"Bestemming tot recreatiegebied onaanvaardbaar" Bezwaren Leiden onbegrijpelijk eidse agenda Meer variatie bij Luifelbaan Dit is niet het eerste ontoereikende krediet Röntgen-onderzoek bevolking Leiderorp Burgerlijke stand STAD EN RAND VRIJDAG 27 AUGUSTUS 19761 Graafmachine in Trekvaart LEIDEN - Bij de voorbereiding van baggerwerkzaamheden aan de walkant van de Haarlemmerweg is gisterochtend een graafmachine in het water van de Haarlemmertrek vaart geplonst. Het ongeval ge beurde doordat de uit Valkenburg afkomstige bestuurder van de drag line te ver doorreed op een aantal langs de walkant geplaatste balken. De graafmachine is met behulp van een kraanwagen uit het water ge trokken. Het verkeer op de Haar lemmerweg moest gedurende die tijd worden omgeleid. Kostenbewaking gemeentewerken bepleit Vrijdag ZOETERWOUDE - Ook in Zoe te rwoude heerst onbehagen over de situatie rond de kabeltelevisie in de Leidse regio. Het raadslid Mini- kus wees er gisteravond nog eens op indertijd niet teveel te hebben gezegd over "voetangels en klem men". Burgemeester Detmers sprak de hoop uit dat de bemidde lingspoging van staatssecretaris Van Huiten succes zal hebben. Detmers Hoop gevestigd op be- ^gemeen onderkende de Zoeter- middeling Van Huiten woudse raad gisteravond de nood zaak van de aanschaf van twee be- regeningsinstallaties voor de sportvelden. Met name de raadsle den Engelkens en Straver stelden zich op het standpunt dat deze aan vraag te lang onderweg is geweest. Dankzij gehuurde installaties'heb ben de velden toch weinig te lijden gehad. t Een aanvullend krediet voor de re constructie van de Zuidbuurtse- weg noopte het raadslid Straver tot het maken van enkele kritische opmerkingen. Hij meende dat de problemen bij de uitvoering van dit werk zijn onderschat en beklem- ploitant van het terrein van De Goede Herder - die al had aangege ven welke categorie mensen daar moet gaan wonen. Dat ging Straver veel te ver, temeer daar voor het onderhavige terrein nog een be stemmingsplan moet worden ont wikkeld. „Niet anders dan over myn lijk zal die exploitant daar nu al de zaak gaan uitmaken", meende Straver die het voorstel deed grond, bestemd voor sociale woningbouw, in exploitatie aan de woningbouw vereniging te geven. toonde de noodzaak van goede kos tenbewaking bij gemeentewerken: "Het is niet het eerste krediet van dit jaar dat niet toereikend is". Wethouder De Jong wees nog eens op de tegenslagen en herinnerde eraan dat de eerste kostenraming, die werd gemaakt veel hoger was dan werd verwacht. Bij de nieuwe, aanzienlek goedkopere planning, waren er tegenvallers, zo meende de wethouder. Na de raadsvergadering sprak Straver zijn ergernis uit over een opmerking van een toekomstig ex- Wethouder van Belle (PvdA) over Haaswijk: OEGSTGEEST - "Bouwen om te bouwen, een leuke hobby om je in de komende jaren mee bezig te hou den". Met deze uitspraak typeerde Mevrouw Zoutendyk-Meys, gisteravond tijdens een bijeen komst van de milieugroep Oegstgeest, het plan van de gemeente om in de Haaswijkpolder ruim 1250 wonin gen te bouwen. „Zolang nog niet is aangetoond dat Oegstgeest werkelijk behoefte heeft aan die wonin gen zullen wy ons moeten verzetten tegen dit voorge nomen besluit." Van Belle: "Vrijwel geen gemeente die zoveel groen en recreatie biedt". Tijdens haar inleiding vroeg mevrouw Zoutendijk zich af waarom er gebouwd zou moe ten worden. Z|j verwees daarbij naar de onlangs uitgebrachte verstedelijkingsnota. "In die nota wordt gesteld dat het drin gend noodzakelijk is, ook in het kader van milieutechnische za ken, de afstand tussen wonen en werken te verminderen. Er zal in de toekomst gezocht moe ten worden naar een evenwich- Burgemeester De V reeze over plan Zuid: WARMOND - De Warmondse commissies voor ruimtelijke orde ning en openbare werken gaan zich Grote Sloot, plus de voorgestelde voetgangersbrug naar Kouden- hoom. Dit op aandringen van de Warmondse raadsleden Van Heemskerk (PW) en Pauli (WD). Het gaat vooral om een wat integra- ler aanpak van de voorgestelde verbeteringswerkzaamheden en het bestemmingsplan Kouden- hoom, twee zaken die met name PW-er Heemskerk gisteravond niet los van elkaar wilde zien. Hij pleitte voor een hearing: "Want half War mond heeft over die zaak wel zo zijn ideeën". Uiteindelijk wordt het een terug sturen naar de beide commissies, die er uitdrukkelijk op zullen letten dat de nieuw aan te leggen dijken een wat "speelser" minder opval lend karakter zullen krijgen. CDA- er Van der Geest wees op het gevaar dat, wanneer het Zomergat verder De Vreeze: "Onbegrijpelijk" van Leiden onbegrijpelijk te vin den: "Men gaat er kennelijk nu al vanuit dat die woonboothaven ver- het geval is. Een groot gat daar, schrikkelijke hoeveelheden men- noodzakelijk voor de zandwinning, heeft in de Zweilandpolder al voor overslaand water gezorgd. Burge meester De Vreeze achtte die kans gaat herbergen, omdat men bang is dat scholen en winkelvoor zieningen in de aangrenzende Me- renwijk te klein zullen zijn". gering, omdat het gat kleiner is, en Overigens komt deze hele zaak Bovendien een zuid-westen wind aanstaande donderdag aan de orde niet, zoals aan de Zijl, recht in het wanneer Warmond en Leiden, sa- gat kan blazen. men met gedeputeerde Buysert, Ten aanzien van het bestemmings- gaan praten over het laatste deel plan Zuid zei burgemeester De van de Merenwijk, dat zich op Vreeze gisteravond de bezwaren Warmonds grondgebied bevindt. Zomerconcerten in Leiderdorp LEIDERDORP - K en O Leider dorp heeft, evenals voorgaande ja ren, ook voor het einde van deze zomer een aantal openlucht- concerten georganiseerd. Deze worden gegeven in het park De Houtkamp, bij slecht weer ver huisd het geheel naar de sportzaal "Op Dreef' aan het Van Alphen- plein. Op drie achtereenvolgende zondagen - 29 augustus en 5 en 12 september - treden respectievelijk de harmonie "St Caecilia" uit Voorburg, "Liberie" uit Vlaardin- gen, "Laurentius" uit Voorschoten, "Forum Hadriani" uit Voorburg en de "Jorisband" uit Boskoop op. Tijdens het concert van 29 augustus viert de Houtkampgroep Leider dorp, een organisatie voor gehan dicapte padvinders, haar 25-jarig bestaan. Haar receptie wordt van muzikale omlijsting voorzien door de optredende orkesten. Hoorzitting centrumplan WASSENAAR - De grond tegen over de bestaande winkels aan de Luifelbaan in Wassenaar krijgt een meer gevarieerde bestemming dan aanvankelijk het plan was. Een eerder ontwerp voorzag slechts in de bouw van winkels. Nu kan de grond ook worden gebruikt voor woningbouw of een algemene be- LEIDERDORP - In de tweede en In de Meijegaardschool zijn deze stemming krijgen, bijvoorbeeld de derde week van september wordt extra tijden gesteld op 15 en 17 sep- b°uw van een cultureel centrum of in Leiden een bevolkingsonder- tember van 14.00 tot 16.15 en van een uitbreiding van de bibliotheek, zoek naar TBC gehouden. Het be- 17.30 en bovendien op donderdag .Vs gemaakt op de hoor- treft röntgen-onderzoek van de 16 september van 9.00 tot 11.45 en ^ttingen over het ontwerp- borstholte, waarvoor de komende van 14.00 tot 16.15 uur. De kosten bestemmingsplan Centrum. Prin- week zo'n 8500 mannen en vrou- van het onderzoek bedragen vijf wen van boven de dertig jaar een gulden per persoon. oproep krygen. OEGSTGEEST - De beide Lei- Er zyni speciale tyden en plaatsen denaare s. (25) en B (25), die de t'e n'et afgelopen week in Oegstgeest op kaart aangegeven Uid er/dag'aan heterdaad werden betrapt bij een dat die sluitdatum niet bijzonder wezig tezon ln tiet Dorpshuis is inbraJalt m een woonhuis hebben strak wordt gehanteerd. Half sep- OTudfg l^en malndag 13 sStem ""nrddels nog een zevental inbra- temberechterwordt begonnen met SÏÏÏÏSSKlSS dDe, de^PrSve^K' het de binnenge- 19.45uur gelegenheid om alsnog t ronTSe Ta^Usetag aan het onderzoek deel te nemen pleegdeEmbraken mUfn ^nn|n. Daa^^eemederomcilei werden niet gehoord. Officieel moeten schriftelijke reac ties op het plan 1 september binnen zijn. Wethouder mr. G. C. van Dijk bezwaarschriften indienen bij de gemeenteraad. In de tweede helft van het volgend jaar kan het plan door de raad worden vastgesteld. Binnenkort komt ook de inspraak in het bestemmingsplan Spinbaan op gang. Dit plan voorziet alleen in de bouw van woningen. Het is voor het centrum van het dorp van be lang omdat het gebied, tussen Kerkstraat en Storm van 's- Gravesandeweg, zo dicht bij de kom van het dorp ligt. VOORSCHOTEN - Onder auspi ciën van het gemeentebestuur van Voorschoten wordt maandagavond in de Dorpskerk een orgel- beiaardconcert gegeven. Het orgel zal bespeeld worden door Henk Jasperse, de organist van de Evangelisch-Luthersekerk te Lei den, de hobo door Han Kapaan en de beiaard door Heieen van der Weel, beiaardierster van de Grote Kerk in Den Haag. De aanvang van het concert is om 20.00 uur en de toegang is gratis. tige woon-werk balans met in directe omgeving van de woon kern recreatiemogelijkheden." Mevrouw zoutendijk zag in dit verband dan ook niet de nood zakelijkheid van het bebouwen van de Haaswijkpolder. "Oegstgeest hoeft niet te bou wen voor de Leidse regio. Van uit de omringende gemeenten is gebleken dat deze daaraan geen behoefte hebben." Daarnaast vond zij het, in ver band met de verstedelijkings nota, onlogisch, nu het indus triegebied zich verplaatst naar het oosten, in het westen wo ningen te bouwen. "Het bou wen van woningen in bijvoor beeld Hazerswoude komt beter overeen. Deze plaats is gelegen langs een spoorlijn wat het ge bruik van het openbaar vervoer inzake woon-werkverkeer sti muleert." Dat de gemeente de woningen voor de eigen inwoners van Oegstgeest zou willen bouwen was voor de spreekster onaan nemelijk. Zij verwees hierbij naar de dalende tendens in het aantal inwoners in de afgelopen jaren en naar het feit dat ver wacht mag worden dat de be volkingsgroei in de komende decennia beslist niet zo ingrij pend zal veranderen, zoals enige jaren geleden was voor gesteld. Ook het financiële gedeelte van het plan baarde haar zorgen. "Het argument dat de bouw van het zwembad geen doorgang kan vinden als Haaswijk niet gebouwd wordt is belachelijk en kan moeilijk als zwaarwe gend argument worden ge bruikt." Als enig alternatief zag zij het bestemmen van de Haaswijkpolder tot recreatie gebied ondanks c}at alhoewel de grond in het oude streekplan Haaswijk al is aangemerkt als bouwgebied. Naar haar mening zijn er voorts nog voldoende alternatieven aanwezig indien de gemeente pertinent wil gaan bouwen. Zij verwees onder meer naar de Kamphuizerpolder, de Grunne- rie en het huidige A.S.C.- terrein. Over dit laatste terrein merkte mevrouw Zoutendijk op dat dit uitermate geschikt zou zijn voor de bouw van be jaardenwoningen. Tenslotte verklaarde zij zich een voor stander van het verklaren van de omgeving van het Groene Kerkje tot "beschermd dorps gezicht." Na afloop van de inleiding volgde er een discussie tussen de ruim 40 aanwezigen. Morgen wordt op pad gegaan met hand tekeningenlijsten tegen de bouw van woningen in Haas wijk. "We moeten trachten zo spoedig mogelijk 1000 handte keningen te verzamelen om onze wensen kracht bij te zet ten" aldus een woordvoerster van de milieugroep. "Haaswijk als recreatiegebied is voor mij onaanvaardbaar," zo deelde wethouder O.C. van Belle (PvdA) gisteravond tij dens de vergadering van de mi lieugroep mee: "We hebben de grond voor drie miljoen gulden gekocht en niet doorzetten zou betekenen dat er jaarlijks een rentelast van 300.000 gulden op de gemeentebegroting gaat drukken. Dat zou de gemeente in grote moeilijkheden bren gen. De wethouder deelde voorts mee dat het niet de bedoeling is Haaswijk in één keer te laten verrijzen. Hij verwacht dat de realisering in totaal acht jaar in beslag zal nemen: "Dat is rond de 150 woningen per jaar, pre cies genoeg om de aanwas van Oegstgeest op te vangen. Op dit moment neemt het bevolkings aantal inderdaad af, maar dat is te wijten aan het niet aanwezig zijn van woonruimte." Van Belle is van mening dat Haas wijk beslist geen uitbreiding van Oegstgeest is in die zin dat inwoners van buiten aange trokken zullen worden. Haas wijk is naar z|jn mening alleen bedoeld voor de opvang van de natuurlijke bevolkingsaanwas. Ten aanzien van de recreatie merkte hij op "dat er vrijwel geen gemeente is die zoveel groen en recreatiemogelijkhe den biedt als juist Oegstgeest." De door de vergadering aange dragen alternatieven voor wo ningbouw verwierp hij: "Het A.S.C.-terrein is particulier be zit en alleen een dure onteige ningsprocedure zou dat terrein in handen van de gemeente kunnen brengen. De Kamphui zerpolder is als bouwlokatie niet haalbaar omdat de provin cie zich daartegen al jaren ver zet. Een woordvoerder van de woningbouwvereniging "Bui- tenlust" meldde dat er bij deze vereniging 700 aanvragen voor een woning in Oegstgeest lig gen: "Voor ons is Haaswijk noodzakelijk, zeker gezien het feit dat zeventig procent van het plan sociale woningbouw be treft." LEIDEN - Geboren: Piërre Wilhelmus, zv P. Krampen H. P. v. Tilburg; Astrid Antonia Teadora, dv A P. Veenhof en T. A. Koster; Alexander Johannes Leo nar dus, zv L. J. Kenenburg en C. M. R. v. Hulst; Nerda.dvD.M J.de Wit Blyleve. Ondertrouwd: J. W. H. Blauw en M. Dykmans van Gunst; D. P. v.d. Bosch en W. Tieman; G. M. Brouwer en L. v. Gent; E. H. Choujéa en M. Raux; D. G. v. Dijk en C. H. Leijendekker; P. v. Egmond en H. J. Stouten; G. A M. v.d. Ende en J. S. Gijsbers; A. Hartog en L. L J. v. Galen; W. F Henzen enJ.M. Groenendijk; T. R. Hoff en Y. G. F. M. A. Janssens; J. J. M. v.d. Hulst en A. M. W. Baijer; R. Lever en S. Roest; J. C. v.d. Linden en M. v. Gent; H. Nieuwenhuizen en M. K. Wagenaar; E. G. S. Rotondo en M. H. G. Krol; A. Rozier en A J. M. Beekman; P. v. 't Sant en E. W. v.d. Meulen: J. Schimmel en P Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), jeugdsociëteit Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw), be- jaardensoos Humanitas, 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den, weduwen en weduwnaars, 8 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 i vm.-6 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-1 uur nam. Rapenburg 100, ledenvergadering PPR, 7.30 uur nam. Vijf-Meiplein, Braderie Zuid-West, tot 9 uur nam. Burgerzaal Stadhuis, informatieavond Breestraat, 8 uur nam. Stationsweg 28, ledenvergadering re gionaal actiecentrum Leiden en omstre ken PPR, 8 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, gemeente raad, 8 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, vegetaries eethuis, 8-7.30 uur nam. Gehandicapten-soos, 8-11 uur nam.; Mirakel-soos, 8-12 uur nam. Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Vlietweg, Oostvliet, bloemencorso, 2 uur nam.; voetbalwedstrijd, 4.30 uur nam. Vyf-Meiplein, Braderie Zuid-West, tot 5 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 Koffiebar, 8-11 uur n Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 Gemeentehuis Leiderdorp, commissie ruimtelijke ordening, 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, commissie openbare werken en sport. 7.30 uur nam. Artsen Lelden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, telefoon 132877; Wyk II (Kooi en Me renwijk): Groeneveld, Argusvlinder 10, telefoon 141373; Wijk III (Waard, Profes- sorenwijk en TXiinstadswijk): G. E. J. Pieterse, Zoeterwoudsesmgel 109, tele foon 124403; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, telefoon 120347 Leiderdorp - Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a, telefoon 890529 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest -HA Reterink, Terwee weg 152, telefoon 150394. Voorschoten - W. I. M. van Dam, Pale- strinalaan 29, telefoon 3960 (zaterdag); F. Swen, Veurseweg 20, telefoon 2356 (zondag). S. M. Platteel-de Jongh, Die- penbrocklaan 6, telefoon 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aalberse- laan 2, Voorhout, telefoon 02522-11393 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); A. de Gijzel, Sweilandstraat 16, telefoon 10834 (van zaterdag 10 uur tot maandag 8 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 27 aug. tot 3 sept. door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, telefoon 120136; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, telefoon 153274- Wijkverpleging Leiden - Stichting Interkruis, Middel weg 38, telefoon 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, telefoon 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, telefoon 4641; Alg. Hulp verlening, telefoon 2141, tsL 35 (dag en nacht). Warmond-Zr M den Haan, Hortuslaan 25a, Sassenheim, telefoon 02522-12485. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maat schappelijk werkster. J. M. Beurze; J. Simons en J. E. Brokaar; J.C. Smit en J.C. E. Gijzeny; H. J.Tanke en J. Visser; A A. Thieme Groen en P. Oostenbrink; G. H. M. Tiesema en N. J. de Lange; J. Trouwee en S. M. Osinga; H. G. C. J A. M. Wolters en A. M. F. Stikkelman; V. M. Roncel Vega en D. Gerritsma; J. M. M. Lomburg en A. G. Okken; J. A. M. Lmjten en G. M. v. Rooden; H. P. Kulla en W. C. Klein man; H. J. Kiek en E. M. Prinz. Gehuwd: E. Tegelaar en E. M. v. Loef; J. P. Jansen en C. T M. Luijten; J. A. A. Geerlingsen J. M. Vermeer; H. A. Jansen en C. M. v. Voorthuyzen; M. J. H. v. Gulik en M. v. Houten; P. Schaap en H. P. J. Tegelaar; L. J. Koene en G. Singeling; E. Groen en K. J. S. Philippo. Overleden: S. v. Loon (83) e.v. R. de Groot; S. Springer (68) m; Jonkheer F F. J. Hooft Graafland (55) m; H. A. J. I. Wa terreus (40) m; F. Hoff (70) v. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leiösch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging varv 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 'Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2