Handtekeningenactie tegen plan Haaswijk Niet teveel waarde hechten aan enquête Milieugroep wil recreatie9 geen woningen AGENDA m Inbrekers betrapt GS keuren Voordorp goed DAKKAPEL MAG TOCH Commissie: Duidelijk zijn over voorrang PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1976 OEGSTGEEST - De milieugroep Oegstgeest zal zich blij ven verzetten tegen het voorgenomen bestemmingsplan Haaswijk. "Onze bezwaren zijn in de eerste plaats van ver keerstechnische aard" aldus mevrouw De Groot, lid van de milieugroep. "Ten tweede druist het plan volledig in tegen de onlangs uitgebrachte verstedelijkingsnota en in de laat ste plaats zijn er bezwaren tegen het financiële gedeelte". Van Ey. v*f De milieugroep is Can mening dat Haaswijk niet zal passen in de in frastructuur van Oegstgeest. "Wanneer een gemeente plots klaps het inwonerstal met 4000 ziet stijgen tot een totaal van 20.000 inwoners kan dit niet on gemerkt voorbij gaan. De ver keersintensiteit zal toenemen ondermeer door het woon werkverkeer. Daarnaast vragen wy ons af of er behoefte bestaat aan de bouw van 1250 wonin gen". "Van de regiogemeenten hebben de meeste laten weten over voldoende woningen te be schikken. Oegstgeest zelf geeft een daling te zien in het aantai inwoners en van de gemeente Leiden is geen reactie ontvangen. Dit laatste wijst erop dat ook zij niet direct behoefte hebben aan woningen". nga: "Geen sprake i en de verstedelijkingsnota. Me- I vrouw De Groot: "In die nota wordt gesteld dat er in de toe komst meer gebieden ten be hoeve van recreatieve doeleinden zullen moeten verrijzen en in de tweede plaats dringt men aan op een vermindering van de afstand tussen wonen en werken. Haas wijk ligt wat dat betreft erg on gunstig. Het industriegebied van de regio zal zich zeker in ooste lijke richting verplaatsen terwijl de woningen zich dan in het noorden van Oegstgeest zullen bevinden". Buiten dit alles acht de groep het Oegstgéesterkanaal een zeer na tuurlijke grens voor de gemeente en zou de bouw economisch be zien zwaar drukken op Oegst geest. "Alleen al een brug over het Kanaal kost ruim 1.5 miljoen gulden". De milieugroep vreest dat nu het herziene plan Haaswijk ter be handeling bij de gemeenteraad ligt, B. en W. niet zullen aarzelen na goedkeuring van de raad een procedure op grond van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke or dening (bouw vooruitlopend op de vaststelling van een bestem mingsplan) op gang te brengen om Haaswyk versneld te realise ren. De milieugroep zal in dat ge val deze zaak aankaarten bij de Raad van State. "Een en ander is in een andere ge meente zeer succesvol verlopen. Binnen acht dagen was er een be sluit genomen", aldus mevrouw De Groot. De kernleden van de groep hebben intussen een alternatief ontwik keld voor Haaswijk. Daarin ligt het accent op de recreatieve en agrarische aspecten. Onder meer is er rekening gehouden met sportvoorzieningen, wandel- en fietspaden, parken, een kinder boerderij en een aantal volkstuin tjes. Mevrouw De Groot: "Gezien de lange wachtlysten blijkt duide lijk dat daaraan een grote be hoefte bestaat. Haaswijk is na tuurgebied van geringe impor tantie maar als recreatief gebied uiterst belangrijk". Akties Mede omdat men verwacht dat Donderdag V.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm. -9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden £-1 uur nam. Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienst- weigeren, tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. Stationsweg 28, overleg wijkorganen, 8 Gemeentehuis Wassenaar, inspraak avond Kom-plan. 8 uur nam. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente- Ha as wijk versneld uitgevoerd zal gaan worden en het bestem mingsplan nu nog ter discussie ligt heeft de milieugroep besloten een handtekeningenactie tegen Haaswijk te voeren. "Aan alle fracties van de gemeenteraad hebben wij een brief verzonden met daarin onze standpunten. Uit de handtekeningenaktie zal, naar wij hopen blijken, dat een groot aantal kiezers de standpunten van de fracties niet delen. Alle reerst is er vanavond in het Witte Huis een discussieavond over Haaswijk georganiseerd door de Mileugroep. Het raadslid me vrouw Zoutendijk zal in de inlei ding de kernpunten van de ver- stedelykingsnota duidelijk ma ken. Daarna bestaat de mogelijk heid tot discussie en het beant woorden van vragen. Vrijdag gaan wy in ieder geval op pad met de handtekenmglijsten". Geen sprake van Burgemeester T. A. J. van Eysinga deelde desgevraagd mee dat er ten aanzien van Haaswijk abso luut geen sprake zal zyn van het hanteren van artikel 19. "Naar myn mening zou hier ook nie mand mee akkoord gaan gezien de lange voorgeschiedenis en discussies". raad, 8 u Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt 20 tot 27 augustus waargenomen door Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7, tel 125553; Apotheek v. Breest Smai- lenburg, Loevestem 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, tel. 071- 762877 en Oegstgeestse Apotheek, Wil- helminapark 8 Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis. Lytweg 7, tel 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum V.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpver lening. tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15,'Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel 134687 SOS-telefoon W ethouder Gordijn over Winkelhof: 99 99 LEIDERDORP - "In verband met Winkelhof worden ons natuurlijk deze uitvoerige jaarverslagen toe gezonden", aldus raadscommissie- lid Tieken gisteravond tydens de zes wekelykse vergadering van de commissie Middenstandsaangele genheden. Deze jaarverslagen, van A en O. Nederland, AHOLD te Zaandam en Gebr. Schuitema te Amersfoort, wilden de commissie laten weten hoe het reilt en zeilt bij de respectieve firma's. "Men was er dankbaar voor maar tevens weinig in de gelegenheid geweest ze te be studeren. Commissielid Jan Schut te: "Om naast je werk ook nog al die rapporten te bestuderen, daar heb je eigenlijk geen tyd voor." Op de agenda stond verder dat voorzitter wethouder Gordijn de commissie op de hoogte zou bren gen van de stand van zaken rond Winkelhof. "Toevallig vandaag", aldus Gordijn, "heeft de P.P.C. (Provinciale Planologische Com missie) Winkelhof behandeld en een dezer dagen, hopelijk binnen OEGSTGEEST - De Leidenaren J. S. en P. B. (beiden 25 jaar) zijn in de nacht van dinsdag op woensdag op heterdaad betrapt bij een poging in te breken in het huis van de heer P. L. de Jong aan de Prins Hendrik laan in Oegstgeest. De politie greep in na een tip dat zich in de buurt van het huis twee "verdachte perso nen" ophielden. Het tweetal had een ruitje ingedrukt en daarna het betreffende raam opengemaakt. De heer De Jong is met vakantie. een maand, verwachten wij uit sluitsel daarover. Zo gauw de toe stemming van G S. komt - geen en kel bezwaarschrift is voortgezet zijn alle hindernissen omtrent Winkelhof genomen en gaat het daar gonzen van activiteiten. Ik ben gelukkig met het plan en sta er pal achter dat het teruggebracht is naar 3500 vierkante meter." Hij somde de punten op die de ge meente met projectontwikkelaar Matser in het nieuwe contract over eengekomen waren. De gemeente krijgt het recht in Winkelhof ook een gemeentehuis te projecteren. Er is overeenstemming met Matser om daar ook een speelruimte voor de jeugd te creëren. Winkels wor den bezet na overleg met B. en W. Over de enquête die in Leiderdorp is gehouden over de brancheverde ling kon Gordijn nog niets meede len daar de uitslag nog niet uitge werkt was. "We mowten aan die enquête niet zoveel waarde hech ten. We moeten zien wat de Leider dorpers willen hebben en als dat overeenstemt met de plannen, dat ZOETERWOUDE - Dinsdaga vond zyn bij de familie Vink in het Westeinde enkele kippen en een aantal konijnen doodgebeten door honden. Vooral het laatste betekent een ernstige schadepost omdat het bijzondere raskonynen betrof met een grote waarde. De totale schade benadert de 2000 gulden. De gea larmeerde politie kon één van de twee honden in de nabijheid van de hokken "onder arrest stellen". Hy behoort toe aan de heer R. Enkele weken geleden maakte de politie tegen R. ook proces-verbaal op toen zyn honden ook op strooptocht gingen en eveneens kippen en ko nijnen het slachtoffer werden waaronder enkele dieren van de familie Vink. Het Voordorp-terreinwaarop 108 woningen gerealiseerd zullen worden. LEIDERDORP - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben geen bezwaar tegen de bouw van 108 woningen op het Voordorp-terrein in Leider dorp. Op dat terrein, gelegen tegenover het gemeentehuis en naast de brug over de Oude Rijn, komen 18 eengezinswo ningen en 90 flatwoningen voornamelijk voor onvolledige gezinnen. Er komen twee- en driekamerflats. Tegen het plan waren door twintig bewoners van de naast gelegen wijk bezwaren inge bracht. Men vreesde met name aantasting van het leefklimaat als gevolg van de flatbouw en verder verweet men Ben W.zich niet gebaseerd te hebben op een won ing behoefte-onderzoek maar te zijn uitgegaan van de cijfers van een woningbouw vereniging en twee makelaars. B. en W. stelden dat - omdat tegenover de aangrenzende wijk laagbouw komt, terwijl de flatbebouwing langzaam op loopt tot een uiteindelijke maximumhoogte van zes bouw lagen - van aantasting van het leefklimaat nauwelijks sprake is, dit ook al omdat de bebou wingsintensiteit vrij laag is en er dus veel ruimte is voor speel- gelegenheid en groen. Over de bedoelde cijfers zeggen B. en W. dat deze alleen maar bedoeld zijn geweest om een indicatie van de behoefte aan kleinere woningen aan te geven. Bij het maken van de plannen hebben een aantal overwegin gen een rol gespeeld, omdat naast de voorziening in de be hoefte aan kleinere woningen B. en W. ook graag een accent in de bebouwing wilden hebben, waarmee Leiderdorp een betere "binnenkomer" krijgt. Als oor zaken voor de snel stijgende be hoefte aan kleinere woningen in Leiderdorp noemen B. en W. de vestiging van verschillende per- sonee Is intensieve inrichtingen in Leiderdorp, de grotere be hoefte aan een eigen woning bij de jeugd en de algemene be hoefte aan kleinere woningen omdat veel gehuwde vrouwen blijven werken en daardoor graag een minder-bewerkelijke flat willen hebben. ZOETERWOUDE - De heer C. Ubert van de Klaverwijdenstraat in Zoeterwoude mag toch zijn kleine dakkapel in het achterdakvlak ver vangen door een grotere. Aanvan kelijk werd de bouwvergunning geweigerd omdat het gemeente bestuur bevreesd was dat de uni formiteit in de buurt verstoord zou worden door het plaatsen van de grotere kapel. De heer Ubert heeft daaroD een beroepschrift ince- diend en is gehoord door de open bare werken. De aangevoerde ar gumenten vonden by de commissie een gewillig oor zodat van die zijde aan B. en W. is geadviseerd de ver gunning alsnog te verstrekken. Het college stelt nu voor het beroep schrift gegrond te verklaren en de vergunning alsnog te verlenen. Feest Het bejaardentehuis Haagwijk vierde dinsdagavond feest in de tuin van het tehuis aan de Bee- thovenlaan. Het Leids Politie Muziekgezelschap trad daar op. De Stedelijke Lichtfabrieken zorgden gratis voor kleurrijke verlichting. Dat feest werd niet gevierd vanwege het twaalfeneenhalfjarig bestaan van Haagwijk, zoals in deze krant ten onrechte werd ver meld (jeanmer), maar werd, zoals de directie ons meedeelde, „zomaar" gehouden. Haagwijk bestaat in september 11 jaar, zodat wy in maart 1978 op het twaalfeneenhalfjarig bestaan terugkomen. in de box, hetzij op straat te parkeren, maar niet halverwege de inrit naar de box en halver wege het trottoir. Want een voetpad is voor voeten en niet voor wielen. De politie zal er streng tegen optreden. Men zij alzo gewaarschuwd. Vissen Nog altijd zwemt er een we duwnaar in het Leiderdorps gemeentehuis. Het begint angs tig op achter het net vissen te lijken daar. Wie heeft er een groene goudvis? Het wordt tijd, de beide voorlichters zijn in het nachtelijk duister al gesigna leerd in des burgemeesters ach tertuin, teneinde diens vijver te plunderen. Leiderdorpse huis vaders worden derhalve ge waarschuwd na het invallen der duisternis niet alleen de doch ters, doch ook de vissen binnen te houden. Duidelijk Een dringend verzoek over igens, van de Leiderdorpse voorlichtingsdienst, Wilt u dui delijk zijn aan de telefoon en niet zo mompelen dat de telefo niste de afdelingen voorlichting en bevolking verwisselt. Met name bij de aangifte van ge boorten wordt de afdeling voor lichting nog weieens voor iets geheel anders dan een gemeen telijk inlichtingen-apparaat aangezien. Parkeren Nog meer verzoeken vanuit Leiderdorp, ditmaal van de po litie. Eigenaren van garage boxen die nu hun wagen hetzij Feest 2 Dan valt er nog een feest te mel den, dat eveneens niets te ma ken heeft met een twaalfeneenhalfjarig jubileum. De Oude Morsch houdt zater dag een buurtfeest, 's Middags kunnen de kinderen zich uitle ven in allerlei spelletjes; de Narmstraat en de Kruisstraat zullen daartoe voor alle verkeer zijn afgesloten, vanaf 14.00 uur. Na 18.000 uur zal ook in de Morsstraat geen verkeer meer rijden, want dan begint het feest voor de ouderen met kraamp jes, muziek en wat dies meer zij. Al met al duurt het feest tot een uur of elf. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Alpay, z v M. A. Altinugullarien N. Safak, Jelmer Martijn, z v W. Smid en A. M. de Vries, Martin, z v J. Haasnoot en R. Damljanovic, Wilhelmus Hubertus, z v M. Hoek en H. v Duijn, Fernan- dus Wilhelmus, z v P. J. M. v Haas- tert en V. A. Boetier, Benjamin, z v J. Bowskill en E. M. Morris. Over leden: J. J. v. d. Zwet (72) m, W. J. Verbey (69) m, J. Hofstede (77) m. Getrouwd: P. C. v. d. Meer en J. L. de Goey, R. G. J. Jillissen en E. S. de Vos, P. W. M. Logger en E. J. Pardon, R. M. A. Klomp en P. C. v. Mierlo, D. Meieten J. M. T. Rohling. ZOETERWOUDE - Er blykt nog steeds te hard te worden gereden op de Hoge Rijndy k en in de Dokter Kortmannstraat in Zoeterwoude. Dat bleek gistermorgen by een snelheidscontrole op beide wegen. In totaal liepen 32 automobilisten tegen de lamp met veelal zeer aan- zienlyke overschrijdingen van de 50 km-grens. OEGSTGEEST- "Onduidelijkheid omtrent het wel of niet voorrang hebben op diverse kruispunten in onze gemeente moet vermeden worden" aldus wethouder Thorn gisteravond in een vergadering van de Oegstgeester verkeerscommis- sie. De wethouder doelde hiermee onder meer op de situaties nabij het gemeentehuis/Rhyngeesterstraat weg en de Terweeweg. Deze laatste weg is vrywel overal voorzien van voorrangskruisingen, maar niet ter hoogte van de Tromp- laan. De wethouder stelde de com missie voor een onderzoek te laten instellen naar een aantal van deze situaties. De commissieleden kon den zich hiermee verenigen. De heer Westerduin pleitte echter voor het inwinnen van advies bij de Nederlandse Vereniging van Ge meenten. "Er bestaat nog steeds geen uniformiteit aangaande der gelijke verkeerssituaties, wel een bepaalde ontwikkeling. Misschien kan de V.N.G. een advies verstrek ken waarbij tevens rekening ge houden wordt met de komst van de woonerven." In de eerst volgende commissievergadering zal aan de leden een inventarisatielijst wor den aangeboden waarby tevens een overzicht zal worden verstrekt over het verkeersgedrag van de auto mobilisten in Oegstgeest. Voorts ging de commissie akkoord met het voorstel om het parkeer verbod op de Hofbrouckerlaan uit te breiden tot het punt gelegen voorbij de aan de overzijde aanwe zige ingang van de sportvelden. Hierdoor wordt de ingang van het sportpark volledig zichtbaar wat het oversteken door de jeugd een voudiger maakt. Wethouder Thorn toonde zich niet gelukkig met de reconstructie van de Lange Voort. Hij constateerde dat de snelheid van de automobilis ten op deze weg aanzienlijk is toe genomen nu het wegdek verbreed is. Vooralsnog zal tot het voorjaar gewacht worden met het uitspre ken van een duidelijk kommentaar over deze zaak. Commissielid Ton Kohlbeck vroeg zich af of er door de werkzaamheden aan de Rynsbur- gerweg overlast ontstaan is voor Oegstgeest. Wethouder Thorn was van mening dat er wat Oegstgeest betrof geen sprake was van over last. "De overlast is tot nu toe be perkt tot de gemeente Leiden." Tenslotte zal er nogmaals een uit nodiging verstuurd worden aan de verkeerscommissie van Leiden om een gesprek te laten plaatsvinden over de afsluiting van de Rijnsbur- gerweg. Op een eerdere uitnodi ging is nog geen reactie ontvangen hetgeen bij Kohlbeck de uitspraak ontlokte "dan maar eens zware druk uit te oefenen." Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuur ma., di. en wo 11.00-12.00 uur., do. 18.30-20 00. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maat schappelijk werkster. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don derdagavond van 7-8 uur. Koornbrugsteeg 7 (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b. tel. 140483. Algemene informatie dagelijks 9.00-10.00 uur. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en weduwnaars. Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jaco- busgracht 1, telefoon 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstre ken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s avonds en in het wee keinde). Kinderopvang Stichting werkgemeenschap kin dercentra Leiden. Hooglandse Kerkgracht 4, telefoon 130360. Geopend dinsdag t lm vrydag 9.30-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. Koord-Studio Centrum voor intermenselijke be trekkingen. Geopend maandag t lm vrijdag 10.00-18.00 uur en 19.30-23.00 uur. Zondag 19.30-23.00 uur. Oude Rijn 88, telefoon 144000. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig mannecomplex). Maandag 11.00-3.00 uur, dinsdag 18.30 -20 30 uur, woensdag 11.00-13 00 uur, donderdag 18 30-20,39 uur Diensten- itrum. Van Hogendorpstraat 36, vry- l 19,00-21.00 uur. LEIDEN - Twee Leidenaars zyn gisteravond op het Stationsplein aangehouden wegens het in bezit hebben van en het handelen in ver dovende middelen. De politie vond dat in de auto van het tweetal, resp. 31 en 23 jaar oud, vijfhonderd gram hasj. In de kleding en in de woning van beide Leidenaars werd nog eens vijfhonderd gram hasj aange troffen. Het tweetal is meegenomen naar het bureau aan de Zonneveld straat, de partij hasj is in beslag ge nomen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel I. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging var> 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2