Nico lansen beslist duel tegen Standard L Een inktzwarte dag voor temiisjeugd Leiden loopt tegen Oxford achterstand op ENORME BLUNDER KUYKEN Feyenoord wint toernooi van Bilbao AKKOORD TUSSEN AZ'67 EN NICE WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1976 PAGINA 9 Willem van Hanegem. Breuk met Willem van Hanegem lijkt niet te lijmen BILBAO - Het ziet er naar uit dat Feyenoord en Van Hanegem niet meer tot elkaar zullen komen. On danks anders luidende berichten lijkt de kloof tussen de kromme en Feyenoord inmiddels onoverbrug baar. Dat idee wekte directeur Guus Brox in Bilbao, waar Feve- noords prestaties zonder Van Ha negem een negatieve uitwerking zullen krijgen als het op een nieuwe overeenko,mst met Van Hanegem aankomt. Guus Brox: "lk heb in eik geval geen haast om het zo snel mogelijk in orde te maken. Ongeveer half mei hebben we Van Hanegem eien contract aangeboden, waarmee hij niet akkoord ging. Pas vorige week vrijdag hadden Cor Coster en ik een eerste gesprek hierover. Als ze mij zo lang kunnen laten wachten, waarom zou ik me dan haasten. Ik heb dan ook gezegd dat ik eerst naar Bilbao zal gaan voordat we weer rond de tafel zouden gaan zit ten. Natuurlijk was dat eerste een goed gesprek, maar dat wil niet zeggen dat we dichter bij elkaar zouden zijn gekomen. We hebben elkaar alleen maar de waarheid ver teld". Waarna Guus Brox bedachtzaam verdergaat "Men weetniet wat het is om met Van Hanegem te moeten samenwerken. En dan zegt men: iemand met zoveel verdiensten voor de club, mag je toch niet zo maar aan de kant zetten. Maar dan zou ik wel eens die verdiensten van Van Hanegem willen weten. We hebben de meeste tijd alleen maar ellende met hem gehad. Als we er gens een vriendschappelijke wed strijd moesten spelen en die wer den dan verkocht omdat Van Ha negem in Feyenoord speelt, was hij geblesseerd. Steeds moest je je ex cuseren met de mededeling dat Van Hanegem geblesseerd was. De werkelijkheid was: Willem had ge woon geen zin en wendde een bles- "Er zouden genoeg clubs zijn die Van Hanegem zouden willen ko pen. Nou, ik heb nog geen club ge zien. Hans Kattenburg zoü hem kopen, een bloemenexporteur uit het Westland ook. Maar tot op he den zijn geen van beide bij me ge weest. Maar ik begrijp het wel, nu zit hij in het nauw. Welke kant moet hij nog uit. En dan komt de achter ban in het geweer, wordt er weer eenkomst forceren. Maar Feye noord houdt zijn poot stijf. Boven dien, stel dat 'hij nog zou komen, dan zou hij pas in oktober klaar zijn voor competitievoetbal. En dan kan men wel zeggen, hij tennist en hij traint voor zichzelf, maar dat is nog altijd iets anders dan onder een trainer bezig zijn. Nee, ik heb geen haast met Van Hanegem zegt Brox. "En wat ze zeggen, ik trek me er ni^ts meer van aan". PIET OCKX BILBAO - Als eerste met aanvoerder Eddie Trey- tel mocht hij gisteravond met de Trofee Bilbao pronken. Het eerste gedeelte van de ereronde, ten aanschouwe van dertigduizend uitbundige toe schouwers, mocht hij trots de cup torsen. Het kwam hem toe, want Nico Jansen, de vaak ver guisde spits, was er opeens in de finale tegen Standard Luik. Energiek vaak, onbesuisd ook, maar vooral gretig toonde hij zich - zeker - in de eerste helft toen Feyenoord gedurende een half uur bijna weergaloos combineerde. Stomver baasd scandeerde het publiek de naam van de club, die een dag eerder ook al indruk had ge maakt, maar de manier waarop Feyenoord zich presteerde tegen Standard r Nico Jansen was de grote uitblinker tegen Standard Luik. Hij scoorde twee doelpunten Het bleef echter opnieuw bij een helft. Nu was het de eerste waarin Feyenoord nog sneller, nog geva rieerder Standard Luik wanhopig in de verdediging terugdrong. En toch slaagde Feyenoord er niet in toen al afstand te nemen van het met drie invallers verzwakte team, want pas in de slotfase boog het de 1-1 ruststand om .in een 2-1 triomf. Een uiteindelijk toch nog be nauwde zege omdat Nico Jansen eerst drie minuten voor tijd een af- standsvhot over Christian Piot naar 2-1 liet stuiteren. „De eerste beker die ik in vijf jaar betaald voetbal heb gewonnen", glunderde Feye- noords spits later tevreden „en dan nog twee doelpunten maken Hij treurde niet eens meer om de beker, waarop Theo de Jong had beslag gelegd omdat een jury hem met (eveneens) twee treffers in dit toernooi tot topscorer had uitge roepen. „Ik gun dat Theo wel. Ik vind het trouwens ook terecht dat Michel yan der Korput de beker kreeg voor de beste voetballer van het toernooi. Hij speelde gran dioos". Zoals heel Feyenoord het laatste half uur van de eerste helft tot een hoog niveau steeg. Daaraan kon de snelle 0-1 achterstand niets veran deren. Boskov: „Ik had ze nog zo gewaarschuwd voor Eric Gerets. Maar niemand nam dat echt se rieus. Hij is niet voor niets rechts back in het Belgische elftal, on danks dat hij zondag inderdaad slecht had gespeeld. Zo'n speler faalt echter niet elke dag!" Misverstand Juist die Gerets maakte gebruik van een misverstand tussen Jan van Deinsen en Eddie Treytel: 0-1. Waarna Feyenoord het ritme te pakken kreeg. Standard moest te rug en offerde zijn spitsen om Feyenoord op afstand te houden. Tot de vijftiende minuut hield Standard stand. Toen bereikte Jan van Deinsen met een lage voorzet Nico Jansen, die met een halve om haal keihard naar 1-1 volleyde. Feyenoord bleek niet meer te stui ten. Vreysen knalde voor een leeg doel over na goed doorzetten van Wim Rijsbergeri:" Theo de Jong raakte de paal met een afstnds- schot, Vreysen kanjerde van ver net naast, evenals trouwens Nico Jan sen, die op de valreep van de eerste helft Christian Piot tot een won derbaarlijke redding dwong, toen Theo de Jong hem in stelling had gebracht. Het waren momenten waarop Feyenoord de strijd al had kunnen beslissen. Het verzuim brak de ploeg na rUst bijna op. Zonder Jan van Deinsen (dijbeenblessure) en later ook zonder de dominerende Michel van der Korput (verdraaide knie) zocht Feyenoord op behou dender wijze naar de winst, die meer en meer vervaagde naarmate de strijd vorderde. Boskov: „Met opzet had ik gezegd dat ze het rusti ger aan moesten doen in de tweede helft. De manier waarop werd ge speeld is op dit moment gewoon nog niet vol te houden: Daarbij moesten we weer op zeker gaan spelen, want Standard beperkte zich louter tot verdedigen. Het loerde slechts op kleine kansjes en dan kan je met een counter alsnog de boot ingaan. Laat ze er maar uit komen, heb ik in de rust gezegd, dan komen we er ook. Op die ma nier moesten we toch ook aan die winnende treffer komen. Boven- ]i je die risico's Strategie Boskous strategie had echter als uitwerking dat de tweede helft be duidend minder aantrekkelijk ver liep dan de eerste. „Tóch hebben we hier een goede indruk ge maakt", sprak Boskov trots. „Feyenoord is hier populair". De overwinning die Boskov aan kondigde, kwam inderdaad. Jan Verheyen (ingevallen voor Van Deinsen) had daar na acht minuten al voor kunnen zorgen, maar hij zag zijn inzet op de doellijn gekeerd door Christian Labarbe. Nico Jan sen verrichtte tenslotte de verlos sende trap op een moment dat ie dereen al aan verlengen dacht. Boskov: „Het is te verklaren dat we in de eerste helft zo goed speelden. De spelers waren geladen, ze wil den graag die beker winnen. Het persoonlijke gevoel speelde daarbij ook een rol. Ajax en PSV hebben hun toernooien niet gewonnen, Feyenoord wel. Zoiets verhoogt je aanzien. Ik vond dit tevens een goede testwedstrijd voor de com petitie. Ik weet nu precies waaraan ik met deze ploeg toe ben. Als het moet kunnen we aanvalleri, maar ook op zeker spelen als de situatie daarom vraagt". (Van erslaggevers) OXFORD - De groep Leid se at leten die deze week een bezoek brengt aan het Engelse Oxford in het kader van de jaarlijkse uitwisseling Leiden-Oxford heeft gisteravond in de eerste ontmoeting met de Oxford City Athletic Club zowel bij de da mes als de heren een achter stand opgelopen.», Morgen, in het tweede treffen tussen beide ploegen, kunnen de Leidenaars echter nog terugkomen, want de verschillen zijn gering. Succesvoller waren de Leidse tennissers, die de duels met de Oxford teams van Norham Gardens en Woodstock beide wonnen. Tegen Norham Gar dens werd het een nipte zege (6-5, eén partij niet beëindigd). Veel ruimer was de marge tegen Woodstock: 8-4. Voor de Leidse tennissers staan nog twee duels op het programma. De atletiek- en tennisploeg ma ken deel uit van een groep van 83 vertegenwoordigers met ver schillende interesses (rode- kruis-werk, bloemschikken, spoorweghobbyisten). De atletiekwedstrijd begon voor het Leidse team (leden van de AV Holland, Bataven en AV Leiden) zeer hoopvol. Bert Króone op zijn Daarna atleten Paauw won gemakkelijk het openingsnummer de 400 meter horden in 57.3 sec, terwijl Frans /ervolgens de 1500 m iaam bracht in 4.18.3. kwamen de Oxford- :hter goed terug. Toch nog wel enkele Leidse zeges te noteren: opnieuw voor Bert Paauw, die op de zware rulle baan de 400 meter voor zijn rekening nam in 52.7 sec., voor Heieen Haverkort die van kop af de 800 meter won in 2.24.8 en voor Mies Kuipers die het dis cuswerpen won met 28.36 m. Andere goede Leidse presta ties: Roel Hendriksen 400 m horden in 59.3, Cor van Loon 1500 m in 4.27, Jeanette Hend riks 400 m in 61.9 sec. en Marjan kogelstoten met 9.92 Van de Leidse tennisafvaardi- ging (leden van Leidsche Hout en Roomburg) viel vooral het sterke spel van Bas Ploos van Amstel op. Hij won vrijwel al zijn enkelspelen, terwijl d'e dubbelspelen waarbij hij was betrokken ook veelal in een Leidse zege eindigden. Ook Mirjam Mulder liet een sterke indruk achter. Pieter Pauwels en Cathy Brooshooft deden het vooral goed in de dubbelspelen. AMSTERDAM - De besturen van AZ'67 en de OGC Nice hebben gis teren in Amsterdam een akkoord bereikt over de transfer van de Joe goslaaf Nenad Bjekovic. die zoals bekend door beide clubs werd op geëist. AZ'67 beriep zich op oudere rechten. Daartegenover stond het feit dat Bejkovic verklaarde om prive-redenen niet in Nederland tê kunnen spelen. Om een tijdrovende en voor beide partijen financieel schadelijke arbi trage bij de FIFA te ontlopen, werd een regeling getroffen, waarbij AZ de Joegoslaaf toestemming geeft de komende seizoenen voor Nice uit te komen. Zakelijk gezien zijn de twee clubs tot volledige over eenstemming gekomen, waarbij Nice onder andere aan AZ heeft aangeboden alle gemaakte kosten te vergoeden. Om de goede verstandhouding tus sen beide clubs te onderstrepen, werd verder besloten dat AZ zowel in juli 1977 als in juli 1978 in en D-grn NICE zal spelen WARSCHAU - Tot opvolger van de maandag ontslagen trainer van het Poolse nationale voetbalelftal, Ka- zimierz Gorski, is gisteren Jacek Gmoch benoemd. Gmoch was sinds 1971 assistent van Gorski en heeft de successen van de nationale ploeg - Olympisch kampioen in 1972 en derde bij het toernooi om het wereldkampioen schap in 1974 - van nabij meege maakt. Hij was speciaal belast met het bekijken van toekomstige tegenstanders voor het Poolse elf tal. Gorter door Don van baan geveegd SCHEVENINGEN - Gisteren was het een inktzwarte dag "JKe toppers zodra zijde grens pas voor de Nederlandse tennisjeugd en eigenlijk niet minder kwijnen"ish£tnirtmoeffljkte^ voor de nationale bondscoach Rinus Buytelaar. De techni- grijpen'dat onze aanstormende sche leider van de KNLTB was wel wat voorbarig geweest jeugd nog heel wat „huisvlijt" aan met na de eerste dag rond te bazuinen dat zijn jonge pupil- da da.s zal "toeten leggen voordat len dan eindelijk waren doorgebroken" en dat hij uiterst dezT'nedUaïen'^n^atulriijk tevreden was. Van dat doorgebroken restte gisteren op de geen ramp.maar er lopen nogal wat aloude Mets van Scheveningen alleen nog maar het trieste jongelieden rond die denken dat de woord „gebroken". Door Piet Kienl t Theo Gorter loopt tevergeefs op t weg om toptennisser te worden slechts kort is, daarbij misschien misleid door een uitzonderlijk ta- U1S vader van Kolf Thung en dat heeft lent als een Björn Borg en door de wel gewerkt. In het begin plaatste vele schouderklopjes en financiële been van een knieoperatie: 6-1 6-2 wat afgemeten lobs en ik zag facillteiten die hen al 6auw ten deel 6-2 tegen Bootsman. Guido Horn- vallen. man, meer ijver dan talent drie- Jeugdkampioen oudste jeugd Bas maal 6-3 tegen Marc Albert, die het Vletter werd met 6-2 6-3 6-3 wegge- overigens wel zal Vren. Maar i Ko i Frits Don Het meeste gold dat wel vd Gorter, de jonge tennisser peye uit Amstelveen, die hoopje ellende op een barkruk UUUC1 het Mets-café klom. Op een achter- tennis ïk heb delaatste Theo HflPR P Theo toen steeds gaan". En Theo Gorter zelf: „Ik baal de kaart baan was hij weggevaagd door de veel te vee, gespeeldi steeds 20-jarige Frits Don met de vlam- -- mende cijfers 6-0 6-1 6-1. Het was t ail(_lliaa voor de kwiek, lachende Don, twee weestlkganueers^ lwaa. jaar geleden Neerlands kampioen Vf.prtjpn jat,pn' nn vakante?' oudste jeugd een thuiswedstrijd de JefnThgSdtriaag van geweest. Don had zijn goede vorm Gorter zal ove*igens ook no| wel vorige week al aangekondigd door hebben bijgedragen dat hijBjuist aanden tikt door Wouter F°k. die Inge Korstem, voor het tweedejaar gen spel niet eens Rijster tevreden al kampioen oudste jeugd en met René Gorter, ae vorige week zekere overmacht, hadden t land. Het is allemaal teveel ge- onttroonde jeugdkampioen oudste ker wel verwacht dat zij raad B ïeupd had wpinif* in fp hrpncrpn vorige week al aangekondigd het Leidse Roomburg te winnen er hij lichtte toe: „Ik heb o.m wat tac tische gesprekken gehad met de gteu jeugd, had weinig in te brengen weten met Anneloes Schothorst" tegen Adama van Scheltema Het idee alleen dat zij tegenover een (driemaal 6-3) die nauwelijks .be- speelster van de bovenste groep kend is. Hordijk, pas weer op de moest uitkomen werkte echter ver lammend bij de kleine Apeldoor- nse. En er was in feité geen vuiltje aan de lucht als men naar die mer kwaardige uitslag kijkt 6-2 l-6(!) 6-0. Ada de Laive-Bakker, een paar maanden geleden een baby gekre gen, was zelf verbaasd over haar makkelijke zege (tweemaal 6-3) tegen Leonne van den Wildenberg. En zo zouden we nog wel even door kunnen gaan. Volstaan we met op te merken dat de „groten" toch maar niet hovaardig moeten wor den dat zij nog zo makkelijk kun nen winnen. Dat komt gewoon om dat de jonge mensen nog zoveel moeten leren. We weten in ieder geval dat kampioen Louk Sanders zich niet op de borst slaat. Zeker niet na het moeilijk zwoegen tegen Paul van Geuns, maar vooral tegen zichzelf: 6-2 6-4 2-6 6-1. Van Geuns die alsnog mocht deelnemen omdat Constandse geschorst werd en dan meteen een set tegen de kampioen.. Dat is veelbelovend. de tennisbond had gehoord, dat hij voorlopig geen financiële /inritcAr Irrkn zal krijgen en dat hij zelf ZjVVlLfeCl JVUIl zijn weg maar moet vinden". Maar het was warempel Theo Gor ter niet alleen die met een forse ka ter naar de kleedkamer terug moest. Bij ritsen sneuvelden de jongelieden nu de „oude hap", of tewel de direct tot het hoofdtoern- AMSTERDAM - De zesde ronde ooi toegelatenen zich met het spul van de strijd, om de wereldtitel, 1976 gingen bemoeien. De kersverse zal de damgeschiedenis ingaan als jeugdkampioenen, finalisten of die van de bittere ontgoocheling bij na-finalisten werden als kegels van Andreas Kuyken. In zijn be- omver geworpen, zoals Bas Vletter, langrijke ontmoeting tegen de Rus Marc Albert, René Gorter (het Tsjegolev beging hij op de veer- broertje van Theo), Castelein, tiende zet een kapitale fout en kon Bootsman, Madsen, Mentink (met direct opgeven. Hij verspeelde al na veertien zetten opgeven grote mond), Inge Korsten, Marcella Mesker, Leonne van den Wildenberg, Ietje de Jonge, om er maar een „paar" te noemen. Er is dus voorlopig voor de heer Buyte laar nog genoeg werk aan de win kel, vooral als men nog wat meer op komen was hij dan ook de keper beschouwt hóé zij hier en weest te merken dat hij de zwarte daar onderuit werden gehaald. Er stukken moest dirigeren. Doorzijn gaapte klassen verschil, zowel bij telaatkomen miste de Zwitser ook de jongens als meisjes en als men nog de groepsfoto van alle deelne- zich dan realiseert dat onze werke- rriers. 2 zijn hoge klassering op de ranglijst. Na afloop vertelde Kuyken dat hij zich heel goed had voorbereid op deze partij maar dacht dat hij met wit speelde. Bij de speeltafel ge- De zesde ronde was overigens op het lijf geschreven van een aantal spelers om hun puntentotaal eens wat op te vijzelen. Behalve voor Gantwarg, die de enige was met puntverlies en daardoor de aanslui ting met de koplopers verloor. De Rus trof een steeds beter spelende Gentlerman, die de moeilijkheden niet uit de weg ging. Het werd het mooiste duel van de ronde. Beide spelers moesten veel denkwerk verzetten om de ingewikkelde posi ties de baas te blijven. Tijdnood kon niet uitblijven en beiden moesten snél spelen om de tijdslimiet niet te overschrijden. Deze fase Werd zonder fouten af gewerkt en remise was het logisch resultaat. Een knap staaltje van Gentlerman. Wiersma versloeg, zoals mocht worden verwacht, de Monogask Agliardi. Koeperman kwam ook wel tegen Lepsic, die in het begin goed partij gaf maar toen fouten ging maken. Verpoest won van Kandane en Nimbi van Marek in partijen, waarin de Belg en de Con- golees lang op een fout van hun tegenstanders hebben moeten wachten. Smith blijft goed volgen. De Ame rikaan boekte een overwinning op Zorn. Clerc besliste in een klassiek middenspel de partij tegen Del hom. Hans Jansen tenslotte behaalde een fraaie zege op Hisard. Deze, eveneens klassieke partij, bracht de het •gang dspel, op knappe wijze tot wi: De uitslagen: Verpoest (Bel) - Kandane (Sri Lan ka) 2-0, Nimbi (Con) - Marek (Tsj) 2-0, Gentlerman (Isr) - Gantwarg (Sov) 1-1, Lepsic (Joe) - Koeperman (Sov) 0-2,Tsjegolev (Sov) - Kuyken (Zwi) 2-0, Wiersma (Ned) - Agliardi (Mon) 2-0, Jansen (Ned) - Hisard (Fra) 2-0, Delhom (Fra) - Clerc (Ned) 0-2, Zorn (Ita) - Smith (Vst) 0-2. Na zes ronden is de stand: 1/2. Wiersma en Tsjegolev 11 pun ten, 3. Smith 10, 4/5 Gantwarg en Verpoest 9.6/7. Kuyken en Nimbi 8, 8/10 Clerc, Koeperman en Jansen allen 7,11. Gentlerman 6. 12. Hisard 5, 13. Zorn 4, 14/15. Marek en Ag liardi 2,16/17. Lepsic en Delhom 1, 18. Kandane 0.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9