Amateurs in opstand tegen de KNVB Lenen. U kunt't op meer dan één manier. ABN Slangen en spinnen tussen bananen is verleden tijd Publiek Albers ronde verder in districtskampioenschap SPORT AGENDA Scheefste pandje moet weg KOERSEN IN HILVERSUM WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1976 PAGINA 15 Betaald voetbal EREDIVISIE FC Den Haag-Eindhoven PSV-Sparta (zaterdag) Haarlem-Ajax (zaterdag) AZ'67-NAC (zaterdag) De Graafschap-FC VVV NEC-FC Twente Rod a JC-FC Utrecht FC Amsterdam-Telstar Feyenoord-Go Ahead Eagles EERSTE DIVISIE Excelsior-Vitesse FC Dordrecht-PEC Zwolle FC Vlaardingen-SC Cambuur MW-Veendam Heracles-Volendam FC Groningen-Fortuna SC Heereveen-FC Den Bosch Willem II-SC Amersfoort Wageningen-Helmond Sport Handbal DAMES: EERSTE KLAS Verburgh-Northa/Westlandia K wiek/Sport-Ancora Bax&Foreholte-v.d.Voort&Quintus Honkbal HOOFDKLASSE Zaterdag Lottgering Schoten-OR- WO/HCAW OWO-Tetramin/Nicols Zondag ORWO/ HC AW-Lottgering/Schoten Aktie 68/Kinheim-Dorlas/Quick "Geen enkele spin komt door de controle". biologieles te laten praat men er over alsof het le vensgevaarlijke diertjes zijn. Mij mag men roepen als er zo'n spin opduikt". "Maar waar praat ik eigenlijk over? Ze zitten niet in de bana nen. Dat is verleden tijd. Voor dat de bananen bij de cor ment zijn hebben ze al zoveel behandelingen ondergaan dat er geen enkele spin door de con trole komt. Voor mij zijn het al lemaal spookverhalen". Al dat geschrijf over vuistdikke de Nederlandse spinnen die verborgen in tros- werkende industrie. Dat ver- sen bananen over de Neder- telde mij gisteren de chef van de landse grens glippen en her en bananenryperij van de Leidse der in den lande paniek zaaien, grossierderij in groente en fruit zijn bepaald geen reclame voor Siere, die niet begrijpt hoe men verband heeft kunnen leggen tussen reuzenspinnen en bana- Het scheefste pandje van Lange- raar, door de bewoners van dit rus tieke dorpje ook wel "toren van Pi- sa" genoemd, zal binnenkort niet meer tot de plaatselijke beziens waardigheden behoren. Het huisje gaat tegen de vlakte. Waarschijnlijk al over een paar weken. De "toren van Pisa" moet plaats maken voor de uitbreiding van het achter het pandje gelegen bloemisterijbedrijf van de gebroeders Ton en Bert Was sen burg. Het huisje aan de Langeraarseweg i niet alleen een bezienswaardig heid omdat het zo scheef staat. Voor de leden van de Langeraarse muziekvereniging Arti et Religioni speelt nog iets anders mee. Want het huisje, dat de laatste jaren was omgebouwd tot snackbar, was vroeger de scheersalon van Lam- bertus Wassenburg, de in 1948 over leden oprichter van Arti et Religio ni. Toen de muziekvereniging nog geen eigen onderkomen had werd in de scheersalon gerepeteerd Tien jaar lang waren de muzikanten daar te gast Hoe het er aan toe ging in de scheersalon heeft men vorig jaar kunnen zien in een voor tv uitge zonden film over het toen jubile rende Arti et Religioni Daarin stond de scheersalon centraal. Bestuurslid v.d. Vlugt vertelde mij dat er geen afscheidsserenade wordt geblazen als het huisje, waarin Arti de eerste muzikale schreden zette, tegen de vlakte gaat. "We hadden het waarschijn lijk wel gedaan als de voormalige scheersalon met één klap tegen de vlakte zou worden gehaald. Maar het huisje wordt gesloopt door een paar amateurs en dan gaat het bij stukjes en beetjes. En om nou uit bundig te staan trompetteren als er een paar dakpannen naar beneden komen zien we ook niet zo zitten." "Als ze nou zo'n vijftien jaar ge leden met een dergelijk verhaal op de proppen waren gekomen dan had ik me dat kunnen in denken", zegt hij." Toen was het inderdaad schering en in slag dat we hier in onze bana- nenrijperij, allerlei ongedierte uit de trossen tevoorschijn haalden. En om zijn woorden te onderstrepen laat hij mij een vergeeld krantenknipsel zien. Daarin staat hoe hij zo'n vijftien jaar geleden een ruim een meter lange wurgslang tussen de ba nanen aantrof. "Slangen en spinnen kwam je toen om de haverklap tegen. En niet van die kleintjes. Het waren steeds be hoorlijke knapen". "Toch doen ze geen kip kwaad. Ik pakte ze altijd gewoon beet, hoe groot ze ook waren. Ik weet nog wel dat ik mijn zoon die reuzenspinnen regelmatig meegaf naar school. Om ze in de Ik kom nog even terug op het stuk dat ik vorige week schreef over de reconstructie van de Zuidbuurtse- l in Zoeterwoude. Daarin stond dat de wegwerkers van het aanne mersbedrijf Fronik uit Mijdrecht met hun manier van werken een deel van de Zoeterwoudse bevol king tegen zich in het harnas heb ben gejaagd. Ze zouden onnodig lang diepe kuilen in de weg hebben laten zitten, een tuinhekje zouden o maar uit een voortuin hebben gerukt en ga zo maar door. Kortom; zouden volop irritatie hebben gekweekt. De directie van het aannemersbed rijf heeft mij toen n.a.v. die be schuldigingen uitgenodigd voor een gesprek. Die „confrontatie" is inmiddels achter de rug. En wat beweert Fronik nu? Niet zij hebben schuld aan al dat ongemak maar de onder-aannemers en de Stedelijke Lichtfabrieken uit Leiden, die zich bij de reconstructiewerkzaamhe den niet precies houden aan de af spraken, waardoor het werk onno dig wordt vertraagd en situaties ontstaan die irritaties kweken. Of ik dat de Zoeterwoudse bevolking maar even wilde mededelen. V@l5i A£ïïnl§*ü,@tr®i<§l(nu onderwerp dat in rubriek past? Bel me dan op. Elke morgen wacht tot tien uur op uw telefoontje Bel 071-144941, toestel 39. DEN HAAG - Het amateur-voetbal pikt een aantal zaken niet langer en is openlijk in opstand gekomen tegen het door de KNVB gevoerde beleid. Een al lang sluimerend on genoegen laaide na de affaire Kno bel al hoog op en heeft er nu mede als gevolg van de NOS-kwestie en de affaire Burgwal toe geleid dat het amateurvoetbal in het weekend een besloten vergadering belegde. Het amateur-voetbal (zaterdag, zondag, alsmede de afdelingen) eist van KNVB-voorzitter Meuleman I een bijzondere bondsvergadering, binnen zes weken te houden. Hoewel de eerstvolgende bonds- i vergadering geprogrammeerd staat voor 11 december wil het amateur voetbal al in een eerder stadium een aantal zaken opgehelderd zien. Het vereiste aantal stemmen (1/3 van het totale aantal bondsafgevaar- digden) om tot een bijzondere bondsvergadering te komen, werd in het weekend gemakkelijk ge haald. Meuleman zelf is allesbe- Galeria-prijs 2000 m: 1. Ohio Cbe (W. Goedhart) 2.43.9 1.22.0, 2. Nor- win, 3. Maja Roodnoot. Niet gestart: Mario en Nina uit Laren. Winn 4,80 pl 6,20 3,90 2,60 kopp 45,20 trio 491,90 Guerche-prijs2000 m: l.O. Lamour (R. Hom) 2.51.4 1.25.7, 2 Oniska, 3. Orlow Eberhof. Niet gestart: Om- ack Buitenzorg. Winn 2,90 pl 1,30 1,50 1,30 kopp 5,70. Gevrev-prijs 2000 m: 1. Nant Bui tenzorg (M. Vergav) 2.42.2 1.21.1, 2. Lettv's Boy, 3. Misto Buitenzorg. Niet gestart: Nachtegaal K. Winn 1.40 pl 1,20 5,20 3,20 kopp 27,80 trio 256.30. Gracav-prijs 1500 m: 1Piotr uit La ren (W van Buytene) 2.10 4 1.26 9,2. Pacemaker W, 3. Pequio. Winn 16,50 pl 3,50 6,80 3.80 kopp 385,10. Gueret-prijs 2440 m: 1. Manus Ha nover (Mej. B. Noordam) 3.21.5 1.22.6,2. Moos Roodnoot, 3. Liberia. Niet gestart: Le Bonheur. Winn 4,90 pl 2,50 3,30 2,40 kopp 65,- trio 545,20. Grand Gerre-prijs 2020 m: 1. Ka- miel (J. Vóórhaar) 2.47.8 1.23.1, 2. j Henri van Wendv, 3. Isnathan. Winn 4,10 pl 1,50 1,20 kopp 3,50. Goumois-prijs 2440 m: 1. Kahinga (G. Dekker) 3.19.2 1.21 6. 2 Maarten D, 3. Lola Hollandia. Winn 41,30 pl 5,80 2,20 2,70 kopp 85,50 trio 2.277,90. Genlis-prijs2020m. l,Otavi(W. van Buytene) 2.48.4 1 24.2', 2. Orange Bowl, 3. Mister Bond. Winn 4,90 pl 3.-3.10 2,10 kopp 9,60. Grignois-prijs 2000 m: 1. Nino Song (J.van Dooveweerd) 2.40.8 1.20.4,2. Kensington. 3. Nevada K Niet ge start: Nanouk en Kobalt Winn 8,40 pl 2,10 4,50 1,50 kopp 235,70 trio 1.331.30 Guetin-prijs 2440 m: 1 Olivia Vo- lann (J. de Wit) 3.29.1 1.26.4,2. Okos, 3 Nanika H Winn 3,80 pl 2.- 1,60 kopp 7,70. Totalisatoromzet: 424.440. halve gelukkig met het initiatief van het amateurvoetbal. De KNVB-voorzitter, die de besloten vergadering op uitnodiging bij woonde: "Ik ben een voorstander van geleidelijkheid. De amateurs hebben echter het recht om een bij zondere vergadering bijeen te roe- De amateursector is met name ge belgd over de wijze waarop het be taalde voetbal er keer op keer in slaagt de naam van de KNVB in diskrediet te brengen. Hoewel de problematiek enkele honderden betaalde spelers betreft, voelen de amateurs zich in de stroom nega tieve publiciteit meer dan 900.000 man sterk persoonlijk aangespro ken, ook nu de sectie betaald voet bal recentelijk op een openlijke breuk met de FBO heeft aange stuurd. Eén van de initiatiefnemers is Herman Feringa, die zegt zich als voorzitter van de Landelijke Bond van Amateurs de laatste maanden enorm te hebben geërgerd. Ferin ga: "We hebben nu als taak om onze grieven kenbaar te maken, het sud dert al veel te lang voort. De KNVB moet met de billen bloot, er moet opheldering komen. Ik noem geen namen, maar laatst kwam er een bestuurder met een zilveren speld naar me toe, die zei zich te schamen dat hij KNVB'er was. Dat is alles zeggend, wij vinden dat het de hoogste tijd wordt, dat daarin ver andering komt". De amateur-voetballers zijn van oordeel dat er in het geschil met de NOS te weinig rekening is gehou den met andere belangen. De re- centelijke publieke acties, om zo lang er geen akkoord tussen de KNVB en de NOS was bereikt de toto/lotto te boycotten, zijn volgens Meuleman: "Ik ben een voorstander van geleidelijkheid" LEIDEN - De nr. 2 geplaatste speelster in het DEB van de dis trictskampioenschappen, Mickey Albers, zal gisteren op het veld van Unicum toen zij begon aan haar partij tegen Meininger uit Nieuw Vennep wel geen ogenblik hebben gedacht dat het zo'n kantje - boord zaak zou worden. Met haar soepele stijl van spelen, haar voor een dame sterk serveren, leek het of de wat tegenvallende start toch geen pro blemen zou opleveren. Dat pakte heel anders uit omdat de represen- tante van het Nieuw Vennepse ten nis zich door de roep, die van haar tegenstandster uitging, niet liet imponeren, haar eigen effectieve spelletje ontplooide met goed lo pen en met goede diep drives. Mic key Albers had het er erg moeilijk mee, verloor de eerste set onthut send met 2-6. nivelleerde de score ook met 6-2, maar moest in de derde set diep in haar arsenaal dui ken om zich te handhaven. 9-7 Ineke van der Meer, kon tegen Maya de Boer-Mulder geen ogen blik haar technisch groter reper toire afdoende in de strijd brengen. Tactisch namelijk maakte Maya de Boer van haar tennismogelijkhe- den een veel effectiever gebruik. De linkse forehand was voortdu rend gevaarlijk, de "duwbackhand "toch niet zo gemakkelijk te bespe len, ook al omdat de lob of de hoge, diepe en vertragende bal vanuit die hoek steeds dreigde. Kortom Maya de Boer kwam weer tot het verve lende, niet steeds ogenstrelend maar wel zeer lastig te bestrijden tennis, dat Ineke van der Meer dwong tot een pijnigende derde set, 4-6, 6-4, 6-3 voor Ineke van der Meer. Bij de heren leverde Peter Pauwels een keurig stukje werk door de technisch bepaald niet tot de mindere spelers behorende, Ton Creyghton in twee sets terug te wij zen. 6-0, 6-4. Vast serveren, een sterke backhand en goed volleren lagen aan deze duidelijke zege ten grondslag. Arnold van der Capel- len, op eigen terrein heel wat mans, klopte gisteren eerst Niels Blokker, 6-4,6-4 en leek daarna tegen Alfred Gelevert op de weg naar de winst met 6-4, 4-2 toen de duisternis ver der spelen onmogelijk maakte. Ge- Ivert zal echter wel een topvorm moeten bezitten om uit deze positie toch winnend tevoorschijn te ko men. Har Meijer had waarschijnlijk op meer tegenstand gerekend van Schouten, een van de betere spelers van Forescate, maar deze kwam pas aan het eind van de tweede set tot de taktiek, die Meijer het meest vreest, de dropshot wanneer daar toe ook maar even de kans toe wordt geboden. Meijer liep niet eens op enkele van die ballen, maar hij is geroutineerd genoeg om een grote voorsprong vast te houden, 6-1, 6-1Bram Madera speelde zich warm tegen Rob Stam, die over igens goede tegenstand bood, 6-4, 6-4, Paul Kallenberg gaf Jaap Kooreman geen schijn van kans, 6-3, 6-1 en Jon Visbeen brak tegen Onno Ruysenaars af op 6-2, 0-3. Een stand, die nog naar beide kan ten voor een winnende voortzetting kansen biedt. In een pittig gemengd dubbel B, waarin de dames Mirjam Mulder en Carolien Heestermans de show sta len, won de Leidse Hout combinatie Mirjam Mulder Frank Bonte van het duo Carolien Hees termans/Marcel de Bakker, 7-6, 6-3. de amateur-leiders een indicatie geweest welk gevaar het Neder landse voetbal loopt bij de onvol wassen houding van de sectie- betaald voetbal. Niet alleen het amateur-voet bal baseert zijn begro ting op de revenuen toto/lotto maar een aantal charitatieve instellingen is eveneens gebaat met een goed functionerend toto/lotto-systeem Zoals 202 sportverenigingen, dit jaar 21,4 miljoen als bijdrage in de kosten van nieuwe accommodaties uit toto/lotto krijgen uitgekeerd. Het amateur-voetbal oordeelt dat het sectiebestuur betaald voetbal met al deze belangen geen rekening heeft gehouden. Feringa: "De si tuatie is te lang onbevredigend ge weest. Binnen zes weken moet die vergadering er komen". GER STOLK DAMMEN - Het Leidsch Damge- nootschap heeft zonder Heems kerk en Kleyn een oefenwedstrijd tegen Damclub Samen Sterk uit Hazerswoude gespeeld. De Leide- naren wonnen met 16-8. DAMMEN - Aanstaande zaterdag organiseert de "Vriendendam- kring" een sneldamtoernooi. Geïn teresseerden kunnen zich opgeven bij Arie Storm, Rembrandtstraat 7, Den Haag. Telefoon 070-323726. VOETBAL - Het Franse oefenelftal heeft gisteren in een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Borussia Monchengladbach met 5-0 gewon nen. De Franse doelpunten werden door Six (2x), Platini, Lacombe en Rocheteau gemaakt. Hebt u geld nodig dan kunt u dat op verschillende manieren lenen. De ABN kan u helpen de juiste keuze te doen. U weet toch dat de rente op een lening fiscaal aftrekbaar Wilt u graag steeds geld achter de hand voor wat extra's, dan is er het ABN Plan-Krediet. Daarbij kunt u desgewenst versneld aflossen en boven dien weer opnemen wat u hebt afgelost. Of gaat het om het opknappen van uw woning? Dan is een Beter Wonen Krediet natuurlijk het besté. Dat gaat tot f 15.000,- en over het aflossen daarvan kunt u maxi maal acht jaar doen. Wilt u geld voor een eigen huis? Dan heeft de ABN voor u een hypotheek. De ABN overlegt graag met u welke manier voor u de beste is. Coupon voor meer informatie Hypotheek ABN Plan-Krediet O Beter Wonen Krediet Ik wil Dhr./M Algemene Bank Nederland De Langeraarse "toren van Pisa".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15