Wassenaar laakt 'openheid' van munitie-opslag eidse agenda PPR-ledenvergadering: „Stop het witkalken" Bewoners maken ongevallenlijst LVD: 'Geen enkel kamp is echt onneembaar....' Voorschoten eist overleg Stevenshof PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1976 Een van de munxtiebunkers op het complex aan de Maaldrift, zonder veel moeite bereikbaar voor vrijwel iedereen. Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Vlietweg, Oostvliet, bloemencorso, 2 uur nam.; voetbalwedstrijd, 4.30 uur nam. Vijf-Meiplein, Braderie Zuid-West, tot 5 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur De terreinen van de Marine Luchtvaartdienst, gelegen naast de munitie-opslagplaats aan de MaaldriftIn schrille tegenstelling tot het gemak, waarmee men Maaldrift opwandelt, staat de strenge bewaking van dit complex, waarbij ondermeer honden worden gebruikt. WASSENAAR - Bewoners van de Maaldrift en het Am- monslaantje maken zich in toenemende mate ongerust over de munitie-opslagplaats, die de landmacht in het kamp Maaldrift heeft. Niet alleen groeit de onzekerheid omtrent de aard en de hoeveelheid van de munitie, maar inmiddels is ook gebleken dat de toegang tot het kamp voor niemand een werkelijke barrière vormt. Men vraagt zich - met in het achterhoefd de recente wapendiefstallen in 't Harde - af wat er allemaal kan gebeuren als er iemand het kamp binnendringt. Door Hans Meijer Foto Jan Holvast Eigen ervaring leerde, dat het nau welijks een probleem is om het kampement binnen te komen. Een burger aan de poort vraagt weliswaar wat het doel van de reis is, maar het antwoord "Wij willen de kampcommandant graag spreken" blijkt al vol doende te zijn om binnen te ko men. De komst wordt door de dienstdoende bewaker overigens wel gemeld. Wanneer de bezoe ker belooft keurig rechtdoor te lopen en zich nergens anders heen te begeven dan naar het kantoor van de adjudant, die in "Maaldrift" de scepter zwaait, mag hij vrijelijk die kant uit wan delen of rijden. Er is onderweg geen enkele controle, waardoor wij zelf in staat waren uitgebreid foto's van de betreffende bunkers te maken. Omdat het kantoor van de adjudant helemaal aan de an dere zijde van het kamp ligt kan iedere bezoeker ondertussen rus tig kennis nemen van de indeling van het kamp. De entourage wy st vanzelf uit welke bunkers muni tie bevatten. Ook op de terugweg van de adju dant naar de poort werd geen strobreed in de weg gelegd, ter wijl iedereen wist dat beide be zoekers respectieveliik fotograaf en journalist waren. Gewoonlijk wofdt op elke legerplaats zeer omzichtig omgesprongen met journalisten en zo mogelijk nog meer met fotografen. Nooit "Bent u in de bunkers geweest", vroeg luitenant Pelle van de Le ger Voorlichtingsdienst toen hem de zaak werd voorgelegd Dat waren we niet, maar wie fo to's kan maken kan ook vry een voudig de deur van een van de bunkers forceren. Dat kan de lui tenant niet ontkennen: "Maar u moet begrijpen dat, hoe streng er ook bewaakt wordt, geen enkel kamp ooit echt onneembaar wordt. Men kan er altijd in. Bo vendien ken ik de situatie op het kamp "Maaldrift" niet goed ge noeg om te weten of het zo een voudig is als u zegt". Een vreemd detail is overigens dat "Maaldrift" tevens een opslag plaats van de Cadi - de kantine- dienst is, waar burgerleveran ciers komen. "Er lopen allerlei mensen zo naar binnen", aldus Blöte. "En er is nauwelijks controle. Ikzelf werd ook zomaar toegelaten". Luite nant Pelle wil zich over de onvei ligheid op Maaldrift niet uitlaten. Speculaties Intussen wordt er nogal gespecu leerd over de aard en de hoeveel heid van de opgeslagen munitie Sommigen zeggen dat het gaat om "een beetjeoverste Snyde- wint. Eerst Aanwezend Inge nieur bij de genie, beweert dat er sprake is van "aanzienlijk ge vaar" en later zelfs van een "zeer gevaarlijke situatie". Hoeveel munitie er ligt wil hij niet kwijt. wel moet het genoeg zy n voor een mobilisabele eenheid. Tot op he den echter weet niemand hoe groot die eenheid is en wat voor munitie daarby hoort. Er wordt, zo meldt luitenant Pelle, wel naar alternatieven gezocht voor de in Wassenaar opgeslagen munitie: "Maar die zaak ligt niet zo eenvoudig omdat de munitie toch wel ergens in die buurt moet blijven en overal dezelfde pro blemen dreigen als nu aan de Maaldrift". Wanneer Wassenaar niet akkoord gaat met de instelling van veilig heidszones, die overigens door de NATO dwingend voorgeschre ven worden, lykt het erop dat de fensie bij de Kroon een beroep zal indienen. Wassenaar zelf heeft inmiddels al meegedeeld tot de Kroon toe door te willen gaan om de munitie bij de Maaldrift weg te krijgen. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 v t Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 Gemeentehuis Leiderdorp, ruimtelijke ordening, 8 uur Gemeentehuis Oegstgeest, openbare werken en sport. 7.30 uur nam. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord); G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, telefoon 132877; Wyk II (Kooi en Me- renwyk): Groeneveld, Argusvlinder 10, telefoon 141373; Wyk III (Waard. Profes- sorenwyk en T\iinstadswyk): G. E. J. Pieterse, Zoeterwoudsesingel 109, tele foon 124403; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartierj: F. Lahr, Zoeter woudsesingel 11, telefoon 120347. Leiderdorp - Van Wijk, praktykadres Merelstraat 184a, telefoon 890529 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest-H. A. Reterink.Terweeweg 152, telefoon 150394. Voorschoten - W. I. M van Dam, Pale- strinalaan 29, telefoon 3960 (zaterdag); F. Swen, Veurseweg 20, telefoon 2356 (zondag); S. M. Platteel-de Jongh, Die- penbrocklaan 6, telefoon 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof Aalberse- laan 2, Voorhout, telefoon 02522-11393 (van vrydag 18 uur tot zaterdag 10 uur), A. de Gijzel, Sweilandstraat 16, telefoon 10834 (van zaterdag 10 uur tot maandag 8 Kennismaking met nieuwe directeur Arbeidsbureau LEIDEN - Enkele maanden geleden besloten B en W een nieuwe secretarie-afdeling .économische aangelegenheden en bedrijven in het leven te roepen. Deze afdeling zal voorlopig door drie medewer kers worden bemand. Tot de taak van de nieuwe afdeling behoort on der meer het werven van nieuwe bedrijven A Is eerste medewerker van de afde ling is benoemd de heer drs.C. A.J Floor uit Coevorden. Hij zal per 1 oktober as. in functie treden als waarnemend chef van de afdeling. Tijden een bijeenkomst in het Leidse stadhuis heeft wethouder Van Aken (economische zaken) gis- LEIDEN - Een ruime meerderheid van de PPR- Leidse regio voor de kabel-tv, zei ledenvergadering vindt dat het witkalken van affiches on- PPR-raadsüd Beijen, dat het middellijk dient te worden beëindigd omdat daarmee geen Cov^ntolw^Se maft m dè m" enkel redelijk doel kan worden nagestreefd. Tegelijkertijd renwijk naar Leiden over te bren- spraken de PPR-leden zich gisteravond uit om de partijver- gen De bewoners van deze wijk tegenwoordiger in het comité "Geen censuur op de muur" zouden dan ook een week of drie te verzoeken zich te beijveren voor het opstellen van een "plakcode". termiddag de heer Floor aan verte genwoordigers van een groot aan talorganisaties voorgesteldTevens was er gelegenheid kennis te maken met de heer JG. Schumacher, die sinds 1 julijl. de functie van direc teur van het Gewestelijk Arbeids bureau in Leiden bekleed. Links op de foto de heer Schuma cher, rechts de heer Floor. VOORSCHOTEN - "Wanneer Leiden de Stevenshofjespolder gaat be bouwen zal daar hoe dan ook overleg moeten zijn met Voorschoten", aldus een opvatting van de Voorschotense wethouder Eveleens (PPV). Eveleens reageerde gisteravond in de gemeenteraadsvergadering op het ongenoegen van het raadslid Van Wijk (PPV) inzake de bouwplannen van Leiden voor de polder, die grenst aan de Voorschotense wijk Noord- Hofland. De polder was vroeger grondgebied van Voorschoten. Van wijk stelde overigens voor het rapport van de werkgroep Milieube heer van de universiteit, dat ingaat op en zich verzet tegen de bouwplan nen voor de Stevenshofjespolder, te bespreken in de commissie Openbare Werken. Joop Brons vestigt naam Leiden - Met het orgelconcert dat stadgenoot Joop Brons gisteravond onder grote be langstelling in de Marekerk gaf, vereerde hij onder meer de onlangs tachtig geworden Marius Monikendam, door het spelen van het door Moniken dam gecomponeerde Toccata. Na gisteravond bleek we derom dat Brons zijn naam als organist voorgoed heeft ge vestigd. Hij speelde werk van Bach, Pachelbel Böhm, Dis- tier en Langlais. K.V. Bij een aantal leden bestonden be- Oosten om te bepleiten dat alleen zwaren tegen het plakken op mo- geplakt wordt op schuttingen, numenten, en op die plaatsen blinde muren en tunnels kreeg van waarbij schade jvordt toegebracht ,-je vergadering weinig bijval. Algemeen was men van oordeel dat het aanplakken een belangrijk middel van aktiegroepen is om be kendheid te geven aan eigen ideeën BFirrTT T/^1 TlXTF1 en de publieke opinie te beïnvloe- OJCj V rjlLdVTliMjr den- Verder vindt men dat de be staande regelingen in de Algemene Plaatselijke Verordening met be- VOORSCHOTEN - De gemeente- 'rekking tot het "plakken" niet raad van Voorschoten stelde aansluiten bij de eisen van deze tijd. 41.000,- beschikbaar voor het ma- Een ,an<?er Pun« dat gisteravond ter ken van een kooi met een elektrisch sprake kwain was de renovatie by beveiligd toegangshek ten behoeve Endegeest. De ledenvergadering van de nog niet beveiligde spoor- steunde het standpunt van de frac- wegovergang in de wijk Noord- ^en daarJr,ee van wethouder Hofland. Oosterman) dat de nu ingediende plannen uitgevoerd dienen te wor- De spoorwegovergang is de enige den, ondanks de kritiek daarop van toegangsweg naar de boerderij Van Pvd A-raadslid Höppener. der Hulst in Leiden. De bewoners .Sprekend over de masten in de van de wijk Noord-Hofland zien in die overgang een gevaar voor de kinderen, die thans het gewone hek zelf kunnen openmaken of over- klimmen en hun spel op de drukke spoorbaan Den Haag-Leiden voortzetten. echter doorkruist nu minister Gruijters voorlopig heeft beslist dat de bouw moet worden gestopt, om nader te onderzoeken of niet in af wijking van het bestemmingsplan is gebouwd. Beijen merkte op dat Multivisie tot nog toe steeds een onduidelijke rol heeft gespeeld, en dat hij er de voorkeur aan geeft dat de mast in handen van de gemeen schap is, in plaats van in handen van een commerciële onderne ming. "Ik vind niet dat Leiden schuld heeft aan de situatie dat er nu op twee plaatsen vlak bij elkaar een mast wordt gebouwd. Als Mul tivisie er niet geweest was, zou de Merenwijk waarschijnlijk al sig naal hebben gehad", aldus Beijen. Tenslotte nam de PpR- ledenvergadering gisteravond af scheid van Michiel van de Kas- teelen als voorzitter. Zijn plaats zal worden ingenomen door Piet van Laren. MAANDAG 30 AUGUSTUS Wijk 9 Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat. Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat. Waldeck Pyrmontstraat. Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Aamliastraat, J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, van Limburg Stirumstraat. van der Duinstraat, Falckstraat, Anna van Saksenstraat, Kemper straat, Molenstraat. Wijk 11 Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groe- noordstraat en plein, Mussen- broekstraat, Lucas van Levden- straat. Bakker Korffstraat, Jan Lie- venstraat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat, Maredyk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgeesterstraat. Schutterstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloè- laan, Rijnsburgersingel, Marislaan. WOENSDAG 1 SEPTEMBER Wijk lOTer Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan en plein, Bevrijdingsplein, G. van der Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Montgomerystraat, J oh. Poststraat, Walraven van Halstraat, Wiardi Be- ckmanstraat, van der Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Key- straat, Zocherstraat, van Ban- chemhof, de Bazelstraat, Jac. Ro manstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboonshof, Jacob van Campen- laan, Voorschoterweg, Stalparthof, van 's Gravensandestraat, Berlage- straat. Wyk 12 Veilingkade. Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein). Lammenschan- splein. Zoeterwoudseweg, Meloen straat, Appelstraat. Tomatenstraat. Druivenstraat, Kersenstraat, Car- butreweg, Planteynstraat, Kanaal- weg (van Lammebrug tot spoor lijn), Vlietweg, Vrouwenweg, Cro- nestein (woonschepen). DONDERDAG 2 SEPTEMBER Wijk 13 Rynsburgerweg, Terweepark, Boerhaavelaan, Mariénpoelstraat. Kagerstraat, Zweilandlaan, van Swietenstraat, Faljeristraat, Hout laan, A. Duycklaan, van Beunin- genlaan, van Slingelandtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveld- straat, Fagelstraat, Ledenberch- straat, Hogerbeetsstraat, Warmon- derweg. Nachtegaallaan, Mezen- straat, Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborststraat. Merelstraat. Was- senaarseweg. Leeuwerikstraat. Blauwe Vogelweg. Wijk 15 Stationsweg. Paviljoenshof. Sta tionsplein, Morssingel. Pesthuis laan. Piet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstraat, Pres. Stevn- straat. Transvaalkade en hof, Jou- bertstraat. Wolmaranstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzicht- straat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Revestraat, Pretoriusstraat. VRIJDAG 3 SEPTEMBER Wijk 14 Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat, Resedastraat, P. de la L'ourtstraat, Koninginnelaan, Acacialaan, Tul penstraat. Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammen- sghansweg). Wijk 16 Schelpenkade. Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit van der Laan straat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat. Stadhouderslaan, Magda- lena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Duivenbodestraat, Staal wijkstraat. Buitenruststraat, Kastanjekade. Meidoornstraat, Hvacintenstraat, Seringenstraat, Daliastraat. Anje- herstraat. „Steenstraat niet veilig LEIDEN - „De Steenstraat is niet veilig". Die conclusie is van de winke liers en de bewoners van de Steenstraat, nadat zij een onderzoek hebben ingesteld naar de verkeersveiligheid van de Steenstraat na de afsluiting van de Turfmarktbrug en de genomen verkeersmaatregelen. Volgens de verkeerspolitie zou de huidige situatie uit een oogpunt van verkeersvei ligheid aanvaardbaar zijn, maar de bewoners komen tot een heel andere conclusie. Zij zeggen dat er de afgelopen maanden vele ongelukken zijn gebeurd, maar dat daar lang niet altijcf politie bij geweest is. De bewoners zeggen dan ook dat de politie geen eerlijk beeld van de situatie kan geven. Om aan te tonen hoe gevaarlijk de situatie nu is hebben de bewoners en winkeliers een lijst samengesteld van ongevallen. In totaal komt men tot elf ongevallen, met gevolgen die variëren van blikschade tot een of meer gewonden. Acht van de genoemde ongelukken zy n de laatste twee weken gebeurd. Verder wordt vermeld dat bij acht van deze ongevallen geen politie aanwezig is geweest. De ongevallenreeks wordt nog ondersteund door de verklaringen van twee Steenstraatbewoners. Restauranthouder Mullens, die een zaak op de hoek van de Binnenvestgracht heeft zegt: „Bij mij voor gebeuren om de haverklap ongelukken. Ik heb vaak gezien dat Fietsers door snijdende bussen en afslaande auto's van de weg worden gedrukt. Apotheker Go, die op de hoek van de Narmstraat zit, zegt „Het is een zeer gevaarlyk kruispunt. De politie liegt als men zegt dat dit niet zo is. Er worden bij mij heel vaak wonden opgelapt. Iedereen kan mij daarover opbellen. Als het aantal bijna-ongelukken echte ongelukken zouden zijn, zou je hier wel een kliniek op de hoek kunnen inrichten. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 27 aug. tot 3 sept. door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, telefoon 120136; Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, telefoon 153274 Wijkverpleging Leiden - Stichting Interkruis, Middel weg 38. telefoon 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, telefoon 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan. telefoon 4641; Alg. Hulp verlening, telefoon 2141, tst. 35 (dag en Warmond - Zr. M. den Haan, Hortuslaan 25a, Sassenheim, telefoon 02522-12485 Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej J. Schrama, maat schappelijk werkster. Koord-Studio Centrum voor intermenselijke betrek kingen. Geopend maandag t/m vrydag 10,00-18.00 uur en 19.30-23.00 uur. Zon dag 19.30-23.00 uur. Oude Rijn 88. tele foon 144000 Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzor ging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vnjdag 9.00-10.00 uur). Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrydag 12.00-17.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2