Woningbouw in de "Buitenhor' voor meer werk jUzcift AGENDA B. en W. Leiderdorp Tumult om pakje brood LEIDERDORP - Burgemeester en Wethouders van Leiderdorp willen door middel van de woningbouw in de toekomstige wijk Buitenhof de werkgelegenheid bij plaatselijke aan nemers bevorderen. Er zou moeten worden bekeken of het aantal te bouwen woningen in verband kan worden gebracht met het aantal bij de diverse bedrijven in dienst zijnde personeelsleden. WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1976 Het college schrijft dit in een pré advies aan de gemeenteraad over de Nota Uitgangspunten Buiten hof, die bedoeld is als aanzet voor de ontwikkeling van de toekom stige wijk. In hun pré-advies, waarin de raad gevraagd wordt de Nota Uitgangspunten Buitenhof te aanvaarden, hebben B en W een aantal punten aangegeven die we liswaar niet in de nota zijn vermeld maar die bij de verdere aanpak van Buitenhof wel ter sprake zullen komen. éZo vindt het college het belangrijk dat er bij de ontwikkeling van de nieuwe wijk in een vroegtijdig sta dium een groendeskundige wordt ingeschakeld voor de hoofdlijnen van de groenstructuur in de wijk. Verder wordt opgemerkt dat de commissie die de ontwikkeling moet begeleiden - behalve raadsle den zitten daar ook zes burgers in - meer bij de plannen betrokken moeten worden. BURGERLIJKE STAND LEIDERDORP - Geboren: Daphne K., dv H. P. G. v. d Akker en C. A J. M. Smeding; Anna K. dv H. H. Samuelsson en E. M. Sandström; Sophia M., dv F. C. A. van Haasteren en S. J. Breedveld; Se- bastiaan J.-H. zv W. Teske en W. J. L. Reynders; Chantal H. M. dv J. W. C. M. Vol water en L. M. T. Elsgeest; Debora dv W. F. Libochant en A. J. Vader; Yvette D., dv J. B. van Hees en A. T. P. Duiven voorden; Lonneke J., dv F. H. J. v. d. Wetering en J. M. A. Martinot; Margare- M. Bastiaansen. Onder- trouwdiG. C. van Wetten en T. J. \f. Warmerdam; W. van Dort en T. Que- LEIDEN-Geboren: Pieter Jan Reindert zn v. J. N. Geijteman en A. J. R. van Slooten; Khalid. zn v. L. Safsaf en F. Guessab; Corine Liesbeth, dv C. P. Francken en J. E. Glasbergen; Danny Brian zn v. J. Ros en A. W. M. Wasser man; Bregje Petronella, dr v. B. J. M. de Haas en H. E. M. Bakker. Overleden: A. Rodenburg (88), man; L. T. van der Laken (78). man; A. M. Chris- toffels (80), geh. gew. met A. H. Vasen; A. Broer (83). echtg. van P. Erkelens; G. Massaar (77), geh gew. met M. Bey; C. F. Onvlee (59), man; P. Groenendijk (72), man; W. Akkerman (71), man; L. Kazak (57), geh gew. met S. Rabbani; N. H. Wynja (9 dagen), dr. van J. Wyrya en M. M. A. van Brammen; A. van den Oever (81). man. Getrouwd: W. J. M. van Breugel en I. de Pater; J. J. H. van der Meer en J. R. M. Bekema. B en W menen dat het beleid erop gericht moet zijn te voorkomen dat er een gat ontstaat tussen de prijzen van duurdere premiekoopwonin gen en de goedkoopste ongesubsi dieerde woningen waardoor niet alle inkomenscategorieën aan bod zouden komen bij het kopen van een woning. Over de onderwijsvoorzieningen zegt het college dat wanneer er in Buitenhof voor het kleuter- en ba sisonderwijs een scholencomplex komt, deze in het centrum van de wijk moet worden gebouwd. „Bij de bouw van scholen dient massali teit te worden tegengegaan", aldus het college. Overigens vinden B en W het niet gewenst dat diverse scholen in één gebouw worden on dergebracht. De scholen zouden tëmidden van groenvoorzieningen moeten worden gerealiseerd, d.w.z. dat het groen tussen de scholen door zou moeten worden aange bracht. de scholen zouden verder niet te dicht bij de winkelconcen traties mogen komen en voor de schoolgaande jeugd zouden er - uit veiligheidsoverwegingen - goede WASSENAAR - De afdeling Was senaar van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde organiseert op zaterdag 28 augustus een excursie naar het Westbróekpark in Den Haag. Dit park is bekend om de vele soorten rozen, die er groeien. WASSENAAR - Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Wassenaarse hockey- tennis- en cricketclub De Kieviten wordt za terdag 28 augustus een "All in fami ly" gehouden een spellenfestijn met lunch en avondfeest. Een dag later wordt een wandelrally gehou den, met na afloop een barbecue. Geen bezwaar schriften tegen "Winkelhof" LEIDERDORP - Tegen het be stemmingsplan Winkelhof, dat o.m. voorziet in de bouw van een winkelcentrum, zijn bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland geen bezwaarschriften ingediend. B. en W. van Leiderdorp verwach ten dat GS nog dit jaar een beslis sing zullen nemen over de goed keuring van het plan. wandelroutes moeten worden aan gelegd. Concreet merken B en W op dat er in het centrum van de toekomstige wijk begonnen zou kunnen worden met de bouw van drie combinatie- scholen met ruimte voor twee gymnastieklokalen. De bouw van gymnastieklokalen is afhankelijk van de vraag of er in Buitenhof een sporthal wordt gebouwd. Is dat laatste het geval, dan kan de spor thal tevens worden gebruikt voor de scholen voor voortgezet onder wijs, aldus B en W in hun pré-advies aan de gemeenteraad. LEIDEN - Loco-burgemeester Van Aken was vanmorgen op bezoek bij de jubilerende Louis Sjardin (56). Sjardin is 40 jaar in dienst bij de NZH. Op het ogenblik werkt hij in Haarlem als chef van de afdeling dienstregeling en dienstrooster. SJARDIN JUBILEERT vereniging Ons Doel", de laatste jaren is hij daar penningmeester. Hoogtepunt van het jubileum was ongetwijfeld het opspelden van de versierselen, behorend bij de onder scheiding tot ridder in de orde van Qranje Nassau. Mejuffrouw Yan Koppen 40 jaar bij Begeer VOORSCHOTEN - In aanwezig heid van vele vrienden en collega's heeft mej. W. C. P. G. van Koppen gisteren haar 40-jarig jubileum ge vierd bij de zilverfabriek Kon. van Kempen en Begeer. Gedurende deze periode heeft zij zeer nauwge zet de loonadministratie bijgehou den. De laatste jaren werkte zij met de computer. Uit handen van directeur mr. S. A. C. Begeer ontving zij een door de firma gemaakte broche en een gou den piedaille. Mr. Begeer vond dat mej. Koppen in de dertig jaar dat hij haar kende, niet veranderd was. Al tijd even vriendelijk voor haar om geving en in het bijzonder voor haar invalide zuster. Mej. Van Koppen (op foto) hoopt haar bezigheden op de administratie van Van Kempen en Begeer nog lang in goede ge zondheid te kunnen voortzetten. Lezers schrijven: "Diefstal" Naar aanleiding van het bericht in deze krant van 5 augustus over de diefstal van een fototas met inhoud ter waarde van 4000 uit een auto op de Rijn- en Schiekade in Leiden, wil ik even iets recht zetten. De tas met fotomateriaal is namelijk nooit uit de auto gestolen geweest, maar achtergelaten door de eigenaar op de weg. De vinder vond hem niet in de nabijheid maar op de plaats waar hij door de eigenaar was achterge laten. Daar ik ervan overtuigd ben dat hier van diefstal geen sprake is maar van nalatigheid van de eige naar en omdat ik er prijs op stel om niet voor dief te worden aangezien, heb ik dit stukje geschreven. G. VAN SCHIE, Brahmslaan 165, Leiden. Orgelconcert in Wassenaar WASSENAAR - Op zondag 22 au gustus geven Jan van Biezen en Wim Landsman een orgelconcert in de Dorpskerk. Zij zullen diverse werken van J. S. Bach vertolken. Van Biezen en Landman behoren tot de leerlingen, die na de restaura tie van de Dorpskerk in 1940 opge leid werden door dr. H. L. Ousso- Bach zal in velerlei vormen te horen zijn: preludium en fuge, largo uit Sonate 5 en diverse koraalspelen. Begonnen wordt met de Ciacona in e van Buxtehude; van Joh. Pachel- bel wordt een koraalpartita ge speeld en er wordt besloten met drie delen uit Sonate 2 van Men delssohn. Aanvang van het concert zeven uur 's avonds. LEIDEN - Een pakje brood heeft gistermiddag enig tumult op het Stationsplein veroorzaakt. Het leidde ertoe dat een 25-jarige Lei- denaar een vuistslag in het gezicht kreeg en zowel aan neus en lip ge wond raakte. De klap werd hem toegebracht door een boze auto mobilist, die zich beledigd voelde door het optreden van een milieu bewuste voorbijganger. De moei lijkheden begonnen toen de 21- jarige automobilist een pakje met brood uit zijn wagen gooide. Een juist voorbijkomende Leide- naar raapte het pakje van de straat op en wierp het terug naar de auto mobilist met het verzoek "de rom mel" bij zich te houden. De voor het rode verkeerslicht wachtende automobilist stapte daarop uit zijn wagen en diende de passant een klap toe. Deze moest zich in het Academisch Ziekenhuis onder medische behandeling stel len. Bij de politie is aangifte van mishandeling gedaan. Ernst Parochie vergadert ZOETERWOUDE - Voor het eerst na de zomervakantie komt morge navond de parochievergadering bijeen in het zaaltje van de Christus Dienaarkerk. Op de agenda staat o.m. een bespreking van het rap port over de jongeren "Gaat nu al len heen in vrede", een overzicht van de stand van de parochiële fi nanciën over het eerste halfjaar 1976, een bespreking over een eventuele voortzetting van de be zinningsdag van vorig jaar, en de oprichting van een werkgroep die de verzorging en het beheer op zich gaat nemen van een lectuurstand in de kerkportalen. De vergadering is openbaar, aan vang 20.15 uur. Zakennieuws LEIDEN - Aan'de Hoge Rijn dijk is Bebjenette, een cash and carrybedrijf gevestigd. Bebie-: nette is gespecialiseerd in de verkoop van kinderwagens, babyartikelen, kindermeube len e.d. Aan de Nieuwe Rijn is in de voormalige bedrijfsruimte van de kaashandel Van Rooyen, een toonzaal voor slaapkamers en garderobekasten van fa. Koor eman en Zn. gevestigd. Aan de Hoge Rijndijk 94 is in plaats van het voormalige ver koopkantoor Van Steyn, de Stichting Centrale Boekhou ding van Woningbouwcorpora ties, gevestigd. De stichting is gekomen van Middelstegracht 16. Nieuwe chef plantsoenen WASSENAAR - De heer Vaandra ger, die onlangs de pensioenge rechtigde leeftijd bereikte is als chef van de afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken op gevolgd door de heer Westgeest. De heer Westgeest (30 jaar) werd, na de HBS doorlopen te hebben opge leid aan de Rijks Hogere School voor Tuin- en Landschapsinrich ting te Boskoop. Vervolgens werkte hij bij de Haagse Plantsoe nendienst, eerst als z.g. "sectie chef' in de omgeving van de Vo gelwijk, later bij de afdeling onder houd sportterreinen, die de zorg heeft voor zo'n 220 sportvelden door geheel Den Haag. Halteplaatsen en abri's in Voorhof-Zuid i w i Lei- LEIDERDORP - B t derdorp hebben aan de gemeente raad voorgesteld'/ 10.400 beschik baar te stellen voor het instellen van vier halteplaatsen en het plaat sen van twee abri's (wachthuisjes) in de wijk Voorhof-Zuid. B en W willen de halteplaatsen in stellen bij de Persant Snoepweg en bij de Gallaslaan. De NZH zal voor de bouw van de abri's 3600 bij dragen. Het gaat goed met deze rubriek. Di verse lezers blijken zich eraan te storen. De klachten variëren van stom, via niet-grappig tot mer kwaardig. Taal kan prikkelen, vrienden, dat blij kt toch maar weer. Open huis De Rijkspolitie te Leiderdorp, wier commandant een bijzonder aardige man moet zijn, verzoekt ons we derom een bericht te plaatsen. Het gaat over het open huis dat a.s. za terdag tussen twee en vier uur ge houden wordt voor Leiderdorpers die hun fiets zijn kwijtgeraakt. Op het politiebureau wordt een aantal fietsen als "gevonden voorwerp" in bewaring gehouden, waaronder zeer veel kinderfietsen. Tegen woordige kinderen blijken storend slordige wezens te zijn. In onze jeugd sprongen wij een gat in de lucht als wij de afgedankte fiets van onze oudere broer mochten ge bruiken. Er werden dan blokken op de trappers gezet en het kruis schuurde driftig over de stang. Kinderfietsen werden toen nauwe lijks gevonden. Zomerfeesten Leiderdorp blijft een aantrekke lijke gemeente. Daarom komen wij nog even terug op de zomerfeesten die deze week de sfeer bepalen in dit dorpje aan de Oude Rijn. Be halve de kermis bij de brug is er vrijdagavond om acht uur een kla- veijaswedstrijd in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat en zaterdagoch tend om half negen een viswed- strijd aan de Dwarswetering ter hoogte van het sportpark van RCL in De Bloemerd. Om elf uur die dag gaat er ook een grote fietspuzzelrit van start voor jong en oud. Start plaats en inschrijving bij deSchep- pingskerk aan de Van Poelgeest laan. 's Middags om half drie kun nen automobilisten hun vaardig heid testen in de autohindernisrit op het Burgemeester Brugplein - beter daar dan op de weg; er zouden meer van dit soort compensatiere gelingen moeten komen. Zaterda gavond worden de zomerfeesten besloten met een groot avondfeest op het kermisterrein. Klap op de vuurpijl - een cliché, waarvan de betekenis intussen flink aan waarde heeft ingeboet - is een grote verloting om tien uur met vele prij zen. Uit het programma spreekt trouwens een hevige mate van prestatiedrang, die in het verlengde ligt van de ruggegraat, de krachtige taal en de harde werkers. Activiteiten Wassenaar blijkt ondanks de land goederen en onbetaalbare villa's toch een bruisende plaats. Zo heeft de wijkgemeenschap "Groot Dey- leroord" het programma gereed voor het wijkcentrum "Deyler- huis". De activiteiten beginnen in de week van 16 augustus. Elke maan dagavond wordt er geschaakt, dinsdagavond is er bridge en woensdag om de twee weken wordt er geklaverjast. Elke donderdaga vond is er tekenen en schilderen en op de vrijdagavond wordt er een maal per maand een bingo-avond gehóuden. Op zaterdagochtend om de twee weken is er "Heksenketel" voor kinderen van zes tot twaalf jaar. En eveneens op zaterdagoch tend, maar dan om de veertien da gen, is er een bijeenkomst voor to neelliefhebbers van veertien tot zestien jaar. Woensdagmiddag om de twee weken wordt er een mu- ziekclub in leven gehouden voor de jeugd van zes tot twaalf jaar. Eind september is er een groot wijkfeest. Het nalezen van dit soort dingen is een inspannende bezigheid, die tot grote verwarring aanleiding kan geven. Zo langzamerhand ryst trouwens de filosofische vraag waarom mensen zo actief moeten zyn. Telefoon - SOS Nu de vakanties nagenoeg zijn af gelopen, is de "SOS - Telefonische Hulpdienst" te Leiden weer dag en nacht bereikbaar voor allen die in moeilijkheden verkeren of alleen zijn. De hulp geschiedt per tele foon: 071-125202 en is vertrouwe lijk. Woensdag Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Kennedy laan 11, Oegstgeest, in formatieavond Baha'i gemeen schap, 8 uur nam. Apothekersdijk 33, Volkshuis, in formatie en inschrijving kinder clubs, 2-3.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, Bejaardensoos Zuid- West, 2.30 uur nam. De Overdekte, Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 8-9 Begijnhof 2, 't Begijntje, praathuis voor relaties en seksualiteit, do. van 1-5 uur nam. en van 7.30-9.30 uur nam., tel. 126831. Donderdag V.d. Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienstweigeren, tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 6 tot 13 aug., door Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 120502; Apotheek Beker, Lytweg 4, Oegstgeest tel. 155482. Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverle ning, tel. 2141, tst 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezenhorst 23. Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Bereikbaar van half acht 's avonds tot 8 uur 's mor gens en tijdens het weekend door lopend van vrijdagavond tot maan dagmorgen. Diere nhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 Onderwij s winkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord- einde 2a (voormalig marinecom plex) telef. 130775. In de maanden juli en aug. di. en do. geopend van 18.30-20.30 uur. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzor ging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.0^ uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maat schappelijk werkster. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don derdagavond van 7-8 uur. Koombrugsteeg 7 (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1'. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2