doorkomen..." „Het is net als Scholieren bezetten GEB-gebouw W assenaar eidsé agenda\ Van Cromvoirt overdonderd Klap in gezicht PAGINA 2' STAD EN RAND MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 - LEIDSCH DAGBLAD PAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad BV. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement P- post f 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 3 tot 10 september door Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. Rosmolen 13, telefoon 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wühelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. MAANDAG Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam. Pieterskerk, opening Academiejaar Leidse Universiteit, 3 uur nam. Gemeentehuis Wissenaar, commissie onderwijs, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Warmond, buitenge wone raadsvergadering, 7.30 uur nam. «Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.09-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.09-20.00 uur. Tel. 142144. Onderwijswinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. De bezetting werd na korte tijd vrijwillig opgeheven, nadat de Wassenaarse politie kort over leg pleegde met een aantal ac tieleiders. Inmiddels hebben de Wasse naarse PvdA-raadsleden Greep en Goulooze aangedrongen op behandelingen van de proble men in de commissie onderwijs en jeugdzaken, die aanstaande donderdagavond vergadert. Men wil "diepgaande bestuder ing" van de problematiek. Over igens hebben de beide socialis tische raadsleden zich uitge sproken tegen verdere pressie door middel van bezettingen, alhoewel men begrip heeft voor het groeiende ongeduld bij de Wassenaarse jeugd. SCHIPHOL - Na in 82 dagen zo n goede 6000 kilometer te hebben ge fietst zijn Jan Bos, Ton Revers en Kees Snoeck gistermiddag op Schiphol teruggekeerd. Het drietal heeft deelgenomen aan de Bike- centennial, een fietstocht dwars door Amerika ter gelegenheid van de viering van het tweehonderd jarig bestaan van de V.S. Het drietal heeft de tocht zonder al te vrote problemen doorstaan, al leen Kees Snoeck had soms wat moeite met de afstand: „Ik heb hier en daar wel moeten afzien, om maar eens een wielerterm te gebruiken, maar vooral aan Jan heb ik me erg goed op kunnen trekken." Voor Jan Bos viel het allemaal erg mee: „Ik had aanvankelijk gedacht dat het veel zwaarder zou zijn, vooral omdat je de bergen door Snelle realisatie jeugdcafé geeist De groep van 25 Wassenaarse jongeren, voornamelijk scholie ren, die afgelopen zaterdag door een bezetting van het Was1 senaarse GEB-gebouw aan dacht vroeg voor de instelling van een jeugdcafé. De groep heeft meer van dergelijke acties aangekondigd. Fietstocht Intussen hebben de toer-fietsers uit de Leidse regio al plannen koaar voorde organisatie van een soort reünie, die tevens een promotie voor het toerfietsen moet worden. De Bïke-centennial fietsërs, v.l.n.r. Kees Snoeck, Ton Evers en Jan Bos. WASSENAAR - Omdat niet is voldaan aan de eis om voor 1 september in Wassenaar een 'jeugdcafé op poten te zetten, heeft een groep van 25 jongeren afgelopen zaterdag korte tijd het gebouw van het Wasse naarse gemeentelijk electriciteits-, gas- en waterlei dingbedrijf bezet gehouden. In een communiqué heeft de groep aangekondigd in de ko mende tijd meer van dergelijke acties te zullen houden, totdat het gemeentebestuur een jeugdcafé heeft gerealiseerd. De groep, die zich volgens de politie "netjes gedragen heeft", trok om circa 13.00 uur in het gebouw aan de Schoolstraat in Wassenaar, na een achterruitje 'ingeslagen te hebben. Dit om dat "er wel positieve geluiden zijn gehoord, maar er tot nu toe nog niets concreets is gedaan". Evenals de Wassenaarse jeugd- faad pleit de groep, die voor namelijk uit scholieren bestaat, voor de instelling van een jeugdcafé annex ontmoetings centrum in het gebouw Nye- .velt, waar vroeger het jongeren centrum "De Brug" gevestigd ZOETERWOUDE - De 18-jarige motorrijder A.v.D. uit Hazers- woude is gisteravond omstreeks kwart voor elf ernstig gewond ge raakt toen hij op de Rijndijk in Zoe- terwoude met zijn motor frontaal op een auto botste. Het ongeval ge beurde toen de 27-jarige autombbi- list A.G.v.d.L. uit Koudekerk, rij dend in de richting Leidenaf wilde slaan naar de snackbar Van Velzen en daarbij de naderende motorrij der over'het hoofd zag. Deze laatste kon een botsing niet meer vermij den. Hij werd met ernstige verwon dingen overgebracht naar het AZL. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Bereikbaar vari half acht 's avonds tot 8 uur 's mor gens en tijdens het weekend door lopend van vrijdagavond tot maan dagmorgen. Burgerraadsman Koren brugsteeg '7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuur ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur., do. 18.30-20.00. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord einde 2a (voormalig marinecom plex) telef. 130775. In de maanden juli en aug. di. en do. geopend van 18.30-20.30 uur. Etherpiraten aangehouden LEIDEN - Twee Leidenaars, resp. 19 en 29 jaar oud, werden gister middag op het moment dat ze een. woning aan de Milanenhorst verlie ten door de politie, in samenwer king met de opsporingsdienst van de PTT, aangehouden. Het tweetal werd er van verdacht de gehele zondagochtend onder de naam "Entertainer" illegaal te hebben uitgezonden. De zendapparatuur ter waarde van f 800,- werd in be slag genomen. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Johannes Willem Jacob, z v D. M. de Meij en W. P. Bos. Overleden: H. Schenk (60) m; M. J. Kor- suize (53) m. Getrouwd: W. E. Stolk en J. v d. Blom; H. W. v. Bovene en F. R. C. M. WARMOND - Ondertrouwd: A. L. M. 7,nnnpveld en A. M. Warmenhoven. ZOETERWOUDE - Volkomen on verwacht is zaterdagavond Gerard van Cromvoirt, groepsleider van Scouting Zoeterwoude, gehuldigd in verband met zijn 12 1/Q jarig ju bileum. Anderhalf uur van tevoren ontving hij een bloemstuk dat de uitnodiging bevatte voor een fees tavond welke werd aangeboden op de voormalige boerderij van de fa milie Van der Salm in de Zuidhof. Dit is een grandioze happening ge worden die in de afgelopen maan den in alle stilte was voorbereid. Gidsen, Welpen, Verkenners en Kabouters leverde allen hun eigen bijdrage geënt op gebeurtenissen uit de afgelopen periode waarbij de groepsleider was betrokken. Daar bij zorgden de gidsen voor een "special" over zijn vrouw Tiny die zo nauw bij het werk van haar man betrokken is. Er werd een dans met kaarslicht opgevoerd op muziek van Neil Diamond. Twee kabouters mochten een kado overhandigen namens alle kinde ren. De heer P. Paardekooper dankte van Cromvoirt voor zijn vele werk voor de jeugdbeweging en overhandigde een projectie scherm. Van Cromvoirt zei in zijn slotwoord "overdonderd" te zijn en vond het frappant dat alles zo goed geheim was gebleven. Hiermede was nog niet het slot gekomen want met de hele staf werden er nog een paar gezellige uurtjes aan vastgeknoopt. Bike-centennial fietsers terug LEIDEN Niet zo heel vriendschappelijk ging het za terdagmiddag toe op het sportterrein bij het Piet Paalt- jenspad, waar een voetbal wedstrijd werd gehouden tus sen de Leidse Studentenvoet balvereniging en een voetbal vereniging uit Voorschoten. Een 28-jarige Leidse student werd namelijk tijdens deze wedstrijd door een speler van de tegenpartij zo hard in het gezicht geslagen dat hij zijn neus brak. De student, die zich onder doktersbehandeling moest stellen, heeft bij de poli tie aangifte van mishandeling gedaan. moet. De eerste paar dagen heeft dat ook wel wat kleine problemen opgeleverd, maar daama ben je eraan gewend en gaat het vanzelf. Het is net als „doorkomen" in een zwembad". Ook Ton Evers heeft nauwelijks problemen ondervon den. Het drietal prees gisteren vooral de organisatoren van de tocht „Het heeft allemaal op rolletjes gelopen. We hadden uitstekende gidsen en overal was de zaak goed aangege ven." Voor zondag 26 september heeft men een tocht gepland, die vanuit Voorschoten, via Stompwijk en Leidschendam, weer naar Voor schoten voert. Men hoopt daarvoor alle Bike-centennial fietsers uit te nodigen. Inmiddels is men al zeker van deelname van Nico van Gent, de man die de trip door Amerika in recordtijd fietste, maar.kort voor het einde van zijn fiets viel. Koord-Studio Centrum voor intermenselijke be trekkingen. Geopend maandag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur en 19.30- 23.00 uur. Zondag 19.30-23.00 uur. Oude Rijn 88, tel. 144000. Sociale raadsvrouw OEGSTGEEST-Het college van Oegstgeest heeft plannen voor de vestiging' van een cultureel centrum in het gebouw, waar op dit moment de rrofDr. Leo Kannerschool is gevestigd Het schoolgebouwtje komt binnen afzien bare tijd leeg. omdat de raad onlangs een krediet voor de bouw van een nieuwe school goedkeurde. „We hebben plannen om van het oude gebouw een soort cultureel cen- trumpje te maken, waar men zich overigens niet teveel van moet voorstel len",aldus wethouder Van Belle. ,JHet is de bedoeling dat het voornamelijk gebruikt gaat worden als repetitieruimte voor allerlei amateurgezel schappen uit Oegstgeest die nu nog gebruik maken van verschillende schoolloka lenMen moet in Oegstgeest vooral niet gaan denken dat we hier een soort eigen opera krijgen Óf zo". Het is nog niet bekend wanneer het centrum gerealiseerd zal worden. Ook heeft men nog geen idee van de kosten en over de dekking daarvan: „We zien het allemaal wel. De plannen zijn er in ieder geval", aldus Van Belle. Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad. Gerecht 10, woensdag 17.00-18.00 uur; Noord, van Hogen- dorpstraat 36, maandag 10.30-11.30 uur; Kooi, Driftstraat 49a, dinsdag 10.30-11.30 uur; Morskwartier. Buurthuis Morskwartier. Topaas laan, tel. 761198, woensdag 10.00- 13.00 uur; Tuinstadwijk, Heren gracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Ja- cobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstre ken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s avonds en in het wee keinde). Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don derdagavond van 7-8 uur. Koornbrugsteeg 7, (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2