"Munitie hoort te verdwijnen" Westnederland gaat diensten wijzigen Bezuinigingsmaatregel 'Afgekickte' inbreker 14 maanden in cel Postdiefstallen in de Merenwijk AGENDA WASSENAAR - „Wij zullen niet schromen in beroep te gaan tegen de plannen van het ministerie van Defensie om rond het mobilisatiepakhuis aan de Maaldrift veiligheids zones te creëren. Als dat tot aan de Kroon doorgevoerd moet worden dan doen wij dat tot aan de Kroon. De munitie die daar ligt behoort naar onze smaak helemaal te verdwij nen," aldus burgemeester mr. K. Staab van Wassenaar. Burgemeester van Wassenaar zijn vereist een ruime blik LEIDEN WADDINXVEEN - De streekvervoermaat schappij West nederland in Waddinxveen zal met ingang van zondag de eerste aan passingen invoeren in verband met de door het ministerie van Verkeer en Waterstaat voorgeschreven be zuinigingsmaatregelen "Wij betreuren het ten zeerste dat wij genoodzaakt zijn die maatrege len te nemen", aldus de directie van Westnederland, "maar wij menen dat wij ons uiterste best hebben ge daan om het voorzieningsniveau zoveel mogelijk onaangetast te la ten". In ons lezersgebied zijn de vol gende wijzigingen van belang Lijn 4: Leiden - Zoetermeer - Be- rkel - Rotterdam. De vertrek- en Ongelukkige sprong van bagagedrager LEIDEN - De 12-jarige Wilco Har- tevelt uit Leiden raakte gistermid dag gewond, toen hij op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Leider- dorpse brug plotseling van de ba gagedrager van een fiets sprong Een uit tegenovergestelde richting naderende bromfietser, een 16- Pony Wij openen deze Allegaar met een diep menselijk bericht. Daartoe moeten wij even terug grijpen in onze herinnering. Ca féhouder Jacques de Groot van "Jack's B.B.C "in de Decima- straat te Leiden maakte al eer der deze maand bekend dat hij een chemisch foeQe had be dacht om zijn pils koel te hou den. Nadat daarover in deze krant een verhaaltje was ver schenen, werd De Groot bena derd door mevrouw Stevin uit Leiden, die het allemaal zo prachtig vond dat zij hem een mini-pony ten geschenke gaf De pony. een eenjarig bruin beest met zwarte voetjes, staat in een weitje achter de Marnix- stiaat in de buurt van de volk stuintjes, maar aangezien dat aankomsttijden in Leiden zullen een geringe wijziging ondergaan. Op vrijdag zal een rit Zoetermeer Busstation - Leiden worden toege voegd (vertrek 6.26 uur). Lijn 7: Leiden - Hazerswoude - Koudekerk - Alphen. De vertrek tijden vanuit Leiden zijn een kwar tier verschoven, zodat in Alphen aansluiting wordt gegeven op de treinen. In de middag is de frequen tie Van Alphen naar Leiden terug gebracht tot een uurdienst. in om gekeerde richting Leiden-Alphen wordt een half-uurdienst gereden. Lijn 8: Leiden - Hazerswoude - Alphen - Boskoop - Waddinxveen - Gouda. Vertrektijden 3 tot 5 minu ten verschoven jarige inwoner van Brielle, kon het ventje niet meer ontwijken. Het Leidenaartje kreeg een hersen schudding en een hoofdwond. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht twee jongens uit deze stad, resp 18 en 19 jaar oud, aangehouden, die twaalf flessen melk van de Doezastraat hadden gestolen Op een van de jongens werd een hoeveelheid hasj aange troffen. Beide jongens moesten mee naar het bureau weitje moet verdwijnen in ver band met de aanleg van een nieuwe weg naar de Merenwyk. moet ook de pony weg. Nu wil caféhouder De Groot de pony ter beschikking stellen van een kleuterverblyf. een instelling voor gehandicapten of iets der gelijks. Alleen weet hij niet welke instelling. Vandaar dit bericht in de Allegaar. Is er niet instelling die de pony graag wil Lijn 9: Leiden - Hazerswoude - Alphen - Bodegraven. Om in Alp hen en Bodegraven beter aan te sluiten op de treinen, is deze lijn gesplitst in de lijn 9, Leiden - Alp hen station en lijn 10, Alphen "De Aarhof' - Alphen station - Bode graven. De aankomst- en vertrek tijden zijn aangepast, 's Avonds rijdt lijn 9 uitsluitend op het traject Hazerswoude-Ryndyk Alphen v.v., doorgaande reizigers van en naar Leiden kunnen bij het raad huis in Hazerswoude overstappen op lijn 7 In de avonduren komt op lijn 10 in beide richtingen één rit te vervallen. Lijnen 7, 8 en 9: Hazerswoude Rijndijk - Leiden. Opde daguren is zoveel mogelijk de twintig- minutendienst hersteld, in de avonduren wordt met de lijnen 7 en 8 een half-uurdienst geboden. LEIDEN - Geboren: Anja Hendrika Petronelle dv H P. Caspersen A P Roefstra. Johan, zv J. Dunnewind en C. v d Weijden: Barry, zv D C. J v. d. Meij en M. W v d. Nat; Jorg- Jan; zv J. Stoof en C.H. Armbrus- ter; Joanna Neeltje; dv A. de Visser en N v. Leeuwen; Cornelis,zv F. M Dorrepaal en L Heenk; Leonardus Petrus, zvT J.Meeuwissen en A C. v. d. Berg: Ilse Johanna; dv C. de Nie en M v. Velzen; Simon James, zv H A. Cough en S. Rosser; Anto- nie.zv J v Egmonden L. v. Baarle. Overleden: J. J Kieft (31) ev A Kok; W C A. v Kerkhoff (44) ev J Fenwick: W v Eijgen (73) m; J. e. M. v. Kampen (21) v; J. Jongkind (56) ev g. Broekhof. M. E.J.A Bac kers (80) v; A. Verhoog (76) m; A.J Bink (79) ev N F. Kooistra; W. J. P. de Loof (63) ev L F Delleberre Gehuwd: C. W. Tor reman en H. Q P Lagerberg; L M. Jeroe en G. E. Markus; K Hogenes en H. J R. Heruer; P. J W Gerlof en Y M. v. Mourik. Ondertrouwd: J. H. M. Baak en M. H Cornelisse; A. F. Drost en W. Wendt; C. N. v. Dijk en O. Scher- der; T. A. P. v. Haaster en M. H. v. Nisius; J. C. Houweling en G. S. v. Schavck; A. J. Schipma en R. Rijs- bergen; C. W. v. d. Ruit; A. J. A.H. Voshart en J. L. A. v. d. Hil; H. v. Zuuk en T. M. M. Verdegaal. contact op met caféhouder De Groot van de Dt-ci mast raat En als het allemaal in kannen en kruiken is, even met deze voort reffelijke rubriek, zodat wij ei melding van kunnen maken. Ge ziet. vrienden, er is nog hoop. ei gebeuren nog hele mooie din gen in deze harde wereld. Vakantiesfeer Dat betekent dat het voorlopig nog wel even kan duren voor het totale bestemmingsplan „Ter Weer", waarbinnen ook de Maaldrift ligt, gerealiseerd zal zijn. Burgemeester Staab ziet dat miet als een bezwaar, omdat het gedeelte, dat bestemd is voor woningbouw, wel gewoon ten uitvoer gebracht kan worden; „De zónes hebben daarop geen invloed, daarvoor zijn ze niet groot genoeg. De nieuwbouw in het plan „Ter Weer" is overigens het laatste uit breidingsplan van Wassenaar. Daarna wil men, evenals Oegst- geest, alleen nog op kleine schaal woningbouw plegen voor eigen behoefte, een behoefte die over igens altijd groter zal zijn dan de mogelijkheden tot bouw: „We heb ben nu al veel meer aamvragen dan we kunnen honoreren. En dan pra ten we alleen nog maar over kinde ren van Wassenaarders, die zijn gaan trouwen en nu hier willen wo- Rozenkoningin Ada op bezoek in Leiderdorp LEIDEN - Er worden de laatste tijd geregeld poststukken gestolen uit brievenbussen van flatgebouwen in de Merenwyk In sommige geval len worden de door de PTT be- lijke verrasssing te wachten. Wat is het geval? De Stichting Meerburg organiseert a.s za terdagavond (aanvang 20.110 uur) een open-luchtfeestavond op het terrein aan de Wiericke- straat achter het clubhuis Klein Matilo. Muzikale medewerking wordt verleend door The Mid- night Combo. Toegang-voor alle leeftijden en I 1.- Het is ons trouwens al eerder opgevallen dat daar in de buurt van Meer burg veel gefeest wordt Je kunt er niet langskomen of ei staat wel een dundoek te wapperen Wij houden trouwens riiet van dundoeken Ze doen ons den ken aan de monarchie En w ij dwepen slechts met bohjiui- tische tendentie- d.e zich geïn stitutionaliseerd hebben of dal nog moeten doen in de sameii- leving.»structuren van h. i laat- kapitalistisehe laamuerk nen." Een en ander betekent dat Wassenaar niet van plan is te bou wen voor behoefte uit de Haagse of Leidse regio: „Elke gemeente schreeuwt om bouwgrond, zeker wanneer het om grotere plaatsen als Den Haag gaat. Ik vind dat we in provinciaal verband naar een op lossing moeten zoeken Wegenbouw De wegenstructuur toont duidelijk dat Wassenaar ingeklemd zit tussen twee stedelijke agglomeraties. De wegenbouw is er tot nu toe alleen maar op gericht geweest beide plaatsen snel en doeltreffend met elkaar te verbinden. Het gevolg daarvan is de Rijksweg 44, die dwars door Wassenaar snijdt. Was senaar wil daar wel vanaf: „Wij denken aan een omleidingsweg door de Duivenvoordse polder. Dat is tot op heden steeds afgeketst op bezwaren van milieugroepen. Ik zou daartegen juist willen opmer ken dat Wassenaar, met al zyn wandelparken hier vlak langs de rijksweg, ook niet bepaald die ideale plaats is geweest om een weg doorheen te leggen. Het zou gewel dig zijn als we vooral het lawaai een beetje konden terugbrengen ten behoeve van de wandelaar in die parken. Ik vind wel dat er voor die Rijksweg een renplacant moet ko men. Dat hoeft niet per sé de Leidse Baan te zijn," aldus burgemeester Staab, die vind dat de discussie rond de Leidse Baan in een onge zonde sfeer is gekomen „Dat had ook eigenlijk een rijkszaak moeten zijn inplaats van een provinciale aangelegenheid." Mr. Staab be treurt het dat het intergemeentelijk overleg over de wegenstructuur in zorgde poststukken op straat of in trappenhuizen teruggevonden De meeste van deze stukken blijken dan echter te zijn opengemaakt. De inhoud, veelal waardevolle papie ren zoals kascheques, zyn in de meeste gevallen uit de enveloppen gehaald De afgelopen twee dagen werd in de Milanenhorst een aantal geopende enveloppen leeg aange troffen. Eerder was al enkele malen geopende post van de Condorhorst gevonden in de Havikshorst. De po litie. die de bewoners van dit deel van de Merenwyk adviseert hun brievenbussen zo vaak mogelijk te ledigen stelt een intensief onder zoek in. Ei wordt op het ogenblik in deze buurt extra gepatrouilleerd LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond op het Levendaal twee muurkruntplakslers betrapt Beide vrouwen. 26 en 18 jaar oud. kregen een bekeuring Vijt muur- kranten. een kwast en wat plaksel werden m beslag genomen Korte lijd later gingen op de Brees traat voor hetzelfde feil een 25- jange plakker en een 32-jaiige plakstei. beiden eveneens uit Lil den, opde bon de regio min of meer is doodge bloed." Miniprovincies „Als we over mini-provincies gaan praten dan komen we voor Wasse naar op een wat hellend vlak. We zitten hier namelyk met het pro bleem dat zowel Leiden als Den Haag voor ons van belang zijn, zij het dat er een licht accent op Den Haag ligt. Wij kunnen derhalve geenszins kiezen voor een provin cie Den Haag en een provincie Lei den apart, omdat we dan ingedeeld zouden worden bij één van beide en daarmee onvermijdelijk het con tact met de ander zouden verliezen. Om nu-niet de banden met allebei door te snijden voelen wij veel voor een provincie Groot Den Haag. waar Leiden bij is." Ingeklemd tussen twee steden is Wassenaar een klein beetje het re creatiegebied voor dagrecreanten vanuit die stedelijke centra gewor den. Het strand, Duinrell en de die rentuin dragen ertoe bij dat Wasse naar voor de recreant aanlokkelijk wordt: „Ik heb daartegen helemaal geen bezwaar, want in Wassenaar is gelukkig groen genoeg Het enige waar ik bang voor ben is dat het toerisme hier een industrie wordt, zoals je dat bijvoorbeeld in Zand- voort vindt. Van een dergelijke ontwikkeling zijn we hier helemaal niet gediend De kabeltelevisie tenslotte is een zaak die in Wassenaar nog niet zo zeer speelt: "We hebben het wel in studie, maar we wachten nog even af." Ruime blik Burgemeester zijn in Wassenaar betekent volgens mr Staab dat men een ruime blik dient te heb ben: „Je moet hier voortdurend re kening houden met twee stedelijke centra Gelukkig is de verhouding met beide goed LEIDERDORP Ada Erdt- sieck, sinds enige tijd beter bekend als Haagse Rozen ko- ningm'en als zodanig actief in de Haags/Leidse regio, be zocht gisteren Leiderdorp, waar zij op de markt rozen. Haagse hopjes en pakketten waardebonnen uitdeelde. Zij deed dat echter niet na ont vangen te zijn door loco burgemeester Engbert Drenth, die haar uitbundig welkom heette. Het doel van de missie van de Haagse Rozenkoningin is meer bekendheid te geven aan het rosarium in het Haagse Westbroekpark, waar momen teel een grote rozententoon- stelling wordt gehouden Winkeliers uit de Haagse bin nenstad hebben onmiddellijk van de actie gebruik gemaakt om de koopkracht een extra injectie te geven Ada zelf is moeder van twee kinderen, en was voor haar aanwijzing tot Rozenkoningin een onopvallende huisvrouw Ze verkreeg haar titel via een vriend van de Haagse VW- directeur, welke laatste de ac tie bedacht Op de vraag of ze elke dag met evenveel blijd schap rozen uitdeelt ant woordde ze: "Soms vind ik het niet zo leuk, maar dat mag niet in de krant hoor' VOORSCHOTEN - Omdat hij voor ongeveer 1500 gulden per week aan heroïne gebruikte, had een 19-jarige jongeman uit Leidschendam, R.J. v.d. S. inbraak gepleegd in een woning te Voorschoten, waarbij hij uit een kistje, dat onder de vloer was verborgen 31.000 gulden roofde. Teneinde aan geld te komen naast zijn sociale uitkering, handelde hij ook in heroïne. Nadat de officier van justitie tegen hem 1 jaar en 5 maanden gevangenis straf had geèist, veroordeelde de Haagse rechtbank hem donderdag tot 1 jaar en 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Volgens verdachte zou hij inmiddels tot het inzicht zijn gekomen, dat gebruik van verdovende middelen gevaren oplevert en zou hij inmiddels zijn afgekickt, ondanks het feit, dat in de gevangenis een vlotte handel in verdovende middelen zou worden bedreven. HEzni mms Hn Wassenaar in beroep tegen defensie VRIJDAG 30 JULI 1976 Vrijdag Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), jeugdsocieteit Time. 7.45-11.30 uur nam Hooglandse Kerkgracht 28. open soos- avond. Ten Katestraat (speeltuingebouw), Be- jaardensocieteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gemeenschap. 8 15 uur nam Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den, weduwen en weduwnaars, 8 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur v m -6 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-1 uur nam Terrein Groenoordhal, circus Sarasani, 8 Zaterdag De Burcht Antiekmarkt, 9 30 uur v m.-5 Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend Terrein Groenoordhal, circus Sarasani, 3 Zondag Antonius Clubhuis, dansen van 8-11 uur Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-1 uur nam Terrein Groenoordhal, Circus Sarasani, 3 en 8 uur nam Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9 30 uur v.m-6 uur nam Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wyk i (Morskwartier, binnenstad tot Citynng en Groenoord): R. M. G Taytelbaum, Hogewoerd 138. tel 120266; Wijk ii (Kooi en Merenwijk) F B Kruis, Klaproos 34. tel 126371; Wijk in (Waard, Professorenwyk en Tum- stadwyk): W de Bruvne, de Laat de Kan terstraat 32, tel 126866; Wyk iv (Zuid- West en Haagwegkwartier): W Schelle- kens, Paganmistraat 24, tel. 764035 Leiderdorp - Van 't Woud en Reuling, Hoofdstraat 40, tel. 130070 <za en zo spreekuurtje van 12.30-13 00 uur) Oegstgeest - J W de Haan, Duiven voordestraat 3, tel 154294 Voorschoten - F Koopmans, R. Wagner- laan 69, tel. 6352 (zaterdag); J Bovenlan der. S v d Ovelaan 13, tel 6951 (zondag) Tevens zaterdag en zondag voor eigen patiënten: S M Platteel-De Jongh, Die- penbrocklaan 6, tel 5417 Warmond - L. J. H Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel 02522-10140 (van vr 18 uur tot za 10 uur): F Walenkamp, Dorpsstraat 54, tel. 10030 (van za 10 uur tot ma. 8 uuri Apotheken De avond-, nacgt- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 30 juli tot 6 aug waargenomen door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel 121313; Apotheek Van Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel 890000 Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3. Voorschoten, tel 071-762877; Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d Waalslaan. tel 4641 Alg Hulpverle ning. tel 2141, tst 35 (dag en nacht). Warmond - Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel 02522-11463 Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar Telefoon 134687 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht be reikbaar Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzor ging. Mare 45, telefoon 149441 (maandag t lm vrijdag 9.00-10.00 uur). Moeders voor moeders Mevr zuster E. Jansen-Niemeyer Hofdyck 32, Oegstgeest, telefoon 153652 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18 00-20 00 uur Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 J aarabonnement post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2