PSV met neus op de feiten gedrukt Magere zege van Ajax op De Graafsclian VOETBAL EXTRA ISRAEL UIT BOND GESTOTEN SPORTTOTO LOTTO PAGINA 10 SPORT SPORT SPORT I SPORT H SPORT H SPORT SPORT (0-1), 38. Van der Pas 0-1. Scheidsrechter: Jonker, toe schouwers: 4500. Ajax-De Graafschap 1-0 (0-0). 56. Geels 1-0. Scheidsrechter Vervoort, toeschouwers: 9500. FC Twente-FC Amsterdam 4-0 (2-0). 33. Mühren (strafschop) 1-0, 38. Mühren 2-0, 49. Gritter 3-0, 57. Mühren 4-0. Scheids rechter De Bruin, toeschou wers 12.000. Eindhoven-PSV 2-2 (0-0). 49. LubseO-1, 59. Van der Kuvlen 0-2, 68. Strik 1-2, 81. Goedhart 2-2. Scheidsrechter Wellinga, aantal toeschouwers 18.000. FC Utrecht-Feyenoord 0-2 (0-1). 38. Jansen 0-1, 70. Kreuz 0-2. Scheidsrechter Derks, toe schouwers 16.500. EERSTE DIVISIE SW-MW 0-1 (0-1). Scheids rechter van Oyen, toeschou wers 3.000. Score: 31. Brokamp SCORES IN BETAALD VOETBAL Volendam-Wageningen ge staakt in 46e minuut bij stand 1-1. Toeschouwers 5.000 scheidsrechter Draaisma. Sco EINDHOVEN VAN 0-2 OP 2-2 EINDHOVEN - Hij draaide nerveus aan de wielen. Ma- nouevreerde de rolstoel voortdurend in de richting van het Eindhovense doel. Schreeuwde en maakte met heftige reacties duidelijk dat "rust" het enige middel was. Rinus Gosens, rechterbeen in het gips en nog voor enkele weken gekluisterd in de rolstoel, lette nog maar op één ding: het doel van Petar Adjanski. Als het daar maar lukte Gosens' nervositeit was verklaar baar. Net zo begrijpelijk als zijn ge laten stemming van twintig r niet dat je daar slechter wordt..." Maar net zo aannemelijk ten eerder, toen PSV via treffers Eindhoven, de ploeg die vorig de openingsfase door dat zelfde PSV met 5-1 werd afgestraft, zichzelf een fikse mentale injectie heeft toegediend. Gosens: "Wat wil René van de Kerkhof en Willy van der Kuylen op 0-2 was geko men. Toen stond de rolstoel on wrikbaar naast de dug out. Maar acht minuten voor het einde je, in dat PSV lopen wel van de Eindhovense derby stond paar grote namen. Kwaliteit het ineens 2-2. Verrassend? Wél vanwege die achterstand, maar ze ker niét modat Eindhoven de min dere zou zijn geweest. Nadat Pleun Strik zijn nieuwe ploeg halverwege Maar vakmanGosens blijft de tweede helft het eerste competi- list, besefte tiesuccesje had bezorgd hing die vreugde rondom hem regelrecht ij niet aan toe komen. Pak je dan een punt dan gaat er in de ploeg wel iets leven. Logisch hè, dan beleef je gelijkmaker in de lucht, werd kei- het gevolg PSV's hautaine hard aangetoond dat de landskam- houding ten opzichte van het veel pioen in deze prille fase van de tragere Eindhoven. Zelfs al moet competitie erg hard zal moeten ook Kees Rijvers al heel snel in de werken. Wat minder hautain zal gaten hebben gehad dat een van moeten voetballen dan gistermid- zijn vroegere pupillen, Pleun Strik, dag op het Eindhovense sportpark op het Eindhovense middenveld Aalsterweg. Want échte inzet toonde eigenlijk slechts de underdog. "Wat bergen werk aan kon. Zelfs enigs zins verbaasd moet de kleine man de ingrepen van Slobodan Savic zet? We stonden achter gewoon te hebben aanschouwd. Niemand slapen",mokte Kees Rijvers na af- minder dan Ralf Edström kwam er loop nag na. "Goed dan, Eindhoven tegen de 26-jarige voorstopper met heeft er van geprofiteerd en dat ge- aan te pas. lijke spel dus gewoon verdiend. En Rinus Gosens, bewonderaar maar als je bij zo'n voorspring nog van alles wat eenvoud uitstraalt, de boot ingaat dan heb je het ge- loofde het optreden van zijn r woon weggegeven. Anders niet". De gevolgen? "We zullen er weei een week of acht miljoen moeten divisieclub Proleter uit Zrenjanir konokken om dat puntje weer in te "Een ander koopt een auto lopen". Peinzend: "Maar ik geloof mille, hij een fiets. Spaart vo< r de voeten van de toestormende René i nen, zand en cement, om straks een huis te kunnen bouwen. Ik bedoel maar". En dan Pleun Strik. Uitge rekend hij, de man die PSV's top- successen meemaakte, ontregelde het middenveld van zijn vroegere broodheer Gosens, tevreden: "Pleun is een jongen met ervaring, die voortdurend praat. En met woorden kun je alles bereiken, als je maar bereid bent te luisteren". En Eindhoven luisterde zelfs heel goed. Middenvelder Leen Warnaar "Het scheelt enorm als je zo'n spe ler als Strik naast je weet. Op de beslissende momenten is zo ie mand goud waard". Zo iemand was gisteren ook Anton Goedhart, overgenomen van AZ'67, maar acht minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Wellinga koelbloe dig genoeg om de landskampioen de zege te ontfutselen. "Maar", klonk het beschuldigend uit de mond van Kees Rijvers, "Bloemers kopte eerst nog tegen de lat, maar iedereen stond toe te kijken. Weg geven noem ik dat..." En dus zocht de PSV-trainer maar niet eens meer naar excuses. Of het zou de reeks blessures moeten zijn geweest, waardoor pas in de derby de sterkste formatie kon opdraven. "Ach, een excuus is het niet, maar het speelt natuurlijk wel een rol. Maar neem Edström. Hij was ge blesseerd, maar in deze wedstrijd tóch opmerkelijk fit, miste alleen nog de conditie". En de juiste instelling. Want al be schikte PSV dan over een veel ho gere loopsnelheid, de wetenschap alléén dat de ploeg veel meer klasse bezit dan de hard werkende pupil len van Rinus Gosens, was niet vol doende. Gosens, de prediker van zoveel vcetbalwijsheid, tenslotte: "Ach, ook het verdedigen van een voor sprong moetje leren..." Net zo goed als Eindhoven geleerd heeft een KOEALA LUMPUR - Tydens een vergadering van de Aziatische voetbalbond in Koeala Lumpur is Israèl uit de organisatie gestoten. Een voorstel van Koeweit werd unaniem aanvaard. Israël had niet de kans zich te verweren, omdat de Maleisische autoriteiten de voorzit ter van de Israëlische voetbalbond geen inreisvisum hadden verstrekt. Israël zal nu proberen lid te worden van de Europese voetbalfederatie (UEFA). Of dat lukt is de vraag, omdat in de statuten van de UEFA staat, dat een land van buiten Eu ropa geen lid kan worden Over igens nam Israël dit seizoen wel deel aan de wedstrijden van de in- tertoto. In 1954 was Israël eén van de op richters van de Aziatische voetbal- federatie. De Israëlische minister van Onderwijs en Cultuur Ahron Yadlin noemde de uitstoting giste ren op een bijeenkomst met pre mier Rabin voor de Israëlische Olympische sportlieden een vorm van "rassendiscriminatie tegen Is raël", die in strijd is met de regels van de Aziatische voetbalfederatie en van de FIFA, de internationale voetbalbond. "Wij hopen op inter nationale reacties op dit besluit, want wy geloven niet dat de leiders van de internationale sport hieraan zonder meer voorbij kunnen gaan", aldus minister Yadlin. AMSTERDAM - Ajax met Dick Schoenaker heeft slechts met 1-0 gewonnen van De Graafschap zon der Dick Schoenaker. Slechts met 1-0 en Schoenaker bewees in alle opzichten de stelling dat een ge transfereerde speler tegen zijn oude ploeg op zijn best speelt. De 23-jarige middenvelder vervulde niet alleen de centrale rol in zijn ei gen elftal, hij schakelde tevens Guus Hiddink, de opbouwer van De Graafschap, bijna volledig uit. Hiddink kwam niet verder dan handenvol risicoloze breedtepass- jes, waarin hij overigens trouw werd nagevolgd door de meeste Graafschappers. De Graafschap maakte gebruik van het recht dat iedere ploeg die zich zwakker acht, heeft. Terugkruipen in de verdediging en proberen uit gesloten linie op te rukken. Het tak- tische concept van Evert Teunissen werkte uitstekend. Dank zij Door nebosch, Henk Koenders en Van Londen haalden de Doetinchem- mers de rust ongeschonden. Zij hadden zelfs de beste kansen, maar dat was niet te danken aan eigen verdiensten. De vrije baan naar Schrijvers, die Nanlohy kreeg, ont stond na een slechte terugspeelbal van Erkens. Koenders kreeg een vergelijkbare mogelijkheid omdat de straf op zijn buitenspelpositie achterwege bleef en Hazelhekke was na een beslissing van arbiter Vervoort (pondje zwaarder, stapje trager) via een vrije trap dicht bij de openingstreffer. Schrijvers echter was drie keer meester van de situa tie. Ajax kwam niet zo ver door het fa len van Zuidema, Arneson en Gluic. Omdat de twee vleugelspit sen niets tot de acties bijdroegen werd ook Geels een verloren voor post en omdat Ajax het plan van Ivic ("deze ploeg haalt de top niet en moet beter kunnen") om pres sievoetbal te spelen niet kon uit voeren kreeg De Graafschap alle gelegenheid tot tijdrovend breed- Slechte ouverture Amsterdam ENSCHEDE - FC Amsterdam is met de cijfers 4-0 goed weggeko men uit het Diekmanstadion. Dankzij Jan Jongbloed, die enkele formidabele reddingen verrichtte en dankzij het feit dat de oostelijke schutterij het vizier niet op scherp had staan. Met name Arnold Müh ren, die weliswaar drie keer scoor de, liet veel kansen onbenut. FC Twente etaleerde van het begin af aan zijn offensieve bedoelingen en kreeg alras een aantal niet te ver smaden mogelijkheden, die echter onbenut gelaten werden. Een niet te missen kans kreeg Ar nold Mühren, nadat Flinkevleugel in het strafschopgebied hands had gemaakt en arbiter De Bruin de bal op de stip deponeerde: 1-0. Vijf mi nuten later had dezelfde speler op nieuw succes en bepaalde de rust stand op 2-0. Na de hervatting sloeg de FC Twente snel toe. In de vierde mi nuut zorgde Gritter voor 3-0 en het ontredderde Amsterdam kwam er niet meer aan te pas. Mühren zorgde voor 4-0, waarna Overweg en Van Ierssel de lat teisterden. Een weinig hoopvolle start van de FC Amsterdam. tespel dat vanzelf smoorde omdat er niet werkelijk werd aangevallen In de tweede helft deed Ajax iets meer snelheid, maar nauwelijks meer nauwkeurigheid in zijn spel De eerste snelle aanval, na bijna een uur, leverde het doelpunt op, een kopbal van Geels na voorbeeldige samenwerking tussen Krol en Ar- nesen. Onmiddellijk daarna ver ving Ivic Arnesen en Gluic door La Ling en Meijer. La Ling viel het meest op doordat hij twee simpele kansen in de schaduw van zijn on macht verduisterde. Ajax hield de greep op het duel, Mintjes moest oen door Schoenaker ingeschoten bal op de lijn keren en La Ling trof de paal bij zijn enige overtuigende poging. Pas in de laatste minuten slaagde Teunissen erin zijn spelers ervan te overtuigen dat er ook moest worden aangevallen. Met een vleugje geluk had Theo van Londen, na een fout van Schrijvers Blessure van Hermans valt achteraf mee VENLO - In de 30ste minuut van de competitiewedstrijd in de eredivi sie tussen FC WV en Roda JC kwam VW-verdediger Hermans na een kopduel zo ongelukkig ten val, dat hfj onmiddellijk naar het ziekenhuis van Venlo werd ver voerd. Daar bleek dat hij een ern stige blessure aan een elleboog had opgelopen, maar er was niets ge broken. Na behandeling mocht Hermans het ziekenhuis dan ook weer verlaten. Telstar - Go Ahead Eagles 0-1 Utrecht - Feyenoord 0-2 Twente - Amsterdam 4-0 WV - Roda Jc 1-2 NAC - Nee 1-0 Ajax - De Graafschap 1-0 Sparta - AZ'67 1-1 Den Haag - Haarlem 2-1 Eindhoven - PSV 2-2 Fortuna SC - Helmond Sport 2-2 Volendam - Wageningen bij de stand 1-1 gestaakt (vervangende uitslag: 3) Cambuur - Heerenveen 1-0 PEC Zwolle - Groningen 1-1. NEDERLAND De winnende getal len van lotto no. 34 zijn: 2-5-27 - 28 -36 -37 res.getal 39. Het aantal deelnemers aan lotto no 34 bedroeg 722.531, die voor een in leg zorgden van 2,910.436 gulden Het prijzenbedrag is fl. 1.496.526,- De prijzen zijn: le prijs (incl,.jackpot) fl. 597.929,- 2e prijs fl. 138.246.- 3e prijs fl. 207.369,- 4e prijs fl. 276.491,- 5e prijs fl. 276.491,- DUITSLAND 7 - 11 - 19 - 20-26 - 37 Reservegetal: 29. Het winnende getal in het 'spiel 77 ?ƒ?*?-ƒ• SUPERTRIO 1. no 5 Supreme Ride (A Jones) 2. no 6 Dear Susan 3. no 9 Tierana Uitkering (5-6-9) 320,40 Inzet ƒ41.867. MAANDAG 23 AUGUSTUS 1Q76 ISÜT EREDIVISIE NAC-NEC 1-0. (0-0). 67. Groe- neweg 1-0. Scheidsrechter Van Dijken, toeschouwers: 7500. Sparta-AZ'67 1-1. (0-0). 78. Mi- chielsen 1-0, 85. Mol 1-1. Scheidsrechter Weerink, toe schouwers: 24.000. FC Den Haag-Haarlem 2-1 (1-1). 13.Perazic 1-0,26. Van der Berg 1-81,87. Kila 2-1. Scheids rechter Ram, toeschouwers: 6500. FC VW-Roda JC 1-2 (1-1). Score: 9. Nanninga 0-1,40. Kur- cinac 1-1, 46. Van der Lem (strafschop) 1-2. Scheidsrech ter Keizer, toeschouwers 17.500. Telstar-Go Ahead Eagles 0-1 Met zijn been in het gips en geze ten in een rolstoel volgde Eindhoven-trainer Rinus Gosens de wedstrijd tegen PSV. Door zijn hulptrainer wordt hij naar de dug-out geduwd. Verrassende start NAC BREDA - Dankzij een blunder van Sve Visser, die volkomen mistastte bij een slappe voorzet van Brou wers en waarvan Groeneweg koel bloedig profiteerde, is NAC de competitie enigszins verrassend met een overwinning op NEC ge start Verrassend, omdat NAC een verre van grootse indruk had ge maakt in de oefenduels, waarin het bovendien een grote improductivi teit aan de dag legde. Het moeilijk kunnen scoren van de Bredanaars kwam ook zaterdag tot uiting, want ze misten een viertal open kansen, waarvan de teruggekeerde Quaars twee. Maar NAC, dat met een ge weldige inzet speelde en het groot ste gedeelte van de wedstrijd een overwicht had, creëerde zich in ie- ier geval mogelijkheden. Dat in egenstelling tot NEC, dat duidelijk ;peelde op een gelijkspel. De Nij- neegse ploeg kon geen moment mponeren. Ondanks pover spel was NEC kort voor tijd nog bijna aan een punten verdeling gekomen, toen Posthu mus van verre op het doel kogelde. Hij had pech dat de lat de bal keer de. Voetbal Extra heeft er warempel een enge tijd opzitten. In een ie- wie-waai-weg rage dreigde deze kolderieke rubriek zowat alle mal lotige medewerkers te verliezen. Even slagvaardig als de gebroeders Molenaar lukte het Voetbal Extra echter toch nog onze inmiddels in Leerbroek woonachtige leukerd W. van H. te behouden. In het gesprek dat we vervolgens met Herman Choufoer onder vier ogen voerden, beloofde FC Den Haags voorzitter om dekselse Woodie op andere ge dachten te brengen. En jawel hoor, hier is Woodie weer ,,Ik voel me net als Heintje Davids, ik blijf afscheid nemen". Al lachte hij gisteren als vanouds. Woodie zat gisteren tegen Haar lem in zijn eigen dug-out weer ge zellig voetbal-extra's te bedenken. Nadat de FC er tegen Haarlem twee inschopte, kregen zijn ogen een peinzende uitdrukking. Woodie la ter „Ik hecht nogal aan tradities. Nou, Boskov gaf Rinus Loof by ie der doelpunt altijd een natte zoen op zijn wang. Maar Malatynski deed niets. Ik zag Loof nog smach tende blikken werpen, maar niets hoor". Gelijktijdig met de betaalde voetbalsterren wipte Voetbal Extra taterdagavond uit de startblokken m zich in Sparta's verraderlijk ge- llige Ridderzaal uitgebreid te- >ed te doen aan Jaap van de Wa rs ijskoude chocomel. Regeren is vooruit zien, is een leus die Sparta's deftige bestuurderen altoos voor ogen staat. En wie werd er in de Ridderzaal gesignaleerd? Goed ge raden, Denis Neville. Fluisterde Sparta-Piet Frans Heyster geheim zinnig: „Sparta raakte tegen AZ'67 het eerste punt kwijt. Neville is hier om trainer Cor Brom er aan te her inneren dat zijn contract niet tot 2014 voortduurt". Kwiek iemand anders aange schoten. Ad Lam, bekend uit de goeie-ouwe tijd, toen Sparta nog zoveel geld had om er een manager op na te houden. Guitig als altijd informeerde Voetbal Extra bij Lam of hij Heysters mening wilde delen. Omdat het een grote eer is om in deze rubriek te worden genoemd, lachte Ad instemmend. Na enig na denken sputterde hij echter tegen dat hij beslist niet tot de groep sen timentele wauwelaars wil worden gerekend, die de klok terug wenst te draaien. Denis, in werkelijkheid een paar <faagjes op vakantie na een jaar d ruk pub-werk, vertelde dat hij ook Holland Sport nog zou aandoen. Iemand wierp tegen dat Holland Sport niet meer bestaat. Neville: Kan me niet schelen. Dan die an dere club maar, waar Kroesemeyer voorzitter is". Gerrit ter Horst, die tegenspreekt dat hy lid van Sparta's supporters club is geworden, was eveneens te gast by Van de Water. De nieuwe trainer van Die Haghe met vochtige ogen van de pret: Spartanen zijn net Belgen. Iedere dag zeggen ze dat het morgen beter gaat". Bertje Jansen is lang zo beschei den niet meer als vroeger. Net suisde het projectiel, waarmee Hennie Michielsen tegen AZ'67 de score openbrak, richting Gerrit Vooys, of Bertje draaide zich boos om. "Verdorie", gromde hij boos, "die Michielsen wil altijd zelf schie ten". Nog even geduld, voor we de heer W. van H aan het woord laten. Eerst even naar Henk Zon die tij dens de afgelopen week operatief van een knobbel aan de achterzyde van zijn elleboog werd afgeholpen. Niets erg hoor, gewoon plaatselijk verdoofd en na een paar uur weer thuis. Holle Henk kon er zelfs grap pig overdoen. Speciaal voor voet bal extra grijnsde Henk vrolijk dat hij het eerste lid is van het sectie bestuur betaald voetbal, die zich achter de ellebogen heeft laten ope- Welk ander sectie-lid volgt Henk Zon? Jaques Hogewoning werd in de bestuurskamer van FC Utrecht ge re: 26. Tollenaer 0-\, 28. Sonne- veld 1-1. Veendam-Willem II 5-2 (2-1). Toeschouwers 3.500, scheids rechter Gans. Score: 16. Vliet- stra 1-0,26. Oldenburger 2-0,41 Van Roov 2-1, 52. en 56. Olden burger 3-1 en 4-1. 66. Breuer 4-2, 87. Bosman 5-2. Excelsior-FC Vlaardingen 2-2 (1-0). Toeschouwers 4.500, scheidsrechter Mulder. Score: 39. Van Diggele 1-0, 71. Loch- tenburg 1-1, 76. Zwamborn 1-2, 84. Den Butter 2-2. Cambuur-Heerenveen 1-0 (1-0). Scheidsrechter: Corver, toeschouwers 9.500. Score: 16. Henk de Groot 1-0. PEC Zwolle-FC Groningen 1-1 (1-1). Toeschouwers 5.500, plaagd door de vraag uit welk fonds het miljoen voor Burgwal moet komen. Meester Jacques ontkende dat het om een moljoen miljoen gaan, zoals hij het woörd afkoop som met afvloeiingsregel vertaald wilde zien. Niemand echter, die erin trapte. Hogewoning met een ijskoud glas bier in de hand: Ik drink melk, u ook? Europa cup-voetbal maar toch reed een olyk FC Den Haag gezelschap de afgelopen week per toering-car het land uit om in Win- terslag tegen de naar de hoogste Belgische afdeling gepromoveerde club van die naam te voetballen. Niemand, die zijn paspoort had vergeten, ook Aad Mansveld niet. Nauwelijks tien meter over de grens gaf Aadje een imitatie van de filmaap King Kong weg en schreeuwde zichzelf woest op de borst timmerend: "Ik ruik weer buitenland". In een motel in Valkenswaard dineerden de contractspelers van de FC. Heel deftig met trainer Mala tynski als een smidje Verholen aan het hoofd van de tafel. "Wat drinkt u?", vroeg een gereserveerd vrouwspersoon de baldadige jon scheidsrechter Ettecoven. Sco re: 29. Van Loon 0-1, 34. Hoek stra 1-1. Fortuna SC-Helmond Sport 2-2 (0-1). Scheidsrechter Bosman, toeschouwers 4.500. Score: 40. en 51. Van Berlo 0-1 en 0-2, 64. Titaley 1-2, 76. Prauser 2-2. FC Den Bosch-SC Amersfoort 5-1 (3-0^. Toeschouwers 4.000, scheids-echter: Bakker. Score: 3. Van Gelder 1-0,20. Le Ushuis 2-0, 36. Burhenne 3-0, 71. Peet- ers 4-0, 77. Leushuis 5-0, 83. Ponsen 5-1. Vitesse-Heracles 6-0 (2-0). Scheidsrechter Thomas, toe schouwers 4.500. Score: 20. Veenstra 1-0, 24. Bursac 2-0,61. Veenendaal 3-0, 64. Mulderij 4-0,88. en 89. Bursac 5-0 en 6-0. gens. Mansveld: "Nou, brengt u mij maar wat rendiermelk". Leo de Ca- luwe wilde een runder-cocktail. Hebben we niet, snibde het meisje. Zei De Caluwé: "gewoon melk is ook goed". Wiel Coerver, zo werd voetbal Extra verteld, heeft in Hans Sal- fischberger een nieuw zeikerdje aangetroffen. Hans dus de "sli dingbroek" aan. Salfischberger "Wedden dat-ie straks ook nog gaat voorspellen dat mijn vrouw een meisje krijgt?" Joop van Daele, nog zo iemand die de beste bosloper van het Wes telijk halfrond een goed hart toe draagt, mocht nadat hij in Bilbao al een keer 35 seconden in actie was voor Feyenoord gisteren weer 1.14 minuut tegen FC Utrecht in actie komen. Tevreden zei Joop tegen Voetbal Extra: "Ik blijf net zo lang door gaan tot ik bij elkaar 90 minu ten heb gevoetbald". Tyd voor Willem, die potdorie weer met geel werd versierd. Hoe voel je je op zo'n moment, vroeg Voetbal Extra de heer W. van H. za terdagavond op Spangen. Willem: "Het went, je voelt je lang zo ner veus niet meer als de eerste keer. Bovendien: eens een dief altijd een dief. Iedere keer voel je je alsof je een bekeuring krijgt". Voetbal Extra ziet Willem niet graag in het boetekleed. Snel op de andere toer dus. Sparta, dat de wedstryd tegen AZ'67 op 8.000 toe schouwers had begroot, ving nadat bekend werd dat onze medewerker zijn kunsten op Spangen zou ver tonen ineens 20.000 kijkers. Wil lem: "Er zal voor mij ook nog wel iets aan vast zitten. Eerlijk gezegd verwacht ik wel een checkje van Sparta". De contacten tussen Sparta en Van Hanegem zijn sinds kort toch uitstekend. Drs. Hilbert Aarsen be zocht Willem afgelopen week nog thuis om hem te polsen of hij zin had om naar Sparta te komen. Stel dat dat door zou zijn gegaan, zou Jos Coler dan zaterdagavond ook hebben uitgeroepen: die vent leert het nooit". Voetbal Extra had Guus Brox ook nog willen vragen wat hij dacht op het moment dat onze medewer ker geel kreeg. Helaas, dat kon niet doorgaan, want Brox lag gisteren ziek te bed. Zodoende werd dokter Abarbanel voor de wedstrijd met ruilformulieren in Utrecht gesigna leerd. Brutaal als de beul durfden een paar spelers de dokter zelfs te vragen of er een extra "premie op de overwinning tegen FC Utrecht stond. Wat ook te denken van Jan Ever- se, die onder Wiel Coerver en Brze- zanezyk naar amateurclub Neptu- nus ging kijken wanneer hij om de een of andere manier niet werd op gesteld. Everse, gisteren als toe schouwer in de Galgenwaard, zucht nog altijd een straf uit. Wim Jansen: Voetbal jij eigenlijk nog? Het is dat ik weet datje op de Aca demie voor de Lichamelijke Op voeding zit, maar aan je lopen is het niet te zien". Everse: "Ik ga toch maar weer naar Neptunus". Weet u nog wat leuks?, vroeg Voetbal Extra aan Viyadin Boskov. 'Tets over boetes?", bood de trainer spontaan aan. Nee niets over boe tes, antwoordde Voetbal Extra haastig. Boskov: "Nou, met Willy Kreuz, de ex-Spartaan, heb ik ge wed wie er zaterdagavond zou win nen. Willy hield het op Sparta, ik, omdat ik veel vertrouwen heb in Willem op AZ'67". Een suppoost gevat: "Als-ie had verloren, zou hij het van de volgende boete hebben afgetrokken". Bonkige Joop van Maurik draagt Voetbal Extra eveneens een warm hart toe. Weetje watje moet schrij ven adviseerde grote Joop: "FC Utrecht zoekt een Stroberger". Een strenge dames-stem via de microfoon bij FC Utrecht: "Jonge lui aan de Bunnik-zijde, blikjes op de kermis, ik hoop dat we elkaar nu goed hebben begrepen".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10