Kamerleden somber gestemd terug uit Sow jet-Unie toegelicht [lM\\\M°gramma\ Nederlands gebaar erg belangrijk Bewijsmateriaal tegen ex-SS'er overstelpend -fV)vsndaag^ MAANDAG 23 AUGUSTUS 1976 Moeder van dissident Boekovski over aanbieden lijst politieke gevangenen DEN HAAG - Het meest onder de indruk van hun bezoek aan de Sowjet-Unie waren de parlementariërs en journalisten van het on derhoud met de moeder van Vladimir Boe kovski. Deze 34-jarige ex-student is al zo'n jaar of vijftien verbonden met de opppositie in de Sovjet-Unie. Hij liep mee met de straatdemonstraties in het begin van de ja ren zestig, werd verscheidene malen gear resteerd en zelfs een keer ingesloten in een psychiatrische inrichtingDat is zo' beetje het ergste wat een Russische dissident kan overkomen, want daarin wordt onder het mom van wetenschappelijke curatieve noodzaak grote willekeur en wreedheid be dreven. Nauwelijks was Boekovski uit de in richting ontslagen of hij schreef er een uitge breid verslag over dat als een witboek over de hele wereld werd verspreid. De reactie van de overheid kwam prompt: „Anti Sowjet-agitatie", luidde het oordeel. Boekovski kreeg er een maximale straf voor: zeven, jaar gevangenis en kamp plus vijf jaar verbanningVan die zeven jaar heeft hij er nu bijna vijf opzitten De vraag is of hi] het einde van deze straftijd zal halenwant door allerlei extra straffen, zoals isolatie, gevolgd door protesten van zijn kant in de vorm van hongerstakingen is zijn lichame lijke toestand erg verzwakt. Boekovski wordt op oudejaarsavond 35 jaar, dan zal zijn moeder wel weer een appel aan de we reldopinie richten in de hoop dat het zal hel pen het lot van haar zoon te verzachten Voor haar was het bezoek dat de Nederlan ders - heel openlijk per officite auto met Rus sische staatschauffeur - aan haar brachten een grote belevenis. Zij sprak onder anderen met journalist Dick Verkijk, een gesprek waaruit hier nu enkele fragmenten volgem. Isoleercel Mevrouw Boekovski: ,Jk kwam op woens dag 18 augustus in Vladimir (een bekende Russische gevangenis) aan. Maar het werd mij niet toegestaan om mijn zoon te zien, hoewel het wel de vastgestelde datum daar voor was. Ik vroeg waarom ik niet werd toe gelaten.De bewaker liet zich toeneen geheim ontvallen. Mijn zoon zou nu in een isoleercel zitten. U weet dat dat een klein kamertje is, erg koud, en je krijgt er bijna niets te eten. Ik vroeg waarom mijn zoon zo gestraft werd. ,Hij wilde u een brief schrijven en die wilde hij op illegale wijze versturen"antwoordde de bewaker. Ik vroeg waarom mijn zoon mij op illegale wijze een brief wilde sturen als hij het recht daarop heeft. Al sinds negen maanden heb ik geen enkel woord van Vla dimir ontvangen. En ook aan mij werd niet de mogelijkheid gegeven om hem te schrijven. De brief die Vladimir aan mij wilde schrijven werd in beslag genomen en de bewaker zei, dat Vla dimir iets had willen schrijven dat niemand mag weten. Het was iets wat men daar doet, het ging er over dat men hem voortdurend straft. Daarom is hij toen in een isoleercel gestopt. Op donderdag 19 augustus heb ik hem toen toch gezienToen ik hem zagben ik bijna in elkaar gezakt. Hij was zo mager, bijna een skelet. Hoe moet ik het zeggen, het was een huid met beenderen,dat is alles. Hij is erg bleek, erg dun, zijn keel is als die van een kind van vier of vijf jaar. Toch was hij erg levendig, zijn ogen zijn le vendig en hij maakt een energieke indruk. Hij is kalm.net als altijd. Zijn moreel is niet gebroken. Ik was erg verdrietig. Na de hon ger die hij geleden heeft is het begrijpelijk dat hij er slecht aan toe is. Ik weet niet hoe veel hij nu weegt. Ik denk erg weinigHij ziet er uit als een klein jongetje. Hij had vroeger forse armen en brede schouders, maar zijn lichaam en gezicht zijn nu heel erg mager geworden" Weet hij dat er uit het buitenland voor hem gepleit is? Mevrouw Boekovski: "Ik heb hem verteld dat drie parlementen aan onze regering vragen over hem hebben gesteld. Maar de bewaak ster d ie er bij zat begon te schreeuwen dat we hierover niet mochten praten en dat ze ons weg zou jagen. Wij mochten alleen praten over naaste familieleden, zei zij". Dankbaarheid "Ik heb mijn zoon ook verteld van de alge mene steun uit het buitenland die er op ge richt is hem weer de vrijheid te hergevenHjj uitte daarover zijn grote dankbaarheid, vooral aan Nederland omdat hij toch van de universiteit van Leiden een uitnodiging heeft gekregen om daar te komen studeren Weet Boekovski van de komst van Amalrik in Nederland? Mevrouw Boekovski: "Ja, dat wist hij".. Is het gebaar van de Nederlandse delegatie, om een lijst met namen van politieke gevan genen aan te bieden aan de autoriteiten, een nuttig gebaar? Mevrouw Boekovski: "Ja, en ik dank de Ne derlandse delegatie hiervoor hartelijk, want dat is heel belangrijk wat ze hier hebben ge daan,en vooral voor mijn zoon. Maar ik ben erg verbaasddat onze vooraanstaande per sonen die lijst niet hebben willen aannemen. Ik begrijp niet hoe ze zoiets hebben kunnen doen. Ik geloof dat het buitenland dit soort pogingen moet voortzetten" - wmm FUtjËP DEN HAAG (SP) - De Nederlandse parlementaire delegatie die, onder leiding van Kamervoorzitter traditionele en met in het kielzog een groep Nederlandse journalisten, een achtdaags bezoek aan de Sowjet-Unie heeft gebracht, is de Russische gastheren wel bijzonder zwaar op de maag geval len. Van meet af aan lieten de Neder landers duidelijk merken, dat zij niet gediend waren van de gebrui kelijke VIP-behandeling die hen wellicht veel officiële gastvrijheid maar daarentegen weinig zinnige gesprekken zou hebben opgele verd. Onze volksvertegenwoordigers, die erg benieuwd waren naar de stand van zaken op diverse omstreden terreinen, met name de positie van de dissidenten, doorbraken gere geld het protocol en vuurden op de hen verwelkomende officials nete lige vragen af, die zonder uitzonder ing de praktische uitvoering van het akkoord van Helsinki tot on derwerp hadden. De vrijheid van meningsuiting dus. De gastheren slaagden er weliswaar in de facade van de tradicitionele Russische gastvrijheid overeind te houden, maar zij reageerden steeds korzeli ger op de provocatieve vragen van Vondeling en de zijnen. Hoogtepunt van deze ontwikkeling was wel de weigering van de heer Zjitsjikov, voorzitter van de Opper ste Sowjet, om afgelopen vrijdag een lijst met namen van Sowjet- burgers aan te nemen die Vonde ling hem aanbood. Het ging om po litieke gevangenen en Joodse Rus sen die niet mogen emigreren, van daar. "Dit is een correcte lijst, die wij van Amnesty International hebben gekregen", liet Vondeling in de gespannen stilte zich ontval len. "Daar hebben wij niets mee te maken. Amnesty erkennen wij niet", antwoordde Zjitsjikov bits, "geeft u die papieren maar aan uw ambassade, dan komt het op de ge bruikelijke manier te bestender plaatse terecht. Ik kan dit beslist niet annemen". Waarna de Russische overheids functionaris onverstoorbaar aan een betoog van een uur lang begon, waarin hij uitlegde hoe de Opperste Sowjet precies werkt. Ook een tweede, laatste poging van Vonde ling om de aandacht te vestigen.op het lot van de dissidenten en de minderheden in de Sowjet-Unie mislukten. Dat wil zeggen: officieel kreeg Vondeling geen been aan de grond. Maar zijn bedoelingen werden in tussen natuurlijk wel feilloos gere gistreerd door de grimmig acte rende gastheren. Toch keerde het Nederlandse ge zelschap nogal somber gestemd te rug, afgelopen zaterdag. Men had 14.000 kilometer afgelegd door dat enorme land, maar overal het hoofd gestoten als het op kernvragen over persoonlijke vrijheid aankwam. De meegereise journalisten, gewan trouwd als ze waren als "opjutters" van de parlementariërs, werden al spoedig apart gehouden en moch ten de officiële gesprekken van Kamerleden deels niet bijwonen. Contact met de "gewone" bevol king was nauwelijks mogelijk, ook omdat er een taalbarrière bestond die alleen door officiële Intourist- gidsen geslecht kon worden. Zon der deze assistentie kon de delega tie in de spaarzame vrije uren dus niet veel meer doen dan ronddolen in een taalkundig vacuum. Het is tenslotte aan een paar Neder landse journalisten te danken ge weest, dat er toch nog een paar niet geprogrammeerde ontmoetingen met heuse dissidenten plaatsvond. Met Sacharov onder andere, die za terdag in een reportage van VA- RA's Jan de Graaff op de tv te zien is geweest. En met Toertsjin, de man die Amnesty International in Rusland vertegenwoordigt en nu dus, sinds de confrontatie- Zjitsjikov, weet dat hij in officiële Russische ogen althans helemaal niets vertegenwoordigt. Kamervoorzitter Vondeling aan het woord tijdens de persconferentie zaterdag op Schiphol na de terugkeer van de Nederlandse parlementaire delegatie uit de Sowjet-Unie. Rechts fluistert een tolk het gesprokene in het oor van de Russische ambassadeur in ons land, de heer Romanov die de uitlatingen van Vondeling kennelijk niet J ERUZALEM (SP) - Het tot dusver verzamelde bewijsmateriaal tegen de Nederlandse ex-SS'er Johannes L. is volgens de twee Nederlandse politiefunctionarissen die een week geleden voor het verhoor van getuigen naar Israël zijn gekomen ruim voldoende voor de Neder landse rechter om de Nederlandse oorlogsmisdadiger tot levenslange gevangenisstraf te veroordelen. De Israëlische politie-officier Urbach die het onderzoek in de zaak-L. in Israël leidt en al twaalf jaar lang een dossier over het kamp Bobrinsk heeft bijgehouden, heeft een boekje opengedaan over de gru weldaden die L. in dat kamp heeft gepleegd. L. was praktisch van het begin af aan bij de bewaking van de jonge Pools-Joodse dwangarbeiders in het kamp Bobruisk betrokken. In mei 1942 organiseerden de Duitsers het eerste transport van 1500 Joodse jongens uit het ghetto van Warschau naar Brobruisk. Deze jongens, waarvan de meesten der tien tot zeventien jaar oud waren, werden opgepakt terwijl zij buiten het ghetto naar voedsel liepen te zoeken Na een week gevangen schap in Warschau werden zij naar het kamp in de bossen bij de stad Bobrinsk in Wit-Rusland doorge stuurd. Een week later volgden het tweede en laatste transport van nog eens vijfhonderd tot zeshonderd jonge ren. Vijftig jongens moesten voor de Duitsers in de stad werken waar zij tenminste redelijk voedsel en behoorlijke kleding kregen. Deze vijftig hebben de oorlog overleefd. Na veertien maanden waren van de overige tweeduizend jongeren in augustus 1943 toen het kamp Bo bruisk werd gesloten nog slechts 41 jongens in leven. L. kan recht streeks verantwoordelijk worden gesteld voor de dood van vijftig tot tachtig jonge gevangenen. Uit de getuigenverklaringen blijkt dat L. op eigen houtje moorden heeft gepleegd zonder dat hij daar toe opdracht had gekregen. Nadat hij de eerste twee dagen na zijn ar restatie in Roermond had gezwe gen heeft L. inmiddels bekend dat hij vijftig tot tachtig Joden heeft HEERLEN - Een grote chaos ont stond zaterdag in Heerlen na het opblazen van de 130 meter lange schoorsteen van de vroegere Oranje NassaumijnenDe Lange Jan" kwam namelijk niet op het ge plande open industrieterrein te recht maar viel de verkeerde kant op. Hij vernielde een kantoorge bouw en beschadigde enkele wo ningen. Persoonlijke ongelukken deen zich niet voor omdat de huizen in de omgeving van de Lange Jan waren ontruimd. Diverse panden liepen glasschade op. In een groot gedeelte van Heerlen viel bovendien de elektrische stroom uit omdat de schoorsteen ook een transformator huisje trof. Voor de val van de schoorsteen bestond grote belang stelling. Duizenden toeschouwers waren getuige van het opblazen. Zij veroorzaakten later een grote ver keerschaos die nog verergerd werd doordat de gevelde schoorsteen pre cies de toegangsweg naar de stad vanuit Sittard volledig versperde. Over de oorzaak van de foutieve val is nog niets bekend. De zaak zal op hoog technisch niveau worden uit gezocht, aldus een woordvoerder van de Heerlense politie. gedood. Naar zijn zeggen pleegde hij die moorden uit medelijden met zieke gevangenen die niet naar hun werk konden gaan. In plaats van de humane gevangenbewaarder L. heeft politieman Urbach uit de ver horen van ooggetuigen het beeld gekregen van een "bloeddorstige sadist die misschien nog wel erger was dan de kampcommandant, de officier van de SS Aikhof Volgens de getuigen nam L. een houding aan alsof hij definitief met de jongens wilde afrekenen. L. draagt een zware verantwoorde lijkheid voor de dood van vele jon gens uit dit kamp, is de conclusie van de Israëlische politieman Ur bach. Het kamp Bobruisk werd in augustus '43 geëvacueerd omdat het te dicht bij de frontlijn kwam te liggen en de 41 overlevende jon gens werden op transport naar het Westen gesteld L. werd aan het eind van de oorlog door de Engel sen gevangen genomen die in hem niets anders dan een onbeteke nende SS'er zagen. De acht Israëli sche ooggetuigen die hem in Bo bruisk hebben meegemaakt zullen tijdens het proces tegen L. de ware omvang van de door hem ge pleegde oorlogsmisdaden aan het licht brengen. Opzienbarende kunstdiefstal in Bilthoven BILTHOVEN (ANP) - Bij de Bil- thovense bonthandelaar Ch. Chio- takis is, naar zaterdag bekend is geworden, donderdagavond voor ruim een miljoen aan kunst en an tiek gestolen. Van de daders ont breekt tot nu toe elk spoor volgens de politie. Er worden een aantal zeventiende eeuwse schilderijen vermist waar onder een aan Rembrandt toege schreven schilderij voorstellende Joseph en de vrouw van Potifar. Daarnaast een aan Gerard Dou - toegeschreven werk. De inbrekers hebben zich ook drie antieke klokken toegeëigend plus een groot aantal zilveren beelden, met edelstenen bezette sieraden en een flink aantal snuif- en tabaksdo- Volgens de politie moeten de da ders op de hoogte zijn geweest van de afwezigheid van het gezin op die avond. De inbrekers zijn door een slaapkamerraam het huis binnen gekomen. NEDERLAND I 18.45 - TV-informatie voor Surinaamse Nederlanders (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - De Toppop Express (AVRO) 19.55 - 25 jaar AVRO Amusement (1) (AVRO) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - 25 jaar AVRO Amusement (2) (AVRO) 23.00 - Symbiose 23.04 - Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 - Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - Run, Joe, run (TROS) 19.30 - Doctor Who (TROS) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - Pepper (TROS) 21.15 - O moeder, wat is het heet (TROS) 21.45 - Aktua TV (TROS) 22.30 - Bob Hope's Jubileumshow (1) (TROS) 23.20 - Journaal (NOS) Grote flauwte op de buis dit weekeinde, ingeblikt voer met als slap hoogtepunt het begin van het nieuwe voetbalseizoen. De bal was nog steeds rond, al hoewel de eerste beelden die Studio Sport verschafte van het vaderlands voetbal, de wed strijd MVV-SW, van erbarme lijke kwaliteit was. Voor de rest schijnt het programma vastge roest te zitten aan de oude for mule, niets is er nieuw, alles zo versleten door eindeloze herha ling dat zelfs het dynamische wat soms in sportgebeurtenis sen kan zitten wordt doodges lagen door de uitgekouwde manier van presenteren. Zelfs de meest progressieve onder de scheidsrechters moet modig naar de kapper omdat zijn coupe niet meer past bij zijn moderne pakje. Geen sensatie dus bij het "opwindend" sport gebeuren, maar ook geen sensa tie bij KRO's Brandpunt, ad in terim gepresenteerd zaterdaga vond door een moeilijk te vol gen Willibrord. Ook daar grote tlauwte. De flitsende medewer kers zijn zeker met vakantie, want dit keer moesten we ge noegen nemen met een aange kochte reportage van de Franse televisie - overigens geen slechte - over Libanon, waar de kinderen zoals altijd weer de rekening van de oorlog gepre senteerd krijgen, en een repor tage gemaakt door VARA- collega's over het bezoek van Nederlandse parlementariërs aan de Sowjet-Unie. Weliswaar zagen we nog even KRO's eigen Frans Andriessen in beeld, maar het woord voerde de heer Vondeling, die met zijn delega tie dapper geprobeerd heeft de Russen duidelijk te maken dat we hier de ontwikkelingen in de Sowjet-Unie scherp in het oog houden, zeker waar het gaat om dissidenten. Pittiger was de eigen bijdrage van Brandpunt, een reportage overeen Chileense toneelgroep, die aangrijpend duidelijk wist te maken wat er aan de hand is in Chili na de val van Allende. Zowel de AVRO als de TROS blikt vanavond terug op de tv. Zo is het AVRO-programma, te beginnen om 1935 en te eindigen om 23.00 uur op Nederland I, gewijd aan "25 jaar AVRO- Televisieamusement"een terugblik op het door de AVRO gele verde amusement van de afgelopen 25 jaar. In een combinatie van zwartIwit-opnamen is een aantal illus traties te zien over de jaren 1951 tot en met 1956. Na deze intro ductie passeren de amusementbrengers van de jaren vijftig de rij. Enkele voorbeelden: Henri Salvador (1957), Toon Hermans en Johnny Ray (1958) en Les Compagnons de la Chanson 1959). De jaren zestig worden vertegenwoordigd door achtereenvol gens Lou van Burg als spelleider in "Een kwartje per seconde", Annie Cordy, Jacques Brei, Sven AsmussenlUlrik Neumann, Wim Kan/Corry Vonk, het spel Hou je aan je woord", de aktie "Open Het Dorp" Zizi Jeanmaire. Marcel Amont, Johnny en Rijk, Danny Kaye. Willy en Willeke Alberti, Aznavour, Willy Walden/Piet Muyselaar, The Supremes en nogmaals Toon Her mans. Voor de jaren zeventig draven op: Herman van Veen, Henk Elsink. Gilbert O Sullivan, De Mounties, Liesbeth ListSeth Gaaikema en Kamahl. De terugblik van de TROSom 2230 uur op Nederland II, is van internationale aard. Inde serie tv-shows,die deze omroep van de zomer op het scherm brengt, wordt ditmaal een door de NBC vervaardigde hommage uitgezonden aan de komiek Bob Hope, die vorig jaar 25 jaar tv-shows achter de rug had. NBC maakte een keuze uit deze shows en laat achtereenvolgensin zowel kleur als zwartIwit, mensen als Dinah Shore, Lee MarvinPerry Como, Olivia Newton John, John Denver en Barbara Streisand opdra- MAANDAG 23 AUGUSTUS HILVERSUM I 18.00 (S) Wij hebben een woord voor de wereld, gewijde muziek. 18.30 Nws. 18.41 (S) Grammofoonmuziek en mede delingen. 18.45 (S) De Trekvogels. 19.00 (S) Ronduit, muzikaal informatief pro gramma voor de jeugd. 19.40 <S) Bijbels perspectief, bijbelstudie. 20.00 (S) Or gelbespeling. 20.15 (S) Achter de horizon van het zomergebeuren. 21.40 EO met terdaad 21.45 (S) Avondoverdenking. NOS 22.00 Voor blinden en slechtzien den. 22.15 (S) The Singers Unlimited. 22.30 Nws. NCRV 22.40 Hier en Nu. Veronica 22.55 (S) 3600 Seconden mu ziek en informatie. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM U 18.00 Nws. 18.11 (S) Hier en Nu met aan- sl.: Makro: sociaal-economische rubriek. 18.40 (S) Koninklijke Militaire Kapel. 19.10 (S) Muziek in uw straatje. 19.25 (S) Een, twee, uit de maat: programma over onderwijs en opvoeding. 19.45 (S) Met uw instemming: het lied van de week. 20.00 Nws. 20.05 (S) Amsterdams Kame rorkest met solisten: klassieke muziek. 21 10 (S) Declamatrice met instrumen taal ensemble klassieke muziek. 21.35 (S) Literama: literaire kroniek. 22.10 (S) Poèrama: poézieprogramma. 22.39 (S) Als de dood, hoorspel. NOS: 23.00 (S) Met het oog op luisteren, met om 23 05 Aktualiteitenoverzicht Radio-TV; 23.20 Den Haag vandaag; 23.52 Even ontspan nen voor het slapen gaan. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS' 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal AVRO: 19.02 Let's twist again. 20.00 Radiojournaal. 20.02 (S) Su perclean Dreammachine. 21.02 (S) De Negen-uur-Jazz-show. 22 02 Radiojour naal. 22.05 (S) Blues, ballads and Beat. 22 55 Med. '3.02 (S) Candlelight-show (0.02-0.05 Radiojournaal). EO. 1.02-7.00 True light DINSDAG 24 AUGUSTUS HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Dag met een gaatje (7.30 Nws 7 41-7.55 Radiojourn 8.30 Nws. 9.36 Gym. voor de huisvrouw. 8 45 Progr overz. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) De platenkeuze van Willem Strietman. 10.00 Radio Lawaaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. 10.30 Nws. 10.33 Radiojourn. 10.35 Arbeidsvitami nen, vervolg 11.30 (S) Rondom twaalf. (11.55 Beursber.) 12.26 Med. voor land en tuinbouw 12.30 Nws. 1241 Radio journ. 13.00 Knipperlicht. 13.25 'n Mid dagje AVRO <15 30 Nws. 15.33-15.40 Ra diojourn.) Overheidsvoorlichting 17 20 Antillenrkoniek 17.30 Nws 17.32 Radio- 17.50 (S) Muzikaal gemotiveerd. Aubade. 9.00 Ballon. (9.35 Waterst. 11.00 Nws.). 11 30 Ouder worden we allemaal. 12.00 Zomer '76. Overheidsvoorlichting 12.49 Mens en samenleving. KRO: 13.00 Nws. 13.11 Echo magaz. 13.40 Een mens als ju- 14 00 Beethoven en Brahms. 15.00 Uit het operette-album. 16.00 Nws. 16 03 Het muzikale spreekuur van Fons Disch. 7.00 (S) De hutsgeftlutste kinderspelen HILVERSUM Hl VARA: 7.02 (S) Gesodemeurders. 9.03 (S) Pep-op-drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld, (tussen 12 00 en 14.00 Dingen van de dag). 12.03 (S) VARA's zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-top-20 en de Tip-LP (Tussen 17.00 en 18.00 Dingen van de dag). 17.03 (S) Alfred Lagarde. HILVERSUM IV TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Capriccio. 9.00 A-aalf 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte klassieke tien 13.30 (S) Koren en korpsen 1400 Nws 1402 Aktua- special. 14.30 (S) Om de kunst. 15.00- 17.00 (S) Belcantorium. DUITSE TV MAANDAG 23 AUGUSTUS Duitsland I 17.55-18.00 Joum. (Reg progr.' NDR 18.00 Sportjoum 18.30 Akt. 18.45 Zand mannetje. 18.55 Nordschau mag. 19.26 Der Anklager, tv-serie. 19.59 Program- maoverz. WDR: 18.00 Nws. uit Noordrijnland-Westfalen. 18.05 Die As- sistenzaerzte, tv-serie. Aansl.: Kem schoner Land, serie. 19.15 Akt. 19.45 Spiel urn 4tel vor 8' Detektiv Harvey, tv- serie). 20.00 Journaal en weerber 20.15 Panorama, inf. progr. 21 00 Die Mon- tagsmaler, spelprogr. 21.45 Ivan Illichs kritiek op de industriemaatschappij, re portage. 22.30-22.50 Joum., komm. en Duitsland 17 00 Joum. 17.10 Die Schnapphahne, tv-serie. 17.35 Akt. en muz. 18 20 Das neue Land, tv-serie 18 55 Mainzelmann- chen, tv-serie. 19.00 Joum. 19.30 Aus Forschung und Technik, inf. progr. 20.15 Gezondheidsmagazine. 21.00 Joum. 21.15 Die Ansiedlung, tv-serie. 23.20 BELGISCHE TV MAANDAG 23 AUGUSTUS Belgie-Nederlands 18 55 Barbapapa. 19 00 Klein, klein kleu tertje 19.15 Sporttribune 19.39 Med. en weerber. 19.45 Journ 20 15 Spelprogr Little Fauss and Big Halsey, speelfilm. 22.50-23.00 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 5