Rijnsburgse Boys krijgt geen kans van Twente Piet Yeentjer wordt te oud Publiek Opnieuw grote nederlaag tegen een topclub Luc en Alida hielden het in de stad niet meer uit LEIDEN - Piet Veentjer begint de last der jaren toch wel aan den lijve te merken. Dat was gisteren in zijn partij in het Roomburgtoernooi tegen Quido Hdrnman duidelijk waarneembaar. Nadat hij de eerste set met 7-5 in zijn voor deel had beslist, en daarmee te vens had aangetoond waarom hij bij de Haagse vereniging De Metselaars nog niet kan worden gemist, liéten zijn benen hem geleidelijk aan in de steek. Wat zijn technisch kunnen betreft overtrof hij zijn Limburgse op ponent herhaaldelijk bij de slagwisselingen, maar juist als hij deze in een ogenschijnlijk kansloze positie had gema noeuvreerd, vond die dankzij zijn enorm loopvermogen en dito conditie, net dat ene gaatje om een passeerslag te produce ren die hem het punt bracht. Wat Veentjes in de beslissende fase van de wedstrijd vooral on zeker maakte in zijn overigens dapper volgehouden netaanval, was naast die passeerslagen de bekeken lob van Hornmann. Op die combinatie was eerder op de dag ook de talentvolle Hilver summer Madsen in de derde set stukgelopen. Madsen verloor de eergisteren afgebroken par tij met 6-4, 1-6, 2-6. Veentjer verloor met 7-5. 3-6, 3-6. In de derde set kwam hij nog van 1-3 terug naar 3-3, maar het schaak- tennis van Hornman, doorspekt met keurige dropshots, die Veentjer vaak knap wist te beantwoorden, deed hem zijn geduld verliezen. Wie zijn ge duld niet verloor en mede daar door voor de meest verrassende uitslag van de vierde toernooi- dag tekende, was de voormalige Roomburg-troef Dick Bouman. Slachtoffer van de geldingsdrift van Bouman, die op zijn vroe gere home-ground graag zijn niet geringe kunnen wil etale ren, was de in dit toernooi voor het herenenkelspel B hoogge- noteerde Louk Klippel (nr. 1 geplaatst). In het toernooi van Leeuwenbergh te sterk voor Bielefeld, gisteren te zwak voor Bouman. Hoe betrekkelijk zijn successen in toernooitennis. Bouman namelijk was, gedurfd aanvallend, voortdurend de toonaangevende speler in dit duel. In de tweede set - hij won met 6-3, 6-4, kwam hij na een 4-1 voorsprong toch nog even in moeilijkheden tegen de op vastheid tennissende Klippel, 4-3. Hij verkrampte niet, maar bleef, mede op advies van zijn clubgenoot Koen Dekker, de aanval zoeken. De durf werd be loond en hoe. Op matchpunt won hij met een even fraai ge plaatste als soepele smash. Mar tin Koek, in het herenenkelspel A als derde geplaatst, wandelde over Blom heen 6-1, 6-2, en lijkt zo gezien stellig in staat de prognose van de grote afwezige Loek Sanders waar te kunnen maken. "Koek wint Room burg". In het damesenkelspel A nam Lidy Bielefeld de eerste hindernis op weg naar de finale, waar zij het conform de ver wachting zal moeten opnemen tegen de oud-kampioene van Nederland, Trudy Walhof- Groenman. Dat deed zij tegen Patricia Blaas zonder setverlies, 7-5,6-A. Madsen, in A uitgeschakeld door Hornman, zal in B zeker hoge ogen gooien. Hans Ver goed mocht dan hinder onder vinden van zijn knieblessure, (die hem tenslotte in de tweede set de strijd deed staken bij 2-0 voor Madsen) de Hilversummer bracht in de tijd dat beiden op het gravel stonden wel regelma tig de handen van de kijkers op elkaar, 6-2, 6-0. R. Castelein, se rieuze kanshebber, haakte bij de stand 6-3, 1-6, 2-0 in zijn voordeel af tegen Hasselo van wege een peesschede ontsteking in de speelhand. Zoetermeer In Zoetermeer legde Bas Vlet ter, zoon van de oud nationaal kampioene van Nederland, Mien Vletter-Tettelaar, voorma lig speelster van de Leidsche Hout, beslag op het Nederlands jeugdkampioenschap via een knappe drie sets zege op Mare Albert uit Eysden, 6-3, 4-6, 6-3. Op Roomburg vertelde hij dat die zege zijn plezierigste ver jaarscadeau is. Eergisteren vierde hij zijn zestiende ver jaardag. Inge Korsten prolongeerde haar titel. Frank Bonte VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1976 RIJNSBURG - Opnieuw ontving Rijnsburgse Boys een gerenommeerde tegenstander. Na het Engelse Crystal Pa lace kwam eredivisievereniging FC Twente op bezoek. FC Twente kwam niet verder dan 5-0, stuitend op een verras send goed tegenspel biedend Rijnsburgse Boys. Verleden week een 6-0 nederlaag tegen Crystal Palace, en nu weer 5-0 verlies tegen FC Twente. De vraag rijst onmiddellijk, net als na de confrontatie met de Engelsen, wat het direkte nut nou is om tegen duidelijk sterkere opponenten te spelen. Rijnsburgse Boys maakt bij voorbaat geen enkele kans om met een redelijke einduitslag te finis hen en uit sommige hoeken hoor je geluiden dat Rijnsburgse Boys (in dit geval) het maken van doelpun ten zou verleren en als straks de competitie begint, zich tegen ploe gen van gelijk formaat een verdedi gende houding zou aanwennen. Hiervan lijkt er bij Rijnsburgse Boys in geen geval sprake te zijn. Tegen FC Twente speelden de Rijnsburgers met verbluffend veel lef, zochten met opbouwend voet bal vanuit de verdedigende stelling de aanval op en pas in de laatste fase van de wedstrijd, toen de con ditie in het voordeel «an de Twen tenaren ging spelen, kwamen de geelzwarten wat minder aan de bal. Getuige ook de score, want FC Twente produceerde van zijn vijf doelpunten de derde, de vierde en de vijfde goal pas in het laatste half Nadat de tweeëntwintig voetbtl- lers aan het publiek waren voorge steld door Barend Barendse begon de show. FC Twente, dat een grote toemee maakt door heel Neder land, startte nagenoeg compleet. Alleen Frans Thijssen ontbrak evenals de van een meniscus gene zende rechtsbuiten Bos. De eerste minuut was bijna sensationeel te noemen. Leo Pluimgraaff dwong Twente-goalie Volkmar Gross tot ingrijpen, en na een kwartier kreeg Rijnsburgse Boys twee hoek schoppen te nemen. Uit de laatste corner moest Kick v. d. Vall op de doellijn redding brengen omdat Gross zich verkeek op een inzet van Jac den Heyer. Daarmee was de Rijnsburgse koek voorlopig op. Nadat Arnold Mühren met een af standsschot voor 0-1 zorgde en toen demonstreerde de goede rich ting te pakken te hebben was het voor iedereen duidelijk dat Rijns burgse Boys niet voor een stunt kon gaan zorgen. Andere Twente- voorwaartsen zoals ab Gritter en Theo Pahlplatz begonnen zich wat actiever te tonen na een gezapig be gin. De Enschedese aanvallen wer den echter nogal eens te ver door gevoerd en vormden zodoende weinig problemen voor de goed in grijpende Alko Hassing en Wil Groenendijk, die de rol van voor stopper uitstekend vertolkte. Maar tegen de zuivere schoten van Müh ren had ook dit duo weinig verweer. Een aantal minuten voor rust kopte de beweeglijke Ab Gritter uit een corner terug op deze telg van die beroemde familie uit Volendam, en tegen diens perfect uitgevoerde volley was doelman Jan Kuivenho- ven totaal kansloos: 0-2. Na rust zakte Rijnsburgse Boys enigszins weg en speelde FC Twente de wed strijd plichtmatig uit. Alleen een actie van Wil Groenendijk en Leo Pluimgraaff (Groenendijk snelde langs de zijlijn naar voren nadat hij zich had ontdaan van Kalle Oranen en zette voor naar Pluimgraaff die in de handen kopte van de ingeval len keeper Ed Pasveer) zorgde nog voor het nodige lawaai op de tribu ne. Niels Overweg trapte een di rekte vrije trap steenhard door het muurtje in de 63ste minuut (0-3) en daarna beukte Ab Gritter op de vuisten van Kuivenhoven waarna Peter Wildschut de aanval af rondde (0-4). Ab Gritter zelf bracht de eindstand op het scorebord toen hij een te zachte terugspeelbal van Anne Ouwersloot onderschepte: 0-5. Paulus Zwaan had in de laatste seconden de eer kunnen redden maar hij schoot voorlangs. Rijns burgse Boys heeft in zijn oefenpro gramma nog een wedstrijd tegen FC Amsterdam staan; een derde "grote". HERBERT POLANE Hachelijke situatie voor het doel van keeper Kuivenhoven van Rijnsburgse Boys. siXèi Ferrari trekt zich terug MARANELLO - De Ferrari-fabnek heeft gisteren meegedeeld zich te rug te trekken uit de wereldkam pioenschappen in de formule 1. Afgelopen zondag was de Ferrari- rijder en wereldkampioen Niki Lauda uit Oostenrijk tijdens de Westduitse Grand Prix op de Nrburgring verongelukt en zwaar gewond. Zijn toestand is nog steeds kritiek, maar volgens het laatste communique van zijn artsen be staat er op het ogenblik geen leven sgevaar. In de verklaring van Ferrari is ge zegd dat het besluit om zich terug te trekken uit de wedrennen in de formule 1 was geschied als protest tegen bepaalde voorschriften van de internationale autorensport- bond en voorts om de eer van de eigen technici en ingenieurs te ver dedigen tegen de valse aanklacht dat zij incompetent zouden zijn. Geen winnaar in de lotto DEN HAAG - Niemand had de zes getallen van lotto 31 goed voor speld. Twee deelnemers hadden vijf kruisjes op de juiste plaats staan. Zy ontvangen ruim een ton. De uitslag is: Aantal deelnemers 582.740. Inleg 2.460.124. Prijzenbedrag 1.273.040. Ie prijs: geen winnaars, van het be drag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto week 32, het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklasse van lotto week 31. 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto 109.775 ontvangen. 3e prijs: 93 winnaars, die elk bruto 2.989 ontvangen. 4e prijs: 4.971 winnaars, die elk 67 ontvangen. 5e prijs: 6.049 winnaars, die elk 55 ontvangen. Jackpot voor lotto week 32 102.695. Luc en Alida Guleij. Twee bejaarde Leidenaars die hun drukke stad zijn ontvlucht en terugkeerden naar de natuur. Hij, 62 jaar en „rustend ober" en zij, 63 jaar en huis vrouw. Hebben een leuke bovenwoning op de Morsweg maar komen daar nog maar weinig. Vertoeven veel liever in hun knusse houten keetje, zonder elektriciteiten stromend water, aan de voet van een dichtbegroeide dijk in het wijdse Nieuwkoopse polderlandschap. Ver weg van de bewoonde wereld. Midden tussen de dieren en planten. Zijn beste maatjes geworden met een paar wilde katten, heb ben lange tijd een torenvalk als huisvriend gehad en hebben nu dagelijks bezoek van een ek ster, die met zijn snavel op het dak tikt als 'ie trek in wat lek kers heeft. Ze hebben een klein groentetuintje aangelegd, bo men geplant, bloemen gezaaid. Kunnen uren over de dijk kuie ren, genietend van wat eenvou dige brandnetels of intens luis terend naar het getjilp van wat jong vogelspul dat zich schuil houdt tussen de hoge rietkra gen. Ans komt winnend Ans grossiert in medailles De 14-jarige Ans Labots uit Lei derdorp, die jaren geleden op school uit de ringen viel en daardoor gedeeltelijk verlamd raakte, heeft kortgeleden tij dens internationale sportwed strijden voor gehandicapten in Frankrijk, voor opmerkelijke prestaties gezorgd. Voor de Ne derlandse ploeg haalde ze vijf medailles binnen. Gouden plakken op de 400 meter hard lopen en de 4x100 meter esta fette zwemmen, zilver bij de 50 meter vrije slag zwemmen en es tafette hardlopen en brons tens lotte bij het knotsgooien. ,£en jaar geleden ben ik actief aan sport gaan doen", vertelde Ans, die momenteel wordt ver pleegd in een revalidatiecen trum vlakbij Nijmegen". Ik stond er zelf van te kijken dat ik zo goed voor de dag kwam, vooral ook omdat ik de jongste deelneemster was. Mijn gymle- rares heeft gezegd dat ik nog be ter kan. Dus ga ik met sport door. Misschien dat ik dan nog eens naar de Olympische Spelen mag". Geen vuilnisbelt Driejaar geleden begon de idyl le. Ze huurden het houten keetje en kochten er een lapje grond van 2000 m2 bij. „Niet uit egoïsme of uit geldelijk gewin", zegt Luc Guleij, „maar dood gewoon om een steentje bij te dragen aan de instandhouding van onze natuur, we waren hier al meer geweest en vonden dat het een rotzootje werd. Overal lag rommel. Dat ging ons aan het hart. We wilden het hier geen vuilnisbelt laten worden. Toen hebben we het gekocht. En moetje nu eens zien. Dat is toch prachtig". Luc en Alida verdedigen hun lapje grond met hand en tand. Wat overigens niet altijd het gewenste resultaat heeft. Zo werd Luc's vrouw al eens op de dijk tegen de grond geslagen door een boom van een vent die pertinent weigerde de aanwij zingen van de Leidse („van mijn land af') op te volgen. Vanuit zijn huisje zag Luc hoe zijn ega werd geveld. „Eigenlijk kon ik mijn huisje niet uit want ik had last van opgezwollen benen. Maar dat tafereel buiten maakte me zo woest dat ik op krukken naar buiten ben gestrompeld en die kerel de huid heb volge- scholden. Maar ja, die stond al leen maar wat te grijnzen. Je weet wel, van die hele brede schouders en handen als kolen schoppen. Ik was natuurlijk geen partij voor 'm". Afslachting Zo rukken de twee ook direct •k Luc en Alida arriveren bij hun paradijsje. Het genieten kan i uit als ze in de buurt schoten horen. „Jagen" is tot daar aan toe", zegt de kleingrondbezit- ter", maar zoals ze hier soms te keer gaan is je reinste dieren mishandeling. Ik heb gezien hoe ze jonge eenden, die nog maar nauwelijks uit het ie wa ren, trakteerden op een schot hagel. Dat laten we niet zomaar over onze kant gaan. Dan gaan we net zo lang achter die lieden aan tot ze er vandoor gaan. Geen jachtgeweer kan ons dan tegenhouden". „Er zijn ook uitzonderingen. Mensen die ook van de natuur kunnen genieten. Hier verde rop woont bijvoorbeeld een professor in de medicijnen. Die komt regelmatig efTe langs om wat tussen het riet te neuzen. Vindt 'ie een verademing. Dan loop ik met 'm mee. Praten we over de natuur. In het begin was er natuurlijk afstand. Zeiden we U tegen elkaar. Maar nu zijn we al erg vrij. Ik noem hem gerust pilledraaier en hij zegt tegen mij grinttrapper omdat ik ober ben geweest. Leuk toch, als je zo met elkaar omgaat". „Ja, we genieten. Vooral 's nachts. Anderen begrijpen dat niet. Die vinden dat eng al dat geritsel rondje huisje. Maar dat is juist de natuur. Die leeft 's nachts toch ook? Adam em Eva De boer wiens land grenst aan het privé-paradijsje van de twee Leidenaars is niet zo blij met Adam En Eva". Hij zegt: „Ze zijn helemaal bezeten van hun stukje natuur. Als ik er met mijn vee of mijn machines te dicht bij kom trekken ze direct van leer. Zijn dan bang dat ik de kieviten aan het schrikken ferrago v@i?a AMtfdtfdgiififi) maak of dat ik schade toebreng aan de planten op de dijk. Nou ja, planten. Het zijn gewoon een zootje gras, riet en onkruid bij elkaar dat ze maar laten groeien. Stadsmensen zien daar pure na tuur in. Van mij mag het. Maar lastig zijn ze wel". Luc en Alida lachen om zulke praat. Luc zegt: „Die boer heeft het niet zo op stadsmensen. Daarom doet 'ie nogal eens moeilijk. Maar dan ben je bij mij wèl aan het verkeerde adres. Een paar jaar geleden was ik zo woest op 'm dat ik op het punt stond hem een oplazer te ver kopen. Maar goed dat ik me net kon inhouden. Als je een boer een klap geeft vergeeft 'ie je dat zijn leven lang niet meer. Een grote mond pikt een boer nog wel. Dat is 'ie zo weer vergeten. Gelukkig zij we nu weer goed met elkaar. Het natuurlijk evenwicht is hersteld". Weet u een onderwerp dat in deze rubriek past? Bel me dari maar op. Elke morgen wacht ik tot tien uur op uw telefoontje Bel 071-144941, toestel 39. Van de Morsweg naar de stille polder

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11