/llZJ/f Wij prutsen niet aan de bak Actie Noordierse kinderen besloten eidse agenda Burgerlijke stand 27 MC-ERS BOOS OP FM-PIRATEN Kinderen gewond in het Leidse verkeer Mis Daar heb je het weer. Even niet opletten, even niet die scherpe concentratie en dan gaat het weer helemaal mis. Weer van die onzin in de krant. Zo komen nu de fabeltjes in de wereld dat je niet moet geloven wat in de krant staat. Toch maar even herstellen dan. Het Engels voor bejaarden, daar gaat het om, is helemaal niet voor beginners. Integendeel zelfs, beginners kunnen het dienstencentrum aan de Morsweg, waar de cursus op 17 september start, beter mijden. Nel Kagie, de lerares, meldt dat er twee uren beschik baar zijn: één voor enigszins ge vorderden en één voor gevor- Tocht Nog een bericht voor bejaarden. Er werd een bejaardentocht ge houden voor bejaarden uit het Haagkwartier. De 130 deelne mers trokken onlangs via koffie en koek naar Alphen, Bodegra ven, Woerden, De Meer en Zeist. Wie verre reizen maakt kan veel verhalen. Er was heel wat te doen in de bus, want daar werden achte reenvolgens lunchpakketten, sigaren, bonbons en cider uit gedeeld, zodat men al met een aardig gevulde maag in het Zeister Jagershuis arriveerde, waar koffie en gebak genuttigd werden. Van daar ging het ver der naar Hilversum. Hollandse Rading en Loosdrecht naar ho tel/restaurant "De Hanepoel", waar het diner al klaar stond. Ter bevordering van de spijs vertering kon men daarna deel nemen aan gewoon dansen dan wel de polonaise, waarna men, moe maar tevreden, de terug tocht aanvaardde. Zwemmen Dan valt er nog wat zwemver- tier te melden. Bij de bedrijfs- zwemestafette van Zijl/LGB, gisteravond gehouden, hebben de Lichtfabrieken zich bijna de snelste zwemmers getoond. Zij bereikten de meet in 2.14.9. De Sportstichting nam in de finale echter wraak. Haar eerste team won uiteindelijk, gevolgd door de SLF. en het Aanmenings- bedrijf Erica. Het team van het Leidsch Dag blad, en hier stijgt het schaam rood ons naar de kaken, bracht het niet verder dan de verlie zersfinale. Maar dat kwam doordat onze tennismedewer- ker met vakantie is. Het LD won die verliezersfinale uiteindelijk, gevolgd door Sportstichting 2 en Nationale Nederlanden. LEIDEN - Geboren: Gerardus Jo hannes, z v G. H. H. J. Weerink en A. C. G. Klaverstijn; Ajolt Sebastiaan Johannes, z v G. Rikkert en J. Wes- terhoff, Hans, z v G. J. Nieuwen- huys en M. C. Smit, Esther Danièlle d v D. C. Dus en P. H. v. d. Boon, Billal, zvA.T. Jaber el Meftahi en H. Skalli, Maarten Willem, z v H. A. Zanen en F. M. Kolk, Marike Anne- chien, d v J. Schaafsma en H. A. Wilpshaar. Overleden: C. Q. Loos (76) e v J. Heemskerk, H. v Eyk de Lange (90) geh gew m C. de Graaf, W. v. d. Boom (53) m, M. Asard (75) m, A. Kettenis (41) e v J. Smit, J. M. v. Vliet (71) m, H. G. Koot (63) m. Getrouwd: H. A. Griffioen en M. J. Rooijackers. J. C. M. v. Velzen en J. H. C. Flanderhijn, A. de Nijs en J. M. Boom. Ondertrouwd: S. Badal en H. Heijmans, K. Bamhard en M. S. Ligtvoet, A. Boogaard en A. S. M. Langezaal, J. L. F. de Bruijn en A. P. de Wagenaar, P. Devilee en S. Zirkzee, A. Geskus en J. Robbers, J. Kist en P. A. M. Visser, N. Kolk en A. H. Grootendorst, J. Kralten M. J. M. Hillenaar, W. L. LindhoutenT. I. Vaillant, L. E. Lolkes de Beer en A. E. Janssen, W. A. Monteba en M. v. Heuvel, J. G. M. v. Steijn en Y. J. Abbenhuis, J. P. J. de Valk en A. J. v. Ernst, H. J. Verlaan en J. Erades, T. Verschoor en S. Hemmes, A. v. d. Waal en A. M. Miedema, W. de Wolf en M. H. M. Wirtz, R. F. J. v. d. Zon en A. Sloos. LEIDSCH DAGBLAD PAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezerging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabennement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement ƒ139,90 Jaarabonnement p post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): H. C. Jasperse jr., Witte Singel 72. tel. 124961; Wyk II (Kooi en Meren- wijk): H. A. M. M. Mever, Stokroos l.tel. 122113; wijk III (Waard, Professorenwgk en Tuinstadwijk): J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): C. J M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - O. du Rv van Beest Holle, praktijkadres Mauritssingel 168, tel 133686 (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur) Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Hals laan 10. tel. 153747. Voorschoten - A. Tromp, Lohmanplant- soen 33, tel. 071-762159 (zaterdag), J. Bo venlander, S. v. d. Oyelaan 13, tel. 6951, S. M. Platteel-de Jongh, Diepenbrock- laan 6, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aalberse- laan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 3 tot 10 september door. Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. Rosmolen 13. telefoon 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. telefoon 140131 Oegstgeest - Interkruis. Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, telefoon 214 L tst35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim. telefoon 02522-11463. LEIDERDORP - "Niet iedereen kan evenveel enthousiasme op brengen voor het werk van de BB. Juist daarom is het zo te waarderen dat een man als BB-hoofd Laurens met zoveel enthousiasme en inhoud zijn werk doet",aldus burgemeester dr.AJ. Vis, voorzitter van de Krin- graad van de BB-kring Zuid- Holland. A. Vis sprak ter gelegen heid van het feit dat kring hoofd FD. Laurens gisteren veertig jaar in dienst van de overheid was. Laurens (59) startte zijn loopbaan op de KMA, kwam bij het KNIL en later bij de Koninklijke Land macht, waar hij in 1965 afscheid nam als luitenant-kolonel In zijn diensttijd werden aan Laurens achtereenvolgens het Bronzen Kruis, de Bronzen Leeuw en het ridderschap in de Orde van Oranje Nassau verleend. Voor hij werd aangesteld als hoofd van de BB- kring was hij enige tijd directeur van een jongens-internaat in Ter Apel. Na burgemeester Vis sprak plaats vervangend kringhoofd H. van Aalden die wees op de moeilijke reorganisatie-periodewelke de BB heeft doorgemaakt. In zijn dankwoord toonde Laurens zich verheugd over de belangstel ling: "Want belangstelling en waardering zijn de steunpilaren waarop je je werk baseert". LEIDEN - In Leiden zijn gisteren zestien verkeersongelukken door de politie geregistreerd, waarvan enkele met lichamelijk letsel. Op de Sumatrastraat nabij de Timorstraat raakte gisterochtend even na acht uur de 12-jarige Catharina Turk uit Leiden gewond toen zij met haar fiets bij het onvoorzichtig overste ken onder een auto kwam. Het meisje kreeg een hersenschudding en hoofdwonden. De 27-jarige be stuurster van de auto, een inwoon ster van Pijnacker, heeft nog^ge- tracht een aanrijding te voorkomen door op de rem te gaan staan, maar de wagen gleed op het natte-weg dek door. Op de Herensingel werd 's och tends omstreeks negen uur het \)-jarige Leidse meisje Johanna van Duuren geschept door een auto, toen zij met haar fietsje van het trot toir achter een geparkeerde aan hangwagen om de rijbaan opreed. Ze kreeg verwondingen aan het hoofd en knie. De bestuurder van de auto, een 19-jarige Leidenaar, zag volgens de politie geen kans het kind te ontwijken. Een 16-jarig meisje uit Lisse kreeg hoofd- en schaafwonden, toen ze gisterochtend om half elf op de Lammenschansweg in botsing kwam met een brommer. Het meisje liep op het trottoir ter hoogte van Fasson, maar bij het losbarsten van een hevige regenbui stak zij zonder op te letten de rijbaan over om in een abri te gaan schuilen. Een 18-jarige bromfietser uit Voorscho ten, die in de richting van de stad reed, kon een aanrijding niet voor komen. In al deze gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het Aca demisch Ziekenhuis. LEIDEN - Bij de Leidse politie is aangifte gedaan van diefstal van een vlaggemast. De mast is wegge nomen van het gebouw van de Eer ste Leidse Schoolvereniging aan het Noordeinde. De diefstal van de vyf meter lange vlaggemast, die in een op de eerste etage van het schoolgebouw bevestigde houder stak, moet in de nacht van woens dag op donderdag zijn gepleegd. VRIJDAG Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), jeugdsocieteitTime, 7.45-11.30uurnam. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- Ten Katestraat (speeltuingebouw), Be- jaardensocieteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gemeenschap. Nieuwe Run 19, club voor alleenstaan den, weduwen en weduwnaars, 8 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur om.-6 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19: vegataries eethuis, &-7.30 uur nam, Mirakelsoos, 8-12 uur nam. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur om.-5 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Groenoordhal, officiële opening VEBO, 10 uur vm Argeherstraat, opening kinderboerderij, ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 1130 uur vm.-1.30 uur nam.; Koffiebar, 8-11 uur nam. De Houtkamp. Leiderdorp, zomercon- certen, 2 uur nam. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144 WASSENAAR - De directie van Kasteel "De Wittenburg" heeft gis teravond de leden van de stuur groep van de actie "Hulp aan Noord-Ierland" en van de verschil lende werkgroepen en ook de gas touders, die drie weken lang aan kinderen uit Noord-Ierland gast vrijheid verleenden een avond aan geboden, die bedoeld was als slot- avond van het Ierse project. Voorzitter T. de Ruig sprak het ge zelschap toe en dankte allen, die tot het welslagen van de actie hebben bijgedragen. In de eerste plaats de gastouders, die de kinderen met zoveel liefde hebben opgenomen in hun gezinnen en verder de drie Ne derlandse leiders(sters), de leden van de werkgroepen, die het ver blijf van de kinderen voorbereid den en allen die het project finan cieel of op andere wijze steunden. De heer Rathonyi Reusz, die onder meer de financiële aangelegenhe den behandelde, deelde mee, dat aan geldelijke bijdragen een bedrag van ruim f 35.000,- bijeen werd ge bracht, terwijl de waarde van de schenkingen in natura geschat kan worden op f20.000. Er hebben zich met de groep kinde ren vrijwel geen problemen voor gedaan, al was het in het begin wat moeilijk vast te stellen, wat de kin deren bij de warme maaltijden wel en niet graag op hun borden zien. Opvallend was dat de katholieke en protestantse kinderen elkaar reeds na enkele dagen volledig accep teerden. Voorzitter De Ruig wilde niet al te veel namen noemen van personen en instanties die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, het zijn er zeer vele geweest. Een uit zondering maakte hij voor de heer H. de Ruiter, beheerder van het Dorpscentrum, dat door de Her vormde Kerk kosteloos beschik baar was gesteld als plaats van sa menkomst voor de groep en als lo geeradres voor de Ierse leiders. Aan de gasthouders van de kinde ren werd een enquête-formulier uitgereikt waarop allerlei ervarin gen kunnen worden vastgelegd. De ervaringen kunnen van belang zijn voor volgende groepen kinderen die voor een verblijf van drie weken in Nederland zullen worden uitge nodigd. Want dat staat wel vast: de actie gaat door, ook al zijn er op het moment financiële moeilijkheden bij de landelijke stichting. Burgemeester mr. K. Staab, die met zijn echtgenote de avond bijwoon de, sprak aan het slot een woord van grote waardering voor de wijze waarop door samenwerking van ve len dit Ierse project tot een succes is gemaakt. LEIDEN/LEIDERDORP - „Goed, we spet teren een beetje door op de boxen van de buren, maar grootscheeps storen, dat komt nauwelijks voor. Bovendien heb ik nog nooit gehoord van een radio-piraat, die een was machine stoorde. Heb jij dan weieens een wasmachine horen babbelen." De 27 MC-ers in de Leidse regio zijn boos, boos op de FM-piraten die hen afgelopen weekend, tijdens de eerste FM-meeting in Rijnsburg, uitmaakten en voor A-technische amateurs die iedereen storen en daarmee de radio-piraten in het algemeen aan een slechte naam helpen. „Helemaal niet waar", meent Black Poedel, die een paar we ken geleden zijn „bak" (zender) kon inleveren in ruil voor een boete van 250 gulden en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van twee jaar. „Wij kopen een bak kie, prutsen er zelf niet aan maar laten alles door een vak man doen. Inderdaad, de meeste 27 MC-ers hebben weinig technische kennis, maar daarom knoeien we ook zelf niet aan onze spullen maar ge bruiken we fabrieks- apparatuur. Weet je wat stoort? Die josti-kits van vier tientjes. Kleine snert-zendertjes waar die FM-jochies van dertien mee rotzooien. Daar komt al die sto ring van en daar hebben wij onze slechte naam aan te dan ken, aldus Tom Slikker- veerfTango Siërra) uit Leider dorp. De 27 Mc-ers, piraten die wer ken op de 11 meter band waar overigens maar nauwelijks ander radio-verkeer plaats vindt, behoren pas sinds 1 juli tot de „gejaagden", want toen werd ook het bezit van 27 MC apparatuur door staatssecre taris van Huiten verboden. De 27 Mc dankt zijn naam aan de gebruikte frequwntie, 27 mega-cyclus. „Voor 1 juli was het allemaal best leuk aldus R. J. van der Hoeven, die met zijn zender Napoleon de nodige faam heeft verworven. „Toen was ook de politie erg sportief. Er werden netjes eerst waarschuwingen in de bus gedaan. Dan wist je datje je zender uit de buurt moest houden, omdat ze je zochten. Tegenwoordig is dat anders, maar dat komt omdat de politie ook niet meer sportief kan doen." Waar de 27 MC-ers zich erg aan storen is de hoge, naar hun smaak onredelijke strafmaat, last van een 27 MC-er hebben, maar er zijn er natuurlijk wel een paar die zich niet aan af spraken houden, en daar probe ren we dan wat aan te doen." Moeilijk De 27 MC-ers hebben twee ar gumenten om piraat te blijven. Enerzijds is men niet geïnteres seerd in de technische kant van de zaak en gaat het uitsluitend om het met elkaar praten en het bereik. Anderzijds vindt men het halen van een machtiging, voor beginners is er al een twee jaar geldige D-machtiging, juist door die techniek vaak te moei lijk. „Wij zijn vaak gewone jom- gens en als je een C-machtiging, die een blij vende geldigheid heeft, wilt halen moet je om te beginnen al kennis van logartmen heb ben. Dat betekent dat je wat van wiskunde moet weten en daarop gaan veel ons het schip al in. Meeting Intussen worden er van FM- zijde plannen gemaakt om, net als de 27 MC-ers dat hebben, te komen tot een regelmatig con tact, liefst in clubverband. Ra dio Entertainer, de grootste in Leiden en binnenkort met de zestig Watt zender Radio Cen traal ook de grootste in Den Haag, gaat daarvoor plannen uitwerken. Hij hoopt binnen af zienbare tijd tot twee wekelijkse meetings te komen. LEIDEN - De tot nog toe onbe kend gebleven bestuurder van een gestolen bestelwagen heeft giste ravond een aanrijding veroorzaakt op de Plantage. Ruim een uur nadat namens de Leidse Tegelhandel aangifte bij de politie was gedaan van diefstal van een op de IJsselmeerlaan gepar keerde bestelauto kwam de mel ding binnen dat er op de Plantage een botsing had plaatsgevonden tussen een bestelwagen en een per sonenauto. De bestelauto bleek de als vermist opgegeven wagen te zijn. De bestuurder er van, die tegen de achterkant van een voor het verkeerslicht wachtende per sonenauto met achter het stuur een 19-jarige Leidenaar was gebotst, had onmiddellijk na de aanrijding de benen genomen. Beide wagens waren beschadigd, maar persoon lijke ongelukken deden zich niet Voorzitter T. de Ruig (midden) van het organiserend comité temidden van gast-ouders en medewerkers. voor hen die „eruit gehaald worden". Kraakje „Als je eenmaal een antenne buiten hebt hangen ben je de gebeten hond", aldus Napo leon. „Want dan bellen ze voor elk streepje op hun televisie en voor elk kraakie dat uit hun ra dio komt. Dat is onzin. Wij wer ken 's nachts, in ieder geval na teevee-tijd, dus kunnen we he lemaal niet storen. Ik kan het je nog sterker vertellen. Zelfs toen ik geen bak in huis had kreeg ik klachten over storing. De 27 MC-ers rond Leiden, ver enigd in de Communicatie Club Leiden, hebben voor storing hun eigen alarmnummer 071- 134153 of 131773. Daar kan iedereen, die last van storing heeft, zich melden en de club zoekt het uit; „Want we hebben hele strenge eigen re gels. Normaal gesproken kun je als gewoon burger nauwelijks De 27MC-ers. V.l.n ,r. Blond Dolly.de enige vrouwelijke 27 MC-er in de Leidse regio. Black Poedel, met bekeuring en "bak", FM-er radio Entertainer en staand Black Beauty en Tom Slikkerveer (Tango Siërra) uit Leiderdorp.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2