LEIDSCH DAGBLAD Snelweg weggeslagen Vlam gedoofd van de Spelen -zon der Stewar dessen mogen langer blijven vliegen vandaag Drie doden in Ulster LEIDSCH DAGBLAD twee dagen laag: MAANDAG 2 AUGUSTUS 1976 OPGERICHT I MAART I860 35001 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN SCHIPHOL (ANP) Stewardes- I sen in dienst by de KLM zullen bin nenkort langer dan de vijf jaar, zo- I als nu gebruikelijk was. in deze func tie by de nationale luchtvaartmaat schappij in dienst mogen biyven. Bo- vendien zullen opnieuw hofmeesters by de KLM in dienst kunnen komen. Dit heeft de KLM vanmorgen in een communiqué meegedeeld. In dit communiqué zegt de KLM:"* „De directie van de KLM is met de vereniging van KLM-cabine-perso- neel in beginsel overeengekomen toe komstige vacatures bij het cabine personeel zowel voor mannen als voor vrouwen open te stellen en wel op basis van een arbeidscontract voor onbepaalde tijd met geiyke loopbaanmogeiykheden. Sedert 1954 zyn slechts contracten roor maximaal vyf zes jaar ver leend aan stewardessen en sinds het begin van de Jaren zestig contracten I voor drie vier jaar aan hofmees ters. Dit laatste is overigens al enige I Jaren niet meer gebeurd. De voorwaarden waaronder deze wyziging zich zal voltrekken vergen nader overleg tussen de KLM en de vereniging van cabine-personeel. Zo j zal onder meer de salarisopbouw moeten worden herzien, een pen sioenregeling moeten ontworpen enz. ft De vlam is gedoofd, de Olym pische Spelen van Montreal behoren tot het verleden. Spe len die vooral de geschiede nis in zullen gaan als „het evenement zonder ziel". De enorme kosten, de rellen rond Taiwan en Nieuw Zeeland, de uiittooht van de Afrikaanse landen, het politiekordon rond het dorp en de verloe dering van de Olympische ge dachte hebben deze Olympia de nadrukkelijk beheerst, stel den de sportieve prestaties en de interationale verbroede ring, diuideli'jk in de schaduw. De vlam is gedoofd en vanuit de metropool Montreal moet de gerafelde Olympische ge dachte verder. De koers is be- De Olympische vlag wordt langs de vlam uit het stadion van Montreal gedragen. Even later zal het vuur worden ge doofd: de 21ste Olympische Spelen zijn ten einde, een eve nement zonder ziel. paald: Moskou is het volgen de station. Daar zal in elk ge val één record niet gebroken worden, dat van de overlo pers, de politiek asielvragen- den. Het aantal sportlieden uit Oost Europa, dat in Ca nada zal achterblijven is in middels opgelopen tot vijf. Gisteren meldden zich op nieuw twee Roemeense atle ten bij de Canadese immigra tiedienst. De namen van dit tweetal zijn nog niet bekend Het laatste goud, dat er op de Olympische Spelen te verdie nen viel is gisteravond laat binnengehaald door de rai- teréquipe van Frankrijk. West-Duitsland, de favoriet, moest genoegen nemen met de zilveren medaille, terwijl België het brons voor zich op eiste. ft Het voetbalseizoen staat weer voor de deur. De betaalde clubs zijn al weer druk aan het oefenen. Feyenoord ver sloeg in Rotterdam de Suri- 3 kampioen Robin Hood met 3-1. Ajax zegevierde met 2-1 over Stoke City. ft Wereldkampioen Niki Lauda is gisteren met levensgevaar lijke verwondingen opgeno men in het ziekenhuis. De Oostenrijkse coureur kwam tijdens de GP van Duitsland op de Nürnburgring in bot sing met de vangrail en kon door collega-rij der Merzario nog maar net uit zijn bran dende Ferrari worden gered. Vanochtend verkeerde hij nog in levensgevaar. PAGINA'S 9-14 Lichaam bij Scheveningen aangespoeld DEN HAAG (ANP) Op het strand by Scheveningen is vanochtend het iyk van een onbekende vrouw aan gespoeld. Volgens de politie vertoont het stoffeiyk overschot geen sporen van een mis dry f. De vrouw was tus sen de 70 en 75 jaar, 1.60 meter lang, had een normaal postuur, donker blond halflang haar. zy had een jurk aan met rood-geel-wit motief en droeg een trouwring. De Haagse politie vraagt om inlichtingen. In weekeinde Van de züde van het cabine-perso neel bestond al enige tyd de wens de contracten te verruimen. In het voorjaar is deze zaak in het over leg tussen KLM en het cabine-perso neel opgenomen. Veel bewolking Vrij veel bewolking met plaatse! yk wat regen. Matige tot vrij krachtige wind uit west tot noordwest. Mini mum temperaturen omstreeks 13, maxima morgen ongeveer 19 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur) 3 AUGUSTUS Zon op 5.04 uur, onder 20.26 uur. Maan op 14.33 uur, onder 23.45 uur. Hoogwater te Katwyk aan Zee om 8.15 en 20.47 uur, laagwater 3.59 en 16.21 uur. BELFAST (AP) Vanmorgen is in een ziekenhuis in Belfast een on geveer 50-jarige man overleden aan een kogelwond. De man was daar voor bloedend op straat aangetroffen. Het aantal slachtoffers van de stryd in Ulster dit jaar is hiermee gestegen tot 200. Drie gemaskerde mannen hadden gis teravond in Belfast een 32-jarige man in de deuropening van zyn wo ning doodgeschoten. Volgens plaaitseiyke bronnen had de man, zelf protestant, een rooms- katholieke vriendin. De voorlopige vleugel van het ver_ boden Ierse Republikeinse leger (IRA) heeft gisteren verklaard ver- antwoordeiyk te zyn voor de dood van politieman Thomas Cush zater dag. De 52-jarige Cush werd door een sluipschutter vermoord in de plaats Lurgan, 32 kilometer ten zuidwesten van Belfast. Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs f] 'k word abonnee per 17 augustus 1976 en ont vang de krant vanaf heden. H Stuur mij 4 weken het Leldsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen, In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leldsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden, LO VEL AND (AFP-Reuter) In een door veel toeristen bezochte streek in de Rocky Mountains van de Amerikaanse staat Colorado zijn tientallen mensen om het leven ge komen, doordat als gevolg van tro pische regenval een rivier in korte tijd enorm zwol en over een breed gebied alles op haar weg mee sleurde. Plaatselijke autoriteiten vrezen dat er wel honderd slachtoffers zijn. Een paar duizend mensen zijn van de buitenwereld afgesneden. Het getroffen gebied is het ravijn van de „Big Thompson River", een ge liefd recreatiegebied van ongeveer 50 km lengte in de Amerikaanse staat Colorado. Dit weekeinde werd juist herdacht dat deze staat 100 jaar geleden werd gesticht. Er viel in korte tyd ongeveer 25 om regen waardoor de rivier ongeveer tien maal zoveel water moest ver werken als normaal. Er ontstond een muur van water van vier tot vijf meter hoog die zich door het nauwe dal perste. Hierbij werden onder andere twee grote campings getroffen waar caravans en auto's als speelgoed werden meegesleurd. De autoriteiten verklaarden dat zij tevoren de toeristen hadden ge waarschuwd voor het gevaar. Een deel van hen had echter deze waar schuwing in de wind geslagen. Door de snelle stijging van het waterpeil had men overigens niet alle toeris ten kunnen bereiken. Overlevenden zeiden evenwel, dat zij pas een kwartier voordat de wa termuur bij hen was, waren gealar meerd en dat zij toen niet meer weg konden komen, doordat ook de au toweg door het dal onder water kwam te staan. Het enige wat zij JEfc" S5SS58SS! SSSSKSHSg* ^SSjS^SS8»E«8«SS9SS88S8SSSaS«S88SSSKSanBH^^^88S8SSS^393E^^»ïSSS Een snelweg eindigt in het niets Door de overstroming is enorme ravage aangericht. konden doen was proberen tegen de steile rotswand op te klauteren. Het reddingswerk werd bemoeilijkt doordat het opnieuw begon te rege nen waardoor de rivier weer ging stijgen. Toen de reddingsacties door de invallende duisternis moesten worden gestaakt, stond vast dat er zeker 55 tot 60 personen waren om gekomen. Volgens de autoriteiten kon dit aantal echter nog wel tot 100 stygen. Het was de tweede maal in 15 Jaar dat het ravijn door een dergelijke overstroming werd getroffen. In 1962 vielen er 67 doden. PAKISTAN Overstromingen als gevolg van moe- sonregens hebben in de Pakistaan se provincie Pendsjaab in het afge lopen weekeinde aan zeker 55 men sen het leven gekost, zo is onoffi cieel gemeld. De regering, die geen gegevens heeft verstrekt over de aantallen slacht- Moeder en kind omgekomen NIEUWEGEEN (ANP) De 26-Jari ge mevr. F. Roshum-Veenhof en haar drie jaar oude zoontje Robert Jan uit Nieuwegein zy'n gisteren om het le ven gekomen by een ongeluk tydens hun vakantie in Zuidi-Frankryk. Een tweede zoontje (5) en een zusje (14) van de moeder zyn licht gewond in een ziekenhuis te Perpignan opge nomen. De vader bleef ongedeelrd. Het ongeluk gebeurde in Port Ba- cares (departement Pyrenees Orien- tales)Het gezin liep langs de weg te wandelen toen er een auto op hen in reed. De oorzaak van het ongeluk Is nog niet opgehelderd. Zuidkoreaans vrachtvliegtuig neergestort TEHERAN (UPI) Een Zuidko reaans vrachtvliegtuig van het type Boeing 707 ia vandaag kort na zyn vertrek van de luchthaven van de Iraanse hoofdstad Teheran neerge stort. De vyf bemanningsleden kwa- AMSTERDAM De „Operatie Damrak" is van ochtend begonnen. Een breek- en bouwpartij, d.j men daarby om het leven, aldus zeker acht maanden zal duren en die ongetwijfeld veel hartzeer zal berokkenen bij diegenen, die Iraanse en Zuidkoreaanse 'functio- over het Damrak zullen moeten gaan. Het eer ste karwei ivas het blootleggen van de ondergrondse narissen. Een van de motoren van waterloop, die het water van het Rokin met dat van het Damrak verbindt. de Boeing zou in brand zyn geraakt. Doden bij overstroming De Olympische Spelen zitten er weer op. Ze begonnen met poli tiek en ze eindigden ermee. De cirkel is dus gesloten. Meer dan ooit is daarmee aangetoond, hoe groot de wijsheid was van de sportieve voorvaderen van rond de eeuwwisseling om juist ringen als symbool te nemen voor dat evenement. Ringen plachten verloofden elkaar te rug te sturen als het uit was. In Canada leverde Afrika een zwarte ring in. Montreal zou misschien een aan tal mensen aan het denken kunnen zetten. Met sportvreug- de had alles wat daar gebeurde niets te maken. Met opfokkerij, met baritonstemmen bij 16-ja- rige meisjes en discussie over de al of niet toelaatbaarheid van bloedtransfusie vóór de race, zoveel te meer. Van de licha melijke en psychiologische schade die de kistkalveren van de sport voor hun leven op doen, wordt in het algemeen minder vernomen. We moeten ons immers nu al voorbereiden op het grote feest in Moskou. De Nederlandse resultaten in Ca nada zijn meer dan bescheiden te noemen. Op zichzelf zou ons dat blij moeten stemmen, want het zou erop kunnen wijzen dat de sportbeoefening in Neder land nog iets menselijks heeft behouden. Maar dat doen we niet. Wij gaan excuses zoeken. Het belangrijkste argument is dan altijd dat we zo klein zijn en de wereld zo groot. Ook op- perblazer Leeuwenhoek haastte zich om ons land een 'vliegen- strontje' te noemen. Onzin na tuurlijk. Oost-Duitsland (90 medailles, waaronder 40 goud) heeft maar 2y2 miljoen inwo ners meer dan wij. Bulgarije, Cuba, Hongarije Finland, Zwe den, Nieuw-Zeeland, Zwitser land, Jamaica, Noorwegen en Denemarken zijn stuk voor stuk kleiner, maar hun successen een tikje indrukwekkender. Zelfs België, laatste pleister op ons gehavend zelfbewustzijn, passeerde ons op de laatste dag. Nogmaals die karige oogst zou als heel rijk kunnen gelden, indien Nederland had betoond gids land te zijn op de weg terug naar een soort sportbeoefening in al haar plezierige betrekke lijkheid. Vergeet dat maar. We deden even hard mee. Er kwam zelfs huisarrest voor de roeiers aan te pas. Het falen van de Nederlanders zat 'm meer in de non-professionele, voornamelijk door gewichtigheid gekenmerk- - te begeleiding, dan in de over tuiging dat sport voor alles aar digheid moet zijn en dat er niet je leven, lever of hormo nenbestand van dient af te hangen. Reeds liggen kinderen van tien, van wie we de naam nog niet kennen, ochtend aan ochtend vroeg in het zwembad en wordt er al gepiekerd over de nieuwe limieten van deelneming. Te vrezen valt dat Nederland er weer hard aan gaat trekken. Want één kleiduif maakt nog geen Moskou. offers, heeft militairen naar het gebied gezonden om hulp te ver lenen. De instorting van de „Relchs- brücke" over de Donau in Wenen heeft gisteren toch een mensen leven geëist. Het is de bestuurder van een bestelauto, die bij de in storting in het water werd ge_ sleurd. De auto met het stoffelijk overschot van de 22-jarige man werd vanochtend gevonden. (Zie ook pagina buitenland). DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1