Kamperen is echt een typisch volksvermaak Pools wint Kortebaan Voorschoten agenda Select toernooi LTV Katwijk Harry Touwrecreatieleider op Duinrell LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Lelden Witte Singel L Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18 00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—13050a Indien ln gesprek 071—13453». Kwartaalabonnement I 37,85 Per post t 48.25 Jaarabonnement 1139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0.55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten. DINSDAG Rijnsburgerweg 163, spreekuur alg. bureau voor levens- en gezinsvragen, 7.30—8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30 -8.30 uur nam. Meij Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé. 9—1 j WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest. socië teit voor kamerbewoners en alleen- staanden, 91 uur nam. Kennedy laan 11. Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gemeenschap, 8 u. Apothekersdijk 33. Volkshuis, infor- J matie en inschrijving kinderclubs, 2—3.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 1 Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur nam. De Overdekte, Haarlemmerstraat. 3r gehandicapten, 8—9 Begijnhof 2. 't Begijntje, praathuls voor relaties en seksualiteit, do. van 1—5 uur nam. en van 7.30—9«Q0 uur Voorschoten, paardenmarkt, vanaf 6 uur. dorp, kinder-vakantiespelen, vanaf 10.30 uur v.m. Sporthal Wassenaar. Kreade, van af 9.30 uur v.m. Sporthal De Voscuyl, Oegstgeest, Rode-Kruis demonstraties. 9.30 uur v.m.; Spuitwedstrijden, vanaf 1.15 u. DONDERDAG V. d. Valk Boumanweg 236. Leider dorp. Bijbelstudie en gesprekskring Baptistengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 uur v.m. 9 uur n.m. Geversstraat 65. Oegstgeest. socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden. 91 uur nam. Pieterskerkstraat 1. werkgroep -dienstweigeren tot sept. gesloten, te lefonisch bereikbaar 140866. Jongerencentrum Sjelter, Leider dorp, kinder-vakantiespelen, vanaf 10.30 uur v.m. Sporthal. Wassenaar, Kreade. van af 9.30 uur v.m. Markt 'Hoofdstraat!. Leiderdorp, bezoek Rozenkoningin. 10 uur v.m. Apotheken laan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Liitweg 4. Oegstgeest. tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. W i jkverpléging Lelden Interkruls. Middelweg 38. tel. 121753. Gezondheidszorg Lei- Dierenhulpdienst VOORSCHOTEN Laiko Beroona, de 6-jarige zwartbruine hengt uit de Stal Xanthos, is winnaar gewirden van de Voor- schotense kortebaandraverij. De hengst zorgde wel voor span ning en extra concentratie van zijn rijder H. Pools. Hij had in de beslissende omloop een kamprit nodig om Letino Quick, de 6-jarige bruine ruin, achter zich te laten. De spanning was te snijden. De spea ker verzocht het duizendkoppige pu bliek om niet te schreeuwen. Zelden werd een draver zo moeizaam en zo vol spanning winnaar van de korte - baan. Ook in de derde omloop had Laiko Beroona een kamprit nodig om Marïnus Carlos van zich af te schud den. De totalisator deed door al deze spanning goede zaken met een totaal Inleg van f 25.671.—. De Voorschotense kortebaandraverij, georganiseerd door het comité Paar densport onder voorzitterschap van oud-burgemeester L. de Kool, ken merkt zich steeds door de gemoede lijke sfeer. De baan is uitgezet op de Prins Bernhardlaan, waardoor de be woners via him tuinen gratis de dra verij kunnen volgen. Damesbezoekers kunnen voor een klein prijsje binnen, de heren betalen het volle pond. Dat is nodig omdat er een totaal aan prijzengeld beschikbaar was van f 5.250,—. Er waren dit jaar maar 18 dravers, die aan de start kwamen, waardoor de strijd na 312 uur ge- Adjudant Visser neemt afscheid LEIDEN Adjudant C. J. Visser zal het Leid se politiekorps in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd eind deze maand verlaten. Op vrijdag 30 juli zal van de ad judant, die ruim 36 Jaar bij de Leidse politie werkzaam Is geweest, afscheid worden genomen. De afscheidsbijeen komst in de kantine van het bureau aan de Zonneveldstraat begint om half drie. Een half uur later bestaat er voor de burgerij gelegenheid om de scheidende adjudant de hand te drukken. De heer Visser begon zijn loopbaan bij de verkeerspolitie. Van 1953 tot 1971 werkte hij bij de kinder- en ze denpolitie, eerst als brigadier, later als adjudant. De scheidende adju dant werd vervolgens gedurende twee Jaar te werk gesteld bij de surveillan ce-dienst en vanaf 1973 bij de re cherche. streden was onder werkelijk ideale weersomstandigheden: een bedekte hemel. De uitslag was: 1. Lafko Beroona met H. Pools; 2. Letino Quick met J. Wa genaar; 3. Larens Roem met R. v. d. Lubbe; 4. Marinus Carlos met R. Pools; 5. Lucas Victory met J. Geluk. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Pieter Johan nes, zn van P. I. T. van der Sman en J. T. Kerstjens; Johannes Cornelis zn van G. Remmelzwaal en N. Kop- pe; Linda Ka trina Jannetje, dr van C. Hartevelt en T. Pikaar; Maarten Cornelis, zn van C. Hogewoning en A. J. Sterkenburg; Sandra Elisabeth Maria, dr van C. Jansen en A. E. A. Hansen; Ferenando Guilliano, zn van P. G. Rozenblad en I. B. Sussenbach; Verena Marguérite dr van K. Wam- steker en Y. M. L. Bijlsma: Heieen dr van W. Hartevelt en A. Guijt; Ro ger William, zn van C. W. Kühr en S. M. Bons; Fokko Joannes Laurens, zn van C. C. Sterk en C. J. M. Berkvens Rinse, zn van A. Kijlstra en E. Slui ters; Martijn.' zn van J. van der Meer en J. R. van Eijgen; Aaldert Jan, zn van W. L. Idema en E. AL Stuif zand; Pauline, dr van D. Bekooij en A. M. van den Ham; Nicoline Mar- garetha, dr van W. A. van der Heij den en W. van Egmond; Lena Maart- Je, dr van A. J. van Egmond en J. van Duijn; Ton Wouter Baan. zn van T. C. Plugge en H. F. Schroef: Petronella Johanna, dr van W. J. M. Hilgersom en J. A. M. Nijhuis. Getrouwd: J. Warring en B. Bach- Overleden: W. J. M. G. Bettonviel (70) eohitg. van J. C. van Dongen; H. Boschma (83) man; J. Verlind (70), m.; M. Bloot (84), geh. gew. met A_ de Best; M. S. van Zwieten '77 geh. gew. met P. S. van Dijk; E. Smit (60) geh. gew. met J. van der Steen; A. M. Dirkse (80) geh. gew. met J. O Ginjaar; F. C. M. van Beminden (59), m.; J. F. Kippenberg (59), m.; Z. Versloot (80) geh. gew. met N. van der Meij; D. de Bes (70), man; G. van Dijke (70), echtg. van C. Bon hof. KATWIJK De Katwijkse LTV, verhuisd naar het tennispark aan de Ambachtsweg in Katwyk, heeft het nieuwe domicilie ingewijd met een klein, maar select toernooi in de B en C-klasse. „We hebben vele aan vragen moeten weigeren" aldus wed strijdleider Pieter Fetter „maar het kon gewoon niet anders. We hebben tenslotte maar vier banen, al zijn we daar erg blij mee". De bezetting mag er zijn. In het he renenkelspel B is de Duitser Klaus Müller uit Keulen no. 1 geplaatst met als no. 2 Blommendaal. Niet ge plaatst werden, en dat is een aanwij zing voor de sterke bezetting, Frans Engelenburg, Gerard Pasma, Jan Ha- senoot. Jan van der Lippe, Alfred Gelevert en de tweede Duitser in het selecte gezelschap, Jürgen Kauf- Bü de dames is Irene Müller no. 1 geplaatst met als no. 2 Agnes Enge lenburg. Verder zijn van de partij Mirjam Mulder, Maya de Boer-Mul- der, Maureen Meijer en Ingrid Sie- genthaler. Laatstgenoemde is ook present in het damesenkelspel C en Is daar uiteraard als no. 1 geplaatst. No. 2 op het wedstrijdschema is Alia Smit. Bij de heren in C'worden Pie ter Parlevliet en Joep Blanken, in deze volgorde in de finale verwacht. Op de weg daarheen zullen zy onder andere de Drent Jorner, Hans Olivier en Pïet van Duyvenvoorde moeten kloppen en dat zal niet zonder enige inspanning gebeuren. Het herendubbelspel B belooft even eens „vuurwerk" met de combinaties Blommendaal/Engelenbürg. Pasma/ Van der Lippe. Kaufmann/Müller en Gelever t/Asselberga. LEIDEN/KATWIJK De gemeente Katwijk is in bespreking met de ..Stichting Alast" in Leiden over eventuele deelneming van Katwyk aan de in Leiden op te richten mast, die Leiden en mede-oprichter Leider dorp van signalen zal voorzien voor hun kabeltelevisiesystemen. Volgens B. en W. van Katwyk zyn de be sprekingen nog in een zo vroeg sta dium dat er zowel over de aansluip ting als over de financiële gevolgen nog geen gegevens beschikbaar zyn. De kabeltelevisie-ontvangst loopt nu via een tydelyke mast die op een flatgebouw staat. Kamperen is een volksvermaak Inspraak Touw bestrijdt de mening dat er op Duinrell teveel wordt georganiseerd en te weinig aan de kinderen zelf wordt overgelaten: „Ze moeten hier niks, het is allemaal op vrijwillige ba sis. Als je niet mee wilt doen kom je niet. Alleen, omdat een vry breed scala van activiteiten hebt bereik je natuuriyk wel veel kinderen, maar er hoeft niets. Bovendien hebben de kinderen zelf inspraak in het programma. Zo'n ding als de kinder-disco is waanzin nig populair. Hebben ze zelf bedacht, ze zyn er verschrikkelijk vaak om ko men vragen. Droppings idem dito. al hoewel ik ze liever niet organiseer in verband met het gevaar in de 'duinen. De Wassenaarse politie is er ook niet zo gek op als je een troep kinderen in het donker de duinen instuurt". „Overigens zit in alle activiteiten een stuk zelfwerkzaamheid ingebouwd. Meestal zit er op de een of andere manier wel een wedstrijdje in. Giste ren heb ik die kinderen byvoorbeeld op straat laten tekenen, of ik ga vis sen met die Jongens. Er zit altyd een klein prijsje aan vast". Touw heeft een vaste stelregel; ..Als de kinderen zich vermaken hebben de ouders het ook naar hun zin". Ook Duinrell-directeur graaf Van Zuylen van Nyevelt bestrydt de me ning dat Duinrell een pretpark is: „Dat zijn we helemaal niet. Het po nypark in Slagharen is'een pretpark. Daar wordt je de hele dag vermaakt, hier moet je er nog altyd zelf wat aan doen. Het enige wat wij doen is middelen tot vermaak aandragen, maar de recreant moet er zelf iets van maken". Ook een vergelijking met de Butlins' vakantiekampen zoals die in Enge land bestaan, gaat naar de mening van Van Zuylen niet op: „Daar wordt Je van uur tot uur geleefd dankzy een vast programma dat- zeer strin gent wordt aangehouden". Tekort Van Zuylen vindt dat er in Zuid- Holland een tekort aan recreatie-ob- jeoten is: „Er is in deze regio maar heel weinig. Als je als recreant niet naar het strand wilt kom Je terecht in Madurodam. maar d*ar kun Je ook de hele dag niet doorbrengen, of op de Scheveningse pier. maar daar h<h je al evenmin dagwerk aan. Wy heb ben hier eigenlyk de enige plaats in de hele r-gio waar de recreant, of hy nu kampeert of alleen maar een dag je komt. zich de hele dag kan verma ken". SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeiliikheden ver keren. Bereikbaar van half acht 's av. tot 8 uur 's morg. en tijdens het week end doorlopend van vrijdagavond tot Koord-Studio Centrum voor intermenselijke Dronken achter het autostuur geven. Iedereen kende iedereen en iedereen hielp elkaar. Het kwam wsl- eens voor dat er eentje door de poli tie gezocht werd. maar zoiets werd door de hele groep opgelost als het enigszins kon, begrijp je. Dat vind je hier ook een beetje, alhoewel de po litie hier natuuriyk niet de hele dag rond loopt te kuieren op zoek naar misdadige kampeerders". Vooral voor kinderen is ,.ome Harry" waarschynlyk wel de grootste be zienswaardigheid van heel Duinrell: „Je bent op teevee geweest en daar mee ben Jc een nationaal figuur. Dat merk Je aan de kinderen, die hier langs komen met hun vriendjes om ..ome Harry" te laten zien. Je merkt het ook op het toneel, je merkt het aan de mensen hier. Voor ik televisie ging doen had ik zowat elke artiest uit Nederland aan het publiek voor gesteld, maar zelf was ik nog nooit uit de verf gekomen. Dat zag je in de zaal. Dan zaten ze echt met zon gezicht van laat die goser nou maar eens bewijzen wat hy waard is. Nou dat de mensen Je ken- De Fred Haahéshow, voorloper van Barend Servet en ln wat geperfectio neerde vorm Van Oekel. deden inder tijd nogal wat stof opwaaien: niet in de laatste plaats op Duinrell zelf. waar veel mensen verbolgen waren over zjjn teevee-werk. Over ruim een week. om precies te zijn op 5 augus tus. gaat de VPRO delen uit du- shows herhalen. Verwacht Touw niet dat zijn positie op Duinrell voor de tweede keer een moeilijke zal wor den? „Ik denk het niet. Volgens mi) eaan de mensen alleen maar zitten kijken van: heb ik me daar zo aan geërgerd? Het zal wel net zoiets worden als de herhaling van „Zo is het" van de Vara. Daar kon ook niemand zich meer over opwinden. Nee. ik denk niet dat er erg veel gerommel van komt". Touw heeft overigens alle tijd om de herhaling rustig te bekijken Omdat hij door een podium zakte zitten nu zijn beide benen verpakt in een forse hoeveelheid verband: „Dat was me een toestand zeg. Ik kondig de Zan geres Zonder Naam aan en zal even als een dartele hinde het podium op springen. Daarby ben ik door een trapje gezakt en heb allebei m n en kels verstuikt. Hopeloze zaak. want ik hinkte zowat het toneel af. Gelukkig was het m'n laatste aankondiging van die avond, anders had ik niet geweten hoe ik erdoor had moeten komen". LEIDEN Een dronken auto bestuurder heeft gisteravond in de Hoflaan materiële schade aange richt. De automoblist, een 27-jarige bewoner van de Hoflaan, botste met zijn wagen tegen een geparkeerde auto als gevolg waarvan deze tegen een andere langs de kant van de weg staande wagen werd geduwd. WASSENAAR „Er is hier iets op Duinrell dat niet te definiëren is. Je hebt hier een vaste gemeenschap, iedereen kent iedereen", aldus recrea- Door Hans Meijer tieleider Harry Touw van het recrea tiecentrum Duinrell, die kamperen een typisch volksvermaak vindt. „Mensen met veel geld kopen wel een tweede huis, of een grote bungalow, maar dit is voor de mensen uit het volk. En omdat ik zelf ook maar een gewone jongen ben voel ik me hier uitstekend thuis". Harry Touw, by televisie-kijkend Ne derland beter bekend als Fred Haché, staat nu een Jaar of elf op Duinrell. De laatste negen Jaar daarvan be steedde hy aan het organiseren van vermakelijkheden, vooral voor de kin deren. Zijn eigenlyke vak confe rencier komt tot uiting by de pre sentatie van de wekelijkse bonte avond", een feestelyk gebeuren in het restaurant van Duinrell met bekende artiesten. Hofje „Ik ben een echte Hagenaar, geboren en getogen in een hofje in de Banka- straat", Harry Touw is er trots op. „Daar vond Je diezelfde mentaliteit. Het heeft iets te malken met groeps belang. maar dat is het niet hele maal. Ik zal Je een paar voorbeelden Harry Touw zakte door een podium: Schrijf maar in de krant „Fred Haché zit in de puree".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2