde, Breestraat en Levendaal werden de bloemen ter bestemder plaatse afgeleverd. Donderdag in De Burcht i zaterdagavond aanwezig Vebo-bestuur het voltallige Leidse college, het tot 21 september in Leiden werd dat de provincie met ingang op het jaarlijkse wijkfeest van Pancras, dat op de Burcht werd gehoud> Op het programma stonden onder meer een barbecue, een rad van avon tuur en een verloting. De barbecue, die rond half acht opgezet werd, dreigde aanvankelijk door landauers regen in het water te vallen, maar kon een klein uur later komstig Vrolijk in gehouden. Die expositie omlijstte januari koetsjes vanaf het Leidse stadhuis de ingebruikneming de Groenoordhallen. De rij tuigen, waaronder een Friese sjees, Volgens Tilbury, de Vereniging normaal doorgaan. Alle prijzen, die bij de verloting op het spel stonden zijn Aangespannen Paard uit Rijns- inmiddels afgehaald, met uitzondering van de hoofdprijs: een fiets, die burg. nog op zijn nieuwe eigenaar staat te wachten. Vebo-voorzitter memoreerde ir 1 1977 de subsidiekraan de Lam- dichtdraait. "En zonder provinciale mermarkt als Leidse veemarkt, steun is het onmogelijk om de Vebo Buck is er steeds een voort te zetten", aldus ir. Buck, band blijven bestaan tussen Commissaris der Koningin mr het de Vebo en de Leidse veemarkt, die Vrolijk ging bij zijn openingstoe- op het ogenblik na Den Bosch en spraak nader op deze opmerking in Zwolle een derde plaats bezet. "De provincie geeft zich veel be- LEIDEN - De speeltuinvereniging Prinses Beatrix beleefde zater dag een glorieuze dag in haar twaalfjarig bestaan. Het speel terrein aan de Schubertlaan is uitgebreid met een houten ge bouw, waar de kinderen bij slecht weer terecht kunnen. Bo vendien bood het sinds een jaar in de buurt gevestigde garage bedrijf Van der Velde een eerste attribuut voor dit speelhuis aan: een zandwatertafel, een onge kend fenomeen in Leidse speel tuinen. Terwijl kinderen stickers met het opschrift "Blij dat ik rij" uitdeelden, mocht wethouder Van Aken (glijbanen) het ge schenk overhandigen. Waarop de kinderen en Van Aken ver volgens drie maal "hoera" (de kinderen) of "hoeree" (Van Onmiddellijk na de overhandiging werd door de jeugd druk gebruik gemaakt Aken) riepen. van gemeentelijke vergunnin- Het bestuur van Prinses Beatrix gen soms voor vertraging zorg- heeft het gebouw, een voorma- de. Maar afgelopen zaterdag, lige directiekeet van een aanne- terwijl de kinderen uit de buurt eigenhandig neergezet. Een (voornamelijk de componisten- tranen, nog wijk in Zuid-West) een uitstapje laar Rijswijk maakten, werd de karwei v bemoeilijkt omdat het uitblijven LEIDEN - De Stichting Iris organiseert donderdag 9 september een festi val dat om half zes 's middags begint en zal duren tot ongeveer elf uur uur 's avonds. Het programma bestaat uit het optreden van diverse Leidse groe pen, waaronder hetTrektheater Wegwezens, Secret Service, Matrogoth en Billy and the Bulldozers. Verder zal voor het eerst in Leiden de groep Bots optreden. Er is tevens een markt met tweedehands kleren, sieraden en rommeltjes. De biologisch-dinamische winkel en restaurant Repelsteel zullen voor de inwendige mens zorgen en ook de Wereldwinkel en enkele Leidse kunstenaars zijn aanwezig. De toegangsprijs bedraagt 5.50 en 4.50 in de voorverkoop. Buck Dat de Vebo in de agrarische we- wuster dan vroeger rekenschap zijn welkomst- reld nog steeds een belangrijke haar verantwoordelijkheid. Dat be- tekent dat allerlei taken kritisch worden bekeken". Wel zei hij door de Vebo in Zuid-Holland een ruime plaats en grote taak te zien. De be langstelling van de provincie voor de agrarische sector leidde mr. Vro lijk af uit twee concept-nota's die onlangs ter kennis zijn gebracht van de staten: een nota over de ver houding provincie-agrarische sec tor en nota over landbouw en mi lieu. Nadat de commissaris een kaas aangeboden had gekregen maakte het gezelschap een wande ling over de tentoonstelling. Daar was men reeds ver voor de of ficiële opening begonnen met de keuring van de dieren en de kazen Zesenveertig keurmeesters waren urenlang in touw om de besten er tussenuit te halen. Bij de keuring van de Leidse kaas kwam Th. P. Warmerdam uit War mond als winnaar uit de bus. Bij de Goudse kazen ging evenals vorig jaar de afm. J. C. M. de Wit met de eerste prijs strijken. De kwaliteit van de kazen was minder dan vorig jaar, wat toegeschreven moet wor den aan het warme weer. De dor penwedstrijd werd ditmaal ge wonnen door Alphen aan den Rijn. Uitslagen: De keuringsuitslagen van het vee waren: Kampioene ou dere koeien: Eva 40, K. J. Govers Stokpetoren, reserve kamp. oudere koeien: Ludy, W. Los, Zwammer- dam, kampioenen jongere koeien. Jansje 24, W. D. Eikeleboom, Rijn- saterwoude, res. kamp. jongere koeien: Jannie 51, W. D. Eikelen boom, Rijnsaterwoude. Beste fok- familie en bedrijfsgroep: W. D. Ei kelenboom, Rijnsaterwoude. Zwartbont: kamp oudere koeien. Trijntje, P. J. den Hertog, Alphen aan den Rijn, res. kamp.: Tiny 8, C J. Verduyn, Alphen a. d. Rijn kamp. jongere koeien: Jennifer, C N. v. d. Akker, Leimuiden, res kamp.: Jannie 42. P. N. v. Stralen Woubrugge. Beste fokfamilie en bedrijfsgroep: P. N. v. Stralen Woubrugge. Geiten: kamp.: Joh. v. d. Velden Koudekerk a. d. Rijn, res. kamp.: W Ravenstein, Leidschendam, kamp bok: M. de Graaf, Koudekerk a. d Rijn. Schapen: kamp. ooi: J. A. M. Ver- kley, Leiderdorp, res. kamp.: idem kamp. ram J. Petter, Rijnsater woude, res. kamp. J. M. den Hertog Bergambacht. New Forest ponys: kamp. G. v. d Helm, Waarder, res. kamp.: Koet sier/De Jong, Waddinxveen jeugdkamp.: idem. Jongvee: kamp. vrouwelijk vee: K Roos, Amstelveen, kamp. mann vee: gebr. Spronk, Zoetermeer, jeugdkamp, vrouwelijk vee: K. v. d Spek, Abbenes, jeugdkamp, mann vee: Sneep, Willemstad. i de zandwatertafel. laatste hand aan gelegd. Later kwa ren in optocht, lonnen en begeleid door een drumband met majorettes, naar de speeltuin, waar de zandwater tafel (zie foto) veel bekijks trok. Prins Claus en Klein in Leiden Moddermanprijs voor mr. Verburg LEIDEN - Het bestuur van de prof. A. E. J. Moddermanstichting (een stichting die is ondergebracht in de faculteit der rechtsgeleerdheid van de Leidse universiteit) heeft het proefschrift van mr. J. J. I. Verburg (31) uit Gorinchem bekroond met de Moddermanprijs. Deze prijs, be staande uit een bronzen penning, wordt om de twee jaar toegekend aan de schrijver van een in Neder land verdedigd proefschrift op het gebied van de strafrechtsweten schappen van opvallend goede kwaliteit. De titel van het proef schrift van mr. Verburg was "Het verschoningsrecht van getuigen in strafzaken". Maandag 27 septem ber zal hem de prijs worden uitge reikt. LEIDEN - De festiviteiten rond het 50-jarig bestaan van de speeltuin vereniging "Zuiderkwartier" wer den zaterdagochtend officieel inge luid door de echtgenote van de Leidse burgemeester, mevrouw Vis-Hommes. Zij verrichtte de offi ciële opening ven de kinderboerde rij waarmee de speeltuin sinds kort verrijkt is. "Zuiderkwartier"- ixtorzitter de heer C. W. Pouw con stateerde dat de speeltuin in de Tuinstadwijk de eerste is geweest die het initiatief heeft genomen tot de inrichting van een kinderboer derij. "Speelwerktuigen in een tuin vormen uiteindelijk toch slechts een dood element. We wilden een levend element binnenhalen. Bii de voor bereiding daarvan zijn nogal wat problemen gerezen. Met name de omwonenden van de speeltuin hadden bezwaren omdat ze vrees den voor lawaai-overlast van de dieren. Maar we hebben doorgezet", aldus voorzitter Pouw. De ruim een jaar durende voorbe reidende werkzaamheden hebben inmiddels geleid tot een fraai resul taat. De kinderboerderij beschikt inmiddels over bokkengeitjeskip pen en eenden, terwijl er plannen zijn om de dierlijke have de ko mende maanden nog verder uit te breiden. Aan die uitbreiding werd zaterdag ook een bijdrage geleverd door de echtaenote van burgemees ter Vis. Zij overhandigde het speel- tuinbestuur een negen maanden oude geit,die zij nauwelijks een uur daarvoor in ontvangst had kunnen nemen in de Groenoordhal van het jubilerende Vebo-bestuur. Mevrouw Vis, die bij haar aan komst werd verwelkomd met bloe men door Wilfred, bracht in herin nering dat de speeltuin destijds tot stand is gekomen op initiatief van de bewoners van de Tuinstadwijk, een deel van Leiden dat zo'n zestig jaar geleden nog uitsluitend uit weiland bestond. "Het verheugende bij Zuiderkwartier"aldus me vrouw Vis, "is dat men het niet bij dit initiatief heeft gelaten, maar nog steeds streeft naar vernieu wing. Zo staan er onder meer pro jecten als "stad en landschap" en 'mens en dier"op Stapel. Tot dusver is de vereniging "Zuiderkwartier" er steeds in geslaagd alle nieuwe ac tiviteiten uit eigen middelen te be kostigen. Mevrouw Vis deelde het jub lieren de bestuur meedat het col lege van B en W juist de dag ervoor had beslist dat een subsidie aanvraag van 2000 gulden voor nieuwe activiteiten, in zijn geheel zal worden gehonoreerd. Onmiddellijk na de officiële ope ning van de kinderboerderij - me vrouw Vis onthulde het bord met de naam "Kindervreugd" - nam de jeugd bezit van de tuin. LEIDEN - Prins Claus en staatsse cretaris dr. G. Klein van onder wijs en wetenschappen zullen op 10 september de buitengewone algemene ledenvergadering bij wonen van het Koninklijk Insti tuut voor Taal-, Land- en Vol kenkunde van de Leidse univer siteit. Dit instituut bestaat 125 jaar. Dezelfde dag wordt er een kleine tentoonstelling over de achter grond en werkzaamheden van het instituut geopend, die tot 24 september voor het publiek toe gankelijk zal zijn. Volgende week woensdag wordt er in het kader van het 125-jarig bestaan van het instituut een Caralbische halfdaagse studieconferentie gehouden en op vrijdag 24 sep tember is er een Indonesische halfdaagse conferentie. De bui tengewone vergadering van a.s. vrijdag wordt gehouden in het universiteitsgebouw aan het Sta tionsplein 10.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3