"Niemand in Voorschoten wil een woonwagenkamp Tot 1985 bouw van 3000 woningen in Leiderdorp Vrienden van Wassenaar laken gebrek inspraak "TER WEER" MAANDAGIN RAAD VAN WASSENAAR Bij uitbreiding "De Paauw" DRIEDAAGSE VAN START IN WARM O ND "In tehuizen slechts klein aantal plaatsen voor eigen inwoners" Jumelage Lichtinstallatie op Haasbroek voor SJZ AGENDA WASSENAAR - In de komende gemeenteraadsvergadering zal het bestemmingsplan „Ter Weer" ter vaststelling aan de raad worden voorgelegd. Voordat het plan offi cieel ter visie werd voorgelegd, is er een ruime inspraak- en overlegpe- riode geweest. Er werden o.m. twee voorlivhtingsavonden gehouden. Tijdens de tervisielegging kwamen 12 bezwaarschriften binnen. Twee van die bezwaarschriften kunnen volgens B en W gegrond worden verklaard, 6 gedeeltelijk gegrond en gedeeltelijk ongegrond en 4 on gegrond. Onder die laatste 4 is een bezwaarschrift van de bewoners van de Seringenlaan, die bezwaren maken tegen woningbouw in het plan, terwijl zij, toen zij hun woning kochten, rekenden op een blijvend vrij uitzicht. Over de kwestie van de munitie-opslag, op het militaire ter rein Maaldrift zeggen burgemees- teren wethouders dat er nog steeds onduidelijkheid is over de mate van de thans aanwezige risico's. Defen sie vraagt het instellen van veilig heidszones, maar dat zou de reali sering van bepaalde gedeelten van het bestemmingsplan onmogelijk maken. Dat achten B en W een on aanvaardbare situatie, waarover het college zich gewend heeft tot de minister van Defensie. DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 WASSENAAR - In de gemeente raadsvergadering van maandaga vond komt o.m. aan de orde een brief van de Vereniging van Vrien den van Wassenaar, waarin kritiek geuit wordt op de gang van zaken rond de voorgenomen uitbreiding van het raadhuis „De Paauw" met een modern administratiegebouw. Over een zo belangrijk project heeft geen samenspraak met de burgerij plaats gehad, aldus de brief. Ook ten aanzien van de gemeenteraad heeft het college het principe van openheid vermeden door in twee besloten commissievergaderingen dit onderwerp te behandelen. De plaats van de nieuwbouw, de keuze van architectuur en derge lijke waren voorbereid zonder dat alternatieven in samenspraak met de burgerij en in openbare com missievergaderingen waren be sproken. Deze toegepaste wijze van besluitvorming is volgens de Vrienden in strijd met de heden daagse democratische spelregels en met de toezeggingen van het col lege ten aanzien van vroegtijdige inspraak. De Vrienden hebben in hun brief verder o.m. nog gewezen op het personeelstekort bij de plantsoe nendienst, op de dreigende ver stikking door asfalt van oudere bomen langs de Wassenaarse lanen, op het feit dat de nieuwe chef van de plantsoenendienst geen zwaar der accent in het geheel van de ge meentelijke diensten heeft gekre gen en bijvoorbeeld niet recht streeks adviezen kan geven aan het college en op het feit dat aan plan- i het Monumentenjaar een daad te stellen op het gebied van de monumentenzorg geen gevolg is gegeven. De Vrienden concluderen dat er epn te smalle basis is om het Welzijnsoverleg in de huidige vorm voort te zetten. Zij pleiten ervoor een voorbeeld te nemen aan het Verkeersoverleg dat de laatste tijd goed functioneert. Burgemeester en wethouders ant woorden op de bezwaren ten aan zien van de procedure bij de uit breiding van het raadhuis, dat daarbij voorop gestaan heeft dat het bestaande raadhuis als be stuurscentrum in gebruik zou moe ten blijven. De keuze van de archi tect heeft met grote zorg plaats ge had. Aan de toezegging omtrent samenspraak met de burgerij wil het college geenszins te kort doen bij de verdere behandeling van het project. In september wordt een structuurstudie met eventuele al ternatieven van de architect ver wacht. Daarover zal met de burgerij en de daarvoor in aanmerking ko mende instanties in contact wor den getreden. De plannen om in het Monumentenjaar de oude muur in de Gang bij het Dorpsplein te res taureren konden nog niet tot uit voer worden gebracht. Onderhandelingen met de eigenaar zijn nog gaande. Wel is een bijdrage verleend in de kosten van verbou wing van het pand Plein 13 waar door het aanzien van het Plein be duidend is verbeterd. Dit is ook te danken aan het leggen van een nieuwe bestrating overeenkomstig een schets van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Het autovrij maken van het Plein wacht nog op de realisering van voldoende an dere parkeermogelijkheden in de omgeving. De overige punten in de brief van de Vrienden van Wassenaar zullen nog aandacht krijgen terwijl het functioneren van het Welzijnsover leg verder aan de orde zal komen in de commissie Algemene Zaken en Technische Diensten. VOORSCHOTEN - Het woonwagenkampprobleem is in Voorschoten opnieuw aan de orde naar aanleiding van een brief van de gemeente Leiden, waarin geïnformeerd werd naar de stand van zaken bracht de voorzitter van de com missie voor welzijn en onderwijs L. L. Marselis de kwestie ter sprake. LEIDERDORP - De fcerëm Leiderdorp draait weet. Tot met zaterdag staan tal van at tracties opgesteld op het braak liggende terrein nabij de Leider- dorpse brug. De toegang tot het kermisterrein is gratis. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het kampje in de Dobbewijk geplaatst zou worden, maar de ge meente stuitte op hardnekkig ver zet van de buurtvereniging „Recht door Recht". Momenteel wordt ge dacht aan een plaats ergens in de wijk Bosgeest. De wijkraad „Bos geest", die kort geleden nog in het nieuws was wegens haar verzet tegen de bouw van de „English School" in die wijk zal ook zeker nu weer van zich laten horen, want, zo stelde de commissie, eigenlijk wil niemand een woonwagenkamp binnen de gemeentegrenzen. Mevr. Bloembergen-Munters vond het vreemd dat de woonwagenbewo ners, indien zij zo graag opgenomeh willen worden in de plaatselijke bevolking, toch in woonwagens blijven wonen en op die manier de integratie juist aanzienlijk bemoei lijken. Wethouder Marselis wil bin nenkort een gecombineerde com missievergadering beleggen om al lereerst te bepalen of er wel plaats is voor een kamp en, indien dat zo is, hoe de bevolking dan omgepraat kan worden. Over het ontnemen van de status „waterwingebied" aan het gebiec. gelegen ten westen van de spoorlijn aan beide zijden van de Papelaan bestond veel onenigheid. Enerzijds betekent het handhaven van de sta tus dat de daar gevestigde en nog te vestigen industrie zich moet hou den aan speciale wetten die enkel in waterwingebieden gelden. Ander zijds is het wel een heel vreemde zaak om het gebied een waterwin gebied te blijven noemen als het die functie al jaren niet meer heeft. Mej. Begeer van de Stichting tot Behoud van Leefbaar Voorschoten zou het beter vinden als bij de ver koop van de watertoren aan de Haagse Duinwaterleiding als eis gesteld werd de originele kantelen weer aan te brengen. Overigens zijn de meeste commissieleden niet be paald onder de indruk van de schoonheid van deze toren. Wan neer de verkoop niet doorgaat zal niemand de sloop betreuren. Burgerlijke stand Geboren: Monique, dr. van J. C. Melis sen en G. Singerling; Dennis zn van A. S. de Graaf en A. Viele; Sandra, dr. van J. de Novel en C. ZIrkzee; Ronaldus Hend rik René, zn. van H. G. van Tongeren en C. C. van der Werf; Alexander Petrus Jo hannes, zn van B. H. Kruit en J. M. Thuss; David Geoffrey Hans Peter, zn van C. J. van der Meer en I. E. Maehl Getrouwd;A. van Schie en J. M. Takken; H. ter Wee en G. Hameeteman; J. C. Ver haar en A. Kampfraat. Overleden:J. C. van Parera,70 jaar,man; A. J. de Groot,0jaar, dr. van P. M. J. J. de Groot en M. D. Flores Jorguera; F. G. F. M. Oude Veldhuis.34 jaar. man LEIDERDORP - Op 1 juli van dit jaar telde Leiderdorp 18.062 inwo ners. Dat waren er 21 minder dan in het begin van het jaar. Tegenover deze lichte daling staat te verwach ten snelle toeneming van het Lei- derdorpse inwonertal tot 1985. Zoals de prognoses nu zijn zal Lei derdorp rond 1985 tussen de 25.000 en 26.000 intvoners tellen. Daarbij is ervan uitgegaan dat er in dat jaar tussen de 8500 en 8700 woningen staan en de gemiddelde woningbe zetting is gedaald tot drie. Op 1 juli van dit jaar bedroeg het aantal woningen in Leiderdorp 5.517 en was de gemiddelde wo ningbezetting 3.27. Hoe snel die gemiddelde woningbezetting is gedaald blijkt uit de cijfers; acht jaar geleden woonden er gemid deld nog 4.06 personen in een Lei- derdorpse woning. Wat de Leiderdorpse woning bouwplannen betreft Op dit ogen blik is er een^ grote bouwactiviteit in Voorhof, een plan voor een woon wijk met in totaal 1.354 woningen. Daarvan zijn inmiddels 16 premie- woningen gereed en wordt er ge bouwd aan 40 woningwetwonin gen, 192 premiehuurwoningen, 138 premie-koopwoningen en 49 vrije sector woningen. Nog in het derde kwartaal van dit jaar zal in het zuidelijk deel van Voorhof worden begonnen met de bouw van 119 woningwetwoningen. In het laatste kwartaal van 1976 volgen nog eens 140 woningwetwoningen. Dit jaar zal ook nog een begin wor den gemaakt met de woningbouw in Voorhof-Noord. Op stapel staan de bouw van in totaal 660 woningen verdeeld over de volgende catego rieën: 286 woningwet, 48 premie- huur, 243 premie-koop en 83 vrije sector. De start van de bouw van 90 flatwoningen en 18 eengezinswo ningen in Voordorp zal ook in 1976 kunnen plaatsvinden, mits er geen vertraging optreedt door beroep sprocedures tegen het bestem mingsplan. Tenslotte zullen - ijs en weder die nende - ook dit jaar nog de eerste palen de grond in gaan voor het plan Winkelhof. Dit plan voor een winkelcentrum en kantoren omvat tevens de bouw van 340 woningen. Ten gevolge van deze bouwactivi teit zullen in 1977 in Leiderdorp zeer veel woningen gereed komen: de prognose vermeldt 987 stuks. Voor 1978 wordt rekening gehou den met de voltooiing van rond 450 woningen: 280 in Voorhof-Noord en 170 in Winkelhof. Zoals het er nu uitziet zal er in 1979een gat vallen in de woningbouwproduktie van Lei derdorp. Want pas in 1980 zullen de eerste woningen in het plan Bui tenhof opgeleverd kunnen worden. De bouw van dit plan zal starten in 1979 en zal gebeuren in fasen. Hoeveel woningen er precies ko men is nog niet precies bekend: volgens de onlangs verschenen nota uitgangspunten Buitenhof zullen het er 1500 zijn. Dienstverleningscentrum Oegstgeest WARMOND - By de Pomp werd gisteravond het startsein gegeven voor de Warmondse avond- driedaagse. Ongeveer 500 wande laars gingen op weg voor 5 of 10 km. De eerste avond werden voor het grootste gedeelte ongebaande we gen bewandeld. De dijk rond het door zandwinning ontstane meer in de polder Klinkenberg wordt nor maal uitsluitend door schapen be treden. Gisteravond zochten 500 Warmonders voorzichtig een weg door de distels. De meeste deelne mers kwamen op plaatsen waar zij nooit eerder waren geweest. Hoe wel de korte route veel langer was dan 5 km had geen der deelnemers, in leeftijd variërend van 3 tot 80 jaar, daar veel bezwaar tegen. Voor morgenavond staan o.a. wandelin gen door het Bos van Krantz op het programma. In Engeland wordt dezer dagen stevig gejumeleerd tussen Leiden en Oxford. Wat de juiste betekenis is van een jumelage weet niemand. Nochtans zijn er lieden die zo hun twijfel hebben over dit fenomeen, wat natuurlijk baarlijke nonsens is. Het is een goede zaak als wij kun nen bekijken hoe het er in Oxford aan toegaat. Zijn daar bijvoorbeeld eveneens financiële problemen, hebben ze daar ook zo'n last van winkeliers, is de fractievoorzitter van de PvdA daar ook zo'n vrolijke frans, hebben ze daar ook een we reldje en een kleine kring van kunstkenners, voert de WD daar ook zo succesvol oppositie en heb ben ze daar ook een rubriek Alle gaar. Kijk, vrienden, dat soort vra gen, daar weten we toch nog steeds geen antwoord op. Een jumelage is dus een goede zaak. Bovendien be vordert het de vrede in de wereld, de broederschap en de gelijkheid tussen de mensen. Twijfel, vrien den, treft men in dit verband slechts aan by het grauw en onwe tend gepeupel. Vis Een visbericht. De Hengelaars- bond voor Leiden en omstreken organiseert volgende week zater dag de jaarlijkse jeugdviswedstrijd in de Witte Singel. De wedstrijd be gint om negen uur des ochtends en deelnemers van tien tot vijftien jaar Hunnen zich aanmelden bij de Leidse hengelsportwinkeliers of dinsdagavond tussen zeven en tien uur bij het bondskantoor aan de Morsweg 234 in Leiden. De vele prachtige prijzen die er te winnen zijn, worden dezelfde dag uitge reikt in het St. Antonius Clubhuis. Ook hier wordt de vis duur betaald. Vis uit de Witte Singel is trouwens zeer goed te eten. Elke dag dat wy de lunch gebruiken hebben wij wel een voorntje tussen de boterham zitten. OEGSTGEEST- „De mogelijkheid voor een bejaarde in Oegstgeest om te worden geplaatst in een bejaar dentehuis of een aangepaste wo ning is klein. Veel kleiner dan de cijfers over het bestaande en het te bouwen aantal huizen in de Leidse regio doen vermoeden. Dat heeft tot gevolg dat bejaarden elders naar plaatsingsmogelijkheden moeten gaan zoeken en zodoende ontwor teld worden uit hun vertrouwde omgeving". Dit schrijft de Stichting Dienstver leningscentrum Oegstgeest in haar zojuist verschenen jaarverslag over 1975. Oorzaak is dat de tehuizen in Oegstgeest ook een functie hebben voor Leiden en dat daardoor slechts een gering aantal plaatsen voor eigen inwoners beschikbaar blijft. In het bejaardentehuis „Rus- tenborch", zo stelt het jaarverslag, zijn maar 20 plaatsen beschikbaar voor bejaarden uit Oegstgeest. De rest wordt gereserveerd voor Lei- denaars. Daarnaast wijst de Stich ting Dienstverleningscentrum op de opnamecapaciteit van de oudere verzorgingstehuizen als Hofwijk en Duinzigt, en op een aantal parties LEIDEN - De Alfa Romeo die in het afgelopen weekeinde van de Tiboel Siegenbeekstraat door een autodief werd weggenomen is te recht De wagen werd gisteren in Den Haag teruggevonden. De da der is nog niet opgespoord. liere tehuizen, die door vergroting van de kamers en door opheffing in de toekomst zal afnemen. Donderdag V.d. Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Pieterskerkstraat 1werkgroep dienstweigeren, tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 6 tot 13 aug., door. Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 120502; Apotheek Beker. Lytweg 4. Oegstgeest. tel. 155482. Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezenhorst 23, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Bereikbaar van half acht 's avonds tot 8 uur 's mor gens en tijdens het weekend door lopend van vrijdagavond tot maan dagmorgen. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 Qnderwijswinkel Sophiastraat Geopend ma 12.00-17.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord einde 2a (voormalig marinecom plex) telef. 130775. In de maanden juli en aug. di. en do. geopend van 18.30-20.30 uur. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzor ging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maat schappelijk werkster. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don derdagavond van 7-8 uur. Koornbrugsteeg 7 (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord- einde 2a (voormalig marinecom plex). Maandag 11.00-13.00 uur, dinsdag 18.30-20.30 uur, woensdag 11.00-13.00 uur, donderdag 18.30-20.30 uur. Dienstencentrum, van Hogendorpstraat 36, vrijdag 19.00-21.00 uur Mierennest Mors weg, donderdag 19.00-21.00 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur, maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Telefoon 142144. ZOETERWOUDE - S.J.Z. zal bin nen enkele weken kunnen be schikken over een volledige lich tinstallatie rond het hoofdterrein op Haasbroek. Het spelen van lichtwedstrijden op doordeweekse avonden zal dan mogelijk worden. De groenwitten hebben dit voor recht vooral te danken aan de sup portersvereniging. Deze heeft sinds de oprichting in 1967 reeds tal van activiteiten ontplooid. Aanvanke lijk beperkten deze zich tot het or ganiseren van busreizen voor de aanhang van S.J.Z. by uitwe- duDSDe byfte hieraan werd min der omdat steeds meer mensen de beschikking kregen over "eigen" vervoer. In het cluborgaan werd gestart met een advertentiecampagne. Andere bronnen van imten waren bingo- en dansavonden en de opbrengst van een loterij met 50 vliegtickets voor een rondvlucht boven Zoeterwou- de. Van het geld dat in kas kwam werd het vertoeven rond de lynen van het oude knusse veld in de Loe- the aanzienlijk verbeterd door de aanleg van paden. Toen bekend werd dat een geheel nieuw sport complex aan de Nieuwe weg tot stand zou komen stelde de suppor tersclub zich tot doel de vereniging een overdekte tribune te schenken. Dat vroeg een investering van 30.000,- Sinds twee jaar heeft men ook de beschikking over een geluidsinstal latie. Dezer dagen zyn de vrijwilli gers begonnen met de graafwerk zaamheden voor het plaatsen van de 6 masten van elk 16 meter. Deze komen ter hoogte van de 16- meter lijnen en aan weerszijden van de middenlijn. De gezamenlijke lichtopbrengst zal 120 lux zijn, ruim voldoende voor het spelen van wedstrijden bij kunstlicht. De nieuwste stunt betekent wederom een investering van 30 mille. Hier bij is inbegrepen het maken van een tweetal dugouts die de fraaie accommodatie zullen completeren. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1! Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2