Gelijkwaardig Rij nsburgse Boys toch kansloos: 1-4 Basketbalteam mist de boot Geen verrassingen in Nieuw-Vennep Geiten wethouder zetten kwaad bloed Wachthuisje afbreken, DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 PAGINA 11 Hoofdklasser Aalsmeer schotvaardig Van Overbeeke ronde verder RIJNSBURG - Amateurhoofdklasser Aalsmeer heeft in de oefenpartij tegen Rijnsburgse Boys gedemonstreerd op welke wijze een wedstrijd gewonnen moet "worden. Hoewel Rijnsburgse Boys in het veld absoluut niet de mindere was verloor het met de ruime cijfers 4-1 van de dravers uit Aalsmeer. Het kan in feite niet an ders omschreven worden. De Noordhollanders hanteerden con stant de dieptepass. En dan niet vanaf het middenveld, nee, het liefst meteen vanuit de verdediging waar dan drie hele snelle jongens gretig op liepen. Een enkele bal ging breed. Maar dan wel bedoeld om een speler in stelling te brengen die wat gunstiger opgesteld stond om die levensgevaarlijke dieptebal af te leveren. In de eerste fase van de wedstrijd moest Rijnsburgse Op WK-voetbal in Spanje twintig deelnemers? MEXICO STAD - Tijdens zijn be zoek aan Mexico heeft de FIFA- voorzitter Joao Havelange gisteren gezegd dat bij het wereldkam pioenschap voetbal in 1982 in Spanje waarschijnlijk achttien of twintig ploegen zullen deelnemen. "Indien Spanje over voldoende stadions beschikt, zal dit mogelijk zijn", aldus Havelange. Eerder was er ook al sprake van geweest dat in 1978 in Argentinië meer dan zestien ploegen zouden speleo, maar dit plan is nooit aanvaard. Ook ver telde Havelange in Mexico over voorgenomen veranderingen met betrekking tot het Olympisch voetbaltoernooi, die dan in eerste instantie betrekking zullen hebben op de leeftijd van de deelnemers. "Misschien zullen al tijdens de Spe len in Moskou slechts voetbalploe gen deelnemen, die bestaan uit spe lers onder de twintig jaar", ver klaarde Havelange hoopvol. Boys zich daar helemaal op instel len. Met name Alko Hassing en Ge- rrit v. 'Êgmond, het verdedigings- blok van de Rijnsburgers, konden zich moeilijk aanpassen maar naarmate de wedstrijd vorderde, des te meer vat kregen de geelzwar ten op het spelletje van Aalsmeer. En daarom was het jammer dat de eerste Aalsmeer-goal juist in die pe riode viel. Op dat moment was de Rijnsburgse defensie wat te ver naar voren gelopen, toen van Voort Nico Zwaan in de sprint klopte en Eddie Bos, een uit Zeeland afkom stig keeperstalent, met een hard schot verraste 0-1. Dat doelpunt verstoorde Rijnsburgse Boys niet en toen Wil Groenendijk met een ziedende schuiver voor de gelijk maker had gezorgd leek het erop dat de Rijnsburgsers de wedstrijd naar hun hand gingen zetten. Hun secuur opbouwend spel leverde vlak voor rust een aantal hoek schoppen op van waaruit Alko Hassing er één buiten het bereik van goalie Sekveld dreunend op de lat kopte. Maar om onverklaarbare redenen ging het na de pauze wat minder best met de Rijnsburgers, bij wie Cor Vreugdenhil was ver vangen door Leo Pluimgraaf. Na enige doelrijpe kans voor Rijns burgse Boys (Paulus Zwaan spet terde in vrije positie op de vuisten van Sekveld na een slim genomen vrije schop van Anne Ouwersloot) kwam Aalsmeer weer tot zijn ge liefd spelpatroon. V.d. Polder mis leidde in de tiende minuut Gerrit v. Egmond, ging door en scoorde 1-2 er nog eens twee d oelpunten van de razendsnelle V. Voort deden de eindscore op het bord komen: 1-4. P.D.K.-L.F.C. 4-2. Doelpuntmakers: v.d. Toren 1-0, Goudzwaard 2-0, de Jong 3-0, v.d. Weerlee 3-1, v.d. Toren 4-1, Gubler 4-2. Katwijk-LDWS 0-0. NIEUW-VENNEP - Bob van Uver- beeke plaatste zich gisteren met een afgetekende zege, 6-3, 6-3, op Van der Wiel in de kwartfinale van het sterk bezette HEB in Nieuw- Vennep. De tegenstand, die hij nu zal krijgen, zal meer van hem ver gen, dan tot nu toe het geval was. Maar hij heeft een goede vorm ge demonstreerd en als het met zijn service maar wil lukken kan hij best voor verrassingen gaan zor gen. Verrassingen waren er over igens gisteren niet in Nieuw- Vennep. Bij de dames waren de respectievelijk nr. 1 en 2 geplaatste Mickey Albers en Tine Langeveld in actie en beiden stapten met de winst van de baan. Mickey Albers rekende vlot af met Van Oers, 6-4, 6-3, maar Tine Langeveld stuitte op verbeten tegenstand van Pauline Heyligers, die zij pas na felle en ge- lijkopgaande strijd in de derde set definitief op de knieën kreeg, 6-1, 5-7, 6-4. Heel moeilijk had de in het DEC als nr. 1 geplaatste Marian Liefbroer het tegen Warren, 6-3, 5-7.6-1Bij de heren in C sneuvelde de als nr. 2 geplaatste Kandou tegen Martens, 6-7, 2-6. Koudekerk Bernadette Tombrok, nr. 1 ge plaatst in het DEC heeft gisteren alle zeilen moeten bijzetten om in het toernooi te blijven. Dat leek er helemaal niet meer op, toen haar tegenstandster mevr. Ruitenberg, finaliste in het DEC op Roomburg, en in dit toernooi onbegrijpelijker wijs niet geplaatst, in de derde set op 4-1 kwam. Maar de speelster uit Lisse is in de vele toernooien, die zij afwerkt, gehard geraakt. Zij verloor haar kalmte niet en toen mevr. Rui tenberg na 4-1 noodgedwongen gas terug moest nemen greep Berna dette Tombrok snel het initiatief. Toch moest zij nog lang wachten alvorens opgelucht adem te kun nen halen. Mevr. Ruitenberg zette in de slotfase nog even alles op alles en gaf zich tenslotte pas met 7-9, de eerste en tweede set leverden de score 7-5, 4-6 op, gewonnen. Be rnadette Tombrok bereikte met deze zege de kwartfinale in het DEC. Met haar kwam ook Ali Snel lenberg, favoriete van de organise rende ver. "Artesia" zover. Bij de heren plaatste Hazenberg zich via een 6-4, 7-6 zege op De Jong in de kwartfinale. Ekker versloeg Eradus opmerkelijk gemakkelijk, 6-1, 6-2. De dames Nel Terlaak en Hilde de Vries verstoorden de planning van de wedstrijdleiding danig door drie uur op het gravel te blijven. Nel Ter- laak won deze marathon-partij met de cijfers 5-7, 6-3, 9-7. In dit num mer plaatste Elly Citroen zich reeds voor de kwartfinale. In het heren dubbelspel B bereikten de vol gende combinaties de kwartfinale, Otto/Hogervorst, Ekker/Ekker en Boerman/Bosman. In het D-toernooi toonden de ge plaatste spelers en speelsters zich hun plaatsing tot nu toe waard. Bij de heren had de nr. 1 geplaatste Van Gerven geen enkele moeite met Verduyn, 6-1, 6-0. Van de dames kwamen de nr. 1, 2 en 3 binnen de lijnen. Mevr. Wahle, nr. 1 geplaatst, had tegen mevr. Goudsmit de eer ste set met 6-1 gewonnen en stond in de tweede set met 1-0 voor, toen laatstgenoemde de strijd door een blessure moest staken. Mevr. Groenendijk, nr. 2 geplaatst, bleef mevr. Groeneveld net voor, 7-5,6-4 en mevr. Scheerder, nr. 3 geplaatst, kwam tegen mej. Van der Merwe nog moeizamer tot de winst, 7-6, 7-5. Ook in het DD konden de ge plaatsten, Mevr. Baris/Mevr. Scheerder zich handhaven. De combinatie mevr. Arkman/mevr. Troost was met 3-6, 3-6 kansloos. Wil Groenendijk: tegendoelpunt. Leiderdorpers favoriet open-FJ-titel LEIDEN - Van 13 tot en met 17 augustus zullen op het IJsselmeer de open Nederlandse kampioenschappen zeilen in de Flying Juniorklasse gehou den worden. Daarvoor hebben de organisatoren, de Flying Juniororgani satie en de watersportvereniging Makkum, in het noordoosten van het IJsselmeer een nieuwe Olympische baan uitgezet. Onder de deelnemers, waarbij Duitsers en Belgen, bevinden zich ook de Leiderdorpers Hans Schelling, Maarten Tas (kampioenen van vorig jaar) en Aad en Jan van Vliet. Beide équipes mogen dit jaar tot de kanshebbers gerekend worden in deze kleinste internationale klasse. TORONTO - Op de laatste dag van de Spelen voor gehandicapten heeft Nederland nog een handvol plakken veroverd. De 4x100 meter wisselslag-estafetteploeg bij de dames en de 4x50 meter vrije slag estafetteploeg trokken twee gou den medailles naar zich toe. Op de 4x100 meter wisselslag heren viel aan de Nederlandse herenploeg een bronzen plak ten deel in 6.20,58. Is raël veroverde goud in 6.12,25 en Zweden greep het zilver in 6.12,26. Bij de atletiekwedstrijden eindi- gedn de wedstrijden in een teleur stelling voor de oranjeploeg. De herenestafetteploeg over de 4x40 meter die in de series een zeer goede tijd had laten noteren hoorde echter daarna niets meer van plaat sing voor de eindstrijd. Toen die melding binnenkwam, nadat de coaches enkele malen waren gaan informeren maar daarbij nul op het rekest hadden gekregen, was het te laat om de ploeg, bestaande uit Flo- rent Houbaer, Cees Slijkerman, Eltjo Niehof en Geurt Heykamp, nog aan de start te krijgen. In de slalom staat Ebo Roek voorlopig op een tweede plaats, maar hij moet deze positie nog met enkele ande ren delen. De jury kon niet snel ge noeg de uitslag van dit nummer be kend maken. Jan Stam behaalde bij het discuswerpen een afstand van 28,06 meter en Johan Rekkers wierp deze schijf 20,17 meter ver. Niet ver genoeg overigens om ere metaal in ontvangst te nemen. De Olympische basketbaldroom is uit. Nederland heeft er zelfs geen medaille aan over gehouden. Gis termorgen om negen uur (Cana dese tijd) moest de ploeg van Rob Verheuvel al de wedstrijd om de derde plaats spelen tegen Frank rijk, nog geen 12 uur na de magi strale demonstratie tegen Israël in de halve finale. De spelers waren op, althans die indruk maakten ze. Geen moment hebben ze hun nor male ritme kunnen halen, laat staan het geweldige spel van de voor gaande wedstrijden kunnen bena deren. Twee keer een topprestatie leveren binnen twaalf uur bleek niet mogelijk. Bovendien gros sierde het arbitrale duo in fouten. Nederland verloor van, het na de kansloze halve finale tegen de Ver enigde Staten veel fittere, Frank rijk met 35-55 na een 15-24 rust stand Het was de slechtste wed strijd van het toernooi maar on danks deze teleurstelling verdient Oranje alle lof voor alles wat het tij dens deze Paralympics heeft laten zien. Het werd echter niet met een medkille bekroond. In een brief aan de Nederlandse regering vraagt de werkgroep Kai- ros, druk uit te oefenen op de Zuid- afrikaanse regering om een onder zoek in te stellen naar de nood van de zwarte studentenleider Mohapi (25), die volgens de politie in een gevangenis in Natal zelfmoord zou hebben gepleegd. Kairos doet ook een beroep op andere kerkelijke en politieke organisaties zich tot de regering te richten. volgens de werkgroep, die steun geeft aan het Christelijk Instituut voor Zuidelijk Afrika van drs. Beyers Naudé, is de laatste jaren over minstens zeventien politieke gevangenen verklaard, dat zij door zelfmoord of natuurlijke oorzaken zijn overleden. In januari overleed Joseph Mduli, die lid was van een verboden nationalistische bewe ging. Ook van hem werd beweerd, dat hij zelfmoord had gepleegd. Dankzij een volgehouden Zuidaf rikaan se en internationale druk zijn onlangs vier leden van de veilig heidspolitie aangeklaagd wegens dood door schuld. Britse kerkelijke leiders hebben de christenen van alle kerken opge roepen tot gebed net zo lang tot een rechtvaardige en stabiele orde in Noord-Ierland is bereikt. Aanlei ding tot hun oproep is de gebe dsweek voor vrede in de wereld, die van 17 tot 24 oktober wordt gehou den. De anglikaanse, rooms-katholieke en vrije-kerkenleiders menen, dat na jaren van geweld er een toene mend aantal Noord-Ieren is dat een echte verzoening en een behoorlijk bestuurssysteem voor de verdeelde gemeenschap van Noord-Ierland wil. Maar er zijn nog ernstige poli tieke meningsverschillen over de manier waarop deze doelstellingen verwezenlijkt moeten worden. Daarom dringen zij aan op blijvend gebed, „opdat aan het Noordierse volk en zijn leiders de wil en de ver beeldingskracht worden gegeven om te handelen" De kerkelijke leiders wyzen er in hun oproep ten slotte op, dat Ieren en Engelsen samen aan een oplos sing dienen te werken. Overleden: P. van der Staaij, 89 jaar, emeritus-hervormd predikant. Hij was ook bekend als radiospre ker (ochtendwijding AVRO) en als spreker op reünies van het voorma lige Vierde Regiment Infanterie in Valkenburg. Weet u een onderwerp dat in deze rubriek past? Bel me dan maar op. Elke morgen wacht ik tot tien uur op uw telefoontje Bel 071-144941, toestel 39. •k Alleen de schapen van de we thouder bivakkeren nu nog in de houtwal. Om „verder geroddel en kwade gezichten" te voorkomen heeft de Sassenheimse wethouder en tevens loco-burgemeester p. Westerbeek nu toch maar een gedeelte van zijn veestapel la ten verwijderen van het door hem van de gemeente gehuurde lapje grasland achter het Sas senheimse hotel 't Oude Ko- ningshuys. Het betreft hier een aantal geiten die volgens buurtbewoners nogal wat schade zouden hebben aange richt aan het bomenbestand op het stukje gemeentegrond. De boze buurtbewoners hebben daarover in de afgelopen weken telefonisch keer op keer bij de gemeente hun ongenoegen kenbaar gemaakt „omdat", zo lieten ze weten" er in Sassen- heim toch al zo weinig groen is". Eén van hen: „Aan de ene kant geeft Sassenheim veel geld uit om zieke bomen te laten be handelen door boomchirurgen en aan de andere kant zie je hoe gezonde bomen zomaar door wat hongerige geiten worden stukgevreten. Omdat hij we thouder is denkt de heer Wes terbeek zeker dat hij met nie mand rekening hoeft te houden. Maar hij vergeet dat die bomen de Sassenheimse gemeenschap toebehoren". De wethouder, die in zijn woonplaats als zeer tolerant be kend staat, heeft de zaak niet op de spits willen drijven en heeft nu stilletjes de „boosdoeners" van zijn landje gehaald. Afgelo pen dinsdag bracht hij ze naar de veemarkt in Leiden waar ze zijn verkocht. „Het ging me wel een beetje aan het hart want het waren zulke mooie beestjes", aldus de wethouder, die zegt niet te kunnen begrijpen dat zijn geiten kwaad bloed hebben gezet. De kinderen in de buurt vermaakten zich best met mijn geiten". Dat de hongerige viervoeters de gemeente op onkosten hebben gejaagd ontkent de wethouder. „Door de droogte van de laatste tijd was er onvoldoende gras aanwezig zodat ze hun voedsel ergens anders vandaan hebben gehaald. In dit geval hebben ze hier en daar wat van de boom schorsen gevreten maardat groeit vanzelf weer bij. Van blijvende schade is geen spra ke. Bovendien heb ik als huur der van dit lapje grond toe stemming om eventueel een deel van de houtwal te kappen als dat noodzakelijk zou blij ken. Ik snap dus niet waarom de mensen zich zo druk maken. Wat ik doe is helemaal volgens de regels. Er gebeurt niets on regelmatigs". En: „dat ik die geiten toch maar heb laten weghalen komt louter door het feit dat ik een hekel heb aan kwaaie gezichten. Over de aanwezigheid daar van die dieren wil ik geen moeilijkhe den maken. Kleingeestig vind ik de reactie van de buurtbewo ners wel. Waarom houden die mensen zich niet met belangrij ker zaken bezig dan een paar geiten die niemand kwaad doen", aldus Westerbeek, die niet van plan is ook de rest van zijn veestapeltje, een paar scha pen van de hand te doen. Het privé wachthuisje van Noordwijkerhout Gerard van der Slot, waarover ik onlangs in mijn rubriek schreef dat het zou moeten worden afgebroken omdat het zonder vergumiing op grond van de provincie was neergezet, moet weliswaar verdwij nen maar er komt wel een echte voor in de plaats. Dat vertelde mij het hoofd van het district Rijnstreek van de provinciale waterstaat, de heer V.d. Sluys. "Het was aanvanke lijk niet de bedoeling van het gemeentebestuur om daar zo'n bushokje neer te zetten maar na dit voorval heeft men toch maar besloten aan de wensen van de paar Noordwijkerhouters die van het houten wachthuisje gebruik maken, tegemoet te komen. De gemeente gaat het wachthokje plaatsen in samenwerking met de busmaatschappij NZH. Wanneer is nog niet zeker. Waarschijn lijk binnen twee maanden"aldus V.d. Sluys. Antiek (2) Burgemeester Bos van Alkemade tevens hoofd van de plaatselijke politie, blijkt zich toch niet te veel te hebben aangetrokken van de vrijblijvende veiligheid stips die regelmatig door de po litie worden gespuid en die tot doel hebben het antiekdieven zo moeilijk mogelijk te ma ken.De burgemeester is daar door nu zijn fraaie antieke west- friese staartklok kwijt (zie de rubriek van gisteren) Hier volgen voor antiekbezit- ters nog even wat tips, die ik kreeg van de postcommandant van de rijkspolitie in Alkemade. Dit zijn de belangrijkste; a) hang antiek niet vlak bij het voorraam waar het voor ieder een duidelijk zichtbaar is; b) bevestig klokken, schilde rijen e.d. zodanig aan de muur dat dieven moeite doen om ze los te maken;- C) maak een foto van alle kost bare spullen zodat bij diefstal de politie over een afbeelding beschikt die het speurwerk naar de gestolen goederen ver gemakkelijkt. Dat de burgemeester van Al kemade over een afbeelding vam zijn klok beschikte was louter toeval. De klok stond af gebeeld op een foto van het ge zin Bos. Een uitvergroting daarvan leverde toch nog een voor het onderzoek bruikbare foto op).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11