Twee dagen Tros op Duinrell WONINGBOUW IN DISCUSSIE Krediet voor bouw kleinere woningen in plan Voorhof KPJ naar sportdag AGENDA Presentator Chiel Montague. Corrie van Gorp: Niet teveel, een heel klein beetje WASSENAAR - Er wordt niet meer ge zwaaid. Wü Nederlanders zetten onszelf niet langer voor aap door als gekken naar camera's te gaan staan wuiven. Of vader, moeder, opa, oma of wie dan ook kijkt en of er op die camera nu wel of geen rood lampje brandt, we doen het niet meer. Onwillekeurig ga je als iemand-die-uit- principe-nog-nooit-gezwaaid-heeft toch naar oorzaken zoeken. Groeten wij Neder landers niet meer? Misschien. In verzoek- platenprogramma's zit al een tijdje de klad. Annie de Reuver is na twee jaar bij de Tros alweer gestopt en Frans Nienhuis draait al jaren niet meer wat men vraagt. Heeft het iets te maken met de waarschu wing van And ré van Duyn, de afgod van deze tijd: "Er wordt hier niet gezwaaid". Mis, helemaal mis. De oplossing ligt veel meer voor de hand. De "lu-acht" is eraf. Als een fles up die te lang open heeft gestaan. Nog wel zoet, en met een vleugje van de smaak van de onvergetelijke, koelsissende enzovoort exotische frisdrank die het eens was. Als "Op losse groeven" twee dagen, gisteren en vandaag, naar Duinrell komt merk je het. Van de vijfduizend camping- gasten komen er een kleine vijfhonderd kijken. En die zwaaien niet eens en vallen ook niet in katzwijm, zoals wij, in onze tijd, voor The Beatles. Is de mens veranderd of hadden de Beatles toch iets dat Nico Haak en zijn Paniekzaaiers niet hebben. LEUK Maar het blijft leuk, al is het een kostbaar vermaak. Vooral de maandag, want die biedt nogal wat vrouwelijk schoon. Nadat 's morgens de camera-repetities zijn ge weest brandt de Tros 's middags werkelijk los. Even begint het schuchter, omdat Corry van Gorp het met haar liedje "Niet teveel" nog een keer moet proberen, maar dan is het zover. Een drietal spierbundels van het stuntteam Hammy de Beukelaer zorgt ervoor dat Corry, die haar sousafoon verwisselde voor een vosje, uiteindelijk in Door Hans Meijer het water van het zwembad beland. Came raman Flip Koopziek, die voor de lol een half uur in het water heeft moeten staan registreert het feilloos en we gaan over naar het volgende gebeuren. Televisiemaken blijft een vreemd ritueel. Floormanager Ton Bourgogne roept de blauwe hemel toe: "Attentie Hilversum, ampex dertig tellen na nu". Maar het gaat mis, er komt een wolkje voor de zon en de ampex moet nog even wachten. Vyf minu ten later kan Imca Marina beginnen aan haar Fiësta Nuda, uitgerekend op de plaats waar het college van B. en W. zich verzet tegen uitbreiding van het naaktstrand. Imca stoort zich er niet aan. Er is ook naakt, al is het dan maar een klein jongetje. Intussen leidt het onvolprezen medium tot internationale verbroedering. Er wordt een camera nat. "Mogen wij uw handdoek even lenen?" De dame in kwestie blijkt Engels te spreken. "May we borrow your towel, we're from Dutch television". Alsof een Engelse huisvrouw denkt dat ze aan het aardappels rooien zijn. Maar de hand doek komt er. IN DE RUIMTE Nog zo'n vreemde kreet: "Badman, mag de fontein een beetje lager, anders wordt Imca te nat". Imca loopt tijdens de opname meer nattigheid tegen het lijf dan een oceaanstomer, maar aan de badman heeft het niet gelegen. Zijn fontein stond lager. Presentator Chiel Montagne maakt zijn aankondigingen in de ruinte."Een warm applaus voor Vader Abraham" vraagt hij terwijl Corry van Gorp zojuist gezongen heeft. Maar dat schijnt iets met de samen stelling van het programma te maken te hebben. We gaan naar de volgende scène: Bonny St. Clair en haar dokter Bernhard. Uit de verte lijkt ze verdacht veel op Ciska Peters, maar gelukkig is er een camera met zoom lens, om het verschil haarscherp vast te leggen. Op een andere plaats zingt intus sen Nico Haak: "Dansen is het middel tegen .moeheid," en een technicus staart wat verdwaasd naar zijn voeten. Via Conny van den Bos en Mieke komen we dan uiteindelijk bij de afkondiging, door Chiel Montagne op een wobbelfiets verzorgd. "Geef hem maar een makkelij ke", was het consigne dat het personeel van Duinrell van tevoren meekreeg. Het leidt toch nog tot genoeg hilariteit. Vandaag kwamen Vader Abraham, Piet Knarre, The Music Sounds, Johnny Ken dall, Will Tura en Mike Vincent aan de beurt en belangstellenden kunnen het re sultaat allemaal aanstaande zaterdag zien. Maar er wordt niet gezwaaid. LEIDERDORP - De gemeenteraad van Leiderdorp heeft gisteravond besloten om geldelijke steun te ge ven aan de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp voor de bouw van 140 woningen in Voorhof. Het gaat om 58 2-kamerwoningen (huur plm. f275,- per maand), 55 3-kamerwoningen (huur f 374,-) en 27 4-kamerwoningen (huur f 475,-). In het kader van het nieuwe huur- en subsidiebeleid verwacht men dat door een rijksbijdrage de huur in de toekomst minder hoog zal worden. Een gezamenlijk voorstel van PCG en KVP om dit plan op te schorten- tot men zekerheid heeft omtrent deze rijksbijdrage werd niet aange nomen. Wethouder C. Gordijn wees nog op de grote behoefte aan 2- en 3-kamerwoningen en vond mede daarom dat het plan tot bouw van de 140 woningen niet nog eens uit gesteld moest worden. Drs. H. Ver- dier (kvp) vroeg zich af of die be hoefte zo groot is dat men bereid is om dergelijke hoge huren te beta len. met dezelfde inkomens meer bij el kaar wonen. Een hiertoe strekkend voorstel om wat meer premiewo- De Nota Uitgangspunten Buiten hof oogste vrij algemene instem ming. Alleen VVD-er Stuyvenberg ningen kon alleen maar steun kwam met felle kritiek. Naar zijn den binnen zijn eigen fractie, mening is de woningbouw te zeer De Leidse Volksuniversiteit K. kwantitatief. Er zou volgens hem O. kreeg een subsidie van f3000,- meer aandacht gegeven moeten toegewezen om dit jaar drie open- worden aan de kwaliteit. Boven- luchtconcerten te geven in het park dien moeten in zijn opinie mensen De Houtkamp. Politie met dakpannen bekogeld gepleegd. Ze troffen er een man op het dak aan, die met pannen begon te gooien. Na om assistentie te heb ben gevraagd zette de politie met vier man de tegenaanval in Het lukte de agenten tenslotte om de dakpannensmijter naar beneden te halen, waarbij een van de politie mannen enige kleerscheuren op liep. De dakbeklimmer bleek een LEIDEN - Leidse politieagenten Leidse jongeman te zijn, die vol- zijn in de afgelopen nacht met dak pannen bekogeld. De agenten wa ren uitgerukt naar de Volder sgracht, waar volgens een telefoni sche mededeling een inbraak werd gens het politierapport op dat i ment zich zelf niet was. Hij werd ter kalmering mee naar het bureau ge nomen, maar is vanochtend naar huis gestuurd. Exotische kunst in Voorschoten VOORSCHOTEN - In het Cul tureel Centrum van Voorscho ten wordt van vrijdag tot en met zondag een tentoonstelling ge houden van exotische kunst. De tentoonstelling wordt inge richt door de missie-procure van de Franciscanen, die hier mee geld bijeen wil brengen voor ruim 300 ordebroeders, die in de ontwikkelingslanden werkzaam zijn. De exotische kunstvoorwerpen zijn daarom ook te koop. De tentoongestelde voorwerpen werden allemaal met de hand vervaardigd uit koper, ivoor, jade en stof en z(jn afkomstig uit Egypte. Afrika, China, Tibet en Indonesië. De tentoonstelling is zeer uit gebreid, de voorwerpen hebben zeer gevarieerde prijzen, zodat men er zowel voor een goed- koop stuk handwerk als voor .een wat duurder terecht kan. Tentoongesteld worden o.a. ta fels met geknoopte poten uit Afrika, speren met antilope- huid, ivoren beelden, zeldzame maskers, verder tam-tams en schaakspelen in diverse soorten materiaal. De tentoonstelling is geopend van 10.00 tot 21.00 uur; de toe gang is gratis. IN ALPHEN AAN DEN RIJN ZOETERWOUDE - De vroege fiet stocht waarvoor de K.P.J. zondag een flink aantal deelnemers trok vormde het derde onderdeel van het hervatte zomerprogramma. Zondag aanstaande trekt men naar Alphen a.d. Rijn voor de districts sportdag waarvoor men zich i de Loethe. Op het oude Alphia terrein zullen o.m. worden afge werkt; hoogspringen voor dames en heren, ringsteken op de fiets, waterblikkenrace, motor met hin dernissen, Siamees voetbal, esta- fette gemengd rigdëSgoThltVou°d^pht lezers schrijven Ontslag(?) i klaveijaswedstrijd, zaterdag een puzzel-wandeltocht en zondag een veteranen-voetbaltoernooi, met als extra attractie een wedstrijd mastklimmen. DINSDAG 17 AUGUSTUS 191 Dinsdag Rijnsburgerweg 163, spreekuur aig. bi reau voor levens- en gezinsvragei 7.30-8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur stichtiri huisvesting werkende jongere; 7.30-8.30 uur nam Meij van Streefkerkstraat 48. informi tieavond Baha'i gemeenschap, 8 ui Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uu i, vrouwencafé, 9-1 i economische a Geversstraat 65, Oegstgeest, sociétei voor kamerbewoners en alleenstaanden Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 i organisatie van dit onderdeel is in handen van Sjaak v.d. Salm. In ok tober wordt het 12 '/2-jarig bestaans- feest gevierd waarvoor de voorbe reidingen inmiddels op gang zijn gekomen. Vanavond worden ook de volleyba- hooggeplaatsten die er wat aan lactiviteiten hervat in de gymnas- kunnen en willen doen vragen: tiekzaal aan de Schenkelweg. Er is "Zie toch wat een ongerief er voor contact gezocht met het gewest de kinderen van de Marnix van St. Arnhem om te komen tot een uit- Aldegondeschool is. Er is nu niet wisseling. In het komende seizoen één klas de dupe van het ontslag hoopt men ook weer op de planken van deze leerkracht. Maar door te komen met een toneelstuk. Wa- middel van combinatieklassen zijn ren de afgelopen jaren de blijspelen het er nu drie. En dat terwijl de steeds troef, nu zal een meer drama- leerplicht zo lang is. Het is voor de tisch stuk worden ingestudeerd. De kinderen erg dat ze door deze me- -thoden achter raken. Dan zijn hun WARMOND - Ter afsluiting van verdere schooljaren een ergernis, de Zonnebloemweek, een activiteit moeten allen inzien dat een om geld voor de Warmondse afde- k'nd voldoende aandacht in een ling van de Zonnebloem bij elkaar klas nodl« heeft Lr wordt aldoor te brengen, organiseert de War- geroepen door iedereen: de kinde mondse RK sportvereniging War- rer\ m°eten le munda vrijdag, zaterdag en zondag niet °P dez£ een feestweekend. Vrijdagavond Maar dan toch N. W. Honsbeek-Pieper Acaciastraat 2 Leiden Jongeren pastoraat heeft eigen onderkomen VOORSCHOTEN - Het Jongeren pastoraat Voorschoten-Wassenaar heeft sinds kort een eigen onder komen, dat op 22 augustus officieel geopend wordt. Direct volgend op die opening wordt in het gebouw, aan de Leidseweg 33 in Voorscho ten, een activiteiten-week gehou den met onder meer gespreks-en filmavonden. De officiële opening vindt op 22 augustus om 13.00 uur plaats. WASSENAAR - Binnen enkele maanden zal de Wassenaarse raad uitgebreid aandacht gaan besteden aan de woningbouw in het dorp. Wethouder mr. G. C. van Dijk deed die toezegging gisteravond naar aanleiding van verschillende op merkingen bij de vaststelling van het bestemmingsplan Ter Weer. De vaststelling van het plan Ter Weer ondervond, met uitzondering van de munitie-opslagplaats, weinig problemen. Van de twaalf bezwaarschriften werden er twee gegrond en zes gedeeltelijk ge grond verklaard. Werkend Wasse naar had er weliswaar in een be zwaarschrift op gewezen dat er te weinig aandacht wordt besteed aan WERKEND WASSENAAR WIL TOCH BOUW IN GEBIED HOGE KLEI bouw in het gebied Hoge Klei in. De raad besteedde weinig aandacht aan de bezwaren van de bewoners van de Seringenlaan. Dezen voel den zich bekocht omdat de aanne mer, die hun huizen bouwde, inder tijd toegezegd zou hebben dat het vr^je uitzicht aan de Seringenlaan gegarandeerd zou blijven. Alleen de heer A. Lodder van Partij Was senaar schaarde zich achter de be- i de bewoners. de woningbouw, maar de fractie stemde toch voor ongegrond ver klaring van het bezwaar, om de in Ter Weer geplande woningbouw in ieder geval door te laten gaan. De overige problemen komen in het toegezegde gesprek aan de orde. üp grond van die toezegging trok Wer kend Wassenaar ook een motie waarin gevraagd werd om woning- De plannen, voor Jagerslaan blijven gehandhaafd, hetgeen wil zeggen dat er verkeer in twee richtingen blijft en er paden voor wandelaars, fietsers en ruiters aangelegd zullen worden. Donderdag V.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden 9-1 uur nam. Pieterskerkstraat 1, werkgroep Dienst- weigeren, tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond Philatelica, 7.30 uur nam. Stadhuis, burgerzaal, informatieve avond over de binnenstad, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, Gemeente raad, 8 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 augustus, door Haven Apotheek Haven 18, tel. 120085. Tevens op za terdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 071-762877 en Oegstgeester Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38 tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. M. den Haan, Hor tuslaan 25a, Sassenheim, tel 02522-12485. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel 134687 Onderwij s winkel Sophiastraat 36, tel. 126325 Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex). Maandag 11.00-3.00 uur. dinsdag 18.30 -20.30 uur, woensdag 11.00-13.00 uur j donderdag 18.30-20,30 uur.Diensten- centrum. Van Hogendorpstraat 36, vrij- i dag 19,00-21.00 uur ZOETERWOUDE - SJZ nam gisteren deel aan het toernooi in Waddinxveen, de resultaten van de wedstrdijden waren: SJZ-Fluks 0-0; SJZ-DSC '74 0-0; SJZ-LFC 0-0; SJZ-PDK 0-1; SJZ-Waddinxveen 2-1. Uiteinde lijk een derde plaats. Het tweede elftal eindigde als eer ste na het nemen van penelties tegen het Dordrechtse Fluks dat op gelijke hoogte was geëindigd. Dinsdagavond om 18,45 uur spelen de groenwitten op Haasbroek een 1 oefenwedstrijd tegen WSB. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren. Danielle Na thalie, d.v W de Vos en W. van Zeijst;Sandra, d.v. J. klinkenberg en E. de Fev; Hendrik Jacobus Mat- theus. z.v. H. J M. van Klaveren en M. Loggen; Jeroen, z.v L. van der Bent en C. den Hollander; Sylvia, d.v. C. van Oostrum en A. M. W. Sampers; Marco Cornelis, z.v. C. Honders en W. G. Vis; Willibrordus J ohannes Cornelis, zv.L. M.J. Krol en W. JM. Pennings; Marwaan, z.v. S. Y. O. Abed en F. S. Abid; Vincen- tius Johannes, z.v. J. M. van Delft en C. P. Verheij; Ruben Tristan. z.v. F. J. Wiegerink en I. M. M R. Fran- quinet; Maria Johanna, d.v. J. van der Bent en P. J. Veldhuijzen: Pie- ter, z.v. C. J. Kuijt en A. de Vreugd. Getrouwd: P. Rietkerken en C. M. van Oosten; D. van der Weijden en J. C. Philippo. Overleden: H. P..Verberkt(75)man; R. M. de Meester (17) vrouw; W. L. Biesheuvel (64) nan; J le Mair (63) man: G. A. de Klerk(41)e.v. J. F. ten Broeke; J. Munsterman (DO) geh. gew. met J. Linschooten; H. Tege laar (54) man; J. C. Kenbeek (71) LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2