Bouwdistrict moet bouwlokatie zoeken' Creativiteit in De Pomp "Leer bewoners maar parkeren" "Poelmeer" wil snel overdekt zwembad Zoeterwoude trekt be zwaren tegen Zoetermeer in Bekabeling aanbesteed RCL geeft receptie Zonnebloemfeest zeer succesvol AGENDA' Leiderdorpse burgemeester Van der Have: Onttrekking Broekweg ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude is van plan om het in gediende bezwaarschrift tegen het voornemen van de gemeente Zoe termeer om de Broekweg af te slui ten in te trekken. Dit naar aanlei ding van de verklaring die werd ge geven op een hearing dat onttrek king van het openbaar verkeer niet eerder zal plaatsvinden dan wan neer de benodigde nieuwe verbin ding gereed is Ook het provin ciaal bestuur heeft dit als eis ge steld. De nieuwe verbinding zal worden gevormd door een recreatieweg met een rijbaanbreedte van 7 meter die zal worden aangelegd ten oos ten van het in aanleg zijnde recrea tiegebied. Via deze weg zal vanuit Zoetermeer het strand aan de noordzijde bereikbaar blyven. De desbetreffende werkzaamheden zullen ongeveer anderhalf jaar m beslag nemen. Op 25 maart van dit jaar werd beslo ten bezwaar te maken tegen afslui ting van de Broekweg. In Zoeter woude was men bevreesd dat daar door het verkeer op de wegen van de Geer - en Kleine Blankaartpol- der, deels B-wegen in de toekomst aanzienlijk zou toenemen. Voorts zouden weggebruikers die nu van uit de buurtschap Zuidbuurt van de Broekweg gebruik maken te ge legener tijd een andere route die nen te kiezen: de route Zuidbuurtseweg-Geerpolder- secundaireweg 17 Tevens zou door onttrekking van het Broek weggedeelte het ook in deze zomer zeer druk bezochte strand aan de Noordzijde van het recreatiegebied van Zoetermeer al leen nog vanuit Zoeterwoude be reikbaar blijven. De raad zal zich morgenavond over het voorstel van B. en W. uitspreken. Burgemeester Van der Ha ve: Mogelijk bouwen in Bo- terhuispolder" LEIDERDORP - „Het bouw- district Leidse Duin- en Bollen streek zou de geëigende instan tie zijn om te zoeken naar oplos singen voor de woningbouw in deze regio," aldus burgemees ter M. A. van der Have, voorzit ter van dat bouwdistrict en bur gemeester van dè groeige- meente van dit moment in de Leidse regio: Leiderdorp. Leiderdorp, dat vóór 1980 nog naar een inwonertal van tussen 25.000 en 27.000 moet groeien, denkt nu al over mogelijkheden voor na die tijd, alhoewel zowel burgemeester Van der Have als wethouder Engbert Drenth van ruimtelijke ordening duidelijk stellen dat Leiderdorp niet de enige moet zijn die zich over dit probleem buigt: „Vandaar dat ik dat bouwdistrict noem. want daann zijn zo'n twintig gemeen ten in deze regio, tussen de grens van Noord-Holland en Wassenaar, verenigd. Via het overkoepelend orgaan van de bouwdistricten, de Provinciale Advies Commissie, kunnen dan adviezen aan de provincie ge geven worden." Intussen heeft het college van Leiderdorp al wel één moge lijke lokatie gevonden: de Bo- terhuispolder, tussen het Lei-' derdorpse uitbreidingsplan Buitenhof en de Leidse Meren- wijk. „Die polder is straks, wanneer de Merenwijk voltooid is en Buitenhof gerealiseerd, toch al zo sterk aangetast dat ik er geen bezwaar meer in zie om daar ook nog te bouwen." Dat bouwen op die plaats ook een groter aantal inwoners voor Leiderdorp betekent is iets, waar burgemeester Van der Have nauwelijks bezwaar tegen Door Hans Meijer heeft. „Als we ergens tussen de 25.000 en 27.000 uitkomen heb je een leuke, goed bestuurbare unit, maar als het wat meer wordt, bijvoorbeeld 30 tot 35.000, geloof ik dat Leiderdorp nog steeds goed bestuurbaar blijft". Het grootste bezwaar, dat bur gemeester Van der Have tegen allerlei bouwlokaties heeft is dat door teveel geopperde plannen het groene hart van Holland aangetast wordt: „En daar ben ik tegen. Je kunt wel zeggen dat er nog een groot ge bied tussen Leiderdorp en Alp hen ligt en daar ergens een bouwlokatie plannen, maar dat vind ik onverantwoord." Vijf nieter „Het zou heerlijk zijn als de Leiderdorpse brug, hier bij het gemeentehuis, geen drie, maar vijf meter hoog geweest zou zijn. Dat zou namelijk betekend hebben dat de brug veel minder vaak open ging en er minder stagnatie zou ontstaan op de toch al zo gevaarlijke afslag naar de Hoge Rijndijk. Om de zaak nu toch een beetje in de hand te houden - en dat geldt niet alleen voor de Persant Snoepweg - zullen we gaan werken met verkeerslichten Die worden, via de zogenaamde groene golf, op elkaar afge stemd. We hopen daarmee het verkeer op de juiste manier door Leiderdorp te kunnen lei den. Het voordeel is dat je daarmee ook de 50 kilometer beter kunt handhaven." Een ander punt van discussie is de Engelendaal, de verkeersa der die het „oude" Leiderdorp scheidt van de uitgreidings- plannen Binnenhof, Voorhof, Winkelhof en Buitenhof. Aan vankelijk speelde men in Lei derdorp met de gedachte van bruggen en tunnels over en on der de Engelendaal maar dit idee is, mede als gevolg van de kostprijs, langzamerhand verla ten. De Leiderdorpse voetgan ger zal straks gewoon gebruik maken van, met lichten bevei ligde, zebrapaden. Burgemeester Van der Have wil er alles aan doen om de Enge lendaal te ontlasten. Daarvoor zal ondermeer de bewegwijze ring veranderd worden. Als in valsweg vanaf de rijksweg wil men niet langer de Hoge Rijn dijk gebruiken, maar de afslag bij Alberts Corner, aan de weg van AC naar het kruispunt van de Engelendaal en de Persant Snoepweg zal dan het een en ander gedaan moeten worden. Ook het openbaar vervoer krijgt in Leiderdorp wat ruimer baan „We hebben even aan busbanen gedacht, maar dat zien we voor lopig nog niet als haalbare kaart. Daarom hebben we nu een andere oplossing in het hoofd: de bussen krijgen een voorsignalering bij de stoplich ten." Goede buur Ten aanzien van de verstand houding met Leiden zegt bur gemeester Van der Have: „We proberen met Leiden in de best mogelijke harmonie te leven, als een goede buur". Leider dorp heeft, in tegenstelling tot de andere gemeenten een veel opener standpunt ten aanzien van Leiden: „Maar de liefde kan niet van één kant komen", waarschuwt Van der Have, die Leiden wel als het hart van een agglomeratie ziet „Als Leider dorp ergens midden in een re gio had gelegen dan was het on getwijfeld een soort centrum gemeente geweest, met een heel andere taakstelling dan het nu heeft. Nu we echter naast de stad Leiden liggen moeten we Leiden zoveel mogelijk helpen door open te staan voor de Leidse problemen". Burgemeester Van der Have ziet geen heil in het geven van financiële hulp aan Leiden, zoals al eens is voorgesteld: „Dat noem ik dweilen met de kraan open. We moeten de pro blemen van geval tot geval be kijken em zien wat eraan te doen is." Regionale teevee Wanneer de kabeltelevisie er straks is, en burgemeester Van der Have is er vast van over tuigd dat de stichting Mast in oktober signaal zal leveren, hoopt men in Leiderdorp te kunnen gaan denken over re gionale, of plaatselijke televisie: „Televisie is het medium waarmee je mensen het meest direct bij het gebeuren in de gemeente betrekt. Bovendien heb je het voordeel dat ook minder-validen en ouderen het raadsgebeuren kunnen volgen en dat vind ik zeer belangrijk LEIDERDORP - De Commissie Verkeer en Vervoer kon gistera vond weinig waardering opbren gen voor de brief van de bewoners van de Oltmansdreef in het Lei derdorpse Binnenhof. In dexe brief vragen de bewoners uitbreiding van de parkeerhavens omdat door het parkeren aan de trottoirzijde het insteken in de parkeerhavens zeer moeilijk is. Ook vindt men de parkeerhavens te smal en te haaks geplaatst waardoor het insteken eveneens bemoeilijkt wordt. De bewoners van de Oltmansdreef vinden dat de, volgens hen te krappe parkeer ruimte mede veroorzaakt wordt doordat voor de huisnummers 17 t/m 24 aan de Gallaslaan geen par keerruimte aanwezig is. Men wil derhalve uitbreiding en verander ing van de bestaande parkeerge legenheid. De commissie verbaasde zich er gisteravond over dat niemand van de bewoners de moeite had geno men de commissievergadering bij te wonen. Ook hadden verschil lende commissieleden geconsta teerd dat wél aan de trottoirrand, vlak voor de deur geparkeerd werd maar de parkeerhavens niet gebruikt werden. De door de be woners geopperde oplossing een deel van de grondstrook aan de Gallaslaan als parkeerruimte in te richten vond men dan ook volsla gen onnodig. Er werd in de com missie geopperd een verbod in te stellen aan de oneven kant van de Oltmansdreef om zodoende de bewoners te dwingen hun auto in de daarvoor bestemde parkeerha vens te zetten. Er zou zelfs, volgens commissielid Nievaart, parkeer ruimte opgeofTerd moeten worden omdat door het slechte parkeren van de bewoners de op- en afritten, gemaakt voor invaliden, geblok keerd worden. Wethouder Eng bert Drenth vatte de unanieme mening van de commissie samen met: Noodzaak totaal niet aanwe zig. De heer Molenaar van de V.V.V.-Nederland, wèl op de tri bune aanwezig, adviseerde de commissie nog: "Laat men het parkeren leren en voor de rest la ten lopen, niets aan doen". OEGSTGEEST - De kabels voor de kabeltelevisie zullen in Oegstgeest gelegd worden door de firma Van den Berg uit Zwammerdam en ULV te Utrecht. De firma Multivisie, waarmee de gemeente Oegst geest een contract heeft voor het verzorgen van kabeltelevi sie, heeft de werkzaamheden voor de bekabeling en de huis- aansluitingen aanoesteed aan genoemde firma's. Ongeveer vijfduizend potientele abon nees zullen worden aangeslo- CoTtimissie over Oltmansdreef OEGSTGEEST - "Bouwen die overdekte: hoe eerder hoe liever" zal in de komende tijd het parool zijn van de zwemvereniging "Poelmeer". Tijdens de gistera vond in het Witte Huis gehouden ledenvergadering toonde het be stuur zich verheugd over het be sluit om spoedig over te gaan tot de bouw van een overdekt zwembad in Oegstgeest. "Poelmeer" kon te rugkijken op een zeer succesvol ju bileumjaar. De evenementen, georganiseerd ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan, trokken vele bezoekers en deelnemers. Het jaar 1975 werd afgesloten met een batig saldo van 113 gulden. Het aan tal leden was teruggelopen tot 1528. Een en ander is te wijten aan het koppelen van abonnementen op het zwembad met het lid-zijn van de vereniging. Twee bestuursleden bedankten in de loop van 1975. Op voorstel van het bestuur zullen de ontstane vacatures onvervuld blij ven totdat duidelijkheid is verkre gen over de veranderde structuur van de vereniging in verband met de bouw van het overdekte bad. ZOETERWOUDE - De Stichting Juridisch Adviesbureau "De Leidse Rechtswinkel" zal van de gemeente Zoeterwoude over 1976 een subsidie ontvangen van 450.--. Dit is overeenkomstig het gevraagde bedrag dat door de Stichting is berekend op basis van het profijtbeginsel. HET AANTAL UIT Zoeterwoude afkomstige per sonen dat in 1975 van de diensten van de Stichting gebruik heeft ge maakt bedraagt 48, zijnde één pro cent van het aantal bezoekers uit de regio Leiden. WARMOND - In Galerie De Pomp aan de Dorpsstraat te Warmond is op het ogenblik een expositie te zien die tot doel heeft mensen te stimuleren zich de komende winter creatief te ontwikkelen. Er staan weer tal van cursussen op het programma, zoals: macrame, pottenbakken, kaarsen maken, schilderen, tekenen, poppen ma ken e.d. De resultaten van voor gaande cursussen zyn tot 15 sep tember in de galerie te zien. Daar naast hangen aan de wand vier et sen van Karei Kok naar oude foto's van Warmond. De expositie is deze maand zeer ge- variëerd. Er staan in de vitrine en kele fraai ingelegde houten theeb laden, gemaakt door de heer Van Weizen uit Warmond. Verder han gen er enkele voorbeelden van portret-tekeningen die men kan la ten maken naar een model of naar een foto. Nadere informatie over de Bromfietser breekt been VOORSCHOTEN - Gistermorgen omstreeks half tien is de Voorscno- tense bromfietser M. J. de R. (19) in zijn woonplaats gewond geraakt toen hij, rijdend in de richting Lei den, geen voorrang kreeg van de automobiliste M. M. T. (31), die vanaf de Admiraal de Ruytersingel - waarop beiden reden - de Abra ham van Hulstlaan in wilde rijden. De R. brak zijn been. Een toevallig passerende arts uit Gouda ver leende eerste hulp, waarna het slachtoffer door de GG en GD naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd werd. cursussen en tekeningen kan in de galerie verkregen worden. Ope ningstijden dagelijks 14.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur LEIDERDORP - Het jubilerende R.C.L. geeft a.s. donderdagavond van acht tot half tien een receptie in zijn clubhuis in "De Bloemerd". Vele Leiderdorpers en oud- Leiderdorpers zullen ongetwijfeld van de gelegenheid gebruik maken samen met het bestuur het glas te heffen op de 50-jarige, die afgelo pen seizoen de hoogste regionen van het zaterdagvoetbal heeft be reikt. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Anna Johan na, d v J. M. de Clippeleir en S. M. A. v. Kesteren; Erik Johan, z v G. Wol vers en C. G. C. Sikking; Maarten Jacob, z v R. v. Vuuren en Z. Brand; Joyce Maria, d v J. T. M. v. d. Berg en C. Plug; Lindy Thérèse Francoi- se, d v B. A. M. de Bruijn en I. P. G. Hoppenbrouwer; Charlotte, d v F. H. Houtzager en T. C. C. Vreeke; Daniël, zvA.v. Egmond en S. Panic Overleden: J. v. Heezik (72) m; J. v. Egmond (71) m; C. M. v. d. Kraai (82) geh gew m J. Ramak; P. F. L. v. Polanen (44) m; O. C. H. Wijffelman (50)e v M. A. de Ree; J. Bavelaar (85) m; J. Neuteboom (72) m; C. Pett (81) geh gew met H. Sasburg. LEIDEN - In het Morskwartier is gisteravond een zware kraan omgevallen. Niemand raakte bij het ongeval, dat omstreeks zeven uur in de Storm Buysings- traat gebeurde, gewond. De kraan stond op een trekker met oplegger, die werd bestuurd door een 40-jarige chauffeur van een in Wilnis gevestigd transportbedrijf. Doordat het wegdek op enkele plaatsen ver zakt was, kantelde op een gege- t ogenblik de oplegger Het gevolg hiervan was dat de kraan van het laadvlak gleed e ideonbebouwde kant van de straat in de berm viel. De kraan raakte daarbij ontzet. WARMOND - Het Zonebloem- weekend dat het afgelopen wee keinde georganiseerd werd door voetbalvereniging Warmunda is zowel financieel als sportief een groot succes geworden. Op 3 sep tember zal het bestuur van de ver eniging een aanzienlijk bedrag kunnen overhandigen aan de War- mondse afdeling van de Zonne bloem. Het aantal deelnemers en toeschouwers was bij alle wedstrij den en andere aktiviteiten zeer groot. De rondvluchten boven de Bollenstreek en dus ook boven Warmond werden gewonnen door J. v. Kampen bij de raadwedstrijd en door mevrouw Datema bij de wandel-puzzeltocht. Ellen van Noort mag zich Warmonds kam pioene sjoelen noemen; zij ontving de Zonnebloem-wisselbeker. De Treffer-wisselbeker kwam bij het doelschieten in het bezit van Jan Mastenmaker. De Zonnebloem- wisselbeker voor het klaveijassen werd gewonnen door A. Duinho ven en bij het veteranentoernooi ging de Overbos-wisseltrofee naar P. H. uit Almelo. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 19y! Woensdag Geverstraat 65. Oegstgeest, s> voor kamerbewoners en alleenstaand "1 £-1 uur nam. J Kennedylaan 11, Oegstgeest, inform tieavond Baha'i gemeenschap, Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 1 informiï >s. 2-3 F l Astra-Theater, Wassenaar, inspraak avond Kom-plan, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, middenstandsaangelegenhedei Gemeentehuis Oegstgeest. verkeer en vervoer. 8 uur n Stadhuis (burgerzaal). Lnformatieavon over rehabilitatieplan Pieterswijk. 8 Donderdag V.d Valkboumanweg 236, Leiderdon Bijbelstudie en gesprekskring Baptis. tengemeente. 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 uui Gemeentehuis Wassenaar, inspraakJl avond Kom-plan, 8 uur nam. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente] Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt 20 tot 27 augustus waargenomen door T Zuider Apotheek, Lammenschansweg c 7. tel 125553: Apotheek v. Breest Smal-' lenburg. Loevestein 6. Leiderdorp. tel.P 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uuric nam Apotheek Noord-Hofland. Thor- beckeweg 3. Voorschoten, tel. 071. 762877 en Oegstgeestse Apotheek. Wil. helminapark 8 Oegstgeest. tel. 153274 Wijkverpleging Leiden - Interkruis. Middelweg 38. tel. 121753 leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis. Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum Vd Waalslaan. tel 4641: Alg. Hulpver- lening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht) j Warmond - Zr R Koster. Helmstraat 43. N< SOS-telefoon Burgerraadsman Koren brugsteeg 7 Telefoon 143171 (kantooruren) Spreekuur ma., di en wo 11.00-12.00 uur do. 18 30-20.00. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel 134687 Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068. Mej. J. Schrama, maat schappelijk werkster. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don derdagavond van 7-8 uur. Koornbrugsteeg 7 (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b. tel. 140483. Algemene informatie dagelijks Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en weduwnaars. Roomburgerlaan 55 Leiden, telefoon 123235. Huize St. Maarten Opvanghuis voor cnsisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jaco- busgracht 1, telefoon 132187 Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstre ken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s avonds en in het wee keinde). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2