Den Boet op Assen groots Leiden droogt Yalken'68 af: 4-1 Jeugdrecord op 1500 m voor Wybo Lelieveld Zege damesvoetbalteam van Alphia Nationale sprinttitel voor José van Sonsbeek COMPLIMENTEN VAN ALLE TOPRUDERS Dode en gewonden Nastase een beest9 Jeugdteam van Quick Boys wint van DFC MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 SPORT SPORT SPORT LEIDEN - DE 14-jarige Leidse Jpsé van Sonsbeek heeft zich gisteren op het Amsterdamse sportpark Ookmeer de snelste Nederlandse sprintster in haar leeftijdsgroep getoond. De jeugdatlete van de AV Holland kwam tijdens de zg. C-spelen winnend over de finish op de 80 meter in een tijd van 10.3 sec. Zij sleepte de nationale titel in de wacht na felle stryd met de Amsterdamse Marjo v.d. Lin den die uiteindelijk ééntiende seconde bij haar achterbleef: 10.4 sec. José van Sonsbeek liet op de door de regenval van za terdag nogal zwaar geworden baan een sterke indruk achter. Zowel in de series als in de halve finales liep zij vrij gemak- kelijk naar zeges in 10.6 sec. In de finale greep zij de zege dank zij zeer sterk gelopen slotmw- ters. Het komende weekeinde zal de AV Holland-atlete in actie komen op de kunststofbaan van het Arnhemse Papendal. Daar zal zij, op uitnodiging, deelne men aan de nationale meer kampen voor C-junioren. In Amsterdam verscheen giste ren ook een aantal C-junioren van De Spartaan uit Lisse aan de start. Er werden geen prijzen in de wacht gesleept maar wel goede tijden. Op de 600 meter meisjes liep Margriet Veeger 1.45 6 noteerde Lia Wessels 1.49.1 en kwam Annelies Deu- tekom tot 1.51.7. Sterk voor de dag kwamen Wayne de Vries en John v.d. Zwet op de 800 m jon gens. Wayne de Vries liet 2.11.0 afdrukken, John v.d. Zwet 2.13.4. Bij het hoogspringen wipte John van Loon over 1.65 Minder opvallend waren de ver richtingen zaterdag in de Leidse Hout waar jeugdwed strijden werden geplaagd" door regenbuien. Bij de B-jeugd kwam Cunie de Nie (Spartaan) tot een prima vertesprong van 5.18 m. en liet Chris Winkel (Holland) weer goed werk met de polsstok zien: 3.00 m. Mar- tien van Rijssel (Spartaan) haalde by de jongens C een zege binnen: 1500 m. in 4.27.1 terwijl Luuk Redel (Holland) by het verspringen 5.32 m. haalde. Erg knap was het lopen van Sandra Dorlas (Bataven) bij de meisjes D. Zy had voor de 600 m. slechts 1.48.9 nodig. Bij het hoogspringen kwam zij nog over 1.40 m. Sjors Hoogeboom en Perry Hoogeboom, beiden van De Bataven, liepen een goede 1000 m. bij de jongens D: Sjors 3.10.2 en Perry 3.14.1. Ton de Koning (Spartaan) wierp de discus in deze leeftijdsgroep bijna dertig meter 29.92 m. In Alphen waren zaterdag tij dens jeugd-wedstrijden enige AV Holland-pupillen in de voorste gelederen te vinden. Een uitstekende indruk maakte Frank Haverkate op de 1000 m. waarvoor hij 3.24.9 nodig had. Ook de 60 m. ging goed: 9.5 sec. Op de laatste afstand werd hij overtroffen door zijn clubge noot Gijs Gemke die naar 9.2 sprintte. Prima was ook het op treden van Taco Ulrich die de 1000 m in 3.35.0 liep. VUGHT/ROOSENDAAL Twee Nederlandse records zijn gisteren tijdens nationale atle tiekwedstrijden gesneuveld. Nijmegenaar Eltjo Schutter bracht in Vught zijn eigen re cord by het polstokhoogsprin gen op 4.95m terwijl Stompwij- ker Wybo Lelieveld, lid van het Leidse De Bataven, in Roosen daal tot een nieuw jeugdrecord op de 1500 meter kwam: 3.44.7 Eltjo Schutter, die nog steeds lichte hinder ondervindt van de enkelblessure die hy eind juni in Kopenhagen opliep, begon in Vught op een hoogte van 4,60m die hij in de eerste poging haal de. Daarna ging de lat naar 4,80m die hij in zijn derde po ging bedwong. Op 4,95m slaagde hij al bij zyn eerste sprong. Vervolgens probeerde Schutter als eerste Nederlander over vijf meter te komen. Hij sprong drie keer op 5.01 maar miste driemaal op het nippertje. Wybo Lelieveld toonde in Roosendaal, waar werdstrijden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe kunststofbaan plaatsvonden, andermaal dit seizoen zijn yzersterke conditie. De jeugd-atleet van De Bataven dook ruim onder zijn twee we ken geleden tijdens de Neder landse senioren- kampioenschappen gevestigde juniorenrecord van 3.48.16. Hy kwam uit op een bijzonder fraaie tijd van 3.44.7 waarmee hij tweede werd. Voor een Leidse zege in Roos endaal zorgde AV Holland- hordenloper Wim Huige. Hij snelde op de 110m horden naar een tyd van 15,1 sec., daarmee atleten als Zaanlander Peter Gravesteyn en Bredanaar Wim Veenhuizen die op de nationale kampioenschappen tweede en derde werden, voorblijvend. Minder naar wens ging het met Holland-sprinter Alfred Ver hoef die op de 100m niet verder kwam dan een vijfde plaats in 11,1 sec. Piet Waaning (Spar taan) draaide op de 5 km weer een gedegen race wat hem een tweede plaats in 14,06,8 ople verde. Alexander Grebenjoek heeft gisteren in Taience (Fr.) het Eu ropees record tienkamp verbe terd en gebracht op 8468 pun ten. De Rus, die op de Olympi sche Spelen van Montreal als negende eindigde verbeterde het record van zijn landgenoot Avilov met 14 punten. Guy Drut, die in Montreal eerste werd op de 110 meter horden, nam ook deel aan deze tien kamp. Na negen nummers stond hij op de tweede plaats, maar tijdens het sluitstuk, de 1500 meter, moest hij volledig uitgeput de strijd staken. De 19-jarige Brit Thompson ein digde nu als tweede. Eva Wilms, de Westduitse re cordhoudster kogelstoten, heeft tydens de Westduitse kampioenschappen, het we reldrecord vijfkamp tot op acht punten genaderd. Zij kwam tot een totaal van 4925 punten. ASSEN - Zelfs Phil Read raakte er niet over uitgepraat. De 37-jarige Engelsman, die heeft aangekondigd dat zijn twin tigste raceseizoen tevens zijn laatste zal zijn, wees geruime tijd na de race in de formule 750, de zogenaamde champion F 750 classic, naar de als maar handen schuddende Boet van Duimen. "Groots, die jongen, in beide manches heel erg goed". En dan Giacomo Agostini, met z'n 34 jaar ook al een "veteraan", die menig talentvol coureur zag komen "maar", zoals hij zegt "vaker nog zag mislukken". "Ago" repte met geen woord over Boet van Duimen, keek slechts instemmend knikkend in de richting van het ereplatform om plotseling opmerkelijk enthousiast te applaudiseren. Giacomo Agostini die gisteren op het circuit van Assen slechts ne gende werd, gaf het uiteindelijk toe: "Van Duimen? Knap, erg knap". En het optreden van Boet Duimen was imponerend. De door Hans Soeters 'Boetje" zich weer in het strijdge- 29-jarige coureur uit Ammerzoden, woel begaf, bevonden zich tussen de Nederlandse kampioen in de 750 hem en koploper Read vele achter- c klasse, eindigde in de F 750-races blijvers. Op de eindstreep bedroeg op Assen in de eerste manche als tweede achter Phil Read en in de tweede manche als vijfde. Toen was Agostini, die door een gescheurd valhelmscherm in de eerste man che kansloos was geweest, veruit het verschil 39 seconden... In de tweede en laatste manche waren het aanvankelijk opnieuw Read en Van Duimen die de koppositites voor zich opeisten. Maar in het wiel het "onafscheidelijke tweetal". de snelste. Read en Agostini eisten draaide de op het de manche-overwinningen zich op, maar de strijd om de eind zege ging tussen de Spanjaard Vic tor Palomo en Boet van Duimen Een Nederlander temidden 1 droog ge worden wegdek plotseling ook de Zuidafrikaan Kork Ballington voortreffelijk mee. Read leidde tot de zevende ronde, werd toen voor- jestreefd door de Engelsi allersnelsten ter wereld? De door John Newbold, die op zijn beurt Brand op Assen na de val van Johnny Cecotto. De Venezolaan kwam met de schrik vrij. de regen rondrazende "Boetje" werd in het begin nauwelijks der- ieus genomen... Misschien ook wel omdat de dui zenden kijkers op de hoofdtribunes al in de eerste ronde geconfron teerd werden met een valpartij, waarbij zich wonder boven wonder geen ernstige ongevallen voorde den. Johnny Cecotto, de al heel wat kalmer geworden Venezolaanse "wildebras", verloor bij het uitko- Agostini langs zich heen zag stui ven. En als de Italiaan zich in zijn element begint te voelen is er geen houden meer aan. Belust op revan che voor de pech in de eerste man che - Ago's echtgenote barstte bij het zien van de start zonder haar man in tranen uit - draaide Agostini rondesnelheden van ruim boven de 152 kilometer per uur. Zelfs de tankstop in de dertiende ronde, waardoor Ballington zich de tijdens de TT voor het der mocht noemen, kon Agostini eerst geteste dubbele S-bocht de niet meer stuiten. Ballington fi- macht over het stuur en smakte nishte als tweede. Newbold als tegen het asfalt. De Yamaha vloog derde en Boet van Duimen, die c onmiddellijk in brand, maar trok, alvorens tot stilstand te komen, een brandend benzinespoor. Wil Har- tog, die ook tijdens de start met draaiende motor razendsnel was vertrokken, kon niet meer om de vlammen heen, maar slaagde er wel in om de nog steeds rondtollende Cecotto op een half metertje te ontwijken. Overigens was de chaos nog voor de volgende doorkomst onder controle, en zat Cecotto lijk bleek maar ongedeerd te vertellen dat de vermoedelijke oorzaak van zijn crash een afgebroken remnip- pel was geweest. In het tumult was het menigeen ontgaan dat Boet van Duimen zich koelbloedig aan kop had genesteld. En terwijl ervaren coureurs als Read, Palomo, Potter, Katayama en de leider in het F 750-klassement Gary Nixon zich door de neerkletterende regen tot minder spectaculaire daden lieten verleiden bleef "Boetje" tot de achtste ronde in staat niemand minder dan Phil Read achter zich te houden. Maar een manche van 162 kilometer lengte vereist nu een maal een tankstop. Read koos daarvoor al de achtste ronde, ter wijl van Duimen - die daardoor weer aan kop kwam en per door komst vierhonderd gulden premie opstreek - in de twaalfde ronde de pits indook. Beide coureurs hadden voor het tanken van die noodzakelijke brandstof slechts zes seconden no dig. Toch speelde de Engelsman het heel wat slimmer, want toen tweegevecht met opnieuw Phil Read in zijn voordeel had beslist, eindigde als vijfde. Read werd ze vende. Dat uiteindelijk de totaal zege naar de Spanjaard Victor Pa lomo ging, was een kwestie van se conden. Palomo en Van Duimen eindigden beiden met zeven pun ten op de eerste plaats, maar na langdurig rekenwerk bleek de Spanjaard de tweemaal 162 kilome ter 19,2 sec. sneller te hebben afge legd. Boet van Duimen dus tweede, opnieuw acht punten derde werd. Wil Har Duimen reed zich in As sen nadrukkelijk in de kijker maal door een geblokkeerde Phil Read, die met tweede versnelling. Marcel Ankone werd hierdoor met een tiende tog, die ondanks de schrik in de plaats in de eindstand de tweede eerste manche toch was gestart, Nederlander. Dick Alblas eindigde had opnieuw moeten afhaken, dit- als twaalfde. Woedende Pohman op Forest Hills en gaf gisteren haar 22-jarige tegen stander Glynis Coles in 50 minuten precies twintig punten en geen en kele game: 6-0, 6-0. Geheel volgens gewoonte deed de Roemeen Ilie Nastase weer van zich spreken en uiteraard in nega tieve zin. Nastase ging zich dit maal te buiten aan imitaties van zijn Westduitse tegenstander Jurgen Pohmann. die in de derde set last kreeg van kramp. Terwyl Pohmann medisch werd verzorgd deed Nas tase lachend na hoe zyn opponent kort daarvoor al strompelend had geprobeerd te spelen Kort daarna kreeg de Engelse umpire een bal naar zijn hoofd geslagen en Nastase loopt nu weer kans op een boete en een schorsing. „Hij is een beest" zei Pohmann later, nadat hij had verloren (7-4, 4-6, 7-6). Björn Borg drong door tot de laatste zestien door een zege op John Llovd. Borg geldt nu weer als favoriet voor de finale tegen, waarschijnlyk, Jimmy Connors. FOREST HILLS - Alle Nede landse deelnemers aan de opnen Amerikaanse tenniskampioen schappen op Forest Hills zyn he afgelopen weekeinde uitgescha keld. Tine Zwaan bleef vrijdag, als eerder Bettv Stóve, in de eerste ronde ste"ken. Zij verloor van de Westduitse Iris Riedel met 6-4, 3-6, 4-6. Elly Vessies wist zich te plaat sen voor de derde ronde door een zege op de Amerikaanse Nancy Yeargin (6-1, 6-3), maar stuitte toen op Francoise Durr uit Frankrijk: 2-6, 6-4, 6-3. Tom Okker tenslotte vond zyn Waterloo eveneens in de derde ronde. Nadat de Nederlander eerder had gewonnen van de Joe goslaaf Nikola Spear en de Spanj aard Jose Higueras, moest Okker zijn meerdere erkennen in de als 15de geplaatste Amerikaan Brian Gottfried. Deze won vry gemakke lijk, 6-2, 6-2. Het aantal geplaatste spelers dat nu nog over is, is na dit weekeinde bijzonder klein gewor den. Bij de heren zijn het er nog maar tien, nadat byvoorbeeld ook coryfeeén als Arthur Ashe, Adriano Panatta en Raul Ramirez werden Noordwijk loot METTET - Tijdens de 1000 kilometer van Mettet, een lange afstands- uitgeschakeld. Bij de dames sneu wedstrijd voor motoren, is gisteren de Belg Mare de Biollet om het leven velde Virginia Wade. die als vierde gekomen. De Biollet werd het slachtoffer van een zeer gecompliceerd was geplaatst. Er zijn nog negen 7wPrvPK ill ongeval. geplaatsten over bij de dames, on- -L/C DWti vcia 111 Opeen kruispunt in St. Donat raakte De Biollet de macht over het stuur der wie de favoriete Chris Evert van zijn motor kwijt. Hij botste tegen een andere machine, waarvan de Evert speelt bijzonder overtuigend KNVB-beker rijder er evenwel in slaagde het evenwicht te bewaren. Biollet botste daarna tegen de Nederlander Loomans, waarna beide coureurs ten val kwamen. De Westduitser Thomas Pay reed op de gevallen rijders in. Ook de Belg Seret kon de op de grond liggende coureurs niet meer ontwijken. Seret werd slechts licht gewond. Pay moest met een gebroken arm en IJshockey-Tsjechoslowakije heeft voet naar het ziekenhuis worden overgebracht. De Nederlander de eerste yshockeywedstryd tegen Loomans leek aanvankelijk licht gewond maar later werd een breuk i de wervelkolom geconstateerd. Het ongeluk had fatale gevolgen vot Mare de Biollet. Hij werd met meerdere breuken in de armen benen ribben in een ziekenhuis opgenomen, waar hij kort na aankomst ove leed. Rusland om de Canadabeker met 5-3 gewonnen Zweden won met 5-2 van de Verenigde Staten, ter wijl Canada weinig moeite had met Finland. LEIDEN - De regionale voet balcompetitie met Goudse, Haagse en Leidse dameselftal len heeft zaterdag een beschei den start gekend. Omdat het voorstel van de damescommis sies pas donderdag jl. werd aangenomen bleek het niet mo gelijk om het aanvankelyk vastgestelde programma nog te veranderen. Van de zeven ont moetingen konden daardoor al leen de wedstrijden Alp- hia-Monster en KR V-RAS in de eerste klasse doorgang vin den. Voor "Leiden" leverde kennismaking met het Haagse competitievoetbal een 100%- score op. KRV scoorde maar liefst zes maal tegen RAS, dat slechts twee tegendoelpunten wist te laten aantekenen. Alphia bleek op eigen veld niet veel moeite te hebben met Monster. De Alphense ploeg won met 4-0 na een 2-0 ruststand. De opval lendste speelster bij Alphia was Sandra de Grauw. Vorig sei zoen voetbalde zij nog in het meisjesteam. waarin zij met maar liefst 48 doelpunten tops- coorster werd. De overgang van jeugd naar senioren blijkt weinig problemen te hebben opgeleverd, getuige de drie goals, die zij zaterdag afleverde. Voor rust scoorde zij tweemaal en na rust één keer. Thea Ver- duyn nam tenslotte de vierde treffer voor haar rekening. Aiphia-leider v. d. Elshout over, het eerste competitieduel tegen een Haags team: "Het is voor de. afwisseling leuk om eens een ander elftal te ontmoeten. Ons is het in ieder geval goed beval len". KRV had aanvankelijk enige moeite met RAS. De Katwyksen kwamen met 0-1 achter, maar leidden bij rust met 2-1 dankzij twee goals van Corry Nygh. In de tweede helft scoorde KRV veel gemakkelij ker. Coby van Trigt, Corry Nygh en Nel van Beelen be paalden de eindstand op 6-2 Zondag: Gisteren stelde Spc. Lisse zich voor met een 19-1 overwinning op het debute rende Iduna 2. Jose Kortemaas nam het gros van de goals voor haar rekening. Iduna 1 haalde ook flink uit 11-0 tegen SJZ 2 door goals van Kathleen Ver- bo_om (2x), Karin Koeleman, In eke van Veen (3x). Greet Ver meulen, Vera v. d. Hoorn (2x) en Quirinv Vermeulen Lia Pie- terse schoot in eigen doel. Kic- kers'69 verraste door voor rust dankzij goals van Carla de Graaf en Annelies v. d. Voort een 2-0 voorsprong te nemen tegen Randstad Sport, dat uiteinde- lyk nog op 2-2 kwam dankzij Marian Konings en Hennie Steensma WSB nam door Lida Meeuwenoord-v. Zeisteen voorsprong tegen UDO, dat langszij kwam via Jacqueline Zandbergen. SJZ-SJC werd 2-2. Scoreverloop: Tonny de Ridder 0-1; Lenie huisman 1-1; Yvonne Laken (voorheen Or. Groen) 2-1; Leny Pieterse (ei gen doel) 2-2. In de Haagse competitie ver raste Wet. Girls KFC'71 met 3-1. Mary v. d. Meer (2x) en Stefanie Kalker scoorden voor de Girls. LEIDEN - De openingsdag van de competitie in de zaterdag- eersteklasse van de afdeling Leiden werd gekenmerkt door twee forse overwinningen Hazerswoudse Boys zegevierde met 4-2 over WSB, terwijl Leiden opzien baarde door Valken '68 met 4-1 af te drogen. Min of meer verrassend in de tweede klasse was de 2-1 triomf van Meerburg over Alphia. In de wedstrijd KRV-Kagia toonde de ploeg uit Abbenes zich in de eer ste helft de duidelijk betere ploeg. Het overwicht resulteerde in een doelpunt van Ton Mesman, die 0-1 scoorde. In de tweede helft bleek KRV, gesteund door een straffe wir.d, zich aan de druk van de man nen uit Abbenes te hebben ontwor steld. Uit een terecht toegekende penalty maakte Frans Houwert, die wegens teveel praten tegen de scheidsrechter een officiële waar schuwing opliep, gelyk (1-1). GWS-Woubrugge stond in het te ken van de gemiste kansen. Na 25 minuten vrij saai voetbal opende Woubrugge via Leo Witteman de score (0-1). Vlak voor rust kreeg balgoochelaar Ton Wemer van GWS het op zijn heupen en uit diens voorzet kon V. d. Bent ge lijkmaken (1-1). Na rust kregen de beide voorhoeden nog vele kansen om de score uit te bouwen, maar er werd onzuiver gericht. Hazerswoudse Boys-WSB was een levendige en sportief gespeelde wedstryd. Cock Rademaker opende voor de thuisclub de score, waarna Jos Aartman gelijkmaakte. Jan Vondeling maakte hierna 2-1 en de ruststand werd door Jan van Schooten op 2-2 bepaald. Na rust zakten de mannen uit Noordwy- kerhout door conditiegebrek terug, waardoor Rob de Roo via onder an dere een penalty de score kon ver hogen tot 4-2. Leiden-Valken '68 was een pittige partij, waarin Valken via Henk Vis ser direct na de aftrap de score opende (0-1). John Nievaart accen tueerde het overwicht van de Lei- denaren door de stand op 1-1 te brengen en vlak voor tyd bepaalde dezelfde speler de ruststand op 2-1. Na rust overtroefde het conditio neel sterke Leiden het aan alle kan ten rammelende Valken '68. Via John Nievaart en Bert de Graaf (met een prachtige kopbal) werd het uiteindelijk 4-1 voor de rood zwarten. Oegstgeest-MVKV was een op laag peil staande wedstryd, waarbij scheidsrechter Lankhaar door on nodig gefluit de partijen het spelen belette Lankhaar stuurde trainer Van Klaveren van Oegstgeest weg en Jan Peppelenbos kon eveneens de kleedkamer opzoeken wegens het beledigen van de arbiter. Arie Koppenol opende de score waarna de ex-Oegstgeestspeler Ron v. d. Kolk gelijkmaakte (1-1). Na rust scoorde Wim den Hollander 2-1 en opnieuw zou een oud-speler van Oegstgeest, Sjaak Lens, de score nivelleren (2-2). Bart Charité gaf Oegstgeest even de illusie de eerste wedstryd te kunnen winnen, doch Guus van Krimpen maakte vlak voor tyd gelijk. Oegstgeest over weegt een klacht omtrent de lei ding van scheidsrechter Lankhaar bij de KNVB te deponeren. In de tweede klasse won Abbenes met 2-0 van V.N.L door doelpunten van John Cucelier en Ton Hobo. Beide spelers zijn afkomstig van Actief Amstelveen en toonden zich alleen door hun doelpunten al aan winsten voor Abbenes. Kickers '69-Unitas (L) werd een 3-2 zege voor de thuisclub door doel- Eunten van Gé Ooms (2x) en Ge van oenen, waarna Unitas nog dicht bij kwam door twee treffers te sco- De wedstryd LSW70-SVLV stond op laag peil. Jan Witteman scoorde 0-1, waarna V. d. Hagen ge lijkmaakte. Cors Witteman bracht tenslotte de zege bij de Voorscho tenaren. Meerburg-Alphia mondde uit in een 2-1 eindstand. Het was een aar dige wedstryd, waarby Beuke- boom voor 1-0 zorgde en V. Borste len voor 2-0. Kees Hoogeveen scoorde voor de Alphenaren tegen. Bernardus-Stompwijkse Boys tenslotte eindigde na een harde wedstryd doelpilntloos. Via een kopbal tegen de paal zorgde Sonius (SB) voor het enige vermeldens waardige feit. SPAKENBURG - De loting voor de eerste ronde van de KNVB- beker heeft zaterdagmiddag in Spakenburg het volgende resultaat gehad: Helmond Sport-S W Heerenveen - Rheden MW - IJsselmeervogels FC Vlaardingen - FC Groningen Excelsior - SC Amersfoort Volendam-Wageningen FSC - CW FC Dordrecht - Limburgia De Zwervers - Noordwijk Veendam - FC Den Bosch RKC - PEC Willem II - SC Cambuur Heracles - Weber Germanicus Vitesse - RVC. De wedstrijden worden op 9 en 10 oktober gespeeld. Slechts MW-IJsselmeervogels en De Zwervers-Noord wijk worden za terdag 9 oktober gespeeld, de over ige ontmoetingen op zondag 10 ok tober. LEIDEN - Door het terugbrengen van de leeftijdsgrens zijn de drie regionale jeugdteams uit de Leidse regio met vrijwel allemaal nieuwe gezichten aan de competitie be gonnen. Twee clubs daarvan. Quick Boys en UVS, kwamen dit weekeinde in aktie. De wedstrijd De Musschen-Katwijk werd afge last. Quick Boys - DFC 2-1. Een over winning waar de Katwijkers uiter mate gelukkig mochten zijn. Qua veldspel mochten de Dordtenaren misschien wat minder zijn. Het creëren van kansen ging de bezoe kers uitstekend af. Gelukkig voor Quick Boys werd maar één daarvan (voor rust) een doelpunt. In de tweede helft stelden Varkevisser en Arie Schaap de DE Katwijkse zege veilig. ADO-UVS 2-1 - Voor UVS begon de strijd ongelukkig, want via een eigen doelpunt van Piet Kluivers kwam ADO eenvoudig aan een voorsprong. Hoewel Ron Bekooy in de tweede helft de ploegen weer op gelijke voet bracht, konden de Leidenaars toch niet verhinderen dat ADO vlak voor tijd de overwin ning voor zich opeiste. Vrij spel

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12