Slechts 3 ïïHoupons en tal -r-sss&s» Zijlwijk heeft nog 5.000 gulden nodig Alle bekende merken, grote en kleine maten, ongekend voordeel voor u! Voor wie er snel bij is: honderden guldens voordeel. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1976 Waterman in Engeland LONDEN (UPI) - Premier James Callaghan van Groot-Brittannië heeft giste ren een "commissaris voor waterbevoorrading" be noemd, naar aanleiding van de ernstige situatie die is ont staan door de droogte. Callaghans vergadering van anderhalf nar met direct be trokken ministers, liep af met de benoeming van minister voor sportzaken, Denis Ho well, tot "coördinator van alle maatregelen tot het spa ren van water" in de ergste droogte die Groot-Brittanniè sinds tenminste 250 jaar teis tert Kosten van ontkoppeling in verpleeg- p rijzen LEIDEN - De kosten die zijn ver bonden aan de ontkoppeling van het psychiatrisch ziekenhuis En degeest en de Jelgersmakliniek, mogen niet ten laste komen van de gemeente Leiden, maar moeten worden doorberekend in de ver- pleegprijzen. Mocht dat niet mogelijk zijn, en blijken er grote financiële gevolgen voor de gemeente aan dejpntkoppe- ling vast te zitten, dan moet de zaak nog eens bekeken worden. Dat heeft de financiële raadscommissie gisteravond besloten. rretnouder Van Dam stelde de commissieleden echter gerust met de mededeling, dat de kosten naar alle waarschijnlijkheid wel in de Beijen (PPR) bracht naar voren, dat de stijgende kosten niet eindeloos in de verpleegprijs kunnen worden doorberekend. Hij wilde daarom weten hoe de financiële vooruit zichten voor Endegeest op de lan gere termijn zijn. "Het aantal pa tiënten neemt nu al af, en door de ontkoppeling van Endegeest en de Jelgersmakliniek zal het bestaande apparaat voor een nog veel kleiner aantal patiënten gaan werken. Is dat in de toekomst nog wel te beta len?", aldus Beijen. t i 070-469341 geiden Voor opbouw wijkgebouwtje LZ DOOR DE VOORRONDE UTRECHT - Het heren waterpol o- team van LZ'86 heeft zich geplaatst voor het Sportfondsentoernooi. Voor dit toernooi, waarin de KNZB-beker op het spel staat wa ren de hoofdklasseploegen auto matisch geplaatst, maar omdat de Leidenaren vorig seizoen nog in de eerste klasse speelden, moesten zij eerst nog aan de voorronde mee doen. Dat gebeurde gisteravond in Utrecht tegen UZSC. Slechts op het nippertje kon het Leidse zeven tal, de deelname aan het Sport fondsentoernooi veilig stellen: een 6-6 gelijkspel was in deze uitwed strijd net voldoende om UZSC uit te schakelen. Door nonchalant verdedigen van de LZ-ploeg, namen de Utrechters, die bovendien enig geluk hadden met hun afstandschoten een paar maal een grote voorsprong. Pas in het laatste part konden de Leidena ren de score rechttrekken. TENNIS - De Argentijn Guillermo Vilas heeft voor de tweede keer het internationale tennistoernooi van Toronto gewonnen. In de finale versloeg hij de Pool Fibak met 6-4, 7-5 en 6-2. LEIDEN - Het "treurspel" rond het ABN-gedeelte van de voormalige Kortimarkt in de Leidse Merenwijk is nog steeds niet in een happy-end geëindigd. De Stichting voor buurt en clubhuiswerk "De Zijlwijk" heeft nog steeds geen wijkge bouwtje. De onderdelen van het houten ge bouwtje liggen al geruime tijd, met zeildoek overdekt, langs de Zwar- temeerlaan, ter hoogte van het nieuwe Zijlwijkscholencomplex. Iets verderop zijn een aantal heipa len in de grond geslagen. Maar voordat het gebouwtje werkelijk heid kan worden, is er nog vijfdui zend gulden nodig. Er is nogal wat te doen geweest rond het wijkgebouw van de Zijl wijk. De stichting dacht een onder komen te vinden in Het ABN- gedeelte van het voormalige Kortimarkt-complex, maar dat LEIDEN - De bewoners van het bejaardentehuis Haagwijk c in de tuin enthousiast het twaalf- en-een-half jarig bestaan vt schap verzorgde bij deze gelegenheid een concert. ging niet door. Fietsenhandelaar en CD A-gemeenteraadslid Van Zijp bleek het gedeelte van de ABN te hebben gekocht. Na een publicatie in deze krant stelde de ABN een overtollig bankgebouwtje ter be schikking. Dat moest echter naar Leiden worden getransporteerd en daar weer worden opgebouwd. Daarvoor waren grond, vergunnin gen en geld nodig. Op het ogenblik is de grond er, en er zijn vergunningen. Alleen is er nog niet voldoende geld. Er is voor het opbouwen 22.000 gulden nodig. Dank zij toezeggingen van vele kanten is 17.000 gulden voorhan den. Het tekort bedraagt dus nog 5.000 gulden. Om dat bedrag bij elkaar te krijgen heeft de stichting Zijlwijk een be roep gedaan op de bewoners van de Zijlwijk. In een brief wordt hen verzocht voor minimaal 10 gulden per jaar donateur te worden van de stichting, of een eenmalig bedrag te schenken. Medewerkers(sters) van de stich ting gaan dit weekeinde alle Zijlwijk-deuren langs om de beno digde centjes op te halen. Tienjarige "Oostvliet" viert feest LEIDEN - De Leidse turnvereni ging De Oostvliet viert a.s. zaterdag feest ter gelegenheid van het tienja rig bestaan. Langs de Vliet zal die dag een bloemencorso op poten worden gezet, die om twee uur van start gaat, en een team van De Oostvliet zal vervolgens om half vijf aantreden in een voetbalwedstrijd tegen de NZH. Voor de tuinen van de leden zullen bovendien diverse stands verrijzen. Alle Oostvliet- leden zijn intussen opgeroepen a.s. zaterdag de vlag op hun huisjes uit n de Beethovenlaan in Leiden hebben gisteravond te steken, hun huisjes te i het tehuis gevierd. Het Leids Politie MuziekgezeL de tumen 6611 feestelijk Vandaag is in Venetië een tien dagen durende vergadering be gonnen van de anglikaanse en rooms-katholieke internationale commissie, die in 1966 werd opge richt na een bezoek van de angli kaanse aartsbisschop en primaat Ramsey aan de paus. De commissie zal zich nu moeten uitspreken over ,een van de gevoeligste punten in de verhouding tussen rooms- katholieken en anglikanen: de po sitie en het gezag van de paus in de kerk. Over de eucharistie werd in 1971 en over wijding en ambt in 1973 overeenstemming bereikt, of schoon de congregatie voor de ge loofsleer in Rome de Anglikaanse Kerk een zeer kritische reactie op de overeenkomst inzake wijding en ambt toezond. Of de commissie Rome-Canterbury nu tot een eens luidende verklaring zal komen, is lang niet zeker. Ze is al driejaar met de kwestie van het gezag in de kerk bezig. Vierentwintig theologen uit Af rika, Latijns-Amerika en Azië heb ben in Tanzania een Vereniging van theologen van de Derde Wereld op gericht, waarvan het de bedoeling is dat ze een forum wordt waar de theologen van dit deel van de we reld elkaar leren kennen, ervarin gen uitwisselen en hun theologie vergelijken met de tot dusver do minerende theologie uit het Wes ten. In de vereniging zijn de Rooms-Katholieke Kerk en de or thodoxe en protestantse kerken vertegenwoordigd. Zij wil een permanente dialoog tot stand brengen tussen Afrika, Azië en Latijns-Amerika en de nieuwe rela ties tussen jonge kerken en de mis sionarissen uit de oude kerken be studeren. apostolische pro- nuntius in ons land, mgr. John Gordon (63), afkomstig uit Ierland, wordt volgende week dinsdag in Den Haag verwacht. Hij is de op volger van mgr. Angelo Felici, die naar Lissabon werd overgeplaatst De Europese Gemeenschap heeft aan de Wereldraad van Ker ken en aan de rk Caritas- organisaties 12.000 ton melkpoeder beschikbaar gesteld voor noodge- bieden in de hele wereld. De EG zal ook voor het grootste deel'bijdra gen in de kosten van vervoer. Zij is hiermee tegemoetgekomen aan een dringende wens van Wereldraad en Caritas. Hervormde Kerk: beroepen te Winterswijk A. D. H. Huysman Purmer, te Strijen J. C. de Bie Rijs- sen, te Katwijk aan Zee W. van Gorsel Ridderkerk, bedankt voor Nieuw-Lekkerland J. P. Verkade Montfoort, voor Zevenbergen G Bos Terheijde. Geref. kerken: aan genomen naar Ma rum W. Feenstra Urk, naar Joure H. Dijkstra Sur- huisterveen. Geref. Gemeenten: bedankt voor Sioux Center (Ver St.) D. Hakkenberg Lisse. LEIDEN - De Dienst Gemeente werken van Leiden is bezig om de toegang tot het scholencomplex aan het Broekplein in de Meren wijk te verbeteren. Eind vorige week rezen er klachten bij ouders omdat hun kinderen de school slechts konden bereiken via het onveilige bouwterrein. Aan de westkant van de nieuwe sportzaal bij het scholencomplex is nu een looppad aangelegd naar de Velu- wemeerlaan. Dit pad is afgezet met hekken en zal binnenkort worden bedekt met een soort houtschors. In verband met het bouwverkeer op de Broekweg zullen er op deze weg trottoirs worden aangelegd. Als de sportzaal wordt opgeleverd - de verwachting is 16 september a.s. - zal er worden begonnen met de aanleg van een brede toegangsweg tot het scholencomplex. Foto: het nieuw aangelegde pad naar het scholencomplex. Honderd flats voor alleenstaanden aan Turkooislaan LEIDEN - Op 7 september wordt de eerste paal geslagen voor de bouw van een flat met honderd ter raswoningen aan de Turkooislaan in het Morskwartier. De kale huren van deze woningen, die bestemd zijn voor alleenstaanden, komen op 206 gulden te liggen; daar moet nog een bedrag van ongeveer zestig gulden aan servicekosten worden bijgerekend. De raadscommissies voor ruimte lijke ordening en volkshuisvesting gaven gisteravond toestemming om met de bouw te beginnen. De woningen komen in beheer bij de Leidse Woningstichting. De flat wordt maximaal acht woonlagen hoog en krijgt een terrasvormig uiterlijk. De vorm is te vergelijken met die van de flat van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren, die aan de Storm Buysinghstraat wordt gebouwd. Oorspronkelijk bestonden er plan nen om op de plek waar nu de hon derd terraswoningen zullen wor den gebouwd, een flat van elf eta ges hoog neer te zetten. Deze plan nen zijn destijds gestuit op verzet in de gemeenteraad.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17