Nieuwe hal biedt plaats aan rond 1600 runderen Meijer weigert te bemiddelen in conflict Midden-Rijnland Leede wordt breder AGENDA LEIDEN HEEFT NU TWEE GROENOORD HALLEN Personeel Reed Tool eist prijscompensatie HAZERSWOUDE - Staatssecreta ris Meijer van CRM is niet van plan te bemiddelen i?i het nu al bijna een jaar slepende conflict in de Stich- ting voor Maatschappelijke Dienstverlening "Midden- Rijnland". dat heeft geleid tot het ontslag van een staffunctionaris en het vertrek van het merendeel van de maatschappelijk werkers. Hij heeft dit geantwoord op vragen van de PvdA-kamerleden Molleman Dolman en Van der Hek. Hoewel in het ontstane conflict een bemiddelingspoging van wethou ders van vijf betrokken gemeenten niet tot succes heeft geleid waar- ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1976 door er momenteel nog sprake is van een patstelling, zegt de staats secretaris van mening te blijven dat de gemeentelijke besturen verant woordelijk zijn voor het functione ren van instellingen voor welzijns werk en als zodanig ook als bemid delaar moeten optreden. "Als ge meentebesturen bemiddelen, wor den zij in hun pogen verzwakt als partijen weten dat daarna bij mis lukken de rijksoverheid gaat be middelen". aldus de staatssecreta ris. die daar nog aan toevoegt dat dergelijke bemiddelingspogingen de taak van de rijksoverheid nog meer zouden belasten "hetgeen de kwaliteit van de bemiddeling niet ten goede komt". De staatssecretaris onderschrijft niet de mening van cte kamerleden dat de huidige organisatievorm van de stichting zodanig is dat de doe leinden van het maatschappelijk werk niet naar behoren verwezen lijkt kunnen worden "Het feit dat in een organisatie zowel het alge meen maatschappelijk werk als de gezinsverzorging zijn samenge bracht hoeft geen negatieve in vloed te hebben. Over het algemeen is nJt't gebleken dat in zo*n gecorr» bineerde instelling het maatschap pelijk werk niet naar behoren ver wezenlijkt kan worden". Wel is hij het eens met de stelling van de ka merleden dat Midden-Rijnland momenteel niet meer zo functio neert als hij voor ogen had. toen hij subsidie begon te verlenen. "Het conflict, de meningsverschillen die daartoe hebben geleid, de gevolgen door het ontstaan van vele vacatu res en de tijd en aandacht die dooi de betrokkenen aan een en ander zijn gegeven hebben duidelijk een negatief effect gehad op het func tioneren van het maatschappelijk werk", aldus de heer Meijer Artsen leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door dc volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): J. van Gent, Zoeterwoudse Sin gel 28. tel. 122538. Wyk II (Kooi en Me- renwijk): P L. Tan, De Sitterlaan 57, tel, 132227: Wyk III (Waard. Professoren- wyk en Tuinstadwyk): A R. Tegelaar, Burggravenlaan 14. tel. 134092: Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): H.J, Klaassen, Witte Singel 89. tel. 123089. Leiderdorp - J van der Leden, Hoofd straat 8, tel. 122208 (za. en zo. spreek- uurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest -J.B Hugenholtz. Wilhelmi- napark 2. tel. 155666. Voorschoten - W.I.M. van Dam, Pale- strinalaan 29, tel 3960 (zaterdag): F. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356 (zondag). Voor eigen en nieuwe patiénten za. en S.M. Platteel-De Jongh, Diepen- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken G roenoordhal LEIDEN - Ir. A. de Zeeuw, directeur-generaal voor de Landbouw en Voedselvoorziening zal volgende week zaterdagmiddag de officiële ope ning verrichten van de nieuwe runderhal, die achter de Groenoordhal aan de Willem de Zwij gerlaan is gebouwd. De hal, die nog geen vier miljoen gulden heeft gekost, zal plaats kunnen bieden aan rond 1600 runderen. Een welkome uitbreiding voor de Leidse veemarkt, die al ge ruime tijd in een veel te krap jasje zit. "Wij zijn erg happy met deze nieuwe hal", vertelde gistermiddag waarnemend-Groenoordhal-direc- ■teur de Jong, die trots kon mel den, dat alle beschikbare plaatsen voor de maandagse veemarkt al zijn uitverkocht en dat er zelfs nog en kele veehandelaars teleurgesteld 'moesten worden. Voor de dins dagse markt, de zogenaamde "Ge- bruiksveemarkt", is nog wat plaatsruimte beschikbaar. Het skelet van de nieuwe hal, dat uit 16 vierkante vakken elk 19 bij 19 meter bestaat, werd met behulp van boogvormige spanten ge bouwd. De vrije overspanning be draagt 27 meter en in totaal beslaat de overkapping rond 5800 vier kante meter. De hal is voorzien van een houten dak met lichtkoepels, waarin tevens de automatisch re gelbare luchtverversing is opge- Aanvankelijk waren er veel duur dere uitbreidingsplannen gemaakt voor de in 1969 officieel geopende Groenoordhal. Dat plan voorzag in de bouw van een runderhal voor 1500 runderen en een nieuw restau rant voor 700 personen. De kosten werden geraamd op 7.5 miljoen gulden. Gezien de krappe finan ciële positie van de gemeente Lei den is er uiteindelijk een veel be scheidener plan uit de bus geko men en ging de bouw van het res taurant niet door. Zo werd bijvoorbeeld afgezien van het onderheien van de vloer en werd voor de wanden gekozen voor goedkope geprefabriceerde ele menten. Directeur van Gemeente werken ir. H. H. Vos sprak gister middag dan ook over een "hal voor een minimumprijs". Een conclusie die bevestigd werd door de ontwerper van de hal, de gemeentearchitect ir. Temme. De bouw door aannemingsmaat schappij Gebr. Van Heeswijk BV verliep precies volgens schema Op 2 december van het vorig jaar werd door wethouder Van Aken de eer ste paal geslagen. Ongebruikelijk voor de bouw was dat in plaats van het gebruikelijke vorstverlet in de wintermaanden, deze zomer "tro pen verlet" moest worden gegeven. De temperaturen waren enkele da gen zo hoog, dat de laag dakbedek king bij het aanbrengen niet wilde stollen. In de hal zijn vaste runderbalies gebouwd met stortgoten. Dat bete kent een enorme werkbesparing voor het Groenoordhal-personeel en de reinigingsdienst. Tot dusver moesten de balies steeds in de avond of nacht voorafgaand aan de markt worden geplaatst. Zo kan straks tijdens de maandagmarkt al de dinsdagmarkt worden opge bouwd. Volgens wethouder Van Aken biedt de nieuwe hal ook mo gelijkheden voor een ander ge- r Wethouder Van Aken. (2de van linksjen waarnemend Groenoordhal-directeur De Jong geheel rechts) luisteren naar de technische uiteenzettingen van de aannemingsmaatschappij WARMOND - Koudenhoorn zal weer het karakter moeten krijgen van een stiltegebied. Tot die con clusie zijn B. en W. van Warmond gekomen nadat de Kroon destijds het eerste bestemmingsplan voor het eiland, dat ondermeer de bouw van 460 woningen betrof, afkeurde. Het eiland heeft intussen een "lichte recreatieve bestemming" gekregen, hetgeen inhoudt de aan leg van een haven en aanlegplaat sen voor passanten. Daarvoor dienen de Warmonder Leede en de Groote Sloot verbreed te worden, waarvoor de voorberei- dingskosten 145.500 gulden bedra gen. B. en W. stellen de raad voor een dergelijk krediet, dat gedekt wordt uit de zandwinning, be schikbaar te stellen. De Warmondse raad, die op 26 au gustus vergadert, praat verder over de renovatie van het gemeentelijk gymnastieklokaal, waarmee een bedrag van 220.000 gulden gemoeid Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Nathalie.dv. J. J. Karei en A. Groeneveld; Maarten Die- derick Anthony, zv R. D. Stam en T. S. M. de Nooijer: Marv Suzanne, dv R. Tjal- kens en A M van Rees Vellinga; Jo hanna Hendrika, dv H. J Verkade en D v. Oostenbrugge; Madeleine Adinda, dv. H C S Gibson en M Wahban Hilal. Overleden: A Mulder (19) v.; C v. d Tang (54) m: J. C. Klink (56) v.; C C J Wellink (44) m M. Weltevreden (77) m E J. Blaauw (83) geh. gew. m. P. A. v. Gehuwd: W C. Stolk en C. Bhkman. A. D. v. Peursen en D L. Cebol; P J. A. Verplanckeen N C P R Hakstege; T H. Tjea en A. Meintema; J. Vermeer en J J. de la Rie. ZOETERWOUDE-Geboren: Roberlus, zv. J L Deutekom en Th A M. van den Boer; Liesbeth, dv Th. J. Vierling en J. C M v d. Krigt; Robert, zv. J. C. Zwet sloot en P. A. W. Zijerveld: Menno, zv. F A P. Mulder en M J L. v. Maaren; Chris tian, zv. G P. v. d. Krogt en G E. Captein: Bastiaan, zv. J W A de Groot enG.M v. Leeuwen, Femke, dv. L. J. Boon en A. v. d. Gouw Overleden; J I M Krijnen (87) v.; J W Zandbergen (66) m.; P. Zandvliet (72) v Gehuwd: J. C. de Goede en H. H. M. El- derhorst; A J N Bolleboom en M. M de Rooij; A. W Dijkshoorn en B E. L J. M. Kortmann; P M. Hartveld en J. M. Wes- selingh De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt 20 tot 27 augustus waargenomen door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 125553: Apotheek v Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3. Voorschoten, tel. 071- 762877 en Oegstgeestse Apotheek. Wil- helminapark 8 Oegstgeest. tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. leiderdorp - Gezondheidszorg Leider- 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, V d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpver lening, tel 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43. Noordwykerhout, tel. 02523-3137. Zaterdag De Burcht. Antiekmarkt, 9.30 uur Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm -6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerjaan, bejaardensoos Zuid West. 2.30 uur nam. Stadhuis (burgerzaal), hoorzitting over huisvesting, 8 uur nam. Stadhuis (kamer 204), commissie sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheids zorg en cultuur. 8 uur nam. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 Onderwijswinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144 LEIDEN - Ongeveer de helft van het personeel van Reed Tool Com pany in Leiden (een bedrijf dat boorkoppen voor de olie-industrie produceert) heeft in een brief aan de Industriebond NVV erop aan gedrongen dat de eisen over de prijscompensatie niet worden los gelaten. De 45 werknemers van het Leidse bedrijf hebben zich daarmee aan gesloten bij de velen die in brieven, telegrammen en petities hebben aangedrongen op uitbetaling van de geelste f 102.- prijscompensatie. In hun brief wordt de regeringspo- litiek van loonstop en het vrulaten van de prijzen scherp veroordeeld. Volgens het personeel tast de loon stop de koopkracht aan Zij dringen er daarom op aan dat de bond vasthoudt aan de volgende ei- 102 gulden bruto vanaf 1 juli. intrekking van de loonmaatre gel; controle en stop op de prijsstij gingen; herstel van de vakbondsrechten bruik: bijvoorbeeld diertentoon- stellingen, meubelshows en derge lijke. Wat de biggenmarkt betreft hoopt men dat de sluiting van de Goudse biggenmarkt op 1 januari 1977 een gunstige invloed zal heb ben op de aanvoer. Enkele biggen- handelaren uit Gouda en omgeving komen nu reeds op de Leidse markt. Mocht de nieuwe hal uitgebreid moeten worden in de toekomst dan is dat volgens directeur gemeente werken ir. Vos een vrij simpele zaak. De aanbouw van meer seg menten is eenvoudig te realiseren. Aan de noordkant van de nieuwe runderhal is een losperron ge bouwd dat plaats biedt aan 400 runderen. Overwogen wordt de in gang van het Groerioordhallen- complex te verleggen naar de Gooimerlaan. Bij de huidige ingang aan de Willem de Zwijgerlaan doen zich geregeld verkeersproblemen voor en zijn er al verschillende on gelukken gebeurd. Verder wordt er gedacht aan een uitbreiding van de parkeerplaat sen. Ambtenaren denken aan een terrein bij de Gooimeerlaan, maar wethouder Van Aken liet gister middag weten daarvan geen voor stander te zijn, omdat hij vreest voor klachten van den, wanneer op die plaats grote veewagens worden geplaatst. Inmiddels wordt er op het stadhuis nog gefilosofeerd over de bouw van een nieuw restaurant. Dat zou aan de oostkant van de nieuwe runder hal moeten komen. Er rijzen dan echter problemen voor dc door gang van de auto's, omdat tussen het restaurant en de korfbalter- reinen van Noorderkwartier nog slechts een zeer smalle strook res teert. Hoewel daarvoor op dit ogenblik nog geen vastomlijnde plannen bestaan, ligt het wel in de lijn der verwachting, dat Noorder kwartier in de toekomst nog eens naar een ander terrein zal moeten verhuizen. LEIDERDÖRP - De pv "De Rijn- klievers" hield een wedvlucht vanaf St. Quentin met 88 jonge dui ven. De uitslag: 1. Gebr. v. Hooger- vorst, 2. J. v. Alpen, 3,7. Gebr. Kok, 4 J. Pracht, 5,6. Zwaan den Oude, 8. K. v. Leyden, 9. J. v. d. Wal, 10. A. Dubbelaar. Verder werd met 326 duiven gevlo gen vanaf Breda. Uitslag: 1,3. Gebr. Hoogervorst, 2,4 Gebr. Kok, 5,7, J. C. Pracht, 6. J. J. Hoogervorst, 8. Gebr. Goozen, 9. P. Veelenturf, 10. J C. Pracht. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jaco- busgracht 1, telefoon 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstre ken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s avonds en in het wee keinde). Kinderopvang Stichting werkgemeenschap kin dercentra Leiden. Hooglandse Kerkgracht 4, telefoon 130360. Geopend dinsdag t lm vrijdag 9.30-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. Koord-Studio Centrum voor intermenselijke be trekkingen. Geopend maandag t lm vrijdag 10.00-18.00 uur en 19.30-23 00 uur Zondag 19.30-23.00 uur. Oude Rijn 88, telefoon 144000. LEIDEN - Een groot feest op de Burcht besloot gisteravond de in troductieweek van de Eerste Leidse Commissie Introductie Dagen voor ongeveer 1300 eerstejaars studen ten, die in Leiden komen studeren, 's Middags was er al het een en ander te doen geweest rond de Burcht met o.in. een info-markt en een geza menlijke hutspotmaaltijd. Ook was er een optreden van de groep "Solu tion" Gisteravond traden o.m. op Cornells Vreeswijk, "Liberation of men" en de combo van Rob Hoeke. Dat het er een drukte van belang was laat zich - getuige ook deze foto - gemakkelijk raden. MAANDAG 23 AUGUSTUS Wijk 1 Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, •Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombok straat. Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoerastraat. Wijk 3 Lage Rijndijk, Voorstraat, Suma trastraat, Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat. Balistraat, Tirnorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten- straat, St. Eustatiusstraat, Saba- WOENSDAG 25 AUGUSTUS Wijk 2 Jacq. Urlusplantsoen. A. Noord- ewierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan. Joh. Verhulstraat. Ri chard Holstraat. Obrechtstraat, Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wa- genaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Ront- genstraat. Mozartstraat. Bernard Sweersstraat. Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brück- nerstraat. Debussvstraat, Ravel- straat. Chopinslraat, Moesorgski- straat, Caesar Franckstraat, Verdi- straat. Wijk 8 Schubertlaan. Mahlerstraat. Han- delstraat. Beethovenluan. Vivaldis- traat, Bachstraat, Corellistraat, To- scaninilaan, Berliozpad, Rossim- straat. Lisztpad, Mendclssohnka- •dc, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjuikowskikade, Sibehusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Havdnlaan, Apollo- laan, Smetanastraat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Griegstraat, Doni- zettilaan, Bizetpad. DONDERDAG 26 AUGUSTUS Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof. J P. Coenhof. Pieter Bothstraat, Stuv- vesanthof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof. Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W de Zwijgerlaan tot Volk stuinen), Zwarte Pad. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat). Julianastraat, Julia- nakade, Sophiastraat, Anna Pau lownastraat, Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oranjestraat, Lus thoflaan, Dillenburgerstraat, Nas- saustraat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijkestraat. Margrietstraat, Ire- nestraat, Bernhardstraat, Beatrix- straat. VRIJDAG 27 AUGUSTUS Wijk 4 Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstraat, Schimmelstraat, Oltmanstraat. Hasebroekstraat, Borgerstraat, de Lennepstraat, ten Katestraat, Toussaintkade, Sta ringkade. Kneppelhoutstraat. Multatuli- straat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Devsselstraat, A. Verwevstraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Couperusstraat. Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meer hof, Akkerhof. Weidehof, Telder- skade. Mulderstraat, Gerrit Kas- teinstraat, Segaarstraat, van Die meistraat, Rooseveltstraat. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement Per post Jaarabonnement J aarabonnement post f Losse 37,85 48,25 139,90 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2