TRIOMFEN WEIJERS IN "NIEUW VENNEP Rijnsb. Boys voor Amsterdam UVS komt ook tegen HOV niet tot een doelpunt Betere conditie van profs geeft de doorslag SPORT SPORT SPORT Geplaatste spelers struikelen ruim voor de finish in tennistoernooien NIEUW-VENNEP - In het toernooi van Nieuw- Vennep is geen van de geplaatste spelers in het herenenkelspel-B tot de finale doorgedrongen. De nummer één van het wedstrijdschema, de soepele Drent Gerard Douma, sneuvelde tegen de voormalige Thor RW-(Den Haag) crack Frans Koerts, zonder zelfs maar een set te kunnen pak ken (4-6, 3-6) en de nummer twee, Hans van der Loo, kon het geweld van Charrel Asselbergs niet breken (6-7, 5-7). Alles geven. Op hun beurt gingen de verrassende wil van deze kwartfinales uit'de strijd tegen Bob van Overbeeke en Noud Weijers. Bob van Overbeeke moest alles geven wat hij kon opbrengen om Frans Koerts te bedwingen en daarbij mocht hij niet klagen over het functioneren van zijn servi ce: 6-7, 6-1, 8-6. Charrel Asselbergs gaf zich even als Frans Koerts niet snel gewonnen in de halve finale tegen de latere winnaar van het toernooi Noud Weijers: 3-6, 6-1, 6-3. De finale tusen Bob van Overbeeke en Noud Weijers bracht de zege bij Weiiers, een completere speler, die het niet alleen van zijn service moet hebben om resultaat te boeken. Hetgeen niet wegneemt dat Van Overbeeke op het sterk bezette toernooi van Nieuw-Vennep weer eens heeft laten zien hoe gevaarlijk hij kan zijn als zijn service werkt. Dan leeft zijn hele spel op en is hij ook aan het net uiterst moeilijk te kloppen. Weijers won met 4-6. 6-1,6-1. Bij de dames had Mickey Albers het niet moeilijk. Karin Moos was niet tegen haar opge wassen, verloor de eerste set zonder ook maar één game op haar naam te kunnen brengen en kon in de tweede set alleen de score een wat vriendelijker aanzien geven: 6-0,6-3 voor Mickey Albers. Noud Weijers was in drie finales present. In het herendubbel-B pakte hij de tweede toer nooiwinst via een twee seis zege op het duo Wij- nands/Groenland (7-6,6-3), maar in het gemengd dubbelspel bleek het Alphense paar Charrel As- selbergs/Tine Langeveld te sterk voor hem en zijn partner Margot Kramer: 4-6, 3-6. Het herenenkel-C was voor Paul Molhuis, die'Roffel versloeg met 6-3, 4-6, 6-3; bij de dames in C was Marian Liefbroer een onaantastbare winnares tegen' Liesbeth van Noord (6-0, 6-4). Het HDC leverde het duo Trossel/Höcker de winst op tegen Slysser/Roffel, (6-3. 4-6. 6-3) en het ge mengd dubbel C was voor Van de Wetering/Tine Snaterse, die een veel sluitender combinatie vormden dan Hart en Ellerbroek: 6-3,. 6-1. Koudekerk. Peter Wolterink speelde in Koudekerk eerst de finale in het herendubbel-C, voordat hij aan zijn enkelspel tegen Rob Lucas begon. Ook hier, evenals in Nieuw-Vennep dus een finale, waarin geen van de geplaatste spelers (Van Tongeren en Wielsma) aantraden. Wolterink verloor de finale met zijn partner Cocken van de twee geplaatsten in het herenenkel-C, L. van Tongeren/J. Wielsma, met de veelzeggende score 6-7, 6-4,5-7. Laatstge noemden hadden daarmee revanche op zichzelf genomen voor het niet bereiken van de enkel finale. Die finale werd voor de vele kijkers een boeiende en tot het einde toe spannende aange legenheid. Wel had Wolterink na een verrassend verloren eerste set (4-6) veelal het initiatief, maar het was'de vraag hoelang hij het spel nog zou weten te maken tegen de uit het achterveld soms slim. passerende en lobbende Rob Lucas. Als deze speler uit Hazerswoude een sterkere tweede service had geproduceerd, was het voor Wolterink nog moeilijk geworden. Nu won Wol terink met 6-2, 6-3. Op het eerste matchpunt (40- 15) liet hij een zuivere ace van zijn racket komen, waar Lucas alleen vertwijfeld naar kon kijken. Een mooi besluit van een sterk gespeeld toer nooi. Het damesenkel gaf Bernadette Tombrok, minder problemen dan daarvoor de halve finale tegen Guuske Douwes. Laatstgenoemde bracht haar aan de rand van de nederlaag: 7-6, 4-6, 6-3. De finale tegen Ali Snellenberg was na de weer met een tiebreak gewonnen eerste set (7-6) vlug bekeken omdat Ali Snellenberg adem tekort kwam. Overigens kwamen de twee finalisten nog eenmaal binnen de lijnen. Ali Snellenberg won met mevrouw Verhagen het DDC van Toos Bakker en mevrouw Heeringa (6-2, 6-3) en Be rnadette Tombrok pakte haar tweede toernooi winst in het GDC met Haase tegen Bakker/Bak ker: 6-2,3-6, 6-4. Overige uitslagen: HED: Weber- Ekker 6-2, 6-3, DED Elly Citroen-Toos Bakker, 1-6, 6-7; GDD: MooenenijMoenen - Ekker/Cats, 0-6,3-6; HDD: Ekker/Ekker - v.d. GeestijHoman, 6-3, 2-6, 2-6; DDD Elly Citroenijmevr. Maks- Bennis, 6-4, 7-5 na vijf Mevr. Van Reuwijk/r matchpunten. Niet als eerste en tweede geplaatsten, respectie velijk Van Gerven en Gelevert Sr. kwamen in Alphen in de finale. Gelevert, die na de uitscha keling van de favoriet van Gerven op papier de grootste kanshebber was, sneuvelde in de halve finale. Met ere overigens, want de latere winnaar van het toernooi, Schreuder, heeft de nodige tin telingen in de handen gevoeld voor hij opgelucht van het gravel kon stappen. Gelevert Sr. boog pas na drie sets: 0-6, 6-4, 6-2 voor Schreuder. De finale was voor laatstgenoemde een simpele zaak: 7-6, 6-2 tegen Weijers. Bij de dames won mevrouw Wahle driemaal. In het DED van Jo- landa van Gemert (6-2, 6-1), in het DDD met mevr. Steyweg van de combinatie Mevr. Goudsmit/mevr. van Amstel (6-1, 7-6) en in het GDD met Thjo van Rother/Gelevert Jr. 2-6, 6-4, 6-4. In het HDD kon Van Gerven met Timman revanche nemen voor zijn uitschakeling in het HED. door het Leidsche Hout-koppel Hins/Van de Water in twee sets terug te wijzen: 6-5, 6-4. FRANK BONTE. ZOETERWOUDE - Ook de oe fenwedstrijd tegen de Rotter damse eersteklasser HOV maakte duidelijk dat UVS voor lopig nog niet klaar is voor de competitie. Verontrustend is dat natuurlijk niet want oefen- meester Desar heeft nog drie weken om te sleutelen aan het elftal. Het duel eindigde onbes list: 0-0. Overigens bleek wel dat UVS, voor deze thuiswedstrijd uitgeweken naar het sportveld van Heineken. de opgaande lijn te pakken heeft. De blauwwit- ten speelden beduidend agres siever dan in de voorgaande oe fenpartijen. Verheugende bij komstigheid is dat UVS wat meer gebruik maakte van de dieptepass in het spel; met name Bert Kort en Theo van Seggelen hanteerden deze bij de tik-ploeg van UVS lang ver foeide strijdwijze. Tempo De Leidenaren startten sterk. Een hoekschap van Arie La gendijk nam Bert Kort vol op de wreef en HO V-keeper Peter Broekhuizen voorkwam erger door gestrekt naar de hoek te gaan. Vlak voor rust onthield deze doelman UVS opnieuw van een doelpunt toen hij zich vakkundig voor de voeten van de doorgebroken Piet van Put ten stortte. Na rust zakte het tempo. Na een solo van Theo v. Seggelen, die de UVS-er inzette op het middenveld en die ein digde bij keeper Broekhuizen, kreeg HOV vlak voor het einde zelfs de beste mogelijkheid tot scoren. De Rotterdamse links buiten Wim van Bijl zette eerst Wil Henskens op het verkeerde been, misleidde Wijnand Sloos met een schijnbeweging maar schoof de bal toen voor een na genoeg leeg doel overmoedig op de paal. Teylingen sloeg een uitste kend figuur op het toernooi van DHL. Na het nemen van straf schoppen, die noodzakelijk wa ren geworden omdat Teylingen, BEC en DHL de eerste plaats deelden, moest Teylingen het hoofd buigen voor de organise rende vereniging. BEC werd derde. Teylingen deelde de winst tegen DHL en BEC (0-0) en verloor met 1-0 van Schie dam. Door een doelpunt van Aat Witteman klopte Teylingen Lugdunum met 1-0, Jan Boekei en Aat Witteman zorgden voo.r de goals waarmee Teylingen Vredenburch met 2-1 versloeg. De jonge ploeg van Lugdu num klopte tijdens het toernooi van DHL Vredenburch met maar liefst 7-1. Leo Wetselaar (2), Ben de Roo (2), Schiedam Henk de Cler, Jantje v.d. Rey- den en Bennie de Roq waren de schutters, werd door Lugdu num door goals van Wim Oppe- laar (uit een vrije trap) Wim de Roo (eveneens uit een vrije trap) en Jan v.d. Revden met 3-1 ver slagen. Een hoge eindklasse ring was er voor de Kikkers ech ter niet weggelegd, doordat er van DHL, Teylingen en BEC werd verloren. LFC liet tegen Blauw Zwart in Wassenaar een uitstekende indruk achter. LFC hield de eersteklasser op 2-2. LFC nam zelfs twee maal een voorsprong. Koos Bekooy benutte na drie minuten in de tweede helft een strafschop. waarna Blauw Zwart, dat na rust iets sterker was, door V.d. Ham tot 1-1 kon terugkomen. Een vlotte aanval via Bekooy, Verschoor en Kruiff werd tenslotte door Cock van Weerlee afgerond. Pas en kele minuten voor tijd kon Blauw Zwart dank zij V.d. Ham aan de nederlaag ontkomen. RCL en Roodenburg kwa men in Zoeterwoude een 2-2 ge lijkspel overeen. Roodenburg startte in een verbazingwek kend hoog tempo (RCL-trainer Huguenin: "Ik fronste wel even de wenkbrauwen". Roodenburg-elftal begeleider Van Weezei: "De jongens krij gen in de oefencampagne de opdracht mee zich helemaal leeg te lopen", maar kon zich in de eerste helft weinig doelrijpe kansen scheppen. Na rust nam RCL het initiatief in handen, hetgeen na een kwartier leidde tot een goal varr Dirk v.d. Bijl. Aat de Groot benutte even later voor Roodenburg een straf schop (1-1), waarna Dirk v.d. Bijl RCL opnieuw aan de lei ding bracht. Daan Kooymans kopte Roodenburg vlak voor tijd naar het gelijkspel. Quick Boys speelde tegen Haastrecht een aardige pot, maar het grote manko (het ma ken van goals) diende zich weer eens aan. Daardoor bleef Quick Boys op 1-0 steken, dankzij een overigens zeer fraai doelpunt van Ger Zwaan. Quick Boys schiep zich een groot aantal uit gespeelde mogelijkheden (Joep den Hollander, Hans van Duvn, Wim en Teun v.d. Plas) maar was niet erg gelukkig met het vinden van de juiste richting. Ter Leede legde in het neder- laagtoernooi van Van Nispen met 3-0 het loodje tegen de veel aggressiever spelende Zilkers. Noordwijk was niet opgewas sen tegen het jeugdteam van FC Amsterdam. De 0-3 uitslag stond al bij het rustsignaal ge noteerd. Het wachten is op het drietal Bogers-Van der Veen- Boot, die a.s. woensdag terug keren van hun Zuidameri kaan se trip. Y. D. BERG (TEYLINGEN) ERNSTIG GEBLESSEERD DELFT - Voor Teylingenspits Hans v. d. Berg liep het toernooi van DHL erg ongelukkig af. Na een botsing met Lugdunumdoelman Nico v. Waasdorp moest V. d. Berg met een gecompliceerde enkel- breuk van het veld worden gedragen. In het Akademisch Zieken huis te Leiden werd hij gistermiddag om 5 uur geopereerd. Teylin- gentrainer Koster "Het ziet er naar uit. dat Hans dit seizoen'niet meer in actie zal zal komen. Het is zelfs de vraag of hij ooit nog zal kunnen voetballen". De wedstrijd tussen Lugdunum en Teylingen werd na overleg met de beide aanvoerders gestaakt. De stand was op dat moment 1-0 in het voordeel van Teylingen. RIJNSBURG - Zelfs bondsbestuurder Dé Stoop, de man, die inzake radio en telévisieaffaires nog wel eens tot kort zichtige uitspraken wil komen, wilde het na afloop best toegeven: "Dit Rijnsburgse Boys had zeker nog wel een doelpuntje meer kunnen scoren". Na in de tweede helft zelfs nog even met 2-1 te hebben achtergestaan, moest de ploeg van Frans v.d. Zeeuw uiteindelijk met 5-1 buigen voor een FC Amsterdam, dat zich - met uitzondering van Leen v.d. Merkt, Heini Otto en André Wetzel - slechts in conditioneel opzicht de betere ploeg toonde. Rudie Kerkman toont zijn talent opnieuw PAPENDALijLEIDEN - Du 13- jarige Leidse jeugdatleet Rudie Kerkman heeft gisteren tijdens zeer sterk bezette wedstrijden op de kunststofbaan van het Arn hemse Papendal voor de zoveelste keer dit seizoen zijn niet geringe mogelijkheden getoond. De AV Holland-junior liep bij de D-jongens een knappe 1000 meter die hij winnend beéindigde in de voortreffelijke tijd van 3 minuten 0,3 secönden. Ook bij het discus werpen (31.48 m.) en hoogspringen (1.50 m.) deed hij mee in de voorste gelederen. Een ereplaats was ook weggelegd voor zijn clubgenote José van Sonsbeek bij de meisjes C. Hoewel na haar vakantie nog niet in de vorm van enkele maanden terug werd zij tweede op de 80 m in 10.7 sec. In de serie, kwartfinale en halve finale noteerde zij driemaal 10,5 sec. D-junior Erik Ulrich, eveneens van Holland, miste de fi nale 80 meter bij de jongens maar net. Hij scoorde in de halve finale 11.2 sec. en kwam bij het hoog springen over 1.40 m. Tv/ee D-jongens van De Bataven kwa men snel uit de voeten op de 1000 m. Perry Hoogeboom kwam tot 3.08,3 en Sjors Hoogeboom tot 3.11.0. Trainer Pim v.d. Meent gebruikte in deze wedstrijd zijn gehele selec tie. Vooral in het tweede gedeelte van de wedstrijd was het een ko men en gaan van verse en ver moeide Amsterdamse krachten. Had de Rijnsburgse defensie in de eerste helft slechts rekening te houden met de snelle Wetzel, die na 21 minuten een pass van Leen v.d. Merkt (bal veroverd na een foutieve pass van Cor Vreugdenhil) ge bruikte om het openingsdoelpunt te scoren, eerst nadat de Deen Bjarne Petersen diep in de tweede helft in het veld was gekomen ver liep het tot dan toe stroef lopende aanvalsspel van de Amsterdam mers wat soepeler. Overwicht k- Scheidsrechter Dammers ziet nauwlettend t de proef stelt. e hoe Anne Ouwersloot rechts) de defensie van FC AMsterdam op Paulus Zwaan in het veld gekomen Wim Kuyvenhoven het beter door van 30 meter de te ver voor zijn doel staande Jan Jongbloed met een schitterende lob te passeren (1-2). De Rijnsburgers gingen onverdro ten verder met een uitstekend spe lende Nico Zwaan, een rustig en gedegen spelende Wil Groenen dijk, die zijn defensie uitstekend assisteerde en een Anne Ouwers loot, die het linksback Rob Bianchi erg moeilijk maakte. "Bla-bla". Het werd dan ook allerwegen be- vrij gelijkop- treurd, dat een correct uitgevoerde eest, waarbij sliding van Gert Ouwersloot door Rijnsburgse" Boys via Wil Groe- de met veel "bla-bla" optredende Tdijk (een als voorzet bedoeld schot, dat op het net belandde) en Leo Pluymgraaff (gemiste kans al leen voor Jongbloed) genoeg moge lijkheden tot scoren kreeg Het was dan ook niet geheel en al in over eenstemming met het spelbeeld, dat FC Amsterdam via een doel- scheidsrechter Dammers met vrije schop werd bestraft, die door Niels Sörensen ineens werd inge- kogeld. (1-3). De Rijnsburgers zak ten hierna weg, hoewel Groenen dijk nog eens tegen de lat kogelde, en door een betere conditie en het inzetten van frisse krachten ver- punt van Sleeman (Voorzet Heini kregen de Amsterdammers een oe- Otto) kon gaan rusten met een 0-2 slissend overwicht, wat nog resul- voorsprong. Na rust verwierf teerde in een schitterend doelpunt Rijnsburgse Boys zich een over- van André Wetzel en een afstands wicht, dat na twee minuten uit- schotvanCeesvanVeenendaal.dat mondde in een kans voor open doel door de overigens verder goed- voor Pluymgraaff, nadat hij uitste- keepende Eddv Bos verkeerd werd kend was bediend door Gerrit van beoordeeld (1-5). Egmond, doch ook deze kans was voor de Katwijker te moeilijk. Drie minuten later deed de voor GERARD VAN PUTTEN. Basketbalzege kadettenteam SZCZENIC - Het Nederlands meisjes-basketbalteam (kadetten) heeft zaterdag de eerste wedstrijd in de voorronde van het eerste Eu ropees kampioenschap in SzczeniC (Polen) tegen Zwitserland gemak kelijk gewonnen. Het team van bondscoach Baps van der Groep klopte de Zwitserse meisjes met 93-33. na een ruststand van 43-20. In het Oranjeteam spelen twee speelsters van het juniorenteam van Mercasol Leiden, Anneke Kit- selaar en Marlies Bosman. De Ne derlandse ploeg kan zich voor de finalepoule plaatsen door vandaag het duel met Spanje, de derde for matie in de "Nederlandse" groep, winnend af te sluiten. Alleen de g_c .wpswinnaar plaatst zich voor de finalepoule, waarin zes landen zul len uitkomen. Een Leids basketbal- selectieteam heeft gisteren als voorbereiding op het nieuwe sei zoen een wedstrijd gespeeld tegen het team van Fireball uit Zelhem (Gld). Fireball kwam er niet aan te pas en leed een veelzeggende 42-122 nederlaag. De ruststand was 50-18 in het voordeel van het Leidse team. Scorers: Marcel Rijs- Veel animo springen Duinruiters NOORDWIJKERHOUT - Er was bijzonder veel animo voor de springwedstrijden (volgens de puntenregelingen van de NBVR), die „de Duiruiters" gistermiddag bij manege Bakker in Noordwij- kerhout organiseerden. Niet min der dan 114 combinaties gingen over de startlijn op de voortreffe lijke springwei, waarop adjudant Jac. van Leeuwen zijn hindernis sen had neergepoot. De uitslagen waren: 110 cm (zonder rijvergunning): 1. Son met Shustra, 2. bergen 34, Kees Blonk 28, Peter Hella Larsen met Emir, 3. dhr Paulides 22, Ron Berck Beelen- der Meij me^ Diinea. kamp 18, Ton Lovink 12, Henk Ei genbrood 8. Velocitas is nu onder dak LEIDERDORP - Zaterdag werd in Leiderdorp een lang gekoesterde droom van korfbalvereniging Ve locitas gerealiseerd, toen wethou der van sportzaken, mevrouw D. W. Tichler-Moerman met het wer pen van een bal door een korf symbolisch de toegang tot Veloci tas' nieuwe clubhuis mogelijk maakte. Meteen werd met deze opening ook de ingebruikname van het terrein in sportpark „De Bloemerd" geregeld. Velocitas heeft daarbij veel aan de gemeente te danken en dat verleidde de we thouder tot de opmerking, dat zij hoopte, dat de korfbalvereniging zou voortgaan met het organise ren van nevenactiviteiten, zoals de avondvierdaagse. KNKV- afgevaardigde Marteyn roemde de zelfwerkzaamheid van de leden, een onmisbare schakel in het ge heel. Rijndelfland-voorzitter Jaap van Nierop was on^r indruk van het gebouw rwijl hij al aardig wat i v liteiten heeft geopend. I gsvoor- zitter was blijkb- i j met de nieuwe accommodate, dat hij di rect de talrijke aanwezigen mee deelde, dat in 1978 op dit terrein de wedstrijd Rijndelfland-IJ en Am- stel gespeeld zal worden. Dankzij de uitstekende lichtinstallatie is men zelfs in staat avondwedstrij den te plannen. Voorzitter Koorn besloot de openings-festiviteiten met een woord van dank. Tichler, wethouder van sportzake i korfbalvereniging Velocitas (met rijvergunning): 1. dhr. Van Hulst met El Hakim. 2. Jaco- mine Ravensbergen met Jacky 3. J. den Haan met San Francisco. 120 cm (zonder rijvergunning): 1A. J. Maarse met Don M. 2. mevr. Wetmar met Polito, 3. René Rekken met Lankv. 120 cm (met rijvergunning): 1. Ton Monhemius met Goldflügel, 2. mej. Rosendaal met Kavalti, 3. mej. Timmermans met Zobara. 130 cm: 1 Jan den Haan met Bam- bv, 2. Ton Monhemius met Icaros, 3. Sieg Pruikemaker met Mr. Fitol. Gemotiveerd Ajax veilig na zege LEIDEN - Een zeer gemotiveerd Ajax heeft zijn plaats in de over gangsklasse veilig gesteld door in Utrecht Kampong te verslaan. Na de toss besloot Ajax eerst te gaan batten. In het begin wisten alleen De Graaf (13) en IJsselde Schepper (16, één zes) de score gaande te houden. Later ging het met Smeder (33) en routinier Tonnie Kantebeen (36) stukken beter. Met 19 runs van Eldering, 17 extra's en wat sprok- kelwerk werd het totaal van Ajax bepaald op 155 runs. Doordat Ajax-bowler Frits de Jongh niet op dreef was, kon Kampong lang de overwinning ruiken. Kampong strandde evenwel op 114, waarn Ajax het overgangsklasserschap behield.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11