-Vuilstortplaats Roomburg dicht Enquête over behoefte kabel-tv GROOT COMPLEX OP HOEK STATIONSWEG-MORSSINGEL Geslaagd Peuter (2) verdronken Van Tongeren Projectgroep bekijkt in Leiden mogelijkheden voor opvang van druggebruikers Kostenaspect speelt belangrijke rol I 197DENSDAG 28 JULI 1976 Zandput in Vlietlanden mogelijk alternatief De bezwaren van de buurtbewo ners bereikten vorige week een hoogtepunt, toen op de vuilnis stortplaats Roomburg brand uitbrak (foto links). LEIDEN - Op de hoek van de Stationsweg en de Morssingel komt waarschijnlijk een nieuw kantoor van de Amsterdamse ontwikkelingsmaatschappij Friesch-Groningse Bank. Uit een besluit van burgemeester en wethouders blijkt dat er ge dacht wordt aan een complex van „bijvoorbeeld" winkels, kantoren, bioscopen en wonin gen. B. en W. hebben besloten de onderhandelingen met de FGB voort te zetten over het 1300 vierkant meter grote ter rein dat nodig is voor de bouw van het complex. Met de NV Neduco zal verder worden on derhandeld over de uitgifte van grond langs de Morssingel. Deze maatschappij zou daar een aantal portiekwoningen in de premiesector willen laten bou wen. Aan het bureau Huisves ting is inmiddels opdracht ge geven om de huizen aan de Morssingel tussen het Statio nsplein en de Stationsweg te (laten) ontruimen. Dit moet ge beurd zijn drie maanden vóór de aanvang van de bouwactivi teiten. De huizen zullen vervol gens worden gesloopt. Over igens is het de bedoeling dat de voorbereidingskosten voor de bouw van het complex van de FGB, die aan derden zijn be taald, voor rekening van de ge meente Leiden komen. EIDEN - De vuilstortplaats aan de Roomburgerweg uuordt uiterlijk per 1 januari 1977 gesloten, zo hebben bur gemeester en wethouders bekendgemaakt. Het college is lde"m plan een dringend verzoek tot Gedeputeerde Staten te enstchten, die nog voor het eind van het jaar een alternatieve stortplaats moeten aanwijzen. De kans is groot dat daartoe lorp;n in de Vlietlanden gelegen zandput gebruikt gaat wor- 1 uuen. Met de sluiting komt een einde aan een lange periode 9 3(an overlast voor de bewoners van Roomburg. t.L' «gasgR 1 )e onvrede van de buurtbewoners >ereikte vorige week maandag een limax toen op het terrein een fikse ►rand uitbrak, die de Leidse 1 deto*andweer voor grote problemen jordjtelde. I, tel B 4Iet gemeenteraadslid Vink (CDA), elf woonachtig in de buurt van de ggtortplaats, stelde zeer recentelijk en aantal vragen over Roomburg, iy zou direct na het zomerreces in Ie gemeenteraad een intepellatie louden over de gang van zaken op te,le vuilstortplaats. Volgens zijn in formatie zou er ook op grote schaal luisvuil worden gestort, dat eigen- tel ijk bij de Vuilverbranding moet vorden verwerkt. ïrie- üoomburg mocht de afgelopen ja- raat-en officieel alleen voor onver- brandbaar vuil worden gebruikt, naar met name in de peride dat de UI*i/uilverbranding nog maar over :wee ovens beschikte en zich bij het in" gebruik van deze ovens herhaalde- ijk problemen voordeden, werd bok huisvuil op Roomburjfgestort. Hl De verleiding om op Roomburg te storten en niet naar de vuilver- lö" branding te gaan werd alleen nog maar groter doordat het tarief van w Roomburg veel lager was dan van ir de vuilverbranddmg. Het gemeen- in* teraadslid Van Duyn (VVD) sprak over prijsverschillen van zestig gulden per ton. Tl )n De hele gang van zaken zette veel e- kwaad bloed bij de wijkbewoners, verenigd in het wijkcomité, dat F Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn G. W. Proper (Ooegst- v geest) en H. C. Sipkens (Leiden) ge- n slaagd voor het doctoraal examen r* bouwkundig ingenieur Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is W. M. de Brauw (Wassenaar) geslaagd voor het doctoraal examen rechts geleerdheid, G. G M. America 5 (Valkenburg) slaagde voor het doc toraal examen rechtsgeleerdheid r notariële studierichting. geen gelegenheid voorbij liet gaan om aandacht te vestigen op de over last, die onder meerdoor dse enorme stank bij een verkeerde windrichting werd veroorzaakt. De vuilstortplaats werd in 1964 in gebruik genomen, toen een over eenkomst met de gemeente Noordwijk om aam de Haarlem mertrekvaart te storten, afliep. De Roomburgerweg, tot de grenswij ziging van 1966 Zoeterwouds grondgebied, was door Rijkswater staat gebruikt om zand te winnen voor de aanleg van de rijksweg. Be langrijk was destijdt om de periode tussen het beëindigen van het con tract met Noordwijk en de opening van de vuilverbranding aan de Ga- briël Metzustraat (eind 1965) te overbruggen. De put, die door de zandwinning aan de Roomburger weg was ontstaan, was groot ge noeg om het vuil van twee jaar te herbergen. De moeilijkheden met de ovens van de vuilverbranding, die resulteerde in een intensiever en langer gebruik van Roomburg, werden toen niet a De zandput in de Vlietlanden is al eerder genoemd om als vervanger te dienen voor de stortplaats van Roomburg. Probleem was echter steeds de aanleg van een goede toe gangsweg. Gesproken werd onder meer over de aanleg van een pont, de als toegang zou moeten dienn Concreet werden de plannen evenwel nooit. De voorlichter van Gedeputeerde Staten, de heer Cino, acht de kans dat nu toch voor de Vlietlanden ge kozen gaat worden groot. Van een hernieuwd contact tussen B en W van Leiden en GS was hem van morgen niets bekend. De Vlietlanden, een gebied tussen Zoeterwoude en Leidschendam, zijn in beheer bij Rijkswaterstaar en zullen in de toekomst voor het grootste deel worden gebruikt als recreatiegebied. In het B en W-besluit over Romm- bur wordt overigens wel aangelon- digd dat de stortplaats, bij gebruik aan een alternatief, in gebruik zal blijven voor puin, dat onder meer van de renovatiewerkzaamheden afkomstig is. LEIDEN/HOOGMADE - De bijna tweejarige Sjaak Rooij akker uit Leiden is gisteravond om ongeveer half zeven dood aangetroffen in een sloot nabij de Blauwpolderkade in Hoogmade. Het peuterde was met zijn ouders op vakantie op een camping in de directe omgeving. Hij is vermoedelijk tijdens het spe len in het water geraakt. Studie over fusie gas- en lichtfabrieken LEIDEN - De gemeente Leiden zal deelnemen aan een studie over een mogelijk samengaan van de bedrij ven die in Zuid-Holland gas en elektriciteit leveren. Het voorzie- ningsgebied van de gemeente Rot terdam valt hier buiten. B. en W. hebben besloten akkoord te gaan met de opzet van deze stu die, die onder meer inhoudt dat er een stuurgroep en een werkgroep zullen worden ingesteld. Voor de werkgroep zal o.a. de directeur van de Stedelijke Licht Fabrieken, ir. H. W. Brooshooft. worden aange wezen om daarin zitting te r De Leidse politie-inspecteur J. H. La Rivière is met ingang van 1 juli j.l. bevorderd tot hoofdinspec teur. De heer La Rivière is hoofd van de afdeling verkeer en de sur veillancedienst. t De vuilstortplaats aan de Room burgerwegdie binnenkort geslo ten zal worden. Het werd onze fo tograaf niet toegestaan op het terrein zelf te fotograferen VEROORDEELD LEIDEN/DEN HAAG - Een 21- jarige slager uit Leiden is door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van 200 en een voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. De man had bij het achteruitrijden in een file op de Kennedylaan een auto van een Leidse brigadier van politie aange reden en een schade van 240 ver oorzaakt. De brigadier was door de gang van zaken nogal verbolgen, waardoor een ruzie ontstond. De slager had daarop het hazepad gekozen De schade, groot 240, is inmiddels door de slager vergoed. Leidenaar wacht al maanden op besluit leenbij stand LEIDEN - De Leidse woonwagen bewoner H. Kersten jr heeft er bij het college van B. en W. op aange drongen binnen 10 dagen uitsluit sel te geven over het bezwaarschrift dat hij heeft ingediend tegen het besluit van het college om hem geen leenbijstand te verstrekken voor de aanschaf van een woonwa gen. De heer Kersten had zijn be zwaarschrift al op 11 maart inge diend, op 3 juni had hij gevraagd hoe het er mee stond en op 29 juni was het behandeld in de commissie bezwaarschrift. Tot dusver heeft hij er evenwel nog mets over gehoord ADVERTENTIE DAMESKAPSALON voor 'n charmant kapsel LEIDEN - De postduivenvereni ging De Reisduif hield een wed vlucht met 312 duiven vanaf St. Ghislain. De uitslag was: 1. W. Tol boom, 2,10 F. van Duuren; 3. W. de Roode; 4, 5 W. Kop; 6, 7 P. Mooten; 8. S. v. d. Hoven; 9. H. Scheurwater Een wedvlucht met 60 duiven vanaf Bordeaux leverde de volgende "uit slag op: 1. W Kop; 2. S. Koster; 3. W Tolboom; 4,7 910 M. van Polanen; 5 8 W v d Kooy; 6. W de Roode De Leiderdorpse postduivenvere niging De Rijnklievers hield met 84 öude duiven een wedvlucht vanaf Bordeaux Uitslag: 1 2 4 7 8 Gebr Kok; 3 5 10 M. Jongeleen; 6 en 9 J van Alphen. Een wedvlucht met 203 duiven vanaf St. Ghislain le verde de volgende uitslag op 1 Zwaan den Oude; 2 en 8 Gebr. Kok; 3. W. Jacobi; 4 9 10. J van Alphen, 5 7 J. C. Pracht; 6. A. Dubbelaar. Een wedvlucht met 94 oude duiven vanaf St. Quentin leverde de vol gende uitslag op: 1589.Jv. d.Wal. 2. P. van Griensven; 3 10. M. Jonge leen; 4. W. Jacobi; 6 7. Gebr. Kok LEIDEN - Er zal in Leiden een projectgroep worden ingesteld die moet nagaan welke mogelijkheden er zijn om tot een zo goed mogelijke opvang van drug gebruikers te komen. Het college van B. en W. heeft dat besloten. Het raadslid Höppener, die in m aart van dit jaar vragen stelde naar aanleiding van een artikel in deze krant over de opvang van hafd drugs patiënten en het ontbreken van een beleid op dit punt in Leiden. Voor de samenstelling van de projectgroep zullen worden be naderd de sociaal- psychiatrische dienst van de GG en GD, het Consultatiebu reau voor alcohol en drugs, de commissaris van politie, de plaatselijke huisartsenvereni ging en enkele afdelingen in het stadhuis. Ook is het de bedoe ling dat er een vertegenwoordi ger van het openbaar ministerie de besprekingen van de pro jectgroep gaat bijwonen. Aan de commissaris van politie zal worden gevraagd het voorzit terschap van de projectgroep op zich te nemen. Vöör 1 de cember 1976, zo blijkt uit het besluit van B.enW., zou de pro jectgroep een advies moeten uitbrengen. Tot de opdracht van de project groep behoort o.m. na te gaan welke preventieve maatregelen er .kunnen worden genomen en welke er op korte termijn uit voerbaar zijn. Ook moet de pro jectgroep bekijken wat dat gaat kosten. Verder heeft de pro jectgroep als opdracht na te gaan of de wet voldoende moge lijkheden geeft om tegen de verkoop van drugs op te treden en of, op dit punt, de plaatse lijke verordeningen moeten worden aangevuld. Tenslotte zal ook moeten worden beke ken of er via eventuele straf rechtelijke maatregelen posi tieve invloed kan worden uit geoefend op de druggebruiker. Over het drugbeleid in Leiden werden in maart van dit jaar vragen gesteld door het PvdA- gemeenteraadslid A. Höppener naar aanleiding van een publi catie in deze krant over de op vang van hard-drug patiënten in Leiden. In deze publicatie had een woordvoerder van de Leidse politie o.m. het stand punt verkondigd dat het ge bruik van soft- en hard-drugs over één kam geschoren moest worden. Bovendien bleek uit het artikel dat er in Leiden geen enkel beleid is voor de opvang van druggebruikers en dat de betrokken instanties in Leiden flink langs elkaar heenwerkten. Het raadslid Höppener vroeg B. en W. o.m. of zij bereid waren de mogelijkheden te bekijken om in Leiden een kliniek te stich ten. Ook drong het raadslid aan op het bevorderen van een georganiseerd overleg tussen de betrokkenen. Tijdens de al gemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor 1976 zegde wethouder Ooster man vervolgens aan het raads lid toe dat er aan een beleid voor de opvang van druggebruikers gewerkt zou gaan worden. LEIDEN - Onder ruim tweedui zend Leidenaars zal in september een enquête worden gehouden om te peilen hoe groot de behoefte is aan kabeltelevisie. De werkgroep kabeltelevisie zal in augustus aan de gemeenteraad vragen om voor dit onderzoek 8000 gulden be- sohikbaar te stellen. De werkgroep kabeltelevisie is een commissie die de gemeenteraad zal adviseren over het aan te leggen kabelnet in Leiden. In de werk groep hebben enkele gemeente raadsleden zitting en vertegen woordigers van verschillende maatschappelijke instellingen. De werkgroep boog zich gisteren over de vragen die in de enquête gesteld zouden moeten worden. Centraal zal de vraag staan in de trant van: „Wilt u voor dat-en-dat bedrag per maand een aansluiting hebben voor kabeltelevisie, of niet?" De medewerker van de Wel- zijnsraad, die de enquête opstelt, was daarbij uitgegaan van de situa tie in Dordrecht, een met Leiden vergelijkbare gemeente, waar het tarief ruim tien gulden per maand bedraagt. In de enquête zou ge sproken worden over een tarief dat ergens tussen de tien en twaalf gul den zou liggen. Dit ontlokte voor zitter De Jong van de Stichting Ka belnet Merenwijk het commentaar dat het in Leiden goedkoper moest kunnen Vooral ook omdat in de Merenwijk. waar genoemde Stich ting een kabelnet exploiteert, maar Wethouder Van Aken reageerde met erop te wijzen dat het in de en quête slechtg ging om een prijsin dicatie waarop men zich niet wilde vastleggen Hij merkte op dat het tarief in de Merenwijk zo laag kon zijn doordat het net tegelijk met de nieuwbouw was gelegd. In de oude binnenstad zullen de kosten van aanleg veel hoger zijn. De kosten verschillen tussen de verschillende wijken zullen verwerkt moeten worden in een en dezelfde prijs voor de hele stad j 7,76 per maand werd ge Hij noemde de Dordrecht: „rijkelijk hoog De adviseur die de gen arm heeft genomen ir noemde twaalf gulden geschat, „maar dat is nu is levensgevaarlijk om ente in de ren met een bedrag dat achteraf te laag blijkt", merkte ir. Jelgersma op Hij waarschuwde dat men zich nu nog niet vast moest leggen op een bepaald bedrag Tegelijkertijd met de enquete zal op de markt een voorlichtingsstand worden neergezet waar aan het pu bliek uitgelegd zal worden wat ka beltelevisie precies is, wat de voor- en nadelen zijn en hoe hoog de kos ten. Wethouder Van Aken merkte tens lotte nog op dat hij nog steeds ga randeert dat de Merenwijk per 1 ok tober signaal zal krijgen. In 1977 zou begonnen kunnen worden met de bekabeling van de rest \an Lei- EERSTE PAAL VOOR GEBOUW HUURMAN BV LEIDEN - lAan de Turkooislaan wordt vrijdag de eerste paal gesla gen voor het nieuwe bedrijfsge bouw van de Leidse aannemer Huurman B V Het pand. dat vol gens plan op 7 maart volgend jaar in gebruik moet worden genomen, bevat 550 m2 kantoorruimte en ruim 2500 m2 bedrijfsruimte, om geven door een terrein van ruim 1000 m2. Een gedeelte wordt ver- moedehik verhuurd Huurman werd in 1897 opgericht en legde zich behalve op restaura toe op verzekeringen en taxaties. Het bedrijf werd vorig jaar maart opgenomen door Makelaardij Hopman B V. uit Zoetermeer.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3