Gehandicapte padvinders op olympisch kamp Publiek Schijnbare eenvoud het succes van ontwerper Givenehy zit er bijna op Strand- zes- daagse hebben. Maar dat is allemaal geen probleem. Ze slaan zich er goed door", aldus Van der Steen. Voor de 600 padvinders, die er gezamenlijk per dag zo'n 100 kg aardappels, 150 liter melk en 200 broden doordraaien, is de onderlinge communicatie geen probleem. Ze weten zich bijna allemaal in het Engels ver staanbaar te maken en als dat VRIJDAG 30 JULI 1976 ©@©1? fewem v@sa Amgfeirdlgismi VEEL GELD VOOR PAARD Het gaat goed met de inzame lingsactie voor het Leidse paard dat enige tijd geleden door de afdeling Leiden van de dierenbescherming werd geadopteerd nadat het ver waarloosd was aangetroffen op het Schuttersveld. Volgens de heer De Ridder, hij slüi- gerde de actie aan, is er in de afgelopen weken al heel wat geld gestort op de giro rekening die speciaal voor dit doel is aangevraagd. Of het totale bedrag groot ge noeg is om er de duizend gul den mee af te lossen die voor het paard moest worden neer geteld, is op dit moment nog onzeker. De Ridder: ,J£r komt nog steeds geld binnen. Wat het exacte bedrag is weet ik niet. Het is wel de bedoeling dat we een dezer dagen met het be stuur van onze afdeling rond de tafel gaan zitten om te be spreken wat we met het geld gaan doen. Het ziet er wel naar uit dat we het paard naar behoren kunnen blijven verzorgen" PARI J S - De show van Givenehy is een absolute triomf en een duide lijk bewijs, dat de Parijse couture nog steeds springlevend is. Grote schijnbare eenvoud en een niet te evenaren gevoel voor pro porties is het geheim van deze col lectie. De boodschap is: soepele rokken, soms op de taille- of buste hoogte aangezet, een handbreedte onder de knie en altijd gefragen met hooggehakte laarzen en de zelfde tint. Fijn ingestikte plooien vallen van een aangesloten heup stuk. Nieuw is de laag ingezette, smalle kimonomouw, die het sil- [P®ffDj§® fftn)®<a!<i> V@®[F dl® fë©[fïn)®[n)(sl® W0o[fi)tf®(f houet enigszins verbreedt zonder het echter te verzwaren. In deze vorm zijn haar mantels in glacèleer gesloten met fijne ge vlochten bindceintuurtjes. Zoals overal in Parijs worden de naden geaccentueerd met vlechtwerk. Givenehy blijft trouw aan de recht vallende, iets hoog getailleerde jas. Ook hier de naden geaccentueerd contrasterende kleuren, impri- 's zijn rustig en chic, rode of beige kersen motieven of slechts fonds. Een van de mooiste stukken is een mouwloze kazuifel in sabelbont, met glaceleren franje afgewerkt en getoond op een schimmeigroen en bruin geruite tailleur. Nieuw zijn de tweekleurige regenmantels, aan de voorzijde geaccentueerd door een strik, waarvan de mouwen aan de rugzijde overgaan in een tot de reikende cape. Bij alle dagkleding worden ronde, gebreide mutsjes boven imprimé shawls getoond. De namiddag- en avondkleding brengt potloods- Een avondjapon van Guy Laro- che, bestaande uit zwarte crêpe en goudkleurige franjes. lanke deux-pieces in chiffon en crepe de chine. Minuscule, inge stikte plooien zijn afgebiesd in goudleer- of fluweelband. De afwezigheid van het grote avondtoilet bewijst de levenswijze van zijn clientele, die tot de meest elegante ter wereld behoort. Het zijn de lange, simpele tunieken, waarin men zich gemakkelijk be weegt. Het onmiskenbaar han delsmerk is de split, de onwaar schijnlijk mooie stoffen, chiffon met ingeweven bloemmotief, hoogst discreet glinsterend bor duurwerk. Een van de allermooiste stukken is een strak, heuplang zwartfluwelen lijf, opgehouden met smalle bandjes. Van een krans van wuivende allerdunste veertjes valt een gigantische taftzijden rok tot enkellengte. Ook hier avond sandalen met zeer hoge hakken en fijne enkelbandjes. Het haar is kort, achter de oren te- ruggeborsteld of verwerkt in een kleine cignon met opgebonden tressen a la Gretchen. Een lange strapless jurk in mousseline is ge maakt uit honderden lengteplooi tjes, horizontaal door gouden ban den bijeengehouden. Hierover een Een warme wollen jurk met bij- als een schaduw zo dunne cape, die passende mantel, zo zullen we in niet hangt, maar om het gewaad de komende winter niet in de kou heen waait. staan. HIERON PESSERS. Een groep gehandicapte pad vinders uit Leiden en omgeving vermaakt zich momenteel uit stekend op het uitgestrekte Naaldenveld, het achttien hec tare groot padvindersterrein in Aerdenhout waar tot 5 augustus onder de naam „Haarlem Jam- borette 1976" een groot ver broederingsfeest voor padvin ders wordt gehouden, de mini-Olympische Spelen zou je kunnen zeggen. In het „olympi sche dorp" bevinden zich in to taal zo'n 600 jongens in de leef tijd van twaalf tot zeventien jaar. De helft daarvan komt uit Nederland, de rest uit Dene marken, Ierland, Griekenland, Malta, West-Duitsland, Finland en Groot-Brittannië. In de Leidse groep zitten ge handicapte padvinders uit Lei den, (Zeehospitium), Oegst- geest en Alphen aan den Rijn, die ondanks hun handicap (sommigen rijden in een rol stoel," anderen zijn gedeeltelijk verlamd of hartpatiënt) nor maal aan het kampgebeuren kunnen meedoen. Hun hopman Jan van der Steen (40), in het dagelijkse leven werkzaam bij Sikkens lakfa brieken in Sassenheim, ver telde mij: „Hoewel onze jon gens hier in dit internationale gezelschap de enige gehandi capten zijn, voelen ze zich be paald geen buitenbeentjes. Ze redden zich voortreffelijk. En dat mede dankzij hun valide collega-padvinders van de Shawano- groep uit Oegstgeest. Die jongens hebben hun vakan tie opgeofferd om hier een dag of tien met de gehandicapten op te trekken. Ze helpen bijvoor beeld de rolstoelen door het bos te duwen of nemen hartpatiën ten het werk uit de handen als er gesjouwd moet worden' „Maar voor de rest doen de ge handicapten bijna alles zelf. Ze zetten hun eigen tent op., koken zelf, maken met touw en hout hun eigen stoelen en banken en doen in het kamp ook aan aller lei activiteiten mee zoals het verrichtten van weermetingen en het meedoen aan speurtoch ten. Ze zijn hier echt als pad vinder. Natuurlijk moeten ze ook wel wat missen. Bepaalde activiteiten buiten het kamp zijn voor hen taboe. Aan het wadlouen bijvoorbeeld kunnen ze niet meedoen en ook niet aan het zeilen en roeien. Daar komt nog eens bij dat de meesten 's nachts extra verzorging nodig Boksen Weet u een onderwerp dat in deze rubriek past? Bel me dan maar op. Elke morgen wacht ik tot tien uur op uw telefoontje Bel 071-144941, toestel 39. niet lukt redden ze zich wel met gebarentaal. Er is ook een kampkrant, die dagelijks van de „persen" rolt in het stafgebouw. De padvinders stellen de krant zelf samen en zorgen er ook voor dat elke avond in alle ten ten op het Naaldenveld een exemplaar in de bus rolt. In de krant, er is een Neder landse en Engelse editie, doen de padvinders verslag van hun belevenissen. Bovendien bevat de krant (in het kamp is geen radio of tv) een Olympische pa gina waarin de resultaten van Montreal worden vermeld. De 600 houden het nog wel even uit daar in Aerdenhout. Toch hebben ze het nog niet helemaal naar de zin. Immers het kamp vuur, een verplicht en gewild nummer voor elke zichzelf res pecterende padvinder, moet deze Jamborette helaas ontbre ken omdat het naaldenveld gortdroog is en daarom brandgevaarlijk. Uit de collectie van Torrente een handgebreide poncho met daar onder een snede blouse en een Zouaven-broek Zelf voor je kostje zorgen. HALVE FINALES Papiergewicht Hernandez (Cu) w.o.p. van Maldonado (PUR), Syong Uk Li (N.Kor). wint door interventie van Pooltarat (Thai). Vlieggewtcht Duvalon (Cu) wint door diskwalifica tie van Torosian (Sov), Randolph (VS) w.o.p. van Blazynsky (Pol). Bantamgewicht Yong Jo Goe (NKor) w.o.p. van Cow- dell (GB), Mooney (VS) w.o.p. van Ry- bakov (Sov). Vedergewicht Nowakowski (Odl) w.o.p. van Kose- dowski (Pol), Herrera (Cu) w.o.p. van Paredes (Mex.). Lichtgewicht Davis (VS) w.o.p. van Rusevski (Joe), Coetov (Bul) w.o.p. van Solomin (Sov). Lichtweltergewicht Aldama (Cu) wint door k.o. van Kolev (Bul), Leonard (VS) w.o.p. van Szczerba (Pol). Welterge wicht Gamarro (Ven) wint door interventie van Skricek (Wdl), Bachfeld (Odl) w.o.p. van Zilbermann (Roe). Zwaarweltergewicht Kacar (Joe) w.o.p. van Gerbey (Cu), Rybicki (Pol) w.o.p. van Savtsjenko (Sov). Middengewicht M. Spinks (VS) wint van Nastac (Roe), die van de ringarts vanwege een te zware oogblessure niet mocht boksen, Riskiew (Sov) w.o.p. van Martinez (Cu). Halfzwaargewicht Leon Spinks w.o.p. Gortat (Pol), Soria (Cu) wint door opgave van Dafinoiu (Roe). Zwaargewicht Stevenson (Cu) wint door k.o. van Tate (VS), Simon (Roe) w.o.p. van Hill (Ber). De verliezers krijgen brons. CASTRICUM - Nog één dag en dan zit de Strandzes- daagse er op. Op de foto een beeld van de wandelaars gisteren ter hoogte van Ca- stricum. Morgen worden de deelnemers bij het eindpunt in Den Helder verwacht. Brandweerboten trachten het vuur te klussen op het 12.000 ton metende Panamese vracht- en passagiersschip, dat gisteren in de Japanse haven Sasebo in brand vloog. De Japanse haven politie zei, dat het vuur waar schijnlijk in de machinekamer van het schip is ontstaan. HiE Een firma in Norwich, Eng eland, heeft een plastic neuskap voor honden ontwikkeld, welke zeer licht van gewicht is en gemakke lijk schoon te maken: het is het antwoord van de ontwerper op de toenemende gevallen van hondsdolheid in Engeland. k Iedereen probeert op zijn r een slaatje te slaan uit een even ement als de Oly mpische Spelen Kapper Yves Leblanc probeert dit kapsel in het Olympische dorp te slijten. Of de vrouwelijke atleten tot een dergelijke haard racht zullen overgaan, is natuur lijk zeer de vraag. Vooral de zwemsters en handbalsters zul len bij een dergelijk kapsel weinig baat vinden

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17