"Als er nu nog niets gebeurt, gaan we door" Actief in vrije tijd De Ark zit nog steeds in geld zorgen Taptade in Leidse Groenoordhal MAANDAG 23 AUGUSTUS 1976 Ouders Marnix van St. Aldegondeschool: voeren. We willen dat mevrouw Serdijn terugkomt". Slachtoffer De Marnix van St. Aldegonde school is zoals vele andere scho len in het land het slachtoffer ge worden van de bezuinigings maatregelen van minister Van Kemenadé Op grond van het aan tal leerlingen dat de school dit ka lenderjaar telde - 147 - moest er één van de zeven leerkrachten worden ontslagen. Dit terwijl de school voor de eerste klas het komend schooljaar een enorme aanmelding heeft gekregen van 54 leerlingen en nu in totaal 172 leerlingen telt. Schoolhoofd Gaaykema: "De dag vóór de eer ste schooldag 's avonds om half zes kreeg ik een telefoontje dat mevrouw Serdijn moest worden ontslagen. De volgende dag stonden alle kinderen voor de deur. Dat is toch geen stijl". Het gevolg van het telefoontje, waarop volgens Gaaykema nog steéds geen schriftelijke bevesti ging is gekomen, was dat me vrouw Serdijn inderdaad van school verdween en dat er bo vendien twee combinatieklassen - drie-vier en vier-vijf - moesten worden gevormd. Een situatie waar ook de ouders ernstig be zwaar tegen maken. De heer Steenbergen, secretaris van de oudercommissie, zegt: "Deze school is een stimulerings- school en dat betekent dat de kinderen hier meer aandacht no dig hebben. Met die combinatie klassen, kunnen de kinderen zich niet concentreren en ook de leer krachten gaan er aan kapot". Schoolhoofd Gaaykema: "In de derde klas, waar dus nu met combinatieklassen gewerkt moet worden, zitten so-wie-so al acht probleemgevallen. Drie buiten landse kinderen en drie kinderen met gedragsmoeilijkheden en dan nog twee andere kinderen die extra aandacht nodig hebben. Je krijgt nu een situatie waarin je die aandacht nooit kan geven". Volgens Gaaykema, die met zijn collega's overigens officieel niets van de actie afwist, vraagt een stimuleringsschool als de Marnix LEIDEN - Bebouwing van de StevenhoQespolder (het Leidse ge bied dat grenst aan de Voorscho- tense nieuwbouwijk Noord- Hofland) is ongewenst en onnodig Dat zegt de werkgroep stadsont wikkeling van de drie partijen PPR, PSP en D'66. Zij geeft daar mee een mening, die ongetwijfeld wordt gedeeld door de raadsfrac ties van deze partijen. Omdat twee leden van de werkgroep ook in de raad zitten: Beijen (PPR) en Van de Zande (PSP). Maar ook omdat al lang bekend is, dat de enige D'66'er in de raad wethouder Oosterman er een uitgesproken tegenstander van is om de polder bij de Rijndijk aan te tasten. Vervolg van pag. 1 Ouders kijken naar het spandoek dat vanochtend aan de pui van het schoolge bouw werd bevestigd. Tot op loopjes kwam het evenwel niet. LEIDEN - Het clubhuis „De Vro lijke Ark" heeft nog steeds geldzorgen, ondanks de suc cesvolle actie die de Ark eind januari in samenwerking met Hot House House organiseerde. Het onderkomen aan de Pie- terskerkchoorsteeg moest no dig worden opgeknapt, er was achterstallig onderhoud, de brandweer kreeg bezwaren en de ruimten moesten meer wor den afgestemd op de activitei ten die het clubhuis organi seerde. Om dat allemaal in orde te ma ken was f75.000,- nodig. De be langrijkste subsidiegevers, het Rijk en de gemeente Leiden, .wildé voor de verbouwing niet betalen. Hetr werk werd echter toch uitgevoerd, vandaar dat het clubhuis het komende sei zoen wat strak in de broek is komen te zitten. In de Ark werken vier fullti mers en een parttime kracht. Daarnaast is er jaarlijks een sta- gière van de Sociale Academie en werkt er iemand in het kader van de regeling voor jeugd werklozen. Een aanvraag bij de Dienst Sociale Werkvoorzie ning voor een WSW-er loopt nog. De Ark werkt met een groot aantal vrijwilligers en voorts met enkele per uur be taalde krachten, die een cursus leiden. Het clubhuis richt zich op bewoners van de Academie - Pieters- en Tuinstadwijk en het Levendaal, maar heeft een dui delijke functie voor de hele binnenstad. Er worden activiteiten georga- niseerd voor alle leeftijdscate gorieën. Er is een kinderpro gramma voor de leeftijd van vier tot zes jaar, waarin opge nomen een toneelclub, een in stuif, sportdagen, kampen en een middag voor de kinderen uit de Pieterswijk. Voor tieners is er een creativiteitsgroep, een soos en een koffiebar. Speciaal voor werkende jongeren wordt onder 'meer de sleutelclub ge houden, waarin aan bromfiet sen gesleuteld kan Worden en waarin wellicht skelters ge bouwd gaan worden. Volwas senen kunnen terecht op een heupweven en een cursus bui tenlands koken. Ook voor 65- plussers zijn er programmaon derdelen. Komende woensdag wordt in de Ark informatie ge geven over het nieuwe seizoen. Dat gebeurt vanaf twee uur.De clubhuisleiding heeft boven dien een folder opgesteld, waarin alle activiteiten worden toegelicht en d ie iedereen gratis kan afhalen. Clubhuis De Vrolijke Ark, Pie- terskerkchoorsteeg 15, TELE FOON 123271. Werner Kooistra (10) won Leidse jeugdviswedstrijd van St. Aldegondeschool om een klassegemiddelde van hooguit 25 a 26 leerlingen. Er zijn nu 172 leer lingen, dus dat betekent zeven leerkrachten. Niettemin besloot het ministerie om op het totaal aantal leerlingen per januari '76 af te gaan en concludeerde dat er een zevende leerkracht, die spe ciaal in het kader van een rege ling voor stimuleringsscholen was aangetrokken, moest ver dwijnen. Gaaykema- "Er werken hier mensen die helemaal met hun hart bij de kinderen zijn. Die bereid zijn om dubbele werktij den te maken. Als je dan zo werkt, dan heb je het gevoel dat je van bovenaf een trap krijgt. Twee jaar werk wordt in één klap terugged raaid". LEIDEN - LPV "De Snelvlieger" vloog met 348 duiven vanaf Duffel. De uitslag was: 1,2.5.6.7 M de Lange en Zn 3.8.10 Comb. Montanje 4 A. Compier, 9. A. Bink. PV de LPC vloog met oude en jonge dui ven vanaf Tilburg. De uitslag: 1, 7 P. de Haas, 2, 4. 8 P. Landesbergen, 3 G. v. Stein,5 P Groenendijk, 6.9 J.Staffeleu, 10 N. de Groot. Ook werd gevlogen op Orleans. Uitslag 1. W v. d. Hoogt. 2. P Groenendijk, 3. W. Onstenk, 4,5,6,7,9 10 N. de Groot, 8. J. Groenendijk. PV "Leiderdorp" vloog met 260 duiven vanaf Tilburg. De uitslag was: 1. W. de Roode, 2,8, 10 J v. Laar, 3. B. v. Mil, 4. M. Reijerse, 5. H. Flippo. 6. G. v. Velzen, 7. W de Haas, 9. R. G. Slikkerveer. PV "De Sleutelstad" vloog op Orleans. De uitslag: 1,2,3,4, 5,8 C. v. d. Nieuwen- dijk, 6 T. Platteel, 7 Comb. Berk-Flippo. 9 A. v. d. Dop en Zn. 10. W. v. d. Nieu- wendyk. Het standpunt van Oosterman en zijn partij kan in politieke zin ver regaande consequenties hebben. Het handjevol leden van D'66, dat aan de lokale politiek bijdraagt is geneigd om van het meningsver schil tussen hun partij en de PvdA over de Stevenshofpolder een breekpunt te maken. Binnen de PvdA is een stroming, onder aan voering van met name wethouder Verboom (Volkshuisvesting), die het volbouwen van de Stevenshof polder als een onvermijdbare aan gelegenheid beschouwt. In de volkshuisvestingsnota van B. en W., die vanavond op een informa tieve bijeenkomst in het stadhuis wordt toegelicht is bouwen van een paar duizend woningen in dit ge bied een uitgangspunt. Let wel: van de grootst mogelijke meerderheid in het college. Wethouder Ooster man staat daar als kleinst mogelijke minderheid tegenover. Er zijn in het verleden meer botsin gen geweest tussen de PvdA en haar progressieve partners (PPR en D'66 vormen éen fractie) in het pro gramcollege van wethouders. Eer der dit jaar besloten de ledenverga deringen van zowel PPR als D'66 om het programcollege toch te blij ven steunen. Maar al bij die gele genheid nam D'66 het standpunt, dat van de kwestie- Stevenshofpolder een hard punt zou worden gemaakt. Daarmee is de positie van wethouder Ooster man uiterst wankel geworden. De ledenvergaderingen van D'66 ple gen geen volle zalen te trekken Gewoonlijk komen er minder dan tien mensen. Daaronder zijn er le den te vinden, die al lang genoeg hebben van de samenwerking met de PvdA. De Stevenshofpolder is bovendien een aantrekkelijk breekpunt. Oosterman kan ver trekken als de kampioen van het groen. Het is de vraag of hij een breuk zo diep zou betreuren. Hij maakt steeds minder de indruk zich erg prettig te voelen op een wethouder szetel. Een recente beslissing van hem, om met vertegenwoordigers van de pers uitsluitend via de amb tenaren van Bureau Voorlichting te LEIDEN - De Visclub RMM hield een wedstrijd bij de dne molens. De uitslag: l .J. Sierat 2730 gr. 2. C. Bos 2030 gr. 3. C. de Haas 1980 gr. 4. Th. Veldhuis 1695 gr. 5. J. Filippo 1550 gr. 6. J. Beij 1230 gr. 7. H. de Wetering 1180 gr. 8. A. Fietert 1130 gr. 9. K. v. Eijgen 1000 gr. 10. J. Boot 995 De Gulden Voorn viste de zevende wed strijd op de Kaag. De vangst was matig. De uitslag: 1 F. Smit 5700 gr (60 st.), 2 H. v. .Alphen sr. 3040 (25), 3. J. Schouten 2990 (24), 4. G. Harland 2260 (15). 5. H. v. Alphen jr. 2060 (16), 6. B. Velthuyzen 1640 (10), 7. H. Schouten 1600 (11), 8 J. v. d. Mey 780 (11). 9. M Hoogkamer 630 (3), 10. W. Lardee 620 (6). Een deel van de 160 hengelaar- tjes.die zaterdag deelnamen aan de Leidse jeugdviswedstrijd. de Boer (13) 12. Paul van Ulden (11) 14 st. 13. Rob v.d. Kaav (12) 14 st. 14. John Kluts (13) 14 st. 15. Peter Holswilder (14) 14 st. 16. Wim Kan bier (14) 14 st. 17 Bennie Duives- teijn (11) 13 st. 18. Mart v.d. Meyde (13) 13 st. 19. Marcel Roggeveen (11) 12 st. 20. Koos Vermond (12) 12 st. daarvan een symptoom De PPR is wat voorzichtiger ge worden met het proclameren van harde eisen. Fractieleider Beijen krijgt het woord breken niet over de lippen als de Stevenshofpolder ter sprake komt, hoewel hij, als lid van de werkgroep stadsontwikkeling, fel gekant is tegen bebouwing ervan. Niet alleen omdat er een polder ver loren dreigt te gaan, maar ook om dat de ambtelijke en bestuurlijke mankracht die voor de ontwikke ling van Stevenshof moet worden ingezet, wel eens ten koste van de binnenstad zou kunnen gaan. Beijen heeft al eerder - in ledenver gaderingen van zijn partij - de sa menwerking met de PvdA met verve verdedigd. Het is niet waar schijnlijk dat hij ditmaal wel de steun van zijn partij aan het pro gramcollege op de tocht wil zetten. Niettemin is er om een andere kwestie wel recentelijk irritatie ontstaan bij de PPR over de PvdA. Welk gevoelen ook ditmaal wordt gedeeld door wethouder Ooster man. Het gaat om het verzet van enkele raadsleden van de socialisti sche fractie, met name Höppener en Marie-Anne Koning tegen de wijze waarop de psychiatrische in richting Endegeest volgens de voorstellen van B en W verbouwd zal worden. De tegenstand van dit tweetal dreigt andermaal de broze verhouding tussen "stadhuis" en Endegeest te vertroebelen. En dat is iets waar Oosterman, na de moei zame benoemingsprocedure rond directeur Mojet, allerminst be hoefte aan heeft. Maar waar met name het PPR- raadslid Van Oosten zich over heeft opgewonden is het feit, dat het tweetal PvdA-raadsleden in zijn pogingen om het beleid op Ende geest "om te buigen" of wat het ook mag zijn, nauwelijks enig contact heeft gezocht met de progressieve collegepartners. Op initiatief van Höppener en Koning komt de ver- bouwing van een drietal paviljoens van Endegeest vanavond in een commissievergadering andermaal ter sprake. Hoewel de gemeente raad afgelopen maandag louter door tijdgebrek nog niet aan dit punt was toegekomen. Oosterman heeft al laten weten er niets voor te voelen om in de plannen voor En degeest ook maar enige wijziging aan te brengen. LEIDEN - Vanochtend in alle vroegte hingen drie moeders een spandoek aan de pui van de Marnix van St. Aldegonde school om de aandacht te vestigen op de situatie waarin de school terecht is gekomen nu de zevende leerkracht me vrouw Serdijn is ontslagen. Op het spandoek stond: "De ouders protesteren met kracht. Alle kinderen een vrije dag. Onze juf moet vlug terug". Vorige week gingen er onder de ouders al stemmen op om een wilde staking te organiseren. Maar de oudercoihmissie wilde daar niet aan. Mevrouw Van Heu- zen, penningmeesteresse van de oudercommissie, vanochtend: "Wij hebben toen gezegd: laten we dat nou niet doen, laten we het dan met z'n allen organiseren. Want wij wilden geen rel, omdat dat ten koste zou gaan van de kinderen. We zijn toen alle ouders langsgegaan om te vragen of ze hun kind een dag thuis wilden houden. En alle ouders hebben daarin toegestemd". Niet alle ouders waren overigens bereid om aan deze actie mee te doen. Eén ouderpaar - Jehova's Getuigen - kon zich om geloofs redenen niet aan de wet onttrek ken en besloot zijn kind naar school te laten gaan. Vanochtend kwam de vader dat op school ver tellen, maar hij voegde er direct aan toe dat hij wel achter het doel van de actie stond. Het hoofd van de school, de heer Gaaykema, die zei de opstelling van de ouders beslist te respecteren, gaf vervol gens, gebruikmakend van een bijzondere regeling, het kind een dag verlof. De actie van de ouders zou over igens slechts één dag duren. Morgen gaan de kinderen dus weer normaal naar school. Me vrouw Van Heuzen: "Maar als er na deze actie niets gebeurt, dan gaan we gewoon door met actie- In clubhuis "De Vrolijke Ark" werken behalve enkele vaste krachten, ook veel vrijwilligers. jr) 27 stuks (kampioen klasse 10,11, 12 jaar), 2. Ron Klein 14 jr) 22 stuks (kampioen klasse 13,14,15 jaar), 3. Jan Janssen (14) 21 stuks, 4. Johan Schouten (13) 20 st. 5. Nancy Klein (10) 20 st. 6. Rocco Epskamp (14) 20 st. 9. Martin Frolich (13) 18 st. 10 Rene Schouten (10) 15 st. 11. Martin LEIDEN - Hoe populair de presentator van AVRO's Top Pop. Ad Visser, op dit ogenblik is, bleek zaterdag in Leiden. De jeugd dromde samen op de Breestraat waar de hitgevoelige Ad het nieuwe Leidse filiaal van Foxy Fashion opende. Bij het uitdelen van posters en ander reclamemateriaal werd hij bedolven onder de belang stellende jeugd. LEIDEN - In de Groenoordhal wordt op zaterdagavond 6 novem ber Taptade georganiseerd, een muziekshow, waaraan wordt deel genomen door zeven muziekkorp sen en vijf mqjorettepeletons. Tap tade wordt geopend door burge meester Vis en gepresenteerd door Alice Oppenheim. De muziekshow, die op niet- commercië.e basis door een aantal Leidenaren wordt georganiseerd en die onder meer wordt gespon sord door Eimert Teekens, bestaat uit twee onderdelen. Om tien over zeven wordt begonnen met het voorprogramma, verzorgd door de Leidse Katholieke Harmoniekapel en vier majorettegroepen, waarna het hoofdprogramma, ingeluid door een openingswoord van bur gemeester Vis, aanvangt. Daarin treden op het Tamboer Jachthoorn en Trompettercorps MCC uit Laren, de drum- en Show Fanfare Advendo uit Sneek, de Rijnmond Band uit Schiedam, K en G uit Leiden, de Mannierskapel met de Tamboer en Pijpers van het korps Mariniers uit Rotterdam en de Doedelzakband Beatrix uit Hil versum. Daarnaast is er een eerste optreden van de majorettegroep Fourty Four Degrees uit Leiden. Alle deelnemende korpsen zijn zo wel nationaal als internationaal be kend en gewaardeerd op muziek festivals en concours. Ze treden op in een door de Rijnsburgse Flora versierde Groenoordhal. De kaartverkoop voor Taptade (plaatsbewijzen kosten f 7.50) be gint tijdens de Leidato- huishoudbeurs, waar de organisa tie van Taptade een informaties tand heeft ingericht. LEIDEN - Honderdzestig hengelaartjes-in-de-dop vormden zaterdagochtend een kleurig lint langs de Witte Singel. Het waren de deelnemertjes aan de langzamer hand traditioneel geworden jeugd viswedstrijd georganiseerd door de Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken. In leeftijd variërend van tien tot en met vijftien en in ervaring van de eerste schuchtere pogingen tot een geroutineerd hengelaarschap. Van die door knede sportvisserijkunde gaf bij voorbeeld de 10-jarige Werner Kooistra blijk. Met de regelmaat van de klok haalde hij visjes naar de oppervlakte aan zijn met rode made geaasde haak. Niet iedere deelne mer ging het zo voor de wind. Zo was er een jongetje, dat nog voor het startschot was gegeven, al op zijn buik in het gras lag, terwijl zijn vader verwoede pogingen deed om het haakje uit de broek van het vis sertje te peuteren. Groot was ook de variatie in hengelmateriaal. Er wa ren hengels bij die met de kwalifi catie boomtak nog ruim gewaar deerd waren, maar er waren ook deelnemertjes, die naast de gehan teerde nog een tweede exemplaar klaar hadden liggen, wanneer het haakje per ongeluk zou worden verspeeld. Alles verliep in goede harmonie, al zijn er nog altijd va ders, die hun kinderen geen onbe zorgd uurtje vissen gunnen. Voort durend instruerend hoe en waar er gevist moet worden zorgen ze er voor dat een stukje spontaniteit verloren gaat. Een vader maakte het zelfs zo bont, dat hu door de wedstrijdleiding officieel gewaar schuwd moest worden om zich niet in de visstrijd te mengen. Hoewel de vangst over het geheel genomen iets geringer was dan vo rig jaar werden er toch heel wat vis sen aan de haak geslagen. De ein duitslag was: 1. Werner Kooistra (10

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3